» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
198 / 374
»»

Veron ::

Madona, končno spravjo vn telefon, ki bi bil po mojem okusu Mi8SE, ampak zopet brez B20 LTE. Škoda

gregor ::

morda pa bo glabal verzija imela B20?

Veron ::

Upam.

Jirzy ::

Ko sem se vozil iz Ljubljane na Korosko sem moral vmes 1x-2x spremeniti frekvenco, ker je cez udarila radijska frekvenca.
Sicer offtopic, ampak mogoce ti pride pa prav. Ko sem imel sam se FM oddajnik v avtu, sem preprosto odsravfal anteno z strehe in mi je avtoradio se vedno lovil FM oddajnik, ostalih radiev pa ne :) Seveda pride to v postev samo, ce ne poslusas klasicnega radia.

firbec ::

ste me spomnili zdaj - iščem kvalitetno BT napravo za prostoročno telefoniranje v avtu - tisto, ki se zatakne v senčnik.
Predlaga kdo kaj iz prve roke, potrebujem samo za telefoniranje, ne potrebujem za glasbo. Da se dobro sliši, da sem dobro slišan in da ne prekinja.

Trismegistus ::

O Xiaomi mi A2 se spet govori, ena švicarska firma jih bo začela prodajati 8. avgusta: https://www.digitec.ch/de/s1/product/xi...
"LTE-Frequenzbänder 7 , 38 , 3 , 5 , 40 , 8 , 1 , 39 , 41 , 34" - glede na to, da ni nikjer omenjen B20, sem skeptik, da je že to to.
Bomo videli ... (in še malo počakali).

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

Veron je izjavil:

Madona, končno spravjo vn telefon, ki bi bil po mojem okusu Mi8SE, ampak zopet brez B20 LTE. Škoda

Isto, ampak glede frekvenc pa se nisem poglabljal. B20 za nas pomeni kaj?

Veron ::

LTE 800Mhz, najbolj uporabljena LTE frekvenca za A1 uporabnike. Torej slabši sprejem LTE, predvsem izven večjih mest.

jizzer ::

Veron je izjavil:

LTE 800Mhz, najbolj uporabljena LTE frekvenca za A1 uporabnike. Torej slabši sprejem LTE, predvsem izven večjih mest.

Hvala.

antiz ::

Skoraj leto dni od nakupa Mi 6, in v tem času brez težav z pomanjkanjem b20 frekvence. A1 in večino časa 4G. Za moje pojme je to zelo prenapihnjen faktor, kar se nakupa tiče.

buttcrack ::

odvisno kje živiš

DV_cam ::

Ali je mogoče kdo lastnik MI 6X telefona?
DV_cam

facepalm ::

kolega ga je narocil in ga dobi predvidoma naslednji teden. kolikor sem zasledil ima le china rom (global ne obstaja), zato bo potrebno takoj flashat eu rom.
frekvence so pa iste kot pri ostalih Xiaomijih. pac brez b20.

DV_cam ::

Super, se priporočam če bom imel težave pri flashanju eu roma.
DV_cam

skyline ::

Well, tašča rabi nov telefon - kje najceneje do Redmi 5A/6A, gold ali rose gold? 32/3 GB verzijo.

Hvala!

kanarin ::

Naslednji teden dobimo spet nove Xiaomi "igrače", tempo objavljanja novosti je postal res nor:

https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-redm...

Torej po tej logiki lahko julija pričakujemo Redmi Note 6 ?

kanarin ::

skyline je izjavil:

Well, tašča rabi nov telefon - kje najceneje do Redmi 5A/6A, gold ali rose gold? 32/3 GB verzijo.

Hvala!


Na GB ga trenutno dobiš za 82 €, samo to je za 16/2 GB različico. Sicer mi ni najbolj jasno zakaj bi nekdo iskal ravno v tem segmentu telefon s 32/3 GB (ali več).

Tomson ::

@skyline:
Tole naj raje vzame, dober deal, Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32GB Gold Global s kodo: 618GBcoupon24 iz 144€ na 121€ (s poštnino vred - EuPriorityLine), če ji malo večji zaslon ni prevelik, bo še bolj udoben za branje, sicer pa kot budget opcija omenjeni Redmi 5A za 82€ ...

@kanarin: očitno je dal Xiaomi v višjo prestavo, lol. V tem poslu je pač treba migat, če ne drugače je z novimi modeli ves čas prisoten v medijih, brezplačna reklama ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

scipascapa ::

Ni res Tomson, malo že pretiravajo......naj se umirijo, 1x letno je vrh glave.

Dimnik ::

A te moti? Pošlji jim dopis, da se ne strinjaš z njihovo prodajno politiko in naj ti ustrežejo

scipascapa ::

Ne moti, pač mnenje, ki ga na Slotechu ne smeš imeti.

facepalm ::

meni je super, da izdajajo 72 modelov na leto.
vecja izbira in zato vecja moznost, da zadanejo tocno to kar rabis za cim nizjo ceno. je pa potrebno naredit malo vec domace naloge, ko se odlocis, da bi kupil nov telefon

Dimnik ::

Točno tako, če bi izdali en nov telefon na leto, bi komaj vsake 4,5let izdali vsako serijo, glede na to koliko serij imajo....npr, prvo leto redmi, potem redmi note, mi, itd...

AgiZ ::

Za povprečnega uporabnika je ta tempo izdajanja novih telefonov naporen, ja. Vsi hočejo kupiti p/p, potem pa se ne morejo odločiti katerega bi pri poplavi telefonov. Ne pomaga tudi dejstvo, da so si vsi zelo podobni z parimi (dostikrat nepomembnimi) razlikami. Če pa si malo bolj entuziast in pregledaš ponudbo, pa je tak tempo dobrodošel.
Iz community vidika pa ta tempo ni ok, saj so telefoni že "stari" še preden se začne community dobro razvijat in izdajati kake dobre rome/dodatke. Dodatno je sitna tudi zaprtost gonilnikov, za nekatere se izdajo polovično, za vse pa z prevelikim zamikom po izdaji telefona, torej se tudi community razvoj zelo zamakne.

antonija ::

Za povprecnega uporabnika je cisto vseeno kaksna je frekveca. Povprecni uporabnik kupi telefon po nasvetu drugih, in ga uporablja dokler zdrzi. Taka je vecina uporbanikov, ki verjetno se v zivljenju ni brala review-ja za katerikoli telefon.

"Power" userji (narekovaji so tam z namenom), ki bi pa vedno radi imeli latest-and-greatest, pa postanejo nezadovoljni, ker je veliko dela s spremljanjem vseh modelov, spremljanjem splosnega mnenja ali je nek model kul, ali nudi ustrezen p/p, ali ima vse neuporabne igracke ki so trenutno v modi, itd.
Tem pa verjamem da je tezko, da ne omenjamo financnega bremena, ki ga tako lovljenje za "kul stilom" prinese s seboj, sploh ce je treba vsake 3 mesece kupit nov telefon. Potem je res bolje kupit apple za jurja, in imas vsaj eno leto mir, pa se glavni na vasi si (vsaj prvi mesec).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jb_j ::

GRT je izjavil:

Kdo ve za kakšen dober deal oz. še kakšno kodo za Xiaomi mi band 3 (global verzijo)
Tole sem ujel pa ne vem koliko je pristno in če bo brez kakšnih dodatnih stroškov?
https://www.gearbest.com/smart-watches/...
Kot sem prebral je to kitajska verzija, kjer so vsa obvestila na zapestnici v kitajskih znakih?



lih dons naroču (angleški,ruski in kitajski jezik)
redna cena 33EUR, dva paščka, dve zaščiti za ekran,
pa tista malenkost od davka in pregleda: davek okol 7EUR, pregled okol 5EUR.
https://www.aliexpress.com/item/In-stoc...

Tomson ::

scipascapa je izjavil:

Ni res Tomson, malo že pretiravajo......naj se umirijo, 1x letno je vrh glave.


Je čisto razumljivo, da večino moti masovno produciranje novih in novih modelov, ker je res težko slediti, a kot je že bilo omenjeno, večina tistih, ki jim je mar kaj kupijo vpraša za nasvet in tako ali tako kupijo dobro. Tudi sam mislim da bi lahko bilo nasplošno pri telefonih manj modelov, po drugi strani pa ta raznovrstnost in pestrost res poskrbita za vse potrebe in želje. Sicer pa je marketinška strategija Xiaomija izjemno pametna (preračunljiva). Zakaj bi zapravljali stotine miljonov za propagiranje izdelkov, kot npr. Samsung, če se lahko samo s predstavitvami novih in novih izdelkov in raznimi reviewi ves čas pojavljajo v medijih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

jb_j je izjavil:

GRT je izjavil:

Kdo ve za kakšen dober deal oz. še kakšno kodo za Xiaomi mi band 3 (global verzijo)
Tole sem ujel pa ne vem koliko je pristno in če bo brez kakšnih dodatnih stroškov?
https://www.gearbest.com/smart-watches/...
Kot sem prebral je to kitajska verzija, kjer so vsa obvestila na zapestnici v kitajskih znakih?



lih dons naroču (angleški,ruski in kitajski jezik)
redna cena 33EUR, dva paščka, dve zaščiti za ekran,
pa tista malenkost od davka in pregleda: davek okol 7EUR, pregled okol 5EUR.
https://www.aliexpress.com/item/In-stoc...

na GB jo imaš z email only akcijo za slabih 35$ s poštnino vred, in načeloma vedno brez davkarije, sicer ti pa povrnejo...

zila90 ::

Če pri pošiljki izberem pošiljanje iz Španije (Euro Business Parcel) sem oproščen carine in dodatnih stroškov?

kanarin ::

Dilema: Redmi 5 Plus ali Redmi Note 5 ? Seveda je slednji boljši, ampak a se res splača dati 44 € več (za 32/3 GB verzijo) - glede na trenutne cene na GB, R5 plus 121 € (akcija), RN5 165 €. Poznam razlike med obema, samo ne znam oceniti če dejansko RN5 upraviči tako razliko v ceni, predvsem iz vidika P/P. Zanima me predvsem glede kamere, trenutno imam Redmi 4 Prime, ki na tem področju kot vemo ravno ne blesti (milo rečeno). Zanima me ali na tem segmentu večja razlika med R4 Prime in R5+ ali med R5+ in RN5 ? Še nekaj, kako je po vaših izkušnjah izgledal prehod iz (precej) manjšega telefona na opazno večjega in težjega. Če zaključim - se trenutno sploh splača zamenjati R4 Prime z enim od teh modelov ?

borisk ::

Sam sem prešel iz RN3 na RN5 in je razlika enormna (zaslon, kamera). Če je kolikor tvoj telefon še kolikor toliko dober, bi počakal na že najavleni RN6 ali A2.

Veron ::

zila90 je izjavil:

Če pri pošiljki izberem pošiljanje iz Španije (Euro Business Parcel) sem oproščen carine in dodatnih stroškov?

Znotraj EU ni carine.

facepalm ::

@kanarin Redmi 5 plus ni neka bistvena nadgradnja napram tvojem r4 prime. oba imata sd625, kar je dandanes ze malce staro (ce kupujes novo).
tistih 44eur razlike ti prinesejo:
- bistveno boljsi SoC (futureproof)
- boljso kamero
- oreo out of the box
- bluetooth 5
- b20 (nisem siguren ce ga r5+ podpira)
nekako r5+ ni vreden upgradea napram r4prime.
rn5 pa je druga zgodba..

jaz bom upgradeal iz rn4x na rn5 pro predvidoma v dveh tednih. takrat ti lahko porocam kaksna je dejanska razlika v kameri in performanceu.

Ales ::

Veron je izjavil:

zila90 je izjavil:

Če pri pošiljki izberem pošiljanje iz Španije (Euro Business Parcel) sem oproščen carine in dodatnih stroškov?

Znotraj EU ni carine.

Precej kitajske robe je v carinskih skladiščih znotraj EU, kjer roba še ni ocarinjena in bo šele, ko se pošlje ven. Nekateri prodajalci s Kitajske mutijo s tem in spravljajo robo mimo carine do naslovnika. Drugi jo dejansko ocarinijo in šele potem pošljejo, pri nekaterih je to že zajeto v ceni, pri nekaterih ne. Nekateri garantirajo, da bodo strošek morebitnega carinjenja povrnili, če paket "ujamejo".

Vse živo skratka. Je treba kar paziti, kaj je v opisu izdelka.

MxxW5 ::

Naložil sem Resurrection Remix rom (RN4; mido). Hotel sem sicer naložiti LineageOS 15.1, ampak itak sta si sistema, takole na hitro pogledano, skoraj enaka.

Jebal sem se cel dan. In to zato, ker sploh ne poznam niti osnov Androida (tega sem se danes z grozo zavedel). Nimam kaj dosti pojma o tem, kaj je recovery ali kaj je boot in kako sistem sploh deluje. Nekako se mi približno sanja. Ker sem pač len, grem po poti najmanjšega odpora. Tuturial, klikni sem, klikni tja. V bistvu sem script kiddie :D. Malo na dolgo hočem povedati, da če bi si vzel čas in celo stvar preštudiral, se ne bi vsakič jebal s temi romi in bi dolgoročno prišparal čas in živce. Tako pa vsakič znova, z vsakim novim telefonom, trial and error. Se ne dam, izgleda.

Začelo se je tako, da sem hotel naložiti LOS, MindTheGapps in Magisk. Grem v TWRP (najprej seveda wipe), LOS in Gapps se normalno naložita, Magisk pa se noče, da ga jebeš (ERROR 1 ali ERROR 255). Probam vse, kar je mogoče (neko patchanje boot.img v Magisk managerju, eh saj se niti več ne spomnim). Po prečesavanju neta nekako ugotovim, da je problem TWRP. Naložim nek custom build za mido (twrp-3.2.1-mido-vendor-v4.img, ne spomnim se več, kje sem ga pobral). Stvar se popravi. Magisk se naloži, ampak sedaj se sistem ne boota več; po par sekundnem prikazovanju "MI" zaslona, se telefon restarta. Če bi ga pustil pri miru, bi se rebootal dokler ne bi pošla baterija.

Povse enako se dogaja z Resurrection Remixom.

Interesantno je sledeče: če naložim xiaomi.eu MIUI 9.5, ni z Magiskom nobenega problema. Le pri LOS/RR ima težave. Nekako pridem do bistva. Če hočeš na midota naložiti 8.1 rom, morajo biti rom, TWRP in Magisk vsi trije "treble" (karkoli že to pomeni). Staknem nekje custom verzijo Magiska 16.3 treble (Magisk-v16.3-mido-treble.zip).

Končno stvari padejo na svoje mesto. Naložim RR in MindTheGapps, grem v sistem inštaliram Magisk Manager, grem nazaj v TWRP, flasham Magisk Manager 16.3 (custom mido treble) in zadeva deluje.

RR je (izkušnja prvega dneva) super rom. Lep, uporaben, fin z nešteto možnosti customizacije. Je pa malce počasnejši od MIUI, predvsem odklepanje zaslona s fingerprintom je obupno počasno (če odkleneš telefon direktno s fingeprint readerjem, brez da bi prej s tipko power prišel v lock screen). Ostalo se zdi kul.

dexterboy ::

Brawo za trud!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

renofkinja ::

kako v praksi zgleda da banggood placa stroske carine?

kumer ::

Kje se dobi najceneje redmi note 5?
Hvala
Lp

facepalm ::

skoraj da na amazonu, ce imas to moznost:)
malo preletavam cene (brez kaksnih kod) in je črn rn5 4/64gb okoli 200eur.
na amazon.it bi me prišel 210eur (amazon prime) s tem da ni davka, je garancija in dostava v parih dnevih,
fizično pa bi ga lahko kupil takoj jutri za 240eur v mediaworldu (ita).

sam sem ga naročil pri gearbestu za 170eur. s kodo in zlate barve. če nebi imel 45usd dobroimetja, bi verjetno naročil pri amazonu.

tako da definitivno počakaj na kakšno kodo pri gearbestu/aliexpresu/banggodu in boš dobil za okoli 160 - 170eur 4/64gb model.
se pa opazi, da se xiaomi širi v evropo in se že sedaj dobi nekatere telefone v EU po prebavljivi ceni.

Tomson ::

@kumer:
najceneje trenutno na Goldway za 139€ (+20€ za DHL), dostava do 10dni ...

EDIT: Tale na Goldway oz. na MiGlobalStore bo Global z Band20 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

w4nkst4 ::

se še kje da dobiti mi3, mi4 ali mi5?

kumer ::

Tomson je izjavil:

@kumer:
najceneje trenutno na Goldway za 139€ (+20€ za DHL), dostava do 10dni ...

EDIT: Tale na Goldway oz. na MiGlobalStore bo Global z Band20 ...


Hvala, za Telemach je bolje če imam B20?
Vsi tel imajo US kabel, torej moram še nabavit EU adapter?
Kaj je bolje, miglobal ali hk goldway?
Lp

Tomson ::

Drži, Telemach ima večino LTE postaj na B20:800MHz. MiGlobal, Goldway, oba ok, na Goldway lahko še uporabiš kodo: GW-EUsupport, za zaščitno steklo in etui ...

"We will send the correct Plug Adapter that suitable for the country in the shipping address"
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

free_k_shot ::

Živjo, mene pa zanima sledeče:
trenutno imam note 3 (ja, eni smo že za cajtom). Sicer je telefon delujoč. Ima custom rom, vendar pa ga starost že malo daje.

Zdaj grem v nakup novega. Katerega bi vzeli vi?
Odločam se med, Xiaomi mi8 ali note 8. Oba sta super telefona, s tem da je mi8 novejši in malo procesorsko in camera močnejši. Odločitev je težka saj sem nekako navajen na nota, ampak opažam da pisala ne uporabljam več prav pogosto. Pa vendar me mika ker mi note 3 drži že 4leta skoraj bp.

lp

SumTingWong ::

Note 8? Note 3? Samsung, Xiaomi?

klinker ::

free_k_shot je izjavil:

Živjo, mene pa zanima sledeče:
trenutno imam note 3 (ja, eni smo že za cajtom). Sicer je telefon delujoč. Ima custom rom, vendar pa ga starost že malo daje.

Zdaj grem v nakup novega. Katerega bi vzeli vi?
Odločam se med, Xiaomi mi8 ali note 8. Oba sta super telefona, s tem da je mi8 novejši in malo procesorsko in camera močnejši. Odločitev je težka saj sem nekako navajen na nota, ampak opažam da pisala ne uporabljam več prav pogosto. Pa vendar me mika ker mi note 3 drži že 4leta skoraj bp.

lp


Kamere Mi8 sigurno nima boljse od Note8. Ce pisala ne rabis, glej 8+ ali 9+, slednji ima boljso kamero od 8ke in boljsi chipset. 500eur za kitajca, ne vem no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jb_j ::

mi band 3, ima že kdo na testu tu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

facepalm ::

free_k_shot je izjavil:

Živjo, mene pa zanima sledeče:
trenutno imam note 3 (ja, eni smo že za cajtom). Sicer je telefon delujoč. Ima custom rom, vendar pa ga starost že malo daje.

Zdaj grem v nakup novega. Katerega bi vzeli vi?
Odločam se med, Xiaomi mi8 ali note 8. Oba sta super telefona, s tem da je mi8 novejši in malo procesorsko in camera močnejši. Odločitev je težka saj sem nekako navajen na nota, ampak opažam da pisala ne uporabljam več prav pogosto. Pa vendar me mika ker mi note 3 drži že 4leta skoraj bp.

lp


dejansko je odvisno kaj zelis od telefona. ce ti je kamera prioriteta, bo Samsung verjetno boljsa odlocitev. Mi8 (sploh EE) pa je boljsi v performanceu in raznih bonbonckih. cene so med 500 in 600eur, kar ni malo za Xiaomi, je pa se vedno cenejsi od iphonaX in Samsunga S(koliko ze?).
Xiaomija ne moremo vec gledat, kot na "kitajcka" saj so zaceli s prodajo po EU. Torej jih lahko tukaj kupimo in tukaj uveljavljamo garancijo.

Tomson ::

@jb_j: Tale review je kar na mestu npr., dokler ne bo osebnih izkušenj soforumašev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klinker ::

facepalm je izjavil:

free_k_shot je izjavil:

Živjo, mene pa zanima sledeče:
trenutno imam note 3 (ja, eni smo že za cajtom). Sicer je telefon delujoč. Ima custom rom, vendar pa ga starost že malo daje.

Zdaj grem v nakup novega. Katerega bi vzeli vi?
Odločam se med, Xiaomi mi8 ali note 8. Oba sta super telefona, s tem da je mi8 novejši in malo procesorsko in camera močnejši. Odločitev je težka saj sem nekako navajen na nota, ampak opažam da pisala ne uporabljam več prav pogosto. Pa vendar me mika ker mi note 3 drži že 4leta skoraj bp.

lp


dejansko je odvisno kaj zelis od telefona. ce ti je kamera prioriteta, bo Samsung verjetno boljsa odlocitev. Mi8 (sploh EE) pa je boljsi v performanceu in raznih bonbonckih. cene so med 500 in 600eur, kar ni malo za Xiaomi, je pa se vedno cenejsi od iphonaX in Samsunga S(koliko ze?).
Xiaomija ne moremo vec gledat, kot na "kitajcka" saj so zaceli s prodajo po EU. Torej jih lahko tukaj kupimo in tukaj uveljavljamo garancijo.


Cena je z razlogom nizja ;)
««
198 / 374
»»