» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
95 / 374
»»

matobeli ::

Official Stable Golbal.

YesPeace ::

še eno vprašanje :)

kakšna je razlika med: Original Xiaomi Redmi 4 Pro Prime Mobile Phone Snapdragon 625 Octa Core CPU 5.0" 1920x1080 FHD 3GB RAM 32GB ROM 13MP Camera MIUI
in Original Xiaomi Redmi 4 Pro prime 3G RAM 32G 4100mAh Snapdragon 625 Octa Core 4G LTE 5.0" 1920x1080P MIUI 8.1 Mobile Phone

se pravi med prime in... normal?

broken/link ::

med tema dvema, ki si ju tu napisal, ni razlike. oba sta pro prime s snappyjem.

YesPeace ::

broken/link je izjavil:

med tema dvema, ki si ju tu napisal, ni razlike. oba sta pro prime s snappyjem.


hmm ok hvala, sem šel v isto trgovino notri preko dveh različnih linkov in imata različno ceno z istimi dodatki... pa malo je drugače napisan vrstni red zgoraj... zanimivo. hvala za info!

gregor ::

Xiaomi Redmi 4A Review
http://gadgets.ndtv.com/mobiles/reviews...

Xiaomi Redmi 4A review
http://indianexpress.com/article/techno...


Xiaomi Redmi Note 4X recenzija: jeftinije ne znači uvijek lošije
http://www.racunalo.com/xiaomi-redmi-no...

Xiaomi Redmi Note 4 (globalna verzija) – Recenzija
http://mob.hr/xiaomi-redmi-note-globaln...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

kanarin ::

Tudi sam se ravnokar odločam za nabavo Redmi 4 Pro Prime (preko Goldway), sicer težko razumem zakaj taka razlika v cenah (glede na izbrano barvo), ampak kljub temu sem se odločil za (sicer najdražjo) črno-sivo kombinacijo. Glede na to, da smo v ožjem sorodstvu vsi že dolga leta vezani izključno na Samsung telefone, smo posledično navajeni (že kar odvisni?) tako na SW (Touch-Wiz android preobleko) kot HW (fizičen home gumb). Pa seveda tudi na amoled display in gorilla glass zaščita ekrana. Zanimajo me izkušnje nekoga, ki je prešel iz nekega Samsunga (mid-range oz recimo malo starejšega flagship modela) na Xiaomi, kako se je navadil na razlike in kakšne so izkušnje tudi po daljši uporabi (po mojih izkušnjah so Samsungi - imam tudi eno tablico, na začetku super, po kakšnem letu, dve uporabe pa se začnejo pojavljati take in drugačne težave). Vem, da obstaja tudi boljši modeli, kot so Mi5s, ampak to je že drugi cenovni rang. Čisto konkretno, kako bo po vašem mnenju zadovoljna (razmeroma nezahtevna) uporabnica, ki je dosedaj uporabljala S3. Še najbolj je zanima koliko zdrži baterija.

Pa še nekaj me zanima, glede teh bundlov - kaj je razlika med SiliconClearFilm in SiliconGlassFilm? Razlika je 5€. Ali se to sploh splača vzeti ali je boljše izbrati kar Standard in kje drugje nabavit kaj bolj kvalitetnega?

Tinaamalaa ::

Jaz sem šla iz S5 na Redmi Note 3...baterija dosti boljša zdaj...polnim nekje na 2-3 dni z veliko uporabe...cca 10h SoT...navadis se zelo hitro, miui ima ogromno tem, si ga lahko spremenis v izgled samsunga :) vse sami plusi, razen kamera je slabsa od S5. Dela pa dovolj dobre slike za domaco uporabo.
Stekla ta niso vredna nic...kupi Nillkin H+Pro, to mam ze sama cca. pol leta na svojem in je se vedno kot prvi dan, ocisti se zlahkoto...ta poceni stekla pa se zacnejo odlepati ter tezje se cistijo (slabsi premaz).

kanarin ::

Hej, zdaj sem opazil, kam pa je šla "Seller Shipping method" na Goldway - jaz tega ne najdem več ?!?

Miami_T ::

Tudi sam sem opazil nekaj zmede v Goldway trgovini. Če izbiram v trgovini iz menija /Products noben telefon ne podpira Seller's shipping method. Če pa jih izbiram iz menija /Sale items/Products on sale, pa je skoraj pri vseh Seller's shipping method.

kanarin ::

Pa res, samo v čem je štos ?? Zmeraj gledal pod Products in tam izbral model , ki me zanima. Pa mislim , da je bila zmeraj ta opcija zraven. problem je v temm, da se tudi cene precej razlikujejo. Konkretno Redmi 4 Pro črno/siv, pod products ga dobiš za 158 € (brez Seller's shipping method opcije), medtem kot pod Sale items/Product on sale pa je cena 174 € !

facepalm ::

Verjetno so pogruntali, da smo evropejci pripravljeni placat vec:)

Miami_T ::

Za vzroke bi ti najbrž najbolje pojasnil prodajalec. Morda pa je to samo trenutna situacija ali pa zmeda ob trenutni akciji sedem letnice delovanja Aliexpresa. Tako kot ob vsaki akciji najprej dvignejo cene, da jih potem z akcijo spustijo na staro raven. Črn "naj bi" čez 5 dni, ko se začne akcija, stal 134,16€.

Buggy ::

danes se mi je RN4X Global iz Golway-a sam posodobil na 8.2.2.0 (MCFMIDL) Notri je sedaj tudi Slovenscina. Izbere se jo lahko tudi pod regijo, tako da nisem vec na Bahamih :)

Kaksnih sprememb razen tega, pa (se) nisem opazil.

jrihter ::

Danes sem po 9 dneh od naročila ( na Goldwayu) dobil Note 4X, z global stable 8.1 ki se mi je takoj nadgradil na 8.2 s "tekočo slovenščino".Zadevice je kar pregledna. Super telefon za ravno pravi denar. Silikonski bumper ki je opcija je bolj simboličen. MIUI je kar simpatičen (sem ex Samsung fan) ;) Hvala vsem, ki ste pripomogli pri prevajanju.

kanarin ::

Miami_T je izjavil:

Za vzroke bi ti najbrž najbolje pojasnil prodajalec. Morda pa je to samo trenutna situacija ali pa zmeda ob trenutni akciji sedem letnice delovanja Aliexpresa. Tako kot ob vsaki akciji najprej dvignejo cene, da jih potem z akcijo spustijo na staro raven. Črn "naj bi" čez 5 dni, ko se začne akcija, stal 134,16€.


134 € sivo/črn ? To bi bilo super, samo se bojim da bo po tej ceni samo model z zlato barvo...no bomo videli, držimo pesti.

Sicer kot sem našel so trenutno popusti tudi na MI Global Store (do 31.3) žal pa tam ni opcije "Seller's shipping method", same cene so sicer kar solidne, recimo pri Redmi 4 Pro Prime pride 157 €. A je mogoče kdo že kupoval tam ?

Dimnik ::

Poglej cene na grossoshop?

Qushaak ::



Prodajam, ker sem naročil Note 4X.

kanarin ::

Dimnik je izjavil:

Poglej cene na grossoshop?


Tam kot vidim je še najdražje

Gtonek1 ::

Predrag ? Ne vem ali je prava verzija, mogoča slovenšščina?

https://www.mimovrste.com/pametni-telef...

PacificBlue ::

No, jaz sem naročil Xiaomi Redmi Note 4x, pa sem pozabil poslati sporočilo zraven, naj mi namestijo Global ROM with Ota updates. Možno, da dobim "kuhani" ROM, čeprav piše "OS ----------- MIUI 8, Official Global Firmware, Support OTA update, No root"?

facepalm ::

Jaz jim nisem nic pisal, pa sem dobil global stable.

miko22 ::

Že dolgo časa nisem spremljal teme in ne iskal telefonov. Trenutno sem že več kot letno dni lastnik Mi4c, ki deluje brezhino, zanima pa me kaki M z največ 5,15 zaslonom. Kje kupit, da se izognem davku, kot je blo pri nakupu mojega pri topone?
Se splača počakat obletnico?

Mare3 ::

miko22 je izjavil:

Že dolgo časa nisem spremljal teme in ne iskal telefonov. Trenutno sem že več kot letno dni lastnik Mi4c, ki deluje brezhino, zanima pa me kaki M z največ 5,15 zaslonom. Kje kupit, da se izognem davku, kot je blo pri nakupu mojega pri topone?
Se splača počakat obletnico?


Brez davka na Goldway iz aliexpressa baje.

gregor ::

Xiaomi Redmi 4A Review: Xiaomi's Low-end Phone at $75
http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-redmi...

Xiaomi Redmi 4X Review: This is How Xiaomi Fights Against the Inflation
http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-redmi...

Gtonek1 ::

Ali je kakšna bistvena razlika v praksi med redmi note 4 ali redmi note 4x. Oziroma katerega je boljše naročit. Lp

bojsi ::

A Goldway nima več opcije "Seller's shipping option"??

Karlos ::

Gtonek1 je izjavil:

Ali je kakšna bistvena razlika v praksi med redmi note 4 ali redmi note 4x. Oziroma katerega je boljše naročit. Lp


Naredi si uslugo in naroči rn4x. Boljši support in trajanje baterije.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Gtonek1 ::

Karlos je izjavil:

Gtonek1 je izjavil:

Ali je kakšna bistvena razlika v praksi med redmi note 4 ali redmi note 4x. Oziroma katerega je boljše naročit. Lp


Naredi si uslugo in naroči rn4x. Boljši support in trajanje baterije.


Hvala za informacije

Robertos664 ::

torej če naročim https://www.aliexpress.com/store/produc...
ne bom plačal davka in carine?

je telefon ok, za svoj denar?

lp
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

roberto1 ::

Robertos664 je izjavil:

torej če naročim https://www.aliexpress.com/store/produc...
ne bom plačal davka in carine?

je telefon ok, za svoj denar?

lp



Glede na to, da v item description piše tole:
1.I need pay for customs duty?
You may be charged customs duties and taxes for something purchased online. Buyers are responsible for custom taxes.
For Russian: the best option is Aliexpresstandard method, free and normally no need pay tax


Potem boš zagotovo plačal dajatve, razen če se po košarici še kaj spremeni. Očitno tudi Goldway nima več te opcije in so umaknili "Sellers shipping method" z dpd. Čakamo samo, da še grossoshop to umakne, pri efoxu so že.
Mogoče ni napak mimovrste in 229€, kar je še vseeno super cena za tak telefon plus da imaš garancijo.

Kar se tiče same naprave - je zelo dobra zadeva. Dizajn je meni vrhunski in ko sem ga prvič vzel iz škatle sem bil precej impresioniran. Malce bolj ostri robovi in bolj zaobljen ekran ima kot Note 3. Drugače je na obeh Global romih slovenščina na nivoju, Global Developer pa ima že Nougat odspodaj. Baterija je tako ali tako top (10+ ur SOT), drugače pa mislim da je 625 pravi proc za "common folk". Dela zelo hitro, ni za opazit laga kjerkoli, tako da je to po mojem precej dober izbor za midrangerja.
Someday never comes!

kanarin ::

Očitno tudi Goldway nima več te opcije in so umaknili "Sellers shipping method" z dpd


Kot kaže na žalost to drži. Še pred par dnevi se je našlo nekaj telefonov s to opcijo pod "Sale Items" (oz označeni kot "Hot Sale") zdaj pa ne najdem prav nikjer več , pa ravno zdaj ko sem kotel naročiti svoj prvi Xiaomi :(. Nič, zdaj čakam na začetek "Happy 7th Anniversary Sale", da vidimo kakšne bodo takrat dejanske cene. Se pa sprašujem ali se sploh še splača naročati brez te opcije, koliko bo prišlo zdaj vse skupaj dražje - recimo za ceno 150 € ? DDV je 33 €, kakšni so stroški carinskega postopka ? Kako je glede glede dostave ?

Na Mimovrste pride Redmi 4 167 €, dobim ga praktično naslednji dan, garancija 2 leti. Žal pa je to običajna verzija, ne Pro oz Prime. Ali se v SLO sploh dobi Pro verzijo običajne štirice ? Sicer je mamljiva opcija na Mimovrste tudi Xiaomi GSM telefon Redmi Note 4 32 GB ampak sem skeptičen zaradi Mediatek procesorja (pa tudi se malo bojim da bo 5,5 inčov malček preveliko) . Kaj se splača dat 20 € več za Note 4x ?

facepalm ::

Definitivno je note4x vreden 20eur vec ze samo zaradi podpore.

Samael ::

kanarin je izjavil:

DDV je 33 €, kakšni so stroški carinskega postopka ? Kako je glede glede dostave ?


1. če ni neke spremembe se za uvoz telefonov, tabličnih računalnikov in prenosnikov iz tujine ne obračunava carina (naj me nekdo popravi, če so bile napovedane spremembe že uvedene)
2. lahko se odločiš za brezplačno pošiljanje s kitajske in tu prihraniš nekih 16usd, s čimer se ti strošek ddv-ja skoraj prelovi. Slaba stran tega je polžja pošta (cca 3 - 4 tedne). Ali pač ostaneš na DHL za $16.08, pa imaš paket v nekih desetih dneh.

roberto1 ::

Tako je. Carine za te naprave ni, je pa poleg 22% davka na ceno z poštnino še postopek carinjenja, ki znese tudi do 15EUR.
Jaz recimo sem za 55EUR vreden izdelek plačal 30,62EUR davka in postopka, ker si DHL vzame 18EUR za postopek.
Se pravi osnovna računica: za izdelek, ki stane 200EUR s poštnino, plačaš 44EUR + 18EUR pri DHL. Kako je, če pride s "free shipping" ne vem, ker moraš namreč za pošiljko DHL pooblastit firmo ki lahko ureja postopek s carino (kar je seveda DHL sam). Mislim pa, da so stroški tu nekje.
Zavarovanje carine pri teh trgovcih je bullshit, ker ti nihče ne povrne stroškov carinjenja, plačaš pa toliko več.

Plus vsega tega je, da če kdaj slučajno moraš pošiljat karkoli nazaj v Azijo, ti vsaj ne bodo težili ob uvozu nazaj v Slo.



Samael je izjavil:

kanarin je izjavil:

DDV je 33 EUR, kakšni so stroški carinskega postopka ? Kako je glede glede dostave ?


1. če ni neke spremembe se za uvoz telefonov, tabličnih računalnikov in prenosnikov iz tujine ne obračunava carina (naj me nekdo popravi, če so bile napovedane spremembe že uvedene)
2. lahko se odločiš za brezplačno pošiljanje s kitajske in tu prihraniš nekih 16usd, s čimer se ti strošek ddv-ja skoraj prelovi. Slaba stran tega je polžja pošta (cca 3 - 4 tedne). Ali pač ostaneš na DHL za $16.08, pa imaš paket v nekih desetih dneh.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Gtonek1 ::

Naročil:
https://www.mimovrste.com/pametni-telef...

A lahko gdo potrdi je verzija z slo?
lp

facepalm ::

Ko bos updatal, bo slo verzija.

kanarin ::

To da se carina ne obračuna vem, zanimal me je samo strošek carinjenja. Torej pri DHL dostavi tega stroška ni - je samo DDV? Recimo sivo-črn Xiaomi Redmi Note 4X na Goldway z DHL dostavo pride 15 € - kaj na osnovno ceno 154€ obesim še DDV (34 €), torej skupaj tako lahko pričakuje, 154+34+15=203 € ? Je to to ? To je samo 26 € manj kot isto model na Mimovrste, tu potem skoraj ni več računice to naročat iz Kitajske (glede na to da pri nas dobiš še 2-letno garancijo)

Jodocus ::

Zdravo. Mene pa zanima, če kdo ve kako je z naročanjem iz Grossoshopa. Tam piše da je v Sovenijo 15e poštnine brez carine. Pa bi rad samo potrditev, če je temu res tako. (če je kdo že naročal tam)
Hvala za odgovor

roberto1 ::

Mislim da si prav izračunal, oziroma tako so meni zakasirali pri DHL pošiljanju. Jap, pri tej računici se ne splača jemat preko aliexpressa. Grossoshop še ima dpd kolikor gledam, ampak tam so cene itak višje.
Čeprav siv/zlat/črn Note 4x te s kuponom (recimo GROSSOPCEX) in SF Express pride 184€ in je to to kar plačaš. Pač z garancijo je tako kot vsepovsod pri kitajcih. Stvar odločitve.

kanarin je izjavil:

To da se carina ne obračuna vem, zanimal me je samo strošek carinjenja. Torej pri DHL dostavi tega stroška ni - je samo DDV? Recimo sivo-črn Xiaomi Redmi Note 4X na Goldway z DHL dostavo pride 15 € - kaj na osnovno ceno 154€ obesim še DDV (34 €), torej skupaj tako lahko pričakuje, 154+34+15=203 € ? Je to to ? To je samo 26 € manj kot isto model na Mimovrste, tu potem skoraj ni več računice to naročat iz Kitajske (glede na to da pri nas dobiš še 2-letno garancijo)
Someday never comes!

kanarin ::

Hmm, najprej smo zgubili Top One, zdaj pa še očitno Goldway (vsaj z vidika ugodnega nakupa), kaj sploh še ostane (nakup brez plačila DDV in ostalih dajatev) - a poleg Grossoshop obstaja še kaj ?

Kaj se splača dati 50 € več za Pro varijanto Redmi 4 ? Tehnične razlike poznam, ne vem pa kako se to pozna pri dejansku uporabi. Ne zanimajo me benchmark rezultati in podobno, ampak to ali je delovanje na šibkejši verziji še vedno tekoče , kako je s porabo baterije...itd

roberto1 ::

kanarin je izjavil:

Hmm, najprej smo zgubili Top One, zdaj pa še očitno Goldway (vsaj z vidika ugodnega nakupa), kaj sploh še ostane (nakup brez plačila DDV in ostalih dajatev) - a poleg Grossoshop obstaja še kaj ?

Kaj se splača dati 50 EUR več za Pro varijanto Redmi 4 ? Tehnične razlike poznam, ne vem pa kako se to pozna pri dejansku uporabi. Ne zanimajo me benchmark rezultati in podobno, ampak to ali je delovanje na šibkejši verziji še vedno tekoče , kako je s porabo baterije...itd


Kaj pa vem. Na grossoshop je razlika 28EUR. Zavoljo boljšega proca, 3/32 in FHD zaslona se mi zdi da je vredno dodat teh nekaj EUR pa si potem "future proof".
Miui je tako narejen, da tudi na 4a deluje razmeroma tekoče, tako da tu ni skrbi imho. 3s recimo imamo doma s 430 in ni nikakršnih težav ali "štekanja". Ta mali ni še niti enkrat rekel, da mu kaki špil ne dela ali šteka. Nexusa 5 je dvakrat tako sesul, da sem moral na novo flašat rom, tako da mi je to kar relevanten podatek:)))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

zigecmigec ::

Živjo, kaj se trenutno kaj priporoča za tam do/okoli 200€? Nekak mi je najbolj pomembna baterija + d ma vsaj FHD ekran. Kamera mi ne igra ključne vloge, tok da pač je, če pa že dela dobre slike je pa to le še en plus. Hvala za odgovor in lep pozdrav.

matobeli ::

Redmi 4pro(oziroma prime) če želiš 5", Redmi Note 4x če želiš 5.5".

Kamera dela slike kot podobne kot ostali midrange telefoni.

kumer ::

ali se ni pred časom govorilo da bi naj bil to novi top one:

https://tonke-digital.aliexpress.com/st...

morda se motim..., no tudi ta očitno nima dostave brez carine :'(

LP

sbor ::

Ne več, ja. Od začetka so oglaševali dostavo brez dodatnih stroškov preko francije s pomočjo dpd-ja.

kumer ::

če bodo vsi ukinili to opcijo, potem xiaomi tel ne bodo več tako "popularni"
ker ddv + strošek carinjenja precej pokvarijo ceno ;)

morda je kar bolj pomembnega v ozadju (kitajski, eu zakoni ipd), verjetno je bilo vse napol legalno oz nelegalno s strani prodajalcev

matobeli ::

Uh ja. Če samo pomislim kaj bi tukaj dobil za 170€ v prosti prodaji me kar malo stisne.

MrStein ::

kumer je izjavil:


morda je kar bolj pomembnega v ozadju (kitajski, eu zakoni ipd), verjetno je bilo vse napol legalno oz nelegalno s strani prodajalcev

nelegalno je (bilo), kot vsako švercanje:

MrStein je izjavil:

Šverca se preko Velike Britanije.
Ker tam inšpektorji gledajo na te zadeve "bolj na izi".

Ko je enkrat v EU, pa "vozi miško", ni več kontrol.
Bil članek ravno pred dnevi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dimnik ::

You have a new message from AliExpress supplier HongKong Goldway.

HongKong Goldway: Dear friend, EU express just void becuase strike inspect of french custom.
Please choose other delivery . As before we will declare it lower price 20-30 to help avoid tax. but if some times package inspect by custom . It still need to pay tax.

Thanks
L

Mr stein, ne na pamet nabijat, rajši se zadrži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

facepalm ::

Torej bo treba samo malo pocakat:)
««
95 / 374
»»