» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
277 / 374
»»

bulplux ::

Jao, malo raztresen in pozabil napisati ključne podatke:

Gre za Xiaomi Mi 9T, 6GB / 128Gb, Kupljen preko aliexpressa (https://www.aliexpress.com/item/3302980... . MIUI verzija MIUI global 10.3.11

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bulplux ()

Dimnik ::

Moj dela brez problema, kupljen na goldway....verzija pa 10.3.12.0 global

Poraba sistem android slabih 8%, android 6%

Probaj posodobit, če ti najde posodobitev, resetiraj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

bulplux ::

Je posodobljen. Restiral sem ga ravnokar... bom videl kaj bo... Kupljen v Mi Global store na aliexpressu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bulplux ()

Klamzi ::

Boost speed, ter pod Storage počisti Cached data, pa še Clear all data v Google Play Services, nato ponovni zagon. Pri meni je delovalo.

barakus ::

Kateri ovitek priporočate za 9T Pro?

bulplux ::

Problem z battery drain rešen. Vse kar je bilo potrebno storiti je bil restart telefona. Zdaj je ponoči padlo iz 100 na 98... Hvala.

Starodavni ::

Pozdravljeni,

imam xiaomi redmi 5 note in še redmi5 plus , pa me zanima, če je varno priklopiit mobitel in kišto preko mini usb z usb - mam podaljšek s katerim polnim mobitel.

in me zanima, če bo vse ok, da upoabim ta kabel. Nimam izkušenj s tem in kolikor vem, tudi polni mobitel. V primeru da priklopim mobitel in računalnik, kaj se bo pojavilo na računalniku.

Rad bi premaknil fotografije in videovsebino na čimbolj varen način seveda, da ne bo šlo kaj narobe pri tem procesu.

hvala za informacije.

Jirzy ::

Starodavni je izjavil:

Pozdravljeni,

imam xiaomi redmi 5 note in še redmi5 plus , pa me zanima, če je varno priklopiit mobitel in kišto preko mini usb z usb - mam podaljšek s katerim polnim mobitel.

in me zanima, če bo vse ok, da upoabim ta kabel. Nimam izkušenj s tem in kolikor vem, tudi polni mobitel. V primeru da priklopim mobitel in računalnik, kaj se bo pojavilo na računalniku.

Rad bi premaknil fotografije in videovsebino na čimbolj varen način seveda, da ne bo šlo kaj narobe pri tem procesu.

hvala za informacije.

Lahko. V splosnem pri stvareh, narejenih za rajo velja, da ce kabel fizicno pase, ne mores nicesar unicit.
Telefon te bo prasal, na kaksen nacin naj se poveze - ce se ne motim, je en nacin posvecen prenosu slik. Ampak tega ze dolgo nisem pocel, ne drzi me za besedo.
Mimogrede - je micro USB, ne mini USB. Mini je vecji.

Nataly ::

Prosim za tehnično pomoč. Slike na telefonu sem premaknila iz mape Kamera (kamor se shranjujejo avtomatsko) v novo mapo. Ko se povežem na računalnik, saj želim slike prenesti gor mi omenjene mape na računalniku ne pokaže in slik ne vidim. Zato sem slike iz nove mape kopirala še v mapo Kamera, vendar tudi teh na računalniku ne pokaže. Kaj moram narediti, da bom slike videla v mapi Kamera na računalniku? Poskusila sem tudi poslati slike na drugi Xiaomijev telefon, kjer sem jih prav tako iz mape Prenosi premaknila v mapo Kamera, vendar mi omenjenih slik tudi ne prikaže, ko odprem mapo Kamera na računalniku? Prosim za pomoč.

Killermode ::

Mogoče je vse skupaj na SD kartici?

Nataly ::

Pod lastnosti slike mi pise, da je pod notranji pomnilnik, zato nisem pomislila na sd kartico. To je pa drugo vprasanje na katerega tudi nimam resitve. Na racunalniku, ko se povzem s telefonom vidim samo notranji pomnilnik. Kaj bi morala narediti, da bi videla se mapo, kjer so slike shranjene na sd kartici?

MrStein ::

Kot prvi bi probal spremeniti način povezave (na telefonu), iz PTP v MTP.
To bi moralo kazati nekje v tistem meniju zgoraj (dolpoteg).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nataly ::

Slike so res shranjene na SD kartico, čeprav sem jih premaknila v isto mapo, kjer imam slike shranjene na notranjem pomnilniku (Kamera).
Ko se želim povezati z računalnikom imam na voljo le PTP izbiro. Kako do MTP izbire?

Telefon še hrani kje pravkar izbrisane slike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nataly ()

blze ::

Zdravo,

kje naštimam na MI9, da sta obe kartici aktivni med pogovorom? Se pravi imam dve kartici, ko govorim preko ene številke istočasno sem na drugi nedosegljiv. Pri huawei sem bil med pogovorom na obe dosegljiv.
Hvala.
uživejte
blze

nx6325 ::

Iščem redmi note 7, 4/64gb. Na mishop je 200e.
Kje bi ga lahko dobil še ceneje, s tem da ne čakam mesec dni nanj?
Hvala.

krneki ::

Na Mi Global store so po 180€ z vsemi dajtavami in cca 11 dni z DHL.

Andraz1988 ::

na gearbestu mas redmi note 8 za 183eur + 7eur postnine z vsemi dajatvami...
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Redmi Note 7 Global 4/64GB Pametni telefon s kodo: BGON7 iz 199EUR na 164EUR +3,5eur postnina in vse dajatve
https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...

prispe pa v roku 14dni iz obeh strani.

*popravek redmi note 8 na banggood 173eur + 3,5eur postina plus vse dajatve

Zgodovina sprememb…

louser ::

Khm khm
Ref link
Khm khm

Bye ::

Na notebookcheck še ni testa od Redmi Note 8 Pro, za katerega sem se zagrel. Ali kdo ve, če je na njem možno prštimati sd kartico kot notranji pomnilnik, tj. integrirano v obstoječega, ter kje bi najceneje dobil global verzijo v zeleni barvi s 6 ali preferenčno 8 gb rama? Najceneje najdeno je kommdata za 290 evrov za 6/128.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

louser ::

Mishop.si ima za 269 eur.

Bye ::

Louser, mi daš prosim link? Našel sem le 6/128 za 299. A morda veš, kako je z integracijo sd kartice?

louser ::

Vzameš 64GB verzijo, za 20 eur pa dobiš na Amazon SD kartico s kapaciteto 128GB
Aplikacije se da nalagati na SD kartico od že ne vem katere različice Androida. (6.x?)
Navodilo tukaj, ker Miui po default ne omogoča
https://c.mi.com/thread-1925831-1-0.htm...

PS Nisem testiral.

Bye ::

Ne mislim prenos appov na sd, temveč formatiranje sd kartice, da se lahko uporablja kot interna memorija.

Killermode ::

louser ::

To je ista metoda, kot sem jo jaz linkal.
Če to ni to, kar OP rabi, potem nimam pojma.

Interni eksterni spomin nima več veze na Androidu. Podatke lahko prosto shranjuješ, kamor nastaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

espacious ::

On bi pomoje rad mountal externo sd kartico da bi "povečal" interni spomin ne pa da bi imel ločeno in shranjeval na externi device. Če prav razumem. Nisem še zasledil če je mogoče.
LP, espacious

Bye ::

espacious je izjavil:

On bi pomoje rad mountal externo sd kartico da bi "povečal" interni spomin ne pa da bi imel ločeno in shranjeval na externi device. Če prav razumem. Nisem še zasledil če je mogoče.

Točno tako.

Matej_K ::

Nabavil Mi Band 4. Prej imel Mi Band 2

Pri dvojki sem uporabljal app ''Notify & fitness for miband'', s katerims em bil zelo zadovoljen, je omogočal veliko več stvari kot sam MiFit app.

Sedaj pri 4 ki isto svetujete da naj uporabljam ta app naprej? ALi je MiFit že dovolj napreden/nadgrajen.

Ker poskušam povezat MiBand4 z Notify &fitness in mi nikakor ne uspe. (imam pa kupljeno verzijo appa)
... .. .

louser ::

Bye je izjavil:

espacious je izjavil:

On bi pomoje rad mountal externo sd kartico da bi "povečal" interni spomin ne pa da bi imel ločeno in shranjeval na externi device. Če prav razumem. Nisem še zasledil če je mogoče.

Točno tako.

In kaj se s tem doseže?
Metoda je 2x že napisana.

Daj k se zjasniti, kaj sploh rabiš.

buttcrack ::

Matej_K je izjavil:

Nabavil Mi Band 4. Prej imel Mi Band 2

Pri dvojki sem uporabljal app ''Notify & fitness for miband'', s katerims em bil zelo zadovoljen, je omogočal veliko več stvari kot sam MiFit app.

Sedaj pri 4 ki isto svetujete da naj uporabljam ta app naprej? ALi je MiFit že dovolj napreden/nadgrajen.

Ker poskušam povezat MiBand4 z Notify &fitness in mi nikakor ne uspe. (imam pa kupljeno verzijo appa)

Mi Band 4

Bye ::

louser je izjavil:

Bye je izjavil:

espacious je izjavil:

On bi pomoje rad mountal externo sd kartico da bi "povečal" interni spomin ne pa da bi imel ločeno in shranjeval na externi device. Če prav razumem. Nisem še zasledil če je mogoče.

Točno tako.

In kaj se s tem doseže?
Metoda je 2x že napisana.

Daj k se zjasniti, kaj sploh rabiš.

Sem se že zjasnil, vi ste potem komplicirali.

Killermode ::

Bye je izjavil:

louser je izjavil:

Bye je izjavil:

espacious je izjavil:

On bi pomoje rad mountal externo sd kartico da bi "povečal" interni spomin ne pa da bi imel ločeno in shranjeval na externi device. Če prav razumem. Nisem še zasledil če je mogoče.

Točno tako.

In kaj se s tem doseže?
Metoda je 2x že napisana.

Daj k se zjasniti, kaj sploh rabiš.

Sem se že zjasnil, vi ste potem komplicirali.

https://miui.blog/redmi-note-5/enabling...

Bye ::

Killermode, tudi ti nisi prebral, kaj sem vprašal. Ne želim premeščati appov na kartico, temveč me zanima, ČE SE LAHKO SD KARTICA FORMATIRA IN UPORABLJA KOT DEL INTERNEGA SPOMINA :)

Killermode ::

Bye je izjavil:

Killermode, tudi ti nisi prebral, kaj sem vprašal. Ne želim premeščati appov na kartico, temveč me zanima, ČE SE LAHKO SD KARTICA FORMATIRA IN UPORABLJA KOT DEL INTERNEGA SPOMINA :)

Nevem al se delaš bedaka al nisi prebral linka. TOČNO TO KAR TI BEDAK RABIŠ JE NA TEM LINKU
Celo zbereš lahko koliko % prostora od SD kartice naj bo kot del internega spomina.

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Seveda sem.

Piece of cake isn't it? You should try it. It's awesome and it helps you saving the limited Internal storage.
We recommend you to move apps that you use rarely.
How to Enable AS and Move Apps to SD Card


Kaj tebi ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

louser ::

Prenašanje zgolj appov je neodvisno od tega "fixa"
Ta fix pa dejansko rešuje tvoj problem.

espacious ::

Fantje je petek dajte malo se umirit. OP ima prav to ni to kar on sprašuje. On bi rad naredil JBOD, če vam je to poznano, sepravi še enkrat OP ne želi namestiti app-ov na "externo kartico" ampak želi da bi si povečal interni spomin s pomočjo kartice... Sepravi da bi mountal nekako externo kartico na interni spomin.

Sicer sem nekoč se hecal z telefoni ki so imeli premalo prostora, so obstajali neki vidiči kako drugače razparceliraš root, boot itd... Ampak to ni to kar op želi.
Bye jaz razumem kaj želiš a mislim da ni izvedljivo. Zakaj pa ti ni ok shranjevat na kartico?

O damn !!! Je videt da je petek! Se opravičujem Louser-ju, ter Killermode-u!

OP aka Bye preberi bolje. Sem se tudi jaz zagnal, to je to kar iščeš.

https://miui.blog/redmi-note-5/enabling...
LP, espacious

Zgodovina sprememb…

Bye ::

Ma kar se mene tiče lahko shranjujem na kartico, sam določene stvari po defaultu grejo v interni spomin. Potem so tu še posodabljanja in tristo drugih stvari, ki hitro zabašejo interni plac. Torej če pravite, da je to to, we'll see, se bom spustil v detalje. Hvala vsem.

darkolord ::

Ima kdo kakšen reliable vir za original displaye?

Neoriginal imajo sicer v redu LCD, steklo je pa čisto navadno in poči, če ga samo grdo gledaš.

Sem naročil na dragon-tt.com, ampak traja 1 mesec, da sploh označijo naročilo kot plačano, tako da iščem nekaj bolj zanesljivega.

Infusion ::

Za očeta iščem najboljši prvi smartphone za do 100€. Je Xiaomi Redmi Note 6 Pro najboljše kar se da dobit za ta denar?

https://www.giztop.com/xiaomi-redmi-not...

Bye ::

louser je izjavil:

Prenašanje zgolj appov je neodvisno od tega "fixa"
Ta fix pa dejansko rešuje tvoj problem.

Ok, thnx.

Grega3 ::

Tudi jaz iščem en pametni telefon za mojo mamo. Budget je 200euru. Je pa pogoj, da je iz slovenske trgovine, ker iz drugje noče kupit. Kaj se dobi pametnega pri nas za ta denar??

gunserman ::

Grega3 je izjavil:

Tudi jaz iščem en pametni telefon za mojo mamo. Budget je 200euru. Je pa pogoj, da je iz slovenske trgovine, ker iz drugje noče kupit. Kaj se dobi pametnega pri nas za ta denar??


Xiaomi Mi A3 4/64 je top, samo malo je čez budget. V SLO na mishop je 239€. Na Gearbestu ga dobiš za 150€.

-valvoline- ::

A kdo ze ma novi redmi 8? Izjemen spec za 110-120e, sony kamera imx 363 (enaka k pri mi 8 lite), 5000mah baterija, varcen cpu 12nm pac 4xx serije nic kaj posebnega za klicat, fotkat, brskat bo, hd+ zaslon (baterija bo verjetno zdrzala se vec). Hud strojcek prakticno zastojn. Zanima me al se fejst pozna da je zaslon hd namest fhd? Novi mi a3 je tudi hd? Izkusnje?
https://www.mi.com/in/redmi-8/

Zgodovina sprememb…

espacious ::

Jaz sem za mojo nabavil teden nazaj Redmi Note 8 Pro (299€) na www.mishop.si
Odlično deluje, baterija je super, ekran mega, slike perfektne. Edino kar me moti je da je zadnja kamera, čeprav sem ga dal v cover ki pride polek, še vedno ni zaščitena. Sepravi če ga položiš na mizo reskiraš da se pogrsa. Drugo je zaenkrat tipi top.
LP, espacious

Drmr ::

Zadnjic sem se peljal z (za mene) malo novejsim avtom, ki podpira android auto in razocarano ugotovil/izvedel, da Xiaomi telefoni ne podpirajo android auto. Seveda nisem verjel besedam, dokler nisem sprobal in mi res ni uspelo spariti mojega Pocota z avtom.

Kje je fora? Je komu uspelo resiti?

stara mama ::

Ne vem, v čem je fora da bi povečeval interni spomin na SD kartico. Cajti telefono s par MB spomina so mimo, poleg tega je pa UL/DL na SD kartico počasnejši, kot internal storage. Res ne vidim nobene prednosti. Če pa že rabiš, pa v osnovi kupiš verzijo z več spomina, namesto da dokupuješ kartice.
Ekologija™ in Trajnost™

XLapsus ::

Drmr je izjavil:

Zadnjic sem se peljal z (za mene) malo novejsim avtom, ki podpira android auto in razocarano ugotovil/izvedel, da Xiaomi telefoni ne podpirajo android auto. Seveda nisem verjel besedam, dokler nisem sprobal in mi res ni uspelo spariti mojega Pocota z avtom.

Kje je fora? Je komu uspelo resiti?

Android auto dela, "problem" je v featureju, kjer xiaomi omogoča več instanc iste aplikacije, android auto aplikaciji pa to očitno ne diši. Če ta feature izklopiš, pa dela android auto bp. Preverjeno na Mi 9.

Marko8 ::

meni na pocophonu tudi dela bp

krneki ::

espacious je izjavil:

Jaz sem za mojo nabavil teden nazaj Redmi Note 8 Pro (299EUR) na www.mishop.si
Odlično deluje, baterija je super, ekran mega, slike perfektne. Edino kar me moti je da je zadnja kamera, čeprav sem ga dal v cover ki pride polek, še vedno ni zaščitena. Sepravi če ga položiš na mizo reskiraš da se pogrsa. Drugo je zaenkrat tipi top.


Jaz sem tudi malo čudno pogledal, ko sem dal ovitek gor, samo ima steklo čez objektive še en majhen rob tako da je malo zaščiteno. Kupil sem ga za zamenjavo Redmi 5 Plus pred tremi tedni na Mi global store za 235eur (6/128gb). Zaenkrat res dober telefon za to ceno. Že pri Redmi 5 Plus je zdržala baterije precej, tukaj pa še bolje. Glavna kamera je pa res bomba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()
««
277 / 374
»»