» »

Predplačniška PUK koda pri simobilu

Predplačniška PUK koda pri simobilu

dajoker ::

Obrazložitev; založil sem certifikat od cca. 15 let stare HALO SIM kartice, rad pa bi prenesel telefonsko številko k drugemu operaterju, za kar pa nujno potrebujem PUK kodo.

Pri simobilu ni mogoče pridobiti PUK kode od predplačniške kartice. Lahko jo dobiš na telekomu, pri simobilu ne. No, razen če plačaš 12eur in ti izdelajo novo SIM z enako cifro.
Ne gre se za denar, ampak razmišljam o nečem drugem; ko nekdo v pogodbo pri drugem operaterju za prenos številke navede PUK (izmišljen), ga po besedah svetovalca sistem zazna kot napačnega, čeprav 6 sekund pred tem trdi, da arhiv PUK številk NIKAKOR ne obstaja.

Tole mi pa pol ne zlaufa...
Mnenje?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

AC_DC ::

Imaš dostop do https://moj.simobil.si ? Tam je nekje napisana puk koda.

Za spremembo Iz predplačniškega v naročniški paket pri istem operaterju tudi potrebuješ puk kodo ?

dajoker ::

V mojsimobil je za predplačnike navedena samo številka SIM kartice, ki ni prava.

Za drugo vprašanje nimam pojma.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

AC_DC ::

Potem ne šlo drugače, kot da pripraviš 12 eur za novo simko.

dajoker ::

Ja zgleda res ne bo druge... Upall sem, da se bo javil nekdo, ki je zaposlen pri simobilu, da bi objasnil kako sistem preverja PUK kode, če arhiv ne obstaja :)
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

The Shadow ::

Simobil in njegovo izmišljotine :)

vedno obstaja baza puk kod, tako za naročnike kot predplačnike... fora je samo pač, da s tem simobil "ponagaja" strankam, da ne bi prestopile k konkurenci...

če pa že, pa da imajo še oni nekaj od tega :)

AC_DC ::

dajoker je izjavil:

Ja zgleda res ne bo druge... Upall sem, da se bo javil nekdo, ki je zaposlen pri simobilu, da bi objasnil kako sistem preverja PUK kode, če arhiv ne obstaja :)

Po načelu hasha passworda mogoče, s tem da so v tem primeru hashi puk številke ?
Če operater tako vpiše napačne puk hash ne gre skozi preverbo, potrebno pri prenosu številke.


PUK stands for 'PIN Unlock Key'. It's a unique code that is linked to your specific SIM card and is usually 8 digits long. Some phones may ask for a PUC code instead. This stands for 'PIN Unlock Code' and is exactly the same thing as a PUK Code.



The Shadow
Teorije zarot...

Hranijo se puki simk naročnikov, v primeru 15 let stare predplačniške simke verjetno niti telekom nima več puk kode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

theBill ::

AC_DC je izjavil:

dajoker je izjavil:

Ja zgleda res ne bo druge... Upall sem, da se bo javil nekdo, ki je zaposlen pri simobilu, da bi objasnil kako sistem preverja PUK kode, če arhiv ne obstaja :)

Po načelu hasha passworda mogoče, s tem da so v tem primeru hashi puk številke ?
Če operater tako vpiše napačne puk hash ne gre skozi preverbo, potrebno pri prenosu številke.


PUK stands for 'PIN Unlock Key'. It's a unique code that is linked to your specific SIM card and is usually 8 digits long. Some phones may ask for a PUC code instead. This stands for 'PIN Unlock Code' and is exactly the same thing as a PUK Code.



The Shadow
Teorije zarot...

Hranijo se puki simk naročnikov, v primeru 15 let stare predplačniške simke verjetno niti telekom nima več puk kode.

To ni nobena teorija zarot, je kar praksa.

Kar si napisal je ena velika neumnost, PUK se vidi z enim samim vnosom številke v računalnik. Sej pa ja ni v fasciklih zapisana, katere bi se po določenih letih metalo stran.

Simobil je edini, ki komplicira, ne dobiš PUK koda pa čisto vseeno koliko je stara SIMPL ali HALO sim kartica. Pri vseh drugih operaterjih jo dobiš brez težav. To je samo način, kako poizkušajo predplačanikom otežit prenos številke k drugemu operaterju, oziroma kot je že nekdo zgoraj napisal - siljenje k zamenjavi simke in kasiranju 12 €.

AC_DC ::

theBill
Imaš kakšen vir ali samo nabijaš ?


https://www.simobil.si/pomoc-in-informa...
Sem uporabnik predplačniškega paketa in potrebujem kodo PUK, kje jo dobim?
Koda PUK je navedena na certifikatu, ki ste ga prejeli ob nakupu kartice SIM. Izgubljene kode PUK pozneje ni mogoče pridobiti. Gre namreč za identifikacijo kodo, ki izkazuje lastništvo predplačniške številke.

Če ste izgubili kodo PUK, še vedno pa imate kartico SIM svoje predplačniške številke, lahko na Si.mobilovem prodajnem mestu zamenjate kartico SIM. Tako obdržite svojo predplačniško številko skupaj z dobroimetjem ter pridobite novi kodi PIN in PUK. Menjava kartice SIM se obračuna v višini Menjava kartice SIM znaša 11,99 EUR..


http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...
TK
Vnesel sem napačen PIN. Kje dobim kodo PUK?
PUK je zapisan na listku s kodama PIN in PUK oziroma na kartici, v kateri ste dobili SIM-kartico. PUK lahko ponovno pridobite:

v Telekomovem centru; naročnik predloži osebni dokument, Mobiuporabnik pa Mobicertifikat
z obrazcem
na spletnem Monitorju (dostop s certifikatom)
na spletnem portalu Moj Telekom, v Mobilnem razmerju (s popolnim dostopom)
z osebnim geslom ob klicu v Center za pomoč uporabnikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

modelno1 ::

Pri Simobilu lahko skleneš naročniško razmerje, ni priključnine, plačaš 9,90 eur za prekinitev naročnine in 5 eur za prenos. 2 eur ceneje kot nova sim ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Invictus ::

theBill je izjavil:


Simobil je edini, ki komplicira, ne dobiš PUK koda pa čisto vseeno koliko je stara SIMPL ali HALO sim kartica. Pri vseh drugih operaterjih jo dobiš brez težav. To je samo način, kako poizkušajo predplačanikom otežit prenos številke k drugemu operaterju, oziroma kot je že nekdo zgoraj napisal - siljenje k zamenjavi simke in kasiranju 12 €.

Za prenos številke ne rabiš PUKa. Še nikoli, pri nobenem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

Za prenos predplačniške potrebuješ puk (bob, izi, simobil, t2 jo zahtevajo).

theBill ::

Invictus je izjavil:

theBill je izjavil:


Simobil je edini, ki komplicira, ne dobiš PUK koda pa čisto vseeno koliko je stara SIMPL ali HALO sim kartica. Pri vseh drugih operaterjih jo dobiš brez težav. To je samo način, kako poizkušajo predplačanikom otežit prenos številke k drugemu operaterju, oziroma kot je že nekdo zgoraj napisal - siljenje k zamenjavi simke in kasiranju 12 €.

Za prenos številke ne rabiš PUKa. Še nikoli, pri nobenem.

Prosto po Invictusu, ane. Avtor teme, predlagam da si sprintaš tale biser in ko boš šel delat prenos številke, namesto PUKa kar tole priloži :))

Pri prenosu naročniške številke se kot identifikacija uporabljajo številka računa oziroma sklica na položnici in osebni podatki, pri predplačniški tega pač ni in se zato uporablja PUK koda. Če operaterji nebi zahtevali PUK kot identifikacije bi lahko kdorkoli prenesel katerokoli predplačniško številko.

Pri delu sem v kontaktu s pooblaščenimi posredniki mobilne telefonije, je to zadosti kredibilen vir? Simobil PUK-e ima, ker so vse številke v računalniški bazi, tako kot jih imajo vsi ostali operaterji, samo izdaja jih ne, zaradi razlogov ki sem jih navedel zgoraj. Svinjska praksa pač, kar pa ni pri Simobilu nič novega, prvi so se spomnili zaračunavati prehode med paketi in to z lepo tarifo 40€ (dejansko ni nobenega stroška pri tem), kasneje so lonček pristavili tudi ostali operaterji. Operater lahko praktično karkoli zapiše v svoje splošne pogoje poslovanja, podobno kot lahko gostinec napiše v cenik "kozarec vode iz pipe 2€".

dajoker ::

Lepo se je razvila debata. Hvala za pojasnila. Se mi je kr zdelo, da je to pač praksa simobila.

@AC_DC; pred tremi mesci punca prešla iz predplačniške mobitel kartice stare cca. 13 let na bob. Prišla v telekom center, razložla situacijo - zadeva je bla rešena v 30 sekundah, brez vsakih komplikacij. V sistemu majo vsako telefonsko, s priloženo PUK kodo.

No moja rešitev je pač nova SIM pri novem operaterju. Zarad golega principa, pa še cifra je luštna :)
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

win64 ::

AC_DC je izjavil:

Za prenos predplačniške potrebuješ puk (bob, izi, simobil, t2 jo zahtevajo).

Nisem slišal še, da bi zahtevali PUK kodo, saj tako ali tako kupiš novo SIM kartico.
Pri bobu je postopek prenosa številke tak(navodila iz strani in iz izkušenj):
1. Kupiš bob predplačniško SIM kartico.
2. Registriraš SIM kartico na spletni strani bob in pri tem zahtevaš prenos številke.
3. Potem samo še podpišeš pogodbo in uporabljaš novo sim kartico.
Prejšnji operater ti pri tem nekaj zaračuna za odklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Sami ::

Nisem slišal še, da bi zahtevali PUK kodo, saj tako ali tako kupiš novo SIM kartico.


Pri prenosu predplačniške telefonske številke vsi operaterji zahtevajo PUK kodo, saj je to edina identifikacija predplačnika.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AnotherMe ::

Sami je izjavil:

Nisem slišal še, da bi zahtevali PUK kodo, saj tako ali tako kupiš novo SIM kartico.


Pri prenosu predplačniške telefonske številke vsi operaterji zahtevajo PUK kodo, saj je to edina identifikacija predplačnika.


Če je to edina identifikacija predplačnika, kako je potem možno da ti dajo novo kartico? Če nimaš PUK, ki je _edina_ identifikacija, na osnovi česa ugotovijo, da si ti lastnik?

Sami ::

AnotherMe je izjavil:

Sami je izjavil:

Nisem slišal še, da bi zahtevali PUK kodo, saj tako ali tako kupiš novo SIM kartico.


Pri prenosu predplačniške telefonske številke vsi operaterji zahtevajo PUK kodo, saj je to edina identifikacija predplačnika.


Če je to edina identifikacija predplačnika, kako je potem možno da ti dajo novo kartico? Če nimaš PUK, ki je _edina_ identifikacija, na osnovi česa ugotovijo, da si ti lastnik?


Pri simobilu lahko na osnovi tega, če si včlanjen v simpl bonus klub (tako je kolegica dobila PUK kodo).....kolikor vem se lahko pri vseh operaterjih na osnovi sim kartice prijaviš tudi v NR, počakaš prvi račun in preneseš številko.

V poslovalnici pa verjetno na osnovi stare sim kartice, ki jo imaš s seboj, za točne postopke se moraš obrniti na posameznega operaterja.

Ob nakupu vsake predplačniške sim kartice dobiš PUK kodo....ker nimaš sklenjene nobene naročniške pogodbe je to edina edentifikacija....se moraš malo potrudit in spravit PUK kodo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

AnotherMe ::

Sej to hočem povedat: brez puk ne moreš naredit prenosa (ker je puk potreben za dokaz lastništva številke), lahko pa dobiš novo kartico z novim puk in potem narediš prenos (očitno tukej ne rebiš izkazovat lastništva kartice?) Mal je čudno ane ;)
No, ampak se pa s tem preprepreči, da bi lahko nekdo kar prišel, povedal telefonsko (nekoga drugega) in jo prenesel k drugem operaterju, kjer bi sedaj bil on lastnik. Moraš vsaj fizično imet kartico v rokah, tako da popolnoma zgrešeno to, da ne moreš prenesti brez puk že ni.

Invictus ::

AC_DC je izjavil:

Za prenos predplačniške potrebuješ puk (bob, izi, simobil, t2 jo zahtevajo).

Nikoli nisem imel predplačniške številke ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

The Shadow ::

zgoraj opisani postopek prenosa velja za naročnike.

Predplačnik potrebuje puk kodo in pika, vsi operaterji pa hranijo puk kode od vseh predplačnikov, pa če je to 1 dan ali pa 20 let nazaj.

tudi pri zamenjavi sim kartice pri PRED plačnikih se potrebuje PUK kodo. Če simobil nudi menjavo sim kartice na isti predplačniški telefonski številki potem potrebuje PUK.

Je pa edini v SLO, ki to ne izdaja in še zaračuna po vrhu vsega :)

Dejv ::

Danes sem bil pri Telekomu, za skoraj 15 let staro predplačniško kartico sem rabil PUK, ker mislim prešaltat na Boba, izpolnil obrazec na šalterju in preložil osebni dokument in v roku 5 minut sem dobil PUK preko SMS-a. Upam da bo komu pomagala informacija.

cortez ::

V bistvu bi ti lahko že uslužbenec povedu PUK, ko si podpisu obrazec, da si uporabnik mobi številke.

zobnik ::

Dejv je izjavil:

Danes sem bil pri Telekomu, za skoraj 15 let staro predplačniško kartico sem rabil PUK, ker mislim prešaltat na Boba, izpolnil obrazec na šalterju in preložil osebni dokument in v roku 5 minut sem dobil PUK preko SMS-a. Upam da bo komu pomagala informacija.


a to na simobilu velja, ker zahtevajo za PUK 12 evrov.

PowerofPeopl ::

The Shadow je izjavil:

zgoraj opisani postopek prenosa velja za naročnike.

Predplačnik potrebuje puk kodo in pika, vsi operaterji pa hranijo puk kode od vseh predplačnikov, pa če je to 1 dan ali pa 20 let nazaj.

tudi pri zamenjavi sim kartice pri PRED plačnikih se potrebuje PUK kodo. Če simobil nudi menjavo sim kartice na isti predplačniški telefonski številki potem potrebuje PUK.

Je pa edini v SLO, ki to ne izdaja in še zaračuna po vrhu vsega :)


Ni hranjeno v samem sistemu, to je edina težava.

modelno1 ::

Skleni SIMPL na račun, počakaj na prvi račun, prenesi številko. Easy peasy.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jusv ::

zobnik je izjavil:

a to na simobilu velja, ker zahtevajo za PUK 12 evrov.


Če bi od mene simobil za puk kodo zahteval 12€ bi jih še isti dan na hladnem pustil in bi gladko šel na novega operaterja in novo številko.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

blackbfm ::

jusv je izjavil:

zobnik je izjavil:

a to na simobilu velja, ker zahtevajo za PUK 12 evrov.


Če bi od mene simobil za puk kodo zahteval 12€ bi jih še isti dan na hladnem pustil in bi gladko šel na novega operaterja in novo številko.


Uf milijonsko skodo bi jim naredu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgubljen PUK pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
81641 (1472) konspirator
»

Predplačniški paket, kateri

Oddelek: Mobilne tehnologije
294590 (3933) OvCa77
»

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

Oddelek: Loža
1325175 (24397) telexdell
»

Pozabu kodo telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
3411770 (9056) SynTax64
»

GSM problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101481 (1342) hani

Več podobnih tem