» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
311 / 374
»»

svecka ::

xiaomi ima vgrajen v telefon program za prenašat vse (slike, spročila, imenik,..). Imenuje se SHARE ME.

NejcSSD ::

A ni Mi Mover, vsaj pri meni
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mared ::

MI mover je za prenos podatkov (aplikacije, stiki....) na nov telefon.

Share me se uporablja za prenos slik (ostalih datotek) med dvema telefonoma!

robertko ::

Hvala za odgovore, bom probal nekaj od tega kar ste napisali.

itak37 ::

Google backup bi tudi moral to prenest.

sloxl8 ::

Se kje še da dobit Mi 9 SE?

barakus ::

A tole ima slovenski jezik? https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-9a-2...

pedalo ::

Ima

Fairplay ::

Ve kdo za kakšno ponudbo za Poco F2 pro, da pošiljajo iz evrope in da je okrog 350€?

itak37 ::

https://www.aliexpress.com/item/4001112...
Tukaj sem ga jest nabavil, prišel v enem tednu iz Španije, brez dodatnih stroškov. Mislim da se ceno da še malo znižat.

Fairplay ::

Hvala. Ce najde kdo se kaksno cenejso ponudbo, se priporocam...

MxxW5 ::

Jaz sem Poco F2 Pro dobil pred kakim tednom z Aliexpressa (hvala Kripto mesi!) za 320 EUR iz španskega skladišča. (https://www.aliexpress.com/item/4001034... ). Z dostavo ni bilo težav.

Prvi vtisi.

DOBRO:
- Telefon pride z MIUI 11, vendar se takoj nadgradi na MIUI 12, ki sploh ni slab. Namesto obupnega App Vaulta je Xiaomi prešaltal na Google Discover (BTW, a se ni ta stvar včasih imenovala Google Now?), namesto Xiaomijevih aplikacij za telefon, imenik in SMS-e so na telefonu guglovi appi (Phone, Contacts, Messages), kar je super. Tudi neodstranljivega šita je dosti manj kot na prejšnjih Xiaomijevih telefonih.
- Ekran je svetel in kontrasten, bistevno bolj, kot pri PocoF1.
- Telefon je hiter (čeprav se meni ne zdi prav nič hitrejši od Poco F1, ki sem ga imel prej, in je imel SD845).
- Odlično izgleda, še posebno moder.
- Pride z zelo solidnim ovitkom in nalimanim screen protectorjem, ki ni ravno ne vem kaj.
- Always-On screen je kul. Super Wallpaperji so fajn, še posebej Saturn.
- Sprednja kamera je pravi party piece. Tudi ni slabo, da je fizično skrita v ohišju, tako, da te hekerji ne morejo gledati (in snemati), če ti vdrejo v telefon.
- Polnilec, ki pride zraven, je za vola ubit in polni telefon res hitro. Jaz sem sicer do hitrih polnilcev skeptičen, saj menim, da krajšajo čas bateriji. Zato telefon raje polnim čez noč s "počasnim" polnilcem.

NE TAKO DOBRO:
- Fingerprint reader. Ni tako hiter in natančen kot tisti na Poco F1, ki ga je imel zadaj. Face Unlock je bil na Poco F1 zakon, saj si samo pritisnil power tipko, pogledal v telefon, ki se je v hipu odklenil. Tukaj moraš pritisniti power tipko, slajadti s prstom po ekranu navzgor, nato pride kamera ven, nato pa se telefon odklene. Počasno in neuporabno. Sedaj uporabljam fingerprint reader, ki pa, kot rečeno, ni na ravni Poco F1.
- Baterija zdrži enako ali manj kot pri Poco F1, čeprav je precej večja. To se zna sicer še popraviti, saj se v prvem tednu baterije ne da oceniti, pa tudi Always-On ekran imam vključen.
- Kamera. Nisem jo še ravno veliko preizkušal, ampak na prvi pogled je nekje na ravni Poco F1, kar ni kompliment.
- 60 Hz ekran.
- Za razliko od Poco F1 in Redmi Note 4, k sem ju imel prej, je mod scena za ta telefon mrtva. Niti xiaomi.eu roma ni, kaj šele kakšnih drugih. Gcam je podprta, ampak ni nek presežek glede na originalno kamero (za razliko od PocoF1).

Skratka, za 320 EUR zelo dober deal, ne pa tako dober, kot je bil Poco F1, za katerega sem dal 280 EUR, kaj šele Redmi Note 4, ki me je prišel 130 EUR (!!).

EDIT: Še to. Na vsak telefon dam trd screen protector. Bo fingerprint reader ta takšnem delal? Xiaomi na telefonu opozarja, "naj uporabljamo le priporočene screen protectorje." Kar zoprno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

;-) ::

Je kak fon do 200€ ali 250 max ki bi mi nadomestil note 8 pro.

Zahteve napram note 8 pro:
-manjši
-vsaj tako dobra baterija
-vsaj tako dobra zadnja kamera
-vsaj 128GB spomina
-proc in ram mi je vseeno mi ke sedaj 6/64 dovolj samo prostor me muči
-odlično pa bi bilo da zadaj nebi bil plastičen

Torej iščem predvsem manjši telefon z vsaj 128gb prostora. Ce pa zadaj ni plastičen pa je že tako moj.

xandros ::

Se ne strinjam...

>- Telefon pride z MIUI 11, vendar se takoj nadgradi na MIUI 12, ki sploh ni slab.

miui 12 je nedokoncan, recimo niti mobilne porabe ne pokaze v app center

> Telefon je hiter (čeprav se meni ne zdi prav nič hitrejši od Poco F1
orng hitrejsi je! kje pa to potrebujes je pa drugo vprasanje

>- Fingerprint reader. Ni tako hiter in natančen kot tisti na Poco F1
nasprotno,hiter, natancen, celo polozaj so popravili

>- Baterija zdrži enako ali manj kot pri Poco F1
se ne strinjam, baterija ful drzi z amoled in dark theme


>- Pride z zelo solidnim ovitkom
bljak

>- Kamera. Nisem jo še ravno veliko preizkušal, ampak na prvi pogled je nekje na ravni Poco F1
nasprotno, kamera je vrhunska

MxxW5 ::

xandros:

- Jaz kakšnih bugov v MIUI 12 nisem odkril. Mobilne porabe ne rabim, zato nisem nič opazil.

- Če je res orenk hitrejši, jaz tega nisem opazil. Je pa res, da benchamarkov nisem delal, iger pa tudi ne igram.

- Položaj fingerprint readerja je res boljši, ampak na ekranu ga je težje zadeti. Moj se bolj moti pri (ne)prepoznavi, kot tisti na Poco F1.

- Dark Theme ne uporabljam. Sem probal, ampak preprosto ne gre. Ne morem se navaditi.

- Meni je ovitek kul, saj je prozoren in pokaže lepoto telefona. Zraven Poco F1 in Note 4 sta prišla bistveno slabša ovitka. Itak sem po svoji stari navadi naročil še tri štiri ovitke, ampak še niso prišli.

- Glede kamere upam, da imaš prav. Kot rečeno, nisem je še dosti preizkušal.

xandros ::

POzabil si tudi na NFC.
F1 ni bil flagship, F2 je pa lahko komot.
In to okoli 350e.
Manjka samo se boljsi SW

;-) ::

Kak material je zadnja plat pocota f2pro?

Vm1999 ::

MxxW5 je izjavil:



EDIT: Še to. Na vsak telefon dam trd screen protector. Bo fingerprint reader ta takšnem delal? Xiaomi na telefonu opozarja, "naj uporabljamo le priporočene screen protectorje." Kar zoprno.


Meni je na začetku (out of the box) fingeprint reader deloval super. V primerjavi z nekim mid-range Samsungom, pri katerem sploh nisem uspel registrirati prsta, dosti boljše. Oba tipa "under display".
Po namestitvi zaščitnega stekla, kupljenega na nemškem amazonu deluje dosti slabše. Sicer se s časom navadiš, kako pritisnit s prstom. Sem registriral isti prst 3x in je potem malo bolje. Imam probleme predvsem zato, ker si preveč pogosto umivam roke. :)

darkolord ::

xandros je izjavil:

>- Fingerprint reader. Ni tako hiter in natančen kot tisti na Poco F1
nasprotno,hiter, natancen, celo polozaj so popravili
Tudi najhitrejši fingerprint senzorji pod ekranom so za razred počasnejši od klasičnih. Pri 4X in A1 nisem mogel odmakniti prsta tako hitro, da ga ne bi prepoznal.

Vm1999 ::

MxxW5 je izjavil:


- Jaz kakšnih bugov v MIUI 12 nisem odkril. Mobilne porabe ne rabim, zato nisem nič opazil.


Jaz sem jih nekaj:

1) Ob predvajanju bodisi vsebine v ozadju, bodisi cast-anja na TV, se "kontroler za uravnavanje glasnosti" ne pokaže. To recimo se na Redmi Note 5 (oba MIUI 12) ne zgodi. Se pravi ne moreš uravnavati glasnosti česa drugega istočasno.

2) Če dodaš bljižnico za kontakt na zaslon, se čez nekaj časa sam od sebe usvari dodaten zaslon z n-krat pomnoženo bljižnico tega kontakta.

3) Zavihek "Battery usage stats" v nastavitvah je popolnoma uničen z MIUI 12.

4) Google Backup (za nastavitve telefona) ni deloval - rešil z USB Debugging in ADB


MxxW5 je izjavil:


- Glede kamere upam, da imaš prav. Kot rečeno, nisem je še dosti preizkušal.


Meni se zdi v določenih primerih Gcam dosti boljši. Npr. Selfie kamera in Portrait mode pri glavni kameri.
Slike so, vsaj na zaslonu telefona, bolj všečne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

;-) ::

Jutri pride ven Poco x3 mogoce pa se malo pocakam.

Brainstorm ::

@MxxW5

Kako da ni xiaomi.eu roma za poco f2 pro, seveda da je: https://xiaomi.eu/community/threads/miu...

MxxW5 ::

Mogoče sem idiot, ampak zadnjič sem ga iskal in ga nisem našel. Hvala za info.

EDIT: Ne vem ali sem čorav, ampak jaz Poco F2 Pro ne vidim na seznamu podprtih naprav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Brainstorm ::

Če ga bo kdo naložil in rootal pocota naj sporoči, sam zaenkrat še oklevam, ker še ni uradnega TWRP recoveryja.

-valvoline- ::

Za gcam, bistveno je instalirat pravo apk za tvoj telefon pa se dodatno loadat taprave xml nastavitve.

Brainstorm ::

https://sourceforge.net/projects/xiaomi...

xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.5.0.QJKCNXM_v12-10.zip


MxxW5 je izjavil:

Mogoče sem idiot, ampak zadnjič sem ga iskal in ga nisem našel. Hvala za info.

EDIT: Ne vem ali sem čorav, ampak jaz Poco F2 Pro ne vidim na seznamu podprtih naprav.

MxxW5 ::

Tnx.

Brainstorm ::

Oziroma, tale je še novejši: xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10.zip

facepalm ::

Brainstorm je izjavil:

Če ga bo kdo naložil in rootal pocota naj sporoči, sam zaenkrat še oklevam, ker še ni uradnega TWRP recoveryja.

Jaz sem pa, sicer na rn9s, raje ostal na tovarniskem global romu. Xiaomi.eu je baziran na china romu, kateri ima namescene xiaomijeve appe za sporocila in klice. Global pa ima od googla.
Trenutno mi najbolj ugaja global rom z debloatom preko fastboota. Twrpja pa ne namescam vec na nobeno napravo, ker ga ne potrebujem (ni potreben za root).

jocoj ::

Zunaj je Poco X3. Trenutno top telefon za 230 EUR na Aliju iz Španije s poštnino.

Brainstorm ::

Kako pa potem flashat magiska brez twrpja, tudi meni zaenkrat ustreza global rom, sem ga že debloatal, rad pa bi imel root dostop, za potrebe backupa (titanium backup itd...)

-valvoline- ::

Reklame in spy-janje iz global roma kokr vem se ne da odstranit. EU rom je must have.

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

Reklame in spy-janje iz global roma kokr vem se ne da odstranit. EU rom je must have.

reklam nimam. glede spyware pa povej kateri apk, pa ti povem ce sem ga uspesno odstranil ali freezal.

Brainstorm je izjavil:

Kako pa potem flashat magiska brez twrpja, tudi meni zaenkrat ustreza global rom, sem ga že debloatal, rad pa bi imel root dostop, za potrebe backupa (titanium backup itd...)


naceloma si zrihtas original boot.img trenutnega roma (extractas iz official firmwarea), installiras magisk manager, patchas ta boot.img in ga nato flashas v fastbootu. kopijo originala pa shranis, ker ga ponovno flashas, ko zelis ota updateat telefon. nato postopek ponovis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Brainstorm ::

Hvala, nisem vedel da gre tudi tako.
Našel še navodila:https://www.mobilewithdrivers.com/magis...

Podatkov verjetno ta proces ne zbriše s telefona?
Edino mi ni jasno ali ima poco f2 pro dve ali eno particijo
For devices with A/B partition system, use the following commands: fastboot flash boot_a patched_boot.img

fastboot flash boot_b patched_boot.img

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Brainstorm je izjavil:

Hvala, nisem vedel da gre tudi tako.
Našel še navodila:https://www.mobilewithdrivers.com/magis...

Podatkov verjetno ta proces ne zbriše s telefona?
Edino mi ni jasno ali ima poco f2 pro dve ali eno particijo
For devices with A/B partition system, use the following commands: fastboot flash boot_a patched_boot.img

fastboot flash boot_b patched_boot.img

Podatki ostanejo. Afaik xiaomiji nimajo a/b particij (razen A serije).

;-) ::

€ 206,57 76%OFF | [World Premiere Sales In Stock on Sept 8] POCO X3 NFC Global Version Snapdragon 732G Xiaomi Smartphone 64MP Camera 5160mAh 33W
https://a.aliexpress.com/_dVH9Fz7

A tole je zaloga in takoj poslano ali kak preorder? Sem skoraj preprican da je takoj poslano a sem se ze opekel s takole stvarjo in raje prasam.

facepalm ::

Jaz razumem, da bo na zalogi od 8.sept. dalje. To bo zanimiv telefoncek, ko bo okoli 200EUR na amazonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

afna1972 ::

Vprasanje za mi note 10 lite - nikjer ne najdem nastavitve za nastavitev prikaza stikov v ikoni slušalke. Tam mi je google skopiral vse stike iz googla vključno z vsemi maili..itd. V ikoni stiki pa lahko nastavim sim 1 kjer imam telefonske in le te bi nastavil na tel. brez mailov itd..

jocoj ::

;-) je izjavil:

€ 206,57 76%OFF | [World Premiere Sales In Stock on Sept 8] POCO X3 NFC Global Version Snapdragon 732G Xiaomi Smartphone 64MP Camera 5160mAh 33W
https://a.aliexpress.com/_dVH9Fz7

A tole je zaloga in takoj poslano ali kak preorder? Sem skoraj preprican da je takoj poslano a sem se ze opekel s takole stvarjo in raje prasam.

To je cena iz Kitajske in boš moral čakati da pride plus skoraj sigurno bo šlo čez carinski postopek.
Naročiti je treba iz španskega skladišča

Ta dva kupona za popust bosta veljavna od jutri (ne vem pa, če bo popust tudi za špansko skladišče).

⚡ Exkluzívny kupón pre 64 GB verziu: SKPOCOX3A
⚡ Exkluzívny kupón pre 128 GB verziu: SKPOCOX3B

plus na topcashback ima aliexress trenutno 6% vračilo denarja.

MxxW5 ::

Pizda, zajebal sem. Mar bi počakal en teden in bi vzel X3 namesto F2. Pa bi imel 120 Hz ekran in normalen FP reader.

Mater, če je še kamera pri X3 boljša kot pri F2, bom storil seppuku.

MxxW5 ::

Malo sem pretiraval. Vendarle ima F2P OLED ekran in neplastičen zadnji del. Pa lepši je.

xandros ::

>Vendarle ima F2P OLED ekran
Kaj ce bi ti prvo malo preveril/prebral/primerjal vse skupaj?
Pa preden še enkrat kaj napišeš, še enkrat preveri!

MxxW5 ::

Preveril. Ima super amoled ekran.

Vm1999 ::

MxxW5 je izjavil:

Pizda, zajebal sem. Mar bi počakal en teden in bi vzel X3 namesto F2. Pa bi imel 120 Hz ekran in normalen FP reader.

Mater, če je še kamera pri X3 boljša kot pri F2, bom storil seppuku.


Ne se sekirat, kupil si sicer dražji, vendar boljši (vsaj v večini karakteristik) telefon ;)

Luka99 ::

poco x3 vs f2 pro sploh ne mores primerjat.... lp

MxxW5 ::

Pri Poco F2 pro se mi številka operaterja (Telemach) ob vsakem zagonu telefona doda med googlove stike. Je kdo izkusil kaj podobnega?

facepalm ::

Luka99 je izjavil:

poco x3 vs f2 pro sploh ne mores primerjat.... lp

Xiaomi je s pocotom X3 zadel bistvo. Veliko uporabnikov zeli dober zaslon, kamero, baterijo in hitro odzivnost, nis(m)o pa pripravljeni odstet veliko denarja za flagship, saj ga niti ne potrebujemo (flagship SoC, 5g). Ceprav je ze f2pro zelo poceni.

;-) ::

Narocen poco x3 216€ iz spanije 128gb verzija.

Zico44 ::

;-) je izjavil:

Narocen poco x3 216€ iz spanije 128gb verzija.

A lahko kakšen link?

Master_Yoda ::

Ta poco je kar zanimiv, samo bom raje pocakal da vidim kaksen bo custom ROM support.
Dovie'andi se tovya sagain.
««
311 / 374
»»