» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
339 / 374
»»

facepalm ::

kanarin je izjavil:


Lahko konkretno navedeš, kaj naj bi spadalo v ta "paket" ? Xiaomiji so namreč vedno bili (in so še vedno) ZELO konkurenčni (res pa v enih segmentih malo bolj kot v drugih). Zelo pavšalno bi dejal, da si običajno moral odšteti cca tretjino več denarja za primerljiv Samsung model. Kot je napisal predhodnik dobiš za praktično isti denar POCO F3 - kateri pa ima flagship SOC. Resda nima 5G, ampak to danes še ni prav nobena prednost. Za famozno "tretjino manj denarja" pa dobiš recimo odličen Redmi Note 10 Pro. Da ne bo pomote - nimam osebno prav nič proti Samsungom (omenjen model je dejansko zelo dober), treba pa je bit objektiven. Xiaomiji sicer po mojem mnenju nimajo prave konkurence predvsem v rangu do nekje 250 €.

Semi-flagship SoC ne pomeni, da bo telefon vsestranski. Problem hi-midrange Xiaomijev je ta, da so enaki kot Low-midrange modeli, le z boljsim SoCom. Ce ti igre niso prioriteta, je A52 5g res konkurencen F3. Cena je cca 80€ visja, na racun hitrejsega SoCa pa dobis OIS, 5G in Samsungov super amoled.

Ne vidim smisla nakupovati Xiaomija nad 300€.

bLoL ::

6151 je izjavil:

bLoL je izjavil:

Po kar nekaj letih Xiaomi naprav, sem sedaj kupil Samsunga. Bolj natančno A52 5G.

Po mojem mnenju Xiaomi trenutno nima konkurenčnega produkta.
Ima naprave, ki imajo eno ali dve prednosti, ampak kot paket, žal ne.


Poco F3?


Sem že bil na gumbu za kupit F3. Prepričala me je kamera. A52 dela 99% flagship slike. F3 je daleč zadaj. Tudi za redmi note 10 pro.

bLoL ::

Če si pogledaš specifikacije 5G modela ima večino flagship featurjev:
- OIS kamera
- Amoled 120Hz
- Procesor je več kot spodoben igrati tudi kakšno igro
- Baterija
- NFC ...
- V zadnjem času pa tudi software. Samsung obljublja 3 OS upgrade + 4 leta varnostnih popravkov.

Edini minus za nekatere je build. Je plastičen. Meni osebno je to plus (ne rabim ovitka).

Dodatni + samsunga (velja za Slovenski trg): prodaja ga vsaka trgovina in je velika količina telefonov v obtoku (veliki popusti).

Zanj sem dal 330€. Kupljen prek bolhe. Nov zapakiran, garancija v slo. Kupljen pri Telemachu.
Jaz v Sloveniji ne morem kupiti F3 ali Redmi note 10 pro za ta denar.

Sem dolgoletni fan Xiaomi, vendar v telefoni njihova prednost kopni. Kar je seveda dobro za nas kupce. Konkurenca je vedno dobrodošla.

facepalm ::

Za 330€ je nobrainer. Dober nakup:)

xandros ::

F3 proti A52 5G, CPU oz chipset je hugeeee razlika
Kamera je IMX582 Exmor RS (48m, 1.79) IMX682 Exmor RS(64m, 1.8). Sw(gcam) tudi gre na f3.

Na amazon.de(a to šteje, da dobis v SLO??) dobis F3 za 350eur.
Sem siguren, da je to bojsi deal.

facepalm ::

xandros je izjavil:

F3 proti A52 5G, CPU oz chipset je hugeeee razlika
Kamera je IMX582 Exmor RS (48m, 1.79) IMX682 Exmor RS(64m, 1.8). Sw(gcam) tudi gre na f3.

Na amazon.de(a to šteje, da dobis v SLO??) dobis F3 za 350eur.
Sem siguren, da je to bojsi deal.

Ampak, a je dejansko opazna v everyday taskih? Oz ce ne igras 3d iger?
Kamera brez OIS ni omembe vredna.

bLoL ::

Verjemi, OIS naredi ogromno razliko pri kameri.
Review-i za F3 omenjajo slabšo kamero. Menda je slabša kot Redmi note 10 pro.

Meni deluje Snap.750 dovolj za vsakdanjo uporabo. Telefon deluje zelo tekoče tudi na 120Hz. Igram tudi nekaj zahtevnih 3D iger brez težav.

Kar me zelo skrbi pri POCO/Xiaomi telefonih je software. Včasih je bilo bolje.
Danes Xiaomi izda nov tefon vsake 2 dni. Nevem, kako mislijo vzdrževati software za toliko modelov.

Pred tem sem imel Mi Mix 2S. To je prvi Xiaomi telefon, ki bo morda imel 3 leta podpore, pa je bil njihov flagship (ob izidu). Žalostno.

Kebo ::

Ja software je res žalost ampak itak je večino updejtov preko play stora in ne sistemskih posodobitev. Ni to apple, kjer z sistemskimi posodobitvami ustavijo tudi posodobitve vseh apple aplikacij.

Vanadium ::

bLoL je izjavil:

Verjemi, OIS naredi ogromno razliko pri kameri.
Review-i za F3 omenjajo slabšo kamero. Menda je slabša kot Redmi note 10 pro.

Meni deluje Snap.750 dovolj za vsakdanjo uporabo. Telefon deluje zelo tekoče tudi na 120Hz. Igram tudi nekaj zahtevnih 3D iger brez težav.

Kar me zelo skrbi pri POCO/Xiaomi telefonih je software. Včasih je bilo bolje.
Danes Xiaomi izda nov tefon vsake 2 dni. Nevem, kako mislijo vzdrževati software za toliko modelov.

Pred tem sem imel Mi Mix 2S. To je prvi Xiaomi telefon, ki bo morda imel 3 leta podpore, pa je bil njihov flagship (ob izidu). Žalostno.


Ja glede updejtov so se zelo poslabšali, pa ponavadi še kaj z posodobitvijo pokvarijo kar je prej delalo. Najboljše je pogledat na xda kateri ima največ supporta in se na podlagi tega odločit če ti je software prioriteta

Skyfall ::

Mogoče kdo ve, kje se je izgubil Redmi note 10S? Nikjer ga še ni.

Jaz sem RN10 vrnil zaradi težav z ekranom in ker sem začel pogrešati NFC sem se odločil počakati na S verzijo...

kanarin ::

Na Gsmarena piše "Coming soon. Exp. release 2021, April".

A se ta Redmi Note 10S od navadnega RN10 razlikuje še v čem razen v SOC (Mediatek namesto SD) ?

facepalm ::

Skyfall je izjavil:

Mogoče kdo ve, kje se je izgubil Redmi note 10S? Nikjer ga še ni.

Jaz sem RN10 vrnil zaradi težav z ekranom in ker sem začel pogrešati NFC sem se odločil počakati na S verzijo...


Kaksne tezave si imel?

krho ::

facepalm je izjavil:

Skyfall je izjavil:

Mogoče kdo ve, kje se je izgubil Redmi note 10S? Nikjer ga še ni.

Jaz sem RN10 vrnil zaradi težav z ekranom in ker sem začel pogrešati NFC sem se odločil počakati na S verzijo...


Kaksne tezave si imel?

-Enako vprašanje...

Jest sem ga pa že 2gič naročil na nemškem amazonu.. mrbit tokrat pride in ga ne bodo pajsnili že v amazon skladišču...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

buttcrack ::

Žena rabi nov telefon, daleč od tega da bi bla nek heavy user, zato kolebam med poco X3 nfc in note 9 pro. oboje cca ista cena.

Kaj so prednosti/slabosti enega ali drugega. Predvidevam, da ji je najbolj pomemben fotoaparat.

krop ::

X3 Nfc ni za ženske. Prevelika kalanivca

facepalm ::

Dejansko opaznih razlik ni.
Vzami tistega, ki ji je lepsi.

buttcrack ::

haha, samo res... na to pa sploh nisem pomislu :D

facepalm ::

Se rn10 (non pro) poglej.
Je manjsi, ima svetel amoled, kamera isti k. Nima pa nfcja
Cca 190€ na amazonu 4/128gb.

aborko ::

Na amazonu je trenutno 199,90€ + poštnina. Če kdo rabi še danes Redmi note 10 128GB, mu ga še zapečatenega prodam za 200€. Info na ZS. Je pa super telefon, sem enega vzel zase, amoled ekran, zvočniki, tudi sama hitrost je super, pa še dokaj lahek je.

facepalm ::

Meni mi na amazon.it prikaze 189EUR + 10,40EUR postnine.
https://www.amazon.it/Xiaomi-Smartphone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

S53SG ::

Dobil Poco F3. Zadeva deluje super, se pozna hiter SoC (Snapdragon 870). Je pa precej neroden, kar se velikosti in teže tiče. Cena 292€ s poštnino iz Aliexpress-a, Špansko skladišče, naročil v petek, dobil danes (torej točno teden dni).

buttcrack ::

facepalm je izjavil:

Se rn10 (non pro) poglej.
Je manjsi, ima svetel amoled, kamera isti k. Nima pa nfcja
Cca 190€ na amazonu 4/128gb.

Preverim. Sem pa ta dva opazil, ker sta ravni danes za cca 170€

Ricky_82 ::

Kak se vam zdi ta deal? Se splača kupit al še mal počakat?
https://m.banggood.com/index.html?utm_s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ricky_82 ()

facepalm ::

buttcrack je izjavil:

facepalm je izjavil:

Se rn10 (non pro) poglej.
Je manjsi, ima svetel amoled, kamera isti k. Nima pa nfcja
Cca 190€ na amazonu 4/128gb.

Preverim. Sem pa ta dva opazil, ker sta ravni danes za cca 170€

Se splaca vzeti, ce se bo telefon uporabljal na soncu. Moja je zelo navdusena nad svetilnostjo ekrana. Je pa tudi takoj opazila razliko v tezi napram starem telefonu (rn9s).

Ricky_82 ::

Ricky_82 je izjavil:

Kak se vam zdi ta deal? Se splača kupit al še mal počakat?
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-11-L...

JanezH ::

Redmi note 10 pro ali poco x3 pro?
Katerega vzeti, iger ne igram?
V testih ponekod zasledim, da ima Redmi note 10 pro kje težave s hitrostjo. Ima pa boljši display amoled napram ips od poco ...

kanarin ::

Redmi note 10 Pro. AMOLED je pač nivo više od IPS. Pa kamera je boljša na Redmi. Boljši SOC na Poco po mojem ne boš izkoristil če ne igraš najzahtevnejših igre.

Res toplo priporočam tistim ki imajo možnostost, da si ogledajo Poco X3 /Pro v živo (še posebej pa ciljam na običajem X3 brez NFC) - sem prepričan, da si bo marsikdo takoj premislil kot bo videl oz rokoval s takim ceglom. Me sicer prav nič ne moti oz briga kdor kaj izbere, je mišljeno samo kot dobronamerno opozorilo.

facepalm ::

Rn10p je trenutno potrebno imeti osvezevanje zaslona na 60Hz, saj je ob dolocenih pogojih, zelo opazna tranzicija 60/120/60Hz, ker se poleg frekvence spremeni tudi svetilnost in kontrast.
Sumim, da je to zato, ker si deli rom s podobnim Rn10 pro max, kateri ima super amoled in so verjetno nastavitve prilagojene tistemu zaslonu.
Zena uporablja 60Hz od prvega dne (120Hz je za branje texta in gledanje 60Hz posnetkov slab joke) in nima pripomb.
Rn serija ni bila nikoli nek presezek. Pac super p/p in to je to. Letosnji pa je kar vsecen in deluje zelo dodelan. Mogoce bo dober za kar 2 leti;)

JanezH ::

Ampak to lahko pol s SW rešijo?

Technics111 ::

kanarin je izjavil:

Redmi note 10 Pro. AMOLED je pač nivo više od IPS. Pa kamera je boljša na Redmi. Boljši SOC na Poco po mojem ne boš izkoristil če ne igraš najzahtevnejših igre.

Res toplo priporočam tistim ki imajo možnostost, da si ogledajo Poco X3 /Pro v živo (še posebej pa ciljam na običajem X3 brez NFC) - sem prepričan, da si bo marsikdo takoj premislil kot bo videl oz rokoval s takim ceglom. Me sicer prav nič ne moti oz briga kdor kaj izbere, je mišljeno samo kot dobronamerno opozorilo.


Samsungov Amoled ja, ne pa na low budget Xiaomijih..

Technics111 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Redmi note 10 Pro. AMOLED je pač nivo više od IPS. Pa kamera je boljša na Redmi. Boljši SOC na Poco po mojem ne boš izkoristil če ne igraš najzahtevnejših igre.

Res toplo priporočam tistim ki imajo možnostost, da si ogledajo Poco X3 /Pro v živo (še posebej pa ciljam na običajem X3 brez NFC) - sem prepričan, da si bo marsikdo takoj premislil kot bo videl oz rokoval s takim ceglom. Me sicer prav nič ne moti oz briga kdor kaj izbere, je mišljeno samo kot dobronamerno opozorilo.


Samsungov Amoled ja, ne pa ta na low budget Xiaomijih..

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Kaj želiš povedati - da je AMOLED na Xiaomijih zanič ? Da je boljši LCD IPS ? Sam imam tako Xiaomija z AMOLED (Mi 9T Pro), kot starejši RN5 z LCD in razlika je...ogromna.

Kaj ima tu veze če je mogoče na Samsungov AMOLED res malo boljši (sploh pri flagshipih)? Saj tudi LCD IPS na iPhone-ih je bil tudi vedno (precej) boljši kot na ostalih cenejših telefonih. Ampak to je glede na ceno tudi razumljivo in pričakovano. Saj se tu vednar ne pogovarjamo o absolutnih zmogljivostih in karakteristika (kateri je absolutno najboljši v nečem) ampak kolikšno vrednost ima nek telefon po kriteriju P/P. In tukaj se Xiaomijem res, ampak res težko kaj očita.

rs1975 ::

Kaj je boljše vzeti - Samsung A52 ali Redmi Note 10 Pro?

facepalm ::

A52

jocoj ::

Občasno v akciji za 100 EUR manj dobiš Xiaomi mi 11 lite. Prava milina z 157 grami napram vsem tem opekam.

facepalm ::

Technics111 je izjavil:


Samsungov Amoled ja, ne pa ta na low budget Xiaomijih..

Pa ravno samsungov super amoled na indijskem rn10 pro max ima tezave z neodzivnostjo.
Lg panel na global rn10pro deluje bp (razen napak v SW nastavitvah) ;)

kanarin ::

rs1975 je izjavil:

Kaj je boljše vzeti - Samsung A52 ali Redmi Note 10 Pro?


Odvisno tudi od zastavljenega budgeta. A52 je pač občutno dražji (pod 300€ ga nisem našel), medtem ko RN10 Pro dobiš za že 250 € (seveda iz Kitajske). Gre pa po moj oceni za dokaj enakovredna modela, seveda določene specifikacije gredo v prid enemu, druge drugemu (po mojem je overall vseeno nekaj boljši RN10 Pro), na splošno pa po mojem na koncu odloča predvsem preferenca oz navajenost na brand ter UI.

rs1975 ::

kanarin je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Kaj je boljše vzeti - Samsung A52 ali Redmi Note 10 Pro?


Odvisno tudi od zastavljenega budgeta. A52 je pač občutno dražji (pod 300€ ga nisem našel), medtem ko RN10 Pro dobiš za že 250 € (seveda iz Kitajske). Gre pa po moj oceni za dokaj enakovredna modela, seveda določene specifikacije gredo v prid enemu, druge drugemu (po mojem je overall vseeno nekaj boljši RN10 Pro), na splošno pa po mojem na koncu odloča predvsem preferenca oz navajenost na brand ter UI.


Preferenca je čim boljša kamera.

Djole ::

rs1975 je izjavil:

kanarin je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Kaj je boljše vzeti - Samsung A52 ali Redmi Note 10 Pro?


Odvisno tudi od zastavljenega budgeta. A52 je pač občutno dražji (pod 300€ ga nisem našel), medtem ko RN10 Pro dobiš za že 250 € (seveda iz Kitajske). Gre pa po moj oceni za dokaj enakovredna modela, seveda določene specifikacije gredo v prid enemu, druge drugemu (po mojem je overall vseeno nekaj boljši RN10 Pro), na splošno pa po mojem na koncu odloča predvsem preferenca oz navajenost na brand ter UI.


Preferenca je čim boljša kamera.


Imas na prodajku in bolhi a52 tud pod 300€ zapakirane, 2leti garancije

Technics111 ::

facepalm je izjavil:

Technics111 je izjavil:


Samsungov Amoled ja, ne pa ta na low budget Xiaomijih..

Pa ravno samsungov super amoled na indijskem rn10 pro max ima tezave z neodzivnostjo.
Lg panel na global rn10pro deluje bp (razen napak v SW nastavitvah) ;)


Kaj misliš da bo Samsung za te low cost fone drugih proizvajalcev ,dobavljal svoje najboljse zaslone, kot jih imajo v Galaxy in Note serijah? Hahahaha, pozabi, sej pa niso nori, da bodo v svojo skledo pljuvali.. Kitajci niso sposobni narediti tako kvalitetnega amoleda kot ga naredi Samsung za svoje High end modele..in že en kvalitetni Samsungov Amoled zaslon stane več, kot pa ta celi low budget Xiaomi RN10 pro in podobni..

Technics111 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Technics111 je izjavil:


Samsungov Amoled ja, ne pa ta na low budget Xiaomijih..

Pa ravno samsungov super amoled na indijskem rn10 pro max ima tezave z neodzivnostjo.
Lg panel na global rn10pro deluje bp (razen napak v SW nastavitvah) ;)


Kaj misliš da bo Samsung za te low cost fone drugih proizvajalcev ,dobavljal svoje najboljse zaslone, kot jih imajo v Galaxy in Note serijah? Hahahaha, pozabi, sej pa niso nori, da bodo v svojo skledo pljuvali.. Kitajci niso sposobni narediti tako kvalitetnega amoleda kot ga naredi Samsung za svoje High end modele..in že en kvalitetni Samsungov Amoled zaslon stane več, kot pa ta celi low budget Telefon Xiaomi RN10 pro in podobni..

Zgodovina sprememb…

Technics111 ::

kanarin je izjavil:

Kaj želiš povedati - da je AMOLED na Xiaomijih zanič ? Da je boljši LCD IPS ? Sam imam tako Xiaomija z AMOLED (Mi 9T Pro), kot starejši RN5 z LCD in razlika je...ogromna.

Kaj ima tu veze če je mogoče na Samsungov AMOLED res malo boljši (sploh pri flagshipih)? Saj tudi LCD IPS na iPhone-ih je bil tudi vedno (precej) boljši kot na ostalih cenejših telefonih. Ampak to je glede na ceno tudi razumljivo in pričakovano. Saj se tu vednar ne pogovarjamo o absolutnih zmogljivostih in karakteristika (kateri je absolutno najboljši v nečem) ampak kolikšno vrednost ima nek telefon po kriteriju P/P. In tukaj se Xiaomijem res, ampak res težko kaj očita.


Seveda ima vezo, kot sem ze napisal v low budget fonih so low budget Amoledi, ki ne morejo parirati boljsim, ne po ločljivosti,svetilnosti po prikazu barv itd. Da se ne menimo o kaksnih burnih,flex defects errors..itd. In dober ips lcd v visjem rangu kakšnrga telefona je definitivno boljši in prikazuje lepšo sliko, barve in natančnost od tega low budget amoleda v xiaomijih za dobrih 200Eur..

Technics111 ::

Technics111 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Kaj želiš povedati - da je AMOLED na Xiaomijih zanič ? Da je boljši LCD IPS ? Sam imam tako Xiaomija z AMOLED (Mi 9T Pro), kot starejši RN5 z LCD in razlika je...ogromna.

Kaj ima tu veze če je mogoče na Samsungov AMOLED res malo boljši (sploh pri flagshipih)? Saj tudi LCD IPS na iPhone-ih je bil tudi vedno (precej) boljši kot na ostalih cenejših telefonih. Ampak to je glede na ceno tudi razumljivo in pričakovano. Saj se tu vednar ne pogovarjamo o absolutnih zmogljivostih in karakteristika (kateri je absolutno najboljši v nečem) ampak kolikšno vrednost ima nek telefon po kriteriju P/P. In tukaj se Xiaomijem res, ampak res težko kaj očita.
:

Vzami dva telefona Redmi Note 8 pro, ( ki ima navaden LCD), ter novejšega Redmi Note 10 Pro z Amoled, ter primerjaj barve ostrino, natančnost enakih slik. Pa potem javi kateri ima lepšo sliko.. Meni osebno ima RN 8 Pro lepše barve, kot pa Amoled na RN10Pro. Lp
)

kanarin ::

Ok, tebi osebno boljše zgleda LCD. 99% ostalim pa pač AMOLED. Ti šteješ AMOLED na RN10p kot slabost, 99% ostalim pa to pomeni prednost. Tudi v redu.

facepalm ::

Technics111 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Kaj želiš povedati - da je AMOLED na Xiaomijih zanič ? Da je boljši LCD IPS ? Sam imam tako Xiaomija z AMOLED (Mi 9T Pro), kot starejši RN5 z LCD in razlika je...ogromna.

Kaj ima tu veze če je mogoče na Samsungov AMOLED res malo boljši (sploh pri flagshipih)? Saj tudi LCD IPS na iPhone-ih je bil tudi vedno (precej) boljši kot na ostalih cenejših telefonih. Ampak to je glede na ceno tudi razumljivo in pričakovano. Saj se tu vednar ne pogovarjamo o absolutnih zmogljivostih in karakteristika (kateri je absolutno najboljši v nečem) ampak kolikšno vrednost ima nek telefon po kriteriju P/P. In tukaj se Xiaomijem res, ampak res težko kaj očita.


Seveda ima vezo, kot sem ze napisal v low budget fonih so low budget Amoledi, ki ne morejo parirati boljsim, ne po ločljivosti,svetilnosti po prikazu barv itd. Da se ne menimo o kaksnih burnih,flex defects errors..itd. In dober ips lcd v visjem rangu kakšnrga telefona je definitivno boljši in prikazuje lepšo sliko, barve in natančnost od tega low budget amoleda v xiaomijih za dobrih 200Eur..


Lahko podpres s kaksnim virom?
Kateri telefon tocno ima superioren LCD display temu AMOLEDU na rn10p?

Technics111 je izjavil:


Vzami dva telefona Redmi Note 8 pro, ( ki ima navaden LCD), ter novejšega Redmi Note 10 Pro z Amoled, ter primerjaj barve ostrino, natančnost enakih slik. Pa potem javi kateri ima lepšo sliko.. Meni osebno ima RN 8 Pro lepše barve, kot pa Amoled na RN10Pro. Lp

Nimam teh dveh side by side, ampak stevilke v testih kazejo v superiornost doticnega AMOLEDa.

Disclaimer: tudi mojim ocem bolj pasejo LCD zasloni (sploh LTPS), to pa ne pomeni nujno, da so superiorni oz bolj natancni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

6151 ::

bLoL je izjavil:

Verjemi, OIS naredi ogromno razliko pri kameri.
Review-i za F3 omenjajo slabšo kamero. Menda je slabša kot Redmi note 10 pro.

Meni deluje Snap.750 dovolj za vsakdanjo uporabo. Telefon deluje zelo tekoče tudi na 120Hz. Igram tudi nekaj zahtevnih 3D iger brez težav.

Kar me zelo skrbi pri POCO/Xiaomi telefonih je software. Včasih je bilo bolje.
Danes Xiaomi izda nov tefon vsake 2 dni. Nevem, kako mislijo vzdrževati software za toliko modelov.

Pred tem sem imel Mi Mix 2S. To je prvi Xiaomi telefon, ki bo morda imel 3 leta podpore, pa je bil njihov flagship (ob izidu). Žalostno.


Kaj je pa bilo narobe z mix2s updati? 9 si imel zunaj nekaj mesecev po izidu, 10 pol leta po izidu. Telefon je šel čez 3 verzije
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Technics111 ::

kanarin je izjavil:

Ok, tebi osebno boljše zgleda LCD. 99% ostalim pa pač AMOLED. Ti šteješ AMOLED na RN10p kot slabost, 99% ostalim pa to pomeni prednost. Tudi v redu.


Če bi bil ta poceni amoled tako dober, nebi imeli težav z njimi. Še enkrat napišem Amoled, ki jih uporablja Samsung za svoje telefone so Top kvalitete, to kaj se pa daje v budget telefone : xiaomije in ostale znamke pa bo vedno nizja in vprašljiva kvaliteta.. Torej Boljse dober navadni lcd zaslon, kot pa Amoled jajc, ki ne dela kot bi moral..

Technics111 ::

facepalm je izjavil:

Technics111 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Kaj želiš povedati - da je AMOLED na Xiaomijih zanič ? Da je boljši LCD IPS ? Sam imam tako Xiaomija z AMOLED (Mi 9T Pro), kot starejši RN5 z LCD in razlika je...ogromna.

Kaj ima tu veze če je mogoče na Samsungov AMOLED res malo boljši (sploh pri flagshipih)? Saj tudi LCD IPS na iPhone-ih je bil tudi vedno (precej) boljši kot na ostalih cenejših telefonih. Ampak to je glede na ceno tudi razumljivo in pričakovano. Saj se tu vednar ne pogovarjamo o absolutnih zmogljivostih in karakteristika (kateri je absolutno najboljši v nečem) ampak kolikšno vrednost ima nek telefon po kriteriju P/P. In tukaj se Xiaomijem res, ampak res težko kaj očita.


Seveda ima vezo, kot sem ze napisal v low budget fonih so low budget Amoledi, ki ne morejo parirati boljsim, ne po ločljivosti,svetilnosti po prikazu barv itd. Da se ne menimo o kaksnih burnih,flex defects errors..itd. In dober ips lcd v visjem rangu kakšnrga telefona je definitivno boljši in prikazuje lepšo sliko, barve in natančnost od tega low budget amoleda v xiaomijih za dobrih 200Eur..


Lahko podpres s kaksnim virom?
Kateri telefon tocno ima superioren LCD display temu AMOLEDU na rn10p?

Technics111 je izjavil:


Vzami dva telefona Redmi Note 8 pro, ( ki ima navaden LCD), ter novejšega Redmi Note 10 Pro z Amoled, ter primerjaj barve ostrino, natančnost enakih slik. Pa potem javi kateri ima lepšo sliko.. Meni osebno ima RN 8 Pro lepše barve, kot pa Amoled na RN10Pro. Lp

Nimam teh dveh side by side, ampak stevilke v testih kazejo v superiornost doticnega AMOLEDa.

Disclaimer: tudi mojim ocem bolj pasejo LCD zasloni (sploh LTPS), to pa ne pomeni nujno, da so superiorni oz bolj natancni.


Najboljši Testi so uporabniki sami in njihov trenutni feedback je slabi,ker imajo amoled zasloni težave s touchem, kot sva si že pisala par postov nazaj. Tako da glede tega bzv nabijat poste, čas bo pokazal svoje in verjamem da bo xiaomi poskrbel za kupce, če se bo ta napaka množično pojavljala..lp

kanarin ::

Technics111 je izjavil:



Če bi bil ta poceni amoled tako dober, nebi imeli težav z njimi. Še enkrat napišem Amoled, ki jih uporablja Samsung za svoje telefone so Top kvalitete, to kaj se pa daje v budget telefone : xiaomije in ostale znamke pa bo vedno nizja in vprašljiva kvaliteta.. Torej Boljse dober navadni lcd zaslon, kot pa Amoled jajc, ki ne dela kot bi moral..


Še vedno ne razumem v čeme je tvoja poanta. Kaj ti v telefonu za 200 € pričakuješ top specifikacije na vseh področjih, al kako ? Vsem (ostalim) je jasno ,da nižja kot je cena več kompromisov je potrebnih. Edino kar tukaj šteje je to, da je večina kupcev (zelo) zadovoljnih s tem kar dobi za svoj denar (morebitna nižja kvaliteta nečesa ne pomeni nujno še... slabe kvalitete). Glede odziva uporabnikov - mogoče (če gre tu res za kakšno težavo) gre za kakšno slabšo omejeno serijo za določen trg (se lahko zgodi vsem proizvajalcem), sam namreč nisem zasledil novic o težavah z zaslonih na globalnem nivoju. Če imaš ti kakšno tako informacijo pa prosim na dan z njo.

KTr1sk ::

Redmi 10 ima "Amoled" in Redmi 10 pro "super Amoled" zaslon v čem je slednji sploh boljši?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Vetrpiha ::

Technics111 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Redmi note 10 Pro. AMOLED je pač nivo više od IPS. Pa kamera je boljša na Redmi. Boljši SOC na Poco po mojem ne boš izkoristil če ne igraš najzahtevnejših igre.

Res toplo priporočam tistim ki imajo možnostost, da si ogledajo Poco X3 /Pro v živo (še posebej pa ciljam na običajem X3 brez NFC) - sem prepričan, da si bo marsikdo takoj premislil kot bo videl oz rokoval s takim ceglom. Me sicer prav nič ne moti oz briga kdor kaj izbere, je mišljeno samo kot dobronamerno opozorilo.


Samsungov Amoled ja, ne pa na low budget Xiaomijih..

Technics111 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Redmi note 10 Pro. AMOLED je pač nivo više od IPS. Pa kamera je boljša na Redmi. Boljši SOC na Poco po mojem ne boš izkoristil če ne igraš najzahtevnejših igre.

Res toplo priporočam tistim ki imajo možnostost, da si ogledajo Poco X3 /Pro v živo (še posebej pa ciljam na običajem X3 brez NFC) - sem prepričan, da si bo marsikdo takoj premislil kot bo videl oz rokoval s takim ceglom. Me sicer prav nič ne moti oz briga kdor kaj izbere, je mišljeno samo kot dobronamerno opozorilo.


Samsungov Amoled ja, ne pa ta na low budget Xiaomijih..

Hm, Samsung ponuja svoje zaslone tudi drugim proizvajalcem. Potem je še tu LG in BOE in še kdo drug.
Ej, da bi pred časom kupoval Samsungove televizije, bi še ti le se smejalo. Samsung je za določene televizorje imel tudi po 3 različne zaslone od različnih proizvajalcev

d4vid ::

Kje bi dobil mi band 6, official store na aliju ga nima?
««
339 / 374
»»