» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
301 / 374
»»

facepalm ::

Kdo pri zdravi pameti bi kupil rn8pro namesto rn9s?

jocoj ::

Nekdo, ki igra intenzivne igre. Nekdo ki uporablja NFC. Dve ključni razliki, so pa še ostale.

Vanadium ::

Drugače obstaja tudi varianta z NFC... Jaz imam rn9s in preferiram snapdragon procesor že zaradi custom rom podpore... medtem ko na MTK vemo kaka je....

facepalm ::

NFC ok. Kar se SoCa tice, pa sta tam tam glede performancea. Rn8p ima se "64"mpx kamero katera spet ni bistveno boljsa od "48"mpx rn9s. Nfc in 64mpx pa ima tudi rn9pro max.

Drugace pa ima (bo imel) rn9s boljso/daljso podporo, manj problemov pri morebitnemu odklepanju/flashanju/moddanju, vecjo baterijo, varcnejsi SoC.

mitoess ::

facepalm je izjavil:

Kdo pri zdravi pameti bi kupil rn8pro namesto rn9s?


Cenejši je, ker dobiš za 210 6/128. Nekoliko manjši, pa že ta mi je uber velik. Če bi nekje dobil en 6in mobitel, enakih specifikacij kot 9s + NFC bi blo top.

facepalm ::

Razlike v rangu 10€, 4mm.. so zanemarljive.

Bistvena razlika je NFC. Tukaj se pa konca.

mitoess ::

Kaj pa če primerjaš rn9s in 9lite? Z ozirom na to, da se preferira nekoliko manjši zaslon + NFC? Je z vidika performanca (pa pustmo baterijo, ker ga itak filam čez noč)rn9s boljši?
Cena za 9 lite je 245, cena za rn9 (z 2gb manj rama) pa 210.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitoess ()

-valvoline- ::

a3 zarad velikosti je se vedno best buy, sam pa jih nimajo vec v akciji. Vseeno se 6 incev je prevec, fajn bi bilo da skp spacajo nekega 9s mini v 5.5 incni 21:9 skatlici, podobno redmi 7a. Jaz bi takoj narocil 7a sam zarad velikosti ce bi lahko dobil 64gb model pa ga ni.

facepalm ::

mitoess je izjavil:

Kaj pa če primerjaš rn9s in 9lite? Z ozirom na to, da se preferira nekoliko manjši zaslon + NFC? Je z vidika performanca (pa pustmo baterijo, ker ga itak filam čez noč)rn9s boljši?
Cena za 9 lite je 245, cena za rn9 (z 2gb manj rama) pa 210.

Ce zelis NFC itak ne bos gledal rn9s.
Za ceno 245EUR ugibam, da se bo v EU kmslu dobil rn9 pro max, kateri bo imel 64mpx, 6gb ram in nfc.

Tukaj pa moras vedeti sam pri sebi, ksj zelis. Mi 9lite ima amoled zaslon in je 1cm nizji. Rn9pm pa ima novejsi SoC in itak boljso baterijo. Ostalo so malenkosti

Edit: iz vidika performancea, bo rn9s/pm boljsi. Ce ne igras zahtevnih iger pa razlike niti ne bos opazil. Oba imata enako hiter ram in ufs 2.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

mitoess ::

Ok, hvala ti.
rn9 pro max bi v drugih primerih čakal, ampak se malo mudi, ker se prejšnji (a2) poslavlja :)

facepalm ::

-valvoline- je izjavil:

a3 zarad velikosti je se vedno best buy, sam pa jih nimajo vec v akciji. Vseeno se 6 incev je prevec, fajn bi bilo da skp spacajo nekega 9s mini v 5.5 incni 21:9 skatlici, podobno redmi 7a. Jaz bi takoj narocil 7a sam zarad velikosti ce bi lahko dobil 64gb model pa ga ni.


Samo auto update mores dizejblat, da ne dobis kak crappy update in sele po parih dnevih preverit online, ce je pametno rocno updatat:)))

Ce koga zanima pol leta star Mi A3, 4/64 bele barve, PM me:))

Valvoline ::

Jaz sem flesnil portiran xiaomieu na a3. Vecjega klumpa od android one ni. Miui ftw.

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Jaz sem flesnil portiran xiaomieu na a3. Vecjega klumpa od android one ni. Miui ftw.


AndroidOne je super, le Xiaomi ga malo sere.. ceprav zadnji Android 10 update je ok, skoraj brez hroscev ter sot je konstantno med 9 in 13h :)

jocoj ::

Vanadium je izjavil:

Drugače obstaja tudi varianta z NFC... Jaz imam rn9s in preferiram snapdragon procesor že zaradi custom rom podpore... medtem ko na MTK vemo kaka je....
rn9s ne obstaja z NFC. NFC bo imel novi rn9 pro global, ki bo ta mesec na voljo za nakup.

facepalm je izjavil:

NFC ok. Kar se SoCa tice, pa sta tam tam glede performancea. Rn8p ima se "64"mpx kamero katera spet ni bistveno boljsa od "48"mpx rn9s. Nfc in 64mpx pa ima tudi rn9pro max.

Drugace pa ima (bo imel) rn9s boljso/daljso podporo, manj problemov pri morebitnemu odklepanju/flashanju/moddanju, vecjo baterijo, varcnejsi SoC.
Za igre je RN8 precej boljši od RN9s, ker ima boljši grafični procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Vanadium ::

jocoj je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Drugače obstaja tudi varianta z NFC... Jaz imam rn9s in preferiram snapdragon procesor že zaradi custom rom podpore... medtem ko na MTK vemo kaka je....
rn9s ne obstaja z NFC. NFC bo imel novi rn9 pro global, ki bo ta mesec na voljo za nakup.

facepalm je izjavil:

NFC ok. Kar se SoCa tice, pa sta tam tam glede performancea. Rn8p ima se "64"mpx kamero katera spet ni bistveno boljsa od "48"mpx rn9s. Nfc in 64mpx pa ima tudi rn9pro max.

Drugace pa ima (bo imel) rn9s boljso/daljso podporo, manj problemov pri morebitnemu odklepanju/flashanju/moddanju, vecjo baterijo, varcnejsi SoC.
Za igre je RN8 precej boljši od RN9s, ker ima boljši grafični procesor.


Sem se narobe izrazil ampak sem pač mislil na rn9 pro global, kateri če se ne motim se ne razlikuje od rn9s razen v kameri in nfc...

facepalm ::

jocoj je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Drugače obstaja tudi varianta z NFC... Jaz imam rn9s in preferiram snapdragon procesor že zaradi custom rom podpore... medtem ko na MTK vemo kaka je....
rn9s ne obstaja z NFC. NFC bo imel novi rn9 pro global, ki bo ta mesec na voljo za nakup.

facepalm je izjavil:

NFC ok. Kar se SoCa tice, pa sta tam tam glede performancea. Rn8p ima se "64"mpx kamero katera spet ni bistveno boljsa od "48"mpx rn9s. Nfc in 64mpx pa ima tudi rn9pro max.

Drugace pa ima (bo imel) rn9s boljso/daljso podporo, manj problemov pri morebitnemu odklepanju/flashanju/moddanju, vecjo baterijo, varcnejsi SoC.
Za igre je RN8 precej boljši od RN9s, ker ima boljši grafični procesor.


No ja, striktno za igre je res boljsi rn8 zaradi boljsega graficnega chipa. Za vse ostalo pa je v prednosti rn9s zaradi boljsega cpuja.

Dami ::

facepalm je izjavil:

Dami je izjavil:

Prosim za pomoč. Na starem redmi4x sem uporabljal privzet xiaomijev call in message app. Na novem note10 tega ni več in je oboje samo od googla. Ni problem uporabljat novega, samo kako skopirat sporočila iz starega v nov app?

Na rn4x namestis googlov sms app in ga synch-as.

Ok to ni delalo nič od nič, hvala bogu je pomagal 3th party app. Pa midrop je tudi prekopiral skoraj cel star telefon.
Edino kar me zdaj muči je, da na novem ne morem nastavit da mi backupa call log pa messages v xiaomi cloud, ker kot sem opazil, sistem ne vidi telefonske številke pod SIM1. Prijavljen sem v micloud, telefoniranje in smsi delajo bp. Tega dvojega mi pa ne pusti aktivirat. Tudi v notification dobim da ni SIM kartice oz. da ni aktivna.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

facepalm ::

Je ze dolgo tega odkar sem uporabljal mi storitve. Se pa bezno spomnim, da mi je tezilo, da je potrebno "aktivirati" sim. Ni neka fora, da das "activate" pa ti poslje sms in je reseno?

Edit:
Mogoce ti pomaga to:
https://c.mi.com/thread-2207852-1-0.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Dami ::

Tak mislim da je blo na 4x ja in je delalo bp. Tu sem lahko 3. možnost uporabil in poslal sms, vendar vseeno noče vklopit funkcije. Ah well...
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Pero_SLO ::

Ima še kdo težave/je imel s pošiljanjem sms-ov in mms-ov pri Xiaomi Redmi Note 8T na IZI mobil operaterju? Ženi noče vsak drugi sms poslati, piše da pošilja in mora prekiniti. Naslednjič pošlje normalno. Mms-ov ji pa sploh noče pošiljati, če nima vklopljenih mobilnih podatkov. Ko je klicala na IZI so ji rekli, da ima vse vklopljeno in bi moralo delati vse brez problema. Je probala tudi z drugo sms aplikacijo in isto. Je kakšna nastavitev za vklopit mogoče?

Hvala in LP

buttcrack ::

Za mms moraš že po defaultu imet mobilne.
Vsaj jaz sem jih moral imet na vseh 5ih xiaomijih.
Zakaj pa sms šteka mi pa ni jasno.

Ahim ::

buttcrack je izjavil:

Zakaj pa sms šteka mi pa ni jasno.

Najbrz zato, ker posilja proste spise in/ali kupe smajlijev, kar povzroci, da telefon sporocilo poslje kot MMS "ker je tako ceneje" (in dejansko operaterji v kvotah kar enacijo SMS in MMS), tam pa se ustavi iz prej navedenega razloga - mobile data mora biti vkljucen.

HitraSperma ::

Ima kdo probleme na 9t - lagirati je zacel cca 1 mesec nazaj?
fgdsfjk

blze ::

Zdravo,
kar na enkrat se mi pojavlja napis ko hočem poslati mms: preveč neposlanih večpredstaavnostnih sporočil.
Tako ne morem več pošiljati mms. Imam dve številki, mobitel in a1 in z obeh mi enako napiše.

Kaj bi lahko bilo?
Imam xiaomi mi9.

Hvala.
uživejte
blze

Endorino ::

namen imam kupiti telefon. Odločil sem se za Xiaomi redmi note 9S
prek aliexpressa z DHL dostavo.
https://www.aliexpress.com/item/4000962...

tu mam samo eno vprašanje. To je global verzija. a pod specifications ne piše da je slovenski jezik. kdo ve kako je s tem?

j4nm4n ::

Poglej še https://www.honorbuy.com/315-redmi-note... in koda hometech5 za 5 eur popusta. Zakaj je skladišče v SLO in 16 eur dostava?

facepalm ::

Zakaj ne kupite raje na amazonu s free postnino in podobno ceno?
Predvcerajsnjem je bil na amazon.es rn9s 4/64 189.99€.

Endorino ::

nočem 4/64 hočem 6/128 zato.
na honorbuyu me pride telefon Total: $298.21
na aliexpressu (Store Xiaomi MC Store) Total € 251,66
mishop ga nima na zalogi

torej 50€ razlike za enako zadevo pri obeh je DHL dostava.

facepalm ::

A 238.40€ za 6/128 na amazon.es je prevec? Al je problem dostava, ker traja skoraj 3 do 4 dni?;)

Endorino ::

kje si to najdu? jaz najdem
Price: $235.00 + $100.21 Shipping & Import Fees Deposit to Slovenia

Killermode ::

Endorino je izjavil:

kje si to najdu? jaz najdem
Price: $235.00 + $100.21 Shipping & Import Fees Deposit to Slovenia


Productos: 249,00 €
Envío: 6,06 €
Importe total: 255,06 €
LINK

Endorino je izjavil:


na aliexpressu (Store Xiaomi MC Store) Total € 251,66

Declaration:You may be charged customs duties and taxes for items purchased online. Buyers are responsible for custom taxes since it is an obligation of citizen for their country. We sellers does not accept disputes on taxes.

Killermode je izjavil:

Endorino je izjavil:

kje si to najdu? jaz najdem
Price: $235.00 + $100.21 Shipping & Import Fees Deposit to Slovenia

MODR:
Productos: 249,00 €
Envío: 6,06 €
Importe total: 255,06 €

Črn:
Resumen del pedido
Productos: 238,40 €
Envío: 6,06 €
Importe total: 244,46 €

LINK

Endorino je izjavil:


na aliexpressu (Store Xiaomi MC Store) Total € 251,66

Declaration:You may be charged customs duties and taxes for items purchased online. Buyers are responsible for custom taxes since it is an obligation of citizen for their country. We sellers does not accept disputes on taxes.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Endorino je izjavil:

kje si to najdu? jaz najdem
Price: $235.00 + $100.21 Shipping & Import Fees Deposit to Slovenia


https://www.amazon.es/Redmi-Note-Smartp...

Izkoristi se en mesec free amazon prime in dobis paket v parih dnevih, free shipping.

adinfinito ::

Pozdravljeni,

očetu iščem nov telefon tam nekje do 200€. Načeloma se bo šlo v nakup telefona brez vezave, sem pa odprt za drugačne predloge. Trenutno uporablja nek star Samsung Ativ Windows Phone.
Sam imam Xiaomi A1, punca ima A2 lite. Vem, da so bile zdaj neke afere z Xiamoi, ampak verjetno na Android One telefonih je drugače?!

A priporočate kaj drugega?

Hvala in lep dan.

MrStein ::

facepalm je izjavil:

Endorino je izjavil:

kje si to najdu? jaz najdem
Price: $235.00 + $100.21 Shipping & Import Fees Deposit to Slovenia


https://www.amazon.es/Redmi-Note-Smartp...

Izkoristi se en mesec free amazon prime in dobis paket v parih dnevih, free shipping.


A Prime fee shipping velja tudi za Slovenijo?
Sem pred tedni nekaj tako naročil, pa ni bil free shipping, ampak so zaračunali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

facepalm ::

Sem videl, da zaraacunajo vseeno. My bad. Vseeno se bolj splaca kot pri kaksnem honorbuyu.
Zanimivo, da kljub kodam, nima nobena kitajska trgovina, rn9s po bistveno nizji ceni kakor amazon (es/it).

Kripto mesi ::

Zadnjič je bil na Aliexpressu rn9s 4/64 s kodo za 165€ (z vključeno poštnino) iz španskega skladišča, od takrat pa ga nisem našel dosti ceneje kot iz amazona (190-200€ odvisno od akcije).

facepalm ::

adinfinito je izjavil:

Pozdravljeni,

očetu iščem nov telefon tam nekje do 200€. Načeloma se bo šlo v nakup telefona brez vezave, sem pa odprt za drugačne predloge. Trenutno uporablja nek star Samsung Ativ Windows Phone.
Sam imam Xiaomi A1, punca ima A2 lite. Vem, da so bile zdaj neke afere z Xiamoi, ampak verjetno na Android One telefonih je drugače?!

A priporočate kaj drugega?

Hvala in lep dan.


Tista zadnja Xiaomi afera se nanasa na njihov default browser. Installiras/uporabis brave/firefox/chrome pa je.

-valvoline- ::

Se dobi kje poceni redmi 7a 64gb? Banggod ima 2/32gb v akciji za 59e. Preko k**a mam teh velikih telefonov, ce ni druga podobnih dimenzij bom pac vzel 7a.
:D

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Probaš. Pri Kitajcih često ni zaloge ampak za 60e ni take panike.

bosslipxx ::

Če še koga jezi, da so lepo skrili svojo nastavitev zvonenja za SMS v Miui 11 in 12:

Settings Sound & Vibration (from menu list) Notifications (from tile type menu)

Then scroll down and see 'App Notifications', and the 'Messaging App' listed below that.
slo-fishing.si

tv6865 ::

Pozdravljeni.

Za ženo iščem uro Xiaomi Amazfit GTR 42mm Glitter Edition EU. Pa jo je še kr težava najdid za solidno ceno ter zalogo. Kakšni predlogi kje še pogledat? kakšna so vaša mnenja o uri?

6151 ::

Je slučajno kakšna aktualna akcija za 9s? Najceneje vidim da je na it amazon, 205€ z poštnino.

facepalm ::

Jaz spremljam amazon .it in .es. opazil sem, da se rn9s nonstop spreminja cena. Najboljse ponudbe pa sem zasledil po 22. uri.
Npr vceraj je bil na .es, moder rn9s 6/128gb za 215€ + 16€ postnine.

mikhaair ::

Imam mi9se, aplikacija Komoot pa nima več sprejema gps ko se ugasne zaslon. Dovoljenje za GPS je lahko le While using app ali Deny. Pod Permissions ne morem nič nastavljati. Ob instalaciji ravno tako ne vpraša po All time GPS.
Kakšna ideja kaj in kje spremeniti.

Tako pravijo na Komoot:

If komoot suddenly stops while you're recording or navigating a route and you're using an Android device, the most likely cause are your phone settings. It could be that you see straight lines in your recording, which are a sign that the GPS signal broke off, or that the navigation of a route completely stops. If it stops while your screen is turned off, it is highly likely to be related to your phone settings.

The Android system has a number of different ways that can allow it to restrict app function. These can be while the app is running in the background and are usually in order to optimise battery power or to free up memory space. These settings are different in every device and the naming is also not consistent across devices, so please look up your own device's settings.

Try to confirm that the komoot app has the following access:

It is allowed to run in the background.
It can access your GPS location while running in the background ("always" if the option is available and "while app is in use" if it is not).
It is excluded from your power saving mode.
It is excluded from any other settings in order to save memory space.
There are some tips for some Android providers below but please bear in mind that finding these settings is specific to each device.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

jocoj ::

facepalm je izjavil:

Jaz spremljam amazon .it in .es. opazil sem, da se rn9s nonstop spreminja cena. Najboljse ponudbe pa sem zasledil po 22. uri.
Npr vceraj je bil na .es, moder rn9s 6/128gb za 215EUR + 16EUR postnine.

Najceneje trenutno je na aliju iz španskega skladišča - 195 EUR s poštnino. Koda AENOTE9S20

https://de.aliexpress.com/item/40007351...

64 GB z isto kodo 176 EUR s poštnino

https://de.aliexpress.com/item/40007351...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

bosslipxx ::

mikhaair je izjavil:

Imam mi9se, aplikacija Komoot pa nima več sprejema gps ko se ugasne zaslon. Dovoljenje za GPS je lahko le While using app ali Deny. Pod Permissions ne morem nič nastavljati. Ob instalaciji ravno tako ne vpraša po All time GPS.
Kakšna ideja kaj in kje spremeniti.

Tako pravijo na Komoot:

If komoot suddenly stops while you're recording or navigating a route and you're using an Android device, the most likely cause are your phone settings. It could be that you see straight lines in your recording, which are a sign that the GPS signal broke off, or that the navigation of a route completely stops. If it stops while your screen is turned off, it is highly likely to be related to your phone settings.

The Android system has a number of different ways that can allow it to restrict app function. These can be while the app is running in the background and are usually in order to optimise battery power or to free up memory space. These settings are different in every device and the naming is also not consistent across devices, so please look up your own device's settings.

Try to confirm that the komoot app has the following access:

It is allowed to run in the background.
It can access your GPS location while running in the background ("always" if the option is available and "while app is in use" if it is not).
It is excluded from your power saving mode.
It is excluded from any other settings in order to save memory space.
There are some tips for some Android providers below but please bear in mind that finding these settings is specific to each device.


Pojdi v nastavitve > Apps, potem permissions, permmisions še enkrat, nato v seznamu poišči aplikacijo, jo klikni in poišči "get location info" tam imaš tudi možnost "always allow". To gre v Miui 12, mislilm da je v 11 enako.
slo-fishing.si

mikhaair ::

Sem poskusil to že prej, pa ni možnosti spremeniti v always.
Sem pa odpravil problem, ki je bil v nastavitvah baterije oz. varčevanju.

adinfinito ::

adinfinito je izjavil:

Pozdravljeni,

očetu iščem nov telefon tam nekje do 200€. Načeloma se bo šlo v nakup telefona brez vezave, sem pa odprt za drugačne predloge. Trenutno uporablja nek star Samsung Ativ Windows Phone.
Sam imam Xiaomi A1, punca ima A2 lite. Vem, da so bile zdaj neke afere z Xiamoi, ampak verjetno na Android One telefonih je drugače?!

A priporočate kaj drugega?

Hvala in lep dan.


Naročil Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB.

Vanadium ::

adinfinito je izjavil:

adinfinito je izjavil:

Pozdravljeni,

očetu iščem nov telefon tam nekje do 200EUR. Načeloma se bo šlo v nakup telefona brez vezave, sem pa odprt za drugačne predloge. Trenutno uporablja nek star Samsung Ativ Windows Phone.
Sam imam Xiaomi A1, punca ima A2 lite. Vem, da so bile zdaj neke afere z Xiamoi, ampak verjetno na Android One telefonih je drugače?!

A priporočate kaj drugega?

Hvala in lep dan.


Naročil Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB.


Ni slaba odločitev, imam 128gb verzijo in so tudi z zadnjim updatom popravili wifi bug tko da telefon dela zdej top

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

DrSergioDJ ::

Ima kdo Mi Note 10 (Pro)? Trenutno sem na P20 Pro, pa bi menjal za nekaj vsaj enako dobrega, če ne boljšega. Bo ok ali bom razočaran? Za UI mi je dokaj vseeno, nisem zahteven user, ne igram igric, mi je pa pomemben dober fotič.
...
««
301 / 374
»»