» »

Tesla 3

Tesla 3

Temo vidijo: vsi
««
36 / 176
»»

BigWhale ::

J.McLane je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Dvignjeno dno na zadnjih sedezih je v bistvu odlicno, ce imas majhne otroke zadaj. Jim noge ne bingljajo. :>


Otroci hitro rastejo, a boš pol menjal avto?


Seveda. Teslo kupis, ko se mulc rodi in potem jo imas dokler ni star 13 let. Nakar zamenjas.

Nikec3 ::

Ne vem sicer kaj so razmišljali z zadnjo klopjo in tistim na pol odpiranjem zadnjih oken? Lol.

Klop še gre, a ko sem videl odpiranje zadnjih oken sem se lahko spomnil samo na "Made in China". Tudi volan je grd "kot sam satan".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

bambam20 ::

Nikec3 je izjavil:

Ne vem sicer kaj so razmišljali z zadnjo klopjo in tistim na pol odpiranjem zadnjih oken? Lol.

Klop še gre, a ko sem videl odpiranje zadnjih oken sem se lahko spomnil samo na "Made in China". Tudi volan je grd "kot sam satan".


Če bi Tesli odvzel njihovo značko in dal gor Porshejevo bi ljudje ljudje mislili, da voziš Porscheja.


M-XXXX ::

Hahha, jap definitivno. Ker uporabnik ima tud isti nivo v tesli al pa Panemeri. Tam tam :D

Gregor P ::

... bolj kašnemu staremu Renaultu8-)

Gregor P je izjavil:



The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

WarpedGone ::

They are a comming ...



moje sožalje
Zbogom in hvala za vse ribe

Tody ::

Prepočas ;)

WarpedGone ::

Jup, tut 10k na teden bo še vedno prepočas.
Skrajno resno.
Zbogom in hvala za vse ribe

codeMonkey ::

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Deliveries of Model 3 will be generally prioritized by geography, starting with owners registered in California or those taking deliveries at Fremont.
Kot v dobrih starih časih, ko so ljudje hodili v Kragujevac, da so prej dobili novega jugota.:)

bambam20 ::

JUhej. Revolucija je tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Alec999 ()

petrus ::

Okapi je izjavil:

Kot v dobrih starih časih, ko so ljudje hodili v Kragujevac, da so prej dobili novega jugota.:)

Američane počasi navajajo na "demokratičen socializem", danes čakamo na Teslo, jutri na vse!
stati inu obstati

Magic1 ::

Prav zanimivo je kako se časi spreminjajo. Včasih so protestirali za svobodo in freedom of speech, danes dobesedno protestirajo za večjo regulacijo in zatiranje svobode govora. Folk res ne ve kaj bi rad.
Magic

bambam20 ::

petrus je izjavil:

, danes čakamo na Teslo,


Govori v svojem imenu.

WarpedGone ::

Sources tell me that Model 3 indeed will get CCS in Europe. They will expand the Type 2 port and add the two additional pins.

If Model 3 indeed gets CCS Model S/X will get this as well in Europe.

In addition, Fastned (Netherlands) will deploy the first 170kW CCS chargers at the North of Amsterdam later this year.

I expect Model S/X to get CCS in Europe somewhere in Q1/Q2 2018.
Zbogom in hvala za vse ribe

VaeVictis ::

BigWhale ::

Dvomim, da bodo to res naredili iz vecih razlogov. Je pa kr dobr PR move. :)

Mare2 ::

Evo, konec je s Teslo.

Tody ::

Vse skupi en render :)

bambam20 ::

Vel-Satis 2.0.
Izbire bo ogromno.

DamijanD ::

So že znane kakšne nove številke v zvezi s proizvodnjo?

WarpedGone ::

ta teden interni cilj 1000 kosov
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

mikhaair ::

vostok_1 ::

Sprašujem se koliko je legalen tak posnetek.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mikhaair ::

Mislis zaradi pravil letenja, airspace etc. ali vohunjenja?
Ker če bi leteli s helijem ali avionom in snemali, bi bilo vse OK. Ali pa naročili satelitske fotke. :)

Utk ::

Tvoj verski fanatik naredi par 100 km da ti bi z dronom posnel nekaj kar se itak vidi, ti bi ga pa tozil? No, zato ima tesla proracun za marketing 0 dolarjev pa so je vseeno polne cajtnge po celem svetu, drugi pa mecejo milijarde.

Unknown_001 ::

Utk je izjavil:

Tvoj verski fanatik naredi par 100 km da ti bi z dronom posnel nekaj kar se itak vidi, ti bi ga pa tozil? No, zato ima tesla proracun za marketing 0 dolarjev pa so je vseeno polne cajtnge po celem svetu, drugi pa mecejo milijarde.


Tudi tesla bo metala milijarde, ko bo postala nekaj običajnega. Večina proizvajalcev meče denar v defenzivno oglaševanje, da obdržijo stranke. Definitivno je zelo lepo ko ti iz avtohiše po nakupu vozila za 50kEUR+ pošljejo kakšno buteljko vsak let, revijo, ali pa jakno ob nakupu. Tako se dela z rednimi strankami.

Sicer je pa marža na prodan avtomobil 2%. Vse ostalo zavisi od tega ali boš vozil na uradni servis ali ne. In to je bistvo zakaj se spodobi da zmečejo nekaj denarja tudi v to da se pri njih počutiš dobrodošel.

shintaro ::

a si dejansko bolj varen z Teslo (pač samovozeč) kot če sam voziš? Predpostavljam da ja???
Seveda bi bil odgovor 100% ja če bi bli vsi samovozeči, me pa zanima kolko si bolj varen glede na to da je 99% ostalih udeležencev v 'manual' mode.

Unknown_001 je izjavil:

Utk je izjavil:

Tvoj verski fanatik naredi par 100 km da ti bi z dronom posnel nekaj kar se itak vidi, ti bi ga pa tozil? No, zato ima tesla proracun za marketing 0 dolarjev pa so je vseeno polne cajtnge po celem svetu, drugi pa mecejo milijarde.


Tudi tesla bo metala milijarde, ko bo postala nekaj običajnega. Večina proizvajalcev meče denar v defenzivno oglaševanje, da obdržijo stranke. Definitivno je zelo lepo ko ti iz avtohiše po nakupu vozila za 50kEUR+ pošljejo kakšno buteljko vsak let, revijo, ali pa jakno ob nakupu. Tako se dela z rednimi strankami.

Sicer je pa marža na prodan avtomobil 2%. Vse ostalo zavisi od tega ali boš vozil na uradni servis ali ne. In to je bistvo zakaj se spodobi da zmečejo nekaj denarja tudi v to da se pri njih počutiš dobrodošel.

2%?? iz kje si pa to pobral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Ganon ::

Magic1 ::

Marža je zelo odvisno koliko jo stranka stisne. Če prideš v salon zacopan v en model, imaš točno določeno opremo in ti na čelu piše, da boš kupil ta avto, potem zna bit marža čez 10%. Nekdo, ki skače od avtohiše do avtohiše in cenka na polno, pa zna dobit tudi 2% na kak model, ki se ga prodajalec hoče rešit.
Magic

Gregor P ::

shintaro je izjavil:

a si dejansko bolj varen z Teslo (pač samovozeč) kot če sam voziš? Predpostavljam da ja???

Kaj pa vem, sam sem v teh desetletij vožnje imel le eno nesrečo, ko je pijan voznik prevozil stop znak in mi prekrižal pot (na srečo nisem vozil hitro, ker za razliko od kakšnega e-asistenta, sploh nisem uspel zavirati - instantni trk).

Tako da sam od samovozečih vozil dejansko pričakujem 100-odstotno zanesljivost z njihove strani in pa boljše reakcije od moje, ko nekdo drug stori napako (no to drugo je najbrž že kar nekaj časa udejanjeno; v smislu, da vozilo prej zavira ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Magic1 ::

Ganon je izjavil:


Uff, Warpiju se bo zmešal. Očitno ostali niso 10 let za Teslo. Samo se zavedajo, da stane takšno igračkanje. Dva lidarja, kup radarjev in kamer speljano v en super računalnik v avtu, pa dobiš platformo za samovozeč avto. Samo cena je royalna ter še vedno odpove v določenih pogojih. Realnost.
Magic

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Marža je zelo odvisno koliko jo stranka stisne. Če prideš v salon zacopan v en model, imaš točno določeno opremo in ti na čelu piše, da boš kupil ta avto, potem zna bit marža čez 10%. Nekdo, ki skače od avtohiše do avtohiše in cenka na polno, pa zna dobit tudi 2% na kak model, ki se ga prodajalec hoče rešit.


Ne govorim o marži pooblaščenega posrednika temveč o marži, ki si jo odtegne proizvajalec. Avto ti dajo skoraj zastonj ker si z prodajo pokrijejo strošek izdelave služijo pa na servisih. Zato pa imaš razne garancije za 5 let in možnost podaljšanja , če pelješ k pooblaščencu. To je ves keč zgodbe.

Avtomobili so dejansko poceni. To je ista fora kot HP ki ti proda printer za đabe, material ala kartuše in tonerji so pa več kot 50% nabavne cene cheap printerja.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Dva lidarja, kup radarjev in kamer speljano v en super računalnik v avtu, pa dobiš platformo za samovozeč avto.
Za L4, in samo na avtoriziranih cestah, opremljenih z V2I tehnologijo.

DamijanD ::

shintaro je izjavil:

a si dejansko bolj varen z Teslo (pač samovozeč) kot če sam voziš? Predpostavljam da ja???
Seveda bi bil odgovor 100% ja če bi bli vsi samovozeči, me pa zanima kolko si bolj varen glede na to da je 99% ostalih udeležencev v 'manual' mode.

Jaz bi rekel, da trenutno nisi bolj varen. Sploh ne v vseh možnih razmerah in vseh možnih scenarijih.

codeMonkey ::

shintaro je izjavil:

a si dejansko bolj varen z Teslo (pač samovozeč) kot če sam voziš? Predpostavljam da ja???
Seveda bi bil odgovor 100% ja če bi bli vsi samovozeči, me pa zanima kolko si bolj varen glede na to da je 99% ostalih udeležencev v 'manual' mode.

Unknown_001 je izjavil:

Utk je izjavil:

Tvoj verski fanatik naredi par 100 km da ti bi z dronom posnel nekaj kar se itak vidi, ti bi ga pa tozil? No, zato ima tesla proracun za marketing 0 dolarjev pa so je vseeno polne cajtnge po celem svetu, drugi pa mecejo milijarde.


Tudi tesla bo metala milijarde, ko bo postala nekaj običajnega. Večina proizvajalcev meče denar v defenzivno oglaševanje, da obdržijo stranke. Definitivno je zelo lepo ko ti iz avtohiše po nakupu vozila za 50kEUR+ pošljejo kakšno buteljko vsak let, revijo, ali pa jakno ob nakupu. Tako se dela z rednimi strankami.

Sicer je pa marža na prodan avtomobil 2%. Vse ostalo zavisi od tega ali boš vozil na uradni servis ali ne. In to je bistvo zakaj se spodobi da zmečejo nekaj denarja tudi v to da se pri njih počutiš dobrodošel.

2%?? iz kje si pa to pobral.



Tudi ce bi imel samo tesle na cesti odgovor niti priblizno ni 100% varen...

frudi ::

Tesle sploh niso samovozeče, daleč od tega, tako da je brezveze razpravljati, če si v njihovih 'rokah' bolj varen, kot če sam voziš.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BigWhale ::

Z vsemi asistencami vklopljenimi si bolj varen. Zakaj ne bi bil?

frudi ::

Z asistenčnimi sistemi še vedno sam voziš, ne vozi avto sam namesto tebe.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bambam20 ::

frudi je izjavil:

Z asistenčnimi sistemi še vedno sam voziš, ne vozi avto sam namesto tebe.


Avto vozi sam. Ti seveda še vedno moraš pazit , da posreduješ le, če je potrebno.

frudi ::

Ne, voziš še vedno ti, avto samo v nekaterih pogojih opravlja nekatere akcije namesto tebe. V najbolj optimalnih pogojih se drži pasu in vzdržuje razdaljo do vozila pred teboj, za kar mora opravljati input na pedalih in volanu. Ampak to ni samodejna vožnja, kdor to misli, nima kaj delati na cesti v takšnem avtu, ker bo kmalu ubil sebe ali koga drugega.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Magic1 ::

Avto bo samovozeč, ko boš lahko med vožnjo spal. Dokler moraš nadzirat vožnjo, so to le asistenčne funkcije. Je bilo pa že n-krat omenjeno, da je za nekatera področja relativno enostavno izvesti AP (AC), za druga pa zelo težko (obična cesta čez slo. vas). Sam zakon dvomim, da bo delal razlika, kdaj lahko spiš in tako to ne bo dovoljeno nikjer še zelo dolgo časa.
Magic

RedDrake ::

Ejga, W1, a so Coast-to-coast že štartal?
Se mi zdi, da traja to tam 4-5 dni.
Nekak se izteka tole leto gospodovo 2017 ...

Pa še to.
Sem bil sedaj tri tedne v SF.
Pa sem videl precej Boltov, Voltov, S-ov, X-ov, ampak niti ene 3-ke. Aja pa neko izvedbo Priusa vozi skoraj pol mesta. Zanimivo, videl sem tudi nekaj samovozečih Boltov (ampak s precej velikim kupom šare na strehi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

bambam20 ::

frudi je izjavil:

Ne, voziš še vedno ti, avto samo v nekaterih pogojih opravlja nekatere akcije namesto tebe. V najbolj optimalnih pogojih se drži pasu in vzdržuje razdaljo do vozila pred teboj, za kar mora opravljati input na pedalih in volanu.



Na Avtocesti avtomobil opravlja avtonomno vožnjo odlično. Tako, da se lahko posvetiš drugim stvarem kot opazovanje narave, sproščeno se pogovarjaš, malo brskaš po spletu, gledaš yt.

Magic1 je izjavil:

Avto bo samovozeč, ko boš lahko med vožnjo spal. Dokler moraš nadzirat vožnjo, so to le asistenčne funkcije. J



Ker jih nimaš pa si zavisten.Tipično slovensko. če jaz nimam bom pa pljuval po zadevi, ki odlično deluje in zmanjša utrujenost , ter stres.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

J.McLane ::

... pa pride delo na cesti z zožanjem, ti srfaš, Tesla pa betonsko bankino. Res odlično opravlja delo.

Vsi sistemi, ki so danes v vozilih so ASISTENČNI kar pomeni, da bi samo bedak vmes srfal po telefonu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

frudi ::

bambam20 je izjavil:

Na Avtocesti avtomobil opravlja avtonomno vožnjo odlično. Tako, da se lahko posvetiš drugim stvarem kot opazovanje narave, sproščeno se pogovarjaš, malo brskaš po spletu, gledaš yt.

Ne kupuj Tesle ali katerega drugega avtomobila z naprednimi asistenčnimi sistemi, ker je samo vprašanje časa, kdaj boš nekoga ubil. Če bo sreča, boš samo sebe. To kar si napisal, je, čisto mimogrede, tudi povsem v nasprotju s proizvajalčevimi navodili za uporabo teh sistemov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
««
36 / 176
»»