» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
43 / 378
»»

Dimnik ::

Pošiljajo v pon, čet, pet, verjetno ti ga bodo odposlali v ćet...

nofaith ::

Danes naročil redmi note 3 pro 32/3 pri TopOne. Pa da vidimo kdaj pride.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

HDvideo ::

miko22 je izjavil:

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Bo to prišlo do 14.10.?



Najbolje, da jih vprašaš če majo na zalogi in to. Ker če nimajo boš zgubiu ful cajta. Jst čakam že 16 dni od kar sem naroču in je paket po vsej vrjetnosti še vedno na kitajskem glede na to da je status dhl že 7-8 dni na "Shipment information received".
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

antonija ::

Od TopOne dobis dva DHL tracking ###, enega za tvoj "EU" paket, in enega za skupen "China-to-UK" paket. Ce se nisi dobil drugega so ti ga lahko pozabili poslati, lahko pa da skupen paket se ni na poti v UK.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

HDvideo ::

Vem da se dobi dva in pri tistem ki naj bi bil China-UK je status že 7-8 dni "Shipment information received".
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

antonija ::

Pol pa paket se caka da ga spravijo naprej... pri meni je china-uk sel anprej instantno, sem pa dobil tracking # kaksen dan kasneje kot pa za EU paket.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

miko22 ::

No, naročil sem, bomo videli kdaj pride.

klinker ::

Jst sem R3Pro dobu v 5ih dneh od TopOne :)

Matevzs01 ::

Jaz sem tudi naročil prejšnji teden v četrtek Redmi 3S Prime in še ni šel na pošto, ampak kolikor vem bo nekaj zamude zaradi praznikov na Kitajskem... ;)
So mi pa danes poslali sporočilo v katerem je bil le smiley (nasmejan in z vrtnico v ustih), tako, da nevem kaj mi želijo povedat. :D

HDvideo ::

So ti vsaj odgovorili to je že velik dosežek :)
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

antonija ::

Jaz sem do posiljanja dobil vsaj 3 obvestila, pa en odgovor na vprasanje. Meni se je TopOne zdel precej vredu spletni trgovec, tudi v primerjavi z zahodnjaki.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

borisk ::

a kdo ve, kdo dostavlja če naročiš pri efoxu german express? sem sicer dobil številko za sledenje za cronopost, paket naj bi bil nekje v franciji, če sem prav razbral.

tenchu ::

Če še kdo želi, imam Mi5 črn 64GB za 295€ in Redmi 3S bel 32gb global rom za 150€! Oba nova, neodprta v original škatli.

HDvideo ::

tenchu je izjavil:

Če še kdo želi, imam Mi5 črn 64GB za 295€ in Redmi 3S bel 32gb global rom za 150€! Oba nova, neodprta v original škatli.

S kje dobivaš ti to robo če ni skrivnost :D???
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

tenchu ::

Bil sem na kitajskem s prjatli in sem storil vsakemu prinesti en telefon :) Dva prodana, dva še ostala.

roberto1 ::

DPD!

borisk je izjavil:

a kdo ve, kdo dostavlja če naročiš pri efoxu german express? sem sicer dobil številko za sledenje za cronopost, paket naj bi bil nekje v franciji, če sem prav razbral.
Someday never comes!

kumer ::

še dobro da imamo xiaomi tel :), ker ko vidim ceno za nove pixle :'(

MucuCat ::

Včeraj spet budilka ni zvonila na redmi 3s. Kaka rešitev?

antonija ::

Ampak tudi xiaomiji imajo svoje finte... meni se je danes zjutraj samovoljno resetiral medtem ko je lezal na nocni omarici. Tole z budilko me pa tudi skrbi, ker izgovor da "budilka ni zvonila" ni ravno najbolje sprejet odkar smo opustili budilke ki jih je potrebno zvecer rocno naviti...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

Meni je samo enkrat to naredil, resetiral se je tudi samo 2x v prvih 3 dneh, potem nič več.

Po nadgradnji na MIUI8 Global pa ni teh težav. Največja težava je še to da včasih noče ekrana prižgat ko začnem klic.

Dejte pri vseh svojih težavah pisat katero verzijo MIUIja uporablajte, mogoče je stvar predvsem softwarskega značaja.

BTW: Enkrat vmes mi je ponudil nek (Nightly) build/update za moj telefon. Ampak ga ni uspel inštalirat. Je bil to bug in ni inštaliral ker sploh nimam "Developer" ROMa?

Jorgey ::

Imam nov redmi note 3 pro in sem opazil, da ne da nobenega zvoka ob prejetju SMSa. Ne glede na nastavitve-probal sem že vse. A je mogoče kakšna finta tukaj, je imel še kdo podoben problem?

vilonja ::

matobeli je izjavil:

Meni je samo enkrat to naredil, resetiral se je tudi samo 2x v prvih 3 dneh, potem nič več.

Po nadgradnji na MIUI8 Global pa ni teh težav. Največja težava je še to da včasih noče ekrana prižgat ko začnem klic.

Dejte pri vseh svojih težavah pisat katero verzijo MIUIja uporablajte, mogoče je stvar predvsem softwarskega značaja.

BTW: Enkrat vmes mi je ponudil nek (Nightly) build/update za moj telefon. Ampak ga ni uspel inštalirat. Je bil to bug in ni inštaliral ker sploh nimam "Developer" ROMa?


Ja xiaomi preden izda flobal rom izda še global beta verzijo in ota update poslje nakljucnim napravam in ne vsem, šele potem pa izda global stable za vse.

matobeli ::

A-ha. Pa ni to mišljeno samo za tiste ki imajo "developer" edicijo? Jaz mam namreč "Stable" gor?

System ::

Jaz morem potrkat, vse dela tipi topi na Global Stable 8.0.2.0 RN3, po nadgradnji se factory reset in zaenkrat nobebih tezav...budilka zvoni vedno itd...Ce uporabljas za sms/klice kak drugi app, ki ni prisel z ROM, potem moras izklopit MIUI optimization v develeoper settings.

pingo76 ::

Naročil na enaa redmi 3s 16gb ker nujno rabim telefon saj se mi je razbil moj dosedanji. :/
Kaj moram najprej narediti? Za slovenski jezik me ne briga, kateri rom svetujete da ne bo težav z budilko al kakšnih drugih bedarij?
Ker mi je ponudnik t-2 in imam free roaming v njem ter lte od telekom bi telefonu rad dopovedal da je telekomovo omrežje prioritetno, se da? (ročna izbira ne pride v poštev ker na določenih mestih je samo 2g in tudi tega žal rabim). Bral sem nekaj o PLMN a na zdaj kaput doogee dagger dg550 (kateremu je počil ekran) ni delovalo... (pravzaprav je bil relativno krš telefon). Hvala vnaprej dobri duši ki si bo morda vzela čas.

antonija ::

Najprej pocakaj da vidis kaj je sploh gor nalozeno. Ce je slucajno China stable (videl bos asplikacije z imeni v grabljicah), gor nalozi global stable preko updater appa na telefonu.

Glede omrezij bo pa telefon izbiral samodejno, sklepam da glede na nastavitve na SIM kartici ali kaj podobnega. Imas pa meni za omrezja tako kot na vsakem drugem androidu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Spock83 ::

Evo na Redmi 3 je gor MIUI 8. Dela super. Zdaj me samo zanima, kdaj bo zadeva v slovenskem jeziku? Kakšne stare mame in frizerke imajo problem s tujim jezikom. :)

roberto1 ::

Boštjan, ki dela te prevode je pred kratkim napisal, da je oddal zadeve naprej, in tudi na uradni strani je slo jezik tretiran kot preveden v 99%. Slednje pomeni, da bi lahko zelo hitro v Global romu bil vključen tudi slo jezik. Kako hitro, je pa odvisno od Kitajcev!


Spock83 je izjavil:

Evo na Redmi 3 je gor MIUI 8. Dela super. Zdaj me samo zanima, kdaj bo zadeva v slovenskem jeziku? Kakšne stare mame in frizerke imajo problem s tujim jezikom. :)
Someday never comes!

Spock83 ::

Super novice. Hvala za info.

gregor ::

Xiaomi Mi Note 2 in mass production says CEO Lei Jun; two variations coming?
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-M...

Lei Jun says Xiaomi Mi Note 2 already in Mass Production - Two variants!
http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-no...

Spock83 ::

Ta zaobljen ekran zgleda seksi. Uporabnost je 0 oz je samo moteče.

MucuCat ::

Še kdo ne more uporabljat flash v HDR načinu slikanja na redmi 3s?

Spock83 ::

Saj pri hdr se ne uporablja flash.

MucuCat ::

Spock83 je izjavil:

Saj pri hdr se ne uporablja flash.

torej zvečer pa ponoči ga je treba izklopit. hvala

na zadnji verziji miui 8 dela vse odlično, razen baterija 1x ni zvonila.

System ::

Hehe baterija fajn, da ne zvoni :D
Meni budilka zvoni vedno na 8.0.2.0, tudi ce je izklopljen telefon.

MucuCat ::

pardon budilka :D

lonewolf_ ::

Je morda opazil kdo razliko polnenja telefona, kako dolgo potem drži? Imam Redmi3Pro z 8.0.1.0

Če ga polnim z polnilcem, ki sem ga dobil zraven, torej z 2A in je telefon zvečer pred spanjem na 100% preden ga odklopim, je potem zjutraj baterija na 98-100%.

Če pa ga polnim z 1A in ga odklopim preden grem spat pa je v istem primeru zjutraj do 95%. Sem preveril, da nobena aplikacija ni letela v ozadju. V končni fazi baterija vseeno drži nekje 8ur SoT brez problema.

Bi ga pustil ležati brez uporabe, da bi videl, če je še vedno podobna razlika, ampak ga dnevno potrebujem.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

gego ::

A je kdo kupil Xiaomi Redmi 3S 16GB LTE na enna? Se splača? Kako je s kupovanjem iz tujine? A je še carina?

roberto1 ::

3s 2/16 te stane pri Top One cca 130 z DHL (kar pomeni brez dajatev). Na enaa te pride 160 in imaš njihovo garancijo. Dostava je ista kot na aliju ali še slabša (če naročiš danes, dobiš 21.10, kar je čez dva tedna:). Če bi ga lahko dobil naslednji dan in mi dajo garancijo, bi za ta znesek mogoče še izbral enaa. Ampak, glede na to, da tudi oni nimajo na zalogi, je bzv.
Na koncu čisto personal decision

gego je izjavil:

A je kdo kupil Xiaomi Redmi 3S 16GB LTE na enna? Se splača? Kako je s kupovanjem iz tujine? A je še carina?
Someday never comes!

gego ::

Kako je pa z garancijo, če naročiš pri Top One?

roberto1 ::

na to temo je bilo v tem threadu že kar nekaj povedanega.
Da se z nekaterimi povezavami elegantno uveljavit garancijo tudi pri Top One. In po informacijah, ki jih imam, je Top One eden izmed bolj fleksibilnih v takšnih primerih (pač s posredovanjem določenih playerjev). Gre pa za kitajsko trgovino, s kitajskimi proizvodi. Ker se uvažajo na lastno odgovornost, nimajo ti prodajalci obveznosti po veljavni EU zakonodaji, ker niso tukaj uradno prisotni.
Moje stališče za kogarkoli me vpraša je - ni garancije. Če kaj crkne, se da urejat, ampak če potrebuješ garancijo - pojdi v uradno trgovino in tam dobiš uradno zakonsko določeno garancijo.


gego je izjavil:

Kako je pa z garancijo, če naročiš pri Top One?
Someday never comes!

System ::

Efox ima tudi eno leto garancije.
Za enaa pa ravno v drugi temi pisejo, da so imeli tezave z reklamacijami itd.
Vglavnem jaz sem do sedaj imel vedno tezave z reklamacijami v SLO in z popravili... Pri kitajcu pa vbistvu sploh ne racunas na garancijo in upas, da je nebos rabil uveljavljat.

miko22 ::

Evo, naročil v ponedeljek pri topone, še danes ni poslal. Je pa mi poslal smeško v ZS. Ziher ne bo prišlo do konca drugega tedna.
Toliko o hitrosti...

System ::

Od 1. do 10. oktobra je na Kitajskem praznik, tako da vse stoji...

antonija ::

Svoj zlati teden imajo, ja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Boštjan2016 ::

roberto, hvala za (kaj naj rečem) lepe želje. jezik je konstantno prevajan in potrjen a o vključitvi v rome pa ni ne duha ne sluha- zahteva oddana 15. septembra
tako da ne pričakujte preveč oz. prehitro

roberto1 je izjavil:

Boštjan, ki dela te prevode je pred kratkim napisal, da je oddal zadeve naprej, in tudi na uradni strani je slo jezik tretiran kot preveden v 99%. Slednje pomeni, da bi lahko zelo hitro v Global romu bil vključen tudi slo jezik. Kako hitro, je pa odvisno od Kitajcev!


Spock83 je izjavil:

Evo na Redmi 3 je gor MIUI 8. Dela super. Zdaj me samo zanima, kdaj bo zadeva v slovenskem jeziku? Kakšne stare mame in frizerke imajo problem s tujim jezikom. :)

Zgodovina sprememb…

dexman ::

LAstim si MI4c 2/16. V preteklih dneh sem se veliko ukvarjal z flashanjem različnih romov in posledično testiranjem. Stestiral sem EU weekly rom, zadnjo verzijo CM13 in pa kitajsko international verzijo, ki mi jo je ponudil trgovec. Prvotni cilj mi je bil, da bi mi baterija malo dlje zdržala. Ko sem telefon dobil mi je zdržal tam 2 dni pri minimalni uporabi. Nekako mi na vseh 3 romih podobno vse skupaj deluje. Še vedno pa nisem ugotovil kako si mi lahko dogaja, da mi preko noči v povprečju za 15-20% pade baterija s tem da imam vse izklopljeno.

Mogoče kak nasvet, kako bi to rešil?

System ::

Da nisi mogoce vklopil always keep awake v dev. settings.

gregor ::

A hidden gem
Xiaomi Redmi Note 4 review

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...

Final words

The Xiaomi Redmi Note 4 is a phone that will change your buying habits in the future because it casts a different light on flagships. Its metal evokes some high-end classics, the display is impressive, the chipset stood its own against some flagships. With all this, you'd never guess it's a sub-€200 phone.

It has its flaws, but considering the price we can't really fault it. Here's the catch, though, the phone is only officially available in China (for now), elsewhere you would have to rely on gray importers. Accounting for European taxes, for example, the Standard edition goes from €120 (CNY 900) to €165, the High edition from €160 (CNY 1,200) to €200.

If you've ever bought a Xiaomi before, then you already know the channels to go through. And this is an excellent phone, even worth the bother of importing it.

Xiaomi Redmi Note 4 key test findings

Excellent build quality, befitting a much more expensive phone
Fairly bright screen with very good color accuracy (better than the pricier Redmi Pro)
Fast, always-on fingerprint reader
MIUI 8.0 is built on Android 6.0 Lollipop and runs fast; theming and options for notification area, app switcher, etc. make it easy to find the look you want
The MediaTek Helio X20 chipset offers the best performance in this price class; The GPU matches some of the weaker flagships (but is about equal to a Snapdragon 650 GPU)
Loudspeaker gets a Good score, but while it's loud, it lacks a bit of bass
Audio quality is mediocre - good without headphones, passable when you plug them in
13MP camera is tuned to produce soft photos, there's a Sharp setting available but is too strong
1080p videos are similarly on the soft side and we spotted doubled frames; The selfie camera only does 720p video (a downgrade from Redmi Note 3)

The Xiaomi Redmi Note 4 is our new benchmark for what an affordable phone can do. Even if you were looking to spend a bit more on a mid-ranger, you may find that it doesn't bring you more than this Xiaomi wonder.


Xiaomi MIUI 9 (Android 7.0 Nougat) teased in leaked screenshot
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-M...

dexman ::

System je izjavil:

Da nisi mogoce vklopil always keep awake v dev. settings.



Ne nisem vklopil, preveril. Probal bom še z Slim6 custom rom-om. Baje, da je najbolj light od vseh in naj bi posledično najdlje držala baterija. Poročam kako bo.
««
43 / 378
»»