» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
190 / 374
»»

Ijus ::

gsmarena. tam daj compare.

ivanuscha ::

vezalke je izjavil:

Ma ne morem se odločiti med mix 2 in A1. Razlike je cca. 200€.


Vzemi Note 5 Global.

dexterboy ::

Ali je razlike 200€ ali pa je razlika ta, da pri dražjem dobiš za ta denar dva telefona?

@Tomson, tele slike, ki si jih objavil, so pa TOP! Mislim kvaliteta slik. Pri takšni kvaliteti pa res začneš razmišljati o tem, da ne nosiš vsakič foun in fotkič s seboj :)

btw, off topic; flaše, kjer imaš pluto zamašek, položi v ležeči položaj, pa vsakih 6 mesecev jih obračaj za 180 stopinj :) Da se ti zamašek ne zdrobi, ko boš odpiral flašo ob hčerkinem 18 letu starosti ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

ko se pluta posuši, prepušča zrak, ko prepušča zrak, se vino pokvari, zato daj v ležeč položaj. Dokler je pluta mokra, dihta ;)

Peter18 ::

Koda za Xiaomi stvari na mimovrste se nanaša le na ure in telefone. Koda je: XIAOMI10

gregor ::

kanarin ::

Jaz v teh člankim vidim omenjen predvsem MI8, skoraj nič pa MI7. Torej bodo kar preskočili eno cifro in dejansko predstavil samo Mi 8 ?

V bistvu mene ti Xiaomi flagship telefoni niti ne zanimajo kaj dosti (vsaj iz vidika lastnega nakupa), mislim da je podobno pri večini ostalih na tem forumu - torej da velika večina išče predvsem ugodne nakupe v segmentu do nekje 200 €. Vem, da je na flagshipih vse malo boljše in hitrejše ampak za take cene dobiš 2-3 povsem spodobna mid-range telefona. Oz če pove povem drugače - če kupiš midrange telefon ga lahko čez kako leto zamenjaš z novim (ki bo imel podobne specifikacije kot starejši flagshipi) pa še vedno boš manj porabil. Ne predstavljam pa si da bi flagshipa menjaval tako pogosto (pa ne glede na to ali si finančno to lahko privoščim ali ne).

Mare3 ::

Jaz na to gledam predvsem iz vidika, kaj če se mi razbije in za kaj sploh uporabljam telefon. Hitro pridem do zaključka da je za moje zahteve do 200€ čisto zadosti. Mojega Redmi note 5 4gb so danes poslali iz Honorbuy, me zanima koliko časa bo trajalo glede na to da naj bi imeli skladišče v Sloveniji.

dominuspro ::

Kje najceneje do belega mi mix 2s? Koda od Tomsona na GB več ne dela, na BG pa ni belega...
LP

SumTingWong ::

Končno! OP6 je super, cena je super, zdaj pa da še vidimo kaj pri Xiaomiju ponudijo. Če bo res indisplay fingerprint ... *drooling*

Mi8 naj bi poimenovali, ker bo letos ravno 8 let odkar Xiaomi obstaja.

@dominuspro: predvidevam, da tukaj (475€) -> https://www.aliexpress.com/item/-/32859...

Kebo ::

SumTingWong je izjavil:

Končno! OP6 je super, cena je super, zdaj pa da še vidimo kaj pri Xiaomiju ponudijo. Če bo res indisplay fingerprint ... *drooling*

Mi8 naj bi poimenovali, ker bo letos ravno 8 let odkar Xiaomi obstaja.

@dominuspro: predvidevam, da tukaj (475€) -> https://www.aliexpress.com/item/-/32859...


No ja, OP6 ni lih nek presežek, cena je pa vsako leto bližje samsung S liniji. za 620€ se že dobi S9, pa je boljši telefon IMHO.

BivšiUser2 ::

Nekaj berem o updejtu A1 na 8.1, da so že neki ROMi dosegljivi. Je kaj na tem?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SumTingWong ::

Kebo je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Končno! OP6 je super, cena je super, zdaj pa da še vidimo kaj pri Xiaomiju ponudijo. Če bo res indisplay fingerprint ... *drooling*

Mi8 naj bi poimenovali, ker bo letos ravno 8 let odkar Xiaomi obstaja.

@dominuspro: predvidevam, da tukaj (475€) -> https://www.aliexpress.com/item/-/32859...


No ja, OP6 ni lih nek presežek, cena je pa vsako leto bližje samsung S liniji. za 620€ se že dobi S9, pa je boljši telefon IMHO.


Ne hvala :) Z OP5 sem vsaj 2x bolj zadovoljen, kot sem bil s katerimkoli Samsungom.

Sicer je res, da OP6 napram OP5 ni nek presežek, ampak je pa lepa posodobitev. Počakal bom še na Mi8, potem pa da vidimo kateri kamp ponuja boljše p/p.

vezalke ::

ivanuscha je izjavil:

vezalke je izjavil:

Ma ne morem se odločiti med mix 2 in A1. Razlike je cca. 200€.


Vzemi Note 5 Global.


A je to taprav?

kanarin ::

Samo nekaj me res zanima - zdaj ko pride ven ta Mi7 oz Mi8, kaj to pomeni za Xiaomi flagship linijo - da je potem Mi Mix2s kar naenkrat zastarel oz na nižjem nivoju ? Ali pa bo razlika samo v nekih (za marsikoga nepomembnih) detajlih ? Xiaomiju je v zadnjem času namreč res kar težko slediti, saj bruhajo nove modele kar po tekočem traku...

kanarin ::

vezalke je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

vezalke je izjavil:

Ma ne morem se odločiti med mix 2 in A1. Razlike je cca. 200€.


Vzemi Note 5 Global.


A je to taprav?


Ni pravi, to je Redmi 5 Plus (saj piše). . Btw. tak telefon se je pred kratkim na GB dalo dobiti za borih 120 € (ok , resda model s 3GB/32GB pa vendarle).

Mimovrste nima še na voljo Note 5 Global. Na GB ga dobiš trenutno za 165 €.

vezalke ::

kanarin je izjavil:

vezalke je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

vezalke je izjavil:

Ma ne morem se odločiti med mix 2 in A1. Razlike je cca. 200€.


Vzemi Note 5 Global.


A je to taprav?


Ni pravi, to je Redmi 5 Plus (saj piše). . Btw. tak telefon se je pred kratkim na GB dalo dobiti za borih 120 € (ok , resda model s 3GB/32GB pa vendarle).

Mimovrste nima še na voljo Note 5 Global. Na GB ga dobiš trenutno za 165 €.


My bad. Nisem imal dovolj časa, da vse preberem. Nekje sem zasledil, da se v Indiji tako imenuje, zato sem sklepal, da gre za ta model.

Tomson ::

dexterboy je izjavil:


@Tomson, tele slike, ki si jih objavil, so pa TOP! Mislim kvaliteta slik. Pri takšni kvaliteti pa res začneš razmišljati o tem, da ne nosiš vsakič foun in fotkič s seboj :)

btw, off topic; flaše, kjer imaš pluto zamašek, položi v ležeči položaj, pa vsakih 6 mesecev jih obračaj za 180 stopinj :) Da se ti zamašek ne zdrobi, ko boš odpiral flašo ob hčerkinem 18 letu starosti ;)


Jup, se strinjam, sem tudi sam pozitivno presenečen nad kvaliteto fotografij in videa pri Mi Mix 2S, nisem pričakoval takšnega napredka, res bravo Xiaomi, je sedaj kar v koraku z najbolšimi na tem področju.

Hehe, za steklenice pa mi je jasno, a so že toliko let tam gori, da je verjetno že itak prepozno. So bolj za okras! ;((

dominuspro je izjavil:

Kje najceneje do belega mi mix 2s? Koda od Tomsona na GB več ne dela, na BG pa ni belega...
LP


Mi Mix 2S v beli barvi je kar ugodno na MiGlobalStore za 456€ a je poštnina kar zasoljenih 36€, skupno 492€. Na Goldwayu je 465€, s poštnino 487€, na Gearbest pa 452€ s poštnino vred, a dober teden daljšo dostavo (se izbere EU PriorityLine ali BelgiumRegistered) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dominuspro ::

Hvala vam, sem naročil na GB...

w4nkst4 ::

mi a1 se mi restarta ko ga dam filat...ma se kdo ta problem?

Killermode ::

Killermode je izjavil:

profii je izjavil:

@Killermode, tvoj telefon se že premika?
Moj naročen prejšni teden, sem dobil šele včeraj UPS tracking od kitajca proti londonu, vendar še ni bil prevzet...

moj telefon je bil prevzet v londonu danes
Delivered On:

Monday, 2018/05/21 at 8:39
Vendar ga še DHL ni prevzel, da ga bi poslali proti Slo.

Update: DHL je prevzel moj redmi note 5 in je na poti proti SLO.
Predviden čas dostave: Jutri tekom dneva. :)

Dimnik ::

Ja iz anglije ko prevzame dhl, je drugi dan pri tebi.....jaz sem v nedeljo naročil note5 pri goldway, pa je včeraj že poslan z ups v anglijo, tako da pričakujem naslednji torek dostavo...

nsa_ag3nt ::

Tomson
Daj še kakšno nočno sliko posnami.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Egidij88 ::

Xiaomi Mi A2(6X) je na Aliexpress in stock kot kaže? 300$ za 4/64GB.

Tomson ::

@nsa_ag3nt: Ok ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Miami_T ::

Egidij88 je izjavil:

Xiaomi Mi A2(6X) je na Aliexpress in stock kot kaže? 300$ za 4/64GB.

Mi A2 ne, 6X pa ja. 6X nima vseh LTE frekvenc, OS pa je MIUI in ne stock Google android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miami_T ()

Egidij88 ::

Aha, hvala. A2 torej, to se čaka. SD 660, 4/6GB, Android One, cca. 250€... težko se kaj primerja s tem.

borisk ::

samo se boš načakal še. Redmi note 5 je bil predstavljen že nekaj mesecev nazaj, pa je že vedno težko dobavljiv.

gregor ::

Se opravičujem. Vem, da je že bilo veliko na to temo napisano.
Torej, kje se dobi najceneje redmi note 5, kitajska verzija z boljšo kamero..., global ver.

Je morda to ta telefon:

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Se dobi še kje ceneje?

Hvala

LP

Tomson ::

Imaš nekaj dobrih opcij, Goldway s poštnino (DHL) vred 187€ (dober teden dostava), MiGlobalStore s poštnino za 183€ (dober teden dostava) in če se ne mudi, Gearbest s poštnino (PriorityLineEU) za 170€ (2-3 tedne dostava), če je pa opcija v modri barvi pa s kodo: GBsale226 za 162€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tako kot je tomson napisal, edino z gearbest ne boš dobil v 2-3tednih, ker ga bodo poslali komaj med 28maj in 9juni, se pravi najmanj mesec dni čakanja....

profii ::

Killermode je izjavil:

Killermode je izjavil:

profii je izjavil:

@Killermode, tvoj telefon se že premika?
Moj naročen prejšni teden, sem dobil šele včeraj UPS tracking od kitajca proti londonu, vendar še ni bil prevzet...

moj telefon je bil prevzet v londonu danes
Delivered On:

Monday, 2018/05/21 at 8:39
Vendar ga še DHL ni prevzel, da ga bi poslali proti Slo.

Update: DHL je prevzel moj redmi note 5 in je na poti proti SLO.
Predviden čas dostave: Jutri tekom dneva. :)


Kdaj pa si naročil?

Moj je bil naročen 16.5.2018 in je še vedno v riževi deželi.

Dimnik ::

Profii, kje si ga naročil...poglej pod sporočila od prodajalca. Jaz sem naročil 20.5 pri goldway in že imam ups sledilno, dobil danes, gre pa 6kom skupaj za anglijo...

Killermode ::

profii je izjavil:


Kdaj pa si naročil?

Moj je bil naročen 16.5.2018 in je še vedno v riževi deželi.

14.5.2018 okoli enajstih zvečer.
Po njihovem času:
Order time & date: 06:45 May. 15 2018
Trenutno DHL kaže, da je na poti iz Lj proti meni s kurirjem, za kar sem tudi prejel SMS.

profii ::

Naročen pri Mi Global Store, link: https://www.aliexpress.com/store/produc...

Pri mojem:
Order time & date: 23:51 May. 15 2018

Je pa res da sem uzel Nilkin case bundle, mogoče zaradi tega zamuda, ali pa ravno zgrešil odpremo....

18/05/17 20:45 so sprocesirali naročilo
18/05/21 03:25 prva UPS Sledilna - trenutno: Departure scan, HK

Dimnik ::

Ja odvisno katere dni odpošiljajo, za goldway vem, da v pon, tor in pet...

Killermode ::

Dimnik je izjavil:

Ja odvisno katere dni odpošiljajo, za goldway vem, da v pon, tor in pet...

Mi global pošilja iste dni. Pon,tor,pet.

gregor ::

Tomson je izjavil:

Imaš nekaj dobrih opcij, Goldway s poštnino (DHL) vred 187€ (dober teden dostava), MiGlobalStore s poštnino za 183€ (dober teden dostava) in če se ne mudi, Gearbest s poštnino (PriorityLineEU) za 170€ (2-3 tedne dostava), če je pa opcija v modri barvi pa s kodo: GBsale226 za 162€ ...


Hvala za odgovor, linke :)

comabanana ::

Posodobil sem punci A1 z RN5 Global, naročil sem preko HonorBuy iz EU skladišča, 170€ + 15€ DHL - 2 dni dostava.
Kamera napram A1 je bistveno izboljšana, slike v temnejši svetlobi so za razred boljše, prav tako HDR procesiranje in portretno zaznavanje robov. Videa še nisem testiral.
Odzivnost je hitra, se pozna novejši soc, tudi "heavy multitasking" požrešnih aplikacij ni problem, lag-a nikakor ni!
Dizajn je odličen, aparat lepo sede v roko, minimalen rob in 18:9 razmerje zaslona deluje Premium.
Minusi, micro usb!! priložen je počasen polnilec, sam ga polnim z Aukey QC 3.0, čisto se napolni v uri in pol.
MIUI, čisto subjektivno ampak Android One na A1 je deal-maker oz. največja dodana vrednost! MIUI 9 deluje v tem času vizualno zastarelo, upam da bo MIUI 10 to spremenil! Zaenkrat je kombinacija z Novo Launcher zame najboljša rešitev.

kanarin ::

No, končno mnenje nekoga , ki je dejansko že prejel RN 5. Obstaja še kdo ? Samo pa me res zanima v čem je dejansko "dodana vrednost" čistega androida. Po logiki bi ravno andorid preobleka (kot je MIUI) morale prinesti to dodano vrednost oz dodatne funkcionalnosti, v primerjavi z golim androidom. Meni MIUI tudi ni najbolj všeč (vsaj v primerjavi s Samsungovo preobleko - mogoče je to stvar dolgoletne navade), samo kaj pa ima več oz boljšega osnovni Android ? Še posebej če trdiš, da ni opaziti nobenega laga na telefonu (res tekoče delovanja pa naj bi bila bistvena prednost Android One).

@comabanana bt. kakšen pa je bil dejanski razlog , da si posodobil A1 - namreč ne gre ne za zastarel ne za slab telefon (tudi kar se tiče kamere).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Mare3 ::

Evo jaz sem tudi včeraj dobil Redmi Note 5 4Gb verzijo iz Honorbuy. Občutek ko držiš telefon v roki je vrhunski, za marsikoga bo verjetno prevelik tako, da se najprej prepričajte predno ga vzamete. Nasploh odličen telefon, moti me seveda ta grd zaobljen ekran, tako da se bo potrebno sprijazniti, da je to danes v modi. Kamera odlična, prstni odtis zaznava brez problema in zelo hitro, pozna se 4gb ram-a ker vse odpira bliskovito. Pogrešam pa aplikacijo za zamenjavo teme, so jo dali ven ali jo samo jaz ne najdem??

Dimnik ::

Mare3 je izjavil:

Evo jaz sem tudi včeraj dobil Redmi Note 5 4Gb verzijo iz Honorbuy. Občutek ko držiš telefon v roki je vrhunski, za marsikoga bo verjetno prevelik tako, da se najprej prepričajte predno ga vzamete. Nasploh odličen telefon, moti me seveda ta grd zaobljen ekran, tako da se bo potrebno sprijazniti, da je to danes v modi. Kamera odlična, prstni odtis zaznava brez problema in zelo hitro, pozna se 4gb ram-a ker vse odpira bliskovito. Pogrešam pa aplikacijo za zamenjavo teme, so jo dali ven ali jo samo jaz ne najdem??


Prstni odtis deluje na vsem xiaomijih hitro in zanesljivo...ja teme pa več ne gredo od zadnjih posodobitev zaenkrat, zaradi nekega zakona...

jizzer ::

Ta RN5 je prav "fleten" ampak kaj ko nima USB-C porta :| Po možnosti še ga nabavim, če mi kateri od vaju potrdi, da ga sploh ne pogreša :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

facepalm ::

zakaj bi pogresal usb-c port?:)

@mare3, se ti da kaj poslikat z rn5 in objavit slike?
me res zanima point n shoot kvaliteta slik. reviewerjem ne verjamem vedno:)

Mare3 ::

Jaz tudi ne pogrešam usb-c port. Glede slik ti bom težko pomagal, ker nisem nek profi v slikanju. Lahko ti pa slikam pa oceniš sam.

darkolord ::

comabanana je izjavil:

MIUI, čisto subjektivno ampak Android One na A1 je deal-maker oz. največja dodana vrednost!
Hm, jaz sem tudi tako mislil, preden sem nabavil A1. Prej sem imel 4X.

MIUI se mi zdi povečini precej, PRECEJ bolj dodelan in uporabniku prijazen kot stock Oreo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

facepalm ::

@mare3 se boljse, ce nisi profi saj me zanima kaksne so slike po defaultu:)

MxxW5 ::

kanarin je izjavil:

No, končno mnenje nekoga , ki je dejansko že prejel RN 5. Obstaja še kdo ? Samo pa me res zanima v čem je dejansko "dodana vrednost" čistega androida. Po logiki bi ravno andorid preobleka (kot je MIUI) morale prinesti to dodano vrednost oz dodatne funkcionalnosti, v primerjavi z golim androidom. Meni MIUI tudi ni najbolj všeč (vsaj v primerjavi s Samsungovo preobleko - mogoče je to stvar dolgoletne navade), samo kaj pa ima več oz boljšega osnovni Android ? Še posebej če trdiš, da ni opaziti nobenega laga na telefonu (res tekoče delovanja pa naj bi bila bistvena prednost Android One).



MIUI zame ni dealbreaker in se da z njim živeti. Ne bi sedaj pisal reviewa celega sistema, ampak končna ugotovitev je ta, da MIUI v primerjavi s stock Androidom ne prinese ničesar, odnese pa tisto, kar je v Androidu najboljše - sistem notifikacij. Sicer se da zadevo naštimati, da za silo deluje, ampak je še vedno kilometre za stockom.

Evo, subjektivno mnenje. Veš, kaj je zame MIUI? Kot bi nekdo pogledal Windows 10 in bi rekel: "Ok, tole je že v redu, ampak jaz hočem, da deluje in izgleda kot Windows XP!" In bi nato vrgel ogromne resurse v predelovanje desetke, da bi izgledala in se obnašala kot XP. In to je MIUI v primerjavi s stock Androidom. Ni zanič, je pa mnogo slabše, kot bi lahko bilo, predvsem pa gre za nesmiselno početje in nesmiseln operacijski sistem, ki nima nobenega razloga za obstoj.

Mare3 ::

facepalm je izjavil:

@mare3 se boljse, ce nisi profi saj me zanima kaksne so slike po defaultu:)


Dobiš par slik malo kasneje, trenutno sem v službi pa ti pošljem ko bom imel čas.

jizzer ::

@epecar in @Mare3
Mogoče zaradi quick charga in bolj convinient načina samega priklapljanja? Sem se kar navadil nanj in vedno ko priklapljam tablico z mUSB, prvo popizdim zaradi priklapljanja potem pa ko čez noč še vedno ni polna ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()
««
190 / 374
»»