» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
93 / 374
»»

matobeli ::

Drži gumb za ON dokler se ne prižge. Recimo ene pol minute.

Nisi prvi, meni se je to 2x že zgodilo. Mogoče bo zdej po updejtu kaj bolje.

Edit: btw a si ga updejtal na zadnji sw?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

acter ::

Mhm sem poizkusil, se je prižgal :-) Ne, sedaj ga že nekaj časa nisem updejtu, v bistvu sem ga samo enkrat. Mam 8.1.3.0 China Stable :-( Bi rad zamenjal ROM, pa ne vem katerega se splača gor dat, pa, da ni tako zakompliciran za zamenjat.

matobeli ::

Splača se dat stable global. Nisem še našel nobene stvari narobe, razen omenjenega ugašanja, kar pa se je zgodilo 2x do sedaj, ampak mogoče ni sw težava.

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Zanimam se za nakup Xiaomi Redmi Note 4 International version (ima EU polnilec in B20 frekvenco) in me zanima kje se ga splača naročit? Na honorbuy.it sem ga našel za 205€ s poštnino pa me zanima če imajo to kje na grossoshop ali ta neki novi topone ceneje?

l.p.

acter ::

Aha matobeli to bi bilo super. Kak je pa postopek nadgradnje na global rom?

Karlos ::

Zadnjih 14 dni sem sploh začel spremjati xiaomi sceno in sem nekako na grobo dobil oceno, da HW je kar vredu če ne celo odličen glede na ceno, samo da SW (MIUI) je pa ZELO bugast.

Kakšno je vaše mnenje. Ali jih je potrebno takoj ob nakupu nadgraditi na drugi ROM ali se da preživeti z MIUI?

Včasih sem imel čas da sem sprobal nekaj ROM-ov, samo danes se mi pa več ne da ukvarjati s stem :8)
Gledam da moraš skoraj doktorirati da odkleneš telefon, da ne govorim v času ki ga za to človek porabi.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

next3steps ::

Če rabiš doktorirati, potem še nisi imel v rokah Sonyja.

Samael ::

Karlos je izjavil:


Kakšno je vaše mnenje. Ali jih je potrebno takoj ob nakupu nadgraditi na drugi ROM ali se da preživeti z MIUI?


Večina tu nas na xiaomi telefonih uporablja MIUI, ki svojemu namenu služi več kot solidno. Seveda je pa še vedno prostora za izboljšanje - zato te nadgradnje.
Bolj se tu ukvarjamo z rootanjem in nalaganjem drugih različic MIUIa, kot pa ostalih romov, bi rekel.
Če ob nakupu dobiš global rom, ti ni potrebno storiti ničesar. Ne bo pismenk in tekel ti bo kot švicarska ura. Je pa res, da to za vsak nov model ni bila vedno opcija in smo chinese rom menjali za eu rom in podobno. Skratka, MIUI je povsem soliden izdelek s katerim se ne da le preživeti, ampak ga je marsikdo tu prav vzljubil. Nikar naj te to ne odvrne od nakupa - všeč ti bo ;-)

matobeli ::

MIUI je zelo solidna izvedenka androida. Pa sem imel tudi nexusa in sonyja ki sta ena izmed boljših sistemov. Vsaj meni. Delovali so do sedaj vsi trije brez problema.

Huawei mi je bil recimo čist mimo.

Sony mi je bil sicer najboljši (še na 5ki) ker ima poštudirane male stvari, kar nisem vedel dokler nisem dobil nexusa kjer je veliko manjkalo.

Pa MIUI je fajn ker te ne zapustijo čist takoj ampak dobivaš nadgradnje.

next3steps ::

Sam' pripravi se na njihov ekosistem.

matobeli ::

Eh, ni panike, malo drugačen launcher, enako kot pri vsakem telefonu razen nexusa. Vedno moraš uporabljat njihov imenik (ker google svojega ne da) kar pomeni da moraš uporabljat tudi njihovo aplikacijo za sms.

Edini problem na katerega sem naletel je namreč ta da iz imenika ne moreš poslati smsja v aplikaciji ki bi jo želel uporabljati, ampak vedno v MIUI sms aplikaciji.

Imaš pa na voljo sync na miui account če hočeš, kateri ponuja tudi sync smsov in celotnega systema.kar pa google ne omogoča povsem.

Ni pa problem neuporabljat miui accounta, nikoli mi še ni zatežil da nisem vpisan.

acter ::

Kako naj iz china stable na redmi 4 prime, najbolj enostavno pridem na global stable?

Samael ::

matobeli je izjavil:

Vedno moraš uporabljat njihov imenik (ker google svojega ne da) kar pomeni da moraš uporabljat tudi njihovo aplikacijo za sms.

Edini problem na katerega sem naletel je namreč ta da iz imenika ne moreš poslati smsja v aplikaciji ki bi jo želel uporabljati, ampak vedno v MIUI sms aplikaciji.


Sam zadnje čase uporabljam YAATA sms aplikacijo, pa to sploh nisem zaznal kot problem.
Najbrž zato, ker sem iz nekega razloga navajen, da ko želim poslati sms, odprem sms aplikacijo in tam izberem naslovnika iz imenika in ne obratno, kot najbrž storiš ti.

kumer ::

Xiaomi Redmi Note 4X Review - Why Does This Exist?
http://www.gizchina.com/2017/03/14/xiao...

FireSnake ::

Karlos je izjavil:

Zadnjih 14 dni sem sploh začel spremjati xiaomi sceno in sem nekako na grobo dobil oceno, da HW je kar vredu če ne celo odličen glede na ceno, samo da SW (MIUI) je pa ZELO bugast.

Kakšno je vaše mnenje. Ali jih je potrebno takoj ob nakupu nadgraditi na drugi ROM ali se da preživeti z MIUI?

Včasih sem imel čas da sem sprobal nekaj ROM-ov, samo danes se mi pa več ne da ukvarjati s stem :8)
Gledam da moraš skoraj doktorirati da odkleneš telefon, da ne govorim v času ki ga za to človek porabi.


Ne vem, če si v pravi temi.

Tukaj vsi hvalijo Xiaomi in Bog ne daj, da rečeš kaj preko te tulifonov.

Odklenit ga res ni tako težko, navodila so lepo napisana.

Kot si pa sam rekel: vprašaj se, če je to vredno tvojega časa.

next3steps je izjavil:

Če rabiš doktorirati, potem še nisi imel v rokah Sonyja.


Pred Xiamojem sem bil lastnik Z3 compact.

Razlika v kvaliteti je očitna! V prid Sonya (menjal sem ga pa samo zato, ker so odpovedali nadgradnje).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matobeli ::

FireSnake je izjavil:


Razlika v kvaliteti je očitna! V prid Sonya (menjal sem ga pa samo zato, ker so odpovedali nadgradnje).


Khm. Redmi 4 je bolj kvalitetno narjen kot Z3c. Sem imel Z1c, brat pa Z3c, vsakič ko smo se dobili je pokazal kaj novega (novo napako). Z1c je vsaj imel dost masiven kovinski frame, ki pa se je skrivil ob izrezu za porte (tam je bil najšibkejši) ampak je vseeno preživel vodo, Z3c se je pa kar upogibal. Na Z3c je odstopilo lepilo ekrana ali backplate-a, pokali so zasloni in bil v praksi precej manj vodoodporen kot Z1c... Ampak v času ko so obstajali pa jim ni bilo konkurence.

Sicer je bilo govora o odklepu bootloaderja. In ja, težje kot na xiaomijih.

Če se že kaj šimfa naj se šimfa spodobno. Recimo nej en reče da se xiaomiji kar vsake tolko časa ugasnejo, da imajo lastne aplikacije preveč zasidrane v sistem, da zgledajo kitajsko ker imajo črn rob okoli ekrana...

Ampak resnica je pa ta da imamo danes vsaj šansko kupit zelo spodobno narejen telefon z spodobnim softwarjem in več kot spodobno baterijo za 170EUR. Kako sploh šimfaš nekaj kar je izven konkurence?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gregor ::

Razlika v kvaliteti je, vendar vsekakor ni zelo očitna. Xiaomi tel so dobro narejeni. Vsekakor pa so vredni vsakega evra, ki ga za njih odšteješ.
Raje dam 350-400 eur za mi6 kot pa 600-800 eur za sony, samsung, huawei, lg ipd igrače
Ne govorimo o razliki v ceni 50 eur ampak cca 300 eur.

LP

Matej_K ::

Včeraj na dom dobil od Goldwaya dva mobitela (pošiljki sta prispeli sočasno, eno oddal 28.2., drugo 2.3)
Redmi NOTE 4X
in
Redmi 4

Prvega sem že usposobil, deluje super, žena zadovoljna, zlate barve (črn rob okoli monitorja ni moteč). Zelo primerljiv mojemu Redmi 3D, seveda večji in tanjši.
Glede baterije in ostalega pa kasneje. Top teleofn za 170€.
Samo še Nilkin steklo moram kupit, ker to ki je zraven ni vredno ni. Prav tako ta prozoren silikonski ovitek. Če kdo poseduje kaj boljšega, prosim link.

Redmi 4 pa odpakiram danes, gre pa k očetu. Za 130€, mislim da nebom razočaran.
... .. .

FireSnake ::

matobeli: zanimivo. Jaz pri Z3 compact nisem imel teh težav. Edino, kar je bilo, se je odlepilo tesnilo pri reži za polnjenje.

Pa še to so mi na servisu zamenjali, ko sem uveljavljal garancijo (crknil je zgornji del zaslona).

Prav tako mi "na random" ni crknila sinhronizacija z google koledarjem. Nasploh se ne spominjam, da bi mi na Soniju kdaj kaj odpovedalo "kar tako". Glede na ceno (400€ prek bolhe, zapakiran) je bil vredu.

Za mojega Xiaomija (MI5 64Gb) sem da nekje 320 (se mi zdi +-5€). Tako, da je cena tu - tu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

Sej je bilo čist malo deformirano, tolk da se je opazilo. Sicer je še vedno dobro tesnilo vse tko da ni blo težav.

Če bi Sony vsaj kakšno gorilo dajal na steklo bi ga verjetno še vedno imel. Tako pa je ob drugem zlomu ekrana odšel v večna lovišča. Pa ni nikoli padel tolk na tla :'(
Je bil resno lušten telefon.

Sploh v tistem času ko je bilo nezaslišano imet flagship in doživet več kot 2 dni standby-a.

facepalm ::

@FireSnake
ceno Z3 ne moreš ravno primerjati s ceno Mi5.
ob izidu se je dobilo Mi5 za cca 350eur (64gb), Sonyja pa za cca 550eur.
S tem, da je Mi5 prisel na trg ko so bili android flagshipi ze okoli 700 - 800 eur. v casu Z3 pa so bili v rangu 600 - 700 eur

Jaz bom zenin Z2 zamenjal za Note4X. Zakaj? Ker ni vec podprt s strani Sonyja in ker mi zadnje case zena tezi, da ji dela pocasi in morem brisat cache v twrp. Enostavno se mi ne da vec ukvarjat z njenim telefonom:)

klinker ::

FireSnake je izjavil:

matobeli: zanimivo. Jaz pri Z3 compact nisem imel teh težav. Edino, kar je bilo, se je odlepilo tesnilo pri reži za polnjenje.

Pa še to so mi na servisu zamenjali, ko sem uveljavljal garancijo (crknil je zgornji del zaslona).

Prav tako mi "na random" ni crknila sinhronizacija z google koledarjem. Nasploh se ne spominjam, da bi mi na Soniju kdaj kaj odpovedalo "kar tako". Glede na ceno (400€ prek bolhe, zapakiran) je bil vredu.

Za mojega Xiaomija (MI5 64Gb) sem da nekje 320 (se mi zdi +-5€). Tako, da je cena tu - tu.


Nisi imel tezav, ampak se ti je samo odleplo tesnilo in crknu gornji del zaslona :))

Samael ::

FireSnake je izjavil:


Tukaj vsi hvalijo Xiaomi in Bog ne daj, da rečeš kaj preko te tulifonov.



Ja, evo to! Jaz imam za tovrstne primere vedno nekje ob tipkovnici vile in bakljo. Pa reci zdaj kakšno čez Šaomija!

(saj ne, da ta tema nosi naslov Xiaomi telefoni ... ;-)

MucuCat ::

pa sej napišemo kaj je narobe s xiaomi telefoni.

mam mi5 eu romom ene 3 mesece. če poslušam glasbo in ugasnem ekran, se glasba vedno ustavi. dokler je ekran prižgan pa dela (sem preveril če mam kaj pod battery saver). Baje je v zadnji verziji to rešeno. Kvaliteta telefona je zelo dobra.

Punca ma redmi 3s z eu romom. Vse ji deluje tako kot mora. Zelo zelo je zadovljna z baterijo, vse dela zelo hitro in pa všeč ji je tisti store od xiaomija s temami da si jih lahko redno menjava :)

ne pravimo da so xiaomi telefoni popolni, ampak za tako ceno ne dobiš (ali pa težko) tak telefon.

mimogrede tudi telefoni top proizvajalcev imajo težave s telefoni. google pixel je mel ful težave z mikrofonom se mi zdi in pa nek top sony je mel težave z zelo tihim zvokom med pogovorom.

moj point je beggars cant be choosers :D. pač za tako ceno smo zelo zadovoljni tudi, če je tu pa tam kaka softverska napaka.

drugače pa mimogrede zakaj misliš, da več al manj vsi, ki so kupili xiaomi na tem forumu ga hvalijo?

Karlos ::

Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

facepalm ::

Ravnokar updatal rn4x. All good :)

Karlos ::

facepalm je izjavil:

Ravnokar updatal rn4x. All good :)

Na katero verzijo? 8.2?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

facepalm ::

Jp. Sem bil kar presenecen. vceraj sem pobral global stable 8.1.5, ker sem imel danes za dobit telefon. takoj po flashu mi je javilo, da je na voljo 8.2. nice:)

Karlos ::

Na rn4 mtk je pa zadnji Rom 8.0.4.

Matr jim, že tako je milijon modelov, sedaj bojo pa delal še fragmentation glede na SoC?!
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

facepalm ::

eno vprasanje..
v "developer options" mi pod "mi unlock status" pise "unlocked".
torej je BL ze odklenjen? kako lahko varno preverim?

facepalm ::

edit: (ne deluje) :P

v glavnem, sem flashal twrp in je slo bp.
torej sem od kitajckov dobil rn4x z namescenim global stable romom in odklenjenim BLjem.
f**k yeah :)

roberto1 ::

Edino zanesljivo preveriš stanje bl z "fastboot oem device-info" v fastboot načinu.

Meni je na dveh mi4c v istem dnevu zadnji eu.rom zaklenil bootloader, ko sem namestil Nougat rom. Kar se ne bi smelo zgoditi sploh.
Da je bizarnost še večja, sem lahko 2x BL odklenil na eu romu, kar seveda ne bi smelo delovat. Go figure.


facepalm je izjavil:

edit: (ne deluje) :P

v glavnem, sem flashal twrp in je slo bp.
torej sem od kitajckov dobil rn4x z namescenim global stable romom in odklenjenim BLjem.
f**k yeah :)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Tinaamalaa ::

Ja to se je meni ze parkrat enako zgodilo na RN3 :)
Zaklene ga ze naprimer, ce flasham CM13...in pol ga samo v fastboot das in odklenes z miunlock.
Isto uradni ROM vcasih kr zaklene...ob menjavi androida iz 5 na 6 in obratno tudi...firmware je tisti krivec. Je pa res slampasto od njih, kot da sploh ne testirajo.
Zdaj sem ze 3 mesece na NitrogenOS in je super spedinan za RN3 :) telefon pa drugace v nulo deluje moram rect...super zadovoljna.

vilonja ::

@Tinaamalaa
Kako pa updatas ta nitrogen os? Jaz sem ga kar preko updaterja. Do prvega updaga mi je delalo v nulo, po updatu se mi pa zdi, da na čase malo zašteka. Sumim da je kriv update. Je to možno.
Ko bom imel čas bom factory resetal fon. Ker itak če mi dela, ne potrebujem nobenih updatov.

Tinaamalaa ::

Downloadam, reboot v recovery, flashas ROM, na koncu se wipe cache/dalvik ter reboot v system.
Preko updaterja lahko gre vcasih kaj narobe, zato raje kr tak...
Aja, ce updatas se gapps (arm64-pico-gapps) potem najprej odpres advanced wipe in wipas system, nato flashas ROM+gapps.

MrStein ::

Kak za vraga se izklopi alarm (budilka)?
Swipe up utiša, a čez 5 minut se spet oglasi.
V clock app-u sem vse nastavljene alarme izklopil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

111111111111 ::

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

@chuapoiz
mislim, da ne bos razocaran (razen s kamero).
Jaz sem zeni poklonil Mi5 in sem rn4x obdrzal kar zase.
Trenutno poganja nougat eu rom in nimam pripomb.

111111111111 ::

facepalm je izjavil:

@chuapoiz
mislim, da ne bos razocaran (razen s kamero).
Jaz sem zeni poklonil Mi5 in sem rn4x obdrzal kar zase.
Trenutno poganja nougat eu rom in nimam pripomb.


POpravek. Žena ne bo razočarana. :D Sem ga naročil zanjo. Bom videl kater rom bom dobil gor, da ji ga potem zvišam na nougat.

manic ::

Na maminem Rn4x je gor verzija 8.1.15.0 global stable. Med regijami ni Slovenije in si prevoda prav tak ni na voljo. Sem ravnokar probal če je kak nov OTA update, pa nič... Nekdo je omeno da na svojem RN4x že ima 8.2.0 in vse v slovenščini.
Techno inside!!!

facepalm ::

Meni je updatalo iz 8.1.15 na 8.2.
Sem pa ze flashal eu rom, ker ne prenesem Google navlake:)

matobeli ::

http://en.miui.com/download-309.html#468

Author: MIUI Official Team, Version: V8.1.15.0.MCFMIDI (MIUI8), Size: 1.4G


Bo eventuelno tudi v8.2, do takrat pa lahko EU rom če se ti da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Besna Glista ::

Vprašanje: Redmi Note 3 Pro. Je že kdo naročeval nov screen, katerega priporočate?

Hvala.

roberto1 ::

Ale123 je menjaval in je dobil kot pravi zelo dober screen na aliexpressu
Daj ga pocukaj za rokav:)))

Besna Glista je izjavil:

Vprašanje: Redmi Note 3 Pro. Je že kdo naročeval nov screen, katerega priporočate?

Hvala.
Someday never comes!

pravnik ::

Mogoče kdo pozna koga, ki bi mi lahko vstavil slovenski jezik v Xiaomi Redmi Note 4?

MrStein ::

Uporablja kdo 2 SIM-a?
Sta enakovredna (vseeno kateri je v katerem slot-u)?

Zanima me sicer za Redmi Pro, ampak druge informacije so tudi dobrodošle.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Zgledata enakovredna.
Za Internet se en izbere v meniju, klici pa gredo preko obeh (se izbere pred vsakim klicem).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

MrStein je izjavil:

Uporablja kdo 2 SIM-a?
Sta enakovredna (vseeno kateri je v katerem slot-u)?

Zanima me sicer za Redmi Pro, ampak druge informacije so tudi dobrodošle.


Da, ampak (vsaj pri R4 pro) samo en sim dela na G4, drugi je G3. Če se prav spominm je to omejitev telefona.
Če onemogočim prvega, mi drugi "skoči" na G4, ne da bi menjal sim fizično iz slota v slot.

MrStein ::

Kako se naredi Merge in unmerge kontaktov?
Malo prej je na dnu strani (pri prikazu nekega kontakta) bila opcija merge in unlink, zdaj pa ni ne ene, ne druge.
Sem po pomoti mergal dva kontakta, ki nimata nič skupnega.

A obstajata dva app-a za urejanje kontaktov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Xiaomi pri nas nima pravih EU romov?
««
93 / 374
»»