» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
175 / 175
»
»»

J.McLane ::

Tole teoritiziranje o izkoristku avta lahko hitro narobe izračunaš, ker pač vhodni podatki...

Veliko lažje je pogledat tako:
- Bencin hibrid porabi 5 l/100 km = 44 kWh/100 km
- EV porabi 16 kWh/100 km

Ali se to sklada s podatkom da ima bencin hibrid 22-28% izkoristek in EV 90% boš pa sam izračunal.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Kawhi ::

Pi..no. Kaj odgovarjaš inzenirčku. Uničil je eno temo, bo še tole seveda. Tema je Tesla 3.

valinoratina ::

Govoriš o hibridu. Jaz pa sem govoril o bencinarju ali dizlu. Ampak dobro, dejmo it čez tvoj post. 5 litrov je izjemno majhna poraba. Če uporabimo tvoje podatke:

44 kWh / 16 kWh = 2,75 kratna razlika.

Torej če res porab samo 5 litrov bi bil potemtakem TTW izkoristek 32 % (90 / 2,75= 32).

Za navadnega bencinarja je pa takole:


Kawhi je izjavil:

Pi..no. Kaj odgovarjaš inzenirčku. Uničil je eno temo, bo še tole seveda. Tema je Tesla 3.


Ničesar nisem uničil, Tesla 3 je ravno tako električni avto, samo debunkam lažnjive trditve debilčkov kot je primar o tem kako ima električni avto na premog samo 7 % izkoristek, kar je trdil tule:

Zgodovina sprememb…

valinoratina ::

Why EVs are more energy efficient than combustion cars even if they're powered by coal
https://www.carsguide.com.au/ev/advice/...

Poraba energije je pri EVju manjša tudi če je kot vir energije uporabljen premog. In ključnega pomena ni samo poraba energije, ampak tudi to da izpusti ne nastajajo v neposredni bližini ljudi (torej v mestih), temu kriteriju EV zadosti, ICE žal ne..

Zgodovina sprememb…

valinoratina ::

Skratka vse je precej bolj nazorno spisano tukaj:
Energy expert explains why Tesla and the electric car industry is here to stay
https://www.teslarati.com/energy-expert...

kixs ::

Res debatiras sam s sabo?

valinoratina ::

Sem kje debatiral sam s sabo? Si slep in rabiš nova očala al kaj?

M-XXXX ::

Tesla S (dajmo rect okoli letnika 2020) in vleka, kluke...
Serijsko kakor gledam nima, lahko dokupiš naknadno. Je možno, kakšni problemi in kakšna je omejitev?

2dark ::

M-XXXX je izjavil:

Tesla S (dajmo rect okoli letnika 2020) in vleka, kluke...
Serijsko kakor gledam nima, lahko dokupiš naknadno. Je možno, kakšni problemi in kakšna je omejitev?


Problemov verjetno ne bi smelo bit, ker je imajo vse tesle ogromno navora. Omejitev pa bi morala biti tista, ki je navedena po zakonu, koliko lahko osebno vozilo vleče naloženo na prikolici.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

M-XXXX ::

2dark je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Tesla S (dajmo rect okoli letnika 2020) in vleka, kluke...
Serijsko kakor gledam nima, lahko dokupiš naknadno. Je možno, kakšni problemi in kakšna je omejitev?


Problemov verjetno ne bi smelo bit, ker je imajo vse tesle ogromno navora. Omejitev pa bi morala biti tista, ki je navedena po zakonu, koliko lahko osebno vozilo vleče naloženo na prikolici.

In koliko je to za model S? Sem našel en podatek ampak je nizko neuporaben.

Utk ::

Kaj bi ti vlekel? Za kolesa in do 500-750 kil prikolice ni panike. Če računaš na počitniško pa raje pozabi.

M-XXXX ::

Utk je izjavil:

Kaj bi ti vlekel? Za kolesa in do 500-750 kil prikolice ni panike. Če računaš na počitniško pa raje pozabi.

OK potem 100k avto s 600 konji ne more vlect tono pa pol recimo?
Useless then, hvala za info.

Utk ::

Ne vem ali je to tako težko poguglat...

Towing Unbraked Towing Braked
Tesla Model S Long Range 750 kg 750 kg 1,600 kg 1,600 kg
Tesla Model S Plaid 750 kg 750 kg 1,600 kg 1,600 kg
Tesla Model X Long Range 750 kg 750 kg 2,250 kg 2,250 kg
Tesla Model X Plaid 750 kg 750 kg 2,250 kg 2,250 kg

Vleče lahko, samo kolk je to smiselno...

Če te res zanima, si poglej ta test:


Na kratko, poraba gre gor za 50%, podobno kot pri dizlu, samo da tu to pomeni 1/3 manj dosega, itd. Če lahko s tem preživiš, potem je v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

M-XXXX ::

Sem googlal in sem našel tako zelo različne informacije da nimam pojma kaj drži. Od 999lbs do 2250kg...

J.McLane ::

Smo v EU, velja homologacija v EU. Pa treba je vedetei ali sprašuješ za pre-facelift Model S ali po tem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

Teh modelov raznih je kar nekaj, tako da ko boš imel konkretnega pred sabo, moraš pogledat v homologacijo.

a_borlak ::

J.McLane je izjavil:

Tole teoritiziranje o izkoristku avta lahko hitro narobe izračunaš, ker pač vhodni podatki...

Veliko lažje je pogledat tako:
- Bencin hibrid porabi 5 l/100 km = 44 kWh/100 km
- EV porabi 16 kWh/100 km

Ali se to sklada s podatkom da ima bencin hibrid 22-28% izkoristek in EV 90% boš pa sam izračunal.


Bencin ima okoli 12kWh/l, tako da je številka krepko višja, 60kWh/100km.

J.McLane ::

Bencin ko ga imaš enkrat v posodi ima 8,8 kWh/l, verjetno si pomešal enote kg in liter, pa še to si malo overshootal, glede na podatke Petrola, ki sem si jih pred leti shranil (11,69 kWh/kg).

1 liter bencina tehta 750 g
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

BlaY0 ::

M-XXXX je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj bi ti vlekel? Za kolesa in do 500-750 kil prikolice ni panike. Če računaš na počitniško pa raje pozabi.

OK potem 100k avto s 600 konji ne more vlect tono pa pol recimo?
Useless then, hvala za info.

Lahko... 1,6t.

kow ::

Je offtopic, ampak dobra - ironicna. :))

https://www.reuters.com/legal/lawyers-w...

Likalnik ::

Kako imate urejeno glede zimskih pnevmatik? tu predvsem mislim na Tesla 3 Performance....dobil sem info, da original Tesla platišča 18 col ne pašejo na Performance...potem so tu 19 col...rabljenih original se praktično ne dobi....
katera platišča za Teslo priporočate 19 col (če ve kdo za katere 18 col in da pašejo na Performance super)

Odločam se ali kupiti 19 col za zimo...ali obdržati trenutna platišča (20 col) in zamenjati samo pnevmatike....vem, da je za zimo boljše, če so malo manjše in ožje pnevmatike.....ampak glede na slabo ponudbo rabljenih bo to bolj težko.

Cveto ::

Zakaj bi kupoval rabljene? Avto stane 50k+ in ima 500+ konjev. Kupi nove Continental 19colske TS870 in bo ok.

Likalnik ::

ne govorim o gumah....gume bom že nove...govorim o feltnah

gledam tukaj: https://avto.liderpnevmatik.si/paket-pn...

pa ne vem ali kupiti 19 col ali imeti obstoječe 20 col in samo nove gume

Cveto ::

Aja, to. Ja, to pa je legitimno vprašanje. Jaz bi vzel nova kolesa (jih tudi bom). Za zimske je bolje, da je malo višja guma.

kixs ::

Predvsem je po snegu boljsa ozja guma.

pegasus ::

Vi s trojkami ... mi lahko nekdo izmeri, kakšna je razdalja od max naprej porinjenega sprednjega sedeža do vrat prtljažnika, ko podreš zadnje sedeže? Hvala.

Likalnik ::

Cveto je izjavil:

Aja, to. Ja, to pa je legitimno vprašanje. Jaz bi vzel nova kolesa (jih tudi bom). Za zimske je bolje, da je malo višja guma.

Imas ze kaksne feltne izbrane? Jaz sem si nekako sestavil vse skupaj in pod 1200€ za feltne in gume mi ne uspe pridit…feltme mi je vseeno kaksne so…morajo biti 19 col in cim cenej….gume je pa super da so malo boljse.
Vem ja, da je za zimo boljse malo ozja in visja guma…samo ko berem po forumu imajo ljudje zimske gume kar na letnih feltnah..

Cveto ::

Jaz imam Long Range in trenutno gor originalne 18-ke. Verjetno bom imel te za zimske, letne pa probal dobiti original 19, če je možno od Highlanda.

SIcer pa nimam še izbranega modela (če ne dobim originalnih). Pri Performance se pa vse prestavi za colo višje.

BigWhale ::

Debato o sirini platisc preselite nekam drugam. Recimo na med over net.
««
175 / 175
»
»»