» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
226 / 374
»»

klinker ::

aborko je izjavil:

Dovoliti bi moral na telefonu, da je PC zaupanja vreden. A prvič prikljalaš na PC? Ker načeloma ko 1x potrdiš si zapomni.


Np. Ce je telefon lockan s kakim pinom, vzorcem ipd ne bo pokazal nic.

Ahim ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

(slike bodo verjetno šle brez težav s priklopom na PC).

Denkste.
Če povežem s PC-jem, kaže čisto prazno mapo. (Explorer)

ADB + nekaj takega?

Kako enablati USB debugging n napravi, kjer zaslon (in morda tudi touch input) ne dela? Beats me, je pa Google izpljunil kar nekaj zadetkov.

MrStein ::

klinker je izjavil:

aborko je izjavil:

Dovoliti bi moral na telefonu, da je PC zaupanja vreden. A prvič prikljalaš na PC? Ker načeloma ko 1x potrdiš si zapomni.


Np. Ce je telefon lockan s kakim pinom, vzorcem ipd ne bo pokazal nic.

Ni PIN-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

Težava je, ker ti gre telefon po defaultu v charge mode, ko ga priklopiš na komp, ti pa potrebuješ MTP, da si lahko skopiraš fajle oz.dostopaš do notranje memorije....hmmm tricky..
Someday never comes!

MrStein ::

Če bi videl kje kako zgleda meni na ekranu, bi lahko na slepo potapkal...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Če ima kdo v tvoji okolici takšen telefon, da bi dal enga zraven drugega...drugače bo bolj težka...

antonija ::

MrStein je izjavil:

Če bi videl kje kako zgleda meni na ekranu, bi lahko na slepo potapkal...
Ce ti je ekran crknil, kako bos tipkal po njem? Si ziher da touch sploh dela?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Ja, sem ziher da touch dela.
Sicer ni nujno, da dela 100% prav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

O katerem telefonu govorite? Podpira mhl?

Stari maček ::

A je tako težko za 34 € nov ekran kupit?

AMOLED 5.5 Original LCD For XIAOMI Redmi Pro Display Touch Screen Digitizer with Frame Replacement for Xiaomi Redmi Pro Display
https://s.click.aliexpress.com/e/cr68wF...

Zgodovina sprememb…

Andrej51 ::

Je mogoče zasledil kdo, kje je v teh dneh najcenejši Mi 8? Gearbest ga ima za 380, honorbuy podobno, na alliju so cenejši ampak pride z dhl poštnino spet tam okrog 380.

jb_j ::

Andrej51 je izjavil:

Je mogoče zasledil kdo, kje je v teh dneh najcenejši Mi 8? Gearbest ga ima za 380, honorbuy podobno, na alliju so cenejši ampak pride z dhl poštnino spet tam okrog 380.


346EUR z dhl poštnino (baje ni carine):
https://goo.gl/rPyAty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

MrStein ::

Sem probal povezati z Mi PC Suite, ampak pravi: You need to update your device to use Mi PC Suite

Updatan je bil ravno pred nekaj dnevi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MxxW5 ::

Evo, dobil sporočilce od carine, da so zadržali moj Xiaomi Mi Band 3. WTF?! Zadeva stane dobrih 20 EUR in se zanjo ne plača ne davka ne carine. Hočejo, da jim pošljem dokazila (račun).

Zakaj te barabe ne pustijo nas poštenih ljudi pri miru?

Benny123 ::

Kje si pa nabavil mi band 3 in kakšno dostavo si izbral?

jb_j ::

Benny123 je izjavil:

Kje si pa nabavil mi band 3 in kakšno dostavo si izbral?


sj včas nima veze,
se mi zdi, da sem parkrat skoraj preplačal nakup in poštnino čez pol sveta.

ker so se cariniki, pač odločili za pregled.
paket 10-20€
oni so zaračunal 5-7€ za pregled.
"Če vse štima".

kolkr zaplenjo neke robe, ki je ponaredek.
in jo dajo kao na "uničenje",

pa najbrž vse med sabo potalajo,
bi lahko bili vsi izdelki oproščeni takse za pregled.
"če vse štima".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

louser ::

MxxW5 je izjavil:

Evo, dobil sporočilce od carine, da so zadržali moj Xiaomi Mi Band 3. WTF?! Zadeva stane dobrih 20 EUR in se zanjo ne plača ne davka ne carine. Hočejo, da jim pošljem dokazila (račun).

Zakaj te barabe ne pustijo nas poštenih ljudi pri miru?

Ker je Kitajc navedel napačno ceno.

dexterboy ::

V vsakem primeru ga bodo olupili za stroške pregleda... Kokoška država? Zagotovo!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

louser ::

Če bi bila navedena pravilna vrednost, ga ne bi.

radmannsdorf ::

zateži kitajci. kriv je on.

antonija ::

Pri kom si pa nabavil MiBand3? Je bilo skupaj s postnino manj kot 22EUR?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

microchip ::

dexterboy je izjavil:

V vsakem primeru ga bodo olupili za stroške pregleda... Kokoška država? Zagotovo!


Potem ti priporočam, da se preseliš v Niger. Tam sem skoraj prepričan da carina ne zaračunava, niti pošta, preostal svet pa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

MxxW5 ::

https://www.gearbest.com/smart-watches/...


Jebejo naj se oni s stroški. Jaz nisem ničesar narobe naredil.

Dimnik ::

Nisi izbral dobre poštnine verjetno.... Jaz sem dobil v roku treh tednov tri kose z belgium registered 1,8eur in mimo carine

MxxW5 ::

Če se prav spomnim, sem izbral registered air mail.

antonija ::

Na linku pise 22.62EUR, kar je vec kot 22EUR. Ce prav vem ti bojo zaracunali stroske pregleda in DDV, carine si pa oproscen do 150EUR.

In se citat iz strani ki si jo linkal:
About customs tax
Taxes may apply for imported goods/services and is regulated by the country law. GearBest is not responsible for any tax invoice charged on its products. Shipping rates are estimates and may depend on different policies and tax rates applied per country. Please contact local customs for clarity and information.


MxxW5 je izjavil:

Jebejo naj se oni s stroški. Jaz nisem ničesar narobe naredil.
Prav imas. Zato ti bojo zaracunali samo stroske postopka in DDV. Ce bi naredil kaj narobe bi te malo bolj jahali in ti upalili se vecje stroske.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dimnik ::

MxxW5 je izjavil:

Če se prav spomnim, sem izbral registered air mail.


To se vedno ustavi na carini...mislim pa da dobiš povrnjeno od gb, kontaktiraj tomsona

MxxW5 ::

Cena je bila 21,67 EUR.

Katero shipping method pa naj izberem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Tomson ::

Preko RegisteredAirMail je več opcij, Singpost in Netherlands se vedno ustavi na carini, Sweden gre 50/50 skozi, preko Belgium pa brez carinjenja, kolikor sledim, praktično vse pošiljke,enako kot pri Priority Line. @MxxW5: oglasi se na ZS, da pomagam, boš dobil vse nastale stroške povrnjene...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

antonija ::

Potem jim pa poslji racun, pa upaj da bo imel carinik dober dan in te spusti mimo brez stroskov postopka.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roberto1 ::

MxxW5 je izjavil:

Evo, dobil sporočilce od carine, da so zadržali moj Xiaomi Mi Band 3. WTF?! Zadeva stane dobrih 20 EUR in se zanjo ne plača ne davka ne carine. Hočejo, da jim pošljem dokazila (račun).

Zakaj te barabe ne pustijo nas poštenih ljudi pri miru?



Popolnoma identično se je meni zgodilo takrat z mi band 2. Na koncu me je stala več, kot če bi jo vzel na nemškem ebayu:)))
Ampak od takrat je več kot 10 pošiljk (telefoni, zasloni za telefone itd) ki so krepko presegale 20€, šlo skozi brez davka.
Tukaj razvozlat ključ je sila težavno, verjetno odpirajo random.
Someday never comes!

MxxW5 ::

Tomson: Hvala lepa! Se ti oglasim, ko dobim račun od carine.

antonija: Ravnokar sem to storil prek njihove spletne strani (https://uvoz-izvoz.posta.si/ ).

Upam, da bo vsaj ura uredu ;)

antonija ::

Ugh, 720 ur cakanja na odklep telefona.


Se dobro da stari deluje dovolj dobro, da baterija zdrzi dan, dva.

Kaksen nacin za pospesit, ali sedi-in-cakaj?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bonticer ::

Po 14 dneh sem prejel global pocophone f1 6/64 od Mi Global Store na Aliexpress. Škatla telefona je prispela neodprta. Plačal sem 320€. Izbral sem DHL.
Brez carine in davka. Telefon deluje brez napak, ki preplavljajo internet. Mogoče so že popravili vmes, ne vem.

MrStein ::

"napake, ki preplavljajo internet" so ponavadi iz kategorije "čutim na vodi", torej ne preveč resnične.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Trismegistus ::

Tomson je izjavil:

Preko RegisteredAirMail je več opcij, Singpost in Netherlands se vedno ustavi na carini, Sweden gre 50/50 skozi, preko Belgium pa brez carinjenja, kolikor sledim, praktično vse pošiljke,enako kot pri Priority Line. @MxxW5: oglasi se na ZS, da pomagam, boš dobil vse nastale stroške povrnjene...


Ta post si je za zapomniti! Hvala Tomson.

Načeloma je s carinsko pošto tako, da ima pravico odpreti vse pakete iz tretjih držav in pogledati vanje, če sumijo, da bi bilo v njih kaj takega, za kar bi lahko zaračunali DDV (beri - vrednost blaga je nad 22 eur), ob tem si zaračunajo vsaj za stroške postopka, ki trenutno znašajo 5 eur za male pošiljke, če dokumentacijo o pošiljki dostavimo preko spleta; zraven tega je še strošek plačila teh 5 eur poštarju - prinese nam položnico/plačilni nalog, ki jo je treba plačati takoj. DDV se zaračuna, če cena plačanega blaga preseže 22 eur. Zdaj pa pozor, če ste preko spleta naročili nekaj v vrednosti recimo 23 eur in na blago ni bilo popusta, koristili pa ste pike/predhodno pridobljen bonus/etc. vse kar je temu podobnega, posledično je blago stalo 21 eur, boste na tako pošiljko plačali DDV. S poštnino je pa tako, da če vrednost blaga ne preseže 22 eur, se znesek poštnine NE prišteje zraven (npr. blago v vrednosti 21,99 + 4 eur poštnine - v tem primeru dajatev NE plačamo. Kakor hitro znesek blaga preseže 22 eur, se zraven prišteje še znesek pošiljanja in se na oboje nabije DDV, cena postopka carinske pošte in prispevek za pošto, ker boste poštarju plačali položnico z gotovino (naslednjič moram vprašati, če gre že s kartico, ker so jih lani digitalno opremili, pa mislim, da ne ravno vseh).

Carina se zaračunava nad 150 eur, vendar ne pri vsem blagu, odvisno je od carinskih sporazumov po svetu. Taric: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd...

Zadeva se dodatno zaplete, če se plača v valuti, ki ni evro. Za preračun velja "v koledarskem mesecu se za preračun vrednosti upošteva tečaj, ki je objavljen na predzadnjo sredo vsakega meseca. Če na ta dan menjalni tečaj ni objavljen, se uporablja zadnji objavljeni tečaj. Menjalni tečaj se uporablja en mesec, z začetkom na prvi dan naslednjega meseca. V primeru valute, ki ni objavljena v dnevni tečajni listi Evropske centralne banke, se uporabi mesečna tečajna lista Banke Slovenije, kjer je ta valuta objavljena."

Zdaj pa pozor, ta hec se bomo šli samo do 1. januarja 2021. Po tem datumu bo na vse izdelke kupljene v tretjih državah zaračunan DDV, izjeme za izdelke manjše vrednosti do 22 eur ne bo več! https://www.zurnal24.si/slovenija/za-iz...

Predvidevam, da bo po tem datumu v EU veliko kitajskih trgovcev imelo skladišča in bo pot do izdelkov še krajša. Zna pa biti, da bodo zaradi tega višje cene.

A kdo ve, kako GB spravi pošto v EU kot Priority Line, da gre "mimo" carine?

Koliko časa rabi GB po vaših izkušnjah, da telefon spravi iz Kitajske do Slovenije s Priority Line? ga že čakam 13 dni. Po trackingu je šele čez carinski postopek v Hong Kongu (Customs clearance processing complete) in še ni letel. Druge izdelke sem z GB preko Priority Line dobila v manj kot 10 dneh.

svecka ::

Kateri xiaomi je boljši Redmi 6 ali Redmi 6A?

gddr85 ::

redmi 6

RockyS ::

Vzel bi dva telefona, xiaomi a2 lite. Kje je najceneje in najhitreje trenutno? Navadnega a2 sem vzel pri goldwayu, zdaj pa ne vem kak bi bilo kar dva vzet.

kanarin ::

svecka je izjavil:

Kateri xiaomi je boljši Redmi 6 ali Redmi 6A?


Te najcenejše Redmije (xA, S2) rajši odmislite - edino če vas res ne moti grozna ergonomija in cenen videz. To opaziš sicer šele ko vidiš te telefone v živo in ji dejansko tudi primeš v roko. Recimo pri Telemachu sem tako pretipal Redmi 5 in Redmi 5a - razlika je kot dan in noč.

Andrej51 ::

jb_j je izjavil:

Andrej51 je izjavil:

Je mogoče zasledil kdo, kje je v teh dneh najcenejši Mi 8? Gearbest ga ima za 380, honorbuy podobno, na alliju so cenejši ampak pride z dhl poštnino spet tam okrog 380.


346EUR z dhl poštnino (baje ni carine):
https://goo.gl/rPyAty


Hvala, ampak to je kitajska različica. Pir Banggood naj bi bil z kuponom 340, a koliko berem ima veliko ljudi slabe izkušnje tako, da nevem če bi tu kupil.

Tisti ki imate Mi 8. Kakšna se vam zdi kamera? Si res zasluži enak score na Dx0Mark kot iPhone XS Max?

Tomson ::

RockyS je izjavil:

Vzel bi dva telefona, xiaomi a2 lite. Kje je najceneje in najhitreje trenutno? Navadnega a2 sem vzel pri goldwayu, zdaj pa ne vem kak bi bilo kar dva vzet.


Trenutno imaš najceneje Mi A2 Lite na MiGlobalStore, v zlati barvi te 2kom s DHL poštnino prideta 295€, v črni barvi pa 308€, dostava do 10dni ali na Gearbest iz EU skladišča, 2kom v črni barvi za 304€ s poštnino ter dostavo nekje 5dni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Vzameš tukaj ali na goldway, kupiš prek topcashback in dobiš 6% vrnjeno, se pravi poštnino dhl in te pride 353eur, global verzija

Global Version Xiaomi MI 8 6GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon S845 Octa Core Dual 12.0MP 20.0MP 6.21" 2248*1080 FHD Mi8
https://s.click.aliexpress.com/e/bEk9Fw...

Cossy ::

Kje se splaca kupit najbolj ugodno xiaomi stratos 2 uro, pa da pride brez stroskov? Gearbestovo kako skladisce?
Thomson, napisal si preko belgijskega skladisca?
Hvala

MrStein ::

Andrej51 je izjavil:


Tisti ki imate Mi 8. Kakšna se vam zdi kamera? Si res zasluži enak score na Dx0Mark kot iPhone XS Max?

Hmm, Mi 8 ima 99 točk, XS Max pa 105.
S9 ima recimo 99 točk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

@Cossy:
tale opcija, Amazfit 2 Stratos s kodo: PACE2 za 135€ ter Priority Line - EU Prioirty za 1.5€ pride preverjeno brez dodatnih stroškov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bmwwww ::

Bonticer je izjavil:

Po 14 dneh sem prejel global pocophone f1 6/64 od Mi Global Store na Aliexpress. Škatla telefona je prispela neodprta. Plačal sem 320€. Izbral sem DHL.
Brez carine in davka. Telefon deluje brez napak, ki preplavljajo internet. Mogoče so že popravili vmes, ne vem.


Kako se obnese? Me mika odkar je v prodaji.

Lp

Bonticer ::

Nisem še vsega preveril.
Zaenkrat je hiter in odziven. V roki se čuti dobro.
Fingerprint unlock mi je zelo priročen.
Iz ~57% na ~90% se je napolnil izjemno hitro. Mislim, da okoli 15 minut. In potem še enkrat toliko da je prišel do 100%. Prej sem bil na QC1, tako da lahko potrdim da je QC3 občutno hitrejši :)
Čez noč se je izpraznil za 1-2%, ampak še nimam SIM kartice not.
Inštaliran pride s starejšim MIUI 9.x.14. Vsebuje Google Play in mnogo ostalih googlovih appov. Vsebuje še več Xiaomi/MIUI bloatware/spyware, ki se ga da odstranit le preko ADB. Takoj sem si tudi izklopil ads/recommendations.

Zaenkrat le en minus: zjutraj pogledam na telefon in se mi odpre modalno okno, kjer piše "Unfortunately, whetstone has stopped". Stisnem gumb, da okno izgine. In se takoj spet pojavi nazaj. To se je ponavljalo v nedogled in zaradi tega nisem mogel uporabljati telefona! Potem sem še ta app odstranil preko ADB in zdaj telefon zopet deluje.
Sem šel gledat na MIUI support forum in očitno je ta bug nerazrešen že od leta 2014, prisoten pa je na različnih Mi napravah in MIUI verzijah. Pojasnil o tem kaj je whetstone in zakaj se ta bug pojavlja, pa nisem zasledil.

O drugih minusih bom poročal, ko bo telf prišel v redno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bonticer ()

gddr85 ::

menda je to memory optimisation app, skrbi za zapiranje aplikacij

Bonticer ::

Ali je ta app bolj agresivna oblika native android/linux funkcionalnosti memory managementa?
Dokler bo android skrbel za zapiranje aplikacij, ko bo to potrebno, potem whetstone ne bom pogrešal.
««
226 / 374
»»