» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
322 / 374
»»

tinx ::

Če ga dobiš za 170 eur je to zelo dobra cena. Jaz sem se očitno malo prenaglil z nakupom in dal 215 eur. Mi pa ni povsem jasno kako je s pošiljanjem v Slovenijo...

;-) ::

Jaz pa sem vceraj sel iz pocota: razlog bolecine v palcu desne roke- prevelik mi je czel sem iphone 11 upam da bo bolje ker sem prakticno 8ur na dan na telefonu cel siht in me je to res ubijalo.

Ima dve mikropraskici na zaslonu drugace ni nikoli dol padel in nic ce koga zanima lahko pise zs.

Drugace pa sem primerjal vceraj zvecer slike ima boljse kot ip11 v vsakem pogledu v vsakem pogoju, zvok pri snemanju le ni stereo, poco je hitrejsi, ekran je svetlejsi. Zvok je glasnejsi a manj kvaliteten. Polni se dosti hitreje kljub toliko vecji kapaciteti baterije in prazni se dosti pocasneje.

Pod crto je super telefon a se vidi cheap izdelava obcutek v rokah, tresenje zadnje plastike v rokah ko poslusas glasbo itd.

radmannsdorf ::

Uporablja kdo G Pay na Poco X3 NFC? Meni ne uspe naložiti aplikacije na telefon. Google Play mi kaže da nobena moja naprava ni združljiva. Če bi jo sideloadal, ne vem če je varno?

OK.d ::

Itak da je.
LPOK.d

radmannsdorf ::

Dela. Tnx. :)

buttcrack ::

;-) je izjavil:

...ker sem prakticno 8ur na dan na telefonu cel siht in me je to res ubijalo...

delaš na trstenjakovi?

:D

gregc1 ::

so mi iz carine poslali pošto. očitno se je tam zataknil moj telefon. če dam sedaj dispute dobim denar nazaj? na carini ga bodo držali do 4.1.2021. če ne reagiram ga pošljejo nazaj. sem prvič v tej situaciji in ne vem kaj bi bilo najbolje. telefon ne rabim nujno.

radmannsdorf ::

Plačaš carino, imaš nov telefon in ni konec sveta. :)

Valvoline ::

;-) je izjavil:

Jaz pa sem vceraj sel iz pocota: razlog bolecine v palcu desne roke- prevelik mi je czel sem iphone 11 upam da bo bolje ker sem prakticno 8ur na dan na telefonu cel siht in me je to res ubijalo.

Ima dve mikropraskici na zaslonu drugace ni nikoli dol padel in nic ce koga zanima lahko pise zs.

Drugace pa sem primerjal vceraj zvecer slike ima boljse kot ip11 v vsakem pogledu v vsakem pogoju, zvok pri snemanju le ni stereo, poco je hitrejsi, ekran je svetlejsi. Zvok je glasnejsi a manj kvaliteten. Polni se dosti hitreje kljub toliko vecji kapaciteti baterije in prazni se dosti pocasneje.

Pod crto je super telefon a se vidi cheap izdelava obcutek v rokah, tresenje zadnje plastike v rokah ko poslusas glasbo itd.

Haha, noro res. Xiaomijev tabor (pa tudi realme) nima nic normalnega do 6 incev. same cegle in zepne tvje.

The Wiber ::

Valvoline je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz pa sem vceraj sel iz pocota: razlog bolecine v palcu desne roke- prevelik mi je czel sem iphone 11 upam da bo bolje ker sem prakticno 8ur na dan na telefonu cel siht in me je to res ubijalo.

Ima dve mikropraskici na zaslonu drugace ni nikoli dol padel in nic ce koga zanima lahko pise zs.

Drugace pa sem primerjal vceraj zvecer slike ima boljse kot ip11 v vsakem pogledu v vsakem pogoju, zvok pri snemanju le ni stereo, poco je hitrejsi, ekran je svetlejsi. Zvok je glasnejsi a manj kvaliteten. Polni se dosti hitreje kljub toliko vecji kapaciteti baterije in prazni se dosti pocasneje.

Pod crto je super telefon a se vidi cheap izdelava obcutek v rokah, tresenje zadnje plastike v rokah ko poslusas glasbo itd.

Haha, noro res. Xiaomijev tabor (pa tudi realme) nima nic normalnega do 6 incev. same cegle in zepne tvje.

Človek poglej si kako so ti telefoni veliki... Mogoče se ti zdi 6" veliko, ampak ko ga enkrat primeš v roko boš opazil, da je v velikosti 5" telefona. Najlažje je mlatiti v prazno in primerjati sedanje telefone s predhodniki po velikosti zaslona, ki pa so imeli gromozanske robove, ki pa jih današnji nimajo.
Ponudbe 6" telefonov pa je tudi veliko, le poiskati jih nočeš...

Apofis ::

Valvoline je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz pa sem vceraj sel iz pocota: razlog bolecine v palcu desne roke- prevelik mi je czel sem iphone 11 upam da bo bolje ker sem prakticno 8ur na dan na telefonu cel siht in me je to res ubijalo.

Ima dve mikropraskici na zaslonu drugace ni nikoli dol padel in nic ce koga zanima lahko pise zs.

Drugace pa sem primerjal vceraj zvecer slike ima boljse kot ip11 v vsakem pogledu v vsakem pogoju, zvok pri snemanju le ni stereo, poco je hitrejsi, ekran je svetlejsi. Zvok je glasnejsi a manj kvaliteten. Polni se dosti hitreje kljub toliko vecji kapaciteti baterije in prazni se dosti pocasneje.

Pod crto je super telefon a se vidi cheap izdelava obcutek v rokah, tresenje zadnje plastike v rokah ko poslusas glasbo itd.

Haha, noro res. Xiaomijev tabor (pa tudi realme) nima nic normalnega do 6 incev. same cegle in zepne tvje.

Tud jst tako mislu, pa pol nabavu tanovejši 6inč "cegel"...nimam nekih velikih rok, sam je zadeva čist obvladljiva...čist drgač kt pr tastarih 5+ inčarjev k so bli res cegli. kkž, ne bi šel na manj niti pod razno

kanarin ::

Obstaja pač segnment populacije , ki jim je 6 inčni telefon - pa robovi gor ali dol - enostavno prevelik/pretežek. Recimo jaz bi rad svoji mami kupil nov telefon (zdaj ima Samsung A3 2016) - ampak ona enostavno želi imeti "majhen" telefon. Današnji primerljiv model bi bil recimo kakšen Samsung A41 - pa so vse cifre opazno večje (še posebej dolžina s kar 1,5 cm več). To je tudi logično saj gre za 6,1 inčni model proti 4,7 inčnem.

Če se vrnemo na Xiaomije - a slednji ima (v svoji res široki paleti modelov) kakšen primerljiv (po velikosti/teži) telefon vsaj temu novejšemu Samsungu ? Mislim da (žal) ne. Recimo Apple ponuja kar nekaj manjših modelov - SE, iPhone 12 Mini, pa tudi celo še iPhone 7 se še da kupit... torej očitno segment potencialnih kupcev manjših telefonov ni ravno zanemarljiv. Xiaomi se očitno požvižga na take potencialne kupce ?

Egidij88 ::

Očitno.

Valvoline ::

The Wiber je izjavil:

Valvoline je izjavil:

;-) je izjavil:

Jaz pa sem vceraj sel iz pocota: razlog bolecine v palcu desne roke- prevelik mi je czel sem iphone 11 upam da bo bolje ker sem prakticno 8ur na dan na telefonu cel siht in me je to res ubijalo.

Ima dve mikropraskici na zaslonu drugace ni nikoli dol padel in nic ce koga zanima lahko pise zs.

Drugace pa sem primerjal vceraj zvecer slike ima boljse kot ip11 v vsakem pogledu v vsakem pogoju, zvok pri snemanju le ni stereo, poco je hitrejsi, ekran je svetlejsi. Zvok je glasnejsi a manj kvaliteten. Polni se dosti hitreje kljub toliko vecji kapaciteti baterije in prazni se dosti pocasneje.

Pod crto je super telefon a se vidi cheap izdelava obcutek v rokah, tresenje zadnje plastike v rokah ko poslusas glasbo itd.

Haha, noro res. Xiaomijev tabor (pa tudi realme) nima nic normalnega do 6 incev. same cegle in zepne tvje.

Človek poglej si kako so ti telefoni veliki... Mogoče se ti zdi 6" veliko, ampak ko ga enkrat primeš v roko boš opazil, da je v velikosti 5" telefona. Najlažje je mlatiti v prazno in primerjati sedanje telefone s predhodniki po velikosti zaslona, ki pa so imeli gromozanske robove, ki pa jih današnji nimajo.
Ponudbe 6" telefonov pa je tudi veliko, le poiskati jih nočeš...

Jih ni, sploh pr xiaomiju. Stari 5.5 incev je novi 6 incev. 5 incev pa po novem 5.5 (ne dobis). Trenutni mi a3 mi je prevelik, kajsele 6.5+ in 200g+ cegle. To je za doma, za 24/7 in delo je to muka. Zadnji normalen delovni xiaomijev telefon je redmi 7a, flagship pa mi6, pogojno tudi mi9 se. Ce bi lahko nalozil miui na pixlu 4a ga jutri takoj kupim. A res pr xiaomiju niso sposobni spacat 5.5-6 incev delovni telefon? Redmi 7a malo posodobijo pa je, 1 kamera je povsem dovolj, tole kar se zdaj dogaja z stevilom kamer je totalen idiotizem.

Valvoline ::

Redmi 4 prime,
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4...
141.3 x 69.6 x 8.9 mm (5.56 x 2.74 x 0.35 in)
Weight 156 g (5.50 oz)

Redmi 7a,
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_7...
146.3 x 70.4 x 9.6 mm (5.76 x 2.77 x 0.38 in)
Weight 165 g (5.82 oz)

Mi A3,
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-9...
153.5 x 71.9 x 8.5 mm (6.04 x 2.83 x 0.33 in)
Weight 173.8 g (6.14 oz)

Poco m3,
https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_m3...
162.3 x 77.3 x 9.6 mm (6.39 x 3.04 x 0.38 in)
Weight 198 g (6.98 oz)

uhuhu ::

Od redmi 4 sem takrat vzel model 4x dolžine pod 140 mm in težo okoli 150 g. Zelo udoben proti sodobnim ceglom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uhuhu ()

kanarin ::

Imam oz imel sem (zdaj leži v predalu) Redmi 4 Prime. Ekran 5,0 inčev, z manjšimi robovi oz brez bi šlo (v istem oz podobnem ohišju) vsaj do 5,5 inčev, to bi bilo čisto OK. Glede na to, da Xiaomi (tu štejemu tudi Pocophone in Redmi) vsako leto sproducira žnj modelov (kjer je - roko na srce - dostikrat največja sprememba le višja cifra v imenu) , bi lahko dal ven nekaj konkurenčnega iPhonu 12 mini.

Meiniken ::

Ne glejte velikosti zaslona (tistih inčev) ampak dejanske dimenzije telefona.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

The Wiber ::

Meiniken je izjavil:

Ne glejte velikosti zaslona (tistih inčev) ampak dejanske dimenzije telefona.

To je nekaj, česar ljudje kar nočejo razumeti. Danes dobiš 6.6" telefon v obliki iPhone 6+, ta telefon je bil šele cegel tudi ko si ga primerjal s telefoni iste velikosti ekrana.

@Valvoline
te nisem omejeval na Xiaomije, samo je pa to tvoje stalno ponavljanje stalno bolj cinično. Pač to je tako majhen trg, da ga Xiaomi v času, ko je Huawei pustil velik del prostega trga za pograbiti, enostavno ne bo izgubljal resursov, človeških ur in marketinga, ko lahko naredijo 120 hz telefon v velikosti, ki je trenutno "in" ga prodajo 10-krat več ter pri tem ne naredijo kompromisov.

Jirzy ::

Meiniken je izjavil:

Ne glejte velikosti zaslona (tistih inčev) ampak dejanske dimenzije telefona.

Evo, sem ravno pogledal. Pod 145mm (zgoraj omenjeni Redmi 4 Prime, katerega sem imel pred zdajsnjim Redmi Note 5) so bili leta 2020 narejeni:
- 2 iPhonea
- 2 pixla
- 2 Samsung galaxy core telefona (jajca z max 2GB RAMa)

Na zalost manjsi telefoni izumirajo. Pa bi imel z veseljem telefon dimanzij R4P.

Vm1999 ::

Galaxy A41 s 150mm bi še nekako šlo. To sem tudi jaz gledal za telefon za starše oz. manj zahtevne uporabnike.

Valvoline ::

The Wiber je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Ne glejte velikosti zaslona (tistih inĨev) ampak dejanske dimenzije telefona.

To je nekaj, Ĩesar ljudje kar noĨejo razumeti. Danes dobiť 6.6" telefon v obliki iPhone 6+, ta telefon je bil ťele cegel tudi ko si ga primerjal s telefoni iste velikosti ekrana.

@Valvoline
te nisem omejeval na Xiaomije, samo je pa to tvoje stalno ponavljanje stalno bolj ciniĨno. PaĨ to je tako majhen trg, da ga Xiaomi v Ĩasu, ko je Huawei pustil velik del prostega trga za pograbiti, enostavno ne bo izgubljal resursov, Ĩloveťkih ur in marketinga, ko lahko naredijo 120 hz telefon v velikosti, ki je trenutno "in" ga prodajo 10-krat veĨ ter pri tem ne naredijo kompromisov.

Ne bi reku da se gre za majhen trg. Te sodobne cegle k jih nam vsiljujejo so za delovni folk neuporabne. Kasen normalen fon (dimenzije podobne r4p) bi bil zagotovo prodajni hit. Men je vseeno, kar naj prodajajo cegle,mene ne preprica nic od tega, se mi a3 bom prodal ker je prevelik in nabavil rabljenega mi6, zlata vreden. Raje placam vec za *ubogi* redmi 7a kot za redmi note 9 pro itn, skoda ker r7a ne obstaja z 64gb spomina.Televizije mamo, prenosnika tudi, rabim telefon, ne cegu.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

No tisti ki dejansko izkoristijo telefon pač rabijo večji ekran, večji imajo praviloma boljšo baterijo, kamere, ter seveda zaslon. Eni dejansko večino opravil opravijo kar s telefonom, ne rabijo ne prenosnika, ne tablice, ne posebej fotoaparata/kamere in tudi ne TVja! Nepredstavljivo vem...

Meiniken ::

Sam sem 6 let nazaj dobil komentarje kako velik telefon bom imel (OnePlus One, 5.5 inch, 152.9 x 75.9 x 8.9 mm). V primerjavi z današnjimi telefoni je OPO bil taca maca (pa imam danes Poco x3).

Če se nisem preveč zakalkuliral in bi bila celotna sprednja stran OPO-ta izkoriščena za zaslon, bi imel približno 6.3 inčev velik zaslon. Pa da ne omenim kakšne ovitke vse ljudje dajejo na telefone. Moj poco je ubistvu zelo tanek, ampak prozoren kondom ovitek daje občutek debelosti.

Koliko nam "prenosne televizorje" vsiljujejo se bi dalo debatirat, dejstvo pa je, da potrošniki diktatirajo kakšne telefone bodo proizvajalci srali iz tovarn. Glasuje se z denarnico.

Tukaj je še en moj komentar v drugi temi o telefonih.
https://slo-tech.com/forum/t625181/p695...

Če nebi imel omejenega budgeta bi danes še najverjetneje vzel pixel 4a.
Velikost je ravno prava, zadnja stran ni magnet za prste odtise, ni tako zelo drag, zadostuje mojim potrebam, solidna kamera, je fHD resolucije,... Najmanj mi je všeč velikost baterije, ker ko kupim telefon ga uporabljam dokler ne crkne in na dolgi rok baterija postane zelo švoh.

Zgoraj omenjeni Xiaomi Redmi 4 Prime se mi tud ne zdi napak.

O teh telefonih in psihologiji ljudi bi se dalo celo diplomsko napisat :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Valvoline ::

16/9 + kapacitivne tipke je 100x boljse kot idiotski 19+/9 z osd tipkami. Totalna neumnost. Nepotrebno podaljsan zaslon = manjsi SOT.
MI6 d best telefon ever tudi danes brez konkurence, period. Nikjer ne prodajajo novih, takoj bi kupu do 200e, cegle prepuscam ostalim.

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Pozdrav,
Mene pa zanima a mi v evropi še sploh imamo kakšnega proizvajalca telefonov? nokia ne sony erisson? blackberry? še kaj? še dela kaj od tega?

RoccoC ::

Valvoline je izjavil:

16/9 + kapacitivne tipke je 100x boljse kot idiotski 19+/9 z osd tipkami. Totalna neumnost. Nepotrebno podaljsan zaslon = manjsi SOT.


Iditsko je danes imeti katere koli tipke...

Meiniken ::

miha98 je izjavil:

Pozdrav,
Mene pa zanima a mi v evropi še sploh imamo kakšnega proizvajalca telefonov? nokia ne sony erisson? blackberry? še kaj? še dela kaj od tega?


Fairphone. Cena ti ne bo všeč, so pa iz nizozemske če se ne motim.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

kanarin ::

The Wiber je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Ne glejte velikosti zaslona (tistih inčev) ampak dejanske dimenzije telefona.

To je nekaj, česar ljudje kar nočejo razumeti. Danes dobiš 6.6" telefon v obliki iPhone 6+, ta telefon je bil šele cegel tudi ko si ga primerjal s telefoni iste velikosti ekrana.


Joj kako ste eni "pametni" (beri: tečni) s temi pokroviteljskimi modrovanji - sam verjamem da je vsaj na tem forumu čisto vsem jasno kaj je diagonala zaslona in kaj mera ohišja. Bolj verjetno se mi zdi da VI ki tako odgovarjate sploh ne dojamete da je nam (ostalih) je to itak vse jasno in se dejansko pogovarjamo o zunanjih DIMENZIJAH telefona. Pač diagonala zaslona se omenja ker je to poenostavljen podatek o velikosti telefona - mislim pa da že vsak teleban ve oz razume, da v isto ohišje z manj robovi lahko spraviš večjo diagonalo zaslona.

radmannsdorf ::

Meiniken je izjavil:

Moj poco je ubistvu zelo tanek, ampak prozoren kondom ovitek daje občutek debelosti.

Priporočam Niilkin Frosted zaščito. Telefon je na občutek ful tanjši, kvaliteta izdelave ovitka pa itak premium. Pri nas vse telefone furamo v njihovih ovitkih. Top!
http://nillkin.org/smartphones-accessor...

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

Nilkonovi frosted shield ovitki so že res tanki, vendar na račun tega, da so narejeni iz trde plastike in ne silikon gela. Temu primerna je slabša zaščita ob padcu z višine.

nowaknejc ::

Ali mi a1 podpira qc 3.0 ? Gledam en avto polnilec, ki omogoča qc 3.0.

hvala za odgovor

ivanuscha ::

Ima kdo idejo kje bi lahko dobil nov Poco X3 NFC (64 ali 128 vseeno) do srede, se pravi v 2 dneh? So povsod v Slo. cene tako napihnjene, ali pa je kakšna trgovina ki jo ne poznam? Hvala, lp!

Jirzy ::

Z nekaj srece ga bos dobil v dveh dneh iz honorbuya, imajo skladisce v Sloveniji. Cena 240 eur.

Meiniken ::

>hitro
>ugodno

Pick one :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Luka99 ::

ste videli mi11 za 500€

facepalm ::

Mene je bolj zanimala prezentacija miui 12.5. Koncno so razumeli, da userji ne zelijo bloata in njihove namenske app-e za vsako stvar.
Prvi MIUI, ki ga tezko pricakujem.

__Devil__ ::

Jaz pa sem kupil Pocota X3 od ;-) in sem zelo zadovoljen, za ta denar hiter, vsec mi je najbolj 120hz zaslon. Se navadiš na velikost. Priporočam. Tudi MIUI je najboljsi android sistem. Prej sem imel (še imam) Redmi 5 Plus in še vedno deluje super. Super, če bo kmalu nova MIUI sistemska posodobitev. Mislim, da se že pripravlja izid novega Poco X4?

kanarin ::

Menim, da Xiaomi (skupaj z Redmi in Pocophone) zadnja leta močno pretirava s frenetičnim izdajanjem vedno novh in novih modelov. Recimo, sam sem nabavil Redmi 5 Note Pro leta 2018 (uradno predstavljen marca tega leta), lani Mi 9T Pro zdaj se še najavlja serija 11 (Xiaomi Mi 11) - v slabih 3 letih se je obrnilo (vsaj številčno) že 7 generacij telefonov !? Saj po eni strani mi je jasna njihova stategija - da se stalno ohranja nek hype, torej zanimanje oz pojavljanje tega branda v javnosti. Po drugi strani pa se dela precejšnja zmeda pri samih uporabnikih (kopica precej podobnih modelov - v čem se pravzaprav razlikujejo ?!?) in zmanjšuje vrednost teh telefonov na daljši rok (vrednost rabljenih Xiaomijev se ne more primerjati že s Samsungi, kaj šele z iPhoni). Zaradi tega mislim, da povprečni uporabnik v SLO, ki ga ne zanimajo toliko vse možne tehnične specifikacija oz nimajo ne volj in časa se v to poglabljat enostavno na koncu enostavno preskoči Xiaomi in rajši izbere nek Samsung oz iPhone - kljub temu da cenovno primerljiv Xiaomi (še vedno) ponuja (bistveno) več.

Tak da se konec leta 2020 (kljub popularnosti ot razširjenosti na svetovni ravni - beri predvsem Azija) še vedno težko znebim vtisa, da Xiaomije pri nas bolj ali manj še vedno nabavljajo predvsem geeki oz. tehnološko bolje osveščeni uporabniki (tako zase kot za svoje družinske člane). Xiaomi dejansko pri nas še vedno ni široko prepoznan kot (uspešen) brand oz eden vodilnih proizvajalcev telefonov (kar je tudi razumljivo zaradi skoraj neobstoječega marketinga oz ne-promocije te znamke) - se upam staviti če bi v Sloveniji naredili anketo bi pri populaciji over 50 let velika večina sploh ne bi poznala te znamke.

facepalm ::

Marketing je bistvo. Ta je v EU pokopal Sony in HTC. Hkrati povzdignil Samsung in Huawei (Apple je klasa zase).
Ljudje se pocasi seznanjajo z brandom Xiaomi. Nekako tako kot so se pred cca 8mi leti s Huaweiem. Takrat je Huawei dal ogromno na marketing (predvsem oglaseval fotoaparat) in je postal prepoznaven brand.
Tako bi lahko postal katerikoli. Npr. a ves katere modele ima danes v ponudbi LG ali Motorola? Ne? Slab marketing;)
So pa pri nas Xiaomiji tudi manj priljubljeni ker so poceni in se zato smatrajo za slabe. Dandanes se kupuje telefone za 30EUR+/m + narocnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

The Wiber ::

(Pre)natrpanje telefonov na trg je eden izmed najcenejših, najvarnejših in najučinkovitejših markentinških potez na tem podričju. Že ko ti iščeš nov telefon in gledaš razne reviewe, primerjevalnike cen, je zelo velika verjetnost, da boš vsaj zasledil en Xiaomi telefon in ker ima Xiaomi "zasičen" trg v vsakem segmentu, jih boš videval ogromno. Že iz samega psihološkega vidika se ti podzavestno "seznanjaš" s to znamko in njenimi produkti. Tako je recimo Samsung postal št. 1 pred mnogimi leti in ta model je fural tudi Huawei, prav tako pa tudi Apple počasi vpeljuje takšne taktike. In ta model ni edinstven le za mobilni segment, malce se ozri okoli sebe in ga boš zagotovo opazil.
+ nizke marže (5 %) Xiaomijevih naprav še dodatno pomaga pri prodaji (in to deluje univerzalno vsepovsod) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: The Wiber ()

Meiniken ::

Ampak glede na to, da ima Xiaomi malo profita (torej tistih ~ 5%) na vsak telefon bi eventuelno prisilili tud druge proizvajalce na nižanje cen, mar ne?

Nekako tako kot AMD vs Intel zgodba, ko na neki točki praktično ni bilo smisla kupovati Intelovih procesorjev.

Sicer pa naj še trg zasičijo z manjišimi telefoni v vseh cenovnih rangih pa bojo še več slavja poželi.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

kanarin ::

The Wiber je izjavil:

(Pre)natrpanje telefonov na trg je eden izmed najcenejših, najvarnejših in najučinkovitejših markentinških potez na tem podričju. Že ko ti iščeš nov telefon in gledaš razne reviewe, primerjevalnike cen, je zelo velika verjetnost, da boš vsaj zasledil en Xiaomi telefon in ker ima Xiaomi "zasičen" trg v vsakem segmentu, jih boš videval ogromno. Že iz samega psihološkega vidika se ti podzavestno "seznanjaš" s to znamko in njenimi produkti.


Ja, ampak treba tu ločiti segmente potencialnih kupcev , kot rečeno eno so geeki oz tehnološki navdušenci, ki aktivno iščejo najboljši telefon za nek zastavljen budget, drugi pa splošna oz ostala populacija. In slednje je seveda neprimerno več. In na to populacijo (govorim za našo državo) tak marketing, kot ga ti opisuješ pač ne deluje. Kvečjemu deluje odbijajoče - pač neki kitajski proizvajalec, ki skoraj tedensko torpedira nove in nove modele - to ne more zbujati nekega zaupanja. Če ne spremljaš redno in se ne poglabljaš v specifikacije in review-je je dejansko težko slediti vsem novostim in vedeti, v čem se modeli med sabo razlikujejo oz komu so sploh namenjeni. Če nekaj kupiš danes bo čez par mesecev ziher že zastarelo, kot rabljena roba pa sploh ne bo imelo vrednosti. Še več - pogosto opažam tudi v strokovnih krogih pri nas, da nekako Xiaomije ne jemljejo preveč resno - najpogosteje jih moti MIUI preobleka, bloatware - po drugi strani pa častijo predvsem "čisto" Android izkušnjo (npr. Pixli) ter v osredje dajejo še ostale za naš trg bolj ali manj obskurne znamke (LG, Motorola, konec koncev tudi Nokia). Tako da tudi s te strani ti telefoni pri nas ne dobijo neke dobre oz večje publicitete. Meni dokaj nerazumljivo, ampak tako pač je.

The Wiber ::

@Meiniken
Samsunga je že prisil, da so svoj midrange izboljšali, npr. A serija, ki ima A51 na top 10 prodajanih telefonov tega leta in Samsung bo še izboljšal A serijo z naslednjo generacijo. Če se gre leakom (Indijski certifikati) zaupati bo imel A52 SD 750G, kar odpravi največji problem pri Samsungu: Exynos procesorji. Tudi realme je nastal ravno zaradi nizkih marž Xiaomija, poleg vseh ostalih kitajskih znamk ki furajo ta nizkomaržni model že od samega začetka. Obstaja razlog, da je Xiaomi 3. največji proizvajalec telefonov globalno in ravno ta je v tem, da je različen od njegovih največjih konkurentov.

@kanarin
Žal je tudi Stock Android nekaj, na kar gledajo samo geeki. Lahko ga promovira tudi največji influencer na svetu (MKBHD), ampak je večina telefonov, ki ima neko verzijo stocka zelo nizko na prodajni lestvici, izjema je pixel. Nekateri ga celo zapuščajo (BBK group: OPO, realme, in drugi), drugi ga sovražijo od samega začetka: Samsung (Tizen), spet nekateri so zrasli ravno s pomočjo custom ROM-a (Xiaomi). Tukaj se gre za identiteto posameznega podjetja in ta si želijo diferencirati od ostale androidne konkurece na isti načim kot se Apple z iOS.
Seveda bi pa rad tudi videl znamko, ki prodaja samo par modelov telefonov. Teh je malo, zato ker je prenasičevanje trga uspešno četudi izgleda da ne, saj tako kupce čedalje bolj seznanjajo z znamko in gradijo podzavestno zaupanje. Čisti psihološki princip.

kanarin ::

Še nekaj - a se samo meni dozdeva, da se koncept pop up kamere nekako ni najbolj prijel ? A ve kdo kakšni so razlogi ? To me po svoje malo čudi - glede na recimo enormno popularnost lanskega modela MI9T Pro (katerega sem si kot rečeno omislil tudi sam). A ima kdo (že) kakšne probleme z uporabo te kamere? A je trenutno edini aktulani Xiaomi model s tako kamero le še Redmi K30 Pro ?

Sam spadam med tiste uporabnike, ki zelo cenijo oz jim dosti pomeni "čist" bezel-less zaslon (brez raznih nadležnih notchev, drop notch, punch holi, torej motečimi elementi na ekranu). Meni se argument, da se na to "itak navadiš" sliši bolj kot slaba tolažba - kot resnično dejstvo. Sam se recimo po več kot letu uporabe še kar nisem uspel navaditi že na zaobljene robove ekrana telefona (še posebej na spodnji strani - ko skrolaš po neki web strani ali aplikaciji in spodaj vidiš na robovih odsekan test).

Meiniken ::

Res je, pop up kamera se ni prijela kej preveč, razloga za to pa sicer nebi poznal. Sam najraje sprednje kamere sploh imel nebi.

Zdej se sicer trudijo spravit sprednjo kamero pod zaslon ampak je zaenkrat še vse bolj v poizkusnem obdobju.

Kar se robov (bezels) tiče bi zase rekel, da jih še malce celo pogrešam. Poco x3 je sicer super ampak vrag je ko ležiš in držiš telefon z eno roko nad nivojem glave in se moraš trudit, da se del kože ne dotika zaslona. Pa lahko to apliciram na vse moderne telefone. Teh težav prej ni bilo.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Hydros ::

Pop up kamera se ni prijela, ker je večino strah da se bo pokvarila. Tudi sam imam Mi 9T pro in zaenkrat še ni problemov, je pa res da spredjne kamere ne uporabljam. Odkar imam telefon je bila sprednja kamera zunaj maksimalno 10x, pa še to večinoma zato ker je koga od kolegov zanimalo kako to funkcionira.

Vm1999 ::

Poco F2 Pro ima tudi pop-up, saj je telefon ubistvu re-brand K30 Pro.
Najbolj me pri njem moti teža - raje bi imel velikost Mi 9T Pro (K20 Pro)

Kamera pod zaslonom je že na trgu, in sicer na ZTE Axon 20 5G.

The Wiber ::

Možno da so imeil proizvajalci nekakšne probleme s pop-out kamero. Lahko je bila predraga, lahko se je prehitro pokvarila znotraj garancijskega roka in so imeli veliko poporavil ali pa opažajo, da prodajne številke govorijo o tem, da splošni populaciijii uporabnikov enostavno ni mar zanj in se znajo navadiiti na punch hole design ?\_(?)_/?

Vm1999 ::

Pomoje prej to zadnje.
««
322 / 374
»»