» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
234 / 374
»»

Jerry000 ::

Mene pa firbec, ravno naletel na Xiaomi Mi 8 (je to najboljši telefon od Xiaomi?), kako se kaj ti telefoni obnesejo? So za kej al je to bol tko tko? Verjetno updejtov ni za pričakovat? Kamera pa verjetno slaba?
dxomark sicer pravi:
103 Xiaomi Mi MIX 3
98 Google Pixel 2

Hmm...

frfr ::

@Tomson

Morda kaka koda za Mi Max 3?
Najlepša hvala...

Tomson ::

@Jerry000:
Najboljša Xiaomi telefona sta Xiaomi Mi 8, še višje pa Xiaomi postavlja Mi Mix serijo, najnovejši Mi Mix 3 je sicer precej drag zaenkrat, je pa Mi Mix 2S precej ugoden, največja razlika je pri zaslonu, Mix 2S ima LCD, Mix 3 pa AMOLED. Niso tako tako, so odlični telefoni, tako po specifikacijah, kot tudi kvaliteta materialov, izdelave, kamera je na omenjenih serijah res dobra, v večji meri popolnoma na nivoju najdražjih telefonov, v kakšnih low light pogojih pa se še zazna razlika ... Updejti so kar redni, Na Mix 2S zadnje čase na 14dni, nazadnje prišla nadgradnja iz Android 8 na Android 9, kar je zelo pohvalno ... Mi Mix 3 ima sicer isto kamero kot Mi Mix 2S in Mi 8, a naj bi, glede na test, software bil precej izboljšan, kar se dejanko tudi pozna v praksi, je sigurno nekje na nivoju Google Pixel 2, če pa je dejansko boljša pa vprašanje ...

@Go-ahead:
če izbereš Prioirty Line ni dodatnih stroškov, so pa spremenili barvo pri:
Pocophone F1 Global 6/64GB s kodo: GBMPPCF11 za 260€
Pocophone F1 Global 6/128GB s kodo: GBMPF111 za 295€

@frfr:
kakšne kode žal ni, najhitreje in ugodno dobiš na MiGlobalStore za 240€ z DHL poštnino ali na Goldwayu, nekje v 7-10 dnevih, najceneje pa na Gearbest za 229€ ter PrioirtyLine poštnina za 0€, kjer tudi ni dodatnih stroškov, je pa dostava nekje dobra 2tedna od odpreme, se pravi dobre 3tedne vse skupaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

HitraSperma ::

Tomsona bi bilo potrebno povišati v boga podforuma Mobilne tehnologije
fgdsfjk

frfr ::

@Tomson

Najlepša hvala za vse podane cene za mi max 3....
Je pa res da razmišljam med Gearbest 229eur in pa mishop.si kjer je sicer 300eur, a seveda pri njih lažje uveljavljaš garancijo, če se izkaže za potrebno....
Je res da razlika 70eur ni ''strašna'' generalno gledano, samo če pa se pogleda na ceno telefona, je teh 70eur cca 1/4 telefona....in ker imam ''strah'' da mi prehod iz samsung note 3 na xiaomi morda ne bo všeč, bi posledično dal rad čimmanj, saj se zavedam da prodaja xiaomija po recimo enem mesecu uporabe, bi bila možna le ob izraziti nizki ceni....
Dileme skratka...... :-)

antonija ::

MIUI je enak na vseh xiaomijih (neglede na verzijo androida), tako da lahko za probo kupis tudi nekaj cenejsega in potme (pro)das naprej. Verjetno pa tudi ze v trgovinah kje najdes kaksnega xiaomija za probat, kar se UIja oz. software-a tice je to-to.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kodar ::

@Go-ahead:
če izbereš Prioirty Line ni dodatnih stroškov, so pa spremenili barvo pri:
Pocophone F1 Global 6/64GB s kodo: GBMPPCF11 za 260€
Pocophone F1 Global 6/128GB s kodo: GBMPF111 za 295€

A ni tale Poco iz HK? Torej so uvozne dajatve?
Ali pa zastonjski Priority Line to zaobide (da GB kakšno zagotovitev, da ne bo uvoznih dajatev)?

amacar ::

Ze 100x povedano, da gre priority line mimo carine.

kanarin ::

frfr je izjavil:

@Tomson

Najlepša hvala za vse podane cene za mi max 3....
Je pa res da razmišljam med Gearbest 229eur in pa mishop.si kjer je sicer 300eur, a seveda pri njih lažje uveljavljaš garancijo, če se izkaže za potrebno....
Je res da razlika 70eur ni ''strašna'' generalno gledano, samo če pa se pogleda na ceno telefona, je teh 70eur cca 1/4 telefona....in ker imam ''strah'' da mi prehod iz samsung note 3 na xiaomi morda ne bo všeč, bi posledično dal rad čimmanj, saj se zavedam da prodaja xiaomija po recimo enem mesecu uporabe, bi bila možna le ob izraziti nizki ceni....
Dileme skratka...... :-)


Tudi sam sem imel podobne dileme (prehod iz Samsunga) in je pač dejstvo, da ko toliko let uporabljaš nek UI ti je na začetku vse malo čudno. Amapk se navadiš, kot vsako stvar. Še posebej po nadgradnji na MIUI 10 je UI kar opazno lepši in uporabnejši. Mene sicer pri Xiaomi-ju še najbolj moti en detajl kar se tiče dizajna - namreč da so vsi gumbi (glasnost in vklop) na isti strani (desni). To se mi zdi manj praktično kot pri Samsungih - ko imaš ločene gumbe za glasnost na levi strani. Pri Xiaomi se dostikrat lovim ali sem našel oz pritiskam gumb za zmanjšanje glasnosti ali vklop. Kaj menite ostali o tem ?

Dimnik ::

Kako lahko zamenjaš? Tipka za glasnost je ena in dolga, tipka za on/off je kratka, se pravi na otip že veš kaj pritiskaš....

broken/link ::

jst tudi kdaj zamešam. kako? zato ker ne najprej po dolžini šlataš tipke, ampak pač pritisneš s prve. in včasih pritisneš narobe. Še lažje pa se zmotiš, če imaš ovitek.

kanarin ::

Ma ni to da zamenjaš, pač moraš malo več tipati da zaznaš kaj si dejansko primu... in ta dolga tipka se mi pač ne zdi praktična - Samsung ima poleg druge lokacije ločeni tipki za glasnost - ne vem meni enostavno precej bolj sede tak dizajn.

Podobno mi ne sedejo zaslonske tipke za home, nazaj in recent (dosti rajši ima fizične oz kapacitivne gumbi zunaj ekrana), tako da se trenutno na mojem RN5 navajam na celozaslonski način (home poteg je super, nazaj in recent pa...hmm)

Samael ::

Meni je to povsem intuitivno. Če sem iskren, nikoli niti razmišljal nisem o temu, da bi me motilo itd. Ni nekaj strašno veliko tipk in opcij ...

Tomson ::

To z navadami in lastnostmi enih in drugih modelov telefonov, najsi gre za fizične lastnosti ali razlike pri vmesnikih je na koncu samo stvar navade. Sam sem v zadnjih letih zamenjal kar nekaj modelov, znamk, pa se vedno presenetljivo hitro navadim. Še pri Xiaomiju, ki je prišel zadnji na vrsto, ko je bilo toliko govora o posebnostih, specifik MIUIja je bilo po enem tednu uporabe vse, kot že Samael omenja, intuitivno. Zadnje čase mi je prav hecno, ko vzamem v roke kakšen telefon od kolegov, pa podrsam navzgor za HomeScreen ali levo za Back, pa me samo gledajo, češ, kaj pa iščeš, saj imaš ikono za Back spodaj, a nimaš Androida? pa se samo nasmejim, saj res, lol ... Skratka, želim povedat kako hitro uporabnik preide iz ene navade na drugo, če si le malo fleksibilen in ne žaluješ za navadami iz prvega telefona izpred 10let in včasih mi je prav žal (ok, bom malo kontradiktoren, a v drugačnem kontekstu), ko ima res npr. OnePlus toliko svojih dobrih "fint oz. bližnjic", Xiaomi drugih, Samsung tretjih, potem pa se moraš odločit za enega, namesto da bi lahko uporabljal vse na enem telefonu. No ja, sladki problemi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

tebodi ::

kanarin je izjavil:

Ma ni to da zamenjaš, pač moraš malo več tipati da zaznaš kaj si dejansko primu... in ta dolga tipka se mi pač ne zdi praktična - Samsung ima poleg druge lokacije ločeni tipki za glasnost - ne vem meni enostavno precej bolj sede tak dizajn.

Podobno mi ne sedejo zaslonske tipke za home, nazaj in recent (dosti rajši ima fizične oz kapacitivne gumbi zunaj ekrana), tako da se trenutno na mojem RN5 navajam na celozaslonski način (home poteg je super, nazaj in recent pa...hmm)

Strahovi so odveč, če si dovolim povzeti par vidikov, ne da bi odpiral kakšne kregarije:
MIUI je zelo dober UI/UX, posplošeno bi šlo reči, da je nek hibrid med iOS in Androidom, od slednjega je v tem smislu pobral prilagodljivost.
Je zelo jasno, da so (bili) vsaki hardwerski gumbi slepa ulica (še bolj pa 3 gumbi), seveda so okusi različni, ampak potrebno poskusiti.
Zanimivo, da ima MIUI že zelo dolgo "double-tap to wake" in "slide from edge to go back" (slednje predhodno neuporabno implementirano), kar je Apple vpeljal s prejšnjo generacijo.

Mimogrede, če kdo želi uporabjati ali poskusiti geste/full screen gestures brez podpore v OS, po mojih izkušnjah deluje zelo ok ta app:
Fluid Navigation Gestures (Unreleased)
https://play.google.com/store/apps/deta...

Morda je več drugih, niti nisem preverjal.

frfr ::

Evo, naročil Mi Max 3....Gearbest...priority line....229eur

Imam morda majhen cmok v grlu, saj xiaomi telefona v lajfu sploh videl nisem, miui sistema ne poznam, a sm v preteklosti naredil že kak dražji zgrešeni nakup, tko da pustimo se presenetit....
Hvala vsem forumašem v tej temi, sem prebral še cca 100 zavihkov nazaj, zdej pa počakajmo da pride, vmes pa moram še na Telekom, da mi mojo mikro sim kartico zamenjajo za nano sim....pa adapter za sim sm naročil na ebayu, če bom želel še moj samsung note 3 uporabljat. Aja, pa kak ovitek moram še naročit...

Vprašanje:
1.je morda kje na netu kak tutorial, user manual za mi max 3 ali za miui sistem? Sm brskal a kaj konkretnega nisem našel..... Miui 10 sistem se ponudi baje za nadgradnjo iz sedanjega 9, ko telefon vklopiš, tako morda kak manual? Pač sm do sedaj pogledal po youtube, kar sm našel znotraj testov posameznih xiaomi telefonov.(na samsung note 3 imam stock android 5.0, nikoli rootal in podobno...)

2.vse kontakte imam shranjene preko google accounta sedaj....uporabljam tudi gmail seveda.... kako bo s kontakti na xiaomi telefonu?? In nisem nek heker ki obvlada računalnike....:-)

3.nastavitve za sms, mms, mobilne podatke....sm Telekomov naročnik... sklepam da njihova tehnična pomoč ne bo pomagala, saj sm nekje prebral, da Telekom ne bo prodajal xiaomi telefonov...

Toliko zaenkrat. Hvala.
Lp

Killermode ::

frfr je izjavil:


2.vse kontakte imam shranjene preko google accounta sedaj....uporabljam tudi gmail seveda.... kako bo s kontakti na xiaomi telefonu?? In nisem nek heker ki obvlada računalnike....:-)

Ob prijavi v google account in odobritvi sinhronizacije se bo vse preneslo v roku parih minutk.

antonija ::

Ce boš ostal na global ROMu, potem ne rabis nekih tutorialov IMO... kaksen dan, dva se igras in hitro pogruntas kaj in kako.

Glede prenosov podatkov pa:
sync na google account dela BP. Vse kar je na googlu bos lahko imel tudi na telefonu, ce bos vpisal google account in vklopil sync.

Nastavitve za SMS itd. se bojo najverjetneje nalozile avtomatsko. Ce v prvo ne bo dellao, rebootaj telefon pa bo verjetno delalo. Ce se vedno ne bo delalo, prosi ISPja (telekom?) da ti poslje sms z nastavitvami.

Ce bos hotel prenesti vse stare SMSje, fotke, itd. ti priporocam Mi Mover aplikacijo. Na xiaomiju jo najdes med settingsi (ni potrebna instalacija), na starem telefonu jo namestis iz google play. Potem pa z eno QR kodo preneses tisto kar hoces iz starega na novi telefon. Tutorial ni potreben.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Drmr ::

Vceraj sem dobil stable update na MIUI 10 na Pocotu.
Zadeva je sla tekoce cez, bi pa rekel da ni nekih hudih revolucionarnih sprememb. Vsekakor je user experience se boljsi, je lepsi, dela mogoce malo bolj tekoce, zaenkrat nisem opazil nobene pomanjkljivosti.

frfr ::

Torej za kontakte nimam več skrbi.
Vsekakor bom ostal na global ROMu.
Se pravi edino za SMS, MMS, mobilne podatke ne vemo še točno kako in kaj...
Aja, glede starih SMS, fotk....imam na samsungu fotke na sd kartici in to prenašam na računalnik...za stare sms, mms pa ne rabim....
THX...

antonija ::

Za natsavitve za sms, mms in internet bo najverjetneje vse delalo. Ko je moja odbila prvi iaomi je vstavila SIM, zbudila telefon in nastavitve niso bile OK. Reset je to resil sam od sebe.

V najslabsem rpimeur pa poklices ISPja da ti poslje sporocilo z nastavitvami, kjer kliknes samo "accept" in mogoce spet resetiras pa vse dela.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

frfr ::

Če bo potrebno, kako pa se resetira mi max 3?
1.Našel na netu za ''soft''reset....samo držiš power tipko in pol izbereš off in nato s power tipko ponovno vključiš
2.''hard reset''.....ko je telefon izključen...držiš power in volume up tipko....in pol wipe all data in reboot....sam to se mi zdi sumljivo, saj vse pobriše ane?

Bomo počakal da pride in potem prosil za pomoč...
Thx

Killermode ::

frfr je izjavil:

Če bo potrebno, kako pa se resetira mi max 3?
1.Našel na netu za ''soft''reset....samo držiš power tipko in pol izbereš off in nato s power tipko ponovno vključiš
2.''hard reset''.....ko je telefon izključen...držiš power in volume up tipko....in pol wipe all data in reboot....sam to se mi zdi sumljivo, saj vse pobriše ane?

Bomo počakal da pride in potem prosil za pomoč...
Thx

99% bo delalo vse kot mora.
Trnutno sem šel čez cca 20ti xiaomi tel. redmi note 2, Redmi 3 , redmi 3s , redmi note 4 , redmi note 5 , redmi note 6.(za sebe, familijo in kolege) In v nobenem primeru se ni zgodilo, da po vstavitvi sim kartice nebi delovali (internet, mms, sms)

antonija ::

frfr je izjavil:

Če bo potrebno, kako pa se resetira mi max 3?
Navaden reset je dovolj. Drzis power tipko sekundo ali dve, da se ti na ekranu pokaze boot meni, pa tam kliknes reboot (ali pa power off in potem spet prizges telefon).
2.''hard reset''.....ko je telefon izključen...držiš power in volume up tipko....in pol wipe all data in reboot....sam to se mi zdi sumljivo, saj vse pobriše ane?
Vol_up+power ti bo zbootal telefon v recovery, kjer bos verjetno videl samo kitajske pismenke... tega ponavadi ne rabis nikoli delat, dokler se drzis uradnih ROMov in ne odklepas bootloaderja.

Nacelno tisti "wipe all data" lahko pomeni tudi samo wipe dalvik/cache, kar pomeni da data ostane nedotaknjen. Ampak tega ne bos nikoli rabil, dokler ne nalagas custom ROMov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

frfr ::

Hvala vsem...
Bo še zanimivo :-)
Lp

Stari maček ::

Drmr je izjavil:

Vceraj sem dobil stable update na MIUI 10 na Pocotu.
Zadeva je sla tekoce cez, bi pa rekel da ni nekih hudih revolucionarnih sprememb. Vsekakor je user experience se boljsi, je lepsi, dela mogoce malo bolj tekoce, zaenkrat nisem opazil nobene pomanjkljivosti.

Moj ga je dobil preko noči. Najvidnejša razlika je velik drsnik pri spreminjanju glasnosti. Malo so spremenjene ikone. Drugega še nisem opazil. Poco itak leti.

bmwwww ::

frfr je izjavil:

Torej za kontakte nimam več skrbi.
Vsekakor bom ostal na global ROMu.
Se pravi edino za SMS, MMS, mobilne podatke ne vemo še točno kako in kaj...
Aja, glede starih SMS, fotk....imam na samsungu fotke na sd kartici in to prenašam na računalnik...za stare sms, mms pa ne rabim....
THX...

Če boš hotel prenest karkoli iz starega telefona (razen kontaktov, ki se itak sinhronizirajo če uporabljaš Google) lahko uporabiš aplikacijo CloneIt. Jaz sem prenesel vsa sms, mms sporočila in tudi določene aplikacije oz. apk fajle.

Stari maček je izjavil:

Drmr je izjavil:

Vceraj sem dobil stable update na MIUI 10 na Pocotu.
Zadeva je sla tekoce cez, bi pa rekel da ni nekih hudih revolucionarnih sprememb. Vsekakor je user experience se boljsi, je lepsi, dela mogoce malo bolj tekoce, zaenkrat nisem opazil nobene pomanjkljivosti.

Moj ga je dobil preko noči. Najvidnejša razlika je velik drsnik pri spreminjanju glasnosti. Malo so spremenjene ikone. Drugega še nisem opazil. Poco itak leti.


Ja in drsnik za osvetlitev je malenkost drugačen. Meni je smešno, včeraj sem uredil pocota za uporabo in sem zvečer že dobil posodobitev iz 9ke na 10ko :)
Prve izkušnje... leti ko raketa, dela vse odlično. Samo nisem se še ga navadil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

kanarin ::

Tomson je izjavil:

To z navadami in lastnostmi enih in drugih modelov telefonov, najsi gre za fizične lastnosti ali razlike pri vmesnikih je na koncu samo stvar navade. Sam sem v zadnjih letih zamenjal kar nekaj modelov, znamk, pa se vedno presenetljivo hitro navadim. Še pri Xiaomiju, ki je prišel zadnji na vrsto, ko je bilo toliko govora o posebnostih, specifik MIUIja je bilo po enem tednu uporabe vse, kot že Samael omenja, intuitivno. Zadnje čase mi je prav hecno, ko vzamem v roke kakšen telefon od kolegov, pa podrsam navzgor za HomeScreen ali levo za Back, pa me samo gledajo, češ, kaj pa iščeš, saj imaš ikono za Back spodaj, a nimaš Androida? pa se samo nasmejim, saj res, lol ... Skratka, želim povedat kako hitro uporabnik preide iz ene navade na drugo, če si le malo fleksibilen in ne žaluješ za navadami iz prvega telefona izpred 10let in včasih mi je prav žal (ok, bom malo kontradiktoren, a v drugačnem kontekstu), ko ima res npr. OnePlus toliko svojih dobrih "fint oz. bližnjic", Xiaomi drugih, Samsung tretjih, potem pa se moraš odločit za enega, namesto da bi lahko uporabljal vse na enem telefonu. No ja, sladki problemi ...


Je resda tudi stvar navade, nedvomno, ampak vse zreducirat na to pa tudi ni mogoče. Ne vem pa zakaj ne bi tudi o tem debatirali tukaj, še posebej so po mojem take informacije koristne za nekoga ki razmišlja, da nabavi svoj prvi Xiaomi. Sam imam trenutno dva (Redmi 4 Prime in RN5), pa Samsunga (A5 2016) in iPhone (6s) - slednja dva sta službena. Povem pač svoja opažanja in izkušnje. Malo dolgočasno je namreč brati samo o HW oz kao "novih" modelih (ko ti zapakirajo praktično isti HW z neko minorno spremembo in ti prodajajo kot čisto nov model oz celo generacijo - recimo Redmi 6 linijo). Če sledimo tej logiki (da je itak vse stvar navade) kaj potem je tudi vseeno ali uporabljaš bilo kakšni budget android ali recimo iPhone ? Da ne bo nesporazuma, Xiaomi so super telefoni za svojo ceno, tu ni debate. Ampak to še ne pomeni da so perfektni oz da te kakšna stvar ne bi motila. Recimo meni je precej nenavadno , da v privzeti aplikaciji za kamero sploh ne moreš izbrati ločljivosti slike (?!). Pa ne mi o tem, da obstajajo druge kamera aplikacije, ker to ni prava poanta. Pa recimo na RN5 je spodaj na dnu povsem dovolj prostora za kapacitivne gumbe - in me reč da ni recimo (precej) lažje in praktično s palcem kliknit na spodnjo desno stran telefona (za back) kot s palcem se stegovati na rob ekrana in potegniti levo ali desno. Saj ni rečeno da vse kar je trenutno moderno oz aktualno (tukaj takoj pomislim tudi na slavni "notch") je tudi avtomatično bolj praktično in uporabno.

Ne vem zakaj imam stalno tak občutek, da je v tej temi skoraj nezaželeno, da se karkoli pokritizira glede Xiaomi telefonov oz. debatira o dejanskem user experience ter tudi primerja z ostalimi telefoni.

Dimnik ::

Ti si smešen....pojdi v temo o samsungih in jabolkah pisat kaj ti ne odgovarja oz kaj ni v redu.....da vidiš fanbojse

klinker ::

kanarin je izjavil:


Ne vem zakaj imam stalno tak občutek, da je v tej temi skoraj nezaželeno, da se karkoli pokritizira glede Xiaomi telefonov oz. debatira o dejanskem user experience ter tudi primerja z ostalimi telefoni.


Ni obcutek, je dejstvo :)

Dimnik je izjavil:

Ti si smešen....pojdi v temo o samsungih in jabolkah pisat kaj ti ne odgovarja oz kaj ni v redu.....da vidiš fanbojse



Prav si se oglasu :D GRT style >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

radmannsdorf ::

Jutri imam namen kupiti Google Chromecast 2, za 43€. Mi bo žal, če se ne odločim za Xiaomi Mi tv Box? Ima kdo oboje in kaj mu je bolj všeč? Potreboval bi predvsem za Youtube.

facepalm ::

@kanarin to z gumbi je bolj osebna preferenca.
mene npr moti, da so gumbi za glasnost na eni strani, za power pa na drugi. Sem se pac navadil da je vse pri palcu.
Bolj moteca stvar je fp senzor zadaj. Pri npr Mi5 je v home tipki in tako lahko vklopis telefon tudi ce sloni na mizi.

Xiaomiji so tako kot telefoni ostalih proizvajalcev. Imajo svoje prednosti, pomankljivosti, haterje in fanboye.
Jaz sem naceloma zadovoljen s tem kar mi prodajo, razen z Mi A2, katerega bi priporocal le nekomu, ki ga ne maram:)

Dimnik ::

epecar, tako kot si napisal. Zakaj bi moralo biti tako kot ima samsung ali jabuk? Npr ko sem kupil s8+ sem rabil malo ćasa, da sem se navadil na stranske tipke je pa.tam še ena jebena tipka bixby al kaj že je.
Ampak glej ga glej, klinker že na delu ( saj njega sem imel tudi v mislih, nabavi s8 pa je cel slinast, ker samsung je pa res vse u nulo in kakšna raketa je to...ahhhhaahha)

Samael ::

facepalm je izjavil:


Bolj moteca stvar je fp senzor zadaj. Pri npr Mi5 je v home tipki in tako lahko vklopis telefon tudi ce sloni na mizi.

To debato smo pa v tej temi ze imeli. Mislim, da je bil konsenz večine sodelujočih takrat, da je FP senzor zadaj na super intuitivnem mestu, kjer človek avtomatsko položi kazalec (brez dodatnih pritiskov, preprijemanja, obeh rok, itd), ko prime telefon v roko.
Pač, kot si rekel - stvar osebne preference ;-)

MucuCat ::

Odločil sem se, da prodam Mi5 in nabavim Mi8.

Bom spremljal temo, ker vedno objavljate popuste. Verjetno bo okoli black friday najceneje. Ali mislite, da je boljše počakati na bozicno ponudno?


Katere vse so aktualne strani iz katerih se dobi brez davka razen Goldway in Gearbest?


Drugače pa hvala za vse koristne informacije. V tej temi so res pravi mojstri :)

HitraSperma ::

Meni tudi najbolj sede fingerprint reader zadaj - sedaj imam Samsunga in mi ni lagodno odklepati na home button-u --> veliko bolj priročno je zadaj.
fgdsfjk

Benny123 ::

MIUI 10 je super hiter in lep vmesnik zamerim pa neverjetno slabše delovanje kamere. Res ne ne moreš verjeti ampak kamera je ful slabša. Imam na stotine slik v MIUI 9 in MIUI 10. Razlika je očitna na prvi pogled v slabih pogojih so slike iz MIUI 9 ok, iz MIUI 10 pa so zmazek..To je vse kar zamerim mojemu Note 5 in Xiaomi-ju. Zgleda ko izdajo nov telefon starega namenoma malo poslabšajo da se prej odločiš za novega. Iste metode kot Apple.

gregor ::

ali se morda ve kdaj bo na voljo mix 3 global version?
LP

KuntaKinte ::

Stari maček je izjavil:

Drmr je izjavil:

Vceraj sem dobil stable update na MIUI 10 na Pocotu.
Zadeva je sla tekoce cez, bi pa rekel da ni nekih hudih revolucionarnih sprememb. Vsekakor je user experience se boljsi, je lepsi, dela mogoce malo bolj tekoce, zaenkrat nisem opazil nobene pomanjkljivosti.

Moj ga je dobil preko noči. Najvidnejša razlika je velik drsnik pri spreminjanju glasnosti. Malo so spremenjene ikone. Drugega še nisem opazil. Poco itak leti.


pa split screen so porihtali,zdaj dela ok,sem pa rabi nekaj časa,da sem ugotovil,kako zapret posamezne appe,lol

MrStein ::

HitraSperma je izjavil:

Meni tudi najbolj sede fingerprint reader zadaj - sedaj imam Samsunga in mi ni lagodno odklepati na home button-u --> veliko bolj priročno je zadaj.

Hmm, home button moraš pritisniti tako ali tako, torej prst na njega dati.
No, izjema je (double)tap po ekranu...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

double tap je za zbudit ekran, odvisno pa kako/kje odklepaš telefon, če ga odklepaš na mizi je sprednji button bolj priročen, če pa ga primeš v roke/povlečeš iz žepa ipd. pa je ziher zadaj bolj priročno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

frfr ::

V torek Mi Max 3 229eur in naročim, danes pa že 220eur....grrrr Gearbest....še mal pa bo 200eur očitno...bravo jst :-)

Benny123 ::

Na Note 5 uporabljam double tap +face unlock ( ko je telefon na mizi), fingerprint, ko ga primem v roko in v temi. Ta kombinacija je najboljša.

Killermode ::

Benny123 je izjavil:

Na Note 5 uporabljam double tap +face unlock ( ko je telefon na mizi), fingerprint, ko ga primem v roko in v temi. Ta kombinacija je najboljša.

+1 enako. najboljša kombinacija. + še BT unlock z miband 2 na closest proximity

antonija ::

Na kolk dalec se pa odklene ce imas na closest proximity? 1m? 5m? 10m?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Killermode ::

antonija je izjavil:

Na kolk dalec se pa odklene ce imas na closest proximity? 1m? 5m? 10m?

Po večini 5-20cm res pa , da se verjetno lahko zgodi, da se odklene tudi na več... Vendar ponavadi ko dam komu telefon v roke, moram zapesnico dati zelo blizu telefonu, da se odklene.

Master_Yoda ::

Ali ve kdo ce se da kje dobiti MIUI ki je redno updatan in ne vsebuje google servisov? Oz. kako jih odstraniti da ne bo bootloopa.

antonija ::

Chinese stable je brez googla po defaultu se mi zdi? Ceprav ne vem ali to velja smao za google play service, ali za komple googlovih servicov.

Ampak ce te prav razumem bi ti rad imel telefon z googlovim SWjem brez googlovega SWja, pri cemer ti google verjetno ne bo hotel ugoditi tako na lahko in te bo oviral kjer se bo dalo.

Kolikor berem je resitev da kupit enega od telefonov na katerem dela lineageOS, pa instaliras verzijo ROMa ki omogca signiture spoofing, in imas na koncu (vsaj priblizno) googlov telefon brez googla. Se vedno pa moram potem zelo pazit iz kje in kaksne appe nalagas in pognajas, ker lahko hitro dobis kaksnega ki ti bo dodal se googlove service.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Master_Yoda ::

Ja samo chinese rom je poln bloata, ter kitajskih pismenk.

xiaomi.eu rom brez gappsov bi bil super - to je dejansko debloatan chinese rom z dodanimi gappsi. Ampak ko sem vprasal ce se da dobiti brez nisem dobil nobenega odgovora. Ko sem pa telefon rootal in odstranil google services framework, pa je bootloop ob restartu.

Tako kot si napisala ja - sedaj uporabljam custom rom, na katerega pac nisem namestil opengappsov. Appe pa nalagam iz google stora preko YALP store aplikacije, ter f-droid.

Samael ::

MrStein je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Meni tudi najbolj sede fingerprint reader zadaj - sedaj imam Samsunga in mi ni lagodno odklepati na home button-u --> veliko bolj priročno je zadaj.

Hmm, home button moraš pritisniti tako ali tako, torej prst na njega dati.

Moraš? Ne, čemu - FP zadaj ti obudi telefon. Ali pa si želel povedati kaj drugega, pa sem te napačno razumel?
««
234 / 374
»»