» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
310 / 374
»»

MacGyver141 ::

Vsi trije največ izven mest uporabljajo B20, tako da ni važno, katerega imaš.

afna1972 ::

Telemach

Mislim pa, da ce kupim v Austriji ali Slo itak mora biti za naše frekvence in tel za eu.. Dobi se že za 320 do 350 E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: afna1972 ()

stara mama ::

Luka99 je izjavil:


katerga operaterja imas?

Operater nima veze, če živiš vsaj malo izven mesta, je B20 toplo priporočljiv (sploh v naši malo bolj hriboviti državi). Pa ne poslušat tistih, ki pravijo da ga ne rabiš!

Luka99 ::

dobro ti ze ves...

MacGyver141 ::

Zimonem ::

Luka99 je izjavil:

dobro ti ze ves...

Kar dobro ve. Podobne izkušnje. Za tistih 20e razlike, če je. Telemach je pa sploh. Sicer operaterja se da menjat. Ampak nabaviš z b20 pa evropsko pokritostjo. Ne pa nekaj naspol.

afna1972 ::

Gledam Trgovino KOMMDATA ima evropskega z mislim da pravimi frekvencami

https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...

TEHNOLOGIJA
Omrežja: GSM / HSPA / LTE
2G omrežje: GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
3G omrežje: HSDPA 800/850/900/1700 (AWS) / 1900/2100
4G omrežje: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41
Hitrost: HSPA 42,2 / 5,76 Mbps, LTE-A

?????

robertko ::

afna1972 je izjavil:

Gledam Trgovino KOMMDATA ima evropskega z mislim da pravimi frekvencami

https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...

TEHNOLOGIJA
OmreĹžja: GSM / HSPA / LTE
2G omreĹžje: GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
3G omreĹžje: HSDPA 800/850/900/1700 (AWS) / 1900/2100
4G omreĹžje: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41
Hitrost: HSPA 42,2 / 5,76 Mbps, LTE-A

?????


Ne razumem zakaj toliko skrbi okrog teh frekvenc.
Mislim da je Mi Note 10 Lite v naših ali kitajskih trgovinah (AliExpress, gearbest, banggood) tak ali tak Global verzija, tako kot večina drugih njihovih modelov.
Ta problematika je bila bolj prisotna kakšna tri, štiri leta nazaj, takrat je bila večina modelov za njihov trg in ni bilo izdanih dosti Global verzij.
Drugače pa če imaš namen kupiti Mi Note 10 Lite, je smiselno gledati model z 128GB, ker telefon nima reže za spominsko kartico micro SD.
Je pa kar velika razlika v ceni, na priloženem linku za 64GB 350€, npr na banggood 128GB verzija s poštnino in kodo 266€.

pedalo ::

Xiaomo mi note 10 lite obstaja samo globalna verzija z vsemi frekvencami, tako da je vseeno kje kupis.

TR52 ::

Evo, prispel redmi note 9s iz dhgate za 146 eur,eu priority, naročen 14.4.:)

pardon 14.8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TR52 ()

jocoj ::

A si plačal kaj ekstra preko eu priority pošiljke? Ker en gor višje trdi, da je moral pred kratkim doplačati DDV + manipulativne stroške. Osebno sem naročil 2 telefona, res že nekaj mesecev nazaj, in nisem rabil doplačati.

TR52 ::

ne, je prišlo iz Anglije, brez dodatnih stroškov, imel sem še nekaj popusta na telefon pri dhgate se mi zdi.

afna1972 ::

TR52 - kakšen je prvi vtis telefona, tudi jaz kupujem pa kar nekaj oklevam ,pa ne vem zakaj---- mi note 10 lite

TR52 ::

zgleda super, samo je za prijatelja tako da je že šel naprej, zase se bi tudi verjetno še malo stegnil za kaj boljšega, drugače ostajam še na redmi note 3 pro, ko bo omrežje 5g bom pa nabavil :)

aborko ::

Meni so na carini zaustavili note 9s iz Dhgate in sem dodatno plačal ~42€. Že tako ni bilo možnosti plačila s paypalom, tako da se lahko sam slikam + zdej majo še mojo kreditno, garancije pa ko da je ni. Itak pa npr. 128GB note 9s sploh ne pošiljajo več v slo.

facepalm ::

aborko je izjavil:

Meni so na carini zaustavili note 9s iz Dhgate in sem dodatno plačal ~42€. Že tako ni bilo možnosti plačila s paypalom, tako da se lahko sam slikam + zdej majo še mojo kreditno, garancije pa ko da je ni. Itak pa npr. 128GB note 9s sploh ne pošiljajo več v slo.

Zaradi takih malenkosti, jaz raje pozrem tistih 20, 30€ razlike in kupim telefon na amazonu.

afna1972 ::

Naročeno mi note 10 lite 128gb --electronic4you 300 e

Master_Yoda ::

drugače ostajam še na redmi note 3 pro


Same, ne vidim potrebe po novem, pa je ze 4 leta star telefon.
Dovie'andi se tovya sagain.

kanarin ::

Master_Yoda je izjavil:

drugače ostajam še na redmi note 3 pro


Same, ne vidim potrebe po novem, pa je ze 4 leta star telefon.


Če ti kvaliteta kamera sploh ni pomembna bi še lahko vsaj pogojno tudi sam strinjal s to izjavo. Drugače pa...na RN3 pro je kamera za današnje standardne realno povedano..BEDNA ! Mislim da vsi ki vsaj malo spremljamo razvoj in napredek tehnologij na telefonih se zavedamo, da je v zadnjih letih ravno pri kaerih bil narejen še največji oz najbolj viden/koristen napredek (kar recimo rezultira tudi v tem, da so kamere že na današnjih midrangi-ih boljše kot na nekaj let starih flagshipih) Btw. na kateri verzije Android/MIUI je obtičal RN3 pro ?

buttcrack ::

Verjetno ima gcam, ki malce izboljša zadevo.

Apofis ::

jocoj je izjavil:

A si plačal kaj ekstra preko eu priority pošiljke? Ker en gor višje trdi, da je moral pred kratkim doplačati DDV + manipulativne stroške. Osebno sem naročil 2 telefona, res že nekaj mesecev nazaj, in nisem rabil doplačati.

Očitno kokr ma kdo srečo -_-

mikhaair ::

Nekje sem zasledil, da ti povrnejo, če bi imel dodatne stroške.

Ganon ::

Apofis je izjavil:

Očitno kokr ma kdo srečo -_-


Čudna logika. Da prihranite tistih nekaj evrov, izberete cenejšo poštnino in ste potem do zadnjega v negotovosti, ali bo šlo skozi ali ne. Za piko na i se paket ustavi na carini in imate dodatne stroške. DHL nikoli ne zataji.

woman ::

@kanarin
Uporabniki imamo pač različne želje in potrebe, vsak zase najboljše ve, a ne? Mogoče gre kdo raje za par dni na dopust, ali si privošči kaj drugega, kot bi kupil najnovejši telefon ali katerokoli drugo igračko.
Res ne vem, zakaj ste nekateri tako pokroviteljski? :P
Pa ne me zdaj napadat, tako kot ti, sem napisala svoje mnenje. ;)

kanarin ::

@woman

OK, vsak zase najboljše ve, a torej to pomeni da se potem ne sme izraziti svojega mnenja v tej temi ? Kaj konkretnmo je bilo "pokroviteljskega" v mojem postu ? Ob branju takih floskul oz pametovanjih vedno samo na široko zazeham...

Zaradi mene lahko uporabljate še stare Nokie ali Ericsonne, samo ne vidim poante zakaj bi se s tem hvalili oz oglaševali na tehnološkem forumu. Pa govori to nekdo, ki je še lani uporabljal Samsung A5 2016 (zdaj pa sem ponosni lastnik svojega prvega Xiaomija- - Mi 9T Pro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

-valvoline- ::

Redmi note 3 sd650 flashan z kaksnim solidnim pie romom (npr pixel experience ali havoc os) plus google camera je se vedno beast od telefona. Obstaja odlicen gcam tudi za stock miui android 6, le night sight mu manjka in par sodobnih funkcij. Zadnja kamera je 16mp kakovostna samsungova gcam dela cudeze s tem. Pri novejsih xiaomi telefonih stock kamera se je zelo priblizala kakovosti gcamu, pri starejsih (note 3,4,5) gcam popolnoma transformira telefon v skoraj profi fotkica. Mam se doma enga note 4x, fotke z gcamom so izjemne prakticno na nivoju mi a3 ce ne zumiras.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

-valvoline- je izjavil:

Pri novejsih xiaomi telefonih stock kamera se je zelo priblizala kakovosti gcamu


To tudi sam opažam, sem namreč namestil toliko opevan gcam na mojem Mi 9T Pro pa nekih hudih razlik ne opazim - niti pri Night Sight. Imam pa doma v predalu (pred kratkim upokojen ampak še vedno normalno delujoč) Redmi 4 Prime - tam seveda na tovarniškem ROM-u ni možno namestiti gcam, me pa zdaj ko ni več v aktivni uporabi mika da bi se malo poigral s temi ROM-i...samo nimam s tem še nobenih izkušenj pri telefonih (to sem počel samo na nekih kitajskih tablicah že dolga leta nazaj) zato bi prosil za nasvet oz kakšen link kako se pride do tega da lahko namestim gcam na Redmi 4 Prime.

Hydros ::

Pri Night Sight je na Mi 9T Pro kar velika razlika pri normalnih slikah pa je skoraj neopazna na RN 4X pa gcam kamero dosti izboljša ampak polished turd is still a turd

Master_Yoda ::

kanarin je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

drugače ostajam še na redmi note 3 pro


Same, ne vidim potrebe po novem, pa je ze 4 leta star telefon.


Če ti kvaliteta kamera sploh ni pomembna bi še lahko vsaj pogojno tudi sam strinjal s to izjavo. Drugače pa...na RN3 pro je kamera za današnje standardne realno povedano..BEDNA ! Mislim da vsi ki vsaj malo spremljamo razvoj in napredek tehnologij na telefonih se zavedamo, da je v zadnjih letih ravno pri kaerih bil narejen še največji oz najbolj viden/koristen napredek (kar recimo rezultira tudi v tem, da so kamere že na današnjih midrangi-ih boljše kot na nekaj let starih flagshipih) Btw. na kateri verzije Android/MIUI je obtičal RN3 pro ?



Ja slikam ne kaj dosti - kamera ze na zacetku ni bila super.
Jaz trenutno laufam Android 9, ker ima najboljsi battery usage, so pa gladki romi z Android 10 veni in so OK za daily driver (samo raje polnim na 3-4 dni kot pa vsak drug dan heh).
Dovie'andi se tovya sagain.

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Pri novejsih xiaomi telefonih stock kamera se je zelo priblizala kakovosti gcamu


To tudi sam opažam, sem namreč namestil toliko opevan gcam na mojem Mi 9T Pro pa nekih hudih razlik ne opazim - niti pri Night Sight. Imam pa doma v predalu (pred kratkim upokojen ampak še vedno normalno delujoč) Redmi 4 Prime - tam seveda na tovarniškem ROM-u ni možno namestiti gcam, me pa zdaj ko ni več v aktivni uporabi mika da bi se malo poigral s temi ROM-i...samo nimam s tem še nobenih izkušenj pri telefonih (to sem počel samo na nekih kitajskih tablicah že dolga leta nazaj) zato bi prosil za nasvet oz kakšen link kako se pride do tega da lahko namestim gcam na Redmi 4 Prime.

Na telegramu mas kanal markw miui pie ports, developer je nek rus urartu. Telefona mors odklenit, nalozit twrp z treble da podpira pie (npr orange fox 10.x), poj sele lahko flashas poljubni sw. Verjetno ima ze portiran kaksen miui 12 na pie, lahko pa sprobas tudi kaj non miui mas tega na xda kolk ces. Ker rrja ni vec, naslednji najboljsi custom se mi zdi da je havoc os.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

jocoj ::

Ganon je izjavil:

Apofis je izjavil:

Očitno kokr ma kdo srečo -_-


Čudna logika. Da prihranite tistih nekaj evrov, izberete cenejšo poštnino in ste potem do zadnjega v negotovosti, ali bo šlo skozi ali ne. Za piko na i se paket ustavi na carini in imate dodatne stroške. DHL nikoli ne zataji.

Razlika je več kot nekaj EUR, saj je EU priority line praviloma zastonj, oziroma par EUR. Potem lahko naročiš tudi iz EU, če prišteješ še dodatno DHL poštnino in si s ceno ponavadi tam tam oziroma je ceneje. Poleg tega tudi DHL ni vedno zagotovilo, da bo brez dodatnih stroškov in če bo do stroškov prišlo, bodo ti višji, kot pri Pošti Slovenije, ker imajo višjo postavko za manipulativne stroške.

kanarin ::

Dajmo povedat zelo konkretno, ne samo teoretizirat - koliko vas je pri naročilo z "EU priority line" kdaj kaj doplačalo, recimo procentualno ? Jaz sem že kar nekaj naročal v zadnjih 10 letih - pa NIKOLI nisem nič doplačal pri taki opciji dostave. Izjeme pa so vedno možne, ampak ne samo tu, na vseh področjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

mikhaair ::

Naročil 3x Xiaomi, nikoli nič doplačala. Tudi zasledil se nisem, da bi nekdo moral doplačati. Za sedaj vemo le za primer, ko nekdo ne ve kaj je odkljukal, ter moral plačati dajatve.

okna ::

Eno vrašanje kako kej je ta router Xiaomi Mi Router AX1800 in ali je to uporabna zadeva?

buttcrack ::

kanarin je izjavil:

Dajmo povedat zelo konkretno, ne samo teoretizirat - koliko vas je pri naročilo z "EU priority line" kdaj kaj doplačalo, recimo procentualno ? Jaz sem že kar nekaj naročal v zadnjih 10 letih - pa NIKOLI nisem nič doplačal pri taki opciji dostave. Izjeme pa so vedno možne, ampak ne samo tu, na vseh področjih.

tukaj je bil problem naročanje preko DHgate. GB, BG teh težav načeloma nimata, vsaj ne da bi vedel, sem pa naročil že 30 telefonov, 10 sesalcev in cel kup ostale šare preko EU directa in vedno vse brez posredovanja fursa/carinske pošte.

flameir ::

Gcam na MI9T se naloži iz google playa al je treba rootat telefon?

Hydros ::

flameir je izjavil:

Gcam na MI9T se naloži iz google playa al je treba rootat telefon?

Naloži se apk rootat pa ni treba
https://www.celsoazevedo.com/files/andr...

Luka99 ::

je ce te ne moti china rom na routerju....

okna je izjavil:

Eno vrašanje kako kej je ta router Xiaomi Mi Router AX1800 in ali je to uporabna zadeva?

je ce te ne moti china rom na routerju....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka99 ()

flameir ::

A je že mel kdo težave, da se ni mogu javit na klic (ni mogu poslajdat)? Kolegici je začelo to delat nekaj dni nazaj na MI 9T.

nomad_soul ::

Si lasti kdo Redmi Note 9/9s/9pro in ima prah pod leči zadnje kamere?

evian ::

@flameir
kolegu to počne RN 4x, če ne zapre SMS appa in se vklopi ohranjevalnik zaslona, mislim da deluje le poteg iz zgornjega dela zaslona...

Netrunner ::

Ima xiaomi kakšen majhen telefon z dobro baterijo? Kaj je danes majhno je relativno vendar iščem nekaj ožjega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

facepalm ::

nomad_soul je izjavil:

Si lasti kdo Redmi Note 9/9s/9pro in ima prah pod leči zadnje kamere?

2 kom 9s. Eden je zelo izpostavljen finemu prahu. Zaenkrat so lece ciste.

The Wiber ::

nomad_soul je izjavil:

Si lasti kdo Redmi Note 9/9s/9pro in ima prah pod leči zadnje kamere?

To je nedolgo nazaj postal znan defekt na celotni Redmi 9 seriji.
https://insiderpaper.com/redmi-note-9-u...

robertko ::

Prosim za pomoč.
Kako najlažje prestaviti stike in sporočila SMS, MMS iz starega Samsunga na novega Xiaomi-ja.
Sem hotel z Mi mover, pa mi napiše na Samsungu da ni dovolj prostora za shranjevanje, ker mora ustvariti lokalno varnostno kopijo.
Hvala.

Vanadium ::

nomad_soul je izjavil:

Si lasti kdo Redmi Note 9/9s/9pro in ima prah pod leči zadnje kamere?


Tudi na mojem za enkrat ni še nič prahu

borisk ::

Na mojem 9pro zaenkrat ne, pa veliko časa preživi v žepu kavbojk, in je že kar zaprašen med silikonskim ovitkom in telefonom, ampak za lečo ga še ni...

Ricky_82 ::

Živjo
Kako je kaj z naročevanjem Xiaomija preko Goldway-a? Zdaj nisem že dolgo naročeval nič preko njih. A je še vedno kot je bilo,brez carine in ddv-ja preko DHL-a? Ker po prebranem vidim,da je zadnje čase bolj popularen Banggood. Gre pa se za nakup Mi Note 10 lite 64/128 GB.

buttcrack ::

robertko je izjavil:

Prosim za pomoč.
Kako najlažje prestaviti stike in sporočila SMS, MMS iz starega Samsunga na novega Xiaomi-ja.
Sem hotel z Mi mover, pa mi napiše na Samsungu da ni dovolj prostora za shranjevanje, ker mora ustvariti lokalno varnostno kopijo.
Hvala.

zlovdi na obeh ene višje rangiran sms backup app, kontakti so pa itak na guglu, sicer pa klasičen export .cvs filea.
««
310 / 374
»»