» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
67 / 175
»»

RedDrake ::

EDIT:
Preletel še originalni "FUD" članek.
The representative also said the number of labor hours per Model 3 produced had decreased by almost 30% since last quarter.

Proti trditvi, da je _SAMO_ tistih 4.300 napak prispevalo k 30% manjši porabi časa pri sestavi.

Poleg tega, je opcija, da je napak manj in to povzroča časovne prihranke, ker ni potrebne dodatne obdelave po proizvodnji.

Torej, cleantechnica ostaja navaden spin, razen če Teslarijanci ne dokažete drugače, saj veš, z citati in dokumenti, tako nekako kot ona druga "FUD" stran ...

Drugače pa naj še ene dvakrat, trikrat zmanjšajo časovno porabo za 30%.
Bo en človek v pol ure sestavil 100 tesel.
To bo optimizarno.
Limited by air friction ...
posnetki tovarne pa izgledajo "sportski lagano", z izredno počasno linijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Zheegec ::

svit je izjavil:

Medtem pa Zheegec objavlja samo slabe novice o Tesli pro bono :). Mimogrede, kako kaže z bankrotom Tesle v bližnji prihodnosti, je še napovedan?

Jap, čisto pro bono. Pa slabe podatke si ni treba zmišljevati, jih kar Tesla sama objavi v svojih poročilih vsake 3 mesece. Razen, če misliš da si zmišljujejo, da imajo visoko izgubo?

Po mojem bo bankrot še vedno letos, čeprav Marec 2019 je še bolj verjetno. Razen če neki velik igralec pride in vrže Tesli nekaj miljard. Elon je namigoval, da mu bodo Big Oil Saudijci dali ~$70 miljard za privatizacijo, pa izgleda da ne bo nič iz tega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Ganon je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Kaj pa vem, EV so se serijsko prodajala tudi že prej.


Utk vidi samo Teslo, ne jemlji ga resno. Sploh ne ve, kaj ponuja konkurenca.


Resno? So se ja, ampak kateri in kaksni in koliko? Noben ni vreden, da bi se ga danes se spomnili.

pirat ::

svit je izjavil:

Medtem pa Zheegec objavlja samo slabe novice o Tesli pro bono :). Mimogrede, kako kaže z bankrotom Tesle v bližnji prihodnosti, je še napovedan?


Hm, pogled na vrednotenje Teslinih obveznic kaže bolj švoh izglede (in pogled investitorjev glede tega je bistveno slabši od letošnjega aprila dalje):
https://www.boerse-berlin.com/index.php...
ob obrestni meri 5,30% se obveznica prodaja trenutno po 87% nominale. Izračun zahtevane donosnosti do dospetja ter razliko od "netvegane" obrestne mere (in s tem indikator verjetnosti defaulta oz. bankrota) prepuščam tebi.

Nikec3 ::

Povprečna prodajna cena Modela 3 je 59 000 $. Bogi Warpy :|

https://insideevs.com/asp-tesla-model-3...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

J.McLane ::

Saj lahko kupiš podpovrečno, torej Long Range + Premium package, kar pride 49.000 USD
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

frudi ::

Here is my Tesla/Model 3 experience up to 2000 miles.

This pains me to write as a self described Tesla fanboy, but it's my painful experience that others and Tesla need to be aware of.

Since pre-delivery, my entire experience with Tesla has been what I would rate as horrible.

My wife and I were so excited for our delivery day, but it turned out to be a nightmare. We felt more like a heard of cows being ushered to our vehicles than valuable new customers. Worse off, the vehicle we were given was damaged and needed immediate repair.

Summing up the delivery 'experience':
- 'Group delivery' was awkward and unnecessary for two people.
- Forced to sign documents next to a stranger before ever seeing the car I'm agreeing to purchase
- After car demo on other cars, we expected our cars to be pulled into the empty showroom bay as it was 116-118 degree that day. Instead, we were led OUTSIDE in the direct sun to look over our new car.
- Tesla rep left us sitting in the blazing direct sun to look over the vehicle. When problems were discovered. I couldn't find a rep and was told to not walk through the demo room.

Problems with our 'new' model 3 at delivery:
- Damage to passenger A-pillar. (huge dent)
- Chip in wood dash
- damage to mirror
- Big stain in driver cloth a pillar
- Headlights not equally aligned
- Hood/Fronk gap seems excessive and inconsistent with other model 3's seen on the lot
- Car was dirty. Couldn't tell paint damage from grease marks
- Rear driver side seat has a fold in the material unless rest of seats
- Rear passenger side door trim looks sloppy and sticks out
- ENTIRE front bumper looks like it came off a completely different vehicle! Paint is not same, different texture entirely.

Since that miserable experience at Temple location at delivery, we went to the Scottsdale location instead for repairs.

Repairs were made and the car and pick up went fine. They addressed most things mentioned. Exceptions were too much wind noise and the fronk gap. I wasn't happy about the filthy chrystler 300 they put in me, but oh well. Was told to Tesla loaners for model 3 owners. I offered to pay to rent an S and they said no.

I schedule another appointment for last week to finalize a laundry list of issues from delivery and new issues. One item I put at a reason for my appointment was to replace the front speaker cloth as it got damaged. This was a week prior to the appointment.

This time I mentally lowered my expectations for the experience and accepted I wouldn't get a Tesla as a loaner. I described many of the issues to the tech and went to get my rental. This time, the same lady lead me out to a KIA mini-van. I told her this experience just keeps getting worse and she just said sorry.

Then, I get a message that the speaker cloth piece needed would need to be special ordered and would not be able to get installed this time! This is a two hour round trip for me to drop off my vehicle and the LAST thing I wanted to do was go through this experience again, so went back in to find out if this was correct. It was so I told them I'll just reschedule when they can get it all done in one shot.

There was no attempt to see if the part could be expedited, no sorry for wasting your time. They let me drive off with my Model 3 that I had just complained about potential safety issues at high speeds.

Here are my current issues:
- Front bumper paint & sensors do not match metal paint and look like crap. The texture is entirely different.
- Other minor paint blemishes noted in the paint. Paint job generally appears to be poor quality and soft.
- Rear passenger side door seal and passenger door seal not properly set and looks like crap
- Road noise on certain roads not typically loud seems excessively loud.
- Stereo has static when changing songs randomly
- Dash speaker grill/cloth needs replacement
- Rear driver side seat has a pleat in it unlike the rest of the car
- 75+ MPH the vehicle gives an odd unstable feel at times.
- BOTH side mirrors adhesive falling off vehicle
- Scuff driver side door interior part
- Clicking noise from steering wheel at random
- Interior rattles throughout
- Front windshield doesn't feel properly sealed

This purchase has been a huge regret due to build quality control and poor service. All these car issues should have been identified prior to me taking possession. I have almost zero faith in this vehicle long term given the poor QC and build quality so far.

To date, I have heard from NO ONE at Tesla within a leadership capacity despite my emails/survey and host of issues. Nothing.

Photos: https://1drv.ms/a/s!AqK00MPQYx3cgYZWsfk5-nxAmlp8IA


Lekcija, kako z disruptivnim nategovanjem z defektnim izdelkom zakockati celo praktično neomejeno vero navdušencev.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimoZ_ ::

Nekato tako so kupovali yugote, fičote in stoenke, 40 let nazaj v Kragujevcu :)

Machete ::

Juha z muho, kot pričakovano.
(Spredaj pa že sedaj zgleda kot en beden prototip iz poznih 90 ih. Kaj šele, ko ga bodo imeli plačniki v čakalni vrsti do leta 2030, ko je že sedaj zgelda zastarel za 10 let).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pero50 ::

1000 avtov dnevno pa le proizvedejo :))... ups. Polizdelkov.

Imajo sploh quality control?

Magic1 ::

V šotoru ga verjetno nimajo.
Da to vse doživiš pri nakupu avta za 60k€ mora biti pa epic.
Magic

Kebo ::

pero50 je izjavil:

1000 avtov dnevno pa le proizvedejo :))... ups. Polizdelkov.

Imajo sploh quality control?

Musk v vsakega 100 brcne, če nič ne pade stran je dober. :) Tile avti so v bistvu en velik puf, denar dobijo zdaj, garancijski zahtevki pridejo pa čez par let.

frudi ::

Kebo je izjavil:

pero50 je izjavil:

1000 avtov dnevno pa le proizvedejo :))... ups. Polizdelkov.

Imajo sploh quality control?

Musk v vsakega 100 brcne, če nič ne pade stran je dober. :) Tile avti so v bistvu en velik puf, denar dobijo zdaj, garancijski zahtevki pridejo pa čez par let.

Ne 100 brc, ampak 100 čelnih udarcev :P

Za referenco: https://www.wsj.com/articles/elon-musk-...

During a tour this spring at Tesla Inc.’s electric-car factory in Fremont, Calif., Elon Musk asked why the assembly line had stopped. Managers said automatic safety sensors halted the line whenever people got in the way.

Mr. Musk became angry, according to people familiar with what happened. His high-profile gamble on mass-producing electric cars had lagged behind since production began, and here was one more frustration. The billionaire entrepreneur began head-butting the front end of a car on the assembly line.

“I don’t see how this could hurt me,” he said of vehicles on the slow-speed line. “I want the cars to just keep moving.”

When a senior engineering manager involved with the system explained that it was a safety measure, Mr. Musk told him, “Get out!” Tesla said the manager was fired for other reasons.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Magic1 ::

Musk je pač "inovativen", še ena vrsta piramidne sheme, ki jih uporablja. Dokler bo dosti naivnežev, bo zadeva furala. V Evropi bodo ljudje uveljavljali stvarno napako in potem bo hitro problem.
Magic

pero50 ::

do evrope in warpija verjetno sploh ne bo prišla.

pegasus ::

Gregor P ::

Machete je izjavil:

Spredaj pa že sedaj zgleda kot en beden prototip iz poznih 90 ih. Kaj šele, ko ga bodo imeli plačniki v čakalni vrsti do leta 2030, ko je že sedaj zgelda zastarel za 10 let.

... ta še danes boljše izgleda od te Tesle8-)

 Pontiac TRANS AM

Pontiac TRANS AM

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Machete ::

Šipo dajo dol. Če najdejo vse podmenije dovolj hitro preden je zelena.
Sicer pa tole je ta Mercedes, ki samo gelda kako bo Tesla zdominirala EV trg in nimajo odgovorov niti blage veze kaj to EV je ane (warpi)? Lep avto, dobra cena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

J.McLane ::

Ko jih bodo štancali kot Ford Model T se pa ponovno oglasi.

Resno, kaj bo meni Mercedes za 70k €? Res da Tesla tudi še ni poceni, ampak v tem pogledu so še vedno v prednosti. Pred 7 leti sem kupil rabljenega Priusa za 18k €, zgleda da ga bom zvozil dokler kolesa ne padejo stran.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

Saj boš tudi tega merca kupil po parih letih rabljenega za 25 jurjev ne skrbi. Pa začeti morajo pri tadragih, da sfinancirajo tech shift in potem gredno na plebs modele. Ljudje v svetu imajo za take hece denarja več kot si mi domišljamo. Pa raje dam 10 jurjev več in dobim tole, kot polodpadni izdelek iz šotora.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

J.McLane ::

Bova videla kako bo čez 3 leta, imel boš ogromno srečo če boš rabljenega EQC v Sloveniji sploh dobil, kaj šele da bi bila cena 25k€.

Za zabavo, dobi poceni rabljeno "spako" od BMW i3, 3 leta stari se prodajajo za 25k €, pa je nov 35k € in ne 70k €.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

ginekk ::

J.McLane je izjavil:

Bova videla kako bo čez 3 leta, imel boš ogromno srečo če boš rabljenega EQC v Sloveniji sploh dobil, kaj šele da bi bila cena 25k€.

Za zabavo, dobi poceni rabljeno "spako" od BMW i3, 3 leta stari se prodajajo za 25k €, pa je nov 35k € in ne 70k €.



Tisti za 35k je celo oskubljen in s popustom razen če upoštevaš še 7.5k subvencije, s katero prodajalec nima nič in ti je nihče ne more garantirat (prav lahko se zgodi da država prekine enkrat ko zmanjka dodeljenega budgeta. Meni pri gradnji recimo ni uspelo dobit nobenih subvencij za toplotne črpalke in malo čistilno napravo, ker je vse pošlo).

Da presenetljivo počasi pada cena električnim avtom (medtem ko mi je slovensko leasing podjetje računalo ravno obratno, kot da je preostanek vrednosti i3 po petih letih nič. Izgleda so ga ocenili kot najbolj rizičen, težko likviden rabljen avto)

J.McLane ::

Jasno da za novega gledam ceno za katero ga Janez lahko kupi, torej s popustom in subvencijo. Subvencije za EV so kar stalnica že nekaj let, če jih ukinejo se bodo cene rabljenih EV držale še bolje kot sedaj. Torej tudi pri ceni rabljenih trenutna subvencija na nova vozila igra svojo vlogo, ne mislit da to ni res.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gregor P ::

Najbrž se razume, da bo vsak normalen kupec najbrž tudi pri Mercedesu počakal na drugo generacijo teh vozil ipd. ... ampak če bi bil res neučakan, bi tudi sam prej "podlegel" Jaguarju in Mercedesu kot pa Tesli.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

neo5468 ::

Razumem šotor meme, hejtanje firme in razočaranje nad quality control itd, ampak avto po videzu (notranjost in zunanjost) se mi zdi odličen. Ne vem no. Slovenci preveč fini za to?

Tody ::

Seveda da so, ker si ga nikoli ne bodo mogli privoščiti. Obrambni mehanizem pac

MadMicka ::

Avto je odličen, dokler je pod garancijo in dokler imaš zelo blizu njihov servis in ne katerikoli servis!, potem pa se stvar konča. So jih že dovolj prodali, da imaš polno odzivov s strani kupcev na internetu.

Vazelin ::

Moje mnenje: meni Tesla 3 deluje noro moderen avto. Zunaj mi je špica. Znotraj me pač moti overengineering nekaterih stvari (upravljanje klime) ter škrtarjenje (brez števcev/headup displaya pred voznikom). Zadeva je moderna. Od kljuk na vratu naprej.

SimplyMiha ::

Še vedno ne razumem, zakaj so šli s klasično obliko in niso razvili česa bolj praktičnega. Med drugim zadevanje vrat v stene in druga vozila ostaja stalnica, da ne omenjam številnih slepih kotov. Pa toliko denarja so vrgli v razvoj...

neo5468 ::

Pillarsi so debeli zaradi structural integrity, varnosti, da imajo lahko najboljše crash test ocene.

Unknown_001 ::

Tody je izjavil:

Seveda da so, ker si ga nikoli ne bodo mogli privoščiti. Obrambni mehanizem pac


Nagradno vprašanje, si ga ti lahko?

Eni smo dali že kaj dražjega pod rit. Glede na videno pri konkurenci... ej, ma ni variante da za Model 3 skeširam tist dnar k ga zahtevajo.

Sploh če pomislim koliko neželenih kompromisov bo treba sprejet. Tista ekologija... je pa sam na papirju veljavna. To smo že obdelali. Če se za vsak ku*ac vozš z avtom, tud slče je to 300m do štacune ti je še tako učinkovit avto đabe.

Jaz kljub temu da vozim dizla z enormno kubikažo... še vedno glede na rabo vozila in pogostega posluževanja kolesa, kot tudi javnega prevoza lahko mirne duše rečem da sem bolj okoljsko zaveden kot kvazi prius efekt grinpissovci.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Vazelin je izjavil:

Moje mnenje: meni Tesla 3 deluje noro moderen avto. Zunaj mi je špica. Znotraj me pač moti overengineering nekaterih stvari (upravljanje klime) ter škrtarjenje (brez števcev/headup displaya pred voznikom). Zadeva je moderna. Od kljuk na vratu naprej.


Modern? Isti kot vsi ostali samo, da ima v notranjosti prevelik in nepraktične touch screen namesto gumbov. Touch screen ni bil nikoli praktičen v avtu.

neo5468 ::

Pokaži mi notranjost, ki je podobna model 3. Mogoče ni praktično in touchscreen ni udobno upravljati med vožnjo, ampak je definitivno unique. Oni furajo mentality da ne rabiš gumbov, ker se bo avto furov na avtopilotu in boš imel dovolj časa se s tistim touchscreenom igrat. Za ameriške ceste, kjer je večina cest interstate, je avtopilot accurate, ker imaš 10 pasov, 100 kmh omejitev in nobenga ne zanima na katerem pasu si. Tudi avtomatski lane change je v evropi useless. Za evropo, kjer moraš pa volan dejansko obračat, je pa mal drugače.

Unknown_001 ::

neo5468 je izjavil:

Pokaži mi notranjost, ki je podobna model 3. Mogoče ni praktično in touchscreen ni udobno upravljati med vožnjo, ampak je definitivno unique. Oni furajo mentality da ne rabiš gumbov, ker se bo avto furov na avtopilotu in boš imel dovolj časa se s tistim touchscreenom igrat. Za ameriške ceste, kjer je večina cest interstate, je avtopilot accurate, ker imaš 10 pasov, 100 kmh omejitev in nobenga ne zanima na katerem pasu si. Tudi avtomatski lane change je v evropi useless. Za evropo, kjer moraš pa volan dejansko obračat, je pa mal drugače.


:))
W124 / 126 brez calerjev pa en i-Pad na sredini. Evo...

Pa je vseeno ta 30 let stara notranjost bolj luxuriozna kot pri tele tesli :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Ena stvar drži. Proizvodnjo so vsaj kvantitativno spravili v red.

https://insideevs.com/tesla-model-3-sal...

By our estimations, Tesla sold an epic 17,800 Model 3s in August. Shocked? Of course, that's the highest ever for sales of a single plug-in electric car in any month, beating the old mark set by the...Model 3.


To so za Ameriko kar velike številke.

https://insideevs.com/tesla-model-3-out...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

BigWhale ::

neo5468 je izjavil:

Pokaži mi notranjost, ki je podobna model 3. Mogoče ni praktično in touchscreen ni udobno upravljati med vožnjo, ampak je definitivno unique.


Neprakticen in unique je bil tud ruski kombajn na elekriko. Ampak biti unique se ne pomeni, da je uporaben.

neo5468 je izjavil:


Oni furajo mentality da ne rabiš gumbov, ker se bo avto furov na avtopilotu in boš imel dovolj časa se s tistim touchscreenom igrat. Za ameriške ceste, kjer je večina cest interstate, je avtopilot accurate, ker imaš 10 pasov, 100 kmh omejitev in nobenga ne zanima na katerem pasu si. Tudi avtomatski lane change je v evropi useless. Za evropo, kjer moraš pa volan dejansko obračat, je pa mal drugače.


Average commute time v ZDA je 26 minut. Giblje pa se med 15 minut in 35 minut, vecina tega casa se ljudje vozijo v traffic jamih in jim tista omejitev ne pomaga kaj dosti. Dalec od resnice pa je, da je vecina cest interstate. :) Skupna dolzina US highways je skoraj trikrat vecja kot Interstate highways, pa lahk zraven stejes se auxiliary Interstate ceste.

pero50 ::

Nikec3 je izjavil:

Ena stvar drži. Proizvodnjo so vsaj kvantitativno spravili v red.

https://insideevs.com/tesla-model-3-sal...

By our estimations, Tesla sold an epic 17,800 Model 3s in August. Shocked? Of course, that's the highest ever for sales of a single plug-in electric car in any month, beating the old mark set by the...Model 3.


To so za Ameriko kar velike številke.

https://insideevs.com/tesla-model-3-out...


Praznujejo kot da je novo leto. do 400.000 avtov letos imajo še trnovo pot.

Okapi ::

Delnica pa tam, kjer je bila že pred štirimi leti.

Utk ::

Ni jih malo, ki so trdili, da modela 3 bmw ne bo obcutil. Ce gledas po modelih, je prodaja padla tocno tistim okoli katerih se vrti model 3.
Sicer sem to napovedal pred enim mesecom:
https://slo-tech.com/forum/t670459/p600...

Zanimivo kako nekateri niti v zivo ne vidijo stvari, ki se dogajajo, ali pa vidijo in ne morejo verjet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

BMW ima rekordno prodajo. Iz česa točno bi sklepali, da ima Tesla kak bistven vpliv na njihovo prodajo?

Utk ::

Iz njihove uradne strani, iz edinega trga, kjer se prodaja model 3.

August 2018 August 2017 %YTD 2018 YTD 2017 %
BMW passenger cars 14,450 16,708 -13.5% 127,467 127,510 0%

Lahko vtakneš glavo v pesek in rečeš, da je to naključje, ampak do konca leta bo še veliko takih mesecev in slej ko prej se bo treba sprijaznit z realnostjo.

VaeVictis ::

Utk je izjavil:

Iz njihove uradne strani, iz edinega trga, kjer se prodaja model 3.

August 2018 August 2017 %YTD 2018 YTD 2017 %
BMW passenger cars 14,450 16,708 -13.5% 127,467 127,510 0%

Lahko vtakneš glavo v pesek in rečeš, da je to naključje, ampak do konca leta bo še veliko takih mesecev in slej ko prej se bo treba sprijaznit z realnostjo.


Nekaj malega je krivo tudi to, da bo letos oktobra predstavljena nova serija BMW 3.

Production and sales

hojnikb ::

Pa tudi BMW 1er bo mel prenovo.
#brezpodpisa

Utk ::

A vse serije od 2 do 5 bojo oktobra prenovljene?

2 Series 589 1,036 -43.1%
3 Series 3,751 5,379 -30.3%
4 Series 1,955 3,412 -42.7%
5 Series 3,439 3,587 -4.1%
X4 314 503 -37.6%
X5 2,225 3,079 -27.7%

No, bomo vidli decembra kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Pa kaj je zdaj res? Eni pravijo, da ima rekordno prodajo, drugi da neke podatke, ki kažejo na cca. -30% vpad prodaje?!?
Magic

Utk ::

Po celem svetu ima lahko rekordno. Celo v ZDA ima lahko zaenkrat še rekordno prodajo. Ampak tam kjer so poleti začeli bolj intenzivno štancat modele 3, je pa prodaja (drastično) padla. Kaj tu ni logičnega?
Da je ravno tam prodaja naenkrat tako zelo padla, je samo še večji dokaz, da je razlog za to model 3. In ne neke prenove in ne vem kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Torej ti predlagaš, da BMW opusti vse svoje modele in gre zaradi Tesle, ki mu na nekje na svetu zažira prodajo, full electric? In to kljub rekordni prodaji svojih "zastarelih" modelov? Sej imajo svoje EVje, ki se v EU veliko bolje prodajajo od Tesle. Kaj bi sploh rad? A misliš, da nimajo na lagarju en kup načrtov za nove EVje, če bi bilo potrebno??? Večina podjetij deluje za dobiček in ne za svetovno "dominacijo"....
Magic

BigWhale ::

To, da bo zaradi Tesle drugim prodaja padla, ni nic nepricakovanega. V bistvu bi bilo nepricakovano, ce prodaja ne bi padla. Koliksen bo ta padec in kaj bo ta padec pomenil za druge, je pa druga stvar. Masovno kr ne bodo zaceli propadati zaradi tega. Verjetno se pa bodo vsaj malo zmigali na EV podrocju. To je dobro za potrosnike.

Ce bi na EV trgu dominirala Tesla, pa to ne bi bilo dobro za potrosnike.

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Torej ti predlagaš, da BMW opusti vse svoje modele in gre zaradi Tesle, ki mu na nekje na svetu zažira prodajo, full electric? In to kljub rekordni prodaji svojih "zastarelih" modelov? Sej imajo svoje EVje, ki se v EU veliko bolje prodajajo od Tesle. Kaj bi sploh rad? A misliš, da nimajo na lagarju en kup načrtov za nove EVje, če bi bilo potrebno??? Večina podjetij deluje za dobiček in ne za svetovno "dominacijo"....

Sej to je jasno. Zato pa pravimo nekateri, da so stari proizvajalci v tezkem polozaju in da bo marsikoga elektrika zjebala. Ne bo propadel vsak, bo pa en cas v krizi. Amerika ni nek nepomemben trg, kaj bo ko bo isto se na Kitajskem, v Evropi najbrz nazadnje.
Bmw seveda lahko naredi top shit elektro limuzino v rangu tesle, ampak potem lahko ukine 3,4 svoje ostale modele. In vrze kup denarja skozi okno. Ce tega ne naredi kmalu, bo pa izgubljal kupce. In to take z denarjem, ki si bojo zapomnili kdo vodi in kdo sledi. To je pa pri avtih za 50 in vec jurjev bistveno.

Gregor P ::

Po mojem prej upada prodaja vse različnih modelov zaradi SUV modelov kot pa kaj drugega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
67 / 175
»»