» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
124 / 175
»»

kow ::

Clio ni devet jurjev. Ko sem nazadnje gledal je bil minimalno 13k.

msjr ::

kow je izjavil:

Clio ni devet jurjev. Ko sem nazadnje gledal je bil minimalno 13k.


Slabo gledal: avto.net

Gagarin ::

@ kow, res ne vem a je tako težko poguglat predem bedarijo vstreliš...

kow ::

Verjetno sem poklikal zelje. Mislim, da sem to 1 mesec nazaj naredil in je prislo nekje med 12-13k.
Izgleda, da dobis model, ki ga imajo na zalogi veliko ceneje.

Ta sploh nima klime. A se hecas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

A ni zanimivo, da se vseeno prodajajo tudi Clioti z malo več opreme, morda celo z avtomatskim menjalnikom, za konkretno več kot pa 9k €. Zakaj mislite da tak kupec ne razmišlja o Zoe za 17k €? A mislite da ima nekdo takega Cliota za prvi avto v familiji?

Ali pa kupec nekega Hyundai i30 za 20k €, zakaj tak nebi razmišljal o IONIQ za 26 k€?

Pa ne vem zakaj nebi postavil zadeve malo na glavo in bi bil prvi avto za dnevno vsak dan 2 uri sedenja v njem, tisti drugi zjahan enoprostorec bi bil pa pač za na morje. Jaz ne vidim težave v tem?

Morda je težava v tem ker mali avto ponavadi vozi žena, tule na forumu smo pa sami tipi in bi nam tako ostala tista stara dizelska jajca, žena bi se udobno furala v električnem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Kakorkoli obrnes, avto brez klime danes se klosarju ne bos prodal. Tole bo kupil kvecjemu en upokojenc, ki ima komaj za kruh, pa ne upa rabljenih jajc kupit.

Sem pogledal se enkrat. Recimo, da je to neki minimum:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

11k evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

imagodei je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri večini slovenskih družin je pa tako, kot sem napisal - nekaj rabljenega do 10 jurjev. In električarji tu še dolgo ne bodo konkurenčni.

Ja, pri zahojenih kmetavzarjih, ki se ne premaknejo z mesta, je to res. Drugi, ki vidijo kaj se dogaja, se bojo pa vozili udobneje in ceneje.

WTF, a gremo še en krog? A nismo ravnokar ugotovili, da EV-ji niso niti udobnejši niti cenejši?

Jaz nisem tvoj petletni otrok, da se boš nekaj izmislil in to razglasil kot "smo se dogovorili".

BigWhale je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri večini slovenskih družin je pa tako, kot sem napisal - nekaj rabljenega do 10 jurjev. In električarji tu še dolgo ne bodo konkurenčni.

Ja, pri zahojenih kmetavzarjih, ki se ne premaknejo z mesta, je to res. Drugi, ki vidijo kaj se dogaja, se bojo pa vozili udobneje in ceneje.


Ceneje od novega Cliota za devet jurjev, ki je kot drugi avto, se z nobenim EVjem ne bos vozil se kakih deset let ne. :)

Seveda boš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

imagodei ::

J.McLane je izjavil:

A ni zanimivo, da se vseeno prodajajo tudi Clioti z malo več opreme, morda celo z avtomatskim menjalnikom, za konkretno več kot pa 9k €. Zakaj mislite da tak kupec ne razmišlja o Zoe za 17k €? A mislite da ima nekdo takega Cliota za prvi avto v familiji?

Pri nas je Clio Grandtour, star 7 mesecev, cena 12.500 €, prvi avto. Imamo še 15 let starega Megana. Dokler večja gradbena/obnovitvena dela pri hiši ne bodo končana, tudi ne bo drugače.
- Hoc est qui sumus -

kow ::

Koliko slovenskih minimalnih plac je to?
12500/886,63 = 14,1

Izracun za francoze =
12500/1521,2 = 8,22

Ce vzames isti kolicnik za francoza, je to: 14,1*1521,2 = 21448,92 evrov

Ti da misliti, a?

imagodei ::

Utk je izjavil:

Jaz nisem tvoj petletni otrok, da se boš nekaj izmislil in to razglasil kot "smo se dogovorili".

Glede na to, da si odgovarjal na moj elaborat kako se EV ne splača in nisi imel nobenega ugovora direktno na to, temveč si zgolj izpostavil, da imajo gospodinjstva že itak po dva avta in zakaj eden ne bi bil električni (tule), sem zmotno sklepal, da smo razčistili.

Ampak nič ne de, sem navajen na muhavost, imam 5-letnega otroka.


Utk je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ceneje od novega Cliota za devet jurjev, ki je kot drugi avto, se z nobenim EVjem ne bos vozil se kakih deset let ne. :)

Seveda boš.

Ne, ne boš.

kow je izjavil:

Koliko slovenskih minimalnih plac je to?
12500/886,63 = 14,1

Neto plača je tisto, kar lahko potrošnik pusti v trgovini. 667 € znaša neto minimalna plača.

kow je izjavil:

Izracun za francoze =
...
21448,92 evrov

Ti da misliti, a?

A ti da? Kako pa?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

kow ::

Da za njih zacetni visji strosek e avtomobila ni tako velik problem. V Sloveniji je veliko tezje nekomu poloziti na mizo 15k gotovine.
V Franciji je to lazje.

Druga rec je, da sem pokazal kako zavajate s cliotom za 9k. Iz oglasov je razvidno, da so narejeni v velikih serijah (enake konfiguracije, vsi bele barve) in se to za vzhodne evropejce. Zoe se trenutno pac ne proizvaja na tak nacin, ker pac proizvodnja se ni tako skalirala (proizvodnja je v eni tovarni v Franciji). A trdite, da ni mogoce Zoe minimalne konfiguracije proizvajati v Revozu, ko bodo tovarne za baterijske celice postavljene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

Moja bo pocasi potrebovala nov avto, gledava RAV4 (ne hibrid, da nima CVT) 31kEUR, nekoliko ceneje Vitara 22lEUR (skoraj vsa oprema 4x4, automatik), Mazda 3 22kEUR (Prakticno vsa oprema, automatik, aktivni tempomat itn.) Neke EV konkurence v tem razredu nisem opazil. Ioniq to ni, ker je beden za popizdit. :) Bi prosil eksperrte, da poveste, ce kaj konkurira. Lahko rabljen EV do dve leti in 50.000km, kjer ga je potem v primerjavi treba odbiti kaksne dobre 25% pri cenah, ki sem jih navajal prej. Trenutno pri porabi 7l/100km pokuri kaksne 1200EUR benza ne leto, tako da razlika v ceni ne sme biti prevelika.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Trenutno ne.

Gagarin ::

kow je izjavil:


Druga rec je, da sem pokazal kako zavajate s cliotom za 9k.


Pa ti si cepljen... Postaviš trditev da clia ne dobiš za manj ko 13k, ti pokaže oglase za 9k in potem mi zavajamo?? S čim, a je kdo trdil kako je opremljen ta clio, pa kaj ima tukaj in zdaj veze v kakšnih serijah se proizvaja? Pokaži mi Zoe za 9k pol pa naprej nabijaj...

kow ::

Hocem rdeco barvo in ogrevana ogledala. Koliko stane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gagarin ::

Ti imaš resne težave, a je kdo trdil da stane rdeč clio 9k?

imagodei ::

kow je izjavil:

Da za njih zacetni visji strosek e avtomobila ni tako velik problem. V Sloveniji je veliko tezje nekomu poloziti na mizo 15k gotovine.
V Franciji je to lazje.

Aha. To je sicer res, ampak če se Francoz obnaša racionalno, je pred isto dilemo kot Slovenec: po koliko časa se mu bo izplačal nakup dražjega EV v primerjavi s podobnim ICE-jem? Pri čemer se bo moral odpovedati delu svobode/udobja zaradi ponjenja baterije.

kow je izjavil:

Druga rec je, da sem pokazal kako zavajate s cliotom za 9k. Iz oglasov je razvidno, da so narejeni v velikih serijah (enake konfiguracije, vsi bele barve) in se to za vzhodne evropejce.

Cliota za ta denar se da dobit, je pa IMHO primeren predvsem kot mestni avto, za pot od doma do službe. Za tak denar dobiš popolnoma "opranega" Clia, s pospeški starega Jugota 45.

Ne glede na to pa za nekaj jurčkov več (recimo za 11-12 jurjev) dobiš že kar spodobne avtomobilčke, če že hočeš novega. Najcenejši EV-ji, ki jim vsaj od daleč lahko rečeš "avto" (torej, ne v kategoriji Renault Twizy), so od tega ranga cca 2x dražja. Če pogojno rečemo, da je Zoe v bistvu električni Clio - kje je logika, da bi raje kupil Zoeta kot Cliota?
- Hoc est qui sumus -

kow ::

Gagarin je izjavil:

Ti imaš resne težave, a je kdo trdil da stane rdeč clio 9k?


Saj nisi trdil, da stane beli clio 9k. Zavajas, samo to trdim.

@imagodei
Kje trdim, da se splaca kupiti Zoeta?!? Trdim samo, da nabijate o poceni ICE avtomobilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

Ne vem, ce prav primerjate.

ZOE Intense oprema 24.500EUR (brez subvencije):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Clio Intense oprema 15.570EUR:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ca. 10kEUR razlike, ce je se subvencija 7.5kEUR, potem samo 2500EUR razlike.

Ali kaj gledam narobe? Koliko ima ta jajc dosega?

Zgodovina sprememb…

kow ::

Redko perem avtomobil, pa bi imel rad sivega, ne belega. Madona sem cuden in nenavaden. Vsi ostali kupci pa kupijo bele avtomobile, ker so cenejsi.
Nehaj se smesit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gagarin ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne vem, ce prav primerjate.

ZOE Intense oprema 24.500EUR (brez subvencije):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Clio Intense oprema 15.570EUR:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ca. 10kEUR razlike, ce je se subvencija 7.5kEUR, potem samo 2500EUR razlike.

Ali kaj gledam narobe? Koliko ima ta jajc dosega?


Primerjaj najcenejšega cliota z najcenejšim zoe...Pogovarjamo se o poceni drugem avtu.

kow ::

Ja, o poceni drugem avtomobilu. In ne najcenejsem drugem avtomobilu.

krucymucy ::

Ima renault se vedno enak nacin da placujes najemnino za baterijo mesecno 100€?

Gagarin ::

kow je izjavil:

Redko perem avtomobil, pa bi imel rad sivega, ne belega. Madona sem cuden in nenavaden. Vsi ostali kupci pa kupijo bele avtomobile, ker so cenejsi.
Nehaj se smesit.


Me res zanima kdo se smeši ko v debato poceni drugega avta vključiš barvo v kateri je na voljo...in povrh vsega trdiš da cena 9k ne velja ker velja zgoj za belo barvo. Sam sem tudi pri avtu, ki ga trenutno vozim in sem ga kupil novega za 47k vzel brezplačno barvo, ker mi barva dol visi in mi je bedarija za drugačno barvo doplačati 1500€...

imagodei ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne vem, ce prav primerjate.

ZOE Intense oprema 24.500EUR (brez subvencije):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ne vem, če to drži... Mogoče brez baterij?

Recimo pri temle: Renault Zoe Limited R110 Z.E. 40, 80kW, ki stane 17.989 € že z upoštevano subvencijo, piše npr. tudi:
Cena ne vsebuje najema/nakupa baterije.
- Hoc est qui sumus -

kow ::

Gagarin je izjavil:

kow je izjavil:

Redko perem avtomobil, pa bi imel rad sivega, ne belega. Madona sem cuden in nenavaden. Vsi ostali kupci pa kupijo bele avtomobile, ker so cenejsi.
Nehaj se smesit.


Me res zanima kdo se smeši ko v debato poceni drugega avta vključiš barvo v kateri je na voljo...in povrh vsega trdiš da cena 9k ne velja ker velja zgoj za belo barvo. Sam sem tudi pri avtu, ki ga trenutno vozim in sem ga kupil novega za 47k vzel brezplačno barvo, ker mi barva dol visi in mi je bedarija za drugačno barvo doplačati 1500€...


Ce ne razumes bistvo. Tudi cene elektricnih avtomobilov bodo v prihodnosti lahko klestili na enak nacin. Trenutno te moznosti ni.
Nima pa to nobene veze s ceno baterij.

TheBlueOne ::

@imagodei

Prvi, ki sem ga nasel. :)

Uf ce je se to potem ne vem kako bi lahko bil cenejsi za nekoga, ki kupuje v tem razredu, ker praviloma ne delajo ravno veliko km.

Kar me se zmoti pri teh ZOE je, da so svoh. Bi zelel vsaj kaksne 150kW, ce je ze elektro. :)

Zgodovina sprememb…

kow ::

V vsakem primeru se Zoe zdaj ne kupuje. Cene rabljenim bodo konkretno padle. Letos planirajo cirka 40k novih 2. generacije. Leta 2020 pa svoh 100k. Imel bo 100kw motor, navor je konkreten. To leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

V vsakem primeru se Zoe zdaj ne kupuje. Cene rabljenim bodo konkretno padle. Letos planirajo cirka 40k novih 2. generacije. Leta 2020 pa svoh 100k.


V bistvu je predrag, moja ne bi hotela avta s tako svoh motorjem, jaz pa se manj. Ce bi imel 150kW in bil recimo vse skupaj 30kEUR bi se bil zanimiv. :)

Zgodovina sprememb…

kow ::

Pokupili jih bodo itak Francozi, Norvezani, Anglezi. Ni to se za Slovence.

imagodei ::

TheBlueOne je izjavil:

@imagodei

Prvi, ki sem ga nasel. :)

Uf ce je se to potem ne vem kako bi lahko bil cenejsi za nekoga, ki kupuje v tem razredu, ker praviloma ne delajo ravno veliko km.

Ne me držat za besedo, lahko je kaj drugega, kar ne vidim. Smo pa imeli pred nekaj tedni debato, da stane Zoe s približno spodobnim motorjem in z baterijo okoli 30-32 jurjev.
- Hoc est qui sumus -

Gagarin ::

O pa še kako ima, proizvodna cena EV (baterije) je pač previsoka da bi EV prodajali tržnemu segmentu kot prodajajo poceni ICE. Tudi najcenejše EV prodajajo bolje situiranim zelenim zanesenjakom in državnemu parku (other people money). Najoskublenejše verzije EV nimajo trga. Pa še pri bolje opremljenih verzijah delajo manjšo izgubo. Tesla 3 za 35K bi Tesli delala še bistveno večjo luknjo kot dela bolje opremljena in močnejša/večja baterija Tesla 3 za 50k...

imagodei ::

TheBlueOne je izjavil:

V bistvu je predrag, moja ne bi hotela avta s tako svoh motorjem, jaz pa se manj. Ce bi imel 150kW in bil recimo vse skupaj 30kEUR bi se bil zanimiv. :)

8-O :| Potem pa sploh ne bi bil niti od daleč zamenjava za Cliota (which is legit, if that's what you want). Da ne omenjam dosega...
- Hoc est qui sumus -

TheBlueOne ::

imagodei je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@imagodei

Prvi, ki sem ga nasel. :)

Uf ce je se to potem ne vem kako bi lahko bil cenejsi za nekoga, ki kupuje v tem razredu, ker praviloma ne delajo ravno veliko km.

Ne me držat za besedo, lahko je kaj drugega, kar ne vidim. Smo pa imeli pred nekaj tedni debato, da stane Zoe s približno spodobnim motorjem in z baterijo okoli 30-32 jurjev.


Koliko KW?

imagodei je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

V bistvu je predrag, moja ne bi hotela avta s tako svoh motorjem, jaz pa se manj. Ce bi imel 150kW in bil recimo vse skupaj 30kEUR bi se bil zanimiv. :)

8-O :| Potem pa sploh ne bi bil niti od daleč zamenjava za Cliota (which is legit, if that's what you want). Da ne omenjam dosega...


Ce pa je elektro. :D To pomislis na dzabe pospeske no. Sigurno ima 1.5t+

Zgodovina sprememb…

kow ::

Gagarin je izjavil:

O pa še kako ima, proizvodna cena EV (baterije) je pač previsoka da bi EV prodajali tržnemu segmentu kot prodajajo poceni ICE. Tudi najcenejše EV prodajajo bolje situiranim zelenim zanesenjakom in državnemu parku (other people money). Najoskublenejše verzije EV nimajo trga. Pa še pri bolje opremljenih verzijah delajo manjšo izgubo. Tesla 3 za 35K bi Tesli delala še bistveno večjo luknjo kot dela bolje opremljena in močnejša/večja baterija Tesla 3 za 50k...


Saj razumes, da bi bila tesla 3 za 35k zlahka delala profit, ce bi imeli samo belo barvo, enake motorje, notranjo opremo, ki je ne bi spremnijali.
Tovarna pa bi bila na Slovaskem. Kako tezko je to razumeti? Ampak potem ne bi bilo dovolj povprasevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

imagodei ::

TheBlueOne je izjavil:

Koliko KW?

Joj, ne spomnim se točno, nočem pa dajat zavajajočih izjav. Verjetno lahko zadevo preveriš na kakšnem Renaultovem konfiguratorju na spletu in odbiješ do 10% cene, kolikor se verjetno da zbarantat, če greš v avtosalon.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
se najde tudi kaksen ki ma klimo za 9 cukov. za roundabout je cisto ok zadeva, nerabis nwm kaksnih gadgetov in opreme
#brezpodpisa

Gagarin ::

kow je izjavil:

Gagarin je izjavil:

O pa še kako ima, proizvodna cena EV (baterije) je pač previsoka da bi EV prodajali tržnemu segmentu kot prodajajo poceni ICE. Tudi najcenejše EV prodajajo bolje situiranim zelenim zanesenjakom in državnemu parku (other people money). Najoskublenejše verzije EV nimajo trga. Pa še pri bolje opremljenih verzijah delajo manjšo izgubo. Tesla 3 za 35K bi Tesli delala še bistveno večjo luknjo kot dela bolje opremljena in močnejša/večja baterija Tesla 3 za 50k...


Saj razumes, da bi bila tesla 3 za 35k zlahka delala profit, ce bi imeli samo belo barvo, enake motorje, notranjo opremo, ki je ne bi spremnijali.
Tovarna pa bi bila na Slovaskem. Kako tezko je to razumeti? Ampak potem ne bi bilo dovolj povprasevanja.


LOL,
1) saj so hoteli ponujati osnovni model za 35K pa jim enostavno ni rentabilno (so sami priznali, da bi z osnovnim cenejšim delali izgubo - verjetno pa ti veš več od Tesle...)
2) ja, si sam potrdil kar sem napisal: da trga za osnovne EV (ki pa še vedno stanejo vsaj 2* več od osnovnih ICE, ni.

kow ::

Ok, vdam se. Ne razumes.
Bom poskusil se zadnjic. Ni rentabilno, ker so morali postaviti nove linije, razviti produkte itd. Pogonski sklop je sel cez vec kot 10 iteracij..
Kapital ima svojo ceno itd. Pri tem cliotu so bili vsi ti stroski ze amortizirani pred, ne vem, 10 leti?

hojnikb je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
se najde tudi kaksen ki ma klimo za 9 cukov. za roundabout je cisto ok zadeva, nerabis nwm kaksnih gadgetov in opreme


Ok, dobis beli clio s klimo za 9 jurjev, drzi.

Se en faktor, ki ga prej nisem omenil. To razlicico so zaceli proizvajati leta 2012, kar pomeni da smo trenutno cisto pri koncu produkcije. Prihaja nova verzija. Bos cez leto dni povedal koliko stane bela razlicica novega cliota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gagarin ::

kow je izjavil:

Ok, vdam se. Ne razumes.
Bom poskusil se zadnjic. Ni rentabilno, ker so morali postaviti nove linije, razviti produkte itd. Pogonski sklop je sel cez vec kot 10 iteracij..
Kapital ima svojo ceno itd. Pri tem cliotu so bili vsi ti stroski ze amortizirani pred, ne vem, 10 leti?


Kaj boš vsakih pet minut zamenjal izhodišče in se delal pametnega? Malo prej si napisal:

"Saj razumes, da bi bila tesla 3 za 35k zlahka delala profit, ce bi imeli samo belo barvo, enake motorje, notranjo opremo, ki je ne bi spremnijali.
Tovarna pa bi bila na Slovaskem. Kako tezko je to razumeti? Ampak potem ne bi bilo dovolj povprasevanja."

Zdaj pa je problem amortizacija osnovnih sredstev (upam da veš kako se računa) in stroški kapitala?

hojnikb ::

mk4 ostaja v proizvodnji tudi ko pride mk5 ven. enaka zgodba kot z mk2, ki je se ostala budget alternativa do prihoda mk4.
#brezpodpisa

Utk ::

Mene pa zanima kdaj se splača clio za 12 jurjev proti tistemu za 9.

kow ::

hojnikb je izjavil:

mk4 ostaja v proizvodnji tudi ko pride mk5 ven. enaka zgodba kot z mk2, ki je se ostala budget alternativa do prihoda mk4.


Saj to je moja poanta. Tega trenutno ni pri EV, bo pa prislo do enakih optimizacij kasneje.
Zato je "EV je 2x drazji kot ICE", zavajajoc argument.

Zdaj vidim, da Cliota celo v Alziriji proizvajajo. Je Turcija ze predraga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gagarin ::

Utk je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se splača clio za 12 jurjev proti tistemu za 9.


Definiraj kaj pomeni splača. Če ima en na voljo 12k in bi imel avto in recimo potovanje, se mu bolj "splača" (če mu potovanje več pomeni, kot oprema avtomobila) tisti za 9k.

MrNighthawk ::

Utk je izjavil:

Ja, pri zahojenih kmetavzarjih, ki se ne premaknejo z mesta, je to res. Drugi, ki vidijo kaj se dogaja, se bojo pa vozili udobneje in ceneje.

se pravi, če ne zapraviš 30k + za EVja si zahojen kmetavzar?

hojnikb ::

clio se je proizvajal tudi v braziliji. mk2 (clio mio) brez airbagov in nobenih elektricnih pripomockov v letu 2016 je stal okol 4 cuke nov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

MrNighthawk je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, pri zahojenih kmetavzarjih, ki se ne premaknejo z mesta, je to res. Drugi, ki vidijo kaj se dogaja, se bojo pa vozili udobneje in ceneje.

se pravi, če ne zapraviš 30k + za EVja si zahojen kmetavzar?

Če bi te ta avto prišel na dolgi rok ceneje kot rabljen passat za 15, potem sigurno.

Gagarin je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se splača clio za 12 jurjev proti tistemu za 9.


Definiraj kaj pomeni splača. Če ima en na voljo 12k in bi imel avto in recimo potovanje, se mu bolj "splača" (če mu potovanje več pomeni, kot oprema avtomobila) tisti za 9k.

Vprašaj tiste, ki pravijo, da se ev nikakor ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

imagodei ::

Utk je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se splača clio za 12 jurjev proti tistemu za 9.

Osebna odločitev, povezana s preferencami, realnostjo, financami.

Kdaj se pa splača Zoe za 25 jurjev z že upoštevano subvencijo v primerjavi z denimo Cliotom Grandtour za 12.500 EUR?
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

imagodei je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se splača clio za 12 jurjev proti tistemu za 9.

Osebna odločitev, povezana s preferencami, realnostjo, financami.

Kdaj se pa splača Zoe za 25 jurjev z že upoštevano subvencijo v primerjavi z denimo Cliotom Grandtour za 12.500 EUR?

To se da izračunat dokaj eksaktno. Za cliote nikakor in nikoli.

imagodei ::

Utk je izjavil:

imagodei je izjavil:

Utk je izjavil:

Mene pa zanima kdaj se splača clio za 12 jurjev proti tistemu za 9.

Osebna odločitev, povezana s preferencami, realnostjo, financami.

Kdaj se pa splača Zoe za 25 jurjev z že upoštevano subvencijo v primerjavi z denimo Cliotom Grandtour za 12.500 EUR?

To se da izračunat dokaj eksaktno. Za cliote nikakor in nikoli.

What? Če nimaš nečesa za primerjat, recimo Cliota, potem se to, kdaj se ti izplača Zoe, pač ne da eksaktno izračunat. ;((


EDIT: Pravilni odgovor bi seveda bil, da je to osebna odločitev, povezana s preferencami, realnostjo, financami.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
««
124 / 175
»»