» »

Autodesk 123D

Autodesk 123D

Unknown_001 ::

Pozdravljeni.

Iščem "hobi" ekvivalent programskemu okolju, Siemens NX / Solid Edge / Solidworks (najbolj mi leži delo s temi) in sem naletel na tole zadevico za hitro nekaj narest. Problem je ker se ne bi raz zajebaval s fakultetno verzijo, ali bohnedaj celo piratsko, da ne bi prišlo do kakšnih pravnih nevšečnosti. Kakor gledam je free, ampak da ne trošim časa za raziskovanje me zanima ali je to vsaj približno uporabno za pripravo preproste dokumentacije za domače projekte? Seveda ne mislim s nekih extra hudih sestavov delat ampak zadeva bi moga bit sposobna vsaj en pecikl narest na primer, čeprav se bo večinoma delalo kakšne nosilce, ipd. zadevice.

Torej na kratko, je za kaj dobro, ali je to samo neuporabna "igrača" ?

Mnenja?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mailer ::

Govorit o produktih Autodeska, da so neuporabni in igrače je malo mimo. Če želiš brezplačno alternativo je FreeCad odlična in enostavna hobi zadeva.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

AC_DC ::

Če obvladaš Solidworks , potem poglej:
3dvia @ Wikipedia
Edino ne vem, če ima modul za tehnično dokumentacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Unknown_001 ::

mailer je izjavil:

Govorit o produktih Autodeska, da so neuporabni in igrače je malo mimo. Če želiš brezplačno alternativo je FreeCad odlična in enostavna hobi zadeva.


To da je avtor programa firma ki se ukvarja s profi plačljivimi rešitvami mi nič ne pove. Zadeva je free in temu primerno verjetno okleščena in spisana glede na vloženi cvenk. Dokler se pogovarjamo o plačljivih programih je res samoumevno da mora zadeva za katero stegneš iz žepa par petstotakov delat in se da kaj z njo narest.

Sem posusil marsikateri Free program ampak večina je bila za zjokat. Nepregledno, štorasto in polno napak in manjkajočih OSNOVNIH funkcij. Temu ne morem rečt drugega kot da je zanič in neuporabno. Free-CAD si niti nisem toliko pogledal, je pa bil za tisto kar sem uporabljal nekoliko štorast. Mogoče bi se mu moral malo bolj posvetiti ampak tipam če obstaja kakšna boljša alternativa.

AC_DC je izjavil:

Če obvladaš Solidworks , potem poglej:
3dvia @ Wikipedia
Edino ne vem, če ima modul za tehnično dokumentacijo.


Izgleda vredno poskusa, če je res delo na isti način, kot pri SW.
Dokumentacijo lahko pripravim tudi posebej v Draft-sight (Eden redkih free programov ki so me pozitivno presenetili in celo presegli pričakovanja). Važno je da lahko najprej naredim model in uskladim mere sestava, določim prereze, in prerišem v 2D.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Najlažje bo, da enkrat zrihtaš studensko licenco in jo podaljšuješ vsak let (tako jaz delam). Če bi pa rad plotov risbe, pa shraniš v DWG ali DXF format in kamot odpreš na drugmu računalniku in splotaš.

eric_cartman ::

Kaj pa taka zadevica za poceni firiče?

http://www.3dsystems.com/shop/design?re...

To naj bi bla ena izmed boljših in predvsem cenejših alternativ za SolidWorks-e. Tudi če se gre za domače projekte (če je program uporaben) se mi zdi vredno takega denarja.

Cena je 149 EUR za celoten software in imaš 14 dnevni free trial.

Zgodovina sprememb…

borisk ::

tole je zelo dobra zastonj alternativa, ima tudi 5 osni CAM!!!
http://www.autodesk.com/products/fusion...

Unknown_001 ::

eric_cartman je izjavil:

Kaj pa taka zadevica za poceni firiče?

http://www.3dsystems.com/shop/design?re...

To naj bi bla ena izmed boljših in predvsem cenejših alternativ za SolidWorks-e. Tudi če se gre za domače projekte (če je program uporaben) se mi zdi vredno takega denarja.

Cena je 149 EUR za celoten software in imaš 14 dnevni free trial.


149 EUR letno? Al je licenca za stalno rabo? Če je druga varianta, pol je izdelek že na pol prodan samo v trailu moram potestirat če je za kaj.

@borisk Hvala, tudi to izgleda obetavno.

Zaenkrat najlepša hvala vse za predloge, čas bo že, da predlagane programe sprobam, na koncu bo pa takoalitako prevladal tisti ki mi bo najbolj odgovarjal po uporabniški izkušnji.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

eric_cartman ::

149 EUR letno? Al je licenca za stalno rabo? Če je druga varianta, pol je izdelek že na pol prodan samo v trailu moram potestirat če je za kaj.


Kakor sem uspel razbrat je permanent license, torej nimaš "letne naročnine".

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Si poskusil tole:

https://www.onshape.com/

Potrebuješ pa čim hitrejšo internetno povezavo in pa računalnik z nvidia grafo (na tem računalniku, na katerem to pišem, imam FirGL grafično, pa zadeva ne deluje)...

Če te moti oblačnost, potem to ni zate...

LP

Jože

Unknown_001 ::

Me niti ne moti toliko oblačnost, čeprav bi bilo zaželeno da zadeva dela offline, ker grem dostikrat v tujino in je križ najt stabilno povezavo. Problem je potem še v tem ker večino dela po novem opravin na Laptopu, ki ima AMD grafo, medtem ko gajba ki sedaj sameva ima eno starejšo GTX grafiko od Nvidie.

No, da še poročam glede Autodesk 123D čuda. Zadeva ni nč drugega kot igrača. Popravljanje mer je pain in the ass. Vse se zanaša na tisto mrežo, ki je meni osebno bolj v napoto, kot v pomoč. Pol ure sem iskal kje bi lahko določil oddajenost skice na primitivu od njegovega roba in nisem našel ustrezne funkcije. Ni preostalo drugega, kot da pobrišem par korakov nazaj in naredim skico na novo ter pokam točke po tisti blesavi mreži. Po domače povedano šrot. Ima ene par tistih svojih for, ki jih lahko opraviš z enim klikom to je pa tudi vse. Podajanje mer je za en *urac narejeno in me je odbilo. Mogoče sem pa sam pretumpast da bi skontal? V glavnem tudi vodiči po YT so bolj bogi in se ne naučiš ničesar. Vse se dela nekaj na približno. A jaz bi rad imel luknjo od roba na 10mm in na višini 30. In ne nekaj na 8.557 pa čevap in 29.2241 pa kajmak zraven.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem ravno gledal zakaj meni na računalniku z AMD grafiko ne dela. V splošnem ni problem AMD grafika, pač pa starost driverjev za slednjo. Vse skupaj je povezano z web GL -om, ki je nujno potreben, da OpenShape deluje....

Tole pišem na HP NW8440 iz leta 2007. Sem se moral kar potruditi, da sem ga spravil na Win 7, driverji so pa temu primerno stari (konkretno za grafiko iz 12.03.2009, novejšega ni...)

LP

Jože

I__I ::

Mislim da sta Onshape in Fusion 360 najbolj podobna Solidworks-u/NX-u. Mogoče tudi FreeCad.
Autodesk 123d in Tinkercad sta primerna bolj za otroke.
Js mam v planu za čez z poletje da se naučim Fusion 360. Na prvi pogled se mi zdi, da je na najvišjem nivoju. Pa še CAM im a zraven.

Unknown_001 ::

Fusion moram še preizkusiti, Oneshape pa bo tudi priložnost dobil.

FreeCAD-a se pa ne pritaknem dokler banalnosti ne poštimajo tako kotje treba, ne pa da za neko preprosto določitev parametrov porabiš minuto medtem ko to pri SW/SE/NX/Pro-E narediš va parih sekundah. Ne rečem, ima svašta zmogljivosti in konzolo v Pythonu ampak žal preveč časovno potraten.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BivšiUser2 ::

Po dolgem času sem posodobil in zagnal Autodesk MAYA 2018.2, me pa zanima kako popraviti licenco. Imam veljavno 3 letno licenco za program, ne bi pa rad zagnal 30 dnevni trial - ker bom potem moral ponovno inštalirati. V AD desktop app sem vpisan. prav tako licenca, ki sem jo prejel ne prime. Noben crack.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za risanje načrtov

Oddelek: Programska oprema
94382 (3175) Qushaak
»

Free CAD programi

Oddelek: Programska oprema
389277 (7730) neboben
»

Autodeskovi izdelki bodo brezplačni za študente

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
317481 (5841) Barbarpapa2
»

2D-CAD program odprte kode za profesionalno rabo

Oddelek: Programska oprema
164536 (3337) BiroCoim2000
»

Program za CAD 3D modeliranje

Oddelek: Programska oprema
143313 (2944) Pro_moted

Več podobnih tem