» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
338 / 374
»»

sbawe64 ::

Daš link od launcherja ?
2020 is new 1984
Corona World order

facepalm ::

Verjetno ima v mislih "launchair 2"

kanarin je izjavil:

Te mnoge kritike (tudi v raznih YT review-jih) glede "bloatware" in "oglasov" sam v bistvu sploh ne razumem, namreč meni to ni moteče oz tega sploh ne opazim, oz mi ni neki pomembno. Z mojega vidika se temu daja čisto preveč (nepotrebnega) poudarka.

Ni lepsega, kot imeti 30 appov, ki jih ne rabis, da laufajo v ozadju in poleg kurjenja baterije, se veselo posiljajo podatke naokoli.
Ravno zato preferiram cisti android. Samo osnovne aplikacije, vse ostalo si namestim sam po potrebi. Lahko tudi miui launcher, ce bi si ga res zazelel (si ga ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

RockyS ::

Če pa lahko vse odstraniš brez da izgubiš garancijo. V čem je problem? Porabit 7 minut za izklop vseh oglasov?

facepalm ::

RockyS je izjavil:

Če pa lahko vse odstraniš brez da izgubiš garancijo. V čem je problem? Porabit 7 minut za izklop vseh oglasov?

Ker ne mores izklopiti cisto vsega.
Npr default gallery.

Sparkxl ::

facepalm je izjavil:

Verjetno ima v mislih "launchair 2"

kanarin je izjavil:

Te mnoge kritike (tudi v raznih YT review-jih) glede "bloatware" in "oglasov" sam v bistvu sploh ne razumem, namreč meni to ni moteče oz tega sploh ne opazim, oz mi ni neki pomembno. Z mojega vidika se temu daja čisto preveč (nepotrebnega) poudarka.

Ni lepsega, kot imeti 30 appov, ki jih ne rabis, da laufajo v ozadju in poleg kurjenja baterije, se veselo posiljajo podatke naokoli.
Ravno zato preferiram cisti android. Samo osnovne aplikacije, vse ostalo si namestim sam po potrebi. Lahko tudi miui launcher, ce bi si ga res zazelel (si ga ne).


Ti si ostal tam nekje v 2014? Huawei mi je držal bistveno dlje kot bilo kateri telefon z aosp androidom, pa jih nisem imel malo.
In tudi zdaj na miui, če pogledam porabo baterije, niti slučajno ne laufajo v ozadju niti 3 aplikacije, kaj šele 30

facepalm ::

A samo 3? Phone, sms in clock?;))
Preskoci moj post, imas prav.
Kar glava ne ve, srce ne boli.

Sparkxl ::

Beri za sabo kaj pišeš. Navezuje se na to:"Ni lepsega, kot imeti 30 appov, ki jih ne rabis"
Sms in clock rabiš

facepalm ::

Sparkxl je izjavil:

Beri za sabo kaj pišeš. Navezuje se na to:"Ni lepsega, kot imeti 30 appov, ki jih ne rabis"
Sms in clock rabiš

Fb/instagram/twitter.. servise, xiaomi/huawei servise, weather, file manager, "security center", support app, telemetry app, xiaomi gallery, music player, xiaomi app updater...
Ti lahko skopiram kaksno random debloat listo, da bos uvidel koliko je tega sranja.

Magic1 ::

A ni že pri zadnjih dveh verzijah Androida tako, da lahko za vsako aplikacijo nastaviš vsa možna dovolenja? Torej ko kupiš telefon, greš čez vse in daš le takšna dovoljenja, ki ti ustrezajo. Če kakšna aplikacija potem ne dela, kot je treba, pač poiščeš drugo.
Magic

msms ::

Kdaj pride mi band 6 global verzija?

Skyfall ::

Problemček:D

Kupil sem si RN10. Super zadovoljen s kvaliteto izdelave, kvaliteto zvočnikov, zelo zadovoljen s fotografijami...skratka priporočam nakup.
Imam pa težave z ekranom, ki je amoled. Do sedaj sem imel zadnjih 6 let lcd. Barve na ekranu so čudno "sprane". Črna sploh ni črna, ampak je siva. Igral sem se z nastavitvami, ampak je še slabše. Slike, ki jih naredim s fotoaparatom in pogledam so grozne na telefonu, na računalniku ali drugem telefonu pa čudovite.
Je možno, da je ekran defekten ali je Xiaomi uporabil zaslone nižje kvalitete?

Kodrnusa ::

Ker telefon je sedaj top za tam do 400€ raje manj. da je iz eu skladisca pa da dela dobre fotke. Sem zmeden s temi poco mi10 mi11...

facepalm ::

Skyfall je izjavil:

Problemček:D

Kupil sem si RN10. Super zadovoljen s kvaliteto izdelave, kvaliteto zvočnikov, zelo zadovoljen s fotografijami...skratka priporočam nakup.
Imam pa težave z ekranom, ki je amoled. Do sedaj sem imel zadnjih 6 let lcd. Barve na ekranu so čudno "sprane". Črna sploh ni črna, ampak je siva. Igral sem se z nastavitvami, ampak je še slabše. Slike, ki jih naredim s fotoaparatom in pogledam so grozne na telefonu, na računalniku ali drugem telefonu pa čudovite.
Je možno, da je ekran defekten ali je Xiaomi uporabil zaslone nižje kvalitete?


Nekateri porocajo da izgleda ekran na rn10 kot lcd. Baje je kriva folija (screen protector).
Ko se odstrani je baje ok.

Luka99 ::

Skyfall je izjavil:

Problemček:D

Kupil sem si RN10. Super zadovoljen s kvaliteto izdelave, kvaliteto zvočnikov, zelo zadovoljen s fotografijami...skratka priporočam nakup.
Imam pa težave z ekranom, ki je amoled. Do sedaj sem imel zadnjih 6 let lcd. Barve na ekranu so čudno "sprane". Črna sploh ni črna, ampak je siva. Igral sem se z nastavitvami, ampak je še slabše. Slike, ki jih naredim s fotoaparatom in pogledam so grozne na telefonu, na računalniku ali drugem telefonu pa čudovite.
Je možno, da je ekran defekten ali je Xiaomi uporabil zaslone nižje kvalitete?

Porocajo o defektnih zaslonih!

Luka99 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ker telefon je sedaj top za tam do 400€ raje manj. da je iz eu skladisca pa da dela dobre fotke. Sem zmeden s temi poco mi10 mi11...

Poco F3 oz pocakaj na Pro verzijo

Kodrnusa ::

Sej je ze pro na aliju. Sam sem gledal reviewe in ravno kamero najbolj grajajo...

EUR 199,29 20%OFF | [World Premiere In Stock] POCO X3 Pro Global Version Snapdragon 860 Smartphone 120Hz DotDisplay 5160mAh 33W NFC Quad AI Camera
https://a.aliexpress.com/_mLDI2Uf

Se kak predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Skyfall ::

facepalm je izjavil:

Skyfall je izjavil:

Problemček:D

Kupil sem si RN10. Super zadovoljen s kvaliteto izdelave, kvaliteto zvočnikov, zelo zadovoljen s fotografijami...skratka priporočam nakup.
Imam pa težave z ekranom, ki je amoled. Do sedaj sem imel zadnjih 6 let lcd. Barve na ekranu so čudno "sprane". Črna sploh ni črna, ampak je siva. Igral sem se z nastavitvami, ampak je še slabše. Slike, ki jih naredim s fotoaparatom in pogledam so grozne na telefonu, na računalniku ali drugem telefonu pa čudovite.
Je možno, da je ekran defekten ali je Xiaomi uporabil zaslone nižje kvalitete?


Nekateri porocajo da izgleda ekran na rn10 kot lcd. Baje je kriva folija (screen protector).
Ko se odstrani je baje ok.


Sem odstranil, ker se je res čudno bleščala, če si jo pogledal pod kotom, pa je isto:8)

Porocajo o defektnih zaslonih!


Sem bral ja, da je software napaka, ampak samo na PRO verziji

facepalm ::

Kaksna napaka pa (da pregledam)? Ima zena rn10pro, zaenkrat nima pripomb.

user-pass ::

Kodrnusa je izjavil:

Sej je ze pro na aliju. Sam sem gledal reviewe in ravno kamero najbolj grajajo...

EUR 199,29 20%OFF | [World Premiere In Stock] POCO X3 Pro Global Version Snapdragon 860 Smartphone 120Hz DotDisplay 5160mAh 33W NFC Quad AI Camera
https://a.aliexpress.com/_mLDI2Uf

Se kak predlog?

X3 Pro ni isto kot F3 Pro. F3 Pro pride jeseni. Ocitno ga bom tudi jaz nabavil.

Kodrnusa ::

user-pass je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Sej je ze pro na aliju. Sam sem gledal reviewe in ravno kamero najbolj grajajo...

EUR 199,29 20%OFF | [World Premiere In Stock] POCO X3 Pro Global Version Snapdragon 860 Smartphone 120Hz DotDisplay 5160mAh 33W NFC Quad AI Camera
https://a.aliexpress.com/_mLDI2Uf

Se kak predlog?

X3 Pro ni isto kot F3 Pro. F3 Pro pride jeseni. Ocitno ga bom tudi jaz nabavil.


Aha sory. Rabim takoj. Se je telefon mi9 razbil vceri. Se kak predlog?

Mi 10t? Dela ok fotke? Ma kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Luka99 ::

Kodrnusa je izjavil:

user-pass je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Sej je ze pro na aliju. Sam sem gledal reviewe in ravno kamero najbolj grajajo...

EUR 199,29 20%OFF | [World Premiere In Stock] POCO X3 Pro Global Version Snapdragon 860 Smartphone 120Hz DotDisplay 5160mAh 33W NFC Quad AI Camera
https://a.aliexpress.com/_mLDI2Uf

Se kak predlog?

X3 Pro ni isto kot F3 Pro. F3 Pro pride jeseni. Ocitno ga bom tudi jaz nabavil.


Aha sory. Rabim takoj. Se je telefon mi9 razbil vceri. Se kak predlog?

Mi 10t? Dela ok fotke? Ma kdo?

Prodam ti pro f2 pro

Zico44 ::

Jaz imam X3 Pro na prodaj. Je nov, še zapakiran iz Amazona. Sebi sem kupil Mi 10T Lite, ki ima 5G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zico44 ()

Kodrnusa ::

Rabim novega. Kolko hoces za x3?

rini ::

Rad bi kupil telefon z dobro baterijo. Uporabljal bi ga zgolj za internet (google, YT) in da ima 3,5 vhod za slušalke. Nekaj kar je čimbolj tekoče. Ne uporabljam aplikacij.

-Xiaomi Redmi Note 10
-Poco x3 64gb

Kateri telefon je boljši ali je še kaj tretjega za 170 EUR?

Hvala za nasvet!

tikitoki ::

facepalm je izjavil:

Verjetno ima v mislih "launchair 2"

kanarin je izjavil:

Te mnoge kritike (tudi v raznih YT review-jih) glede "bloatware" in "oglasov" sam v bistvu sploh ne razumem, namreč meni to ni moteče oz tega sploh ne opazim, oz mi ni neki pomembno. Z mojega vidika se temu daja čisto preveč (nepotrebnega) poudarka.

Ni lepsega, kot imeti 30 appov, ki jih ne rabis, da laufajo v ozadju in poleg kurjenja baterije, se veselo posiljajo podatke naokoli.
Ravno zato preferiram cisti android. Samo osnovne aplikacije, vse ostalo si namestim sam po potrebi. Lahko tudi miui launcher, ce bi si ga res zazelel (si ga ne).


Facepal:). Moti te posiljanje podatkov in rad uporabljas vohudnsko programsko opremo korporacije z najbolj razsirjeno in sofisticirano kampanjo izbiranja podatkov o uporabnikih.

facepalm ::

V bistvu se je malo po malo odvajam. Nimam pa se uporabnih alternativ za vse appe.
Vsekakor pa raje podatke googlu kakor pa googlu + xiaomiju oz whatever:)

Dokler ne "degooglam" telefona je vseeno ce uporabljam en njihov app ali 10. Vseeno odposljem goro podatkov.

Technics111 ::

RN 10 Pro imajo tezave s ekranom slabe kvalitete, ter touchscreenom ki ni odziven na dotik. Ker je to njihov prvi Amoled v tej seriji telefona je smiselno z nakupom počakat ali preskočit ta model..btw. kitajski Amoledi so po kvaliteti še zelo daleč od Samsungovih..

facepalm ::

Technics111 je izjavil:

RN 10 Pro imajo tezave s ekranom slabe kvalitete, ter touchscreenom ki ni odziven na dotik. Ker je to njihov prvi Amoled v tej seriji telefona je smiselno z nakupom počakat ali preskočit ta model..btw. kitajski Amoledi so po kvaliteti še zelo daleč od Samsungovih..

Kaksen vir/link?
Zenin zaenkrat deluje bp (@60Hz).

rini ::

Technics111 je izjavil:

RN 10 Pro imajo tezave s ekranom slabe kvalitete, ter touchscreenom ki ni odziven na dotik. Ker je to njihov prvi Amoled v tej seriji telefona je smiselno z nakupom počakat ali preskočit ta model..btw. kitajski Amoledi so po kvaliteti še zelo daleč od Samsungovih..


Sedaj vidim, da ima šele RN 10 PRO enak procesor kot navadni Poco x3. Slednji pa je cenejši za 60 EUR ali 30%, zato bom verjetno kar naročil to. Ne rabim še 5G in slabo odziven Amoled.

Kje je najceneje kupiti? Ebay, amazon, aliexpres...

Uuu da dopišem, ali ima kdo motorola edge S novi snapdragon 870, 90hz oled zaslon, 5000 mAh baterija... Z Lenovo sem bil vedno zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

msms ::

Ali cca 180€ dobiš ga v 7 dneh:

https://www.aliexpress.com/item/1005001...

kanarin ::

Bom nekaj vprašal vse, ki se zanimajo za Poco X3 - ali ste ta telefon sploh kdaj že videli v živo in ga držali v roki ? Sem bil ravno včeraj v HN (za nekaj drugega) in sem si ga ogledal - to je tak cegel da boli...roka. Definitivno predebel in pretežak. Samo povem, da ne bo kdo potem razočaran.

facepalm ::

kanarin je izjavil:

Bom nekaj vprašal vse, ki se zanimajo za Poco X3 - ali ste ta telefon sploh kdaj že videli v živo in ga držali v roki ? Sem bil ravno včeraj v HN (za nekaj drugega) in sem si ga ogledal - to je tak cegel da boli...roka. Definitivno predebel in pretežak. Samo povem, da ne bo kdo potem razočaran.

Si ga zdrkas 2x dnevno in ti garantiram, da ti bo v roku enega meseca Poco X3 taman:)))

rini ::

msms je izjavil:

Ali cca 180€ dobiš ga v 7 dneh:

https://www.aliexpress.com/item/1005001...


Hvala vsem!

Nujno rabim za posedanje zunaj in poslušanje muzike, zato sem naročil Motorolo moto g9 plus 128gb, predvsem zaradi bolj čistega sistema in manj navlake. Dostava z odkupnino 211 EUR (Top4Mobile). Pa da vidimo ta cegu.

Technics111 ::

facepalm je izjavil:

Technics111 je izjavil:

RN 10 Pro imajo tezave s ekranom slabe kvalitete, ter touchscreenom ki ni odziven na dotik. Ker je to njihov prvi Amoled v tej seriji telefona je smiselno z nakupom počakat ali preskočit ta model..btw. kitajski Amoledi so po kvaliteti še zelo daleč od Samsungovih..

Kaksen vir/link?
Zenin zaenkrat deluje bp (@60Hz).


Isci google :

"redmi note 10 pro lcd problem"

Linkov koliko hočeš..če tebi dela vredu super imaš srečo, vendar je vredno počakati, da se težava odpravi ali kupiti kateri drugi model. vendar stavim da napaka ni softwerska, ampak imajo nekateri njihovi amoled ekrani tovarniško napako v izdelavi..

facepalm ::

Ah sem mislil, da imas kaksen konkreten info. Neko random iskanje ponudi random rezultate.
Na xda npr govorijo o screen flickeringu in so ugotovili, da je SW napaka med preklapljanjem 60/120Hz.
Touch neodzivnost pa nisem zasledil.

Edit: kaksno napako v izdelavi ekrana/touch panela imas v mislih?
Btw.. manufacturer je LG.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Technics111 ::

facepalm je izjavil:

Ah sem mislil, da imas kaksen konkreten info. Neko random iskanje ponudi random rezultate.
Na xda npr govorijo o screen flickeringu in so ugotovili, da je SW napaka med preklapljanjem 60/120Hz.
Touch neodzivnost pa nisem zasledil.

Edit: kaksno napako v izdelavi ekrana/touch panela imas v mislih?
Btw.. manufacturer je LG.


Ravno v touchscreenu je napaka, da ne deluje vredu in ker je touchsceeen vgrajen v ekran (naperjen flex kabel na steklo ekrana) je možno da je napaka v slabem stiku ali v samem flex kablu..

Technics111 ::

Touch, ki ne deluje ali delno deluje, tipka sam od sebe itd.. Nikoli ni softwerska napaka, ampak je napaka v samem ekranu, proizvajalci pač v taksnih primerih zavajajo in lažejo, da je to sw napaka in jo bodo odpravli v resnici pa vsem, ki posljejo telefon pod garancijo zamenjajo ekrane oz. kar cele telefone..

facepalm ::

Je omenjeno ce gre le za indijske verzije ali tudi za global?
Glede flickeringa vem, da velja za vse naprave, ker so pac tako neumno urejene nastavitve (pri menjavi osvezevanja, se spremeni tudi kontrast in svetilnost).
Za touch issue pa nisem nasel nobenega konkretnega info, razen video indijca, kateri nakazuje na probleme z ozemljitvijo pa vendar ne pokaze nic vec (npr "show touches on screen"), da bi lahko ugibali kaj se dogaja.
Zato me zanima ce se gre tudi za global telefone, saj ce je problem v ozemljitvi toucha, je mozno da je napaka zgolj na indijskih modelih, saj so malenkost drugacni (vsaj pro/pro max).

Technics111 ::

facepalm je izjavil:

Je omenjeno ce gre le za indijske verzije ali tudi za global?
Glede flickeringa vem, da velja za vse naprave, ker so pac tako neumno urejene nastavitve (pri menjavi osvezevanja, se spremeni tudi kontrast in svetilnost).
Za touch issue pa nisem nasel nobenega konkretnega info, razen video indijca, kateri nakazuje na probleme z ozemljitvijo pa vendar ne pokaze nic vec (npr "show touches on screen"), da bi lahko ugibali kaj se dogaja.
Zato me zanima ce se gre tudi za global telefone, saj ce je problem v ozemljitvi toucha, je mozno da je napaka zgolj na indijskih modelih, saj so malenkost drugacni (vsaj pro/pro max).



Koliko sem gledal imajo indijski Super Amoled, global pa navadni Amoled in verjetno je ravno ta Super Amoled problem. Mogoče imaš navadnega in bo delal ok. :) drugace pa ce zacne jebat lcd, mas amoled ekrane za rn 10 pro na aliju pod 50eur,tak da nekaj dragi niso, proti kaksnim Samsung cvetkam :)

facepalm ::

Sploh nisem sel za tem, da ima indijski pro max super amoled.
V tem primeru bi lahko res bila napaka le na indijskem modelu, ker samoled ima touch senzor direkt v panelu, amoled pa locenega.
Torej ima global LGjev ekran, Indijski pa Samsungov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MrStein ::

Zakaj pišeš lcd, če je amoled? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ricky_82 ::

Kakšno imate mnenje o Mi 11 lite? Nekaj moram nabaviti,ne prevelik in pretežak cegu.
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-11-L...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ricky_82 ()

mikhaair ::

Kot zanimivost na Pocox3 sem priklopil usb c slusalke, pa je rekel, da ne podpira.

jocoj ::

Ricky_82 je izjavil:

Kakšno imate mnenje o Mi 11 lite? Nekaj moram nabaviti,ne prevelik in pretežak cegu.
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-11-L...

Top zadeva, če hočeš za današnje čase lahek in kompakten telefon. Edino zgornja cena je previsoka za kitajsko skladišče plus načakal se boš, saj bo na zalogi šele konec meseca + cca 3 tedne da prispe.

kanarin ::

Mi 11 Lite ali Note 10 Pro ? Sam se bolj nagibam k prvemu - enostavno pretehta občutno manjša teža, ki precej odstopa od večine ostalih modelov. Če pa bi obstajal ša kakšen Mi 11 Lite "Mini" pa bi sploh bil zakon - vsi pač enostavno ne želijo rokovati s temi današnjimi cegli (pa hkrati tudi ne želijo dati celega premoženja za jabka).

Ricky_82 ::

kanarin je izjavil:

Mi 11 Lite ali Note 10 Pro ? Sam se bolj nagibam k prvemu - enostavno pretehta občutno manjša teža, ki precej odstopa od večine ostalih modelov. Če pa bi obstajal ša kakšen Mi 11 Lite "Mini" pa bi sploh bil zakon - vsi pač enostavno ne želijo rokovati s temi današnjimi cegli (pa hkrati tudi ne želijo dati celega premoženja za jabka).

Maš še opcijo Mi Note 10 Lite,ki je tudi kar "majhen" 157.8 x 74.2 x 9.7 mm .Sam sem se odločil za Mi 11 Lite. Bom še mal počakal,ker nimam neke hude sile. Ko bo na zalogi in cena mal nižja :D

bLoL ::

Po kar nekaj letih Xiaomi naprav, sem sedaj kupil Samsunga. Bolj natančno A52 5G.

Po mojem mnenju Xiaomi trenutno nima konkurenčnega produkta.
Ima naprave, ki imajo eno ali dve prednosti, ampak kot paket, žal ne.

6151 ::

bLoL je izjavil:

Po kar nekaj letih Xiaomi naprav, sem sedaj kupil Samsunga. Bolj natančno A52 5G.

Po mojem mnenju Xiaomi trenutno nima konkurenčnega produkta.
Ima naprave, ki imajo eno ali dve prednosti, ampak kot paket, žal ne.


Poco F3?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

kanarin ::

bLoL je izjavil:

Po kar nekaj letih Xiaomi naprav, sem sedaj kupil Samsunga. Bolj natančno A52 5G.

Po mojem mnenju Xiaomi trenutno nima konkurenčnega produkta.
Ima naprave, ki imajo eno ali dve prednosti, ampak kot paket, žal ne.


Lahko konkretno navedeš, kaj naj bi spadalo v ta "paket" ? Xiaomiji so namreč vedno bili (in so še vedno) ZELO konkurenčni (res pa v enih segmentih malo bolj kot v drugih). Zelo pavšalno bi dejal, da si običajno moral odšteti cca tretjino več denarja za primerljiv Samsung model. Kot je napisal predhodnik dobiš za praktično isti denar POCO F3 - kateri pa ima flagship SOC. Resda nima 5G, ampak to danes še ni prav nobena prednost. Za famozno "tretjino manj denarja" pa dobiš recimo odličen Redmi Note 10 Pro. Da ne bo pomote - nimam osebno prav nič proti Samsungom (omenjen model je dejansko zelo dober), treba pa je bit objektiven. Xiaomiji sicer po mojem mnenju nimajo prave konkurence predvsem v rangu do nekje 250 €.

facepalm ::

bLoL je izjavil:

Po kar nekaj letih Xiaomi naprav, sem sedaj kupil Samsunga. Bolj natančno A52 5G.

Po mojem mnenju Xiaomi trenutno nima konkurenčnega produkta.
Ima naprave, ki imajo eno ali dve prednosti, ampak kot paket, žal ne.


Overall zelo soliden telefon. Koliko si placal zanj?
Res mi ne pade na pamet kaksen bolj vsestranski Xiaomi pod 400€.
Mislim, da je A52 (non 5g) s ceno okoli 300€, najcenejsi telefon z OIS.
««
338 / 374
»»