» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
278 / 374
»»

mared ::

Doma imamo redmi note 4 in redmi note 7 (oba global). Ima kdo kakšen nasvet kako usposobiti android auto v peugeotu 308 2017l. Ikona android auto se aktivira, ko priklopim telefon (a), a potem javi napako pri povezavi. Na telefonu pa javi napako 8.

errhec ::

So datum in čas enaki na obeh napravah?
Google servives so posodobljeni na zadnjo različico?
dd

mared ::

datum je sigurno. čas? mora biti do sekunde usklajen?

google services sem vedno vse posodobil.

klinker ::

stara mama je izjavil:

Ne vem, v čem je fora da bi povečeval interni spomin na SD kartico. Cajti telefono s par MB spomina so mimo, poleg tega je pa UL/DL na SD kartico počasnejši, kot internal storage. Res ne vidim nobene prednosti. Če pa že rabiš, pa v osnovi kupiš verzijo z več spomina, namesto da dokupuješ kartice.


Meni tudi ni jasno kaj bi rad s tem. Appse itd imas na internem, ker je itak boljse zaradi hitrejsega spomina, kamero in ostalo pa nastimas da shranjuje na SD kartico. Ta "hack" klice samo po problemih.

espacious ::

krneki je izjavil:

espacious je izjavil:

Jaz sem za mojo nabavil teden nazaj Redmi Note 8 Pro (299EUR) na www.mishop.si
Odlično deluje, baterija je super, ekran mega, slike perfektne. Edino kar me moti je da je zadnja kamera, čeprav sem ga dal v cover ki pride polek, še vedno ni zaščitena. Sepravi če ga položiš na mizo reskiraš da se pogrsa. Drugo je zaenkrat tipi top.


Jaz sem tudi malo čudno pogledal, ko sem dal ovitek gor, samo ima steklo čez objektive še en majhen rob tako da je malo zaščiteno. Kupil sem ga za zamenjavo Redmi 5 Plus pred tremi tedni na Mi global store za 235eur (6/128gb). Zaenkrat res dober telefon za to ceno. Že pri Redmi 5 Plus je zdržala baterije precej, tukaj pa še bolje. Glavna kamera je pa res bomba.


Ja podpišem baterija drži zelo dobro zaenkrat. Glede kamere zadnje pa ja, ima malo roba a se titi rob sčasoma uniči zguli. Sem sicer naročil zaščitno foljo za kamero ampak je rob ševedno višji.
LP, espacious

dejanslo ::

Kako uporabljate SmartLock funkcijo (unlock with trusted devices) z drugimi napravami? Včeraj sem presenečeno ugotovil, da pri bt povezavi z avtom to ne dela in da je xiaomi to funkcijo v miui blokiral namerno. It's a feature, not a bug.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

skodars ::

espacious je izjavil:

krneki je izjavil:

espacious je izjavil:

Jaz sem za mojo nabavil teden nazaj Redmi Note 8 Pro (299EUR) na www.mishop.si
Odlično deluje, baterija je super, ekran mega, slike perfektne. Edino kar me moti je da je zadnja kamera, čeprav sem ga dal v cover ki pride polek, še vedno ni zaščitena. Sepravi če ga položiš na mizo reskiraš da se pogrsa. Drugo je zaenkrat tipi top.


Jaz sem tudi malo čudno pogledal, ko sem dal ovitek gor, samo ima steklo čez objektive še en majhen rob tako da je malo zaščiteno. Kupil sem ga za zamenjavo Redmi 5 Plus pred tremi tedni na Mi global store za 235eur (6/128gb). Zaenkrat res dober telefon za to ceno. Že pri Redmi 5 Plus je zdržala baterije precej, tukaj pa še bolje. Glavna kamera je pa res bomba.


Ja podpišem baterija drži zelo dobro zaenkrat. Glede kamere zadnje pa ja, ima malo roba a se titi rob sčasoma uniči zguli. Sem sicer naročil zaščitno foljo za kamero ampak je rob ševedno višji.



Potem je vredu, imam tudi jaz naročenega pa sem malo skeptičen zaradi Mediateka :)

mat11 ::

dejanslo je izjavil:

Kako uporabljate SmartLock funkcijo (unlock with trusted devices) z drugimi napravami? Včeraj sem presenečeno ugotovil, da pri bt povezavi z avtom to ne dela in da je xiaomi to funkcijo v miui blokiral namerno. It's a feature, not a bug.


Meni tudi z njihovo uro Stratos to ni delovalo.
mat

;-) ::

So slike na note 8 ali 8pro res toliko boljse kot na redmi note 7 ker glede na posnetke na yt niso oz jaz ze fotoaparat note 7 ocenjujem za zelo slab v praksi. Lahko da kdo kake sample gor?

Izak ::

skodars je izjavil:


Potem je vredu, imam tudi jaz naročenega pa sem malo skeptičen zaradi Mediateka :)


Kaj pa je slabost mediatek cpuja?

blze ::

mat11 je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Kako uporabljate SmartLock funkcijo (unlock with trusted devices) z drugimi napravami? Včeraj sem presenečeno ugotovil, da pri bt povezavi z avtom to ne dela in da je xiaomi to funkcijo v miui blokiral namerno. It's a feature, not a bug.


Meni tudi z njihovo uro Stratos to ni delovalo.


meni s Stratos uro deluje bp za odklep.
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()

louser ::

Izak je izjavil:

skodars je izjavil:


Potem je vredu, imam tudi jaz naročenega pa sem malo skeptičen zaradi Mediateka :)


Kaj pa je slabost mediatek cpuja?

Stari predsodki, ko je Mediatek imel še neke težave z nekaterimi čipi.
Takrat so tudi top end snapdragoni bili za en drek, ampak z njimi tako ni tekmoval zares nihče

klinker ::

Izak ::

Je možno da bi Mediatek telefoni dobivali manj posodobitev kot ostali? Ali pa da kakšen apk, recimo gcam ne bi delovali na takem chipsetu?

AgiZ ::

Na kratko:
- Mediatek procesorji niso zaželjeni pri razvijalcih (custom ROMs) ker podjetje ne izda izvorne kode, dokumentacije.
- Mediatek je malo zadaj pri implementaciji ARM tehnologije, kar ni nujno slabo, saj so lahko njihovi enakovredni procesorji boljši kot Qualcomovi (ki pa jih je Qualcom izdal že nekaj časa pred Mediatekom)

Izak je izjavil:

Je možno da bi Mediatek telefoni dobivali manj posodobitev kot ostali? Ali pa da kakšen apk, recimo gcam ne bi delovali na takem chipsetu?

Kot vem GCAM ne deluje na Mediatek procesorjih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

Tonti ::

Pozdravljeni!

Izgubil sem telefon ( Redmi Note 3 ),zato sem ga preko Googla zaklenil na daljavo.Sistem je od mene zahteval geslo z vsaj enim simbolom in izbral sem +. Sedaj ko se je telefon našel pa znaka + ne najdem na tipkovnici ki mi jo telefon ponuja za odklep. Kaj storiti?

LP

SG_101 ::

Probaj držati št. 0.

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

So slike na note 8 ali 8pro res toliko boljse kot na redmi note 7 ker glede na posnetke na yt niso oz jaz ze fotoaparat note 7 ocenjujem za zelo slab v praksi. Lahko da kdo kake sample gor?

gcam to the rescue. brez tega ni kakovostnih fotk pri xiaomijih.

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

Meni pa gcam ne dela ok na 9se. Po dveh treh posnetih fotografijah prične mleto in traja da lahko naslednjo posnames.

Killermode ::

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

So slike na note 8 ali 8pro res toliko boljse kot na redmi note 7 ker glede na posnetke na yt niso oz jaz ze fotoaparat note 7 ocenjujem za zelo slab v praksi. Lahko da kdo kake sample gor?

gcam to the rescue. brez tega ni kakovostnih fotk pri xiaomijih.

Note 8pro mediatek procesor ne podpira gcam

-valvoline- ::

Killermode je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

So slike na note 8 ali 8pro res toliko boljse kot na redmi note 7 ker glede na posnetke na yt niso oz jaz ze fotoaparat note 7 ocenjujem za zelo slab v praksi. Lahko da kdo kake sample gor?

gcam to the rescue. brez tega ni kakovostnih fotk pri xiaomijih.

Note 8pro mediatek procesor ne podpira gcam

Pocas pa bo
https://c.mi.com/thread-2519698-1-0.html

mikhaair je izjavil:

Meni pa gcam ne dela ok na 9se. Po dveh treh posnetih fotografijah prične mleto in traja da lahko naslednjo posnames.

Nimas pravi gcam za tvoj fon. Na celsoazevedo poisci pravo.
https://www.celsoazevedo.com/files/andr...

Zgodovina sprememb…

lonewolf_ ::

P: note 4x, če koga zanima. Več info bo jutri pod malimi oglasmi.

Telefon je zelo dobro ohranjen. Razlog prodaje je 1+ 7 pa še to v večini zaradi kamere napram xiaomiju.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mikhaair ::

Namestil gcam za moj telefon. Isti rezultat. Po hitro posnetih 4,5 in fotkah se stvar zabaše. Ima kdo iste izkušnje?
Gcam, različice za ostale telefone pa sploh ne delajo na mojem.
Torej, dela, fotke so ok, kamera je počasnejša kot xiaomi app camera. Fotke so precej AI popravljene, celo pretirano. Če pritiskas kot nor na sprožilec, za nekaj casa pocepne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

dejanslo ::

Iščem kodo za Mijia air purifier 3. Na gearbest je trenutno v flash sale 165€. Ob izidu bi naj bil le 127$ (iz reklame), sedaj pa je redna cena 230€? Mislite, da zna biti še kaj ceneje (npr za Black Friday)?
There`s More Than One Way To Do It

Killermode ::

le 127 veleprodajna cena za trgovce. dodaj še marže trgovin in transport/manipulacijo/skladiščenje.

Shakey ::

Na MIUI Global 10.3.11 mi preko Google Play Store vsak dan updejta "Feature for Chrome". To traja v nedogled. Če tapnem na obvestilo me pelje v My Apps & Games na Play-u in nato preneha z updajtanjem. Izklopljen mam auto update. To mi je delal na prejšnjem Note5 in zdaj na 9T. A je še kje potrebno izklopit v aplikaciji, tako kot v Facebook-u al je to MIUI bug?

Tnx za odgovor.

Vm1999 ::

Shakey je izjavil:

Na MIUI Global 10.3.11 mi preko Google Play Store vsak dan updejta "Feature for Chrome". To traja v nedogled. Če tapnem na obvestilo me pelje v My Apps & Games na Play-u in nato preneha z updajtanjem. Izklopljen mam auto update. To mi je delal na prejšnjem Note5 in zdaj na 9T. A je še kje potrebno izklopit v aplikaciji, tako kot v Facebook-u al je to MIUI bug?

Tnx za odgovor.


Meni se dogaja isto na Redmi Note 5 od zadnje nadgranje firmware-a. S tem, da mi javlja "Feature for Chrome" in "Feature for Facebook".
Nisem našel druge rešitve, kot da vsakič znova zbrišem notification.
Pomoje je MIUI bug, ne najdem nobene relevante informacije v zvezi s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Dimnik ::

Mi 9t, na 10.3.15 zaenkrat bp, kaj če bi posodobil na zadnjo posodobitev, saj zato so posodobitve...

Shakey ::

Pri Facebook-u sem to izklopil tako, da sem odznačil avtomatsko posodobitev znotraj Facebook aplikacije. Pri Chrome še nisem našel rešitve.

Pri men je to zadnja posodobitev. (10.3.11.0)

radmannsdorf ::

Danes za fotra kupil Xiaomi Redmi Go telefon(85€), ker se je mudilo, preveč pa nebi rad dal za telefon.
Hej, zadeva ima 1Gb rama in vse deluje brez problema. Ima "Oreo GO" lahko verzijo androida in vse RTV 4D, Voyo delujeta brez problema. Predinštaliran je tudi FB Lite(odstranljiv) in Chrome.
Me zanima koliko dni mu bo držala 3000mAh baterija, obljubljajo 10 dni pripravljenosti. Ga ima kdo?

Dimnik ::

Shakey je izjavil:

Pri Facebook-u sem to izklopil tako, da sem odznačil avtomatsko posodobitev znotraj Facebook aplikacije. Pri Chrome še nisem našel rešitve.

Pri men je to zadnja posodobitev. (10.3.11.0)


Preveri posodobitve, danes prišla nova, novi miui 11.0.2.0, kar neksj spememb in dodatkov...

blze ::

jaz imam na mi9 10.0.2
uživejte
blze

borisk ::

radmannsdorf je izjavil:

Danes za fotra kupil Xiaomi Redmi Go telefon(85€), ker se je mudilo, preveč pa nebi rad dal za telefon.
Hej, zadeva ima 1Gb rama in vse deluje brez problema. Ima "Oreo GO" lahko verzijo androida in vse RTV 4D, Voyo delujeta brez problema. Predinštaliran je tudi FB Lite(odstranljiv) in Chrome.
Me zanima koliko dni mu bo držala 3000mAh baterija, obljubljajo 10 dni pripravljenosti. Ga ima kdo?


danes sem ravno dobil redmi 7A za 81,5€. se mi zdi boljši deal (sem gledal tudi redmi go) ima naprimer tudi enostavno namizje za starejše...

musicfreak ::

ma kdo problem z porabo baterije pri xiaomi mi9t? od vceraj ko se je posodobil sistem mi baterijo skuri v 6 urah, prej drzala 2 dni skoraj. kaj bi to lahko blo?

ivanuscha ::

Probaj restart, ali hard reset, z cpu spy pa lahko pogledas ali ti mogoce ne gre v deep sleep.

aborko ::

Je znan problem to, zaenkrat neke rešitve še ni, restart pomaga za nekaj časa, a ni trajna rešitev. Gre za to, da zadnja 2 jedra (7 in 8) ostaneta oz. se zatakneta na max frekvenci. Se rusi trudijo že kak mesec, da bi rešili zadevo.
https://4pda.ru/forum/index.php?showtop...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

e-marko ::

Se to dogaja tudi na MI9? Sem tik pred nakupom...


Lp
...somebody, somewhere...

Prebeznik ::

Zdravo
Morda se vprašanje ponavlja vendar: Imam MI8 in MI9 . Kaj storiti, da bo "ozadje za zaklenjen zaslon", ki ga določim ostalo v spominu? Včasih je bilo sedaj pa ne več. Po parih dneh se spremeni kao na "default".
Hvala

MxxW5 ::

Enako se dogaja moji ženi na RN4. Po restartu gre lock screen na default. Na telefonu je uradni MIUI.

Na mojem Pocophoneu se to ne dogaja, gor je sicer najnovejši xiaomi.eu rom. Brez dvoma je vzrok v originalnem romu, saj ima xiaomi take fore rad (da je vse čim bolj default).

AvtoR ::

MxxW5 je izjavil:

Enako se dogaja moji ženi na RN4. Po restartu gre lock screen na default. Na telefonu je uradni MIUI.

Na mojem Pocophoneu se to ne dogaja, gor je sicer najnovejši xiaomi.eu rom. Brez dvoma je vzrok v originalnem romu, saj ima xiaomi take fore rad (da je vse čim bolj default).


To se je dogajalo do danes tudi meni, po zadnjem updejtu. Danes sem updejtal aplikacijo Teme, in zdaj ozadje spet ostane kor je nastavljeno. Pri meni je to črna...

mamstrok ::

Prebeznik je izjavil:

Zdravo
Morda se vprašanje ponavlja vendar: Imam MI8 in MI9 . Kaj storiti, da bo "ozadje za zaklenjen zaslon", ki ga določim ostalo v spominu? Včasih je bilo sedaj pa ne več. Po parih dneh se spremeni kao na "default".
Hvala

Med aplikacijami poišči "wallpaper carousel" in odstrani aplikacijo. Naredi restart telefona in težava bi morala biti odpravljena.

dejanslo ::

musicfreak je izjavil:

ma kdo problem z porabo baterije pri xiaomi mi9t? od vceraj ko se je posodobil sistem mi baterijo skuri v 6 urah, prej drzala 2 dni skoraj. kaj bi to lahko blo?


Meni, enako kot pred posodobitvijo, dela bp, baterija prav tako.
There`s More Than One Way To Do It

j4nm4n ::

aborko je izjavil:

Je znan problem to, zaenkrat neke rešitve še ni, restart pomaga za nekaj časa, a ni trajna rešitev. Gre za to, da zadnja 2 jedra (7 in 8) ostaneta oz. se zatakneta na max frekvenci. Se rusi trudijo že kak mesec, da bi rešili zadevo.
https://4pda.ru/forum/index.php?showtop...


Mater je impresiven forum :) Pa google ekspresni prevod - nisem vedel da imam tako nastavljeno :) Sem mislil da je slovenski forum, pa mi je bilo čudno, ker ga prvič vidim.

Konec offtopica... Gledam pa Mi9T že dlje časa ja. Brez te napake super telefon oz. bestbuy za 320 eur?

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Skratka po posodobitvi na MI A2 in potem resetiranju na tovarniške nastavitve se ženin telefon več ne postavi. Pojavi se začetni splash screen android one in potem se ugasne, če ga priklopim na kabel se to v nedogled ponavlja. Ali ima kdo kako idejo kako ponovno flashat gor factory image? Telefon nikoli ni bil flashan (razen OTA update), nima odklenjenga boot loaderja, skratka trenutno čisti tovarniški obtežilnik za papir. Sekiram se ne preveč ker je še v garanciji leto in pol samo če se izognem pošiljanja na amazon.de bi se z veseljem. Razno razna odpiranja in shortanje tistih dveh EDL pinov ne pridejo v poštev. V fastboot pridem b.p.

l.p.

Prebeznik ::

Kar naenkrat (danes) se mi na MI8 ob zvonjenju (klicu) prižiga fleš.
Morda kdo ve, kaj sem "pritisnil" nekje v nastavitvah?
Hvala

mamstrok je izjavil:

Prebeznik je izjavil:

Zdravo
Morda se vprašanje ponavlja vendar: Imam MI8 in MI9 . Kaj storiti, da bo "ozadje za zaklenjen zaslon", ki ga določim ostalo v spominu? Včasih je bilo sedaj pa ne več. Po parih dneh se spremeni kao na "default".
Hvala

Med aplikacijami poišči "wallpaper carousel" in odstrani aplikacijo. Naredi restart telefona in težava bi morala biti odpravljena.

Najlepša hvala-deluje.

Zgodovina sprememb…

Prebeznik ::

[st.citat p6499266]Kar naenkrat (danes) se mi na MI8 ob zvonjenju (klicu) prižiga fleš.
Morda kdo ve, kaj sem "pritisnil" nekje v nastavitvah?
Hvala

):
Brskal po nastavitvah in našel /odpravil težavo.
Kako je do tega prišlo mi pa še ni jasno.
Lp

sm4rt4ss ::

Pozdravljeni. Čas je za nov fon do tam nekje do 300EUR. Oko sem vrgel na Mi9SE in pa na Mi9T. Do zdaj sem bil navajen manjših telefonov (Xperia Z3C, Xperia XA2). V trgovini sem sprobal Mi9T in v bistvu se mi ne zdi tako ogromen telefon kot zgleda na papirju in tud z eno roko se ga da lepo upravljat. Na MIUI pa sem se dejansko navadil v tiste pol ure, ko sem se igral s telefonom. Mi9SE me mika, ker je kompaktnejši, preživel pa bi tudi brez 3.5mm jacka. Problem je, ker ga nikjer ne prodajajo v slo, da bi ga lahko sprobal. Nisem nek zahteven uporabnik. Kar nekaj časa dnevno sem na Twitterju, 9GAGU, Instagramu, gledam kar veliko YT videov, fotkam razmeroma veliko, iger ne igram nič. Nekako mi je Xperia XA2 postala rahlo premajhna, ker se včasih mantram pri prikazu videov in slik, Pomembno mi je, da ima telefon dober zaslon, kamero in pa da ga polniš 1x na dva dni...oz ajde 1x na dan še gre. Razmišljam pa tudi o S10e, če bi ga kje dobil po dobri ceni, ampak tega bi vzel raje na obroke pri operaterju. Tako, da se zaenkrat odločam med temi tremi telefoni. Kaj pravite? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Pro_moted ::

Vzami Redmi Mi9t , pa pusti operaterje in obroke. Brezveze. V Sloveniji ga dobiš za 380. Ima vse kar rabiš. Dobro kamero, 3,5mm jack, hitrost, velik ekran , veliko baterijo ... Nima smisla se kreditirat za S10e, ker ni nič boljši.Velikosti se pa hitro navadiš ker z centimeter večjim telefonom ne boš nič izgubil v smislu rokovanja in spravljanja telefona.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

sm4rt4ss ::

Pri A1 ga z 24 mesečno vezavo (itak sem pri njih) dobim celo za 288€. Hmmm. Zanimivo.

Vm1999 ::

Pro_moted je izjavil:

pusti operaterje in obroke. Brezveze.


Točno to. Ampak nekateri še vedno zagovarjajo obroke in vezavo, ker ne znajo preračunat koliko dražje jih ponavadi pride kombinacija preplačanega paketa (v katerem ne porabijo niti približno vseh enot) in doplačila na ta isti paket za telefon.

Pa ne ciljam na nikogar tu... sam poznam veliko takih primerov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()
««
278 / 374
»»