» »

Brezžični prenos TV Signala

Brezžični prenos TV Signala

demokedes ::

Pozdravljeni,
Imamo vikend, kjer sobna TV antena lovi samo v zgornjih sobah, pa še to samo na določenem delu. Tako imamo lahko TV samov tisti sobi, kljub temu, da bi tv veliko bolj pasal v dnevno sobo, ki pa je spodaj. Vleka kabla do dol, ne pride v poštev.
Sem pa naletel na tele oglase:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...
ALi bi bila katera izmed teh dveh opcij, da bi jaz imel anteno nekje zgoraj, potem pa z enim od teh dveh, da bi signal prišel do tv, ki bi bil spodaj?
Če ne to, ali kdo drug pozna kakšno drugo rešitev?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

int47 ::

Šlo bi v kombinaciji z DVB-T sprejemnikom pri anteni, vendar če je priklop preko SCART, S-video, ali composite video, pozabi na HD, ker bo slika v PAL kvaliteti.

Če boš šel v to, daj pravo anteno na streho, ter sprejemnik in oddajnik na podstrešje.

Scorpia ::

Izogibaj se temu setu, za brezzicen prenos videa. Zadeva je zelo obcutljiva na signal in tudi ce ju postavis na vidno polje, brez sten, bo slika razpacana z barvami. Ce je stena vmes, se obcutno poslabsa slika. Tudi ce postavis anteni idealno, cez dan dva, bo treba spet stelat idealno pozicijo. Je bolj za silo, ce res ni druge moznosti. Povlecite kabel, bo se najcenejse in tudi kvalitetno.
////

demokedes ::

AHa, ja ja vmes je več kot samo ena stena, pa še to zelo debela. Kaj pa neke variante preko električnega omrežja? Mislim, da gre računalniška mreža lahko preko tega. Kaj pa antenski signal?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi fi kamere in wifi antene

Oddelek: Omrežja in internet
9931 (667) fikus_
»

Hišni kino šel k vragu, ostali so mi dobri zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
403153 (1864) St235
»

Brezžični prenos slike iz PCja na TV

Oddelek: Omrežja in internet
142175 (1889) polpo
»

Digitalizacija kaset

Oddelek: Zvok in slika
191572 (1297) krebs11
»

Varianta hotel TV (z Raspberry PI?)

Oddelek: Zvok in slika
142736 (1820) lenart0

Več podobnih tem