» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
7 / 374
»»

broken/link ::

seveda lahko namestiš. preko fastboota oz recovery-ja, kot je BlaY0 povedal. Tako se namešča. če hočeš iz MIUI-ja it na CM13 pa _moraš_ pobrisat sistem.

gregor ::

igor0203 je izjavil:

Berem in nikjer točno ne piše ali pač ne razumem. Dobil sem kodo za odklep bootloader-ja. Torej če in ko odklenem bootloader, bom še zmeraj lahko brez težav naložil uradni global ROM preko OTA ali bom moral poiskati kako drugo in ročno posodobiti?


na kakšen način si dobil kodo, preko emaila oz foruma oz ??

včeraj sem vprašal zakaj imam še vedno označeno "under discussion" in sem od moderatorja dobil odgovor da je narobe označil :( in mi je sedaj spremenil v "submitted"

čakanje se nadaljuje :)

LP

Mare3 ::

Kot kaže ne bomo dočakal :D

igor0203 ::

Zahtevo za kodo sem oddal preko njihove spletne strani -> MIUI Unlock. Moral sem se prijaviti, oddati prijavo in napisati razlog za odklep.

gregor ::

sem uporabil isti postopek kot ti + forum ker mi je niso poslali
zanima me kako si jo dobil, preko emaila oz ZS na miui forumu?

tukaj je moja tema :'(
http://en.miui.com/thread-271347-1-1.ht...

LP

igor0203 ::

Kodo za odklep sem dobil kar preko SMS sporočila, ker sem se v MIUI prijavil preko GSM številke.

SumTingWong ::

Si lasti kdo MiPad 2? Android ali pa Windows.

igor0203 ::

Očitno noben, sem že dvakrat ali trikrat vprašal v temi o tablicah pa nisem dobil odgovora. Tule je review tablice, mene zelo mika Android verzija.

zero_max ::

Kaj menite koliko je cena Xiaomi Redmi 3 Pro in kdaj bi se ta model lahko pojavil v slovenskih spletnih trgovnah?

Zgleda nekako najboljši kompromis med Redmi 3 in Redmi 3 Note.

buttcrack ::

naroči pri kitajcu pa je...

zero_max ::

Kako je potem z garancijo oz. reklamacijami?

Katera spletna stran je varna in zanesljiva?

OS je v angleškem jeziku?

zero_max ::

Kolikšni so ostali stroški: pošiljanje izdelka in carina?

BlaY0 ::

zero_max je izjavil:

Kako je potem z garancijo oz. reklamacijami?

Tako da ga vržeš proč (ali prodaš za dele) ter kupiš novega in imaš napram kakšnemu Samsungu cenovno še vedno enega ali dva v dobrem...

Če pa res nujno nucaš _garancijo_ pa si jo lahko dokupiš kot zavarovanje. Imaš cel kup 3rd party _zavarovalnic_, ki se ukvarjajo s tem.

broken/link ::

1. glede garancije je povedal BlaY0, kar se reklamacij tiče imaš pa prvih par dni za pripombe, zaščiten si na podoben način kot preko ebay-a.

2. top one prodajalec, že večkrat omenjen.
http://www.aliexpress.com/store/all-who...

3. OS v ang jeziku, ampak z nekaj kitajskimi aplikacijami (90% je odstranljivih). lahko namestiš globalni rom, je pa potrebno odklenit bootloader.

4. pri onetop prodajalcu: carine ni, pošiljanje izdelka preko DHL-a je cca 20eur, vse piše na strani, če klikneš gor, bodi pozorn samo, da klikneš na izdelek, ki ima v sliki napisano, da pošilja preko DHLa brez uvoznih dajatev.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

igor0203 je izjavil:

Očitno noben, sem že dvakrat ali trikrat vprašal v temi o tablicah pa nisem dobil odgovora. Tule je review tablice, mene zelo mika Android verzija.


Tudi mene. Sicer pa sem pogledal par najbolj ogledanih reviewov na YT, pa me malo bolj zdaj mina Nvidia Shield K1. MiPad2 bi bil zanimiv z Windows, pa je "malce" predrag.

zero_max ::

Hvala za nasvete. Jaz bom kar lepo počakal, da se Redmi 3 Pro pojavi v slovenskih e-prodajalnah. Nimam živcev za te akrobacije. :D

Ena hecna zadeva... iPad (Apple), MiPad (Xiaomi) :lol:

buttcrack ::

s čakanjem IMHO ne boš nič dosegel, razen če že veš kako poteka uveljavljanje garancije trenutno.

sicer pa zadeve ne kupuješ za milijone oz. zato da se ti pokvari

gregor ::

igor0203 je izjavil:

Kodo za odklep sem dobil kar preko SMS sporočila, ker sem se v MIUI prijavil preko GSM številke.


hvala za odgovor, jaz se nisem prijavil z gsm številko
upam, da bom dobil na kak drug način to kodo...

LP

zero_max je izjavil:

Hvala za nasvete. Jaz bom kar lepo počakal, da se Redmi 3 Pro pojavi v slovenskih e-prodajalnah. Nimam živcev za te akrobacije. :D

Ena hecna zadeva... iPad (Apple), MiPad (Xiaomi) :lol:


boš verjetno kar dolgo čakal, če boš sploh dočakal in tudi cena bo verjetno precej višja kot pa npr pri top one prodajalcu

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

knap ::

zero_max ::

No, gremo malo računat...(pomoč prosim)

1. aliexpress, telefon Xiamo Redmi 3 Pro + 'steklena' zaščitna folija...147 eur [vir: http://bit.ly/1W4ngvm]
2. poštnina... 0 eur
3. recimo 2 leti garancije kupljene pri ustreznem podjetju (nimam pojma kako se to počne)... ?? eur
4. ovitek iz silikona ...?? eur
5. carina...??
6. razno (čas, ki ga bom zapravil za morebitno uveljavljanje reklamacije ali garancije)
----------------------------
TOTAL: ?? eur

zero_max ::

Tle na aliexpress ne piše kolko velika spominska kartica lahko gre v telefon. A ve kdo ta podatek?

BlaY0 ::

Namesto da si pisal teh 6 točk bi prebral post 6 postov nad tvojim...

zero_max je izjavil:

Tle na aliexpress ne piše kolko velika spominska kartica lahko gre v telefon. A ve kdo ta podatek?

Zato pogledaš na gsmarena.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

buttcrack ::

A se komu na Redmi 3 pojavlja težava pri prenosu podatkov, ko je na voljo samo E signal (3G predvidevam), sicer je črtic več kot dovolj, ampak interneta pa ni za boga... sim je od telekoma

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

buttcrack je izjavil:

A se komu na Redmi 3 pojavlja težava pri prenosu podatkov, ko je na voljo samo E signal (3G predvidevam), sicer je črtic več kot dovolj, ampak interneta pa ni za boga... sim je od telekoma


E ni neako 3G.
To je velika razlika!

buttcrack ::

kaj pa je potem to?

zero_max ::

Pohitel sem. Naj mi še nekdo razloži kako naj dokupim garancijo (2 leti)...

broken/link ::

@zero_max
1. bravo
2. kaj piše na sliki? a piše "no custom duty for the EU by DHL"? torej izberi pod shipping DHL

3. obrneš se na zavarovalnico
4. silikonski ovitki z aliexpressa so pod 5eur
5. a piše "no custom duty for the EU by DHL"? torej če izbereš DHL ni carine.
6. pozanimaj se na zavarovalnici.

ampak še enkrat si preberi moj prejšnji post, da ne boš neprijetno presenečen.

vilonja ::

broken/link je izjavil:


3. OS v ang jeziku, ampak z nekaj kitajskimi aplikacijami (90% je odstranljivih). lahko namestiš globalni rom, je pa potrebno odklenit bootloader.


Sem naročil redmi note 3 pro ter jim napisal naj mi naložijo global rom, podal sem jim tudi link, da ne bi kaj drugače mislili.
Odgovorili so mi da lahko brez problema ugodijo moji želji. Tako da se mi doma sploh ne bo treba ubadati s flashanjem global verzije.
Telefon je pa na poti, tako da ko pride lahko tukaj še potrdim ali so res naložili global verzijo.

zero_max ::

Ima kdo izkušnje z grossoshop
https://www.grossoshop.net/about-us.html ?

broken/link ::

predvidevam, da ti bodo namestili njihovo verzijo firmware-ja. Če bo na seznamu jezikov slovenščina so moji sumi potrjeni in ni potrebe niti po preverjanju verzije roma :) Ampak bomo počakali še par dni, da se prepričamo o tem. Bi te pa prosil za screenshot verzije, ko boš imel telefon v rokah.
V primeru pa, da ti dejansko global rom namestijo, potem pa ne vem, zakaj tega ne bolj jasno oglašujejo, ker to je pa win-win situacija.

zero_max ::

180 eur... z OTG kablom...2 leti garancije (1 leto tovarna+1 spletna trgovina)
https://www.grossoshop.net/xiaomi-redmi...

'ampak še enkrat si preberi moj prejšnji post, da ne boš neprijetno presenečen.'

Imam veliko gužvo, 100 zavihkov odprtih in še nekatere druge programe. Zato sem spregledal nekatere zadeve.

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

vilonja ::

Evo moja prošnja:


In njihov odgovor:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

broken/link ::

če bo na koncu res tako - zakon. To je potem še ena stvar, ki je "must do" pri naročanju od top-one.

vilonja ::

broken/link je izjavil:

če bo na koncu res tako - zakon. To je potem še ena stvar, ki je "must do" pri naročanju od top-one.

Res je tako. Danes so mi prinesli telefon. Gor naložene vse google aplikacije, že dobil update na novejšo verzijo. Tako da je, držali so se dogovora.

broken/link ::

wow, nice. Daš se screenshot info-ta, kjer je zapisana verzija roma?

kumer ::

Xiaomi Mi 5 review

http://www.trustedreviews.com/xiaomi-mi...


Should you buy the Xiaomi Mi 5?

With its fantastic array of high-end parts, the Mi 5 is a superb option. The package is only made sweeter by the its low price.

The Xiaomi Mi 5 is around ?300 cheaper than rival devices - such as the Galaxy S7 and HTC 10 - that run on similar hardware . Yet, it doesn't feel like it. While it may not be quite as sturdy as those higher priced phones, it performs just as well.

However, you won't be able to simply stroll into a Carphone Warehouse, plonk down ?275 and walk out with Xiaomi Mi 5. You'll need to import it, and even then it hasn't been built for UK or US networks, and support if things go wrong isn't clear-cut.

Those willing to accept this, and the fact that the software is more like iOS than Android, may just pick up what might be the best-value phone of the year.

Verdict

The Xiaomi Mi 5 is a fantastic, affordable device that should have the big boys quaking in their boots.

gregor ::

vilonja ::

Ali še kdo po priklopu redmi note 3 pro SP na računalnik s miPC suite dobi napako:
the version of miui you are using is too old

Tako da ta program je v bistvu neuporaben.

broken/link ::

poskusi s temle: http://en.miui.com/thread-92720-1-1.html
meni to na redmi note 3 pro prime ne dela težav. je pa res, da imam trenutno še vedno china rom (prej stable, sedaj dev, na obeh dela bp).

zmaki ::

Dobil sem kodo za odklep in uspešno odklenil bootloader na REDMI 3. Ali zdaj lahko naložim katerikoli STABLE/DEV/GLOBAL/INTERNATIONAL ROM in mi odklep ostane ? Če ja, kateri ROM mi priporočate ?

Cossy ::

https://www.xiaomiforsale.com/en/ je kdo naročal tule? pošljejo iz EU skladišča in ni dajatev...verjetno se bolj splača naročit še vedno preko top one

gregor ::

gregor ::

What is Xiaomi? A guide to the next big smartphone maker

http://www.trustedreviews.com/opinions/...

miko22 ::

Original polnilec mi napolni v malo več kot uri. Vsi ostali polnilci polnijo predolgo. Kje bi kupil še enega hitrega...pa poceni?

edit: že kupil enga za manj kot 4EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

buttcrack ::

je že komu uspel rootat zadnjo stable verzijo redni 3?

denis9 ::

Pozdravljnei nameravam kupiti nov telefon pa imam par vprašanj.

Je ta Top-One prodajalec vredo ?
Ko dobiš telefon a že vse dela ti ni treba česa slučajno sam nalagat ?
Ali deluje normalno na SLO omrežju ?
Na kakšen način plačate ?
Dobiš zraven polnilec ?
In še zadnje kateri telefon kupiti za 150€ ?

LP denis9

SumTingWong ::

A bi kdo spisal en vodič glede TopOne in redmi3, ter ga prilimal na začetno stran? Da se ga linka ko si kdo spet ne vzame časa. Ker tole je katastrofa kako so vsa vprašanja ista.

@Denis :

Da
Da
Da (manjka ena LTE frekvenca - B20 800Mhz, pogooglaj ali jo zelo zelo rabiš)
Paypal/visa (morda še kaj drugega?)
Da
Redmi3 je najboljši price/performance do 150€.

miko22 ::

Na katerih telefonim manjka LTE frekvenca? Meni na Mi4c dela čisto lepo.

modelno1 ::

AFAIK noben Xiaomi ne podpira LTE na 800 MHz (band 20).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

denis9 ::

@SumTingWong

Hvala za odgovore. torej tale telefon http://www.aliexpress.com/store/product...

a bi se splačal mal več plačat in kupit tega ? http://www.aliexpress.com/store/product...

Pa videl sem, da ni paypala med plačilnimi opcijam torej bom očitno mogel plačat z Viso.
««
7 / 374
»»