» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
302 / 374
»»

flameir ::

DrSergioDJ je izjavil:

Ima kdo Mi Note 10 (Pro)? Trenutno sem na P20 Pro, pa bi menjal za nekaj vsaj enako dobrega, če ne boljšega. Bo ok ali bom razočaran? Za UI mi je dokaj vseeno, nisem zahteven user, ne igram igric, mi je pa pomemben dober fotič.


Nimam, vendar bi v tem primeru ostal na p20 pro.

Brainstorm ::

Je že kdo naročil, oziroma ima namen naročit Poco F2 Pro za okoli 460€?

Ajnstajn` ::

kaj je sedaj best deal tam okrog 240€? (rajsi malo manj kot vec)
//

Killermode ::

Ajnstajn` je izjavil:

kaj je sedaj best deal tam okrog 240€? (rajsi malo manj kot vec)

To je preveč splošno vprašanje. Recimo že odločitev med 64gb ali 128gb je pomembna.
1. malo manjši za splošno uporabo je; Redmi a3, ima android one
2. večji bolj za kakšne fps igre kot 3.; Redmi note 8 PRO
3. višji z boljšimi kamerami, odlično baterijo; redmi note 9s/pro
Tko na splošno bi blo to, to...

igor0203 ::

DrSergioDJ je izjavil:

Ima kdo Mi Note 10 (Pro)? Trenutno sem na P20 Pro, pa bi menjal za nekaj vsaj enako dobrega, če ne boljšega. Bo ok ali bom razočaran? Za UI mi je dokaj vseeno, nisem zahteven user, ne igram igric, mi je pa pomemben dober fotič.


Po priporočilu ga je kupila moja mama in kamera je res hudo dobra. Telefon tudi dela gladko, edino kar me je zmotilo je, ko odpreš kamero, se za kake pol sekunde, sekundo "zatakne". Tudi ko fotografiraš, je majčken delay, tu bi res prav prišel malenkost močnejši procesor. Ampak overall super telefon s hudo dobrim fotoaparatom.

Ajnstajn` ::

Killermode je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

kaj je sedaj best deal tam okrog 240€? (rajsi malo manj kot vec)

To je preveč splošno vprašanje. Recimo že odločitev med 64gb ali 128gb je pomembna.
1. malo manjši za splošno uporabo je; Redmi a3, ima android one
2. večji bolj za kakšne fps igre kot 3.; Redmi note 8 PRO
3. višji z boljšimi kamerami, odlično baterijo; redmi note 9s/pro
Tko na splošno bi blo to, to...


gledal sem 9s, ki se ga sedajle dobi tam neki za 195€. Zanima me 128GB/6GB. Zanimalo me je, kaj je potem naslednja stopnja, če je 9s za 195€. Toliko teh različnih verzij imajo da nimam pojma kaj je potem boljše.
//

jocoj ::

Do 240 eur in 6/128 je to to. Za 260 eur dobis mi 9t 6/64 iz eu

Endorino ::

jaz bom prek aliexpresa naročo redmi note 9s. edino kar me malce bega je to. sem vprašo kako je z garancijo. pa so mi rekli da nazaj na kitajsko pol pošljem če se bo kaj zgodilo. edino to me malce bega...

Seller: Xiaomi Official Store
Xiaomi Redmi Note 9S 6GB 128GB Global Version Smartphone Note 9 S Snapdragon 720G Octa core 5020mAh 48MP QuadCamera mobile phone
€ 214,18
Shipping: € 4,84via DHLEstimated Delivery Time:23-23 Days

robertko ::

Endorino je izjavil:

jaz bom prek aliexpresa naročo redmi note 9s. edino kar me malce bega je to. sem vprašo kako je z garancijo. pa so mi rekli da nazaj na kitajsko pol pošljem če se bo kaj zgodilo. edino to me malce bega...

Seller: Xiaomi Official Store
Xiaomi Redmi Note 9S 6GB 128GB Global Version Smartphone Note 9 S Snapdragon 720G Octa core 5020mAh 48MP QuadCamera mobile phone
€ 214,18
Shipping: € 4,84via DHLEstimated Delivery Time:23-23 Days


Si mogoče spregledal, Free Shipping from Spain to Slovenia, 3-7 dni..

To kar si ti napisal je pošiljanje iz kitajske, kjer še po vsej verjetnosti fašeš stroške carinjenja in DDV..

aborko ::

Nima Xiaomi nek service center v Španiji? JSt bi vprašal, ker na kitajsko nazaj pošiljati kar dolgo traja.

Endorino ::

Saj zato se želim v nulo prepričat preden naročim. Da nebom res kakega carinjanja in teh zadev še plačevau. V španiji je 50e dražji. Ampak s3m videl da!se cene vsak dan spreminjajo.

robertko ::

Ne vem kje ti vidiš da je iz Španije 50€ dražji. Cena danes je 215€ z gratis poštnino, kjer ne bi smelo biti nobenih dodatnih dajatev.
Glede garancije so ti pa napisali, da je servis na Kitajskem.
Npr. Gearbest ima servis v Španiji.
Eden večjih servisnih centrov naj bi bil na Poljskem, kamor pošiljajo če kupiš telefon pri recimo Telemach-u.

ninjaxx ::

Pozdravljeni, imam xiaomi mi note 10. Original 30W polnilec sem zlomil. Zanima me, če ga laho polnim z polnilcem od iphone 7 ali je lahko kaj narobe?

TheBlueOne ::

Jaz polnim vse telefone na vseh moznih polnilcih + v avtih + na PCjih. :)

Endorino ::

254.57EUR prvi
252.21EUR drugi
Oba dva iz španije.
Kar pa je pod 1000 prodanih pa sploh ne gledam.

209,16EUR pa je 4/64 kar pa ne pride v poštev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endorino ()

Gagarin ::

In zakaj za hudiča kupujete na teh straneh, zakaj rajši ne na Amazon (es ali it)?? Na es imaš za 232€, pa ni komedij z garancijo. Mi je po 1 letu crknil 9t - ekran plava packa, ki se je v enem dnevu razširila čez cel ekran. pisal na Amazon (it - tam sem kupil), dobil ticket, poslal nazaj - v 2 dneh so mi vrnili celotno kupnino + mojo poštnino za pošiljanje nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: facepalm ()

facepalm ::

Gagarin je izjavil:

In zakaj za hudiča kupujete na teh straneh, zakaj rajši ne na Amazon (es ali it)?? Na es imaš za 232EUR, pa ni komedij z garancijo. Mi je po 1 letu crknil 9t - ekran plava packa, ki se je v enem dnevu razširila čez cel ekran. pisal na Amazon (it - tam sem kupil), dobil ticket, poslal nazaj - v 2 dneh so mi vrnili celotno kupnino + mojo poštnino za pošiljanje nazaj.


But, but... 15EUR

(Pomotoma predlagal izbris)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

eldorado29 ::

Bratranec je kupo redmi 9s. Po dveh dneh je razočaran. Ekran baje v kurcu. Sploh pri dnevni svetlobi grde barve.
Jebeš kitajce :)

Killermode ::

Primerjal pa z telefoni v cenovnem rangu nad 500€:))

jocoj ::

Endorino je izjavil:

254.57EUR prvi
252.21EUR drugi
Oba dva iz španije.
Kar pa je pod 1000 prodanih pa sploh ne gledam.

209,16EUR pa je 4/64 kar pa ne pride v poštev

Malo počakaj, da bo kak kupon. če se ti ne mudi. Prejšnji teden je bila cena 195 EUR za 6/128 in 176 EUR za 4/64 oboje iz Španije - Aliexpress.

Imate ugodno :
Na italijanskem amazonu je sedaj 4/64 redmi note 9s za 187 + 6 EUR poštnina.

Banggood je še malo spustil ceno za mi9t 6/64. Sedaj je 250 EUR s poštnino iz Španije

Killermode je izjavil:

Primerjal pa z telefoni v cenovnem rangu nad 500€:))
Ni čisto zanič, ampak dejstvo je, da je zaslon slabša stran note 9s, tudi če gledaš v njegovem cenovnem rangu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

facepalm ::

eldorado29 je izjavil:

Bratranec je kupo redmi 9s. Po dveh dneh je razočaran. Ekran baje v kurcu. Sploh pri dnevni svetlobi grde barve.
Jebeš kitajce :)

Jaz sem ga danes primerjal z rn7 "side 2 side". Okoli kamere je malo motec prehod, drugace pa je display na rn9s boljsi. Svetlejsi, barve enake, ob ogledu s strani se barve ne "sperejo". Vsekakor pa je bolj prijeten od amoleda na Mi A3.
Kaj to pomeni, da je ekran "v kurcu"? Prikazuje le odtenke modre?

Mene je zmotilo le "stekanje" out of the box, dokler se ni vse installiralo/synchalo.

Killermode ::

jocoj je izjavil:


Killermode je izjavil:

Primerjal pa z telefoni v cenovnem rangu nad 500€:))
Ni čisto zanič, ampak dejstvo je, da je zaslon slabša stran note 9s, tudi če gledaš v njegovem cenovnem rangu.

Se opravičujem, očitno ima bratranec pokvarjen primerek. Sam sem ga primerjal z nekaj telefoni podobnega cenovnega razreda in je bil neprmerno boljši ekran...

comabanana ::

Killermode je izjavil:

jocoj je izjavil:


Killermode je izjavil:

Primerjal pa z telefoni v cenovnem rangu nad 500€:))
Ni čisto zanič, ampak dejstvo je, da je zaslon slabša stran note 9s, tudi če gledaš v njegovem cenovnem rangu.

Se opravičujem, očitno ima bratranec pokvarjen primerek. Sam sem ga primerjal z nekaj telefoni podobnega cenovnega razreda in je bil neprmerno boljši ekran...


Je videti po ostalih forumih da so pogoste težave z LCDjem (bleeding in "močen" burn-in) zato še tudi sam čakam z nakupom, čeprav me bolj vleče na Huawei P40 lite, za enako ceno.

jocoj ::

Killermode je izjavil:

jocoj je izjavil:


Killermode je izjavil:

Primerjal pa z telefoni v cenovnem rangu nad 500€:))
Ni čisto zanič, ampak dejstvo je, da je zaslon slabša stran note 9s, tudi če gledaš v njegovem cenovnem rangu.

Se opravičujem, očitno ima bratranec pokvarjen primerek. Sam sem ga primerjal z nekaj telefoni podobnega cenovnega razreda in je bil neprmerno boljši ekran...
Pol maš očitno srečo z serijo. Zaslon ni odličen, okrog vdrtine je precejšen bleeding, prav tako na dnu. Imam ga na mizi in ga primerjam z redmi note 8 pro in je slabši, proti mi 9lite se pa seveda skrije (amoled). Tudi na netu imaš polno rivjujev, kjer kritizirajo zaslon.

facepalm ::

comabanana je izjavil:

Killermode je izjavil:

jocoj je izjavil:


Killermode je izjavil:

Primerjal pa z telefoni v cenovnem rangu nad 500€:))
Ni čisto zanič, ampak dejstvo je, da je zaslon slabša stran note 9s, tudi če gledaš v njegovem cenovnem rangu.

Se opravičujem, očitno ima bratranec pokvarjen primerek. Sam sem ga primerjal z nekaj telefoni podobnega cenovnega razreda in je bil neprmerno boljši ekran...


Je videti po ostalih forumih da so pogoste težave z LCDjem (bleeding in "močen" burn-in) zato še tudi sam čakam z nakupom, čeprav me bolj vleče na Huawei P40 lite, za enako ceno.

"burn in" pri tako mladem deviceu z lcd zaslonom?

javim ce bo zena kaj pojamrala. ce bo v roku enega meseca kaj narobe, ga bom vrnil (amazon ftw). ce pride do tezav z burn-inom pa imam garancijo.

Karlos ::

Ali je kdo mogoce pred kratkim kaj narocal preko aliexpresa iz Spanskega skladisca?
Zanima me koliko casa je trajala dostava. Zdaj cakam ze 18 dni. Na sledenju ze nekaj dni pise [SI,OFICINA CENTRAL]EN TRANSITO A DESTINO.

Cudno mi je tudi to, da sem 6 dni nazaj dobil mail z naslovom: Your order XYZ has arrived!

Your order XYZ has arrived at your local post office. Come pick it up!


Seveda sem klical na lokalno posto pa ni bilo nic :|

Teta je rekla le, da zadnje case veliko ljudi klice kje so posiljke.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

Killermode ::

@comabanana @jocoj
Hvala za info bom spremljal, glede na to da sem tel samo testiral in je šel nekomu naprej, bom malo spremljal če nastanejo problemi.

Egidij88 ::

Wow, takšno zadevco za ušivih 130€!?

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_10x...

The Wiber ::

Egidij88 je izjavil:

Wow, takšno zadevco za ušivih 130€!?

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_10x...

To je v bistvu le rebrandam Redmi Note 9. Pa še to je kitajska cena, tko da bo ene 20% več v Evropi.

;-) ::

Kje se pa da narocit po taki ceni?

Iscem nek fon do 170eur ki bo moji nadomestil galaxy s8 ki dobiva nek feler na ekranu.

Jaz imam note 8pro in sem zadovoljen, baterija kot prvi dan, slike super.

Karlos ::

Karlos je izjavil:

Ali je kdo mogoce pred kratkim kaj narocal preko aliexpresa iz Spanskega skladisca?
Zanima me koliko casa je trajala dostava. Zdaj cakam ze 18 dni. Na sledenju ze nekaj dni pise [SI,OFICINA CENTRAL]EN TRANSITO A DESTINO.

Cudno mi je tudi to, da sem 6 dni nazaj dobil mail z naslovom: Your order XYZ has arrived!

Your order XYZ has arrived at your local post office. Come pick it up!


Seveda sem klical na lokalno posto pa ni bilo nic :|

Teta je rekla le, da zadnje case veliko ljudi klice kje so posiljke.


Končno,po 19 dneh le prišel iz Španije:)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

5pellfire ::

Kaj ti novejši Xiaomi telefoni imajo SIM toolkit
...za dodajanje/brisanje/urejanje kontaktov na SIM kartic.

Jaz tega na Note 9S ne najdem. V primerjavi z 4 leta starim
Huawei-jem je sistem opazno zakompliciran.

Sem probal SIM toolkit z Google Play stora pa mi ne skopira vseh
kontaktov, pa tudi ko želim pobrisat vse mi vedno 2 kontakta ostaneta8-O

buttcrack ::

a resno še kdo leta 2020 shranjuje na SIM?

5pellfire ::

buttcrack je izjavil:

a resno še kdo leta 2020 shranjuje na SIM?

In kaj je s tem tako fundamentalno narobe?
Ne vem zakaj se sploh trudiš pisat, če ne odgovoriš na vprašanje:|

OK.d ::

Vprašanje je na mestu v dobi smartphonov.
LPOK.d

MrStein ::

Kupiš nov telefon, prestaviš SIM in imaš vse kontakte, brez da bi se ubadal z raznimi oblaki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kvinta ::

Pa če oblak pade si v temi jaz tej novi tehnologiji ne zaupam :P
A.C.A.B

igor0203 ::

buttcrack je izjavil:

a resno še kdo leta 2020 shranjuje na SIM?


Prehod recimo iz GMS na HMS zna bit boleč :)

flameir ::

5pellfire je izjavil:

Kaj ti novejši Xiaomi telefoni imajo SIM toolkit
...za dodajanje/brisanje/urejanje kontaktov na SIM kartic.

Jaz tega na Note 9S ne najdem. V primerjavi z 4 leta starim
Huawei-jem je sistem opazno zakompliciran.

Sem probal SIM toolkit z Google Play stora pa mi ne skopira vseh
kontaktov, pa tudi ko želim pobrisat vse mi vedno 2 kontakta ostaneta8-O


Razumem tvoje razloge. Tudi sam se želim čim manj ukvarjati z nastavitvami telefona, zato vsakič, ko mi crkne obstoječi, kupim nov iPhone in vse imam v treh urah spet kot na prejšnjem telefonu. Je pa tudi kontra razlog enostavnosti prenosa kontaktov s prenosom sim kartice v nov telefon - če izgubiš telefon, na ta način izgubiš vse številke. Ziher povzroči velik več težav, kot enkraten prenos na Google.

Predlagam, da si samo enkrat vzameš čas in kontakte iz SIM preneseš v Google. Od takrat naprej bo vsak telefon, v katerega se boš prijavil z Google računom takoj kazal tvoj imenik, pa še kaj drugega, npr. zgodovino klicev in smsov. Se pravi se ne bo potrebno ukvarjati z oblaki.

SIM je že tako zastarela, sploh pri našim operaterjih, da niti kontaktov ne moraš shranit v lepi obliki. Telefoni pa prav tako vedno slabše podpirajo branje SIM kontaktov, ker nekako stremimo k napredku in varnostnim kopijam.

V kolikor te skrbi varnost tvojih podatkov na Googlovih strežnikih, te lahko pomirim, da je veliko bolj vprašljiva varnost podatkov na samih Xiaomi napravah, tako da nič ne de, če so tvoji stiki na Googlu.

Če boš imel na Xiaomiju težave s prenosom iz SIM na Google, naredi to na starem Huaweiiju, tam bo ziher še ta opcija.

bosmla ::

Kaksna pa je kaj opcija prenosa tel. stevilk iz "neumnega" telefona (Nokia) na pametnega (RN8) ce preko SIM ne gre pravite? V kratkem bom moral ravno to storiti!

OK.d ::

Poglej na YT kako se to dela;)
LPOK.d

Zimonem ::

bosmla je izjavil:

Kaksna pa je kaj opcija prenosa tel. stevilk iz "neumnega" telefona (Nokia) na pametnega (RN8) ce preko SIM ne gre pravite? V kratkem bom moral ravno to storiti!

Seveda gre.

5pellfire ::

flameir je izjavil:

5pellfire je izjavil:

Kaj ti novejši Xiaomi telefoni imajo SIM toolkit
...za dodajanje/brisanje/urejanje kontaktov na SIM kartic.

Jaz tega na Note 9S ne najdem. V primerjavi z 4 leta starim
Huawei-jem je sistem opazno zakompliciran.

Sem probal SIM toolkit z Google Play stora pa mi ne skopira vseh
kontaktov, pa tudi ko želim pobrisat vse mi vedno 2 kontakta ostaneta8-O


Razumem tvoje razloge. Tudi sam se želim čim manj ukvarjati z nastavitvami telefona, zato vsakič, ko mi crkne obstoječi, kupim nov iPhone in vse imam v treh urah spet kot na prejšnjem telefonu. Je pa tudi kontra razlog enostavnosti prenosa kontaktov s prenosom sim kartice v nov telefon - če izgubiš telefon, na ta način izgubiš vse številke. Ziher povzroči velik več težav, kot enkraten prenos na Google.

Predlagam, da si samo enkrat vzameš čas in kontakte iz SIM preneseš v Google. Od takrat naprej bo vsak telefon, v katerega se boš prijavil z Google računom takoj kazal tvoj imenik, pa še kaj drugega, npr. zgodovino klicev in smsov. Se pravi se ne bo potrebno ukvarjati z oblaki.

SIM je že tako zastarela, sploh pri našim operaterjih, da niti kontaktov ne moraš shranit v lepi obliki. Telefoni pa prav tako vedno slabše podpirajo branje SIM kontaktov, ker nekako stremimo k napredku in varnostnim kopijam.

V kolikor te skrbi varnost tvojih podatkov na Googlovih strežnikih, te lahko pomirim, da je veliko bolj vprašljiva varnost podatkov na samih Xiaomi napravah, tako da nič ne de, če so tvoji stiki na Googlu.

Če boš imel na Xiaomiju težave s prenosom iz SIM na Google, naredi to na starem Huaweiiju, tam bo ziher še ta opcija.

Saj naposled sem to storil, ker ima Xiaomi zelo omejen nabor
toolov za urejanje kontaktov. Prenesel vse na Google, preko Huaweia
pa še pobrisal kontakte iz SIM kartice, da se ne podvajajo vnosi..

buttcrack ::

Welcome to the y2k20 ;)

Pa kmalu se nam še en pridruži :p

XS!D3 ::

MrStein je izjavil:

Kupiš nov telefon, prestaviš SIM in imaš vse kontakte, brez da bi se ubadal z raznimi oblaki.

Ja z max 1 številko po kontaktu, ki ima največ koliko 16 (?) znakov, brez posebnih znakov in brez kakršnih koli drugih podatkov tipa e-mail, fizični naslov, datum rojstva, pa po možnosti še kakšne slike ali vsaj link na linkedin profil, za osebe ki jih ne vidiš ravno vsak dan, pa je mogoče lažje vedet po faci, kdo je kdo. Predvsem pa brez sinhronizacije z ostalimi napravami. Približno tako praktično kot VHS kaseta v času Netflixa.

Če že oblakom ne zaupaš, pa brez problema laufaš lasten server, ponavadi itak skupaj z mailom in koledarjem, tega menda nimaš na SIMki :P Ali pa vsaj posyncaš recimo iz PCja, če že hočeš čisto offline rešitev, oziroma backup/restore telefona skupaj z vsemi ostalimi stvarmi.

Čeprav tudi če oblak "crkne", imaš še vedno kontakte posyncane na vse svoje naprave (laptop, telefon, tablica, ...), če pa SIM crkne, si pa bolj kot ne res v temi oziroma moraš potem še delat ročne backupe.

buttcrack ::

prepisovat iz zvezka ali vzeti od frenda telefon, da se sprehodiš čez njegove stike in pomembne prepišeš. nekaj takega sem počel ob prvi odtujitvi telefona, cca leta 99/00 :)

tinx ::

Ali je res, da je praktično edina razlika med redmi note 8 in 8T, NFC pri 8t?
Gledam namreč ta dva telefona. Cenovno sta za moje pojme zelo ugodna. Ne kupujem za sebe. Uprabnik ni preveč zahteven. Do zdaj je uporabnik redmi note 4

Da se ne boste samo s SIM karticami ukvarjali :)

broken/link ::

8T je bil narejen za EU trg, 8 pa ne.

tinx ::

broken/link je izjavil:

8T je bil narejen za EU trg, 8 pa ne.

V praksi to pomeni? Frekvence vidim, da uporabljajo iste...

stara mama ::

tinx je izjavil:

Uprabnik ni preveč zahteven. Do zdaj je uporabnik redmi note 4

Imam Redmi Note 4X, pa ne vidim smisla nadgrajevati. Ali res veliko zamujam, ker še nisem naročil Redmi Note 9? :)
««
302 / 374
»»