» »

Virus na android telefonu

Virus na android telefonu

foto15 ::

Na telefonu Samsung Galaxy s3 se mi odpirajo sami od sebe neki okni npr. "xy" program se je ustavil. So neki čudni programi. Včasih je tako moteče da ne moreš s telefonom narediti nič. Sem ga že večkrat ponastavil na tovarniške nastavitve in je virus še vedno gor (ga ne zbriše). Pod aplikacijami imam polno teh programov. Zanima me, če obstaja kakšna rešitev, da te programe izbrišem oz. telefon formatiram.

AC_DC ::

Flashaj na stock rom.

trnvpeti ::

lahko pa prej prvo izoliras telefon od mreze/interneta, ce je mozno ze na samem routerju/wifi, pol pa se na telefonu(izklop interneta)

nalozi firewall app, in bos pocasi spoznaval...

foto15 ::

sem vse izklopil (wifi, mobilni podatki, vzel SD in SIM kartico ven) in je isto

trnvpeti ::

ali drugi post od ac_dc ali z kombinacijo router/fw in omenjenim app probaj disable-at appe/service, ki se zaganjajo

šernk ::

najprej probaj samo flashat na stock rom. čene bo treba pa komplet: recovery, kernel in rom flashat.

obstajajo namreč virusi ki se namestijo v sam kernel in se ob hard resetu sami znova namestijo na mobitel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

foto15 ::

mi lahko kdo na kratko opiše kaj pomeni flashat na stock rom in kako se naredi. Ima kdo kakšen dober link?

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

foto15 ::

pa je možno da telefon slučajno zablokiram, če kaj ne naredim prav, saj še nisem nikoli tega delal

šernk ::

možno je vse. čeprav je S3 mislim da že dovolj nov da je hardbrick next to impossible naredit.

pri samem flashanju stock roma je sicer možnost za softbrick telefona praktično enaka nič. vendar če se je virus namestil v kernel flashanje roma predvidevam da ne bo delovalo (nisem še imel tega primera).

v kolikor to ne bo pomagalo bo treba pa mal več dela:
- root
- inštalirat custom recovery (TWRP ali CWM),
- naredit Nandroid backup (marsikdo reče nesmiselno, pa vendar se je meni softbrickal mobitel enkrat, čeprav je potem po identičnem postopku šlo normalno skozi, backup mi je tu rešil vsaj par ur dela)
- flashat kernel
- flashat ROM

upam da nisem kaj pozabil, moj zadnji neuradni flash je star leto dni ampak načeloma se gre nekako po tem postopku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

foto15 ::

kaj pa če se zablokira telefon? obstaja kaka rešitev?

šernk ::

težko ti na to podam odgovor. morda se da rešit, morda ne. flashat na lastno odgovornost in pa 120% upoštevat vsa navodila kar jih najdeš (posvetit cca 2 dneva samo branju različnih navodil). če je karkoli umes sumljivega pa vprašat (najbolje na XDA, slo android) in ne nadaljevat če bo bo, ker takrat zagotovo ne bo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sci3nc3 ::

Zato pa jaz raje uporabljam dobri stari Symbian. Skrb, da bi staknil virus je odveč, saj se nobenemu ne ljubi sestavljat viruse za nekaj kar uporablja le še odstotek folka. Po drugi strani pa telefon še vedno služi svojemu namenu. Prednost stare tehnologije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sci3nc3 ()

Seljak ::

Kaj v službo po mojem tudi jahaš na konju,da se ti ne bi slučajno z avtom kaj zgodilo ;((

goranzaric ::

Moznost je tudi da je napaka strojne opreme ce si dal ze na factory reset. Nekom da da ti flasha telefon pa bos videl ce bo isto je napaka v strojni opremi telefona

šernk ::

sci3nc3 je izjavil:

Zato pa jaz raje uporabljam dobri stari Symbian. Skrb, da bi staknil virus je odveč, saj se nobenemu ne ljubi sestavljat viruse za nekaj kar uporablja le še odstotek folka. Po drugi strani pa telefon še vedno služi svojemu namenu. Prednost stare tehnologije!


https://www.esato.com/board/viewtopic.p...

jih je dovolj?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sci3nc3 ::

>> Kaj v službo po mojem tudi jahaš na konju,da se ti ne bi slučajno z avtom kaj zgodilo ;((

Tudi konji so nepredvidljivi, zato se kar peš odpravim :D

>> jih je dovolj?

Več kot dovolj, vendar v vseh letih nisem dobil niti enega, zato se počutim dovolj varnega ;)

Seljak ::

Varen si pravzaprav natančno 0%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lg g2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13517472 (10707) Mare3
»

Katere ROMe uporabljate?

Oddelek: Operacijski sistemi
313790 (2845) SaXsIm
»

Flash SGS2 4.1.2 direktno na CM10.1

Oddelek: Mobilne tehnologije
172012 (1771) klinker
»

IMEI številka

Oddelek: Mobilne tehnologije
135076 (4503) gendale
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827666 (6111) lvlOne

Več podobnih tem