» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
184 / 374
»»

musicfreak ::

a se komu sanja kako odstranit nek menu na namizju androida? ob strani imam nek polkrog, ki ga lahko premikam samo dol in gor, ce kliknem na njega pa se mi odpre samo moznost v tem meniju screenshot, lock, screen off in split screen.

nsa_ag3nt ::

GRT je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

kommdata/mobitrgovina kot kaže opis na strani prodaja china verzijo in ne global (4G samo 900 in 1800 Mhz od Slo frekvenc, 800 Mhz manjka)

Xiaomi Redmi Note 5A
https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...

Xiaomi Redmi 5A
https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...

Ali je opis napačen ?

Opis je napačen. Če bi prebral nekaj postov nazaj sem to že pisal.

Sem sedaj pogledal tvoja sporočila in nisem našel...

Razen če iz https://slo-tech.com/forum/t670401/p589... sklepaš za vse ostale modele.

Torej so vsi aparati na mobitrgovina global verzija, kot npr. https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi... (in opis za china verzijo) ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

nsa_ag3nt ::

Kajti npr. za mi a1 je opis na strani točen https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi... .
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

MrStein ::

andro42 je izjavil:

Prejel Xiaomi Mi A1, skupaj s poštnino 165€. Dobil sem ga v 5 dnevih iz skladišča " G-W-4" (Poljska). Telefon se je nadgradil na Android 8.0 z varnostnimi popravki.

Kdaj pride 8.1 za Android One telefone?

... predvidevam, da se bo upočasnjevanje in zatikanje pojavilo dosti kasneje, kot pri miui verziji OS-a.

Kako upočasnjevanje? To je ja lažna propaganda! (trdijo eni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Tale MI A1 se mi zdi kar mikaven, še posebej po tej trenutni ceni 147€. Predvideva, da je cena padla, ker se počasni najavlja že njegov naslednik, pa ker nima tega modernega (skoraj) celozaslonskega ekrana kot npr. Redmi 5 modeli. Mene zanima predvsem ta pure Android OS (nimam še izkušenj) kaj je po vašem bistvena prednost pred MIUI oz ostalimi znanimi Android preoblekami (predvsem od Samsunga) ? To , da dobiš zadnjo verzijo Androida in naj bi (vsaj v teoriji) vse delovalo malo bolj tekoče štekam, zanima me bolj ali manjka kakšna res uporabno funkcionalnost iz teh ostalih preoblek.

Druga stvar , ki me zanima je kamera. Sam za primerjavo najraje uporabljam GSMArena Photo Compare Tool - žal novega Note 5 Pro še nimajo za primerjavo, ampak tale A1 kot vidim mirno poseka že moj (midrange !) Samsung A5 2016, kaj šele Redmi 5 (Plus). Meni se zdi kamera za ta cenovni rang naravnost fantastična - kaj porečete (najbolj me zanimajo dejasnke izkušnje lastnikov tega modela) ?

GRT ::

nsa_ag3nt je izjavil:

GRT je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

kommdata/mobitrgovina kot kaže opis na strani prodaja china verzijo in ne global (4G samo 900 in 1800 Mhz od Slo frekvenc, 800 Mhz manjka)

Xiaomi Redmi Note 5A
https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...

Xiaomi Redmi 5A
https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi...

Ali je opis napačen ?

Opis je napačen. Če bi prebral nekaj postov nazaj sem to že pisal.

Sem sedaj pogledal tvoja sporočila in nisem našel...

Razen če iz https://slo-tech.com/forum/t670401/p589... sklepaš za vse ostale modele.

Torej so vsi aparati na mobitrgovina global verzija, kot npr. https://mobitrgovina.com/izdelek/xiaomi... (in opis za china verzijo) ?

Ja mislim, da je dovolj natančno napisano.
Kot pa sem tudi že predlagal, sploh ne vem kaj tukaj preko foruma sprašujete? Pokličte v trgovino pa vam bodo razložili z prve roke. Halo.

Tomson ::

kanarin je izjavil:

Druga stvar , ki me zanima je kamera. Sam za primerjavo najraje uporabljam GSMArena Photo Compare Tool - žal novega Note 5 Pro še nimajo za primerjavo, ampak tale A1 kot vidim mirno poseka že moj (midrange !) Samsung A5 2016, kaj šele Redmi 5 (Plus). Meni se zdi kamera za ta cenovni rang naravnost fantastična - kaj porečete (najbolj me zanimajo dejasnke izkušnje lastnikov tega modela) ?


Sam sem bil kar zadovoljen s fotografijami, nisem sicer ultra zahteven glede kvalitete, hitro pa tudi nisem zadovoljen. V dobrih svetlobnih pogojih so fotografije odlične, mislim da večina uporabnikov več ne potrebuje, v slabših svetlobnih pogojih, jasno, kot je za cenovni rang pričakovano, kvaliteta slik nekoliko pade, a še vedno povsem ok, pač malo več šuma, manj detajlov, overall precej ok, za to ceno super ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomy5 ::

kanarin je izjavil:

Tale MI A1 se mi zdi kar mikaven, še posebej po tej trenutni ceni 147€. Predvideva, da je cena padla, ker se počasni najavlja že njegov naslednik, pa ker nima tega modernega (skoraj) celozaslonskega ekrana kot npr. Redmi 5 modeli. Mene zanima predvsem ta pure Android OS (nimam še izkušenj) kaj je po vašem bistvena prednost pred MIUI oz ostalimi znanimi Android preoblekami (predvsem od Samsunga) ? To , da dobiš zadnjo verzijo Androida in naj bi (vsaj v teoriji) vse delovalo malo bolj tekoče štekam, zanima me bolj ali manjka kakšna res uporabno funkcionalnost iz teh ostalih preoblek.

Druga stvar , ki me zanima je kamera. Sam za primerjavo najraje uporabljam GSMArena Photo Compare Tool - žal novega Note 5 Pro še nimajo za primerjavo, ampak tale A1 kot vidim mirno poseka že moj (midrange !) Samsung A5 2016, kaj šele Redmi 5 (Plus). Meni se zdi kamera za ta cenovni rang naravnost fantastična - kaj porečete (najbolj me zanimajo dejasnke izkušnje lastnikov tega modela) ?


Sem videl Galaxy S7, se pravi 2 generaciji star Samsung in A1 slikce in ima stari Samsung še vedno za ali dva razreda boljšo sliko pri OK svetlobi.

Tomson ::

Verjamem, a Galaxy S7 je kljub vsemu flagship Samsung telefon, ki ima še danes ceno blizu 400€, Mi A1 pa 147€, seveda je razlika, a fotografije na Mi A1 so daleč od slabih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andro42 ::

MrStein je izjavil:


Kdaj pride 8.1 za Android One telefone?

Ni še znano, je pa debata o tem.

MrStein je izjavil:


Kako upočasnjevanje? To je ja lažna propaganda! (trdijo eni)

Ne vem sicer kako je pri zadnjih modelih, ampak Redmi 3 (MIUI) sedaj kar lepo šteka in je treba na pol leta narediti factory reset, ali pa se navaditi na počasno odpiranje aplikacij.
Močno spremenjeni androidi so nagnjeni k postopoma počasnejši odzivnosti. Dober primer je Touchwiz. Zato imam raje stock android,
če imam izbiro.

tomy5 ::

Bolj 3xx je Galaxy, če si pri operaterju pa 2xx. Raje dajmo povsod točne info, ne samo za GB.

andro42 ::

tomy5 je izjavil:


Sem videl Galaxy S7, se pravi 2 generaciji star Samsung in A1 slikce in ima stari Samsung še vedno za ali dva razreda boljšo sliko pri OK svetlobi.

Pri OK svetlobi ni drastične razlike, pri slabi svetlobi je pa S7 boljši. A ne za toliko, kolikor je razlike v ceni. Mi je pa všeč 2xzoom na A1, če prav razumem preko druge kamere. Če bom imel kaj časa, bom za vikend malo primerjal.

kanarin ::

tomy5 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Tale MI A1 se mi zdi kar mikaven, še posebej po tej trenutni ceni 147€. Predvideva, da je cena padla, ker se počasni najavlja že njegov naslednik, pa ker nima tega modernega (skoraj) celozaslonskega ekrana kot npr. Redmi 5 modeli. Mene zanima predvsem ta pure Android OS (nimam še izkušenj) kaj je po vašem bistvena prednost pred MIUI oz ostalimi znanimi Android preoblekami (predvsem od Samsunga) ? To , da dobiš zadnjo verzijo Androida in naj bi (vsaj v teoriji) vse delovalo malo bolj tekoče štekam, zanima me bolj ali manjka kakšna res uporabno funkcionalnost iz teh ostalih preoblek.

Druga stvar , ki me zanima je kamera. Sam za primerjavo najraje uporabljam GSMArena Photo Compare Tool - žal novega Note 5 Pro še nimajo za primerjavo, ampak tale A1 kot vidim mirno poseka že moj (midrange !) Samsung A5 2016, kaj šele Redmi 5 (Plus). Meni se zdi kamera za ta cenovni rang naravnost fantastična - kaj porečete (najbolj me zanimajo dejasnke izkušnje lastnikov tega modela) ?


Sem videl Galaxy S7, se pravi 2 generaciji star Samsung in A1 slikce in ima stari Samsung še vedno za ali dva razreda boljšo sliko pri OK svetlobi.


Kot najprej primerjava Samsung S7 (čeprav je 2 leti star model) in A1 se mi ne zdi najbolj primerna - novi S7 še danes stane vsaj 3x več. Bi rekli američani (pred krakim se gledal review na verjetno večini poznanem You Tube kanalu Unbox Therapy) da kao 200$ telefon je za njih še vedno budget segment.

Sem pa natančno primerjal na Gsmarena v low-light vzorce in jaz teh kao "dveh razredov" nikakor ne opazim, še več, meni detajli na A1 ne delujo prav dosti slabše. Dva razreda slabšo sliko vidim recimo na Redmi 4 oz Prime (slednjega sem nabavil lani za svojo boljšo polovico in in iz prve roke lahko rečem, da je kamera dejansko precej povprečna) , na A1 pa definitivno me. Seveda tukaj v tej temi govorimo večinoma o price/performance zadevah, ne pa o obsolutni kvaliteti (pač tisti ki rabi top kvaliteto seveda kupi telefon za cca 1000€ - in tako težko zgreši).

Meni se zdi kvaliteta kamere pri A1 boljša kot pri mojem (službenem) Samsung A5 2016 , kar se mi zdi fascinantno če primerjam cenovno rang obeh telefonov.

Tomson ::

@tomy5:
To so točne informacije. Galaxy S7 dobiš najugodneje brez vezave na Amazon.de za 348€, v Slo za 379€, Mi A1 pa na GB za 147€, v Slo za 179€. Pri vezavah pa vsi vemo da so cene pač odvisne od vezave in operaterja, a primerja se redne cene brez vezave.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andro42 ::

kanarin je izjavil:


Meni se zdi kvaliteta kamere pri A1 boljša kot pri mojem (službenem) Samsung A5 2016 , kar se mi zdi fascinantno če primerjam cenovno rang obeh telefonov.

Se strinjam. Moja primerjava s S7 je zaradi tega, ker sem le to pač imel pri roki. Bolj pa je bilo mišljeno, da ga na drugih področjih dosega ali celo presega, kar je neverjetno za ta cenovni razred.

borisk ::

musicfreak je izjavil:

a se komu sanja kako odstranit nek menu na namizju androida? ob strani imam nek polkrog, ki ga lahko premikam samo dol in gor, ce kliknem na njega pa se mi odpre samo moznost v tem meniju screenshot, lock, screen off in split screen.


greš v nastavitve-dodatne nastavitve, asistent na dotik in izklopiš omogoči meni bljižnic. v angleških menijih pa ne vem kako se temu reče, mislim da powerbal.

Shakey ::

A lahko kdo od lastnikov Xiaomi-ja pove, kako je z GPS signalom ne teh telefonih, če deluje natančno. Sam veliko uporabljam aplikacije za kolesarjenje in mi je to zelo pomembno.
Predvsem me zanima za Mi A1 in Redmi Note telefone.

MxxW5 ::

Meni deluje v redu (RN4), čeprav nekih podrobnih testov nisem delal. Uporabljam Google Fit, ki mi kaže celodnevno aktivnost in MapMyWalk, ki ga uporabljam za tek/hribolazenje/kolesarjenje. Ne opazim razlik glede na prejšnji telefon (Moto Z Play).

Moraš pa na MIUI naštimati te aplikacije tako, da jih sistem ne ugaša v ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Shakey ::

MapMyWalk je tako kot MapMyRide kar jst uporabljam + Strava.

Sprašujem, ker, če se prav spomnim, sem od enega uporabnika tukaj zasledil, da je GPS all over the place in da slabo sledi poti.

MxxW5 ::

Sem še enkrat pregledal "ActivityFeed" v MapMyWalk in moram reči, da izgleda dosti v redu. Tečem vedno po isti poti, razdalje se bolj ali manj ujemajo (čisto do centimetra seveda ni), rdeča črta gre bolj ali manj po cesti. Sklepam, da so morebitna neujemanja bolj posledica šparanja z energijo (ne preverja položaja prav vsak meter)

Ko pravim, preveril nisem (sklepam, da se da to narediti npr. s primerjavo z neko bolj profesionalno GPS napravo), ampak meni se zdi v redu.

Poudarjam, da jaz navedene aplikacije uporabljam izključno v ljubiteljske namene, da malo preverjam, v kakšni formi sem. Tudi če so med telefoni v tem pogledu kakšne razlike, jih jaz ne bi opazil, pa tudi vseeno mi je zanje, saj se zaradi sekund in metrov ne sekiram. Bi pa verjetno opazil, če bi mi telefon v ponedeljek isto pot izmeril kot 10 km, v sredo pa 8. Ampak ni tako. Razlike so kvečjemu par (deset) metrov gor ali dol. Pa še to nisem siguren, saj pač nikoli ne tečem točno (do metra) po isti poti.

broken/link ::

Shakey je izjavil:


Sprašujem, ker, če se prav spomnim, sem od enega uporabnika tukaj zasledil, da je GPS all over the place in da slabo sledi poti.

če se sam pravilno spomnim je bilo takrat govora o uri (amazfit bip) in ne o telefonu. se mi pa ne da iskat tistega prispevka.

radmannsdorf ::

Likely Xiaomi Redmi S2 shows up on TENAA with 6-inch display and 3 storage/RAM variants.
https://www.xda-developers.com/xiaomi-r...

cresh ::

Jaz sem zdele par dni testiral rn4 z Endomondo in sports tracker.
Vse je bila ravna črta, čist mim kazal. Potem sem pa na yt pogledu kako vse nastavitve naštimat in sedaj dela tako kot treba, kaže natančno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cresh ()

MxxW5 ::

cresh je izjavil:

Jaz sem zdele par dni testiral rn4 z Endomondo in sports tracker.
Vse je bila ravna črta, čist mim kazal. Potem sem pa na yt pogledu kako vse nastavitve naštimat in sedaj dela tako kot treba, kaže natančno.


Daj link do yt videa.

cresh ::

MxxW5 ::

Hvala lepa. Jaz sem sicer vse to že imel poštimano, saj sem sam ugotovil, MIUI brez tega aplikacijo po par minutah izklopljenega zaslona na silo zapre oziroma ji odklopi GPS, kaj je pri te vrste aplikacijah ista reč. Bistveno je, da je pri aplikaciji izklopljen "Battery Saver" in vklopljen "No restrictions"; vse ostalo je drugotnega pomena, oz. se tiče notifikacij.

radmannsdorf ::

Danes sprobal Sports Tracker, GPS dela v nulo, tudi ob zaklenjenem zaslonu.
RN4, EU MIUI rom.

M@73Y ::

Kje najugodneje in najhitreje do novega digitizerja na Redmi note 4? Lcd je OK.
..jump into psytrance tunnel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@73Y ()

B_tec ::

Tomson a je kakšna ''akcija'' za preorder Redmi Note 5 Global 4GB ram na gearbest ? hvala

Shakey ::

Hvala vsem za odgovore v zvezi z GPS-om! Se ne tresem več.

BladE_ ::

mumbo je izjavil:

gregyk je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Nikjer ni nič objavljeno o tem?


Te odgovore sem dobil na telemach facebook kleptu včeraj, cene in da bodo na voljo od jutri, petka.


Ne bodo, ampak nekje okvirno čez 10 dni. Bilo je res napovedano za ta petek, ampak se je žal spremenilo zaradi težave pri dobavi. Ta info je 100% točen. :)


Mesec je okoli pa še vedno nič glede Xiaomi pri Telemachu?
Akcija - Reakcija

KuntaKinte ::

od danes
Še vedno nimamo informacije kdaj bodo aparati v ponudbi.

Marko8 ::

KuntaKinte ::

KuntaKinte je izjavil:

od danes
Še vedno nimamo informacije kdaj bodo aparati v ponudbi.

Telemach
Prejeli smo obvestilo, da bosta aparata XIAOMI 5A in 5 v ponudbi od 25.4. dalje. Za 5+ pa so nas obvestili, da še nimajo točnega termina, kdaj bo v ponudbi.

genesiss ::

Xiaomi A1 ima najvecji SAR med vsemi telefoni. Glede na to da vseeno pade v obmocje dovoljenega v EU verjetno ni neke panike glede tega?

Tomson ::

B_tec je izjavil:

Tomson a je kakšna ''akcija'' za preorder Redmi Note 5 Global 4GB ram na gearbest ? hvala


Je očitno že na zalogi za 188€ ... Piše: Ships between: Apr 27 - Apr 30
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nsa_ag3nt ::

genesiss je izjavil:

Xiaomi A1 ima najvecji SAR med vsemi telefoni. Glede na to da vseeno pade v obmocje dovoljenega v EU verjetno ni neke panike glede tega?

Odvisno kaj gledaš, body ali head.
https://www.devicespecifications.com/en...


EU meritve
Pri head sar je 1.75 W/kg, pri body sar je 0.76 W/kg.

ZDA meritve
Pri head sar je 1.26 W/kg, pri body sar je 0.17 W/kg.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

umetnic ::

Tomson je izjavil:

B_tec je izjavil:

Tomson a je kakšna ''akcija'' za preorder Redmi Note 5 Global 4GB ram na gearbest ? hvala


Je očitno že na zalogi za 188€ ... Piše: Ships between: Apr 27 - Apr 30


Če pa zamenjaš warehouse iz China na HK pa še vedno piše višja pre-sale cena in shipping po 15.5....plus nikjer ni več razvidno število presale kupcev. Mučkajo trenutno neki...:D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

kanarin ::

umetnic je izjavil:

Tomson je izjavil:

B_tec je izjavil:

Tomson a je kakšna ''akcija'' za preorder Redmi Note 5 Global 4GB ram na gearbest ? hvala


Je očitno že na zalogi za 188€ ... Piše: Ships between: Apr 27 - Apr 30


Če pa zamenjaš warehouse iz China na HK pa še vedno piše višja pre-sale cena in shipping po 15.5....plus nikjer ni več razvidno število presale kupcev. Mučkajo trenutno neki...:D


32/3 GB verzija je na voljo celo samo za 164 € . Kot pravi ta novice, gre za "Limited Stock". Se bo kdo opogumil in nabavil ? Cena se mi zdi kar zanimiva, z doplačilom 2 € za Prioritiy Line pa bo menda dostava razmeroma hitra in brez dodatnih stroškov.

PrimoZ_ ::

Ne morem verjet kolk dober izpade v praksi tale Xiaomi Mi A1 4GB/32GB. Narejen kvalitetno, dela hitr, čist nadroid, spodobna kamera. Bi rekel da se kosa z flagshipi generacije Galaxy S7.

borisk ::

kanarin je izjavil:

Se bo kdo opogumil in nabavil ? Cena se mi zdi kar zanimiva, z doplačilom 2 € za Prioritiy Line pa bo menda dostava razmeroma hitra in brez dodatnih stroškov.


ko bodo prvi prišli do kupcev, ga zagotovo kupim, edina stvar, ki me trenutno moti je to da še nima usb-c, in samo 2.0 fast charge.

cresh ::

Pismo sem mislil da sem zrihtu gps na rn4, pa očitno spet ne. Dons mi je spet vlekel črto.

cresh ::

Šel isto traso zdele z avtom in prižgan endomondo in kaže v piko.
Zdej ne vem a ga armband moti med tekom al zakaj mi med tekom narobe kaže, med vožnjo pa v piko.

AvtoR ::

Tudi meni vsake toliko Sport Tracker naredi črto, mogoče v 5%...

Killermode ::

cresh je izjavil:

Šel isto traso zdele z avtom in prižgan endomondo in kaže v piko.
Zdej ne vem a ga armband moti med tekom al zakaj mi med tekom narobe kaže, med vožnjo pa v piko.

Poglej v sports trackerju, avtomatske pavze ko pade hitrost pod določeno količino,
Sem imel enkrat ta problem.

radmannsdorf ::

Za Sports Trackerju sem opazil, da je treba najprej GPS vklopit, šele nato APP. Včer sem najprej APP, potem pa šele GPS in je kazalo "iskanje signala GPS", sem oboje restartal, potem mi je pa črto naredilo. Če pa najprej GPS in šele potem APP, je pa ok. Probajte.

Trismegistus ::

nsa_ag3nt je izjavil:

genesiss je izjavil:

Xiaomi A1 ima najvecji SAR med vsemi telefoni. Glede na to da vseeno pade v obmocje dovoljenega v EU verjetno ni neke panike glede tega?

Odvisno kaj gledaš, body ali head.
https://www.devicespecifications.com/en...


EU meritve
Pri head sar je 1.75 W/kg, pri body sar je 0.76 W/kg.

ZDA meritve
Pri head sar je 1.26 W/kg, pri body sar je 0.17 W/kg.


Za NSA agenta in vse, ki jih skrbi visoka vrednost SAR - informacija v najboj zgoščeni obliki: https://www.fcc.gov/consumers/guides/sp...

Ja, ko sem se začela zanimati za Mi A1, so pogosto testerji rekli, vau, kak hud telefon, samo ga nočem, ker ima visok SAR. No, ne bodi lena, sem se šla pozanimat na PubMed, če obstaja kaka resna znanstvena študija okoli tega in odkrila, da je SAR nič drugega kot izmerjena vrednost energije radijske frekvence, ki prehaja v telo ob polni obremenitvi telefona. Vrednosti SAR so v EU in ZDA lahko različne, ker ni nujno, da se uporablja iste frekvence, pa tudi vrednosti/enote v katerih se meri, so različne, zato previdno pri primerjavah.

Iz Wikipedije: Specific absorption rate @ Wikipedia
United States: the FCC requires that phones sold have a SAR level at or below 1.6 watts per kilogram (W/kg) taken over the volume containing a mass of 1 gram of tissue that is absorbing the most signal.
European Union: CENELEC specify SAR limits within the EU, following IEC standards. For mobile phones, and other such hand-held devices, the SAR limit is 2 W/kg averaged over the 10 g of tissue absorbing the most signal (IEC 62209-1).

Kar se mene tiče, je pametno, da pri vzpostavljanju zveze, ko je sevanje najmočnejše, telefona pač ne držimo ob glavi. Pa fajn je tudi, če je frekvenca bolj ali manj stalna in je telefon neprestano ne išče. Zraven tega je dobro tudi iz spalnice očistiti vso elektronsko navlako.

Mene ta SAR ne skrbi, drugače pa čakam na Mi A2 :)

Mojstri, mi lahko kateri pove, zakaj je tekst na zeleni podlagi? Samo popravi sem kliknila in dodala par vrstic. Hmm.

Rešeno!

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

radmannsdorf je izjavil:

Za Sports Trackerju sem opazil, da je treba najprej GPS vklopit, šele nato APP. Včer sem najprej APP, potem pa šele GPS in je kazalo "iskanje signala GPS", sem oboje restartal, potem mi je pa črto naredilo. Če pa najprej GPS in šele potem APP, je pa ok. Probajte.


Kaj to pomeni "GPS vklopit"? Zakaj bi ga sploh izklapljal, ta funkcija se "vklopi" na zahtevo aplikacije, kar pomeni, da ni vedno aktivna... Ni potrebe po neprestanem vklapljanju in izklapljanju GPS/lokacije.
Akcija - Reakcija

kanarin ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ne morem verjet kolk dober izpade v praksi tale Xiaomi Mi A1 4GB/32GB. Narejen kvalitetno, dela hitr, čist nadroid, spodobna kamera. Bi rekel da se kosa z flagshipi generacije Galaxy S7.


Škoda edino ker ima bolj švoh "screen-to-body ratio" (70.1%). Mogoče se splača počakat na A2....

cresh ::

Jst sem 100% da ga moti armband.
Brez armband je zelo natančen, če je v njem je črta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cresh ()
««
184 / 374
»»