» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
6 / 374
»»

zero_max ::

Evo piše, da je SOT nekje povprečen okrog 4h. Kaj pa je SOT?

Ne vem več kaj kupiti. Rad bi telefon, ki ima odlično in zamenljivo baterijo, 2GB RAM-a, 8GB ali več notranjega spomina možnost razširitve spomina do 128GB ali pa 64GB, novejši OS in da je pod 200 eur...in da ga lahko kupim v Sloveniji, ker se mi ne da ukvarjati z uveljavljanjem garancije, če je treba stvar nekam v tujino pošiljati. V družini je nekdo imel slabe izkušnje s takšnimi procedurami.

SumTingWong ::

Odvisno kaksen uporabnik si, ampak 4h bi moralo za cez dan zdrzati.

zero_max ::

V bistvu večin stvari postorim prek laptopa. Do sedaj sem se izogibal 'pametnim' telefonom. Nekako takole naj bi moja 'uporabniška izkušnja' zgledala:

1. 40 min inteneta/dan
2. 30 min navadnih pogovorov/dan
3. 30min-1h branja knjig
4. 15 min pisanja smsov

Aplikacije:
-varnostne (anti: virus, phishing, malware,...; zaščita pred vdori/krajo informacij prek wifi (nekak požarni zid?); aplikacija za enkripcijo vseh informacij na mojem telefonu in enkripcijo vseh podatkov, ki jih izmenjam z internetom
- za vreme
- za branje raznih dokumentov (doc., pdf, ppt,epub, mobi,...itd.),
- lpp bus,
- google maps in še ena navigacijska aplikacija, - varna aplikacija za twitter, FB,
- aplikacija za varčevanje z baterijo (če kaj takega sploh obstaja),
- nekakšna zvočna in tekstovna beležka,
- aplikcija za odprtost/urnik trgovin
- varna aplikacija za epošto

vilonja ::

Kakšne imate izkušnje tisti, ki ste naročali xiaomi telefon pri top one prodajalca?
Sem dobil 4 reminderje kaj vse je treba narediti preden podpišeš paket. Okej to mi je jasno da pregledaš če paket ni odprt ali če se teža ujema.

Kako je pa z unpacking snemanjem? Ste se tega posluževali. Namreč mene dopoldan ni doma zato bo verjetno telefon prevzel dedi, ki pa ne verjamem, da bo pristal na to.

SumTingWong ::

@zeromax : Poglej ce dobis kje v Sloveniji Redmi 3 pod 200EUR
@vilonja : kolikor vem, te DHL poklice zjutraj in vprasa kako z dostavo in se zmenis. Jaz vedno snemam unpacking, ampak tega ne delas pred/z postarjem

Zgodovina sprememb…

zero_max ::

Sem pregledal sajte...ni ga za pod 200 eur.

A bom imel težave z baterijo Redmi note2?

Še eno vprašanje glede Redmi note 2...katera baterija je ta prava :

bm45 ALI bm42

Še ena zadeva...nisem fan teh pametnih telefonov, ampak zaradi nekih službenih zadev moram imeti to zadevo in bi rad nekaj, kar traja na kratek rok (baterija) in na dolgi rok (zamenjlljiva baterija, stabilen softver in hardware)...to pomeni, da bom spet nov smartphone kupil čez kake 3-4 leta.
Zato tolko kompliciram.

Mare3 ::

zero_max je izjavil:

Sem pregledal sajte...ni ga za pod 200 eur.

A bom imel težave z baterijo Redmi note2?

Še eno vprašanje glede Redmi note 2...katera baterija je ta prava :

bm45 ALI bm42

Še ena zadeva...nisem fan teh pametnih telefonov, ampak zaradi nekih službenih zadev moram imeti to zadevo in bi rad nekaj, kar traja na kratek rok (baterija) in na dolgi rok (zamenjlljiva baterija, stabilen softver in hardware)...to pomeni, da bom spet nov smartphone kupil čez kake 3-4 leta.
Zato tolko kompliciram.


Zakajpa nebi naročil preko aliexpres-a Redmi 3? S poštnino te pride 150€ če se ne motim plus baterija v povprečju 7ur in še več pri prižganem zaslonu. Ob normalni uporabi mi je dosedaj vedno držala 3 dni...

zero_max ::

Redmi 3 Note nima snemljive/zamenljive baterije in ne zaupam preveč aliexpresu. No, nisem še tam kupoval in ne vem kako je z garancijo, reklamacijami...vzame veliko časa in energije? Je treba snemati unboxing telefona?

A je res taka velika razlika med Redmi 3 note in Redmi note 2 v bateriji?

3 dni Redmi note 3, koliko bi pol bila Redmi note 2...2 dneva?

AvtoR ::

Redmi 3 ima eno večjih baterij. Večja ko je baterije, manj ciklov polnjenja, daljša je življenska doba baterije. Sam se ob tako veliki bateriji ne bi sekiral, če baterija ni zamenljiva. Bo prej kaj drugega crknilo kot baterija.

gregor ::

zero max, preveč kompliciraš glede baterije, redmi 3 ima 4100 mAh baterijo kar je veliko, torej manj polnjenja, pa še ekran je 720p, porabi manj baterije

koliko časa bo držala je seveda nemogoče napovedat vendar vendar tukaj govorimo o telefonu nižjega ranga
če bi dal za telefon 700 eur bi razumel, da te skrbi glede baterije če bi ga še čez 4 leta rad uporabljal

2, 3 leta bi morala držat, takrat pa bo ta tel že prazgodovina ;)

LP

zero_max ::

Jaz imam tako matematiko...
Želim, da mi telefon traje več kot je to ponavadi garancija (tj.2leti...če se ne motim)...
Redmi Note 2 baterija...traja recimo 2 leti. Zamanjam baterijo in imam še 2 leti telefon.
Redmi Note 2...4 leta.

Koliko bo baterija trajala pri Redmi note 3? 2 leti in čao?

Rad bi kake podatke na to temo...zelo verjetno sem podal napačne številke.


Seveda se nanašam (mogoče iluzorno?), da bo vse ostalo na Redmi note 2 zdržalo 4 leta.

Ne boste verjeli...ampak moj sednaji telefon je Nokia 112..stara je skoraj 4 leta...baterija drži skoraj 6 dni...če max. uporabljam telefon (radio, fotoaparat, pogovori)...1-2 dni.
Padla mi je že 100-krat.

Telefon bom podaril babici, ko dobim ta pravi smartphone.

Meni je važno, da stvar deluje v neki mojih (mogoče malo špartanskih?) okvirijh.

Smartphone mi je priročen predvsem zaradi interneta (deloma služba), nekaterih aplikacij in branja knjig (5,5 inčni zaslon).

Ostalo itak opravim prek laptopa.

AvtoR ::

Mi govorimo o Redmi 3 in ne o Redmi note 3.
Drugače imam doma 3 leta staro tablico Nexus 10, dnevno v uporabi vsaj eno uro, ostalo v pripravljenosti, pa baterija drži kot prvi dan.
Sicer pa tudi pri aparatih, ki nimajo zamenljive baterije, se ta z nekaj truda načeloma da zamenjati.

zero_max ::

No, pol to je druga zgodba. Mogoče vzamem Redmi3.
Hvala za nasvete.

tttt ::

Mare3 ::

Po 14 dneh še vedno nič od unlock bootloader-ja. Kot kaže ne pošiljajo kode vsem. Je že kakšna druga varianta?

gregor ::

jaz imam isto težavo, ali si ustravril novo temo kot tukaj napisano:
http://en.miui.com/thread-250176-1-1.ht...

temo ustvariš tukaj:
http://en.miui.com/forum-64-1.html

mojo temo so označili z "under discussion" 25.4, kaj pa to sedaj pomeni in ali bom dobil kodo pa ne vem, nekaj časa bom še počakal potem pa bom vprašal
_______

mi max bo predstavljen 10.5, skupaj z MIUI 8

http://en.miui.com/thread-271518-1-1.ht...

gregor ::

Xiaomi to introduce 'Rifle' mobile application processor in May
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-t...

Mare3 ::

Evo sem ustvaril temo. Označili so mi jo takole kot je vidno na sliki:



Kaj to pomeni?

LuGi ::

Men so jo poslal 11 dan..in nisem aktiven na forumu ali podobno. Smola le da odklep ni mozen na global romu.. se mi ne da jajcat z dev (china)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

flameir ::

zero_max je izjavil:

V bistvu večin stvari postorim prek laptopa. Do sedaj sem se izogibal 'pametnim' telefonom. Nekako takole naj bi moja 'uporabniška izkušnja' zgledala:

1. 40 min inteneta/dan
2. 30 min navadnih pogovorov/dan
3. 30min-1h branja knjig
4. 15 min pisanja smsov

Aplikacije:
-varnostne (anti: virus, phishing, malware,...; zaščita pred vdori/krajo informacij prek wifi (nekak požarni zid?); aplikacija za enkripcijo vseh informacij na mojem telefonu in enkripcijo vseh podatkov, ki jih izmenjam z internetom
- za vreme
- za branje raznih dokumentov (doc., pdf, ppt,epub, mobi,...itd.),
- lpp bus,
- google maps in še ena navigacijska aplikacija, - varna aplikacija za twitter, FB,
- aplikacija za varčevanje z baterijo (če kaj takega sploh obstaja),
- nekakšna zvočna in tekstovna beležka,
- aplikcija za odprtost/urnik trgovin
- varna aplikacija za epošto


:))


danes ti razne take aplikacije na telefonih en bodo prav nič pomagale. če pa bi že rad vse to imel na telefonu, pa rabiš pristavit še vsaj enkrat toliko €, če hočeš, da ti telefon sploh normalno dela :D

baterija ti bo ob tvoji uporabi BP držala 4 leta pri redmi 3..sicer pa se jo da tudi lastnoročno zamenjat, rečeš kakšnemu kolegu, če ne znaš sam in mu daš za eno ali dve pivi

P.S. V današnjem svetu tudi z ne vem kakšnimi appi na androidu za 200€ ne boš zavaroval pred tistim, ki bo hotel kaj pogledati v tvoj telefon. :) Torej če rabiš za branje knjih in internet, si kupi tablico in obdrži svoj stari telefon.

Konlov ::

Kolega prejel prek ebaja nov Redmi 3.
1. Prek zaslona ima zelenkasto modro črto. Je kakšna rešitev za to?
2. Dodala sva Google račun, vendar so sedaj v kontaktih samo imena z emaili, številk pa ni.
Hvala...

gregor ::

Mare3 je izjavil:

Evo sem ustvaril temo. Označili so mi jo takole kot je vidno na sliki:



Kaj to pomeni?


To pomeni da so tvojo zahtevo sprejeli in da pridno čakaj da ti pošljejo

edd13 ::

Včeraj dobil po 12 dneh redmi note 3 pro prime. Zahteval sem original sealed box.
Po branju foruma, predvidevam da ima zaklenjen bootloader.
Torej nadgradnja na official global rom ni možna samo z downloadom fila, kopiranja v telefon in update?
Telefon drugače super, tako izgled kot delovanje. Moti me samo da ne podpira 4g/lte pri 800 mhz.

Hvala za odgovor.

zero_max ::

@flameir:
V bistvu glede varnosti mi je pomembno kako zaščititi stike z imenika in gesla za mail, FB in TW ter kako preprečiti, da se mi kakšen virus, malware... naloži v OS.

Bolj praktično mi je nositi s seboj Redmi3 kot pa da vlečem s sabo in tablico in stari telefon.

broken/link ::

@konlov:
1. lahko fotografiraš tisto zelenkastomodro črto? ker tega pri novem telefonu ne bi smelo bit.
2. poglej na googlu, da imaš v imeniku dejansko shranjene številke. drugače pa pod nastavitve -> računi poglej, kaj ti sihronizira in kaj ne.

@edd13:
* Roms for Redmi 3/PRO, Mi4S, Mi5, Note 3 PRO imajo zaklenjen bootloader. tako da ja, imaš zaklenjenga.
* glede na to, da si zahteval sealed box imaš official rom sem sklepal, da lahko brez težav greš na official global rom. potem sem pa šel malo googlat in ugotovil, da temu ni tako. žal ga moraš odklenit. http://en.miui.com/thread-259537-1-1.ht...
* kar se frekvenc tiče pa si to verjetno vedel že pred nakupom in ja, to vsekakor je minus.

@zero_max:
takisto kot pri osebnih računalnikih: če prenašaš aplikacije samo iz zaupanja vrednih virov (za android imaš google play), če brskaš samo po preverjenih straneh, če ne prenašaš na telefon sumljivih datotek,... potem se nimaš česa bat. Dodatno se lahko zaščitiš na več načinov: maš na voljo antivirusne programe, firewalle, možnost enkripcije podatkovne particije, sinhronizacijo podatkov v oblak, če imaš rootan telefon imaš na voljo tudi "adblock" varianto, če te pa skrbi za podatke si pa lahko redno delaš backup. več kot to boš pač težko naredil.

flameir ::

zero_max je izjavil:

@flameir:
V bistvu glede varnosti mi je pomembno kako zaščititi stike z imenika in gesla za mail, FB in TW ter kako preprečiti, da se mi kakšen virus, malware... naloži v OS.

Bolj praktično mi je nositi s seboj Redmi3 kot pa da vlečem s sabo in tablico in stari telefon.


Praktično dnevno pomagam bližnjim in manj bližnjim prijateljem pri raznih problemih s telefoni, pa sem okužen telefon zasledil samo enkrat (ženska je kliknila na nek link z golimi fotkami, ki ga ji je po FB sporočilu poslal prijatelj, ki je dobil enak virus). Torej, vsaj vidno okužbo je praktično nemogoče dobit, če ne klikaš glih vsakega linka. S tvojimi stiki pa bo od trenutka, ko boš kupil androida, upravljal google, kakor bo to sam hotel.

To pa se strinjam s tabo. :)

zero_max ::

In ni nikakršnih 'kripto orodij' s katerimi se bi zaščitilo gesla in stike razen recimo temu simple enkripcije v obliki pin kode smarphonea?

broken/link ::

zaščitit "lock screen" s PIN-om ali vzorcem maš že od samega začetka na androidu. za posamezno aplikacijo maš pa na voljo dodatne app-e. recimo AppLock: https://play.google.com/store/apps/deta...

zero_max ::

@boken/link: Imam težave s to spletno stranjo in sem spregledal sem tvoj predzadnji komentar. Hvala za nasvete. Še eno vprašanje...je smiselno/možno namestiti CyanogenMod namesto Androida na Redmi 3?

broken/link ::

če te skrbi zaradi update-ov:
unlock bootloaderja, potem pa namestiš tole: http://xiaomi.eu/community/forums/miui-...
Maš tedenske update, update-a se aplikacije, buge, security features. Tudi v primeru, da telefon ne laufa na zadnji verziji androida, vseeno poskrbijo za varnostne popravke in ostale bug-e.
glede CM-ja, ali se ga splača dat na ta telefon ali ne, ti pa ne znam povedat. jaz ga na mi3 uporabljam, ampak je uradno podprt s strani CM-ja: https://download.cyanogenmod.org/?devic... ... redmi3 (ido) ni.

Konlov ::

@broken/link:
 redmi

redmi

flameir ::

Kako se vam kaj zdi Redmi 3? Ga ima kdo, ki je imel v roki tudi Redmi Note 3? Primerjava? Ali pa primerjava s kakšnimi drugimi Samsungi npr.? Se mi zdi zanimiv za bejbe, ki rabijo samo za fotkat in klicat.

broken/link ::

@konlov: to je defekt. Poslji nazaj.

buttcrack ::

R3 je mogoče mal velik za bolj drobižkasto žensko rokco. Kar se pa ostale uporabnosti tiče pa je več kot solidna zadeva, tut za nenajbolj zahtevne moške.

gregor ::

knap ::

Konlov ::

@broken/link in ostali poznavalci:
Kupil je tule:
http://www.ebay.com/usr/best4u555-2014?...
1.Kako naj pošlje nazaj, da ne bo stroškov pošiljanja in da bo pošiljka sledljiva?
2. V primeru, da mu bo prodajalec poslal nov telefon, me zanima,kaj bo s carino. Ali jo bo moral še enkrat plačati?
3. Ali je možen kakšen dodaten pritisk na prodajalca, če ne bo hotel poslati nov telefon oziroma vrniti gotovino. Ne vem. prijava na ebay, paypal ali kaj takega?
Hvala za pomoč.

buttcrack ::

res nočem bit pametn, ampak čemu prek ebaya in niti ne superseller???

broken/link ::

nisem še nikoli vračal stvari, ampak takoj kontaktiraj prodajalca in povej, da stvari niso kul. poslikaj, podokumentiraj in prodajalcu sporoči in se z njim dogovori, kako in kaj naprej.

na page-u jim piše slednje:
Returns Policy
Return is accepted within 14 days after the buyer receiving the item.
If any item is defective upon receipt or do not work, please contact us
Returned item has to be in its original condition. Buyer is responsible for return shipping costs.
After receiving the return we will make a replacement (depends on our available stock) or
an immediate refund will be issued.

edd13 ::

Prodam par dni star redmi note 3 pro prime.
Naložen ima official china rom.

broken/link ::

če ga prodaš za 150eur me lahko kontaktiraš :)

edd13 ::

160€ pa je tvoj. Vse je original, zbrisanih je par kitajskih programov, naložil sem google chrome in maps.

Barva črna.

Dark grey, ne črna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edd13 ()

broken/link ::

super, se kar premakneva na zasebna sporočila, da ne zasvinjamo teme.

kumer ::

kumer ::

igor0203 ::

Berem in nikjer točno ne piše ali pač ne razumem. Dobil sem kodo za odklep bootloader-ja. Torej če in ko odklenem bootloader, bom še zmeraj lahko brez težav naložil uradni global ROM preko OTA ali bom moral poiskati kako drugo in ročno posodobiti?

kodar ::

Pozdravljeni,

Je na Redmi 3 (PRO) in ostale Xiaomi-je možno nastaviti drugačno melodijo zvonenja za vsako SIM?
Se morda da nastaviti tudi barvo za posamezno SIM?

Hvala

miko22 ::

Danes sem skoraj zajebal telefon. Hotel narediti update CM13, pa sem označil pri wipe tudi system. Ostal brez sistema, adb driverji niso delali. Komaj rešil zadevo.
Uf....

BlaY0 ::

Ahh... vedno imaš še recovery. In če tudi recovery povoziš imaš tu še vedno fastboot.

Sicer pa kako si ti predstavljaš, da se naredi upgrade? Itak da se najprej pobriše system.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

miko22 ::

Ja, samo če nimaš sistema na telefonu ga ne moreš namestit. Jaz sem pa si vse pobrisal.
Saj sem rešil, samo z nekaj čaranja
««
6 / 374
»»