» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
44 / 378
»»

System ::

gregor je izjavil:

A hidden gem
Xiaomi Redmi Note 4 review

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...

Final words

The Xiaomi Redmi Note 4 is a phone that will change your buying habits in the future because it casts a different light on flagships. Its metal evokes some high-end classics, the display is impressive, the chipset stood its own against some flagships. With all this, you'd never guess it's a sub-€200 phone.

It has its flaws, but considering the price we can't really fault it. Here's the catch, though, the phone is only officially available in China (for now), elsewhere you would have to rely on gray importers. Accounting for European taxes, for example, the Standard edition goes from €120 (CNY 900) to €165, the High edition from €160 (CNY 1,200) to €200.

If you've ever bought a Xiaomi before, then you already know the channels to go through. And this is an excellent phone, even worth the bother of importing it.

Xiaomi Redmi Note 4 key test findings

Excellent build quality, befitting a much more expensive phone
Fairly bright screen with very good color accuracy (better than the pricier Redmi Pro)
Fast, always-on fingerprint reader
MIUI 8.0 is built on Android 6.0 Lollipop and runs fast; theming and options for notification area, app switcher, etc. make it easy to find the look you want
The MediaTek Helio X20 chipset offers the best performance in this price class; The GPU matches some of the weaker flagships (but is about equal to a Snapdragon 650 GPU)
Loudspeaker gets a Good score, but while it's loud, it lacks a bit of bass
Audio quality is mediocre - good without headphones, passable when you plug them in
13MP camera is tuned to produce soft photos, there's a Sharp setting available but is too strong
1080p videos are similarly on the soft side and we spotted doubled frames; The selfie camera only does 720p video (a downgrade from Redmi Note 3)

The Xiaomi Redmi Note 4 is our new benchmark for what an affordable phone can do. Even if you were looking to spend a bit more on a mid-ranger, you may find that it doesn't bring you more than this Xiaomi wonder.


Xiaomi MIUI 9 (Android 7.0 Nougat) teased in leaked screenshot
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-M...


Je bolj downgrade napram SD650, zgleda pa res bolj fancy. :)
Super, da Xiaomi redno posodablja svoj MIUI in ga skoraj vse njihove naprave dobijo, napram Samsungu npr.

Spock83 ::

Imam Samsunga S5 in še vedno dobiva posodobitve. ;)

MucuCat ::

Spock83 je izjavil:

Imam Samsunga S5 in še vedno dobiva posodobitve. ;)


torej praviš da 2 leti star flagship telefon za 600EUR še vedno dobiva posodobitve? :D

poglej samsung telefone v enakem cenovnem razredu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

Spock83 ::

Jah vemo kako je v tem cenovnem razredu. In podpira da se nekupuje tisto sranje.

MucuCat ::

Spock83 je izjavil:

Jah vemo kako je v tem cenovnem razredu. In podpira da se nekupuje tisto sranje.


zgleda, da nisi prebral reviewa, ki je bil malo prej postan. za 200€ dobiš pri xiaomiju skoraj isto, kot pa pri samsungu za 600€.

pa res bom dal 600€ da zato, da ga bom uporabljal za klice, smsje, glasbo pa net... torej kaj od tega dela s5 boljše?

System ::

Mam jaz tudi S5, sicer Neo, pa ti povem, da na RN3 Pro deluje bolj tekoce v kaksnih GPU zahtevnejsih igrah, baterija drzi dlje itd. Edino S5 ima boljsi fotoaparat ter boljso LED notification lucko. Je pa razlika v ceni taksna, da si se lahko en mid budget fotoaparat zraven kupis :D

Spock83 ::

Preko telefona pisem. Pa sem nenatancno napisal. Cheap Samsung je sranje in ne Xiaomi. Evo zdaj sem mami zrihtal Redmi 4s. Samo se slo jezik manjka.

FireSnake ::

Nenehno govorite o razliki v ceni in kaj Xiaomi ponuja.
So pa druge slabosti:
- garancija (bolje rečeno manjek le-te),
- omejitev LTE frekvenc,
- buggy OS (sami priznavajo).
(pa še kaj bi se našlo, a se trenutno ne spomnim)
Je kar nekja kompromisov.

Če telefon kupiš pri nas daš notri SIM kartico in je to to.

So pa druge vrste uporabniki, ki jim je to všeč.

Glede podpore je pa takole: nihče nima 2 + leti starega Xiaomija, zato je o podpori govoriti brez veze. Tu bo čas svoje pokazal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

System je izjavil:

Mam jaz tudi S5, sicer Neo, pa ti povem, da na RN3 Pro deluje bolj tekoce v kaksnih GPU zahtevnejsih igrah, baterija drzi dlje itd. Edino S5 ima boljsi fotoaparat ter boljso LED notification lucko. Je pa razlika v ceni taksna, da si se lahko en mid budget fotoaparat zraven kupis :D


Sej nič ne rečem. Sem imel S5, zdaj mam S7 Edge. S slednim sem zelo zadovoljen. Je pa res, da sem dobil za ceno pol Xiaomia. Nisem nor da bi dal za telefon 500EUR ali več. Vsi klegi in kolegice, ki gledajo na denar jim priporočam Xiaomi Redmi 3/3s in niso razočarani. Je nekaj kompromisov, ki pa je za večino ljudi vseeno. Redkokateri telefon tako gladko dela kot prav Xiaomi z MIUI. Moja ima že od samega začetka OPO in je tudi zadovoljna. Vmes je bilo nekaj težav ampak to je to. Dobiš veliko za ta denar.

MucuCat ::

FireSnake je izjavil:

Nenehno govorite o razliki v ceni in kaj Xiaomi ponuja.
So pa druge slabosti:
- garancija (bolje rečeno manjek le-te),
- omejitev LTE frekvenc,
- buggy OS (sami priznavajo).
(pa še kaj bi se našlo, a se trenutno ne spomnim)
Je kar nekja kompromisov.

Če telefon kupiš pri nas daš notri SIM kartico in je to to.

So pa druge vrste uporabniki, ki jim je to všeč.

Glede podpore je pa takole: nihče nima 2 + leti starega Xiaomija, zato je o podpori govoriti brez veze. Tu bo čas svoje pokazal.


glede garancije.. imel sem že več telefonov in pri nobenemu ni nič "crknilo". noben od kolegov ni uveljavljal garancije. se pa zgodi da ti pade in se razbije ekran, ohišje, ... ali pa da pade v vodo ali pa pride v kontakt z vodo. v teh primerih ti garancija nič ne pomaga.

Lte je stvar uporabe. recimo imam moto g 2015 in nikoli nisem uporabljal 4g, ker preveč žre baterijo in ne razumem zakaj bi ga potreboval, če mi vse strani 3g nalaga več kot dovolj hitro. razumem pa če ga kdo hoče (sicer ne vem zakaj), potem xiaomi verjetno res ni za njih

buggy os- budilka 2x ni zvonila, kar je res problem drugače pa vse ok zaenkrat. telefon je stal 101€ + 15€ poštnine..

je pa res, da moraš naložit rom kar pa ni za vsakega.

roberto1 ::

Zmeraj se je tukaj veliko govorilo o slabostih teh telefonov kot tudi o prednostih. In nihče ne zanika, da je garancija vprašljiva, da je LTE podpora vprašljiva. Ostalo pa je bolj ali manj odvisno, koliko se hočeš ukvarjat s telefonom in ga usposobit, da ti bo všeč. Samo zato gre.
Če se fokusiraš na slabosti in so ti moteče, si kupiš kaj drugega. Vemo pa, da imamo vsak drugačna merila o tem kaj se v določenem primeru splača in imamo popolnoma različna merila uporabe neke zadeve (od light, do medium, do heavy userjev)

Ne vidim pa razloga, zakaj bi hodil na temo na nekem forumu in bemtil čez te izdelke (kot da bo to kaj spremenilo). To mi bo zmeraj uganka
Someday never comes!

gregor ::

Spock83 je izjavil:

Preko telefona pisem. Pa sem nenatancno napisal. Cheap Samsung je sranje in ne Xiaomi. Evo zdaj sem mami zrihtal Redmi 4s. Samo se slo jezik manjka.


redmi 4s ne obstaja ;), redmi 3s si verjetno nabavil
slo jezik pa ni problem, poglej:

https://xiaomi.eu/community/forums/miui...

Fif55 ::

FireSnake je izjavil:

Nenehno govorite o razliki v ceni in kaj Xiaomi ponuja.
So pa druge slabosti:
- garancija (bolje rečeno manjek le-te),
- omejitev LTE frekvenc,
- buggy OS (sami priznavajo).
(pa še kaj bi se našlo, a se trenutno ne spomnim)
Je kar nekja kompromisov.

Če telefon kupiš pri nas daš notri SIM kartico in je to to.

So pa druge vrste uporabniki, ki jim je to všeč.

Glede podpore je pa takole: nihče nima 2 + leti starega Xiaomija, zato je o podpori govoriti brez veze. Tu bo čas svoje pokazal.


Glede Xiomi-ja, ne govorimo samo mi to, ampak je veliko testov različnih organizacij, ki velikokrat izberejo različne Xiaomi telefone za bestbuy telefone...

Na podlagi česa predvidevaš da nobeden nima 2+leti starega Xiaomi-ja ? Bratranec ima Xiaomi Mi4 že 2leti in še vedno redno prejema posodobitve. Xiaomi je začel delati telefone leta 2011, torej so že celih 5let na trgu.
Fun fact: According to IDC, in October 2014 Xiaomi was the third largest smartphone maker in the world, following Samsung and Apple Inc., and followed by Lenovo and LG. Xiaomi became the largest smartphone vendor in China in 2014, having overtaken Samsung. Vir: wiki

Ko porihta lte frekvence v EU in NA, bo pa res resen konkurent ostalim.

gregor ::

Mysterious Xiaomi Smartphone (may be Mi 6) real images spotted
http://www.androidpure.com/xiaomi-smart...

Mysterious Xiaomi Smartphone (may be Mi 6) real images spotted
http://www.igeekphone.com/xiaomi-mi-not...

broken/link ::

FireSnake je izjavil:

nihče nima 2 + leti starega Xiaomija, zato je o podpori govoriti brez veze. Tu bo čas svoje pokazal.

/me vzdigne roko. jaz imam. no, sedaj imam note3prime pro. Starega dnevno uporablja punca (ki je bl heavy user kot sem sam, ampak ji je note prevelik, pa sva menjala). Dela k urca. xiaomi mi3, če te zanima. Baterija še zmer zdrži čez cel dan.

kar se razvoja tiče za 2leti+ star telefon: http://en.miui.com/download-101.html
pa še čudovit svet neuradnega razvoja (da, tudi nougat je že umes): http://forum.xda-developers.com/xiaomi-...

pa še to tabelco si poglej (kjer boš našel _skoraj_ vse xiaomi telefone (najstarejših ni več, maš res)). Pove pa ti, kateri telefoni prejmejo tedenske posodobitve, oz se izda parkrat letno stable rom:

Toliko o razvoju.

kar se tiče ostalih minusov (LTE frekvence, garancija ob nakupu s kitajske) imaš pa res in tudi mi, ki v tej temi več sodelujemo, se trudimo to čim večkrat povedat, ker je prav, da se ve. Glede razvoja si ga pa pošteno pihnil mimo.

FireSnake ::

Fif55 je izjavil:


Ko porihta lte frekvence v EU in NA, bo pa res resen konkurent ostalim.


Se strinjam, da jim fali (samo) tista pika na i. Potem pa bo.

broken/link je izjavil:


kar se tiče ostalih minusov (LTE frekvence, garancija ob nakupu s kitajske) imaš pa res in tudi mi, ki v tej temi več sodelujemo, se trudimo to čim večkrat povedat, ker je prav, da se ve. Glede razvoja si ga pa pošteno pihnil mimo.


Se strinjam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

FireSnake je izjavil:



Glede podpore je pa takole: nihÄe nima 2 + leti starega Xiaomija, zato je o podpori govoriti brez veze. Tu bo Äas svoje pokazal.

Xiaomi Mi 2 @ Wikipedia
POPDPORA ze peto leto.

System ::

Ce kdo potrebuje dobro steklo in ovitek za RN3 je tukaj link.

robertko ::

System je izjavil:

Ce kdo potrebuje dobro steklo in ovitek za RN3 je tukaj link.


Sam uporabljam ti dve zadevi:
AIXUAN Quicksand Case
https://www.aliexpress.com/item/Upgrade...
in Nillkin H Plus Pro
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh...
Priporočam zelo.

miko22 ::

Po enem tednu še TopOne vedno ni poslal telefona. Ima ga kao na zalogi!

borisk ::

ta teden je na kitajskem praznik, ko se cca 600miljonov ljudi seli nazaj na kmete !!!

antonija ::

miko22 je izjavil:

Po enem tednu še TopOne vedno ni poslal telefona. Ima ga kao na zalogi!
Cel teden imajo praznik in ne delajo. Ti imas tudi verjetno frej med novim letom in drugimi prazniki...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

robertko ::

Xiaomi Mi Band 2 promotion on Gearbest (coupon) - The starting price is $28.50 but with coupon GBMI2 it comes down to $25.99.
http://www.gearbest.com/smart-watches/p...

pingo76 ::

Dobil xiaomi redmi 3s in sem navdušen razen... volume up down je nekam čuden sam se aktivira in samodejno sili up. Down je skoraj nemogoče izbrat oz. če držim gre do konca in na mute. nato lahko grem po korakih gor dol pa ne. Je to normalno?

Samson ::

A imas telefon v kaksnem ovitku? Meni moj ne dela probleme v zvezi tega. Edino xiaomi srvice framework mi nabija vake up iz deep sleep mode-a...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

pingo76 ::

Imam ampak sem opazil še preden sem ga dal. Gumb za volume up zgleda kot da je soft touch za down pa kot da ne dela. Ča ga pritisnem močno in držim gre volume down do vibre ne po korakih. Nato gre korak po koraku gor če se komaj dotaknem ne pritisnem. Vljda ni tako mišljeno?
Pobal sem updejtat na miui8 preko updaterja in mi teži da dajam starješi rom gor kot je že, vseeno potrdim ampak ne gre. :/

Samson ::

Pri meni gumbi normalno na klik delajo. Nekaj je najverjetneje pri tebi problem.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Qushaak ::

dexman je izjavil:

Naložen imam MIUI 8.0.5.0 Stable. Telefon uporabljam minimalno, vse imam izklopljeno in mi zdrži 2 dni in nič več. Nisem vse skupaj nič na netu, zelo malo goovorim, nič igrc... Pričakoval sem vsaj 3-4 dni pri tako mizerni uporabi.

Sej ta boli Samsung-i pa konkurenca majo tud približno take velikost baterijo in vse in zdržijo tam-tam (s tem, da so bistveno dražji). Poleg tega je Snapdragon 808 že zunaj več kot 2 leti in se je efektivnost od takrat povečala.

Mene pa samo zanima ali je Redmi Pro Mini (5.2", SD652) realno pričakovati (tudi v Sloveniji) še letos?

tenchu ::

Na žalost ti na to vprašanje ne more nihče odgovorit :) Tudi za Redmi 4 se je govorilo nekaj časa nazaj, da bo zunaj "vsak cajt", ga pa še zdaj ni.

System ::

Full OTA ROM 8.0.5.0 LHOMIDG za Redmi Note 3 je tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

buttcrack ::

robertko je izjavil:

Xiaomi Mi Band 2 promotion on Gearbest (coupon) - The starting price is $28.50 but with coupon GBMI2 it comes down to $25.99.
http://www.gearbest.com/smart-watches/p...

tole gre težko mim carinikov in posledično DDV?

MisterR ::

Da ne bo prej 3ka veni
"we feel sorry to inform that the supply of this item is very tight now because of great demands. We will deliver the goods to existing buyers asap based on the stock and begin to receive new order after completing all in-hand orders."

miko22 ::

Nekateri se pritožujete nad porabo baterije. Odstranite Viber pa bo bazerija pol dneva dlje zdržala. Vsaj pri meni je tako.

antonija ::

Meni najvec baterijo pozre "Android system" (cez 30%), sledi mu "Android" (okrog 10%). Naslednji software (google services in messaging) so pod 2%.

SIcer to ni Xiaomijev bug ampak je kar lepo googlov, ker so v 6ki nekaj zajebali da telefon ne gre vec v deep sleep in potem sistem kuri baterijo v standby... sem prvic opazil pri sebi na sonyju, zdaj na xiaomiju, pa po netu je polno tem na to temo za samsunge, nexuse, itd.

Ce je slucajno kdo pogruntal kako resiti "Android System battery drain" bi bil zelo vesel pomoci. Zdaj mi baterija na Redmi 3s zaradi tega zdrzi samo 4-5 dni :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

System ::

Ce polnis na 4-5 dni ti cisto fajn zdrzi baterija, oz. ne uporabljas dosti.

Matevzs01 ::

Tako, očitno je dopusta pri TopOne konec. :) V sredo sem dobil sporočilo, da so dali na pošto in DHL-UK kodo za sledenje iz Anglije v Slovenijo, danes pa DHL-HK kodo (Kitajska -> Anglija), kjer vidim, da so paket že sprocesirali na pošti v Hong-Kongu.

mailer ::

Na tej strani je pod podatki naveden, da ima slovenski jezik, predvidevam, da prednaložen. Lahko kdo potrdi, da ima Xiaomi redmi 3 Pro naš jezik ali ne. Potrebujem za mamo telefon pa je slo jezik brez raznih igračkanj z flešanjem in drugimi kolobocijami obvezen.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

System ::

Polomljena slovenščina ter polovica v anglescini. Ce hoces slovenscino je zaenkrat se vedno potrebno flashat neuradni EU rom.

vilonja ::

Nwm zakaj je flashanje tak problem. Tako ali tako je cel postopek opisan v slovenščini. Ne vem če je sploh še za kateri drug telefon postopek tako lepo opisan in vse podatke lahko dobiš na eni strani.

Pac vzames se urco časa pa vse naštudiraš.
Sej tudi če prvič kuhaš verjetno delaš po receptu. Enako je s tem. Vodič je bil prav za take spisan, ki so nevešči flashanja. Tisti, ki to znajo pa ne potrebujejo vodiča v slovenščini.
Govorimo seveda o tej strani:
www.izberixiaomi.si

Glede eu roma, meni je bolje delal kakor global rom. Ker xiaomi rom ni spremenjen global rom ampak china rom(ki pa je malenkost malo bolj porihtan), le da so odstranjene vse kitajske aplikacije.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

roberto1 ::

Zelo dobro napisano. Se popolnoma strinjam!
Tudi meni dela eu rom bolje, kot global. Bizarno, ampak tako je.

vilonja je izjavil:

Nwm zakaj je flashanje tak problem. Tako ali tako je cel postopek opisan v slovenščini. Ne vem če je sploh še za kateri drug telefon postopek tako lepo opisan in vse podatke lahko dobiš na eni strani.

Pac vzames se urco časa pa vse naštudiraš.
Sej tudi če prvič kuhaš verjetno delaš po receptu. Enako je s tem. Vodič je bil prav za take spisan, ki so nevešči flashanja. Tisti, ki to znajo pa ne potrebujejo vodiča v slovenščini.
Govorimo seveda o tej strani:
www.izberixiaomi.si

Glede eu roma, meni je bolje delal kakor global rom. Ker xiaomi rom ni spremenjen global rom ampak china rom(ki pa je malenkost malo bolj porihtan), le da so odstranjene vse kitajske aplikacije.
lp
Someday never comes!

antonija ::

System je izjavil:

Ce polnis na 4-5 dni ti cisto fajn zdrzi baterija, oz. ne uporabljas dosti.
A-a :( 4-5 dni je bilo OK na Sony z1c, ki je imel polovicno baterijo. Na redmi3s bi zadeva morala zdrzati obcutno dlje pri moji uporabi, predvsem pa "Adnroid system" nima kaj porabljati 30% baterije. Recimo na tablici (sony z2), ki se bolj redko uporablja, nima "Android system" tako visokega %, oz. ga komaj najdes med procesi ki trosijo baterijo.

To je bug ki se pojavlja pri vseh proizvajalcih androidov in je zelo verjetno v domeni googla da ga popravi. Nobena od resitev, ki se jih najde na netu ne deluje (oz. deluje na zelo majhnem krogu telefonov), edino kar se do zdaj ve je, da _nekaj_ preprecuje telefonu da bi lahko sel v deep sleep in posledicno "Android system" kuri neverjetne kolicine baterije.

Mi je pa zabavno da se mi to dogaja samo na napravah, ki imajo SIM kartico (telefoni), na napravah brez SIM kartice (tablica) pa ne. Pa imam povsod isti google account...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Samson ::

JAsno, saj sim komunicira z oddajnikom in ce je mogoce slabsi signal gre baterija se hitrejse. Bi pa za hec probal na tvojem mestu izklopit LTE pa probaj kaj porece.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Qushaak ::

antonija je izjavil:

...predvsem pa "Adnroid system" nima kaj porabljati 30% baterije. Recimo na tablici (sony z2), ki se bolj redko uporablja, nima "Android system" tako visokega %, oz. ga komaj najdes med procesi ki trosijo baterijo.

To je bug ki se pojavlja pri vseh proizvajalcih androidov in je zelo verjetno v domeni googla da ga popravi. Nobena od resitev, ki se jih najde na netu ne deluje (oz. deluje na zelo majhnem krogu telefonov), edino kar se do zdaj ve je, da _nekaj_ preprecuje telefonu da bi lahko sel v deep sleep in posledicno "Android system" kuri neverjetne kolicine baterije.

Mi je pa zabavno da se mi to dogaja samo na napravah, ki imajo SIM kartico (telefoni), na napravah brez SIM kartice (tablica) pa ne. Pa imam povsod isti google account...


Nekaj takega sem tudi sam že večkrat ugotovil. Pa sem mislil, da pač ne morem sklepat, da je za vse naprave tako.

Joze_K ::

antonija je izjavil:

Mi je pa zabavno da se mi to dogaja samo na napravah, ki imajo SIM kartico (telefoni), na napravah brez SIM kartice (tablica) pa ne. Pa imam povsod isti google account...


Pa saj ne moreš verjeti no,... pa že si si sama ugotovila,... bistvo telefona je v telefoniranju... in ker tukaj non-stop SIM laufa in telefon nonstop išče najbolši signal med ponudbo v zraku SEVEDA troši VEČ tablica, ki pravzaprav "DELA" le ko kaj klikamo...

pa kaj ti tukaj ni jasno?

antonija ::

JAsno, saj sim komunicira z oddajnikom in ce je mogoce slabsi signal gre baterija se hitrejse. Bi pa za hec probal na tvojem mestu izklopit LTE pa probaj kaj porece.
LTE je izklopljen. Telefon je vecino casa v centru ljubjane, kjer je signal vec kot zadovoljiv.

Ves cas vklopljen wifi, BT in vse ostalo kuri manj baterije kot pa "Android system".

Sej na netu je polno "resitev" kako problem odpraviti, ampak na zalost nobena ne deluje, ker se v vsako temo hitro prikrade kak otrocaj ki ima zabloatan telefon do konca in ugotovi ce odstrani nekaj nesnage mu dela bolje. Ampak jaz imam gor namenoma minimalno aplikacij, tako da kaksnega extra sranja od FBja, viberja in ostalih ni.

Pa saj ne moreš verjeti no,... pa že si si sama ugotovila,... bistvo telefona je v telefoniranju... in ker tukaj non-stop SIM laufa in telefon nonstop išče najbolši signal med ponudbo v zraku SEVEDA troši VEČ tablica, ki pravzaprav "DELA" le ko kaj klikamo...

pa kaj ti tukaj ni jasno?
Iskanje 2g signala tudi pod razno ni zelo potrosno delo, sploh ce 1-2 leti do update-a na sonyju vse dela tako kot mora, potem pa v trenutku zacne en proces kuriti nenormalno veliko baterije.
S tem da ima tablica vecji zaslon, visjo resolucijo, da je gor veliko vec aplikacij kot na telefonu, itd. S tem da tablica fura appe za bajto, ki so "push" narave in mora wifi veliko vec delati kot pa telefon, kjer ni nobene "push" aplikacije (razen vremena ki je vgrajen v OS, ampak potem bi pri vseh moral "Android system" kuriti 30% baterije).

S tem da je na netu orgonmo takih tem da nove verzije androida pri nekaterih prehitro kurijo baterijo, pri drugih pac ne. Se pravi nas je veliko takih, ki jim je prej baterija delala po pricakovanjih, zdaj se je pa trajanje znizalo vsaj na polovico, ce ne kar na tretjino zaradi samega OSa.

Lahko mi pa kdo tukaj razlozi, zakaj tocno mora proces "Android system" kuriti 1/3 baterije oz. skoraj enako kot ves hardware na telefonu (screen, BT, wifi in "phone idle")?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

System ::

MIUI pac kuri, tako pac je, ker je to vmesnik kot npr. Touchwiz pri Samsungu.
Pri meni je tako:
 Battery apps

Battery apps


Dobim pa okoli 10 ur SOT.

antonija ::

Pri meni je trenutno takole:
 Apps

Apps

 Hardware

Hardware


Meni se tole ne zdi vredu poraba :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

System ::

Procenti ne povejo veliko, phone idle imas kar veliko porabo, samo nevem kako dolgo ga imas v idle.

Mare3 ::

Ima še kdo na RN3 Pro težave z vhodom za slušalke? Problem je pa tak da ko vklopim aux kabel zazna sicer da je aux vstavljen a zvok je še vedno na zvočniku od telefona. Včasih tudi ko dam ven kabel še vedno kaže da je vštekan in je ikona za slušalke na vrhu. Če kabel nekako počasi vstavim včasih dela ampak zvok ni tako močen kot bi moral biti. V čem bi lahko bil problem?

Problem je ko priklopim zvočnike...na slušalkah deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

antonija ::

OK, gremo probat po drugi strani: za koliko % se vam sprazni redmi 3s ponoci v 6-8 nurah spanja, ko naj bi bil telefon v deep sleepu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
44 / 378
»»