» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
26 / 374
»»

roberto1 ::

Tudi meni se je zgodilo sporočilo "can not verify device" pri 50%. Znan bug če pobrskaš po miui forumu. Meni je čez nekaj dni prijelo ob ponovnem poizkusu, na drugi napravi sem moral v i.miui najt napravo (find device), da je pisalo "activated", potem je šlo. Treba se je malo poigrat včasih, potrpežljivost tudi ne škodi:)))

Lp


sumi666 je izjavil:

Danes dobil mi maxa in že prva težava Odklep bootloaderja ne pride čez .. vse naredil koker piše v navodilih pa tudi dobil sem sms da so mi odobrili .. ustavi se na 50 % pa da ne najde naprave ... mam na on USB Debugging ... kaj delam narobe ?
Someday never comes!

AgiZ ::

sumi666 je izjavil:

Mi je ratalo odklenit bootloader ...

Jaz imam enak problem z Redmi 3 pro. Kako si resil zadevo?

svecka ::

Ali je komu uspelo na aliexpress preko TopOne prodajalca naročiti Xiaomi Redmi 3s PRO GRAY barve?

Piše da je na voljo, a naročiti ne morem, ker ko želim izdelek dati v košarico, mi napiše, da naj izberem "bundle", kateri pa so le ti vsi nezmožni klikanja. Pri ostalih obeh modelih barve pa ta opcija deluje normalno. ???

dragana ::

Izbrati moraš še dodatke(presenečenje, ovitek, ...)

svecka ::

Ja saj to hočem rečt, sploh ni možnosti, da bi jih izbral, vsi so nedosegljivi, tudi "standard with gift". Je možno da ima TopOne opcijo, da je ta barva telefona "out of stock"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

borisk ::

trenutno ni na zalogi

sam sem imel enako težavo pri naročilu RN3pro, zlat in srebrn na zalogi, temno siv pa ne, je pa ponavadi v nekaj dneh spet na zalogi.

scipascapa ::

kaj je fora tega bootloaderja? se mora nekdo, ki ne rabi rootano itd, s tem kaj hecati? kje ste našli najceneje redmi 3s?

roberto1 ::

Root in odklenjen bootloader sa dve različni zadevi. Če te ne moti angleški jezik in si odinštaliraš par kitajskih aplikacij (s tem da se pisank popolnoma ne rešiš) ter si namestiš google play sevices, potem ne rabiš odklepa bootloaderja. Dobra stvar je, da si na uradnem romu, ki je seveda deležen OTA updejtov. Nekateri prodajalci (Top One tudi na željo kupca) namestijo svoj rom na napravo z na četrt prevedenim romom v slovenščino in bog ve s kakšnim spy ali malwareom, tako da je sealed box ali samo quality control najboljše. Efox ne flasha romov, tako da tam to ni problem.

Če pa hočeš imeti slo jezik in zadnjo verzijo miui, potem je potrebno odklenit bootloader in si namestit eu rom. Slaba stran je da ni OTA updejtov (obviously) in je potrebno nove verzije roma flashat s twrp recovery (kar je delo za maks 10 minut), dobra stran pa je da imaš slo jezik in se popolnoma v celoti rešiš pisank ter je vključena google play trgovina (ki je telefon z official romom nima in jo je treba namestit).

3s je tako na Top One kot na Efox vključno s poštnino cca 150EUR (govorim seveda o 3/32 verziji). Ceneje ga boš težko dobil, sploh če upoštevaš da tukaj ni dodatnih stroškov in zadržanja pošiljke na carini.

Lp


scipascapa je izjavil:

kaj je fora tega bootloaderja? se mora nekdo, ki ne rabi rootano itd, s tem kaj hecati? kje ste našli najceneje redmi 3s?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

scipascapa ::

aja zato, ja slovenski jezik bi se rabil da....3/32 niti ne rabi mati....2/16gb je vrh glave.

scipascapa ::

top one?

http://www.aliexpress.com/store/342812?... ?

kaj pa če kupim xiaomi redmi 3s preko slovenskega dobavitelja, je potem brez kitajske navlake?

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Jap...to je to. Vredu je tudi http://www.efox-shop.com/.
Pri efoxu je treba izbrat SF Express, k je brez dajatev in stane 15EUR (oz je tu zraven to všteto), pri Top One pa je DHL cca 20EUR (kar ti isto garantira dosavo brez dajatev). Pri Top One ti še dajo zraven en grd etui in mogoče kakšno folijo za ekran ter eu adapter. Jaz sem ga pri efoxu tudi dobil, ampak ne vem če je to praksa.


scipascapa je izjavil:

aja zato, ja slovenski jezik bi se rabil da....3/32 niti ne rabi mati....2/16gb je vrh glave.


roberto1 je izjavil:

Jap...to je to. Vredu je tudi http://www.efox-shop.com/.
Pri efoxu je treba izbrat SF Express, k je brez dajatev in stane 15EUR (oz je tu zraven to všteto), pri Top One pa je DHL cca 20EUR (kar ti isto garantira dosavo brez dajatev). Pri Top One ti še dajo zraven en grd etui in mogoče kakšno folijo za ekran ter eu adapter. Jaz sem ga pri efoxu tudi dobil, ampak ne vem če je to praksa.

Kar se tiče slo nabave - nimam pojma. Uradno ne gre namestit slo jezika, tako da ne vem kako oni to prodajajo (verjetno podobno kot pri applu, kjer kupec pač ve da ni slo jezika). Velika verjetnost je, da bo "uradno" prav kitajska navlaka gor, ker drugače "uradno" ne gre. Bo pa definitivno veliko dražje pri kateremkoli slo dobavitelju.

Lp


scipascapa je izjavil:

aja zato, ja slovenski jezik bi se rabil da....3/32 niti ne rabi mati....2/16gb je vrh glave.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

scipascapa ::

slo dobavitelj 130+ddv....bom videl če je evropski rom gor pa OTA.

roberto1 ::

To je vredu cena. Z ddv te potem stane cca 160 kar je zelo sprejemljivo, sploh če upoštevaš da nanj verjetno ni treba čakat 10-14 dni. 99% bo gor uradni stock rom, ker flashanje neuradnega roma načeloma ne spada v trgovsko domeno (Top One je izjema, ker nekako bypasnejo zaklenjen bootloader in namestijo svoj recovery in jim to vzame verjetno minutko ali dve časa:)))

Btw. Lahko daš link te trgovine/uvoznika?

Lp


scipascapa je izjavil:

slo dobavitelj 130+ddv....bom videl če je evropski rom gor pa OTA.
Someday never comes!

scipascapa ::

elkotex baje je dobavitelj......

Blazz ::

kje majo pa retail sales, tale elkotex?

Black Dragon ::

Kakšne se vam zdijo SAR vrednosti Xiaomi Redmi 3 Pro in Redmi 3 1.33 W/Kg head?
Time will tell.

RutS ::

Jaz sem 10 naročil 3s pro, pa so mi čez par dni odpisal da ni grey barve, sedaj pa sem dobil mail da so včeraj odposlali s kitajske. tako da je treba par dni počakat da pridejo v stock...ko dobim, poročam :) So mi pa napisal da mi dajo v zameno zastojn tempered glass, čeprav sem ga plačal, mogoče dobim oddatnega zastojn

svecka je izjavil:

Ja saj to hočem rečt, sploh ni možnosti, da bi jih izbral, vsi so nedosegljivi, tudi "standard with gift". Je možno da ima TopOne opcijo, da je ta barva telefona "out of stock"?

scipascapa ::

blazz: nimajo, b2b only :)

buttplugs ::

Black Dragon je izjavil:

Kakšne se vam zdijo SAR vrednosti Xiaomi Redmi 3 Pro in Redmi 3 1.33 W/Kg head?

Cifre so visoke, a nepomembne.
Prvi link, ki sem ga našel pove zakaj:
http://www.earthcalm.com/dont-get-foole...

Black Dragon ::

buttplugs je izjavil:

Black Dragon je izjavil:

Kakšne se vam zdijo SAR vrednosti Xiaomi Redmi 3 Pro in Redmi 3 1.33 W/Kg head?

Cifre so visoke, a nepomembne.
Prvi link, ki sem ga našel pove zakaj:
http://www.earthcalm.com/dont-get-foole...


Hvala za odgovor.

Xiaomi Redmi 3S - SAR EU 0.62 W/kg (head) 0.43 W/kg (body)
Xiaomi Redmi 3 - SAR EU 1.33 W/kg (head)
Xiaomi Redmi 3 PRO - SAR EU 1.33 W/kg (head)

Wikipedia - SAR values are heavily dependent on the size of the averaging volume. Without information about the averaging volume used, comparisons between different measurements cannot be made. Thus, the European 10-gram ratings should be compared among themselves, and the American 1-gram ratings should only be compared among themselves.

Zanimivo.
Time will tell.

BaseOne ::

Morda kdo ve kje bi lahko v Sloveniji (ali EU) dobil Redmi 3s GREY? Na EnaA so jih dodali kak teden nazaj, vendar zaenkrat zgolj v zlati barvi.
Na Amazonu ga iz UK dobim za 180 EUR, drugje pa nisem našel.. bi pa ga želel po možnosti ta teden.

svecka ::

http://www.xiaomiforsale.com/

Sam so visoke cene

kumer ::

RutS je izjavil:

Jaz sem 10 naročil 3s pro, pa so mi čez par dni odpisal da ni grey barve, sedaj pa sem dobil mail da so včeraj odposlali s kitajske. tako da je treba par dni počakat da pridejo v stock...ko dobim, poročam :) So mi pa napisal da mi dajo v zameno zastojn tempered glass, čeprav sem ga plačal, mogoče dobim oddatnega zastojn

svecka je izjavil:

Ja saj to hočem rečt, sploh ni možnosti, da bi jih izbral, vsi so nedosegljivi, tudi "standard with gift". Je možno da ima TopOne opcijo, da je ta barva telefona "out of stock"?



jaz sem dobil zraven še dve zaščiti ekrana in ovitek, vse bolj boge kvalitete
zato sem dokupil original xioami folio ovitek in nilkkin tempered glass...

http://www.nillkin.com/english/
xiaomi
http://www.nillkin.com/english/brand.as...

sedaj pa imam naročen ta ovitek

http://www.nillkin.com/english/proshow....



sem pa danes prvič pogledal nillkin stan in vidim da proizvajajo tudi polnilce, kable, zvočnike...
me prav zanima kakšna je kaj kvaliteta teh zadev



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

zmaki ::

Boljši polovici sem kupil Redmi 3. Zadovoljna je uporabljala "lite mode" na Global developer ROMu. Zdaj sem ji zaradi slovenščine naložil evropski multiROM, pa ne najdem "lite mode". A ta multiROM tega nima ?

roberto1 ::

Nillkin zadeve so načeloma "top notch". Steklo na mi5 je vrhunsko, perfect fit, po cca 3 tednih ni nobenega znaka kakršnegakoli krušenja ali lomljenja. Za cca 8EUR raje kupim tri kot pa 20+ za precenjen in velikokrat neupravičeno počen/razbit "Panzerglass".
Ovitki so zelo kvalitetni, posebej ti frosted so super. Pred leti sem imel NIllkin etui za Nexus 7 in je zdržal dve leti, brez da bi razpadel (kar je dober rezultat napram poceni ovitkom iz ebaya)
Skratka za moje pojme delajo zelo kvalitetne zadeve!

lp

kumer je izjavil:

RutS je izjavil:

Jaz sem 10 naročil 3s pro, pa so mi čez par dni odpisal da ni grey barve, sedaj pa sem dobil mail da so včeraj odposlali s kitajske. tako da je treba par dni počakat da pridejo v stock...ko dobim, poročam :) So mi pa napisal da mi dajo v zameno zastojn tempered glass, čeprav sem ga plačal, mogoče dobim oddatnega zastojn

svecka je izjavil:

Ja saj to hočem rečt, sploh ni možnosti, da bi jih izbral, vsi so nedosegljivi, tudi "standard with gift". Je možno da ima TopOne opcijo, da je ta barva telefona "out of stock"?



jaz sem dobil zraven še dve zaščiti ekrana in ovitek, vse bolj boge kvalitete
zato sem dokupil original xioami folio ovitek in nilkkin tempered glass...

http://www.nillkin.com/english/
xiaomi
http://www.nillkin.com/english/brand.as...

sedaj pa imam naročen ta ovitek

http://www.nillkin.com/english/proshow....



sem pa danes prvič pogledal nillkin stan in vidim da proizvajajo tudi polnilce, kable, zvočnike...
me prav zanima kakšna je kaj kvaliteta teh zadev



LP
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

roberto1 ::

phhh...na evropskem romu miui8 nisem našel tega, res pa je da ga tudi prej nisem uporabljal.
Na uradnem miui forumu sem pa našel ta info glede lite mode.


Unfortunately, the developers decided to remove one of the BEST XIAOMI features!!!

Če to nujno potrebuješ (oziroma punca), potem edino downgrade na starejšo oz. stock developer verzijo miui lahko pomaga. Nisem pa nažalost našel podatka, v kateri verziji so to scrapnili!

lp


zmaki je izjavil:

Boljši polovici sem kupil Redmi 3. Zadovoljna je uporabljala "lite mode" na Global developer ROMu. Zdaj sem ji zaradi slovenščine naložil evropski multiROM, pa ne najdem "lite mode". A ta multiROM tega nima ?
Someday never comes!

kumer ::

bo kdo kupil uro, morda pride 30.8.

http://www.gizmochina.com/2016/08/22/xi...

SumTingWong ::

Vidim, da vas je kar nekaj uporabnikov Mi5 po novem. Par vprašanj :

- Koliko imate SOT?
- Koliko časa rabite da napolnite baterijo iz 10-20% na 100%?
- Kako se odreže GPS?
- Kamera je poštimana? Kar je bilo na začetku nekaj napak, softverskih.

Ne vem ali naj kupim mobitel za 150€ (Redmi 3S ali pa 4 ko pride), 300€ (Mi5) ali pa 400€ (Note 2, ki pride). Toliko jih je ...

broken/link ::

za mi5 imaš prav namensko temo: Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

telefonov je pa res ogromno. če iščeš večji telefon (5.5) lahko pogledaš tudi po redmi note 3 pro prime.

dragana ::

zmaki je izjavil:

Boljši polovici sem kupil Redmi 3. Zadovoljna je uporabljala "lite mode" na Global developer ROMu. Zdaj sem ji zaradi slovenščine naložil evropski multiROM, pa ne najdem "lite mode". A ta multiROM tega nima ?

Na china developer ROMu funkcija še obstaja (vsaj na zadni 6.8.18 verziji je)

kodar ::

Pozdravljeni,

Prosim za par informacij glede Redmi Note 3 Pro Prime (Snapdragon) ROM-ov.

1. Predvidevam da so tukaj (LINK) uradni Xiaomi ROM-i (in ne kakšen fork, podobno kot eu rom)?
2. Ali je za namestitev teh ROM-ov potreben odklep BL ali kakšno drugo dovoljenje od Xiaomi-ja?
3. V čem je razlika med Global in China ROM-om? Je Global očiščen kitajskih aplikacij in sporočil?
4. Kaj je to Redmi Note 3 Special Edition (pri Top One ga ne vidim)?
5. V čem je razlika med Stable in Developer ROM-om (oziroma kaj se pridobi z namestitvijo Developer-ja)?
6. V čem je razlika med System Update, Recovery Update in Fastboot Update?

Hvala.

scipascapa ::

odgovor dobavitelja:

Ima pa globalni ROM, ni slovenščine.

broken/link ::

@kodar

Spodnje ne velja samo za Redmi Note 3 Pro Prime (Snapdragon), ampak kar za vse xiaomi telefone.
1. Res je
2. Za prehod med china/global je potreben, za prehod stable/dev pa ne.
3. Global je namenjen globalnemu trgu, nima kitajskih appov in ima več jezikov in ima prednameščene gapps. China ROM ima angleški/kitajski jezik, ima prednameščene tudi kitajske appe (se jih da večino onemogočit/izbrisat), nima prednameščenih gapps-ov.
4. To ti bo odgovoril kdo drug, ne vem.
5. Stable je stable, dev je dev. Dev rom dobivaš tedenske update, lahko vsebujejo tudi bug ali dva, pač dev rom kot dev rom. Stable pa izzide enkrat na par mesecev (ni točno določen cikel) in vsebuje popravke, ki jih vsebujejo dev romi. s tem, da se res potrudijo, da ima rom res minimalno število bugov.
6. Razlika je v načinu update-a, končni rezultat je enak. Vsak izmed načinov zahteva različen format update datoteke in različen postopek. primer: če si prenseseš ZIP datoteko za update roma, ne moreš uporabit postopka za fastboot update, ker le-ta ne omogoča updatea preko ZIP datoteke. Boljše ti ne znam razložit :)

vilonja ::

Special edition se mi zdi, da se ne prodaja v vseh državah ampak samo v Taiwanu in ima zato tudi drugačno podporo frekvnec.

buttplugs ::

Tako recimo tudi mobitelov 4G dela na vasi. Ne vem pa, ali je že kakšen softwerski workaround za običajne global verzije.

broken/link ::

zaenkrat ga še ni, na xda-ju nekaj brcajo v tej smeri, ni pa še workarounda.

buttplugs ::

pssst, čez tri dni predstavitev Redmi štirke.

Mare3 ::

Ima kdo kakšno idejo zakaj mi pri pisanju na telefonu vse besede ki niso pravilno napisane podčrta z rdečo. Uporabljam google keyboard kot vedno in ne spomnim se da bi mi to podčrtavalo ker sem vedno vse za popravke in predloge izklapljal. Sedaj pa kljub vsemo še vedno vse v rdečem ker me zelo moti.

Edit: odpravil težavo. Če ima še kdo s tem probleme: Nastavitve - Dodatne nastavitve - Jezik & Vnos - Googlova tipkovnica - Nastavitve - Slogi vnosa po meri - Desno zgoraj iberemo + (dodajanje novega sloga) - Jezik izberemo: latinična abeceda (QWERTZ) - Dodaj - izbrišemo ostale.

Kot kaze tudi to ne deluje povsod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

kodar ::

Hvala za odgovore.

Prosil bi še za vaš nasvet in pojasnilo:

1. Torej je Global ROM popolnoma popucan od kitajščine?
Če je temu tako, potem ga je verjetno vsekakor priporočljivo namestiti namesto China?
2. Ali pri menjavi ROM-a pri Xiaomi sploh kaj ostane na telefonu (slike, call&SMS logs, podatki aplikacij, ...) ali pa moram vse na novo naložiti (in vrniti podatke), kot da sem dobil čisto nov telefon?
3. Kaj priporočate Stable ali Dev, oziroma ali je morda bolje poizkusiti kar s Cyanogen-om?

Hvala

broken/link je izjavil:

@kodar

Spodnje ne velja samo za Redmi Note 3 Pro Prime (Snapdragon), ampak kar za vse xiaomi telefone.
1. Res je
2. Za prehod med china/global je potreben, za prehod stable/dev pa ne.
3. Global je namenjen globalnemu trgu, nima kitajskih appov in ima več jezikov in ima prednameščene gapps. China ROM ima angleški/kitajski jezik, ima prednameščene tudi kitajske appe (se jih da večino onemogočit/izbrisat), nima prednameščenih gapps-ov.
4. To ti bo odgovoril kdo drug, ne vem.
5. Stable je stable, dev je dev. Dev rom dobivaš tedenske update, lahko vsebujejo tudi bug ali dva, pač dev rom kot dev rom. Stable pa izzide enkrat na par mesecev (ni točno določen cikel) in vsebuje popravke, ki jih vsebujejo dev romi. s tem, da se res potrudijo, da ima rom res minimalno število bugov.
6. Razlika je v načinu update-a, končni rezultat je enak. Vsak izmed načinov zahteva različen format update datoteke in različen postopek. primer: če si prenseseš ZIP datoteko za update roma, ne moreš uporabit postopka za fastboot update, ker le-ta ne omogoča updatea preko ZIP datoteke. Boljše ti ne znam razložit :)

scipascapa ::

buttplugs je izjavil:

pssst, čez tri dni predstavitev Redmi štirke.


to tudi mene zanima :)

matobeli ::

Mene pa zanima če bodo trojke ful poceni :)

buttplugs ::

scipascapa je izjavil:

buttplugs je izjavil:

pssst, čez tri dni predstavitev Redmi štirke.


to tudi mene zanima :)

Nekaj se omenja helio x20 in 1080p ekran.
Zanima me, če so odpravili težave s pregrevanjem in kako ta triple-cluster v praksi deluje.

roberto1 ::

1. Nikoli nisem uporabljal uradnega global roma, predvidevam, da je odstranjena kitajska navlaka. Če obstaja za tvojo napravo, je definitivno boljši izbor kot China Rom (čeprav sem že večkrat omenil, da se tudi s tem da živeti)

2. Meni, ker uporabljam Mi Cloud, ostane vse (vključno z sms-i, call logom, home screenom). Deluje tudi s prehodom iz uradnega na neuradni rom in obratno (če seveda prej narediš backup naprave). Teoretično poteka to takole: naložen imam xiaomi.eu weekly rom z datumom 21.07. Ker je zunaj na primer 21.08 izdaja, s twrp naredim wipe, flasham novo verzijo in ob vpisu v mi račun mi avtomatsko restavrira vse aplikacije, njihovo postavitev na home screenu, vse nastavitve in prej omenjene loge za klice in sms. Izgleda tako, da ne veš, da je bil pred pol ure na telefonu drug rom:)
Kolikor kdo rade volje zaupa podatke Kitajcem ali Googleu ali obema, je tema za kakšno drugo debato:))))

3. Po mojih izkušnjah so dev različice zelo stabilne. Sicer uporabljam takoj po odklepu bl izključno xiaomi.eu rom v weekly releasu (se pravi kvazi developer verziji). Tukaj nisem razen opisanega koledarja (večkrat omenjen bug) zasledil nobenih težav. CM je super, če ti sede. Meni je ta clean CM/nexus/oxygen OS dolgočasen. Kako pač komur. Na mi4c sem uporabljal Superluminal verzijo in nisem imel večjih pripomb glede performansa. Sicer pa, ko enkrat odkleneš bl in namestiš twrp, lahko poizkusiš kar ti srce poželi:))))

Upam da ti bo kaj pomagalo!

lp



kodar je izjavil:

Hvala za odgovore.

Prosil bi še za vaš nasvet in pojasnilo:

1. Torej je Global ROM popolnoma popucan od kitajščine?
Če je temu tako, potem ga je verjetno vsekakor priporočljivo namestiti namesto China?
2. Ali pri menjavi ROM-a pri Xiaomi sploh kaj ostane na telefonu (slike, call&SMS logs, podatki aplikacij, ...) ali pa moram vse na novo naložiti (in vrniti podatke), kot da sem dobil čisto nov telefon?
3. Kaj priporočate Stable ali Dev, oziroma ali je morda bolje poizkusiti kar s Cyanogen-om?

Hvala

broken/link je izjavil:

@kodar

Spodnje ne velja samo za Redmi Note 3 Pro Prime (Snapdragon), ampak kar za vse xiaomi telefone.
1. Res je
2. Za prehod med china/global je potreben, za prehod stable/dev pa ne.
3. Global je namenjen globalnemu trgu, nima kitajskih appov in ima več jezikov in ima prednameščene gapps. China ROM ima angleški/kitajski jezik, ima prednameščene tudi kitajske appe (se jih da večino onemogočit/izbrisat), nima prednameščenih gapps-ov.
4. To ti bo odgovoril kdo drug, ne vem.
5. Stable je stable, dev je dev. Dev rom dobivaš tedenske update, lahko vsebujejo tudi bug ali dva, pač dev rom kot dev rom. Stable pa izzide enkrat na par mesecev (ni točno določen cikel) in vsebuje popravke, ki jih vsebujejo dev romi. s tem, da se res potrudijo, da ima rom res minimalno število bugov.
6. Razlika je v načinu update-a, končni rezultat je enak. Vsak izmed načinov zahteva različen format update datoteke in različen postopek. primer: če si prenseseš ZIP datoteko za update roma, ne moreš uporabit postopka za fastboot update, ker le-ta ne omogoča updatea preko ZIP datoteke. Boljše ti ne znam razložit :)
Someday never comes!

broken/link ::

@kodar:
1. ja, global je brez china appov in z gappsi. Če želiš odklenit bootloader (namestit drug rom/EU rom s slovenščino/tretji razlog) se ti bolj splača imet gor china rom, ker se da bootloader odklenit samo preko china DEV roma (vsaj tako je bilo 2meseca nazaj, če je sedaj kako drugače, naj me kdo popravi).
2. Pri menjavi roma je vedno priporočljivo narediti popolni wipe telefona. Načeloma če narediš prehod iz stable na dev, pa je isti android, ne bi smelo bit težav, ampak omenjenega nisem testiral in v vseh navodilih lahko prebereš, da je priporočljiv wipe. tako da če hočeš imet delujoč telefon brez problemov in želiš menjat ROM - naredi backup in potem wipe. Na dolgi rok bo tako najmanj težav.
3. z DEV romom dobiš tedenske update, dobiš tedensko nove featurje, dobiš tedensko nove buge (teh je bolj malo, ampak so lahko prisotni). Sam sem DEV kanal uporabljal, ko sem bil še na MIUI-ju, sem pa imel nameščeno EU verzijo. S stable verzijo pa dobiš enkrat na par mesecev "bugfree" rom. Kaj je sedaj tebi bolj pomembno in kaj ti bolj odgovarja moraš pa sam vedet. Ampak če želiš DEV rom se ti vsekakor splača namestit EU verzijo.
Če te zanima - sam imam nameščen cyanogenmod gor, official verzijo, in dela k urca. Je pa res, da ne uporabljam raznih bluetooth slušalk in drugih naprav, ki se povezujejo s telefonom. Tle se baje znajo zgodit kakšne težavice. Pa težava je _lahko_ s fingerprintom - ugotovili so namreč, da sta na redmi3 pro verzijah možna 2 različna senzorja. Katero verzijo dobiš je bolj kot ne verjetno loterija. In en senzor dela BP, drugi pa cyanogenmod ekipi povzroča težave. Moraš pa vedet, da so trenutno zunaj samo nightly-ji, dnevni razvoj in je še precej bugov noter - ampak 90% ljudi ga brez težav uporablja kot primarni telefon.

RutS ::

1.
Na strani izberixiaomi ( http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x... ) piše da je odklep možen na China Developer in na Globar Stable romu. Tako da če imaš možnost, izberi global rom with Ota support, zbrišejo ti vso kitajsko navlako, in če nočeš slovenščine stvar deluje. Če ne pa samo naložiš .eu rom verzijo gor in je to to. Tako piše na strani :)

broken/link ::

maš res, uradni vodič pravi, da je za redmi note 3 pro (prime) in mi5 možen odklep tudi na global stable verziji
http://en.miui.com/thread-202290-1-1.ht...

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

no, jaz sem odklenil 3 naprave na China Stable romu, tako da verjetno tukaj ni nekih jasnih pravil oz je odvisno očitno od naprave ali od mooda njihovih serverjev:)
Someday never comes!

knap ::

kako je sedaj s tem wipe
jaz si npr vsake 3,4 tedne potegnem iz xioami.eu nov weekly rom in ga namestim preko twrp
ne izvajam pa nobenega wipe ipd, do sedaj še ni bilo problemov

kakšen je sedaj pravi postopek da to izvedem, ne bi pa rad izgubil nastavitev, appov, sms, klici itd..

hvala

LP

roberto1 ::

Mislim, da je znotraj istega (weekly) releasa možno narediti "dirty" flash, ampak jaz načeloma nikoli nisem tvegal. Če ti vse dela, potem je to to!

knap je izjavil:

kako je sedaj s tem wipe
jaz si npr vsake 3,4 tedne potegnem iz xioami.eu nov weekly rom in ga namestim preko twrp
ne izvajam pa nobenega wipe ipd, do sedaj še ni bilo problemov

kakšen je sedaj pravi postopek da to izvedem, ne bi pa rad izgubil nastavitev, appov, sms, klici itd..

hvala

LP
Someday never comes!

gregor ::

danes je velik dan za miui, saj je na voljo MIUI 8:

MIUI 8 Stable version Starts rolling out to Xiaomi's phones today
http://www.gizmochina.com/2016/08/23/mi...

The MIUI 8 Stable version will be pushed in batches, first to 15 Xiaomi phone models and thereafter to all other Xiaomi models. The models the update will become available on include Xiaomi Mi 5, Mi Max, Redmi 4s, Mi Note, Redmi 2A, Redmi Note 2, Redmi Note 3, Mi 4 China Unicom version, Redmi 1S, Mi 2/2S, Mi 4i, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G and some others.

The second batch of OTA updates that would bring the MIUI 8 Stable version to the Redmi Pro, Mi 4C, Redmi 3S and 3X, Redmi 2, Redmi 1S and other models.


Stable MIUI 8 ROM is now ready for download
http://www.gizchina.com/2016/08/22/stab...
««
26 / 374
»»