» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
300 / 374
»»

facepalm ::

Ce NFC ni nuja, je RN9s nekje na enakem nivoju kot Mi9t. Za 230€ dobis pa 6/128gb na amazonu.

Karlos ::

facepalm je izjavil:

Ce NFC ni nuja, je RN9s nekje na enakem nivoju kot Mi9t. Za 230€ dobis pa 6/128gb na amazonu.


AMOLED + NFC + brez punch hola + boljsi laudspeaker + lazji + manjsi = vredno dodatnih EUR.
9s ima res boljso samo baterijo. No, malo maj zahtevnega uporabnika je za to ceno se vedno super telefon.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

facepalm ::

Vseeno je rn9s novejsi in lahko pricakujemo daljso podporo, novejsi SoC z novejsim DSPjem. Amoled/lcd in velikost je stvar preferenc. Punch hole in motorizirana kamera imata vsak svoje pomanjkljivosti.
Veliko je odvisno od zelja uporabnika, zato sem omenil alternativo katera je podobna in cenejsa. Bistvene razlike pa so v ceni, bateriji, ekranu in nfcju.

janma1 ::

Mi9t kupil prejšnji teden na Mimovrste za 274, vendar trenutno ni dobavljiv, BigBang 309.

BigBang je že podražil na359.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janma1 ()

Vanadium ::

Karlos je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce NFC ni nuja, je RN9s nekje na enakem nivoju kot Mi9t. Za 230€ dobis pa 6/128gb na amazonu.


AMOLED + NFC + brez punch hola + boljsi laudspeaker + lazji + manjsi = vredno dodatnih EUR.
9s ima res boljso samo baterijo. No, malo maj zahtevnega uporabnika je za to ceno se vedno super telefon.


Das link do amazona, pomoje bom vrnil rn9s ker ima wifi in mobile bug. Wifi in mobilni signal konstantno dol pada...

Karlos ::

Vanadium je izjavil:

Karlos je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce NFC ni nuja, je RN9s nekje na enakem nivoju kot Mi9t. Za 230€ dobis pa 6/128gb na amazonu.


AMOLED + NFC + brez punch hola + boljsi laudspeaker + lazji + manjsi = vredno dodatnih EUR.
9s ima res boljso samo baterijo. No, malo maj zahtevnega uporabnika je za to ceno se vedno super telefon.


Das link do amazona, pomoje bom vrnil rn9s ker ima wifi in mobile bug. Wifi in mobilni signal konstantno dol pada...


Na italjanskem amazonu RABLJEN Mi 9t 6/64 za 235€.

Drugače bom pa verjetno vzel iz aliexpress poslan iz Španije 9t 6/128 za 292€
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zimonem ::

Mi 9 lite je tud povsem soliden. Če se ga še dobi.

Tine1993 ::

dobra dva dni nazaj sem naredil update svojega Mi A3 na android 10. Vse dela super, telefon še bolj odziven kot prej ampak baterija pa je postala popolno sranje. Pred tem na android 9 imel screen time 8-9h, sedaj na desetki s isto uporabo telefona pribl.5h. Ima še kdo takšne podobne težave?

jocoj ::

Vanadium je izjavil:

Karlos je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce NFC ni nuja, je RN9s nekje na enakem nivoju kot Mi9t. Za 230€ dobis pa 6/128gb na amazonu.


AMOLED + NFC + brez punch hola + boljsi laudspeaker + lazji + manjsi = vredno dodatnih EUR.
9s ima res boljso samo baterijo. No, malo maj zahtevnega uporabnika je za to ceno se vedno super telefon.


Das link do amazona, pomoje bom vrnil rn9s ker ima wifi in mobile bug. Wifi in mobilni signal konstantno dol pada...

Si dal gor zadnji update? Ce se ni bolje, bodo sigurno kmalu popravili.

facepalm ::

Tine1993 je izjavil:

dobra dva dni nazaj sem naredil update svojega Mi A3 na android 10. Vse dela super, telefon še bolj odziven kot prej ampak baterija pa je postala popolno sranje. Pred tem na android 9 imel screen time 8-9h, sedaj na desetki s isto uporabo telefona pribl.5h. Ima še kdo takšne podobne težave?

Jaz sem na 10ki in imam sot preko 10h v dveh dnevih na istem polnjenju.
Sem pa na zadnjem global updateu. Ti imas verjetno EU.

Dami ::

Prosim za pomoč. Na starem redmi4x sem uporabljal privzet xiaomijev call in message app. Na novem note10 tega ni več in je oboje samo od googla. Ni problem uporabljat novega, samo kako skopirat sporočila iz starega v nov app?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

facepalm ::

Dami je izjavil:

Prosim za pomoč. Na starem redmi4x sem uporabljal privzet xiaomijev call in message app. Na novem note10 tega ni več in je oboje samo od googla. Ni problem uporabljat novega, samo kako skopirat sporočila iz starega v nov app?

Na rn4x namestis googlov sms app in ga synch-as.

sm4rt4ss ::

Zdravo. Ima Xiaomi ali kak njegov sub-brand na voljo kakšno vremensko postajo z merjenjem zunanje in notranje temperature + da je na baterije?

DrSergioDJ ::

Redmi Note 8T (4/64) za starejšo, ne preveč zahtevno uporabnico? Trenutno ima še stari Samsung Note N7000, bi pa rad, da ima potem vsaj 3-5 let mir s telefonom.
Izbira je omejena na T-2 Klub ponudbo in do 10€/mesec za telefon.
V cenovni okvir padejo še LG K40, K50 in Q60.
...

sm4rt4ss ::

DrSergioDJ je izjavil:

Redmi Note 8T (4/64) za starejšo, ne preveč zahtevno uporabnico? Trenutno ima še stari Samsung Note N7000, bi pa rad, da ima potem vsaj 3-5 let mir s telefonom.
Izbira je omejena na T-2 Klub ponudbo in do 10€/mesec za telefon.
V cenovni okvir padejo še LG K40, K50 in Q60.


Note 8T bo odlična izbira. :)

Alamar ::

Kaj nategujejo s temi klubskimi cenami. 240 EUR na obroke s točkami. Iz Amazona EU ga pa dobiš za 150 EUR.:|

Killermode ::

Če pa mora bit obvezno na obroke.:))

na amazonu jih ne dobiš...

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Kako da ne, ravno sedaj je na španskem amazonu 152 EUR + 5 EUR poštnina. Videl sem pa tudi že ceneje, ker se cena dnevno spreminja.

Kripto mesi ::

Na Amazonu jih ne dobiš na obroke je mislil :)

DrSergioDJ ::

Pa ja niste mislili, da je T-2 dobrosrčno podjetje in da bo cena enaka ali podobna tisti na amazonu :D
...

facepalm ::

Imamo sploh operaterja, ki bi prodajal telefone z vezavo po nizjih ali enakih cenah, kot se prodajajo po EU v prosti prodaji? Zaloga starih telefonov aside..

Je ceneje nabaviti obrocno visa kartico za 20€/leto in kupiti preko amazona. Ce so obroki nuja.

buttcrack ::

Starejše nezahtevne osebe ne boš prepričal, da juha vre pa če bo roko not držal.

Kvinta ::

Zakaj se to ne da nikjer kupit ?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n...
A.C.A.B

Dimnik ::

Zato, ker še sploh ni izšel...12.5 bi naj bila predstavitev

The Wiber ::

Redmi Note 9 Pro Max je indijska verzija Redmi Note 9 Pro-ja. 9S pa je indijski 9 Pro.

Excavator ::

Ve kdo kje bi lahko za razumsko ceno nabavil kvaliteten/oem MI 9T ekran, pa da ne čakam 2 meseca iz Aliexpressa?

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

Dimnik je izjavil:

Zato, ker še sploh ni izšel...12.5 bi naj bila predstavitev


Aha hvala :)

Redmi Note 9 Pro Max je indijska verzija Redmi Note 9 Pro-ja. 9S pa je indijski 9 Pro


Ni isto sem dal v COMPARE pa je v kameri razlika pa še neke malenkosti se mi zdi :)
A.C.A.B

musicfreak ::

Mi 9T je res fantasticen telefon. Toplo priporocam vsem, ki bi radi odlicen telefon za malo denarja, tu sploh ni kaj razmisljat. Ga imam ze od junija lani, zal mi je pocil ekran ze cez 2 meseca po tem ko se kotalil po tleh, pa vseeno dela se vedno danes vse. No sedaj sem narocil novega, istega, tako dober je ta telefon se leto kasneje (za nekoga, ki lahko prezivi da nima najboljsega fotoaparata). Ko imas enkrat notchless zaslon, enostavno ne mores iti vec nazaj na drugo, za to sem narocil spet Mi 9T, kaj boljsega pa v tem letu zal ni prislo ven, da bi bilo notchless.

Vm1999 ::

A se kje še dobi Mi 9T Pro različiča?

jocoj ::

Banggood ima danes 100 kosov Mi 9T 6/128 v španskem skladišču po 270 EUR.

MrStein ::

Kripto mesi je izjavil:

Na Amazonu jih ne dobiš na obroke je mislil :)

Večina bank* ima zdaj možnost obročnega plačila, če plačaš z njihovo kartico.
Torej z MasterCard (mogoče gre tudi z Maestro, nekdo naj na strani banke pogleda) plačaš nakup (na Amazonu), dobiš SMS, kjer piše, da če želiš obroke, odgovori tako-in-tako...

* ne vem katere. NLB ima, pa verjetno Sparkasse, za druge pa si vsak naj pogleda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

steev ::

Excavator je izjavil:

Ve kdo kje bi lahko za razumsko ceno nabavil kvaliteten/oem MI 9T ekran, pa da ne čakam 2 meseca iz Aliexpressa?


Poglej dragon-tt, ce majo. Sem tam nabavil ze dva ekrana za A1. Ene dva tedna hodi do sem. Po oddanem narocilu, jih kontaktirej na mail za placilo s paypalom.
:|

mitoess ::

Kupujem nov mobitel, pa ne dobim nič pametnega pod 6 in. Pozna kdo kakšen relativno dober telefon, ki bi bil okoli 200€ in ne bistveno več kot 6in? (višina nekje do max 155 cm)

Gagarin ::

Samsung A40, (pa do 155cm najdeš boga in pol ;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

mitoess ::

Glede kvalitete izdelave/fotoaparata se lahko primerja z rn9s? Ker kolkor gledam ima bolj ali manj povsod slabše komponente, cena je pa skoraj ista :) Sedaj sem imel A2 lite, pa mi je bila velikost glih prav. Se mi pa zdijo ti 165 cm phoni ogromni. Kakšne so kaj izkušnje držanja po rokah? :)

DrSergioDJ ::

Pojdi v trgovino in ga primi v roke. Težko ti kdorkoli drugače reče, glede na to, da imamo različno velike roke.
...

mitoess ::

Za po roki se bi že navadil, bolj me žepi skrbijo :)
A ima kdo mogoče izkušnje z Motorolo (g8 power)?

5pellfire ::

Katero firmo tempered glass bi priporočili za Redmo Note 9S.
Zraven telefona sem vzel QHOHQ 3-pack ...pa je to bolj tak.
Po daljši stranici se ne prime vredu ...ostane cca 1 mm rob
kjer je zrak (halo effect).

Kako vi to rešujete v takih primerih? Videl sem da se to da rešit
če rahlo namažeš z oljem, da izpodrine zrak. Samo nisem nekam fejst
navdušen, da bi olje mazal po ekranu

facepalm ::

5pellfire je izjavil:

Katero firmo tempered glass bi priporočili za Redmo Note 9S.
Zraven telefona sem vzel QHOHQ 3-pack ...pa je to bolj tak.
Po daljši stranici se ne prime vredu ...ostane cca 1 mm rob
kjer je zrak (halo effect).

Kako vi to rešujete v takih primerih? Videl sem da se to da rešit
če rahlo namažeš z oljem, da izpodrine zrak. Samo nisem nekam fejst
navdušen, da bi olje mazal po ekranu


Ne morem ti odgovoriti na vprasanja saj sam ne uporabljam zascite.
Lahko pa ti meni pomagas:) imam namen nabavit rn9s za zeno in me zanima kako si zadovoljen, ter ce te na telefonu kaj moti. Hvala:)

5pellfire ::

Zaenkrat super zadovoljen (imam ga komaj 3 dni) ...preklopil iz 4 leta starega Huawei Honor 5c.
Nisem pa neki zahteven uporabnik, stari telefon je počasi crkoval zato sem
menjal.

Sem pa vzel 6/128 verzijo, ker ni bilo neke grozne razlike v ceni (~20 EUR več).
Nabavil iz amazon.de za 225 EUR.

Če te zanima kaj bolj podrobno pa povej :)

Moti me edino to, da ne gre app-ov disablat ...Google Film&Music in podobne Xiaomi bloatware zadeve
bi raje disablal, kot pa brisal ...nikoli ne veš kaj boš kasneje rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

facepalm ::

Najbolj me zanima display. Kako se vidi zunaj na soncu in pa kako izgleda okoli prednje kamere. Nekateri pravijo da je motec prehod med kamero in displayem..
Tudi zena ni zahtevna uporabnica in ima trenutno rn7 ampak bo menjala, ker bo kmalu leto dni star (kupimo vsako leto nov midrange in starega prodamo in ima vedno "nov" telefon za 100€/l)

mitoess ::

Kakšen ti je pa po velikosti?

5pellfire ::

facepalm je izjavil:

Najbolj me zanima display. Kako se vidi zunaj na soncu in pa kako izgleda okoli prednje kamere. Nekateri pravijo da je motec prehod med kamero in displayem..
Tudi zena ni zahtevna uporabnica in ima trenutno rn7 ampak bo menjala, ker bo kmalu leto dni star (kupimo vsako leto nov midrange in starega prodamo in ima vedno "nov" telefon za 100€/l)

Sem ga zdaj nesel ven ko sem pesa ven pelal :)
Meni je ok, se vredu vidi za LCD zaslon ...imam pa dark mode mogoče to kaj pomaga.
Glede kamere se mi zdi da zaščitna folija, ki je po defaultu gor, naredi še malo več sence
okoli kamere ker je cutout na foliji in potem od strani še bolj povdari senco. Vsaj mene ne
moti.

Kakšen ti je pa po velikosti?

Malo je vlki :D:D ...se bom še moral navadit ...mi je pa bil že
prejšnji 5.2 telefon bolj tak za eno-ročno handlanje.
Z žepi zna bit problem, sploh na kakih trenerkah in kratkih hlačah, ki so bolj loose.

Killermode ::

Sam imam RN5 in sem včeraj prejel RN9s. Izgled je kot bi bil 9s 2x večji pa čeprav je samo par mm višji. Ekran je tam tam , ni neke velke razlike na hitro ko pogledaš. Ampak mi je telefon res všeč sploh za mojo uporabo bolj primeren.

Luka99 ::

prodam mi9t 6/64 gb crne barve, deluje bp, prevzem mozen ko dobim mi10 pro. vec info na zs ali lukas.lukati@gmail.com. aja pa mi9t je bil kupljen na gearbestu.

mitoess ::

Če bi izbirali med mi 9 lite in redmi note 8 pro, kaj bi izbrali? cena približno ista, tako da ne igra vloge ...

facepalm ::

mitoess je izjavil:

Če bi izbirali med mi 9 lite in redmi note 8 pro, kaj bi izbrali? cena približno ista, tako da ne igra vloge ...

Ce obvezno ta 2, bi mi9 lite. Ce ne, pa redmi note 9s oz ce je nfc nuja pa bi pocakal na redmi note 9 pro max superleggera tdi.

Killermode ::

mitoess je izjavil:

Če bi izbirali med mi 9 lite in redmi note 8 pro, kaj bi izbrali? cena približno ista, tako da ne igra vloge ...

Če slučajno igraš kakšne fps igre potem je boljše RN8pro zaradi boljšega grafičnega čipa drugače pa tako kot ti je predhodnik napisal.

-valvoline- ::

Jbemti, kdaj bo spet na voljo kasen normalen telefon podobne velikosti k mi6/r4p? WTF?
:))

jocoj ::

mitoess je izjavil:

Če bi izbirali med mi 9 lite in redmi note 8 pro, kaj bi izbrali? cena približno ista, tako da ne igra vloge ...

Kje pa je cena približno ista? RN8 pro je precej cenejši od mi9lite, ker slednjega ne proizvajajo več, zaloge so skoraj skopnele in je precej težko dobavljiv, sploh iz EU. RN8 pro komot dobiš pod 200 EUR iz EU.
««
300 / 374
»»