» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
298 / 374
»»

asaxyxas ::

Kako naredim backup nameščenih programov, Google računa in nastavitev sistema na Xiaomi telefonu?

dj cotto ::

Nastavitve --> O telefonu --> Varnostno kopiraj in ponastavi -->

Varn. kopiraj podatke = Vklopljeno
Račun za kopiranje = "Ime računa"@gmail.com
Google račun --> Varnostno kopiranje v Google Drive = On, Varnostno kopiraj zdaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

asaxyxas ::



Proces "Sistem Android" uporablja skoraj 2GB RAM-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asaxyxas ()

asaxyxas ::

Dva procesa Sistem Android imam.

asaxyxas ::

asaxyxas ::

Jaz bom namestil Custom ROM, ko odklenem bootloader. Če bo še potem isti problem je to moj zadnji Xiaomi telefon in bom raje uporabljal Android emulator za PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asaxyxas ()

facepalm ::

asaxyxas je izjavil:

Jaz bom namestil Custom ROM, ko odklenem bootloader. Če bo še potem isti problem je to moj zadnji Xiaomi telefon in bom raje uporabljal Android emulator za PC.


Se enkrat.. garancija?

dj cotto ::

Trenutno je vse videti normalno. Kot kaže je bila kriva neka aplikacija, po možnosti ravno CPU-Z. Ne bi bilo prvič. Brez veze je potem kriviti Xiaomi im misliti, da se na mobitelu druge znamke ne dogaja, oz. ne more zgoditi.

Podoben "problem" se je pred časom dogajal s PC-ji, ko so vsi brezglavo testirali svoje nove Ryzene in si večina ni znala razlagati zakaj se CPU kar naprej na polno zaganja. Krivi pa so bili ravno razni testni programi, ki so obremenjevali procesor.

;-) ::

Je že kdo nalagal kak custom rom na xiaomi redmi note 8 pro ?

Vanadium ::

;-) je izjavil:

Je že kdo nalagal kak custom rom na xiaomi redmi note 8 pro ?


MTK procesor ... good luck with that... čeprav na XDA celo par tem obstaja https://forum.xda-developers.com/redmi-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

broken/link ::

https://xiaomi.eu/community/threads/20-...


Update regarding HMnote8Pro MTK [begonia] support:
- We dropped support for HMnote8Pro MTK [begonia] due to a lot of bricks caused by installing TWRP or Magisk or any other mods.. MTK does not allow to boot to Fastboot if something "goes wrong" and users are forced to flash images via SPFlash Tool EDL mode which is locked by Xiaomi for few authorized accounts only.. so for safety of users, we will not release any ROMs for this device..

asaxyxas ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asaxyxas ()

asaxyxas ::

Ali je potem sploh možno rootati Redmi Note 8 Pro? Root nujno potrebujem.

Mislil sem, če bi najprej namestil TWRP Recovery in potem rootal. Ali res ni možno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asaxyxas ()

facepalm ::

asaxyxas je izjavil:

Ali je potem sploh možno rootati Redmi Note 8 Pro? Root nujno potrebujem.

Mislil sem, če bi najprej namestil TWRP Recovery in potem rootal. Ali res ni možno?


Se da, ampak ce gre karkoli narobe, nimas moznosti flashat tovarniski rom preko fastboota in ostanes z brickanim telefonom.
Ta telefon je "nepopularen" z razlogom.

Pinturicchio ::

Katerega izbrati med redmi note 8 pro in mi 9 lite?

-valvoline- ::

Pinturicchio je izjavil:

Katerega izbrati med redmi note 8 pro in mi 9 lite?

redmi note 9s, 8mm snapdragon 720.

Zgodovina sprememb…

Zico44 ::

Redmi Note 8 Pro ima NFC, nove 9-ke ga nimajo.

Pinturicchio ::

9s prevelik, Nfc ne rabim, mi 9 lite ima amoled screen....

buttcrack ::

9lite, brez debate. SD >>> MTK

louser ::

buttcrack je izjavil:

9lite, brez debate. SD >>> MTK

A to nostalgija tolče ven?

buttcrack ::

Niti ne, samo je dejstvo da z mediateki nimaš kaj počet, medtem ko SD flašaš po mili volji...

louser ::

Ja, večino folka pa res rabi flašanje. Kdor išče nasvet, ne flaša.
Kdor flaša, ve kaj mora kupiti.

facepalm ::

louser je izjavil:

Ja, večino folka pa res rabi flašanje. Kdor išče nasvet, ne flaša.
Kdor flaša, ve kaj mora kupiti.

Tudi uradna podpora pri Xiaomiju traja dlje na telefonih s SD SoC-i.

dexterboy ::

Vprašanje, sedaj, ko je cena ista;
RN 8 pro ali pa Note 9S
Trenutno imam Mi Max 3 zaradi zaslona in je TOP telefon, ga pa malo krivi če hočem narediti fotografijo. Se vidi, da je že malo v letih... Primarno mi je važen ekran, ker 6 palčnih "lešnikov" ne mislim imeti. Igric NE igram in me to ne gane, raje vidim več RAMa. In tu je kavelj, ker 8-ica ima 6 giga in manjši ekran, 9S pa ima večji ekran ampak 4 giga spomina... Seveda naredim veliko fotografij, ampak zaradi tega nisem nor da bi frutal 500 in več za telefon.
Če grem pri 9S na 6 GB verzijo pa cena ni več enakovredna osmici... :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

9S dela solidne slike v dobri svetlobi, relativno slabe v slabi, sreča se to popravi z gcam 7.3. Gcam razvoj za ta nov samsungov senzor je še precej na začetku, tako da še ima ogromno potenciala in je trenutno kvaliteta RN8 pro mogoče cel ona višjem nivoju.
Manjka tudi stabilizacija 4k videjev, na 1080p jo ima. Baje je tudi 5mp macro kamera dosti dobra. Ostalo je super za ta denar, varčen in hiter proc, ogromna baterija, ki pa se bi lahko polnila hitreje - 2h je pač predolgo v 2020, ko rabi konkurenca pod 1h. Uglavnem jedober telefon, dosti zadev se pričakuje da Xiaomi še popegla v softwaru, ma pa potencial...

asaxyxas ::

1% baterije manj samo v 1 minuti v Fastboot Mode. Ali je lahko slaba baterija? Ali je možno, da ima tudi Redmi 8A samo slabo baterijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asaxyxas ()

Andraz1988 ::

dexterboy je izjavil:

Vprašanje, sedaj, ko je cena ista;
RN 8 pro ali pa Note 9S
Trenutno imam Mi Max 3 zaradi zaslona in je TOP telefon, ga pa malo krivi če hočem narediti fotografijo. Se vidi, da je že malo v letih... Primarno mi je važen ekran, ker 6 palčnih "lešnikov" ne mislim imeti. Igric NE igram in me to ne gane, raje vidim več RAMa. In tu je kavelj, ker 8-ica ima 6 giga in manjši ekran, 9S pa ima večji ekran ampak 4 giga spomina... Seveda naredim veliko fotografij, ampak zaradi tega nisem nor da bi frutal 500 in več za telefon.
Če grem pri 9S na 6 GB verzijo pa cena ni več enakovredna osmici... :(


Mi9t , malo poglej akcije, pred kratkim bil na BG za 215e se mi zdi. Amoled zaslon , ram 6GB, slike dela super... jaz vglavnem zelo zadovoljen.

Vanadium ::

Evo redmi note 9s je že na amazonu: https://www.amazon.de/-/en/Redmi-Note-9...

Čeprav dvomim da na zalogi ampak cena je pa kr ql...

bosslipxx ::

bosslipxx je izjavil:

Najprej moraš bootloader odklenit, kar lahko traja en teden, da ti xiaomi dovoli, pri tem pa izgubiš vse podatke.
Nato moraš patchati boot.img za tvoj telefon v magisk manageru in ga nato flašniti ta patched_boot.img v fastboot načinu. Potem dobiš root dostop.
Če še nisi tega delal poglej kakšen video na YT.


Moram se popravit, zdaj (danes) za unlock bootloaderja ni potrebno več čakati. Danes sem zadevo zrihtal na Mi9t, z branjem vodiča in downloadanjem appa, v 10 minutah.
slo-fishing.si

Skyfall ::

Redmi note 8/8T ima katero verzijo bluetooth? Eni pravijo 4.2 eni 5

Če gledam predhodno generacijo in sicer note 7 ima verzijo 5

robertko ::

Bluetooth 4.2 LELow energy consumption
Tak piše za RN8/8T

ninjaxx ::

Pozravljeni,
ali se splača kupiti xiaomi mi note 10
https://www.amazon.de/-/en/dp/B07ZGJC5B...
Naročil ga bi na amazonu, se dobi še kje ceneje? Je toliko boljši kot xiaomi mi 9T, da upraviči 150€ razlike v ceni?
hvala za odogovore

robertko ::

Preko banggood-a ga imaš za 367€ + 5€ EU priority line poštnina, uporabiš kodo za popust: BGN1050

bosslipxx ::

Imamo doma oba (Mi 9t & Mi note 10) in razlika je največja pri bateriji in 108MP kameri v prid note10. Če sta to pomembna dejavnika, potem ja, se splača dati več, drugače pa je davinci zelo spodoben fon.
slo-fishing.si

waters ::

Kaj pa tam okoli 250 €? Bil je govor o Xiaomi Mi 9T in pro. Teh modelov ne vidim več, kot da jih ni.
Kaj predlagate?

mailer ::

Mogoče še kakšen note iz drugega tabora, ki dejansko pisalo tudi ima.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

letmein ::

Bom samo prilimal mojo izkušnjo z Gearbest, da se še kdo ne nategne..19.3 sem naročil telefon, shipping vzel EU Priority line, kar naj bi šlo mimo carine. Ampak potem so oni dejansko postali prek navadne Netherlands Registered mail pošte in zadeva je seveda pristala na carini. Da bi kdo kaj obvestil oz. ponudil odstop od naročila ob spremembi metode pošiljanja se seveda ni zgodilo. Njihov support mi je sicer potem, ko sem jim prilepil screenshot potrditvenega maila ob naročilu priznal, da so naknadno spremenili način pošiljanja, ampak glede povrnitve extra stroškov pa nočejo slišati nič. Tako, da ja super izkušnja. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

thramos ::

Paypal dispute.

facepalm ::

letmein je izjavil:

Bom samo prilimal mojo izkušnjo z Gearbest, da se še kdo ne nategne..19.3 sem naročil telefon, shipping vzel EU Priority line, kar naj bi šlo mimo carine. Ampak potem so oni dejansko postali prek navadne Netherlands Registered mail pošte in zadeva je seveda pristala na carini. Da bi kdo kaj obvestil oz. ponudil odstop od naročila ob spremembi metode pošiljanja se seveda ni zgodilo. Njihov support mi je sicer potem, ko sem jim prilepil screenshot potrditvenega maila ob naročilu priznal, da so naknadno spremenili način pošiljanja, ampak glede povrnitve extra stroškov pa nočejo slišati nič. Tako, da ja super izkušnja. :/



Jaz sem na gearbestu nehal kupovati pred cca letom in pol. Ce gre kaj narobe, je support podn od podna.
Upam, da si placal s paypalom. Daj dispute. Ko dobis povrnjeno, placaj davek in dvigni paket:)

ninjaxx ::

Če si naročim mi note 10 preko banngooda imam lahko kakšne stroške z carino?

robertko ::

Ne če izbereš EU priority line poštnino.

ninjaxx ::

Ok, super naročen :) Garancije pa nima tak telefon, ko ga naročiš pri kitajcah?

facepalm ::

ninjaxx je izjavil:

Ok, super naročen :) Garancije pa nima tak telefon, ko ga naročiš pri kitajcah?

Jaz bi raje odstel cca 30€ vec in ga vzel pri amazon.it. za 30€ dobis moznost vracila blaga v roku enega meseca in garancijo..

Gregex ::

facepalm je izjavil:

ninjaxx je izjavil:

Ok, super naročen :) Garancije pa nima tak telefon, ko ga naročiš pri kitajcah?

Jaz bi raje odstel cca 30€ vec in ga vzel pri amazon.it. za 30€ dobis moznost vracila blaga v roku enega meseca in garancijo..


Točno tako sem jaz naredil pred pol leta, ko sem kupoval mi9t pro. Za 30-40 € se res ne bi jebal s Kitajci.

mared ::

Ali pa electronics4you. Dostava v treh dneh, 0€

Dami ::

Nabavil sem mi10 note. Kako najlažje prestavit stvari iz redmi4x? Kar micloud backup al kako drugače?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zimonem ::

Shareme aplikacija.

strup121 ::

Dami je izjavil:

Nabavil sem mi10 note. Kako najlažje prestavit stvari iz redmi4x? Kar micloud backup al kako drugače?


kje si ga vzel, jaz si ga tudi nameravam vzeti

Dami ::

Amazon.de po 459€. Seveda potem, ko jih naročim pade cena na 399€, prej se pa cena ni premaknila od novembra.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Vanadium ::

Sem videl danes ko sem gledal za redmi note 9s, da je cena nižja za mi10 note medtem, ko 9s so iz okoli 220€ dvignli na 269€ :|
««
298 / 374
»»