» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
31 / 175
»»

Tody ::

Hmm vrjetno so vozili svoje avte, vrjetno ni samo musk zaposlen pri Tesli, vrjetno majo vse te cudne odločitve neko vrednost. Bomo vidl v praksi lahko da je cist strel v koleno...

frudi ::

No, zdaj je tudi uradno, zaradi težav s proizvodnjo le-ta za zdaj krepko zaostaja za napovedmi. V Q3 so uspeli izdelati 260 Modelov 3. Spomnimo, napovedi so bile za ~1700 komadov skupno v juliju, avgustu in septembru; še par tednov nazaj nas je WarpedOne tukaj prepričeval, kako vse poteka po pričakovanjih...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bambam20 ::

frudi je izjavil:

No, zdaj je tudi uradno, zaradi težav s proizvodnjo le-ta za zdaj krepko zaostaja za napovedmi. V Q3 so uspeli izdelati 260 Modelov 3. Spomnimo, napovedi so bile za ~1700 komadov skupno v juliju, avgustu in septembru; še par tednov nazaj nas je WarpedOne tukaj prepričeval, kako vse poteka po pričakovanjih...


Kakšne so težave?

On lahko prepričuje sebi podobne v Tesla sekti.

Pro_moted je izjavil:



Tole je pa lepa in funkcionalna notranjost:

 1

1



Tale je pa res lepa. Še odlična barvna kombinacija.

PARTyZAN je izjavil:

Pro_moted: ne pravim, da je Teslina izvedba perfektna, ampak spomni se časov, ko je Nokia dominirala "smartphone" trg in kaj se je zgodilo po izidu prvega iPhona.


To dvoje sploh ni primerljivo. Tesla bi rada s tem polizdelokm konkurirala BMW-ju. Takšne zanič plastike BMW ni mel v svojih modelih leta 1980.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

frudi ::

bambam20 je izjavil:

frudi je izjavil:

No, zdaj je tudi uradno, zaradi težav s proizvodnjo le-ta za zdaj krepko zaostaja za napovedmi. V Q3 so uspeli izdelati 260 Modelov 3. Spomnimo, napovedi so bile za ~1700 komadov skupno v juliju, avgustu in septembru; še par tednov nazaj nas je WarpedOne tukaj prepričeval, kako vse poteka po pričakovanjih...


Kakšne so težave?

Kakšnih posebnih podrobnosti niso objavili. Tole je direkt citat iz izjave:

Model 3 production was less than anticipated due to production bottlenecks. Although the vast majority of manufacturing subsystems at both our California car plant and our Nevada Gigafactory are able to operate at high rate, a handful have taken longer to activate than expected.

It is important to emphasize that there are no fundamental issues with the Model 3 production or supply chain. We understand what needs to be fixed and we are confident of addressing the manufacturing bottleneck issues in the near-term.


Baje 'nič resnega' in 'bo odpravljeno v kratkem'. Ni razlogov za paniko torej, Tesla nikoli ne laže in vedno točno zadene časovne ocene.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Eh, zakaj? Nisem zaposlen v avto industriji. Bi znal nardit bolje? Mogoce. A zarad tega ne smem jamrat, da je nekaj sranje? Ne, vseen lahk jamram.


Je tudi Musk mislil da lahko naredi bolje.

Kaj tebe moti pri trenutni standardizirani zasnovi?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

WarpedGone ::

Hey, remember that month in October of 1908 where the Ford Model T hit a snag ramping up?

Yeah... me neither.


Rajajte, dokler je še muzika...
Zbogom in hvala za vse ribe

bambam20 ::

WarpedGone je izjavil:

Hey, remember that month in October of 1908 where the Ford Model T hit a snag ramping up?

Yeah... me neither.


Rajajte, dokler je še muzika...


Bomo videli tam leta 2025.

WarpedGone ::

Leta 25 boste zaposleni z jamranjem okrog kvalitete plastike pod zadnjo haubo.

26.330 dostavljenih Sov in Xov, rekord po tem ko je že bila prikazana trojka in so vaši upi, kako bo trojka ukinila popularnost Sa, padli v vodo.

Bom sedaj slišal da je trojka tolk zanič da se je povečala popularnost S in X?
Zbogom in hvala za vse ribe

Gregor P ::

Ne vem zate, meni prav nobeno njihovo EV ni popularno, kaj šele vredno nakupa.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

frudi ::

Rekordna prodaja v Q3 je bila po globokih znižanjih in razprodajah v zadnjem času pričakovana. Podobno taktiko so ubrali tudi v Q3'16, le da tokrat več nimajo maneverskega prostora, da bi kljub rekordni prodaji lahko prikrili tudi rekordno izgubo. Lani so še lahko preprosto nehali plačevati prejete račune, da so prikazali navidezno pozitivno ničlo v Q3, letos te opcije enostavno ni več. Finančno poročilo za Q3'17 bo brutalno. Konec meseca med kvartalnim poročilom in investorskim konferenčnim klicem pričakujte obilico izmotavanja in metanja peska v oči.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Eh, zakaj? Nisem zaposlen v avto industriji. Bi znal nardit bolje? Mogoce. A zarad tega ne smem jamrat, da je nekaj sranje? Ne, vseen lahk jamram.


Je tudi Musk mislil da lahko naredi bolje.

Kaj tebe moti pri trenutni standardizirani zasnovi?


Tle naprej ... UI / UX v avtomobilih :)

vostok_1 ::

Pro_moted je izjavil:


Tole je pa lepa in funkcionalna notranjost:

 1

1



Agree. Preproste in uprabne linije. Četudi ni mi slog všeč.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

VaeVictis ::

No ja pustimo to grdo notranjsost Tesle Model 3.

Vsaj proizvodnja je enostavna in gre vse po načrtih!

Elon Musk @elonmusk
Model 3 passed all regulatory requirements for production two weeks ahead of schedule. Expecting to complete SN1 on Friday

Elon Musk @elonmusk
Handover party for first 30 customer Model 3's on the 28th! Production grows exponentially, so Aug should be 100 cars and Sept above 1500.


Elon Musk
Looks like we can reach 20,000 Model 3 cars per month in Dec

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

ceprav zivim v ogromnem mestu in avta ne rabim, sem resno studiral, ce si ubodem teslo 3.... full me je fasciniralo dejstvo, da je avto cisto elektricen, ima dolgo avtonomnost, hardware za samostojno voznjo, redni udate-ti in seveda "tankanje" zastonj for life. "slinu" sem se prakticno celo leto..... in pol..... sem vidu nekaj tsetov in prikaz notranjosti.... OMFG.... katastrofa.... ce dam tolko denarja, zelim udoben, komforten avto.... in ne en ipad na sredini ... niti fucking stevcev.... meni osebno veliki fail. tak da bom se naprej fural javni prevoz, vsaj se nekaj let :) (pa itak bi mogu.... tudi ce bi teslo nabavu :D)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DamijanD ::

Lion29 - tankanje zastonj for life imata S in X trojka pa ne.

frudi ::

VaeVictis je izjavil:

No ja pustimo to grdo notranjsost Tesle Model 3.

Vsaj proizvodnja je enostavna in gre vse po načrtih!

Elon Musk @elonmusk
Model 3 passed all regulatory requirements for production two weeks ahead of schedule. Expecting to complete SN1 on Friday

Elon Musk @elonmusk
Handover party for first 30 customer Model 3's on the 28th! Production grows exponentially, so Aug should be 100 cars and Sept above 1500.


Elon Musk
Looks like we can reach 20,000 Model 3 cars per month in Dec

Ker veliki kit spet pretirava z brisanjem povsem korektnih postov, ponavljam vprašanje, če gre tule za sarkazem?
Par postov višje je namreč objavljeno, skupaj s citatom direktno od Tesle, da že krepko zaostajajo za temi napovedmi.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

WarpedGone ::

Povej nekaj novega, bo šlo?

Kje jih ti vidiš konec letošnjega leta?
Konec naslednjega leta?
V katerikoli točki v prihodnosti, po tvoji lastni izbiri?

Poznamo številke, razumemo da je 260 manj do 1500, brez tvoje pomoči in poudarjanja, hvala.

Zanima me kje bodo konec leta oz. še bol kot to - zanima me kdaj bodo dosegli polno kapaciteto prve proizvodnje linije - 5k/tedensko?
Oz. še prej me zanima ali po tvoje tega sploh ne bodo nikol dosegl in zakaj točno ne. To je edino vprašanje pri celi stvari. A bojo pršl na 5 jurjev tedensko kolikor je tam robotov in vsega ali ne?

A jim to uspe en mesec kasneje je v celi sliki čist irrelevantn.Fajn če prej, nobene panike če to dosežejo enkrat v doglednem času. Kolk časa točno majo je že ločen problem.

Veselje ob "zamudi" je samo kratkorajna fešta za budale - ko dosežejo teh planiranih 5k/teden ob 30% marže, bo to dodatnih 8 milijard prometa ob 2,5 milijarde profita mesečno.

Seveda bo takrat v planu že tudi proizvodnja šleparjev, Y, poltovornjaka in še česa, tako da bo polno prilike za nova zamujanja, in kup novih proiložnosti za fešte budal, ki ne vidijo novega monopolista, ki raste pred njimi.
Zbogom in hvala za vse ribe

mikhaair ::

2.5 mesecno ali letno?

A GF na Kitajskem bo proizvajal baterije+avtomobil? Kaksne so zadnje novice?

Unknown_001 ::

WarpedGone je izjavil:


Seveda bo takrat v planu že tudi proizvodnja šleparjev, Y, poltovornjaka in še česa, tako da bo polno prilike za nova zamujanja, in kup novih proiložnosti za fešte budal, ki ne vidijo novega monopolista, ki raste pred njimi.



Yeah, right... še teh naročil niso sposobni folgat pa da bodo obvladovali cel trg. Ti si trčen ali pa enostavno nimaš občutka za razmerja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mikhaair ::

Ker ti imas v mislih avtomobilski trg. W1 pa trg el. atomobilov. Oz trg prihodnosti.

RoccoC ::

WarpedGone je izjavil:


Veselje ob "zamudi" je samo kratkorajna fešta za budale - ko dosežejo teh planiranih 5k/teden ob 30% marže, bo to dodatnih 8 milijard prometa ob 2,5 milijarde profita mesečno.

Seveda bo takrat v planu že tudi proizvodnja šleparjev, Y, poltovornjaka in še česa, tako da bo polno prilike za nova zamujanja, in kup novih proiložnosti za fešte budal, ki ne vidijo novega monopolista, ki raste pred njimi.


Vse kar si zgoraj napisal (vključno z zelo pomembno 30% maržo) so tviti Muska, ki se je že zilijonkrat direktno zlagal. Ampak ti še kar vse verjameš. Me sploh ne čudi da je cena delnice tak kjer je, lahkovernih bedakov je na svetu pač polno...

Machete ::

Kaj pa če je w1 prodajalec Tesel ali je sorodstveno povezan z nekom, ki je? To je edina racionalna razlaga takega plaščničnega fanatizma.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

J.McLane ::

WarpedGone je izjavil:


Veselje ob "zamudi" je samo kratkorajna fešta za budale - ko dosežejo teh planiranih 5k/teden ob 30% marže, bo to dodatnih 8 milijard prometa ob 2,5 milijarde profita mesečno.


Tole mi pa nikakor ne gre skupaj, kako lahko 20.000 avtov mesečno za okrog $45k generira 8 milijard prometa mesečno?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mufasa ::

 Opel

Opel



 Tesla

Tesla




Oba je delu amerikancr
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

kow ::

Lahko nehate lepiti marketinske slike. Edino kar steje je kamera v kabini in reviewer, ki pritiska gumbe.

Unknown_001 ::

J.McLane je izjavil:

WarpedGone je izjavil:


Veselje ob "zamudi" je samo kratkorajna fešta za budale - ko dosežejo teh planiranih 5k/teden ob 30% marže, bo to dodatnih 8 milijard prometa ob 2,5 milijarde profita mesečno.


Tole mi pa nikakor ne gre skupaj, kako lahko 20.000 avtov mesečno za okrog $45k generira 8 milijard prometa mesečno?


Pa saj vidiš da si stalno izmišljuje neke številke, samo da se "priča". Cela tema ni nič drugega kot eno marketinško nabijanje.

Klasične flance.
-najboljši
-največji
-pionirji
-vizionarji
-...

Drugega pametnega izgovora kot "zaposlen sem pri njih" za to ravno ni.

Well played W1, well played. Za đabe si tesli naredil ogromno reklamo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mufasa ::

Mi je pa vseen čudn da avto za 50k aka Model 3 nima HUD. A ni to zej že standardn deu opreme v tem cenovnem razredu?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Unknown_001 ::

Mufasa je izjavil:

Mi je pa vseen čudn da avto za 50k aka Model 3 nima HUD. A ni to zej že standardn deu opreme v tem cenovnem razredu?


Ja ni na touch ... a veš. Potem njihova tablica va 90% vožnje izgubi pomen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Machete ::

Volan zgleda res mizerno. Kot dodatek za Polly Station.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RedDrake ::

WarpedGone je izjavil:


Veselje ob "zamudi" je samo kratkorajna fešta za budale - ko dosežejo teh planiranih 5k/teden ob 30% marže, bo to dodatnih 8 milijard prometa ob 2,5 milijarde profita mesečno.

Seveda bo takrat v planu že tudi proizvodnja šleparjev, Y, poltovornjaka in še česa, tako da bo polno prilike za nova zamujanja, in kup novih proiložnosti za fešte budal, ki ne vidijo novega monopolista, ki raste pred njimi.



Za 8 milijard mesečnega prometa, pri povprečni ceni 50k jih bo treba delat 40.000 na teden. Ne pet. štirideset.
Mislim da si eno nulo falil pri izračunu (ker si verjetno vzel manj kot 50k USD povprečno ceno).
Če si pa to prepisal od kakega Muska, potem pa pri taki sposobnosti računanja in operiranja s številkami lahko vsi samo še molimo za preživetje te firme ...

Machete je izjavil:

Kaj pa če je w1 prodajalec Tesel ali je sorodstveno povezan z nekom, ki je? To je edina racionalna razlaga takega plaščničnega fanatizma.

W1 je vložil svoj denar v delnice in stavi da bo postal solidno premožen, ko bo delnica na $2.000 (ali več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

WarpedGone ::

2.5 mesecno ali letno?

Tole mi pa nikakor ne gre skupaj, kako lahko 20.000 avtov mesečno za okrog $45k generira 8 milijard prometa mesečno?

računanje na pamet moja kruha ...
5k vozil na teden, 20k vozil mesečno, 40k USD povprečna prodajna cena = 800 mil prometa mesečno
30% ciljna marža = 240mil/mesečno denarja dodatnega denarja za samofinaciranje
Naslednje leto enkrat podvojitev tega.

A GF na Kitajskem bo proizvajal baterije+avtomobil? Kaksne so zadnje novice?

Nič novega ni slišat.

ki se je že zilijonkrat direktno zlagal

Zakaj potem še vedno verjameš v njegove datume in jamraš, ko se ne izidejo? Biznis Tesle laufa **bolje** kot je omenjal 5 let nazaj.
Tehnično je Model trenutno 22 mesecev *prehiter*.
Ko neizpolnjeni napovedi za prihodnost rečeš laž u bistvu Musku pripišeš nečloveško sposobnost 100% poznavanja prihodnosti. "On je vedu kaj (ne)bo, pa se je zlagal neki druzga".
Muskovo napovedovanje prihodnosti je izražanje njegovih ciljev. Katere tipično zamudi, a jih končno tipično tudi doseže in nato preseže.

W1 je vložil svoj denar v delnice in stavi da bo postal solidno premožen, ko bo delnica na $2.000 (ali več).

Soliden profit imam že danes, še predno bo zadeva na 2 jurja bom "aktivno upokojen", trenutno zaznan plato je nekje okrog 5 jurjev brez resnega razloga zakaj ne višje.
Vsak je svoje ne/sreče kovač, vključno z vami ki mi tule že 10 let šlogate, kako bojo propadl. Ta vlak je že odpeljal. Lahko pa pogledate na drugo stran in profitirate tut vi. Svoboden svet.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

J.McLane je izjavil:

WarpedGone je izjavil:


Veselje ob "zamudi" je samo kratkorajna fešta za budale - ko dosežejo teh planiranih 5k/teden ob 30% marže, bo to dodatnih 8 milijard prometa ob 2,5 milijarde profita mesečno.


Tole mi pa nikakor ne gre skupaj, kako lahko 20.000 avtov mesečno za okrog $45k generira 8 milijard prometa mesečno?
Eh, ena ničla gor ali dol, to bo vse serijski izdelovalec čudežev uredil, da bo prav.:))

RoccoC ::

"Soliden profit imam že danes, še predno bo zadeva na 2 jurja bom "aktivno upokojen", trenutno zaznan plato je nekje okrog 5 jurjev brez resnega razloga zakaj ne višje."

LOL, soliden profit imaš ŠE danes oziroma dokler (slej kot prej) se en kit ne odloči da malo strese imaginarno drevo imenovano Tesla. Bo letelo dol kot kamen. Najboljši ti je tale iz riti potegnjen "trenutno zaznan plato" ;))

J.McLane ::

Zapomni si: Dokler ne prodaš delnic nimaš nič
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

RoccoC ::

Jebiga, mogoče je pa WarpedOne kar tale:
https://siol.net/digisvet/novice/poglej...

;)

J.McLane ::

Baterija v dnu vozila naredi en tak manjši problem, globina prostora za noge na zadnji klopi je nizka, posledično je sedenje na zadnji klopi tako kot je prikazano v tem videu (od 1:10 dalje)


Isti problem je pri Leafu (od 8:50 dalje)


Pa verjetno še pri katerem EV
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WarpedGone ::

globina prostora za noge na zadnji klopi je nizka

Sploh če si visok +183 ...
At 6 feet tall (183 cm), Joe notes that Model 3 has a spacious driver’s seating area and ample leg room to suit his stature.

S to višino se usedi se na zadnjo klop BMW serije 3 in jokaj...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::



@14:30

Thomas na videu je visok 6'2".

Sedenje na zadnjih sedežih v Teslah je podobno sedenju na kahli (sediš samo na riti, stegna niso "podprta"). Že v modelu S je bilo tako, tukaj pa zgleda še malo bolj utesnjeno.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

BMW 3
Front Head Room (in): 40.3"
Front Leg Room (in): 42"
Front Shoulder Room (in): 55.1"
Second Head Room (in): 37.7"
Second Leg Room (in): 35.1"

Second Shoulder Room (in): 55.1"

Tesla Model 3
Front Head Room (in): 39.6" (-0.7")
Front Leg Room (in): 42.7" (+0.7")
Front Shoulder Room (in): 56.3" (+1.1")
Second Head Room (in): 37.7"
Second Leg Room (in): 35.2" (+0.1")

Second Shoulder Room (in): 54.0" (-1.1")
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Številke so čudovite...
Problem je samo v temu, da v Tesli ob istih številkah sediš (čepiš?) s koleni na višini prsi, v BMWju pa imaš kolena v višini trebuha.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

J.McLane ::

Da se razumemo o čem je tu govora, tu ni govora o tem ali s koleni butaš v sprednji sedež ali ne ampak o sami poziciji nog pri sedenju zaradi globine prostora za noge.

Tisti Leg room pa smrdi po tem da je merjen v horizonatli od zadnjega naslona do sprednjega naslona, ali je kako drugače?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

xxxul ::

J.McLane je izjavil:




pri 1:37 se vidi da se mu stegna sploh ne dotikajo sedalne površine, so kolena skor 10cm visje; in to pr 183cm?! 183 zame ni visok clovek, sorry, bl povprecna visina...

WarpedGone ::

183 zame ni visok clovek, sorry, bl povprecna visina...


Zate ... povprečna višina (M/F)
Germany: 175.4cm / 162.8cm
Slovenia (Ljubljana): 180.3cm / 167.4cm
United Kingdom - England: 175.3cm / 161.9cm
USA: 176.4cm / 162.9cm
USA - African Americans: 177.4cm / 163.6cm
USA - Hispanic and Latino Americans: 172.4cm / 158.9cm
USA - Mexican Americans: 172.2cm / 158.4cm
USA - Asian Americans: 172.3 cm / 158.4cm
USA - Non-Hispanic whites: 178.2cm / 165.0cm

V celem spisku povprečnih višin po državah je natanko en (moški) zapis večji od 183: Dinaric Alps: 185.6 cm / 171.8 cm. Ženskega ni nobenega, so tudi po 20 centi nižje.
Se boš sprijaznu da je 183 fejst nadpovprečna telesna višina. Poleg tega pa do kam ti segajo kolena določa dolžina golenice, tipo na posnetku ma zobotrebce...
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Se boš sprijaznu da je 183 fejst nadpovprečna telesna višina. Poleg tega pa do kam ti segajo kolena določa dolžina golenice, tipo na posnetku ma zobotrebce...


There is no average person.
https://www.thestar.com/news/insight/20...

Tip na posnetku sedi v Modelu 3 slabs kot jaz v economy classu pa imam samo 177cm.

kow ::

Ne razumem clanka. Kaj so nadomestili z average, pa da ni reda 10x drazje?

Mavrik ::

TribesMan je izjavil:



Thomas na videu je visok 6'2"


Visok je 6 minut in 2 sekundi? O.o
The truth is rarely pure and never simple.

WarpedGone ::

O.o
Zbogom in hvala za vse ribe

Tody ::

Let me google it for you :) https://www.google.si/search?q=6%272+in...

Mavrik včasih se vstreliš v nogo ...

WarpedGone ::

Zgleda, da je baterija v M3 sposobna polnjenja z četrtino% višjim C kot celice v S in X:

Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Indijci pripravljajo tekmeca Tesli
https://avto.finance.si/8860511/Indijci...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
31 / 175
»»