» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
51 / 177
»»

WarpedGone ::

Zakaj?

Bw: čestitke ....
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Nikec3 je izjavil:

JPMorgan lowers Tesla target to $185 after 'significant' deliveries miss JPMorgan analyst Ryan Brinkman lowered his price target for Tesla to $185 from $190 and reiterates an Underweight rating on the shares. The stock closed yesterday up $15.05 to $267.53. Tesla announced yesterday that Q1 deliveries tracked 29,980 vehicles, another "significant miss" versus the consensus of 36,523 and JPMorgan's estimate of 43,600, Brinkman tells investors in a research note. Deliveries in the quarter were essentially unchanged sequentially versus Q4 at a time when growth was supposed to have been supercharged by the addition of the company's first mass-market model, the analyst writes. On the company saying it won't need to raise capital in 2018, Brinkman points out that Tesla also stated in early 2016 it would not need to raise new capital that year, before then going on to raise $7B.

Tukaj se jasno vidi, zakaj so Tesli znižali bonitetne ocene. Zaradi Muskovih laži v preteklosti, glede tega kako se ne bodo rabili zadolžiti, na koncu pa so seveda se. @Warpy in ostali verniki Musku seveda verjamejo vsako besedo, bonitetne agencije pa so malo manj naivne.

Tukaj se jasno vidi, da analitiki nimajo pojma. Če je Musk nakladač, Tesla ne dostavlja, niti ne bo, v bistvu je menda napol v bankrotu, po kateri analitski pameti je še zmeraj vredna vsaj pol (od oka) forda, GM-a, VW-ja in podobnih? Če je to res, je delnica vredna kak dolar, če še tolk. Če ni res, če Tesla uspe dostavit avte, je vredna vsaj tolk al pa še dvakrat več.

DarkSite ::

Tole je pa bil odboj

Ja nič, naslednji definitivni propad bo pri Y ali Trucku.

mikhaair ::

Ha, ha, to je po skoraj ICO nivo. :)

WarpedGone ::

DarkSite je izjavil:

Tole je pa bil odboj
Ja nič, naslednji definitivni propad bo pri Y ali Trucku.

Slika na zgornjem linku prikaže le del zgodbe ...
Najnižja točka je bila v ponedeljek 2. aprila pri $245,58.
Včerajšnja (5.april) najvišja točka je bila pri $305,80. Tri dni kasneje, $60 višje, +24,4%.
Danes zna bit mal predaha, al pa tut ne.
V sredo se jim je en smetnjak vžgal in so že v po medijih ... Fire at Tesla Factory!!!1111, posledično trenutno pod $300.

Ja, šans za Sky is falling ... "Tesla is going under in 3 months" bo še mnogo, rajanja po forumih tudi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Goody ::

LOL, warpi, z vsakim postom dokazuješ kako ti nič ni jasno... Da je danes v premarketu TESLA dol nima prav nobene zveze s požarom. Je reakcija na namero Trumpa po dodatnih 100 milijard carin kitajcem. Drugače pa, vsi pametni šorterji so pri 250-260 zaprli šorte. Nič ne gre dol (no razen v bankrotu) v ravni črti, še posebej ne tako hajpana firma kot je Tesla.

WarpedGone ::

Je reakcija na namero Trumpa po dodatnih 100 milijard carin kitajcem

Ki ima datum?
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

P.S.
- Od kdaj se carine odmerjajo v valuti?
- Kakšno vezo ima trumpova namera carinit kitajske izdelke z ameriškimi izdelki?

Ne se trudit odgovarjat, nič novega uporabnega ne bom zvedu...
Zbogom in hvala za vse ribe

Goody ::

lol, butec in butec...
ad1) ce se ni veljavnosti borza ne odreagira - only in warpi land
ad2)vprasaj tiskovnega bele hiše, oni so tako napovesali
ad3) ma prav nobene lol, no razen da bodo "morda" kitajci odgovorili z isto nero, kot so naredili v torek...
najdi si enega, ki zna angleško in je vsaj pol borzno pismen. meni se s tabo ne da več ukvarjat, rabiš ogromno pomoči...

WarpedGone ::

Je reku cvekar prfoksu potem, ko je fasal še en cvek.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

Ko je prfox butast, bo tut pametni učenec mel cveke :)
#brezpodpisa

BigWhale ::

Tesla delnice so v tej temi precej off-topic. Res.

VaeVictis ::

Our week old 3 had a drive unit failure.

Our week old 3 had a drive unit failure. Quite astonishing for a new car, and embarrassing while you are stranded in the middle of the road halting traffic.
I thought these drive unit failures were the thing of the past, with old model S's.
Am I the only one? Anyone else have experience with these failures?
Tesla has been very accommodating/helpful with the replacement.
But can't help feel jaded, and fearful when taking it on long trips now.

Rear motor disabled

Was backing out of our driveway and when I shifted from R to D warnings came up telling me to pull over, and not to drive. I was on a steep hill pointed down, and the car just barely moved. It would not shift into N to allow me to freewheel it down to where I could be off to the side. The warnings then said that if I exited the vehicle, and locked it, then unlocked it and reentered it, that might clear it up. No such luck. It felt to me like it was locked into ReGen. TM Roadside was no help, though they did call for a flat-bed which arrived about an hour later. The non-TM driver fussed with it a bit, and was able to get it to free-wheel a bit. Off little Bluebird goes to our SC about 50 miles away. This sound familiar to anyone?

WarpedGone ::

This identical thread is also in this forum. Somebody really wants us to see this.


Le zakaj?
Zbogom in hvala za vse ribe

msjr ::

We are interested largely because most of the others posting this failures have posted once and disappeared, never to be seen again.


Le zakaj?

WarpedGone ::

cink44:
bebomuch al kako že gre a ne warpi

pa še kitajčki so se odločli da bodo nabili carine na USA avteke...


"This year we will significantly lower the import tariffs for vehicles"
-Xi Jinping


Nova udarna novica: kitajska znižuje carine, še več tesel se bo prodalo na kitajskem, zguba bo še večja, they are doooomed!!!!111

k'nede cink? Al bošlo še mal gor predno bo šlo dol? Al bo šlo še mal dol predno bo šlo gor?

Kaj pravi šortpamet?
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Izjav je še več:

"Number 1, we will greatly open the market, ...... next step we will quickly loosen the rules on foreign investment share limitation especially on car (manufacturing) businesses."

"Number 4, This year, we will significantly reduce tariff on imported cars,......

"I want to stress, all of these important actions...... we will act on them ASAP...... earlier is better than later, faster is better than slower, so it will benefit Chinese business and people ASAP, and benefit world business and people ASAP."


Zgleda, da ne bo 51% kitajskega lastništva v Teslini fabriki na kitajskem. Pa carina tut ne bo več 25%.
Zbogom in hvala za vse ribe

pegasus ::

Lej, še seekingalpha piše, da je Tesla kul in da so kupli delnice nazaj, torej mora biti konec res blizu ;)

WarpedGone ::

Kaj prihaja?

FUD is FUD, expect headlines tomorrow along the lines of

"More Bad News for Tesla, Flood of Competition to Enter World's Largest Auto Market as China to Drop Barriers to Exports from Global Auto Behemoths"

Already on the cusp of being crushed by a wave of new EV entrants to the US and Europe, Tesla's prospects in China have fallen under a dark cloud as...

I'm not simply joking here. I can't predict exactly what the spin will be, but, for much of the coverage expect some seeking of an angle of how to present a concern about all this and stretch that into being a big focal point.

It's not about the bulk of the media believing "stupid" things, or being "crazy" for believing contradictory things, it's about pursuing their assigned tasks. If that brings along with it selling "stupid" ideas to the public, and using Orwellian double speak, then that's what's brought along. It's not like the writers, editors, and talking heads of these outlets are concerned there will be some big piece of investigative journalism shining a light on what they do. It's like a police force being bought- they're not so likely to arrest themselves.
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

Kitajci bodo kupili samo 1 avto Tesla 3. Če bo sploh interes, saj imajo dovolj smeti lastne produkcije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jernejl ::

Za Teslino butično proizvodnjo je zaenkrat še lokalni trg več kot dovolj velik.
Ne znam si predstavljati, kako bi s proizvodnjo, ki ne dohaja Revozove, preplavili kitajsko.

Kaj pravi šortpamet?

Tvoje prerokbe se uresničujejo. Dinozavri bodo zdaj zdaj propadli, ker bodo kitajci samo še Tesle kupovali.

WarpedGone ::

Udarjanje po tipkovnici še ni pismenost.
Zbogom in hvala za vse ribe

RedDrake ::

jernejl je izjavil:

Za Teslino butično proizvodnjo je zaenkrat še lokalni trg več kot dovolj velik.
Ne znam si predstavljati, kako bi s proizvodnjo, ki ne dohaja Revozove, preplavili kitajsko.

Kaj pravi šortpamet?

Tvoje prerokbe se uresničujejo. Dinozavri bodo zdaj zdaj propadli, ker bodo kitajci samo še Tesle kupovali.

Ti si en obrnjen tard.
Poglej mal kakšne članke od priznanih analitikov.
Jasno je, da bo Tesla tam leta 2025 proizvajala med 5M in 10M vozili letno. Ker bodo Tesle takrat tudi že samovozne bodo nadomestile več kot 50M današnje ICE produkcije.
Posledično bodo vsi ICE bankrotirali, in bo jasno ostalo samo par butičnih EV proizvajalcev, ki bodo nudili mnogo slabše in dražje alternative, ki jih bodo kupovali samo zaslepljeni fanatiki in ljudje, ki se jim ne bo dalo stati v večmesečni vrsti za Teslo.
Zato bo delnica do konca leta 1k USD in pred 2020 2k USD. 2025 bo pa itak vsaj 5k, če ne 10k.
Jaz sem si že ogledal otok, ki ga bom kupil tam 2024-2025 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

Gregor P ::

Edino pravilno :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

codeMonkey ::

WarpedGone je izjavil:

Zakaj?

Bw: čestitke ....


Jao... Res sem poskusil gledati tole in upal na konstruktivno debato, pa je bilo samo pranje možganov. Če bi se ta nesreča zgodila v Nemčiji, bi ob prijavi po zakonu ob morali dokazovati, da je sistem "state of the art of technology", tu pa bi se gladko zataknilo. Poznamo namreč standard ISO 26262, kjer pa se upošteva tudi "reasonably forseenable misuse". Ameriški regulatorni organi pa po dveh primerih lepo zaključujejo: "it's drivers fault". Kar je čisto enako temu kar počnejo v primeru dizla Nemci, le da so posledice v tem primeru niso smrtonosne.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Nekateri poznavalci avtomobilske industrije so že pred časom razlagali, da preveč robotov ni dobro. Zelo avtomatizirana proizvodnja linija je sicer res lahko na videz cenejša (ker ne potrebuješ toliko delavcev), ampak pri izdelavi zapletenih izdelkov je praviloma tudi počasnejša, in posledično dražja.
http://www.afr.com/business/transport/a...

"Dinozavri" to dobro vedo, no, Musk je pa to včeraj priznal.
https://techcrunch.com/2018/04/13/elon-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

roCkY ::

roCkY ::

Par dni po neseči modela X sem napisal, da mora avto vozit glava in ne pomaranča.

Pa je bil cel hudič po tisti izjavi. Nazadnje je BW brisal celo debato, ki je šla od tam naprej. W1 se je usedel na tisto izjavo in pisal v svojem vsem nam dobro znanem stilu... Pa čeprav sem imel občutek, da se v osnovi strinjava.
Sam sem le vztrajal na tem, da v Tesli ni avtopilota in da je neglede na to za je zahebal "AP" za nesrečo odgovoren voznik. Kot sem takrat rekel le prosto debatiram. Pač nisem akademik, da bi lepil dokaze za vsako poved.
Sedaj prilagam še link, ki ga je W1 tako zelo pogrešal. Nič novega kar se mene in mojega dojemanja zadeve glede avtonomne vožnje v letu 2017-18 tiče ni povedano.

codeMonkey ::

roCkY je izjavil:

Par dni po neseči modela X sem napisal, da mora avto vozit glava in ne pomaranča.

Pa je bil cel hudič po tisti izjavi. Nazadnje je BW brisal celo debato, ki je šla od tam naprej. W1 se je usedel na tisto izjavo in pisal v svojem vsem nam dobro znanem stilu... Pa čeprav sem imel občutek, da se v osnovi strinjava.
Sam sem le vztrajal na tem, da v Tesli ni avtopilota in da je neglede na to za je zahebal "AP" za nesrečo odgovoren voznik. Kot sem takrat rekel le prosto debatiram. Pač nisem akademik, da bi lepil dokaze za vsako poved.
Sedaj prilagam še link, ki ga je W1 tako zelo pogrešal. Nič novega kar se mene in mojega dojemanja zadeve glede avtonomne vožnje v letu 2017-18 tiče ni povedano.



Ni odgovoren samo voznik, tudi proizvajalec je soodgovoren, če ne naredi sistema kot je treba.

roCkY ::

codeMonkey je izjavil:



Ni odgovoren samo voznik, tudi proizvajalec je soodgovoren, če ne naredi sistema kot je treba.


"Avtopilot" v Tesli ni samovozeč sistem. Je POMOČ/ASISTENCA.
Še enkrat: AVTO proizvajaca TESLA MORA VOZIT GLAVA NE POMARANČA.
"Glave" pri tej nesreči ni bilo na mestu kjer bi morala biti. Tudi pomaranča glede na znano ni slepila sistema v vozilu.

Seveda je sistem sfalil. Ampak zato ni mogoče dela odgovornosti pripisat proizvajalcu, ker proizvajalec ni naredil sistema, ki bi bil samostojen in ga kot takega ni nikoli niti oglaševal kaj šele tržil.
Sedaj se Musk sicer že vleče nazaj ker pred časom je kolikor se spomnim govoril, da bodo trenutna vozila nekoč samovozeča. Pomoje pri trenutni vgrajeni tehniki ne bo nikoli res. Kako bodo odreagirali lastniki in na drugi strani proizvajalec, če je ta funkcionalnost dejansko v pogodbi pri nakupu obljubljena? Zna biti kar vroča tema v prihajajočih letih.

Nikec3 ::

roCkY je izjavil:


To kar on počne ni zdravo...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

frudi ::

roCkY je izjavil:

Par dni po neseči modela X sem napisal, da mora avto vozit glava in ne pomaranča.

Pa je bil cel hudič po tisti izjavi. Nazadnje je BW brisal celo debato, ki je šla od tam naprej. W1 se je usedel na tisto izjavo in pisal v svojem vsem nam dobro znanem stilu... Pa čeprav sem imel občutek, da se v osnovi strinjava.
Sam sem le vztrajal na tem, da v Tesli ni avtopilota in da je neglede na to za je zahebal "AP" za nesrečo odgovoren voznik. Kot sem takrat rekel le prosto debatiram. Pač nisem akademik, da bi lepil dokaze za vsako poved.
Sedaj prilagam še link, ki ga je W1 tako zelo pogrešal. Nič novega kar se mene in mojega dojemanja zadeve glede avtonomne vožnje v letu 2017-18 tiče ni povedano.


Zanimivo, kako Tesla v svojih izjavah o nesreči kar naprej povdarja, kako da je imel voznik vsaj 5 sekund jasen pregled nad približajočo betonsko ograjo in kljub temu ni ne držal rok na volanu, ne opazil da ga avto skuša ubiti, ne naredil karkoli, da bi preprečil trk. Če pa pogledamo na tem posnetku, z novinarsko ekipo ene največjih kabelskih mrež v ZDA v avtu, kaj neki počne Musk tam okrog 1:20? Vsaj za kakih 4, 5 sekund, je povsem zamoten s centralnim zaslonom, najprej gleda vanj, nato pa se ga še prične dotikati, menda da bi izklopil avtomatske brisalce. Teh nekaj sekund sploh ne namenja pozornosti cesti ali temu, kaj počne avto, saj je povsem skoncentriran na zaslon. Šele po nekaj sekundah par krat na hitro poškili na cesto. Rok pa itak nima na volanu, ne samo teh nekaj sekund, ampak precej dlje.

Torej, po eni strani v izjavah za javnost pljuva po Teslini stranki, kako da si je praktično sam zakuhal lastno smrtonosno nesrečo; hkrati pa naslednji dan na kabelski televiziji sam z avtom upravlja na natanko enak način, kot ga očita nesrečni smrtni žrtvi nesreče. Ko ga jebe, pizdo hinavsko. Če ne bi bilo nedolžne TV ekipe v avtu, bi si zaslužil, da tudi njega avtopilot razmaža ob kako betonsko ograjo. Kaj pa zija v zaslon, namesto na cesto.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PARTyZAN ::

Ja, zamoten s centralnim zaslonom, ILLUMINATI CONFIRMED.

Magic1 ::

Koliko časa rabiš gledat na zaslon, da spregledaš nepričakovano oviro na cesti? Sekundo, dve? Koliko časa potrebuješ, da na zaslonu karkoli narediš?
Teslin "avtopilot" in upravlanje preko zaslona je itak totalni fail. Zabava se bo začela, ko bo par 100k povprečnih Bobov vozilo to po cesti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

roCkY je izjavil:

Kako bodo odreagirali lastniki in na drugi strani proizvajalec, če je ta funkcionalnost dejansko v pogodbi pri nakupu obljubljena? Zna biti kar vroča tema v prihajajočih letih.

Nekaj desettisoč kupcev je že plačalo 3000 dolarjev za "full self-driving capability". Sem se enkrat v tej ali sosednji temi že spraševal, kdaj bodo pri Tesli začeli vračati denar.

Magic1 ::

Kako bo pa če Tesli narediš totalko? Zavarovalnica ti verjetno ne bo povrnila teh 3000, ki jih še nisi uspel izkoristit, Tesla verjetno tudi ne.
Magic

Truga ::

Okapi je izjavil:

Nekaj desettisoč kupcev je že plačalo 3000 dolarjev za "full self-driving capability". Sem se enkrat v tej ali sosednji temi že spraševal, kdaj bodo pri Tesli začeli vračati denar.

Tako delajo piramidne sheme, pardon, tesle. Najprej so s prednarocili za model s delali roadsterje, potem s prednarocili za model x delali model s, potem z depoziti in prednarocili za model 3 delali model x, zdaj pa z depoziti za avtopilota in prednarocili za model y delajo model 3. :P

Utk ::

kaj neki počne Musk tam okrog 1:20? Vsaj za kakih 4, 5 sekund, je povsem zamoten s centralnim zaslonom,

3 pa res. Tolk se zamotijo ljudje tudi v avtih brez vsake asistence.

Gregor P ::

Upam, da se razume, da ko med vožnjo sam premikam, pritiskam fizične gumbe naokoli na vozilu, ne gledam kaj počnem tam, ampak je moj pogled usmerjen na cesto; seveda sem miselno zamoten z vsemi temi dejanji, a kljub vsemu ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

WarpedGone ::

Pozabu si dodat '/sarkazem'.. vse te knofe zadeneš 'na slepo', čisti misični spomin:



Žalosten fakt je, da se med vožnjo sploh ne zavedaš kaj tvoje oči počnejo, ne zavedaš se koliko prometnih znakov nisi sploh vidu, koliko pešscev si spregledal, kolikokrat si zapeljal čez črto, kako vijugaš po cesti, koliko vozil si izsilil itd, ipd. Redkokdo prometne prekrške dela namenoma - takrat tipično niso nevarni. Ko se zavedaš nevarnosti, ne rineš vanjo (izjema samomor in bustaste stave). Vsi ostali problemi v prometu so nezavedni. Zagrešijo jih vozniki, ki zase trdijo da vedno vse spoštujejo, nonstop gledajo na cesto in upoštevajo vsa pravila. Vedno so krivi drugi.

Kaj ima tole opaviti z Model 3 ve samo moderator.
Zbogom in hvala za vse ribe

Magic1 ::

Utk je izjavil:

kaj neki počne Musk tam okrog 1:20? Vsaj za kakih 4, 5 sekund, je povsem zamoten s centralnim zaslonom,

3 pa res. Tolk se zamotijo ljudje tudi v avtih brez vsake asistence.

Seveda se zamotijo, nekateri smse pošiljajo, drugi kar prenosnike, ženske se ličijo. Seveda tudi nesreče povzroča to početje. Je pa to seveda prekršek, torej ni dovoljeno. Ali je upravljane avta preko zaslona tudi prepovedano? Torej gre za neprimerljive stvari.
Magic

Tody ::

Nekateri ste res perle kle... Menjava radijske postaje, branje RDS, preverjanje povprecne porabe, pogovarjanje z punco na sosednjem zicu... Iskanje telefona ki zvoni... Nadlednji ki bo omenil tablico med voznjo naj se kr sam prijavi na policijo in placa kazen

Aja pa dobr bi blo da se oglasate samo uni z izpitom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Magic1 ::

Upravljalec radia ima že vsak moderen avto na volanu in ne rabiš odmikati pogleda. Ostale naštete stvari niso potrebne za vožnjo in v večini prepovedane. Teslo 3 aktivno upravljaš preko zaslona, saj je vse na zaslonu! A ne vidite razlike?!?????
Magic

NikolormousB ::

Teslo 3 aktivno upravljaš preko zaslona


Ne, preko komand na in ob volanu.

Truga ::

WarpedGone je izjavil:

Žalosten fakt je, da se med vožnjo sploh ne zavedaš kaj tvoje oči počnejo, ne zavedaš se koliko prometnih znakov nisi sploh vidu, koliko pešscev si spregledal, kolikokrat si zapeljal čez črto, kako vijugaš po cesti, koliko vozil si izsilil itd, ipd. Redkokdo prometne prekrške dela namenoma - takrat tipično niso nevarni. Ko se zavedaš nevarnosti, ne rineš vanjo (izjema samomor in bustaste stave). Vsi ostali problemi v prometu so nezavedni. Zagrešijo jih vozniki, ki zase trdijo da vedno vse spoštujejo, nonstop gledajo na cesto in upoštevajo vsa pravila. Vedno so krivi drugi.

Mi je kar odleglo, da je m3 vaporware, ker tebe ocitno na cesto ne smemo spustit.

Utk ::

Taka je realnost. Zadnjic je en Bedak™ tu pisal, da ni se nikoli spregledal stop znaka. Mislim, po kateri logicni zablodi lahko trdis, da nisi nikoli spregledal stop znaka. Kako zaboga lahko to ves.

codeMonkey ::

roCkY je izjavil:

codeMonkey je izjavil:



Ni odgovoren samo voznik, tudi proizvajalec je soodgovoren, če ne naredi sistema kot je treba.


"Avtopilot" v Tesli ni samovozeč sistem. Je POMOČ/ASISTENCA.
Še enkrat: AVTO proizvajaca TESLA MORA VOZIT GLAVA NE POMARANČA.
"Glave" pri tej nesreči ni bilo na mestu kjer bi morala biti. Tudi pomaranča glede na znano ni slepila sistema v vozilu.

Seveda je sistem sfalil. Ampak zato ni mogoče dela odgovornosti pripisat proizvajalcu, ker proizvajalec ni naredil sistema, ki bi bil samostojen in ga kot takega ni nikoli niti oglaševal kaj šele tržil.
Sedaj se Musk sicer že vleče nazaj ker pred časom je kolikor se spomnim govoril, da bodo trenutna vozila nekoč samovozeča. Pomoje pri trenutni vgrajeni tehniki ne bo nikoli res. Kako bodo odreagirali lastniki in na drugi strani proizvajalec, če je ta funkcionalnost dejansko v pogodbi pri nakupu obljubljena? Zna biti kar vroča tema v prihajajočih letih.


Mislim, da sem dovolj dobro razložil en komentar pred tem. Mene ni treba prepričevati, ker zelo dobro vem o čem govorim ;)

Ti pa lahko govoriš o glavah in pomarančah, ampak če se asistenčni sistem imenuje autopilot in če ga je mogoče izrabljati na tak način, potem to ni to. Pri VW se sistem po ignoriranju opozorila izklopi, še prej pa s kratkim aktiviranjem zavor poskuša zbuditi voznika. To je dobro zasnovan asistenčni sistem. Je pa res, da se VW ne hvali kako bo kmalu avtonomen. En updejt pa je to to. Samo što nije.

bambam20 ::

Ahaha.. pol prilepi sredinsko konzolo od Forda. ;((

WarpedGone je izjavil:






Nisi najdu boljše? lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

dj_uro ::

a ni tole od insignie? OPELJ?
vw-klub.si
««
51 / 177
»»