» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
346 / 374
»»

gddr85 ::

kater xiaomi?

TheUnderd0g ::

Xiaomi Redmi 9T

gddr85 ::

9t afaik nima (oz. odvisno od modela), note 9t ima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

TheUnderd0g ::

Glede na bangood stran, ga podpira. Je pa odvisno od različice.

Tudi na strani slovenske trgovine omenjenega artikla je sedaj opomba pri NFC, da je odvisno od različice telefona. Predvidevam, da so skopiral opis in ga prevedli, prijatelju pa poslali različico brez te funcionalnosti, sedaj pa se delajo nevedne in zadevo ignorirajo, namesto da bi priznali zajeb.

Zgodovina sprememb…

TheUnderd0g ::

gddr85 je izjavil:

9t afaik nima (oz. odvisno od modela), note 9t ima


Se spomnim, kot da bi blo včeraj, ko sem bral tehnične lastnosti telefona (prva stran, ki sem jo šel pogledat) in je bil naveden tudi NFC v tabeli. Sedaj tega ni.

lebang1 ::

Mene pa zanima kdaj Xiaomi?
Kupim telefon danes, al počakam še par mesecev. Malo me skrbi kako bo s cenami (ni čipov- vse dražje?).

;-) ::

Ne odlasaj na jutri kar lahko storis danes. Cez par mesecev bos lihtak menjal svojega šaomija.

;-) ::

Jaz pa sem slučajno našel dober deal na bolhi za redni note 10 pro in letel ponj. Stal med je celih 100€.

Zaenkrat ko se čez dan igram z njim mislim da bo zamenjal moj iPhone 11. Fotografije so neprimerno boljše, vse ostalo je tu-tu.

lebang1 ::

100 eur je nekam sumljivo poceni...

;-) ::

160 je bil na bolhi, vprašam za zadnjo ceno...jutri 100€ se z prevozi je prišel čez pol SLO.

facepalm ::

Ta je pa res nujno potreboval denar;)

woman ::

Zdaj imam Redmi Note 6 Pro, kupila sem pa Poco X3 Pro, zdaj želim prenesti/klonirati vse s starega telefona na novega.
Poskusila sem že Mi Mover, pa je ostalo cel kup stvari, ki se niso kopirale.
Katero zanesljivo aplikacijo, brez uporabe računalnika, priporočate?
Hvala :)
(Mimogrede, koliko je Redmi Note 6 Pro 4/64 vreden? Odlično ohranjen, brez praske.)

darck ::

Pojavil se mi je po letu in pol neki problem z polnjenjem telefona Xiaomi Redmi Note 8 Pro in sicer polni mi samo ko je čisto ugašnjen pa še to ne zmeraj drugače pa sploh ne polni več. Sem mislil,da je to zaradi posodobitev pa verjetno ni in ga bo potrebno poslati na servis morda je pa kaj z baterijo saj izprobal sem kar nekaj drugih polnilcev pa ni bilo nič drugače.

Že študiram,da bi šel kupiti novi mobitel in zdaj ali bom vzel takega ki ne stane veliko ali pa kar Iphone 11 ali 12, da imam mir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darck ::

Mogoče je pa tole rešitev

Technics111 ::

Ne glej teh Arabcev, ko čira čara delajo, ker boš samo zajebal fon. Vzami plato in naredi reflow konektorja med 200-250°C, ker so za kurac konektorji nalotani na plato in ni mase,zato ne polni.

darck ::

Sem sedaj sprobal vse možne polnilce in kable in zdaj z original polnilcem ko vtaknem pokaže,da fila a takoj za tem pa začne utripati in ugašati. Z drugim polnilcem mi fila telefon ampak to samo ko je čisto izklopljen,ko je prižgan,ga nobena stvar ne fila ja no včasih ga včasih ne. Čudno je vse to z temi telefoni. Original polnilec je sigurno nekaj zjeban in sedaj je morda še telefon kaj zjebal ali kaj.....Bom serviserju ga odnesu in bo on povedal saj poprej mi je brat povedal,da je na njegovem 3-mesece starem Samsungu tudi podoben problem imel a mu je serviser samo vse očistil in računal 9 Eur.

woman ::

Nihče? :|

woman je izjavil:

Zdaj imam Redmi Note 6 Pro, kupila sem pa Poco X3 Pro, zdaj želim prenesti/klonirati vse s starega telefona na novega.
Poskusila sem že Mi Mover, pa je ostalo cel kup stvari, ki se niso kopirale.
Katero zanesljivo aplikacijo, brez uporabe računalnika, priporočate?
Hvala :)
(Mimogrede, koliko je Redmi Note 6 Pro 4/64 vreden? Odlično ohranjen, brez praske.)

RockyS ::

Kaj pa se ti ne prenese? Jaz ne uporabljam nobenih aplikacij pa zmeraj imam vse tako kot na prejšnjem telefonu.

Uporabljam pa
- google play
- google drive
- google photos
- nova launcher (backup za import kasneje)

In vse se mi prenese iz starega na nov telefon ob prvi konfiguraciji telefona.

;-) ::

darck je izjavil:

Sem sedaj sprobal vse možne polnilce in kable in zdaj z original polnilcem ko vtaknem pokaže,da fila a takoj za tem pa začne utripati in ugašati. Z drugim polnilcem mi fila telefon ampak to samo ko je čisto izklopljen,ko je prižgan,ga nobena stvar ne fila ja no včasih ga včasih ne. Čudno je vse to z temi telefoni. Original polnilec je sigurno nekaj zjeban in sedaj je morda še telefon kaj zjebal ali kaj.....Bom serviserju ga odnesu in bo on povedal saj poprej mi je brat povedal,da je na njegovem 3-mesece starem Samsungu tudi podoben problem imel a mu je serviser samo vse očistil in računal 9 Eur.

Imas ti usb c port dobro popucan? Z iglo ali zobotrebcem popucaj in spihaj.

darck ::

;-) je izjavil:

darck je izjavil:

Sem sedaj sprobal vse možne polnilce in kable in zdaj z original polnilcem ko vtaknem pokaže,da fila a takoj za tem pa začne utripati in ugašati. Z drugim polnilcem mi fila telefon ampak to samo ko je čisto izklopljen,ko je prižgan,ga nobena stvar ne fila ja no včasih ga včasih ne. Čudno je vse to z temi telefoni. Original polnilec je sigurno nekaj zjeban in sedaj je morda še telefon kaj zjebal ali kaj.....Bom serviserju ga odnesu in bo on povedal saj poprej mi je brat povedal,da je na njegovem 3-mesece starem Samsungu tudi podoben problem imel a mu je serviser samo vse očistil in računal 9 Eur.

Imas ti usb c port dobro popucan? Z iglo ali zobotrebcem popucaj in spihaj.



Ja usb C port imam in sem včeraj ga z zobotrebcom in krpico očistil pa je potem bilo dobro samo danes potem spet ni bilo dobro enkrat je bilo drugič ne. Bom nesel k enemu na servis pa naj on vse prečisti in proba.

Technics111 ::

darck je izjavil:

;-) je izjavil:

darck je izjavil:

Sem sedaj sprobal vse možne polnilce in kable in zdaj z original polnilcem ko vtaknem pokaže,da fila a takoj za tem pa začne utripati in ugašati. Z drugim polnilcem mi fila telefon ampak to samo ko je čisto izklopljen,ko je prižgan,ga nobena stvar ne fila ja no včasih ga včasih ne. Čudno je vse to z temi telefoni. Original polnilec je sigurno nekaj zjeban in sedaj je morda še telefon kaj zjebal ali kaj.....Bom serviserju ga odnesu in bo on povedal saj poprej mi je brat povedal,da je na njegovem 3-mesece starem Samsungu tudi podoben problem imel a mu je serviser samo vse očistil in računal 9 Eur.

Imas ti usb c port dobro popucan? Z iglo ali zobotrebcem popucaj in spihaj.



Ja usb C port imam in sem včeraj ga z zobotrebcom in krpico očistil pa je potem bilo dobro samo danes potem spet ni bilo dobro enkrat je bilo drugič ne. Bom nesel k enemu na servis pa naj on vse prečisti in proba.


Ne rabis nosit na servis. Maso zrihtaj pa bo delalo.

darck ::

Danes mi celo polni tudi pri prižganem ampak na polnilcu od žene saj original polnilec vem,da je sigurno zanič,ker je včeraj z njim samo vklapljalo in izkljapljalo pri polnenju. Mogoče pa je v končni fazi bil narobe samo original polnilec in telefon tudi avtomatsko kaj zazna in vrže v kak program,da je včeraj edino ko je bil ugašnjen filal. Včeraj sem ga do konca nafilal in danes prižgal telefon in potem kasneje probal pri prižganem filati in za čudo je normalno filal. Od sedaj naprej bom napajalnik vštekal v vtičnico samo takrat ko se bo telefon polnil saj se je polnilc verjetno uničil zato,ker sem ga skoz imel vštekanega v elektriko.

RockyS ::

Prodam poco x3 pro 8/256
[izbrisana tema]

facepalm ::

Cena je typo?

buttcrack ::

Ko smo že ravno pri poco x3 pro...

Mi lahko en svetuje kako downloadat pdf izpis z N26. Prvih 5 pdf readerjev ne dela, isto drive ipd kar je že v štartu naloženo. Vedno napiše nek error.

RockyS ::

facepalm je izjavil:

Cena je typo?


Sem dal glede na cene v Sloveniji.
Dam za 220€ ampak ne morem urejati oglasa.

buttcrack ::

buttcrack je izjavil:

Ko smo že ravno pri poco x3 pro...

Mi lahko en svetuje kako downloadat pdf izpis z N26. Prvih 5 pdf readerjev ne dela, isto drive ipd kar je že v štartu naloženo. Vedno napiše nek error.

Že ugotovil, MIUI optimization je treba vklopit…

;-) ::

darck je izjavil:

Danes mi celo polni tudi pri prižganem ampak na polnilcu od žene saj original polnilec vem,da je sigurno zanič,ker je včeraj z njim samo vklapljalo in izkljapljalo pri polnenju. Mogoče pa je v končni fazi bil narobe samo original polnilec in telefon tudi avtomatsko kaj zazna in vrže v kak program,da je včeraj edino ko je bil ugašnjen filal. Včeraj sem ga do konca nafilal in danes prižgal telefon in potem kasneje probal pri prižganem filati in za čudo je normalno filal. Od sedaj naprej bom napajalnik vštekal v vtičnico samo takrat ko se bo telefon polnil saj se je polnilc verjetno uničil zato,ker sem ga skoz imel vštekanega v elektriko.


Najprej ne razumem tudi zakaj hin polnilcev v startu ne zmeces vstran in se kar znova in znova poskusas z njimi.

darck ::

Sem poizkušal tudi z vsemi drugimi pa mi ni filalo dokler nisem telefon čisto ugasnil in pustil,da ga do konca čisto nafila. Zgleda da
se je telefon moral nafilat do konca,da je nato začel normalno delati.

woman ::

Hvala lepa :)

RockyS je izjavil:

Kaj pa se ti ne prenese? Jaz ne uporabljam nobenih aplikacij pa zmeraj imam vse tako kot na prejšnjem telefonu.

Uporabljam pa
- google play
- google drive
- google photos
- nova launcher (backup za import kasneje)

In vse se mi prenese iz starega na nov telefon ob prvi konfiguraciji telefona.

Mlincek93 ::

Je kdo v zadnjem času naročal kaj iz tujine in mi lahko svetuje? Skupna cena mojega naročila naj bi bila 261€...ko pa pridem do plačila mi pa pokaže ceno 214€, kaj je glede carinjenja?
Hvala
 slika

slika

borisk ::

damirj79 je izjavil:

Ima kdo omogočen vowifi na xiaomi (mi10) na telekomu? Deluje na katerih drugih telefonih?

imel na RN9pro, delalo brez težav.

buttcrack ::

Mlincek93 je izjavil:

Je kdo v zadnjem času naročal kaj iz tujine in mi lahko svetuje? Skupna cena mojega naročila naj bi bila 261€...ko pa pridem do plačila mi pa pokaže ceno 214€, kaj je glede carinjenja?
Hvala
 slika

slika


desno zgoraj ti en popust upošteva v višini 47€...

kar se pa poštnine tiče pa naj bi šlo aliexpress saver shipping preko HU in mimo naše carine.

Ganon ::



https://www.blog.uporabnastran.si/2021/...

Xiaomi se ponovno posmehuje konkurenci.

klemenSLO ::

Ganon je izjavil:



https://www.blog.uporabnastran.si/2021/...

Xiaomi se ponovno posmehuje konkurenci.

TOLE je pravi link :
https://www.blog.uporabnastran.si/2021/...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Ganon ::

Res je, ni mi jasno, kako sem lahko kopiral napačnega. Hvala.

Leko ::

Imam P30 pro. Pa bi počasi menjal. Kaj mi priporočate, da bo tam na istem nivoju. Predvsem baterija, kamera, dober signal, sem imel pred leti enega xiomija pa je bil predvsem v zaprtih prostorih velikokrat brez mobilnega signala. Ko sem potem nabavil Huaweia je na istih mestih lovil veliko boljše. Tako da ni bila težava v operaterju. Se splača počakat tega Mix4 ali je kaj boljšega v tem cenovnem rangu recimo tam okoli 500€ +-.
Konec koncev, če gledam specifikacije na papirju tudi ta P30 pro še ni za na odpad, samo ga pa že dajejo leta.

Vetrpiha ::

Mix bo prej 700 - 800 eur, kolikor mi je jasno

Tene ::

ja tisti 512GB. Drugače pa best buy za ta denar.

simnov ::

Leko je izjavil:

Imam P30 pro. Pa bi počasi menjal. Kaj mi priporočate, da bo tam na istem nivoju. Predvsem baterija, kamera, dober signal, sem imel pred leti enega xiomija pa je bil predvsem v zaprtih prostorih velikokrat brez mobilnega signala. Ko sem potem nabavil Huaweia je na istih mestih lovil veliko boljše. Tako da ni bila težava v operaterju. Se splača počakat tega Mix4 ali je kaj boljšega v tem cenovnem rangu recimo tam okoli 500€ +-.
Konec koncev, če gledam specifikacije na papirju tudi ta P30 pro še ni za na odpad, samo ga pa že dajejo leta.

p40pro plus

Leko ::

Nima GP. S Huaweiom sem zaključil. Če že potem bi se stegnil tudi do P50pro. Huaweia bo zamenjal Xiaomi, dokler me ne razočara. Malo se bojim njihovega miuia, mi ni ravno sedel pred leti. Bomo videli, če je sedaj kaj drugače.
Tam za 800+ pa potem že dobiš Mi11ultra.

facepalm ::

Jaz bi pocakal na mi mix 4, ker je mozno, da bodo na dan zacetka prodaje konkretni popusti.

Kar se miui tice.. ce ti ni sedel pred leti, ti ne bo niti sedaj. Mene najbolj moti pogojevanje "gesture navigation" s stock launcherjem. Ce zelis drugi launcher, moras uporabljati onscreen tipke.

sinalko ::

facepalm je izjavil:

Jaz bi pocakal na mi mix 4, ker je mozno, da bodo na dan zacetka prodaje konkretni popusti.

Kar se miui tice.. ce ti ni sedel pred leti, ti ne bo niti sedaj. Mene najbolj moti pogojevanje "gesture navigation" s stock launcherjem. Ce zelis drugi launcher, moras uporabljati onscreen tipke.


Hitrost navigiranja z onscreen tipkami, skozi vmesnik, je svetlobna leta pred gesture navigation.

RockyS ::

Danes sem v Europark Maribor videl, da se v jeseni odpira Xiaomi trgovina.
Naslov ki je napisan je mi-slovenija.com .

Pročelje trgovine v znamenitih xiaomi barvah.

facepalm ::

Me prav zanima ce bojo cene enake kot po trgovinah v EU.

Scaramouche ::

Redmi 4x mi ne zazna kartice,ma kdo info kako sim naštimat?

DejanZer0 ::

Sicer nisem preprican če je za v tole temo, vendar gre za XIAOMI MI 10T PRO, pa bom tule vprašal za nasvet.
Od nakupa letos marca, sem na omenjenem telefonu zaznal par problemov, zaradi česar sem ga 14.06.2021 oddal v garancijsko popravilo. Prvi in najhujši problem je bil, da med recimo 30 klici sem vsaj 5x z ušesom stisnil klic na zvočnik, ali dal klic na čakanje ipd. Tale aparat naj bi imel ultrasonični proximity senzor, ki dela(koliko razumem prebrano iz forumov)glede na gib... Podjetje ki je uradni serviser v SLO.pošilja telefone na popravilo v tujino. In tukaj se malce zakomplicira. Ker od 14.06.2021 do 23.07.2021 nisem dobil nobenega odgovora, sem šel povprašat na prodajno mesto kjer sem telefon predal v popravilo, in seveda, telefon že več kot 30 dni pri njih, brez da me obvestijo. Takoj ugotovim da je bil delovni nalog iz strani servisa zaključen 18.06.2021 da garancijska obravnava ni potrebna saj naj bi aparat deloval po specifikacijah proizvajalca. Ker sem še reklamiral ropot v predelu kamere, in nekajkrat zablokiran telefon in na to ni bilo odgovora, pošljemo telefon še 1x v obravnavo dne 23.07.2021.
10 sni za tem, dobim odgovor da me teledon čaka v poslovalnici. 17.08.2021 grem po telefon, in že po prvem prejetem klicu, v imeniku spremenim s stiskom ušesa stik, nadaljnih nekaj klicev snemam pogovor ipd.,saj se telefon ne"zatemni" vedno. Jaz vrjamem da je test senzorja pozitiven, vendar v praksi se telefon ne da uporabljati(okrog zamrznitve telefona ni bilo odgovora, ropot iz predela kamere pa naj bi bil ropot stabilizatorja). Ker sem bil brez telefona več kot 50 dni, sem zahteval odgovore zakaj nisem bil obveščen (pravijo da sem bil z sms obveščen da me telefon čaka 21.06.2021, kar med drugim pomeni da sploh ni šel v pregled oz.popravilo v tujino) in dokazilo da sem bil obveščen, vendar tega nimajo, ker naj bi sproti brisali poslana sporočila, na vprašanje zakaj v 30 dneh od 14.06. do 23.07. niso probali večkrat vspostaviti kontakt z mano, ni odgovora, vse kar odgovorijo je to, da sem bil obveščen, da je telefon bp, in da ni bil prekoračen noben rok. Ker telefon ne morem uporabljat(na dan imam 50+klicev zaradi službe in 10x med 5 sodelavci klic na zvočnik), sem ga vrnil in reklamiral stvarno napako. Kako postopati naprej, v primeru da me zavrnejo? Namreč na večih forumih prebrano ima veliko uporabnikov enak problem kot jaz, in trenutno še ni rešitve.
Za nasvete se Vam zahvaljujem.

facepalm ::

Kar se tice ropota okoli kamere, ti lahko potrdim, da je res stabilizator. Imam rn10pro in tudi ta telefon "ropota".
Kar se tice proximity senzorja pa bi ti morda svetoval, da zamenjas uho.
Ok se slisi neumno ampak je mozno, da trenutno drzis telefon tako, da te senzor ne zazna (ze videno).
Kar se tice uveljavljanja stvarne napake pa ti ne morem svetovat.

DejanZer0 ::

Tale bo kar težka, namreč recimo 20 dobrih let uporabljam telefone, in tale je prvi ki mi bo spil živce... Med drugim sem ga posodil za nekaj klicev kolegom, pa enak problem... S tem ultrasoničnim senzorjem so brcnili mimo... enostavno še danes ne morem vrjet, da jim je tako vseeno za stranke, oz.kot stranka pri telekomu nisi vreden nič, namreč lepo branijo prodajno mesto(pogodbenika)...zaposleni enostavno v poslovalnici niso vedeli da je aparat iz popravila, zato nisem bil obveščen(tako dejala zaposlena ki tam dela) 50 dni brez telefona, položnice si pa dolžen plačati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DejanZer0 ()

tikitoki ::

V sloveniji je zakonsko dolocen cas v katerem morajo zadevo popraviti. Drug problem je, ko se lazejo, da tezave ni.
««
346 / 374
»»