» »

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

pirx ::

Pozdravljeni,

po veliko letih sem moral poslati paket z odkupnino. Mislil sem, da samo izpolnim obrazec, napišem vrednost odkupnine in je stvar rešena. Kot kaže, ni tako enostavno.

Pošiljal sem paket z routerjem, ki sem ga na Bolhi prodajal za 10 EUR. Na pošti sem izpolnil dva obrazca - enega za pošiljanje paketa in drugega za prejem denarja. Na obrazcu za pošiljanje paketa sem označil PPN (poštnino plača naročnik), vendar mi ga je gospa pri okencu prečrtala, ker nisem pogodbena stranka Pošte. Paket je stehtala (0,417 kg) in mi zaračunala 5,77 EUR!

V čem je fora? Jaz sem plačal 5,77 EUR, pa še za kupca bo prevzem drag.

t-zonaz ::

Poštnino plačaš ti kot pošiljatelj vedno v naprej.
Fora je da znesku odkupnine dodaš še znesek poštnine, kar potem plača kupec.
Pa še to, ceneje stane če zahtevaš plačilo direktno na tvoj račun, ne pa da ti prinese denar na dom.
t-zonaz

harvey ::

V čem je fora? Jaz sem plačal 5,77 EUR, pa še za kupca bo prevzem drag.

Fora je v tem, da so postali plačilni instrumenti dragi (prenakazila denarja, dostava gotovine), poštnina pa se zaračunava takoj. Zato pa je čedalje več krame na poslovalnicah pošte....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sami ::

V čem je fora? Jaz sem plačal 5,77 EUR, pa še za kupca bo prevzem drag.


Poštnina se vedno plača v naprej, pošta se zaščiti v primeru, da prejemnik zavrne paket.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AC_DC ::

http://www.posta.si/seznam-dokumentov/7...
Cenik poštnih storitev v notranjem prometu - velja od 1. 3. 2016

Vrednostno pismo s storitvijo
nad 250 g do 500 g


Storitve na vrednostno pismo
Odkupnina

Cenik ostalih storitev - velja od 7. 1. 2016

Denarno nakazilo - izplačilo nakaznic (obrazec UPN)
do 27,50 EUR


Pri masi 417g pride po ceniku poštnina 4,95 eur.
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/#

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

pirx ::

Hvala vsem za podrobne odgovore! To vse skupaj je tako drago, da boli. Več se tega ne grem. Samo še osebni prevzemi ali pa nakazila na PayPal.

AC_DC ::

Daj prilepi račun, da vidim če zgornji cenik velja.

LeQuack ::

AC_DC je izjavil:

Daj prilepi račun, da vidim če zgornji cenik velja.


Quack !

pirx ::

AC_DC je izjavil:

Daj prilepi račun, da vidim če zgornji cenik velja.




Izvoliš. Sem pa prosil, da denar prinesejo na dom. Nisem vedel, da je dražje. Če bi vedel, bi jim dal bančni račun.

Gregex ::

S tem, da bo kupec plačal še kak € več kot 15,77 za vplačnino - strošek dostave denarja tebi na dom in gre za nek % odvisen od višine kupnine. Najcenejša varjanta je, da se s kupcem zmeniš za nakazilo na TRR in pošlješ priporočeno. Drgač pa jaz za paket z odkupnino izpolnim tale obrazec http://prntscr.com/b2sefl . Nekdo je omenil, da je ceneje, če ti pošta nakaže na tvoj račun, kateri obrazec pa potem moraš izpolnit za tole varjanto?

Alamar ::

pirx je izjavil:



V čem je fora? Jaz sem plačal 5,77 EUR, pa še za kupca bo prevzem drag.
Ni fore. Upam, da si vnaprej obvestil kupca o dodatnih stroških poštnine, ki bo še dober EUR višja od 5,77 EUR. Če ne, obstaja verjetnost, da pošiljke ne bo prevzel, kar je v Slovenji postal nacionalni šport. Tako boš lahko še ob denar za poštnino. Dandanes se posluje le še osebno ali s predhodnim nakazilom na osebni/paypal račun.

Mare2 ::

Gregex je izjavil:

Nekdo je omenil, da je ceneje, če ti pošta nakaže na tvoj račun, kateri obrazec pa potem moraš izpolnit za tole varjanto?


Plačilo odkupnine na TRR je ista cena.

Ceneje je samo v primeru, če ti kupec vnaprej plača na TRR. KO dobiš, lahko kupcu pošlješ robo po navadni pošti.

Samo to v glavnem ne deluje zaradi goljufov na bolhi, na eni in drugi strani. Bolha sux. :)

Na žalost je tako, da bolhi bolje laufa, če je več goljufov. Oni zato podpirajo goljufe. Sem že nekje pisal o tem, da trgovina rabljenih stvari v Sloveniji ravno zaradi bolhe nazaduje.

Na.ebemo mi, ko moramo it iz LJ v MB kupit GSM aparat, čeprav je prodajalec plačal bolhi provizijo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

waterdrop ::

LeQuack je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Daj prilepi račun, da vidim če zgornji cenik velja.




Cenik velja. Izbrati moraš "Paket do 10 kg s storitvijo", pod storitev pa "Odkupnina - paket"

Alamar ::

Mare2 je izjavil:


Ceneje je samo v primeru, če ti kupec vnaprej plača na TRR. KO dobiš, lahko kupcu pošlješ robo po navadni pošti.

Samo to v glavnem ne deluje zaradi goljufov na bolhi, na eni in drugi strani. Bolha sux. :)
To še kako lepo deluje, vendar moraš poslati priporočeno tako, da imaš dokaz (ni pretirano drago). Takoj, ko omeniš, da ne boš poslal z odkupnino se jih večina potuhne, čeprav je kar nekaj EUR ceneje za kupca. Ž s tem vidiš, da nima resnega namena...

pirx ::

No, sem vsaj zdaj malo bolj updatean o vsem, še enkrat hvala za info. Potem pa ni čudno, da me je bratranec moril s tem, da sem mu bil kurir za rabljene zadeve v MB in LJ, ko sem še v LJ živel. Pošta te oguli!

Alamar ::

waterdrop je izjavil:

LeQuack je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Daj prilepi račun, da vidim če zgornji cenik velja.




Cenik velja. Izbrati moraš "Paket do 10 kg s storitvijo", pod storitev pa "Odkupnina - paket"
To je stran metanje denarja. Predmet, ki ga je poslal je pod 0,5kg, kar lahko pošlje kot priporočeno pismo z odkupnino. Pride 3,77 EUR. Že to, ker je poslal kot paket, je bila napaka.

pirx je izjavil:

Pošta te oguli!
V bistvu ne.;) Napako si naredil že s tem, ker si poslal kot paket in ne kot pismo. Če bi se pa zmenil za predhodno nakazilo bi priporočeno prišlo 2.08 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

pirx ::

@Alamar: Imel sem od pošte tisti kartonast paket (nisem ga kupil, pač že od prej). Vem, da bi lahko router zatlačil v zaščiteno pisemsko ovojnico, ampak zaščita ne bi bila dovolj dobra. Originalne škatle od routerja pa več nisem imel.

Alamar ::

Nima veze, če je trd karton, ali pismo. Važno je, da je znotraj dimenzij širina+dolžina+višina=90cm. Malo si preberi na strani pošte osnovne stvari. Pride prav tovrstno znanje.;)

http://www.posta.si/opis-storitve/501/P...

pirx ::

Očitno res, ja. :) Sicer pa bi lahko tista ženska na okecu tudi kaj omenila... Mah, zdaj je, kar je.

Mare2 ::

pirx je izjavil:

Očitno res, ja. :) Sicer pa bi lahko tista ženska na okecu tudi kaj omenila... Mah, zdaj je, kar je.


Ona je še več zaslužila. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Magic1 ::

pirx je izjavil:

Pošta te oguli!

Ja valda, misliš da ti bo pošta zastonj tvoj izdelek vozila na drug konec Slovenije, ga računala kr enmu, ki bo poštarju dal 100EUR bankovec, nosil ta denar potem okoli, prinesel na pošto in drug dan ti bodo morali še ta drobiž na dom dostavit... Fak, en folk je res optimističen.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

pirx ::

Magic1: Sem pač zeznil. Moral bi tako narediti, kot so nekateri predlagali. Najprej bi kupec moral nakazati denar (npr. PayPal, tam je še zaščiten), jaz pa bi poslal priporočeno za 2 EUR. Live & learn. Se pa nisem preveč poglobil v to, ker je včasih bilo tako, kot sem naredil, precej cenejše, kot je zdaj.

...:TOMI:... ::

Jaz preferiram osebni prevzem ali nakazilo na IBAN. Če nekdo vztraja pri paypalu, mu povem, da bo plačal tudi provizijo. Jaz ne mislim dajat ceneje, oziroma plačevati provizije.

Če pa nekdo vztraja pri odkupnini, pa mu povem, da če ne prevzame, mu bom nekam zatlačil vse skupaj. Odkupnina je rizična zaradi tega, ker imaš dvojne stroške, če nekdo nekaj ne prevzame, pa še veliko dela je z obrazci.
Tomi

AC_DC ::

Gregex je izjavil:

S tem, da bo kupec plačal še kak EUR več kot 15,77 za vplačnino - strošek dostave denarja tebi na dom in gre za nek % odvisen od višine kupnine. Najcenejša varjanta je, da se s kupcem zmeniš za nakazilo na TRR in pošlješ priporočeno. Drgač pa jaz za paket z odkupnino izpolnim tale obrazec http://prntscr.com/b2sefl . Nekdo je omenil, da je ceneje, če ti pošta nakaže na tvoj račun, kateri obrazec pa potem moraš izpolnit za tole varjanto?

UPN.

...:TOMI:...
Če pa nekdo vztraja pri odkupnini, pa mu povem, da če ne prevzame, mu bom nekam zatlačil vse skupaj.

Pravzaprav ne boš naredil ničesar, razen pizdil.
Ker vožnja na drug konec Slo ne bo pripomogla k ničemer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

dukedl ::

sm jz včeri isto poslal....torej..izpolnil tale rumen listek http://prntscr.com/b2sefl + potrdilo o oddaji pošiljke

0.250kg priporočeno pismo s storitvijo (1,53) +
Odkupnina priporočeno pismo (1,22) +
x (koliko želiš za izdelek) =
x + 2,75EUR

torej bo kupec plačal x + 2,75EUR
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

AC_DC ::

Če je znesek manjši od 27.5 eur, potem znesku "x + 2,75EUR" dodaj "Vplačilo poštne nakaznice - notranji promet"
"Cenik ostalih storitev - velja od 7. 1. 2016"
stran 3, tretja boldana alineja od zgoraj


medtem ko so tebi zaračunali
"Cenik poštnih storitev v notranjem prometu - velja od 1. 3. 2016"
Storitve na vrednostno pismo
Odkupnina 1.22
stran 2 čisto spodaj


ceniki
http://www.posta.si/seznam-dokumentov/7...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

GrimReaper ::

Mare2 je izjavil:

Plačilo odkupnine na TRR je ista cena.

Do 27,5€ res ni take razlike, ampak enaka cena vseeno ni, 1,62€ proti 1,05€. Pa vidim da je na novo, da je na nekaterih poštah, tudi moji, z UPN samo 0,60€.
Čim greš pa z odkupnino proti 500€, si pa naredil velik fail, če si izpolnil rumeno-zelen pildek, ker te pride 5x več kot UPN.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Kleemen ::

Vprasam kar tukaj, da ne odpiram novega niza. Imam za poslat en vecji paket z odkupnino 800eur preko Poste in zanima me ce so kaksne komplikacije potem glede davka in podobnih problemov s Fursom glede na to da je vecji znesek in ga bom dobil preko Poste nakazanega na trr. Za manjse zneske vem da ni problema, za vecje pa nevem ker nisem se nikoli posiljal. Hvala za info.

opeter ::

pirx je izjavil:

AC_DC je izjavil:

Daj prilepi račun, da vidim če zgornji cenik velja.




Izvoliš. Sem pa prosil, da denar prinesejo na dom. Nisem vedel, da je dražje. Če bi vedel, bi jim dal bančni račun.


Nikoli ne piši vrednosti! Tisto polje pusti prazno!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Filip8 ::

Pozdravljeni, ne najdem informacij, ampak a je še vedno možno plačilo po povzetju? kupil bi nekaj preko bolhe, seveda po povzetju ane. Pošta pa vem da oglašuje brezkontaktne prevzeme in to. hvvala

Likalnik ::

Je možno...sam grem glih danes iskat paket....uglavnem...poštar ti prinese listek, da imaš paket na pošti kjer ga lahko prevzameš in seveda tudi plačaš.
Paket ti ne vozijo na dom...samo obvestilo pusti.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Filip8 ::

hvala likalnik

matobeli ::

Filip8 je izjavil:

kupil bi nekaj preko bolhe, seveda po povzetju ane.


Plačej na TRR, ceneje in hitreje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111062 (29089) destroyer2k
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525417 (25205) GupeM
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

pošta lopovi ali ?

Oddelek: Loža
304350 (3424) Šimpanz
»

Pošiljka z odkupnino

Oddelek: Loža
215146 (4667) Alamar

Več podobnih tem