» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
355 / 374
»»

simnov ::

Kaj je boljše za zoom p40pro+ p50pro s21ultra mi11ultra

scipascapa ::

Če kdo zna sam menjati steklo, prodam XIAOMI NOTE 5 z vso embalažo itd, steklo/zaslon fuč...

ZS.

Kompotk ::

Zdravo. Tako kot že nekaj ostalih tudi mene zanima če si kdo lasti xiaomi 11t (predvsem navadna verzija)? Zanima me predvsem če se telefon rad segreva ob neki normalni vsakdanji uporabi kot je brskanje po spletu, klici, youtube, netflix ipd.? Imate kakšne druge nevšečnosti?

Motion ::

Kompotk je izjavil:

Zdravo. Tako kot že nekaj ostalih tudi mene zanima če si kdo lasti xiaomi 11t (predvsem navadna verzija)? Zanima me predvsem če se telefon rad segreva ob neki normalni vsakdanji uporabi kot je brskanje po spletu, klici, youtube, netflix ipd.? Imate kakšne druge nevšečnosti?


Sicer si ga ne lastim ampak močno dvomim da bi se omembe vredno segreval med osnovnimi opravili. V tem primeru bi bil neuporaben za kakšno bolj napredno opravilo.

trueme ::

Motion je izjavil:

Kompotk je izjavil:

Zdravo. Tako kot že nekaj ostalih tudi mene zanima če si kdo lasti xiaomi 11t (predvsem navadna verzija)? Zanima me predvsem če se telefon rad segreva ob neki normalni vsakdanji uporabi kot je brskanje po spletu, klici, youtube, netflix ipd.? Imate kakšne druge nevšečnosti?


Sicer si ga ne lastim ampak močno dvomim da bi se omembe vredno segreval med osnovnimi opravili. V tem primeru bi bil neuporaben za kakšno bolj napredno opravilo.


Sem pregledal kar nekaj testov pa nikjer ni bilo nič omenjeno da bi se kaj pregreval, celo obratno, naj bi se tudi pri igranju iger segreval manj kot pro verzija...

Kompotk ::

trueme je izjavil:

Motion je izjavil:

Kompotk je izjavil:

Zdravo. Tako kot že nekaj ostalih tudi mene zanima če si kdo lasti xiaomi 11t (predvsem navadna verzija)? Zanima me predvsem če se telefon rad segreva ob neki normalni vsakdanji uporabi kot je brskanje po spletu, klici, youtube, netflix ipd.? Imate kakšne druge nevšečnosti?


Sicer si ga ne lastim ampak močno dvomim da bi se omembe vredno segreval med osnovnimi opravili. V tem primeru bi bil neuporaben za kakšno bolj napredno opravilo.


Sem pregledal kar nekaj testov pa nikjer ni bilo nič omenjeno da bi se kaj pregreval, celo obratno, naj bi se tudi pri igranju iger segreval manj kot pro verzija...


Hvala za info ;)

Matej_K ::

Katere ovitke/zaščite kaj kupujete? Do sedaj sem imel MI A3, in poceni ovitek iz Aliexpressa, brez zaščite stekla. Do sedaj brez praske.

Včeraj naročil MI 11T, pa rabim v doglednem času dobiti kakšen ovitek. Je Nilkin še vedno top glede tega? Kaj takega?
Kdo priporoča kaj bolj premium? Pa da ni tudi cena preveč premium? Se splača zaščititi tudi kamere zadaj kot v zgornjem ovitku? Ali samo z nalepko
Uporabljate zaščito stekla? Nalepke? Katere
... .. .

Kompotk ::

Matej_K je izjavil:

Katere ovitke/zaščite kaj kupujete? Do sedaj sem imel MI A3, in poceni ovitek iz Aliexpressa, brez zaščite stekla. Do sedaj brez praske.

Včeraj naročil MI 11T, pa rabim v doglednem času dobiti kakšen ovitek. Je Nilkin še vedno top glede tega? Kaj takega?
Kdo priporoča kaj bolj premium? Pa da ni tudi cena preveč premium? Se splača zaščititi tudi kamere zadaj kot v zgornjem ovitku? Ali samo z nalepko
Uporabljate zaščito stekla? Nalepke? Katere


Tudi jaz uporabljam predvsem poceni kitajske ovitke ampak se mi zdi ta nilkin ovitek kar soliden za ta denar. Glede na to da je kamera na telefonih danes precej dvignjena se jo verjetno splača začitit...kar se tiče zaslona ga zaščitim z steklom (tudi aliekspres). Enkrat sem kupil enega bolj premium (panzer glass) pa je bila razlika precej očitna. Prst zelo gladko drsi po zaslonu pa še prstnih odtisov ne pobira.

Wolfie ::

Redmi Note 11 series officially confirmed for a January 26 global launch event

https://www.notebookcheck.net/Redmi-Not...

drzni86 ::

Sam izbiram nekaj do dobrih 300€ in sem nekako v dilemi kaj od te trojice bi vzel: realme gt 5g, xiaomi 11 lite 5g, samsung a52s 5g.

Kaj mi svetujete da izberem in zakaj?

broken/link ::

odvisno za kaj rabiš. jaz zase bi vzel samsung a52s 5g
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Matej_K ::

A52s je 350€, potem moraš primerjati z Mi 11T.
Sam sem na koncu Mi 11t naročil (ga še čakam). Pogledal par primerjav, sta na koncu podobna. Mogoče foto bolj v korist Samsunga. Ostalo pa Xiaomi.
... .. .

drzni86 ::

-Gledal sem realme GT master 5g (cca 280-290 na amazonu) ali Samsung a52s 5g (cca 310€ z vezavo na A1).

K Samsungu me vlečejo boljše kamere (predvidevam), stereo speakers, večja baterija in preverjena znamka.

k Realmu pa manjše dimenzije, hitrejše polnjenje in nižja cena.

Je kdo mogoče primerjal oba v živo?

Ne vem... Moram prespati zadevo:D

KTr1sk ::

Danes je prišel na splet za NOTE 10 PRO miui 13 z Androidom 12
moj screenshot


Bootloader sem imel odklenjen in s tem postopokom naložil eu.rom

https://xiaomi.eu/community/threads/miu...
https://forum.xda-developers.com/t/shar...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Kodrnusa ::

Kdaj pridejo xiaomiji 12 ven v evropi?

KTr1sk ::

Je treba še počakat z updejtom, ker če ponovno zaženeš se ne zažene več heh
https://xiaomi.eu/community/threads/miu...
https://xiaomi.eu/community/threads/miu...
https://sourceforge.net/projects/xiaomi...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Wolfie ::

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G cena in Xiaomi Redmi Note 11 Pro cena za najboljša telefona serije Redmi Note 11

https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfie ()

RockyS ::

Kje dobiti tpu ovitek za poco x3 pro nfc ki ima zaščito za usb c?
Na Amazonu in AE ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

trueme ::

Ima še kdo težave s ponovnim zagonom Poco M3 po updejtu? Na spletu je nekaj rešitev, ki pa ne delujejo... Je kdo odnesel telefon na servis?

simnov ::

KTr1sk je izjavil:

Danes je prišel na splet za NOTE 10 PRO miui 13 z Androidom 12
moj screenshot


Bootloader sem imel odklenjen in s tem postopokom naložil eu.rom

https://xiaomi.eu/community/threads/miu...
https://forum.xda-developers.com/t/shar...


mi note ali redmi note

KTr1sk ::

simnov je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Danes je prišel na splet za NOTE 10 PRO miui 13 z Androidom 12
moj screenshot


Bootloader sem imel odklenjen in s tem postopokom naložil eu.rom

https://xiaomi.eu/community/threads/miu...
https://forum.xda-developers.com/t/shar...


mi note ali redmi note

Imam Redmi note 10 pro, navodila so enaka, je pa zdaj prišel popravljen Miui13 in dela tako kot mora :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tikitoki ::

Kako ste zadovoljni z zaslonom na Note 10 pro?

KTr1sk ::

Meni se zdi zelo vredu svetilnost tudi na soncu, sicer pa ne vem kako je če bi primerjal z drugimi telefoni :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kanarin ::

Sam imam sicer Mi 11 Lite (ki pa je podoben cenovni rang) in se mi zdi zaslon odličen. Je pa tako, da lahko vsak pove za svoj telefon enako, dokler ne primerjaš z ostalimi modeli ne moreš dati res objektivne oz merodajne ocene.

Sta pa po mojem oba , tako Mi 11 Lite kot Note 10 Pro odlična telefona za svoj cenovni rang (250 EUR oz nekaj čez). V bistvu sploh ne najdem res pametnega razloga zakaj bi za telefon dal (bistveno) več kot to. Ja, flagshipi so seveda na papirju boljši,hitrejši in zmogljivejši, ampak...ali so tudi v praksi res toliko boljši oz vrednejši (kot so dražji) ? Mislim, se pri dejanski uporabi res opazi taka razlika oz neka korist ? Močno dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

ZveeZ ::

Flagship SoC se zelo opazi ze pri osnovnih opravilih, kot je zagon phone appa.
Pri drazjih telefonih je opazno boljsa tudi kvaliteta kamere.

tikitoki ::

Kaksen first world problem, k se app odpira cetrt sekunde pocasneje:)

kanarin ::

ZveeZ je izjavil:

Flagship SoC se zelo opazi ze pri osnovnih opravilih, kot je zagon phone appa.
Pri drazjih telefonih je opazno boljsa tudi kvaliteta kamere.


Boš torej trdil da SD 780G, s katerim lahko tekoče igraš tudi zahtevnejše igre da počasi nalaga običajne appe ? Torej je bil tudi bivši flagship SD 855 (SD 780G je z njim primerljiv) potemtakem počasen? A mogoče lahko malo konkretiziraš ta "se zelo opazi" ?

Ti izrazi "opazno boljše" oz "se zelo opazi" so relativni v večini primerov zavajujoči. S tem po mojem pretiravajo predvsem lastniki flagshipov ki želijo na tak način upravičiti svoj (pre)drag nakup. Ker za moje pojme 10% hitrejše odpiranje appa (malo karikiram) racionalno gledano težko upraviči 3-4x dražji nakup.

amacar ::

Saj se ne gre samo za malo hitrejsi procesor. Pri flagshipu dobis tudi boljse kamere, kvalitetnejso izdelavo, boljse materiale, hitrejse polnjenje, brezzicno polnjenje, obratno polnjenje, manjse bezle, daljso in hitrejso sw podporo, boljsi ekran... To vseskupaj potem doda k visji ceni, ne samo SoC.

ZveeZ ::

kanarin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Flagship SoC se zelo opazi ze pri osnovnih opravilih, kot je zagon phone appa.
Pri drazjih telefonih je opazno boljsa tudi kvaliteta kamere.


Boš torej trdil da SD 780G, s katerim lahko tekoče igraš tudi zahtevnejše igre da počasi nalaga običajne appe ? Torej je bil tudi bivši flagship SD 855 (SD 780G je z njim primerljiv) potemtakem počasen? A mogoče lahko malo konkretiziraš ta "se zelo opazi" ?

Ti izrazi "opazno boljše" oz "se zelo opazi" so relativni v večini primerov zavajujoči. S tem po mojem pretiravajo predvsem lastniki flagshipov ki želijo na tak način upravičiti svoj (pre)drag nakup. Ker za moje pojme 10% hitrejše odpiranje appa (malo karikiram) racionalno gledano težko upraviči 3-4x dražji nakup.

No razmisljal sem bolj v smeri SD732G iz RN10pro vs karkoli v rangu SD855 in novejse.
Dokler si navajen na midrange SoC se ti zdi vse dovolj hitro. Ko preizkusis kaj hitrejsega pa gres tezko nazaj. Enostavno je vsaka malenkost bolj odzivna.
Pa ne zagovarjam nakupa dragih telefonov, sploh ce jih ne potrebujes. Pravim samo, da je razlika ocitna.
Glede kamer pa se verjetno vsi strinjamo, da se budget telefoni se ne morejo primerjat z drazjimi.

Ganon ::

amacar je izjavil:

Saj se ne gre samo za malo hitrejsi procesor. Pri flagshipu dobis tudi boljse kamere, kvalitetnejso izdelavo, boljse materiale, hitrejse polnjenje, brezzicno polnjenje, obratno polnjenje, manjse bezle, daljso in hitrejso sw podporo, boljsi ekran... To vseskupaj potem doda k visji ceni, ne samo SoC.


Kvalitetnejšo izdelavo? Boljše materiale? Si sploh kdaj videl te telefone v živo, na primer Redmi Note? Glede na ostale stvari, ki jih še naštevaš, nikoli. Dobro vas strižejo.

amacar ::

Seveda sem videl. Za družino, ki ni preveč zahtevna sem naročil cenejše modele (nazadnje 2x Poco X3 Pro, Mi 11 Lite 5g, predtem mi 9 lite, mi a3...). Če ne opaziš razlike ti pa žal ne morem pomagati, kot rečeno vsakemu svoje. Če si zadovoljen z midrange telefonom ni nič narobe, zato pa je več modelov na trgu, da si vsak vzame kar si želi.

kanarin ::

Po mojem 90%+ uporabnikov v praksi ne opazi razlike pri današnjih modelih. Če pa že opazijo - so dejansko tako majhne da nikakor ne upravičijo tako velike razlike v ceni. Nekateri ne razumete prave poante, noben ne trdi da ni razlik in da so flagshipi v marsičem boljši, kvalitetnejši, hitrejši...to je normalno in logično. Ključno vprašanje je samo ali so res toliko boljši kot so dražji ? Drugače povedano ali je razlike res takšna da upravičijo - pozor ne nekaj deset procentov višjo ceno, ampak 2x,3x,4x (in celo še več) cene nekega midrange-a.

Mene res čudi kako ste lastniki flagshipov lahko shajali s svojimi telefoni recimo 2,3,4.. let nazaj - ko so bili takratni flagshipi objektivno še slabši od današnjih midrage-ov.

Jaz sem zase 2 leti nazaj nabavil Mi9T Pro za 300EUR, za mojo sem zdaj nabavil Mi 11 Lite 5G za 250 EUR. Naj mi prosim kdo konkretno navede v čem sem (bil) tako hudo prikrajšan s temi modeli ? Na kraj pameti mi namreč ne pade da bi kupil telefon za 1.000 EUR samo zato da... bi mi odpiralo aplikacijo 1 desetinko s hitreje in da bi bila slika v temi malo boljša... ta zame pač ni prioriteta oz tako pomembno.

Smo pač različni, meni ne prinaša zadovoljstva vsakoletni top shit flagship za zasoljeno ceno (pa bi si ga lahko mimogrede privoščil - vsako leto), bistveno bolj sem namreč zadovoljen, ko ugotovim da sem za malo oz bistveno manj denarja vseeno dobil odlično P/P zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

ZveeZ ::

Ce govorimo razliko v performanceu med 732g/750g in npr sd855 do sd888, jih bo verjetno 90% opazilo razliko.
Med konstantnim preklapljanjem med appi so razlike tudi v sekundah. Pocasnejsi SoC se rad kdaj tudi "obesi" med takim pocetjem.

Tvoj p/p ratio mi nic ne pomeni, ce je telefon prepocasen za mojo uporabo. Trenutno imam telefon s sd888. Prejsnjega sem prodal, ker ni vec dohajal mojega nacina uporabe. Mirni zivci so vrednih tistih 200EUR doplacila. Ne, telefoni niso samo do 300EUR ter nad 1000EUR. Imas tudi kaj vmes.
No za mojo uporabo je bil best p/p Asus zenfone 8 za 400EUR rabljen (550EUR nov). Strosek nakupa je ze opravicil. Ce ga jutri povozim, ne bom v minusu.
Pa mi najdi ti karkoli primerljivega, da bo boljsi p/p.

Ce pa uporabljas telefon zgolj za surfanje, chat, konzumacijo video/social media vsebine verjamem, da ne vidis poante v hitrejsih telefonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

kanarin ::

Ne vem zakaj silite s tem 732G(750G), jaz sem omenjal 780G (Mi 11 Lite 5G) - točno za ta model oz SOC sem želel tehtne argumente zakaj oz. pri čem bi bil tak telefon "(pre)počasen". Pa ne mi zdaj o 4K video editing ali kaj podobnega. Poleg tega vsi vemo, da je Xiaomi celo v nekatere midrange model vgrajeval trenutni flaghsip SoC (začelo se je mislim d s Pocophone F1, imel ga je tudi moj Mi9T Pro). Seveda ostalo ni bilo prav na nivoju flagshipov, ampak kdor je želel le top CPU performance na telefonu ga je dobil za bistevno manj denarja.

@ZveeZ kaj pa je bil tvoj prejšnji telefon ?

Meni argument da celo nek soliden telefon "prepočasen za moj uporabo" oz " da ti "žre živce" mi sam posebi ne pove oz pomeni prav nič. Ker to je vse relativno - kaj 3,4 leta mazaj si pa bil ziher navduišen nad svojim takratnim najnovejšim supersoničnim telefonom, ki danes realno ne dohaja več povprečnega midrange-a ? In podobno čez 2,3 leta ti ziher niti SD888 ne bo več zadostoval oz bo "prepočasen" ? To je je lahko tvoj (trenutni) vidik oz občutek, koliko pa je to racionalni in objektivni ? Še analogija iz avtomobilskega sveta - kaj tudi recimo Golf te živcira pri vožnji ker ne potegne kot najnovejši Lamborgini in Ferrari ? Mene na tvojem mestu ziher bi. Aja seveda, drag telefon je pač luksus, ki si ga objektivno lahko večina privošči, drag avto/stanovanje pa mnogo težje...

Meni hitri oz zmeraj hitrejši tempo življenja (vključuje hitro/nezdravo hrano ipd) oz stalno pehanje za tem ter živciranje ko kaj poteka kakšno (mili)sekundo počasneje ne zgleda lih kot nek napredek oz (boljša) kvaliteta življenja ki bi jo zasledoval za ideal. Prave prioritete so zame drugje.

Egidij88 ::

Jp. Imaš npr Poco X3 Pro ali Poco F3, ki imata SD860 in SD870. Jaz sem zdaj šel iz OnePlus 6 na OnePlus 9 (dobil dober deal za 450€), torej SD845-->SD888 pa ni neke razlike. Nima smisla preplačevat za telefon.

ZveeZ ::

kanarin je izjavil:

Ne vem zakaj silite s tem 732G(750G), jaz sem omenjal 780G (Mi 11 Lite 5G) - točno za ta model oz SOC sem želel tehtne argumente zakaj oz. pri čem bi bil tak telefon "(pre)počasen". Pa ne mi zdaj o 4K video editing ali kaj podobnega. Poleg tega vsi vemo, da je Xiaomi celo v nekatere midrange model vgrajeval trenutni flaghsip SoC (začelo se je mislim d s Pocophone F1, imel ga je tudi moj Mi9T Pro). Seveda ostalo ni bilo prav na nivoju flagshipov, ampak kdor je želel le top CPU performance na telefonu ga je dobil za bistevno manj denarja.

@ZveeZ kaj pa je bil tvoj prejšnji telefon ?

Meni argument da celo nek soliden telefon "prepočasen za moj uporabo" oz " da ti "žre živce" mi sam posebi ne pove oz pomeni prav nič. Ker to je vse relativno - kaj 3,4 leta mazaj si pa bil ziher navduišen nad svojim takratnim najnovejšim supersoničnim telefonom, ki danes realno ne dohaja več povprečnega midrange-a ? In podobno čez 2,3 leta ti ziher niti SD888 ne bo več zadostoval oz bo "prepočasen" ? To je je lahko tvoj (trenutni) vidik oz občutek, koliko pa je to racionalni in objektivni ? Še analogija iz avtomobilskega sveta - kaj tudi recimo Golf te živcira pri vožnji ker ne potegne kot najnovejši Lamborgini in Ferrari ? Mene na tvojem mestu ziher bi. Aja seveda, drag telefon je pač luksus, ki si ga objektivno lahko večina privošči, drag avto/stanovanje pa mnogo težje...

Meni hitri oz zmeraj hitrejši tempo življenja (vključuje hitro/nezdravo hrano ipd) oz stalno pehanje za tem ter živciranje ko kaj poteka kakšno (mili)sekundo počasneje ne zgleda lih kot nek napredek oz (boljša) kvaliteta življenja ki bi jo zasledoval za ideal. Prave prioritete so zame drugje.


Seveda je relativno. Ce hoces objektivno, ti zal lahko le pastam rezultate benchmarkov.

Zadnjih nekaj let sem itak bil na midrangih (odkar so odpikali eMMC), ker boljsega nisem potreboval. Sedaj ko uporabljam telefon tudi za sluzbo pa se je pokazala podhranjenost 732g chipa (rn10pro). Pa ne morem trdit, da je telefon slab. Le moja uporaba ga je "prerasla".
In ne gre se za sekunde/milisekundw v smislu prihranjka na casu ampak v samem delayu v inputu in potem cela zmesnjava v appih.
Npr stari telefon je obcasno kaksen ukaz zmlel malenkost dlje (recimo 1s) kakor obicajno in sem ga jaz "prehitel" z inputi, kar je kasneje registriral in je bil rezultat tap na napacno tipko. Posledica: ponovi postopek. Tukaj pa govorimo o nekaj 10sec, veckrat dnevno. Ponavadi je to ravno takrat, ko bi zelel nekaj opraviti na hitro in me je itak frustriralo, tisti trenutek.

Ne zagovarjam brezglave potrosnje. 780G ni slab SoC ampak midrange s takim SoCom je nad 300EUR. Za drobiz vec, sem dobil proper flagship level allarounder.
Pa najvecji plus: sem se znebil MIUIja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

MrStein ::

kanarin je izjavil:


Meni argument da celo nek soliden telefon "prepočasen za moj uporabo" oz " da ti "žre živce" mi sam posebi ne pove oz pomeni prav nič. Ker to je vse relativno - kaj 3,4 leta mazaj si pa bil ziher navduišen nad svojim takratnim najnovejšim supersoničnim telefonom, ki danes realno ne dohaja več povprečnega midrange-a ? In podobno čez 2,3 leta ti ziher niti SD888 ne bo več zadostoval oz bo "prepočasen" ?

Upoštevaj, da so takrat bile aplikacije (in podatki) za tisti hardver.
Tudi na C64 so tekli programi in igre, čeprav dandanes niti za prikaz home screen-a nima dovolj zmogljivosti.
Ali recimo SGS3. Ob izidu je bil "super", če par let pa neuporaben, ker so vse aplikacije oziroma spletne strani že zahtevale več kot ponujenih 1GB RAM-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

ZveeZ je izjavil:

780G ni slab SoC ampak midrange s takim SoCom je nad 300EUR


A res ? Pa ti kaj spremljaš tekočo ponudbo ? Jaz sem kot rečeno Mi 11 Lite 5G nabavil za 250 €. Tudi sedaj vidim da se ga da dobiti za podobno ceno.

ZveeZ je izjavil:

Ce hoces objektivno, ti zal lahko le pastam rezultate benchmarkov.


Nočem in ne rabim, ker te informacije sem menda sposoben tudi sam poiskat. Še več, zelo dobro poznam razne benchmark rezultate ampak to je samo ena plat medalje. Mene bistveno bolj zanima kakšne so realne performanse - pri tipični oz povprečni uporabi telefona. Razni ekstremi (kot si ti) me tukaj ravno ne zanimajo. Pa brez zamere, štekam da si očitno zahtevnejši uporabnik, samo takih je objektivno gledano (velika) manjšina.

Btw. kaj pa te je toliko motilo na MIUI ?

kanarin ::

@MrStein razumem tvoj diskurz, ampak še vedno sem nekako prepričan da bo današnji zmogljivejši midrange tudi čez 2-3 leta še vedno povsem uporaben. 10 let pa ga ziher ne bom uporabljal ;)

Ne smemo pa niti pozabiti dejstva, da pri Androidih v veliki večini res dolgoletne podpore (nadgranje OS) žal še vedno ni (sploh ni primerljivo z Apple-ovim iOS), tako da se res pojavlja smiselnost preplačevanja za aktualani flagship, ki ga bo v roku par let - vsaj iz tega vidika povozil čas.

amacar ::

Odkrivas toplo vodo. Saj je tudi 20 let star avto tudi še povsem uporaben, pa si folk kupuje nove. Ne vem kdo si ti, da bi ljudi prepriceval, kdaj je nakup drugega telefona upravicen. Vsak si kupi kar zeli, pa ce opazi razliko ali pa ne, to je njihov problem. Verjamem, da ce bi imel na izbiro dva popolnoma enaka telefona z edino razliko snapdragon 780 vs snapdragon 888 in med njima 300€ razlike, da bi 99% ljudi vzelo cenejsega, tako pa pri flagshipu dobis boljse tudi ostale stvari (ki sem jih ze zgoraj nastel). Je pa pri vseh stvareh tako, da nekje je p/p, moras pa za to pac pozrti kaksno pomanjkljivost vec, kot pri drazjih modelih (kjer pozeres kaksen € vec). Kje potegnes crto, je pa stvar vsakega posameznika (odvisno od prioritet in financnih zmoznosti).
Sam osebno ne kupim telefona brez brezicnega polnjenja, pri xiaomiju mi tako ostanejo samo flagshipi. Pa mimogrede opazim razliko, ko se prestavim iz mi pad 5 na mi 11ko, predvsem kot je ze uporabnik Zveez napisal, takrat ko preklapljam med aplikacijami ali jih uporabljam vec hkrati (iz browserja v google auth + messenger chat headsi, se glasba v ozadju...). Opazi se delay in kaksen stutter, ki jih je na mi11 manj, na pad5 prav tako hitreje ubije aplikacije v ozadju, tako da se veckrat reloadajo. Ampak na tablici to pozerem, ker jo uporabljam redkeje, na telefonu pac ne.

Drugace najvecja rak rana MIUI zame so obvestila, ki imajo vcasih delay ali pa jih sploh ni (vse omogoceno in izklopljeno varcevanje) in preagresivno ubijanje aplikacij v ozadju, ceprav jih pinam in izklopim varcevanje. Po mi8/mi9/mi10/mi11 mislim, da je pocasi cas, da preizkusim se kaj drugega (ceprav me mika mi12, ki koncno ni vec taka cigla), casi poceni xiamijev s kitajske so minili (npr. 560€ za mi11 v presaleu leto nazaj).

Vm1999 ::

Previdno pri Xiaomi 12, vedno več review-jev kaže na porazno optimizacijo MIUI, pregrevanje, slabe kamere.
Jaz sem se tudi veselil manjšega formata pa zaenkrat izgleda slabo - sploh za ceno, ki bo verjetno že blizu Samsunga.




ZveeZ je izjavil:


No za mojo uporabo je bil best p/p Asus zenfone 8 za 400EUR rabljen (550EUR nov). Strosek nakupa je ze opravicil. Ce ga jutri povozim, ne bom v minusu.
Pa mi najdi ti karkoli primerljivega, da bo boljsi p/p.

Ce pa uporabljas telefon zgolj za surfanje, chat, konzumacijo video/social media vsebine verjamem, da ne vidis poante v hitrejsih telefonih.


Kako se izkaže Zenfone 8? Jaz sem imel ogledanega, edino pri avtonomiji baterije me je skrbelo. Od nakupa pa me je odvrnilo številno poročanje o t.i. "ramdump issue".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

sinalko ::

kanarin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

780G ni slab SoC ampak midrange s takim SoCom je nad 300EUR


A res ? Pa ti kaj spremljaš tekočo ponudbo ? Jaz sem kot rečeno Mi 11 Lite 5G nabavil za 250 €. Tudi sedaj vidim da se ga da dobiti za podobno ceno.

ZveeZ je izjavil:

Ce hoces objektivno, ti zal lahko le pastam rezultate benchmarkov.


Nočem in ne rabim, ker te informacije sem menda sposoben tudi sam poiskat. Še več, zelo dobro poznam razne benchmark rezultate ampak to je samo ena plat medalje. Mene bistveno bolj zanima kakšne so realne performanse - pri tipični oz povprečni uporabi telefona. Razni ekstremi (kot si ti) me tukaj ravno ne zanimajo. Pa brez zamere, štekam da si očitno zahtevnejši uporabnik, samo takih je objektivno gledano (velika) manjšina.

Btw. kaj pa te je toliko motilo na MIUI ?


Najdi mi telefon pod 300€ z Snapdragon 780 v Sloveniji. Ne tujina. Hvala.

ZveeZ ::

Vm1999 je izjavil:



Kako se izkaže Zenfone 8? Jaz sem imel ogledanega, edino pri avtonomiji baterije me je skrbelo. Od nakupa pa me je odvrnilo številno poročanje o t.i. "ramdump issue".


Nekako sem se vedno navdusen nad njim. Nisem pricakoval, da mi bo tako odgovarjal.
Baterija zdrzi res manj casa. Kadar nisem v sluzbi zdrzi cel dan, ce ne pa porabim vsaj eno in pol dnevno. Ampak pri rn10pro sem moral ravno tako polniti sredi dneva.
Recimo da zdrzi cca 5h-6h SoT tezke uporabe na performance mode. Pa polnim do max 90%.

Za ramdump se ne sekiram. Sem se navadil, da ima dandanes vsak telefon pomanjkljivosti. Zaenkrat deluje bp. Za vse ostalo imam se 15 mesecev garancije. Kolikor sem razumel so odpravili to napako pri telefonih novejsega datuma izdelave.

Ima pa near stock android, zelo zadovoljivo kamero (nord2, rn10pro se skrijejo), nimam tezav s proximity senzorjem, je majhen, performance ne razocara.
Za nov model bi jim priporocal samo vecjo baterijo. Ce bi ostalo pustili kot je, bi ga kupil se 1x.

@kanarin MIUI ima svoje muhe in obcasno neuporaben notification system in battery/ram management. Pac mi je povzrocal dodatne nevsecnosti. Za povprecnega uporabnika vec kot dovolj ampak zakaj, ko pa so boljse alternative zunaj.
Odkar so se hitri Xiaomiji podrazili, raje pogledam po konkurenci. Npr Motorola ima najavljene solidne nodele v 300-500€ range.

scipascapa ::

xiaomi je dobil krila, pri cenah ;)

ZveeZ ::

Sem pogledal za rn11pro. Dodali so 5g, ip certification in je cca 5% hitrejsi od 10pro. Cena 10ke ob splavitvi je bila 230€ (200€ s popustom). 11ka pa 300€+ ;))

Vm1999 ::

Za ta denar sploh ni kaj razmišljat, A52s trenutno za 340eur na amazonu...

Vm1999 ::

Meni je glavna skrb pri MIUI, da nikoli ne veš kaj dobiš z nadgradnjo - lahko ti dobesedno uniči vsakodnevno uporabo telefona.

Poco F2 npr. je imel več mesecev uničen launcher. Na RN5 so tudi bili hrošči pri nadgradnjah.
TO je zame glavni razlog da zdaj gledam drugje.

Xiaomi 12 me je skoraj premamil, pa ima kitajska verzija kup težav.
Zaradi manjše velikosti, bi zame bil kandidat, morda če bi izdali SD 870 verzijo v evropi. Ampak kolikor sem zasledil, je verjetno ne bo.

scipascapa ::

Vm1999 je izjavil:

Za ta denar sploh ni kaj razmišljat, A52s trenutno za 340eur na amazonu...


pri nas pa slavnih 489€, pač bogati smo.

broken/link ::

kje pri nas?

dlinks, telekom, bigBang, mimovrste ga majo za 380eur
mobileshop za 350eur

scipascapa ::

redna cena janustrade.si
««
355 / 374
»»