» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
344 / 374
»»

Vm1999 ::

blaz5 je izjavil:

@yoco Mislim da se nekje v nastavitvah imenika da izbrati, da pokaže samo stike s telefonsko številko.


v google contacts ni videti, da bi bila ta opcija, ali pa so jo z novejšimi verzijami to ukinili

Vm1999 ::

yoco je izjavil:



Pa še to me zanima. A je izgled v nastavitvah res tako čuden, a se to samo meni zdi?

V tem videu na YT je izgled popolnoma drugačen (0:35).



Video je iz leta 2019, vmes se je UI spremenil. Ja, zdaj so večji fonti in tudi malo drugače razporejene kategorije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Vm1999 ::

yoco je izjavil:

Če pa grem v mapo Google in tam odprem "kontakti" pa lahko izberem da mi kaže samo s številkami.


Iščem to opcijo v Google Contacts pa ne najdem :/ Googlove aplikacije so pogosto poenostavljene do te mere, da so neumne - manjkajo osnovne funkcije, ki bi jih pričakoval.

Drugače glede sortiranja e-mail naslovov:
- poskusi kaj takega: https://mariusschober.com/2020/02/10/ho...
- ali pa daj SIM v stari telefon, prenesi kakšno drugo aplikacijo za kontakte oz. uporabi privzeto od proizvajalca in izvozi le stike s telefonskimi številkami v google račun

RockyS ::

Kje se da trenutno najugodneje dobiti redmi note 10 pro 6/128? Ali je kaj podobnega (razen poco x3 pro) v tem rangu?

Jirzy ::

Si lasti kdo Redmi-jev 20.000 mAh battery bank? Moj stari je ze... no, star in dotrajan :), pa gledam tega za zamenjavo. Na mishopu je 20E.
Ta zgleda, kot da ima precej dober p/p ratio - Mi Battery Bank ima za 15E recimo pol te kapacitete.

Odprt sem sicer tudi za kaksne druge predloge.

Goody ::

RockyS je izjavil:

Kje se da trenutno najugodneje dobiti redmi note 10 pro 6/128? Ali je kaj podobnega (razen poco x3 pro) v tem rangu?


Telekom - 240€ brez vezave.

vnetidebater ::

Pa dejansko zaupate xiaomi telefonom? Software dela zanesljivo?

Resno vprašam. Xiaomi MI 10t PRO je strojno fantastičen telefon. Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

vnetidebater je izjavil:

Pa dejansko zaupate xiaomi telefonom? Software dela zanesljivo?

Resno vprašam. Xiaomi MI 10t PRO je strojno fantastičen telefon. Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.


Resen odgovor: DA!

telefon kot telefon...do sedaj nobenih težav ampak to so moje lastne izkušnje. Moj prejšnji Xiaomi Mi 8 Pro uporablja mama in telefon še vedno dela kot šus. Če ti vmesnik MIUI ni všeč se lahko z njem poigraš(na lastno odgovornost), vse Xiaomi aplikacije lahko odstraniš če te moti. Sedaj lastim Poco X3 NFC in vse dela tako kot mora. Pač kupi in probaj, če ti ni všeč ga prodaj in kupi kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

vnetidebater ::

sass628 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Pa dejansko zaupate xiaomi telefonom? Software dela zanesljivo?

Resno vprašam. Xiaomi MI 10t PRO je strojno fantastičen telefon. Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.


Resen odgovor: DA!

telefon kot telefon...do sedaj nobenih težav ampak to so moje lastne izkušnje.


huh, nice.

sass628 je izjavil:

Sedaj lastim Poco X3 NFC in vse dela tako kot mora.


Resno me zanima zakaj so teli aparati tako poceni. Morda jih pa kitajska na nek način sofinancira da firma preživi s tako nizkimi maržami.

sass628 je izjavil:

Pač kupi in probaj, če ti ni všeč ga prodaj in kupi kaj drugega.


Ja ja itak, valda. Se strinjam. Problem je da sem len in se mi ne da prodajat stare robe na bolhi. Ponavadi vso elektroniko uporabljam toliko časa dokler ne crkne in potem menjam.


Xiaomi ima zdaj 2 zanimiva telefona...MI 11i in pa 10T pro 5g. Oba sta sumljivo poceni napram konkurenci in se pač sprašujem kje je cache da si to lahko privoščijo.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Mi11i imaš samo danes na amazon italija za 530€ (8/128)

sass628 ::

vnetidebater je izjavil:


Ja ja itak, valda. Se strinjam. Problem je da sem len in se mi ne da prodajat stare robe na bolhi. Ponavadi vso elektroniko uporabljam toliko časa dokler ne crkne in potem menjam.


Uporabi FB marketplace bo šla prodaja hitreje :D


vnetidebater je izjavil:


Xiaomi ima zdaj 2 zanimiva telefona...MI 11i in pa 10T pro 5g. Oba sta sumljivo poceni napram konkurenci in se pač sprašujem kje je cache da si to lahko privoščijo.


Veselo branje:D

https://bestxiaomiproducts.com/why-are-...

https://pc-tablet.com/why-are-xiaomi-ph...

vnetidebater ::

sass628 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:


Ja ja itak, valda. Se strinjam. Problem je da sem len in se mi ne da prodajat stare robe na bolhi. Ponavadi vso elektroniko uporabljam toliko časa dokler ne crkne in potem menjam.


Uporabi FB marketplace bo šla prodaja hitreje :D


vnetidebater je izjavil:


Xiaomi ima zdaj 2 zanimiva telefona...MI 11i in pa 10T pro 5g. Oba sta sumljivo poceni napram konkurenci in se pač sprašujem kje je cache da si to lahko privoščijo.


Veselo branje:D

https://bestxiaomiproducts.com/why-are-...

https://pc-tablet.com/why-are-xiaomi-ph...


nice, tnx za info!

AgiZ ::

Pri Xiaomiju je dobro to, da uporabljajo večinoma (izključno?) Snapdragon CPUje, ki se jih lahko odklene in naloži lasten os. Tak OS je lahko bolj varen kot njihov MIUI OS.
Mogoče kdo ve katere vse podatke njihov MIUI pošilja domov, katere podatke zbirajo o tebi? Ne spremljam kaj se dogaja na tem področju v zadnjem času.

Sam kupim telefone, ki so podprti s preverjenimi, kar se da varnimi custom romi. Je pa res da taki telefoni niso nujno najnovejši.
Trenutno imam Redmi Note 8T, ki ga je LineageOS uradno podpru okoli septembra 2020.

Pri telefonih že kar nekaj časa ni več pomembno kakšen hardware ima, ker so vsi zelo podobni in nekih bistvenih razlik ni več na nobenem področju. Razlika je ostala edino še v softwareu, torej v OSu, ki teče na telefonu in količini tvojih podatkov, ki odtekajo neznano kam.
Popravite me, če me lahko.

sass628 ::

AgiZ je izjavil:

Pri Xiaomiju je dobro to, da uporabljajo večinoma (izključno?) Snapdragon CPUje, ki se jih lahko odklene in naloži lasten os. Tak OS je lahko bolj varen kot njihov MIUI OS.
Mogoče kdo ve katere vse podatke njihov MIUI pošilja domov, katere podatke zbirajo o tebi? Ne spremljam kaj se dogaja na tem področju v zadnjem času.

Sam kupim telefone, ki so podprti s preverjenimi, kar se da varnimi custom romi. Je pa res da taki telefoni niso nujno najnovejši.
Trenutno imam Redmi Note 8T, ki ga je LineageOS uradno podpru okoli septembra 2020.

Pri telefonih že kar nekaj časa ni več pomembno kakšen hardware ima, ker so vsi zelo podobni in nekih bistvenih razlik ni več na nobenem področju. Razlika je ostala edino še v softwareu, torej v OSu, ki teče na telefonu in količini tvojih podatkov, ki odtekajo neznano kam.
Popravite me, če me lahko.


Še enkrat tudi tebi veselo branje:D

https://privacy.mi.com/all/en_GB/

in za primerjavo

https://www.samsung.com/us/account/priv...

Long story short: vse je isti šmorn...let that sink in:))
Pobiranje podatkov oz "špijunaža" za uporabnikom je stalna praksa. Svoje podatke tako ali drugače prostovoljno dajemo institucijam (banke,mobilni operaterji...) v zameno za uporabo njihovih storitev/produktov. Ljudje jokcajo na koncu samo zato ker noben ne bere drobnega tiska oz. fast scroll down + tipka ok pa smo zmagal8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

facepalm ::

Brez pritiska na "i agree" pa lahko telefon le pospravis nazaj v skatlo;)
Ali se lotis degooglanja/debrandinga ali pa prilagodis uporabo temu, da se vsaka! dejavnost na telefonu logira.

vnetidebater ::

AgiZ je izjavil:

Pri Xiaomiju je dobro to, da uporabljajo večinoma (izključno?) Snapdragon CPUje, ki se jih lahko odklene in naloži lasten os. Tak OS je lahko bolj varen kot njihov MIUI OS.
Mogoče kdo ve katere vse podatke njihov MIUI pošilja domov, katere podatke zbirajo o tebi? Ne spremljam kaj se dogaja na tem področju v zadnjem času.

Sam kupim telefone, ki so podprti s preverjenimi, kar se da varnimi custom romi. Je pa res da taki telefoni niso nujno najnovejši.
Trenutno imam Redmi Note 8T, ki ga je LineageOS uradno podpru okoli septembra 2020.

Pri telefonih že kar nekaj časa ni več pomembno kakšen hardware ima, ker so vsi zelo podobni in nekih bistvenih razlik ni več na nobenem področju. Razlika je ostala edino še v softwareu, torej v OSu, ki teče na telefonu in količini tvojih podatkov, ki odtekajo neznano kam.
Popravite me, če me lahko.


ni važno kaj logirajo. To me pa res ne briga.
Če vas je strah kaj logirajo si kupite nek 20 let star telefon.....pa še tam je problem da bo pa operater logiral kje se nahajate (triangulacija signala), vedl koga kličete in najbrž vedel kakšne SMSe pošiljate.

Glede zaupanja v SW sem jaz naprimer spraševal glede zaupanja v STABILNOST in kvalitetno izdelavo programske opreme. Da aparat dela gladko, brez težav, da softwarski updati ne brickajo naprav in podobno.
Zaupanje v kvaliteten memory management (če je crap ti ne pomaga 8 GB rama...bo telefon s 4 GB rama in odličnim memory managementom dejansko delal hitreje kot telefon s crap memory managementom in 8 GB rama.

Zaupanje v robustnost naprav, da ti ne vsaj 1x na teden telefon tolk zašteka da ga je treba rebootat..... :)

Pri vsaki elektronski napravi je software vreden najmanj 50% vrednosti aparata. Če je uporabniška izkušnja slaba ti odličen hardware ne koristi popolnoma nič.
Če je aparat nekoliko slabši, uporabniška izkušnja pa perfektna in zanesljiva je aparat vreden ogromno. Bilokater aparat.

Naprimer: ali bi raje imeli en povprečen oseben avto srednjega razreda, ki vedno dela 100% zanesljivo in udobno ali pa bi raje imeli super športni avto, ki bo včasih vžgal, včasih ne. Včasih boste pritisnili na gas pa bo zmrznil za par sekund in šele nato začel pospeševat. Včasih ga bo treba sredi vožnje ponovno zagnat ker bo motor ugasnil zaradi napake v programu.... ? :) Get it? :)

Zato sem vprašal koliko zaupate kitajskim proizvajalcem.

iz istega razloga sem v tejle temi spraševal ljudi kako stabilen je ta telefon, da ne bi kupil elektronike s slabo programsko opremo:
samsung s20 fe (2021)

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

facepalm je izjavil:

Brez pritiska na "i agree" pa lahko telefon le pospravis nazaj v skatlo;)
Ali se lotis degooglanja/debrandinga ali pa prilagodis uporabo temu, da se vsaka! dejavnost na telefonu logira.


Preach brother!:)) se strinjam s teboj in razumem kam ciljaš, ampak to velja na splošno za vse ne samo za Google and Co....kot sem napisal da gre za trade, še vedno je opcija da ne uporabljaš produkta/storitve.

settler ::

Imam Mi 9T Pro sedaj 2 leti in nimam nobenih težav glede SW-ja. Ja mogoče se mu kdaj pa kdaj malo zaskoči, postane neodziven za par sekund. Ampak to ne pomeni na vsakih 5 min, ampak na vsake par mesecev pride kak trenutek. Sedaj pa imam še par pametnih naprav od Xiaomija in je res kul, ker se vse skup poklapa.

sass628 ::

vnetidebater je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Pri Xiaomiju je dobro to, da uporabljajo večinoma (izključno?) Snapdragon CPUje, ki se jih lahko odklene in naloži lasten os. Tak OS je lahko bolj varen kot njihov MIUI OS.
Mogoče kdo ve katere vse podatke njihov MIUI pošilja domov, katere podatke zbirajo o tebi? Ne spremljam kaj se dogaja na tem področju v zadnjem času.

Sam kupim telefone, ki so podprti s preverjenimi, kar se da varnimi custom romi. Je pa res da taki telefoni niso nujno najnovejši.
Trenutno imam Redmi Note 8T, ki ga je LineageOS uradno podpru okoli septembra 2020.

Pri telefonih že kar nekaj časa ni več pomembno kakšen hardware ima, ker so vsi zelo podobni in nekih bistvenih razlik ni več na nobenem področju. Razlika je ostala edino še v softwareu, torej v OSu, ki teče na telefonu in količini tvojih podatkov, ki odtekajo neznano kam.
Popravite me, če me lahko.


ni važno kaj logirajo. To me pa res ne briga.
Če vas je strah kaj logirajo si kupite nek 20 let star telefon.....pa še tam je problem da bo pa operater logiral kje se nahajate (triangulacija signala), vedl koga kličete in najbrž vedel kakšne SMSe pošiljate.

Glede zaupanja v SW sem jaz naprimer spraševal glede zaupanja v STABILNOST in kvalitetno izdelavo programske opreme. Da aparat dela gladko, brez težav, da softwarski updati ne brickajo naprav in podobno.
Zaupanje v kvaliteten memory management (če je crap ti ne pomaga 8 GB rama...bo telefon s 4 GB rama in odličnim memory managementom dejansko delal hitreje kot telefon s crap memory managementom in 8 GB rama.

Zaupanje v robustnost naprav, da ti ne vsaj 1x na teden telefon tolk zašteka da ga je treba rebootat..... :)

Pri vsaki elektronski napravi je software vreden najmanj 50% vrednosti aparata. Če je uporabniška izkušnja slaba ti odličen hardware ne koristi popolnoma nič.
Če je aparat nekoliko slabši, uporabniška izkušnja pa perfektna in zanesljiva je aparat vreden ogromno. Bilokater aparat.

Naprimer: ali bi raje imeli en povprečen oseben avto srednjega razreda, ki vedno dela 100% zanesljivo in udobno ali pa bi raje imeli super športni avto, ki bo včasih vžgal, včasih ne. Včasih boste pritisnili na gas pa bo zmrznil za par sekund in šele nato začel pospeševat. Včasih ga bo treba sredi vožnje ponovno zagnat ker bo motor ugasnil zaradi napake v programu.... ? :) Get it? :)

Zato sem vprašal koliko zaupate kitajskim proizvajalcem.

iz istega razloga sem v tejle temi spraševal ljudi kako stabilen je ta telefon, da ne bi kupil elektronike s slabo programsko opremo:
samsung s20 fe (2021)


Iz izkušenj:

Xiaomi Mi 8 Pro - telefon sem zadel in je bil takrat po specifkacijah močan, MIUI je delal tekoče with no lag, baterija je zdržala cel dan čeprav ni bila najmočnejša na račun (meni)hudega dizajna - transparent titanium ali kako se mu že reče, ko si ga držal v rokah definitivno ni bilo tistega cheap občutka. Fotoaparat je delal čiste fotografije sva primerjala s kolegom ki je imel takrat S8 in nisva našla nekih razlik. Sedaj ga uporablja mama in mislim da ne bo hmalu izdahnil. Ko potegnem črto sem bil zadovoljen s telefonom.

Xiaomi Poco X3 NFC - telefon sem kupil, je večji in težji, kar zame ni ovira sem tudi sam tak(predvsem težji) in ga brez težav držim v dlani. Je plastičen ampak je solidno grajen in ponovno nimam občutka da je low-end telefon, Za ta denar logično da ni premium feel ampak it does the job right. MIUI dela tekoče in brez težav, do sedaj ni "šteknil" niti enkrat. Baterija drži solidno 2 dni uporabe kar je zame velik plus. Kamera je dobra in dela zelo dobre fotografije, mogoče je tisti makro lens mal usless ampak od viška ne boli glava. Uglavnem veliko telefona za ta denar. Če potegnem črto sem zadovoljen s telefonom.

To so moje izkušnje z Xiaomi brandom, do sedaj me ni razočaral. Bi pa rad omenil da sem opravil tu in tam kakšen tweak na MIUI - kar mi je tudi zelo všeč da to omogoča tudi brez rootanja. Enostavno odstranim aplikacije ki me motijo in jih nadomestim z tistimi ki jih uporabljam.

Velika verjetnost,da bo naslednji telefon ponovno Xiaomi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

vnetidebater ::

Nice, tnx za info. Sem imel velike pomisleke nad nakupom......ker je pač poceni kitajski telefon.

Morda pa se kdaj v prihodnosti opogumim in probam.

settler je izjavil:

Sedaj pa imam še par pametnih naprav od Xiaomija in je res kul, ker se vse skup poklapa.


Jaz imam tudi nekaj "pametnih" Xiaomi pripomočkov po bajti in se jih z android aplikacijo lepo krmili. So pa vse precej "zabite" in me njihov nakup ni skrbel saj tam software nima neke hude logike in kompleksnih state mašin da bi lahko kaj šlo narobe.

Xiaomijev čistilec zraka je naprimer vrhunski....naprimer te dni ko dihamo saharski zrak ali pa pozimi ko je ogromno smoga v zraku.
Z aplikacijo narediš urnik da se ta reč zažene približno takrat ko pridemo iz službe, če je v zraku več kot 15 mikrogramov na m3 pm10 delcev in doma dihamo čist zrak.
Samo kot rečeno...čistilec zrak ima hudo enostavno programsko opremo. Ta reč se ne more primerjat z neverjetno kompleksnostjo telefona.

Zgodovina sprememb…

yoco ::

Ima kdo težave, da med pogovorom vas na drugi strani ne slišijo? Očetu se je že parkrat zgodilo v parih dneh.

KTr1sk ::

Uporabljam Xiaomi Note 7, ki dela še vedno zelo vredu, me pa vseeno zanima novi model Note 10 pro, ki ima AMOLED zaslon, kakšna je razlika v uporabi pri močni svetlobi npr.na soncu? Zanima me predvsem koliko se boljše vidi, predvsem zanima me zato, ker uporabljam na motorju kot navigacijo in če je veliko boljša svetilnost bi takoj zamenjal! Če kdo ve iz prakse kakšna je razlika,hvala ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Vetrpiha ::

vnetidebater je izjavil:

Pa dejansko zaupate xiaomi telefonom? Software dela zanesljivo?

Resno vprašam. Xiaomi MI 10t PRO je strojno fantastičen telefon. Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.

Da ti odgovorim:
Ni brezžičnega polnjenja, ni USB 3.x, na kameri ima dober senzor, vendar nima sorazmerno dobre leče. Fotke se da še vedno delati kar dobre, v boljših svetlobnih pogojih so odlične.
Nima senzorja za prstni odtis pod zaslonom.
Zaslon je kar zadovoljiv, baterija odlična, polnjenje za današnje čase nekje srednje hitro, sama zmogljivost več kot preveč za to ceno.

facepalm ::

KTr1sk je izjavil:

Uporabljam Xiaomi Note 7, ki dela še vedno zelo vredu, me pa vseeno zanima novi model Note 10 pro, ki ima AMOLED zaslon, kakšna je razlika v uporabi pri močni svetlobi npr.na soncu? Zanima me predvsem koliko se boljše vidi, predvsem zanima me zato, ker uporabljam na motorju kot navigacijo in če je veliko boljša svetilnost bi takoj zamenjal! Če kdo ve iz prakse kakšna je razlika,hvala ;)

Razlika je ogromna. Ti garantiram, da bos presenecen nad svetilnostjo rn10p.

Vm1999 ::

vnetidebater je izjavil:

Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.


So haklci:
Previdno pri software update-ih, vedno počakaj na morebitne buge - leti na Poco.
Določena mera false advertising-a. Recimo Poco F2 je "5G", ampak samo na dveh frekvencah.
RN5 so prodajali nek AI camera experience - nič od tega.

HD certifikati za razne streaming ponudnike so baje bolj na papirju, ni vedno polne podpore.

RAM management si sam omenjal - tu varčujejo na bateriji in potem aplikacije včasih ne delujejo pravilno.

Ugotovil boš šele potem, ko boš našel bug-e za svoj konkretni model.

Sam sem hotel recimo končno sprobat nlb pay, pa se je že zataknilo..

user-pass ::

Sinu se je razbil Mi 9T in gledam, da bi mu nabavil Mi 10T (6gb+128gb) za isto ceno kot je bil 9T, se pravi 300€. Ali je to v tem rangu best buy, ali bi se stegnil se za kaj vec? Hvala!

Mlchk ::

Imel sem Xiaomi MiMax 2, ki pa je žal pred dnevi prišel v stik z vodo ... in očitno izdihnil.

Vsaj kolikor gledam, se mi zdi, da imajo Xiaomiji še vedno dober price / performance in glede na to, da sem bil z MiMax 2 izjemno zadovoljen, bi najbrž ostal pri Xiaomiju.

Za telefon sem pripravljen dati max. 200 eur, pomembno mi je, da ima čimvečjo baterijo (da čimdlje zdrži), fotoaparat ni toliko pomemben.

Trenutno gledam Xiaomi Redmi Note 10. Kaj bi mi priporočali?

facepalm ::

Mlchk je izjavil:

Imel sem Xiaomi MiMax 2, ki pa je žal pred dnevi prišel v stik z vodo ... in očitno izdihnil.

Vsaj kolikor gledam, se mi zdi, da imajo Xiaomiji še vedno dober price / performance in glede na to, da sem bil z MiMax 2 izjemno zadovoljen, bi najbrž ostal pri Xiaomiju.

Za telefon sem pripravljen dati max. 200 eur, pomembno mi je, da ima čimvečjo baterijo (da čimdlje zdrži), fotoaparat ni toliko pomemben.

Trenutno gledam Xiaomi Redmi Note 10. Kaj bi mi priporočali?


Ne vem kje bos kupoval ampak do 200EUR je best buy Poco X3 pro (cca 180EUR na amazonu) ali pa RN10pro (cca 200EUR na aliexpress - iz EU).
Drugi telefoni v tem cenovnem rangu skoraj niso omembe vredni napram tema dvema.

Edit: na telekomu dobis rn10pro 128gb za 240EUR (brez vezave, tudi za neuporabnike telekoma). Je over budget, ampak imas pa slo garancijo, ce ti to kaj pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

RockyS ::

Imam poco x3 pro in rn10pro, zato ti lahko priporočam rn10pro. Boljše sedi v roki, ni tako bulky. Ostalo je pa bolj ali manj enako.

scipascapa ::

RN10pro (cca 200EUR na aliexpress - iz EU).

link prosim, hvala.

facepalm ::

scipascapa je izjavil:

RN10pro (cca 200EUR na aliexpress - iz EU).

link prosim, hvala.

Nevermind.. sem gledal predvcerajsnjem in je bil iz FR za 200EUR. Danes je cca 300EUR.
Ali mogoce je bil 220EUR. V glavnem, sem raje vzel na telekomu 128gb za 240EUR.
Ceneje ga nisem videl nikjer, razen par ur po predstavitvi (225EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Luka99 ::

vnetidebater je izjavil:

Pa dejansko zaupate xiaomi telefonom? Software dela zanesljivo?

Resno vprašam. Xiaomi MI 10t PRO je strojno fantastičen telefon. Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.

ti si haklc lol

facepalm ::

facepalm je izjavil:

scipascapa je izjavil:

RN10pro (cca 200EUR na aliexpress - iz EU).

link prosim, hvala.

Nevermind.. sem gledal predvcerajsnjem in je bil iz FR za 200EUR. Danes je cca 300EUR.
Ali mogoce je bil 220EUR. V glavnem, sem raje vzel na telekomu 128gb za 240EUR.
Ceneje ga nisem videl nikjer, razen par ur po predstavitvi (225EUR).

Ocitno so pri Telekomu spregledali, da prodajajo RN10p po dalec najnizji ceni (po enaki kot rn9p) in so ga predvcerajsnjem podrazali iz 240€ na 320€. ;)

firbec ::

kateri software je danes in za benchmark score?

Shakey ::

Pozdrav,

a še vedno pride brez carine taka zadeva preko EU priority?

buttcrack ::

Še vedno, jutri dobim enega.

Kakšen link bi prosil za poco x3 pro ovitek.

Ali je original OK v kombinaciji s steklom?

msms ::

buttcrack ::

ty

RockyS ::

Original tpu etui, ki pride zraven s telefonom je supe, ker ima tudi zaščitni pokrovček za usbc priključek.
Ni pa nobene težave s steklom.


Mimogrede, 6gb redmi note 10 pro se da dobiti kje v eu pod 250EUR?
Telekom je podražil za 80EUR. Enega sem dejansko dobil za 240EUR, teden dni po testiranju pa je padla odločitev za nakup še enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Goody ::

amazon spain 6/64 za 252€ s poštnino.

RockyS ::

Potem je telekom imel res dobro ceno, 6/128gb za 240€.

facepalm ::

RockyS je izjavil:

Potem je telekom imel res dobro ceno, 6/128gb za 240EUR.

V bistvu ceneje ga ni bilo dobiti v nobeni priznani trgovini:)
Se na dan launcha, ko so imeli na AE kar konkretne limited popuste (kuponi posli v cca 1h), je bil 205/225EUR.
Po tem, pa je sla cena gor, ker je bil vedno razprodan.
Kakorkoli obrnes je bil rn10p s tako ceno dalec najboljsi allarounder v razredu.
Jaz sem kupil 2 na dan predstavitve za 205EUR (64gb) ter prejsnji teden se enega zase pri Telekomu (dva dneva pred podrazitvijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Tene ::

Ne najdem podatka kako je z varnostnimi posodobitvami, android in ostalo pri Xiaomiu. Kdo ve?

kanarin ::

facepalm je izjavil:


Kakorkoli obrnes je bil rn10p s tako ceno dalec najboljsi allarounder v razredu.


Daleč najboljši - v katerem razredu ? Jaz sem nabavil (ne sicer zase) RN10 (ne Pro) za 150 € (64 GB) - in si težko predstavljam boljši nakup v tem - budget segmentu. Nisem ziher če je v te segmentu vredno dati kar 100 € (67% več) več za Pro verzijo. Da ne bo nesporazuma - ne pravim da je 250 € dosti ali preveč za tak model, hočem samo povedati da je običajno RN10 po mojem boljši P/P nakup.

facepalm ::

Kaj pa vem. Razlika 64gb vs 64gb oz 128gb vs 128gb je (bila) cca 50€.
Za teh 50€ razlike pa dobis konkretno boljsi SoC, boljse kamere, 2gb rama (64gb model), NFC.. pa verjetno se kaj.
Do prejsnjega tedna je bil npr se 128gb poco x3 pro 180€, kateri je boljsi od vanilla rn10 v prakticno vsem razen ekrana.
In tudi sedaj je cca 20€ drazji. V mojih oceh je vreden teh 20€ in se kak desetak zraven.

Vetrpiha ::

Tene je izjavil:

Ne najdem podatka kako je z varnostnimi posodobitvami, android in ostalo pri Xiaomiu. Kdo ve?

Bodo nekje od 2 do 5 let.

jocoj ::

Do 250 eur, če nočeš opeke, mi 11 lite.

kanarin ::

Še celo za manj, na BG se ga trenutno dobi celo za 228 €! (128GB). Čeprav ga nujno ne rabim, me za tako ceno močno srbijo prsti...

Resda ima nekaj manj zmogljivo baterijo in žal nima vhoda za slušalke, ampak po drugi strani pa - telefon ima debelino le 6,8 mm, težek (oz bolje rečeno lahek) pa je - za današnje razmere izjemnih 157 g !

RockyS ::

Ja, samo ne iz EU, če prav vidim?

Master_Yoda ::

Zakaj je tako poceni? Nek haklc mora bit.


Haklc je v obratni smeri. To je normalna cena, ostali proizvajalci so podivjali in nabili ceno gor zato ker so videli da je dosti folka pripravljeno toliko dati.
Dovie'andi se tovya sagain.
««
344 / 374
»»