» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
182 / 374
»»

Trismegistus ::

Po brskanju za Xiaomiji sem se resno ogrela za Xiaomi mi A1. Glede na to, da kmalu pride na trg A2, vas sprašujem po filingu glede govoric - kako hitro se pri Xiaomiju uresničijo glede na pretekle izkušnje? Na večih gadget straneh Xiomi mi A2 domnevno najavljajo za 26 April. No, kaka dva meseca ga še že počakam :)

Linko, zakaj bi jih čakal pri Telemachu? Njihove cene so oderuške, odkar sem se jih losala, sem skoraj prišparala za pol novega telefona. V glavnem, mene ne gane, pa če bodo uradni reseller za Xiaomi.

radmannsdorf ::

Trismegitus, ponavadi ga dajo najprej na voljo v Indiji, potem na KItajskem, potem da se cena zniža, da je za nas fajna.....jaz nebi čakal. Na enaa.com ga imajo za 199€. :)

andro42 ::

Živjo, da ne bom kaj zaj..., raje vprašam: ali je tole global version in bo brez carinjenja?
(Moti me predvsem, da je v rubriki Size "HK WAREHOUSE 3GB RAM 32GB ROM", medtem, ko je warehous izbran G-W-4 (Poljska?))

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Trismegistus ::

@radmannsdorf: Dobra ponudba! Hmmm, vendar ne bi :) Neracionalen argument ti bom navrgla, namreč, novi bo glede na slike, ki so ušle, lepši. Ergo, vidim, da sem se odločila čakati. No, vsaj podporo za Android bom imela leto dlje.

Kakšne izkušnje imate z baterijami pri Xiaomiju? Koliko let delajo? Nazadnje mi je Huawei-ja napihnilo po 3 letih, prastari Huawei mi pa še po šestih letih dela, samo je outdated, da res ni.

Tomson ::

@andro42: jup, Global z B20, iz EU skladišča, brez dodatnih stroškov ... Opcija je še GW5 skladišče, a je cena tam tam, GW4 celo 0.40€ ceneje. ;)

@trismegistus: Mi A2 bo predvidoma prišel na trg late Q2/early Q3, pa kot že omenjeno preden bo dobavljiv v Slo računaj kje konec poletja, je pa za primerjavo Mi A1 prišel septembra 2017 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Trismegistus ::

Hvala, Tomson! Do konca poletja mi je sprejemljivo čakati, ne rabim ga nujno. Kdaj se pa novitete praviloma pojavijo na Gearbest-u v EU, vidim, da člani foruma večinoma naročate od tam? Dobava iz Slovenije me načeloma ne zanima, razen, če je dobra cena.

Tomson ::

To je pa zelo težko napovedat, kakšni modeli so precej hitro v EU skladišču, kakšni kar nekaj časa ne. Najbolje je v trenutku, ko kupuješ, pogledat ali povprašat, sicer pa ko bo model enkrat na trgu bo tudi info kdaj, kje ter za koliko ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Trismegistus ::

Točno tako! Bom počakala in spremljala!

andro42 ::

@Tomson: hvala z hiter odgovor.

Torej še vedno velja prepričanje, da je Redmi Note 4 v tem cenovnem razredu najboljša opcija? Malo se spogledujem še z Mi A1 zaradi Android One in Redmi 5 plus, pa me zanima ali se Note 4 kosa z njima, kar se tiče performans (zatikanja OS-a) in pa kvaliteto kamere, baterije.

dexterboy ::

Redmi Note 4; kmalu bo en mesec uporabe, pa da še jaz napišem moj user ekspirijens: baterija je BOMBA! Stalno Wi-Fi in modri zob zaradi pametne ure, pa RES pozabim, kdaj ga nazadnje polnim. Oziroma se sploh ne obremenjujem več s tem. Pa tudi, ko pade na na 10 procentov in me opozori, da naj si najdem šteker, vem, da me ne bo vrgel čez minuto na off stikalo...
Sistem: posodobljen na Androida 7.0 in MIUI 9.5. Nikoli, ampak zares NIKOLI se mi še ni zataknil ali zmrznil, tako, da o tem lahko napišem samo najboljše. BTW, ne igram igric in vam tu ne morem podati izkušenj. Poleg sim kartice imam še 64 GB SD kartico, kar je za vse fotke in snemanje nastopov otrok več kot dovolj prostora, da se ne rabim tresti, če lahko nekaj posnamem.
Kamera; prej sem imel Lumio 950 XL. Primerjati slike teh dveh telefonov je tako, kot če bi primerjal hruške in jabolke. They just don't fit together. Tako da, vzameš to v zakup in če se ne obremenjuješ s tem, slike sploh ne izgledajo tako slabo :)
Je pa tako, da se še vedno učim uporabe tega "glupega" Androida. Vem, vem, da se bodo usule kritike, ampak še vedno trdim, da je bil winphone boljši za uporabo. Namig; slo tipovnice tukaj ni, ampak je moram ročno namestiti. In potem v poplavi programov naj izberem katerega? Pravega?

Dodatek; jaz sem ta foun kupil za 130 evrov. Novega, seveda. Si upam trditi, da za ta denar ni boljšega daleeeč naokoli. Tako, da gre moj glas za RN4 :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

seveda je SLO tipkovnica, le nastavit je treba iz eng v slo. se layout lahko izbiras (qwertz, qwerty..).

tomy5 ::

http://www.kron.si/

Končno pooblaščeni servis za Xioami v Sloveniji :-)

facepalm ::

upam, da ne bo prevec Xiaomijev "prislo v stik s tekocino", kot se to dogaja z raznimi Samsungi in Sonyji :)

solatjek ::

facepalm je izjavil:

seveda je SLO tipkovnica, le nastavit je treba iz eng v slo. se layout lahko izbiras (qwertz, qwerty..).

Take tipkovnice z ŠČŽ tipkami še nisem zasledil na androidu, tako kot ima Windows mobile. Vedno je treba držati pritisnjen S, da ti odpre Š itd...
Pa premikanje med besedilom s puščicami, to je bila bomba na Windows telefonu.

tomy5 ::

facepalm je izjavil:

upam, da ne bo prevec Xiaomijev "prislo v stik s tekocino", kot se to dogaja z raznimi Samsungi in Sonyji :)


Še več ker Xiaomi noben ni vodoodporen.

klinker ::

dexterboy je izjavil:

Redmi Note 4; kmalu bo en mesec uporabe, pa da še jaz napišem moj user ekspirijens: baterija je BOMBA! Stalno Wi-Fi in modri zob zaradi pametne ure, pa RES pozabim, kdaj ga nazadnje polnim. Oziroma se sploh ne obremenjujem več s tem. Pa tudi, ko pade na na 10 procentov in me opozori, da naj si najdem šteker, vem, da me ne bo vrgel čez minuto na off stikalo...
Sistem: posodobljen na Androida 7.0 in MIUI 9.5. Nikoli, ampak zares NIKOLI se mi še ni zataknil ali zmrznil, tako, da o tem lahko napišem samo najboljše. BTW, ne igram igric in vam tu ne morem podati izkušenj. Poleg sim kartice imam še 64 GB SD kartico, kar je za vse fotke in snemanje nastopov otrok več kot dovolj prostora, da se ne rabim tresti, če lahko nekaj posnamem.
Kamera; prej sem imel Lumio 950 XL. Primerjati slike teh dveh telefonov je tako, kot če bi primerjal hruške in jabolke. They just don't fit together. Tako da, vzameš to v zakup in če se ne obremenjuješ s tem, slike sploh ne izgledajo tako slabo :)
Je pa tako, da se še vedno učim uporabe tega "glupega" MIUIja. Vem, vem, da se bodo usule kritike, ampak še vedno trdim, da je bil winphone boljši za uporabo. Namig; slo tipovnice tukaj ni, ampak je moram ročno namestiti. In potem v poplavi programov naj izberem katerega? Pravega?

Dodatek; jaz sem ta foun kupil za 130 evrov. Novega, seveda. Si upam trditi, da za ta denar ni boljšega daleeeč naokoli. Tako, da gre moj glas za RN4 :)


Fixed.
Android imas samo na googlovih telefonih in android one napravah, vse ostalo so mocno predelani OSi, kateri bazirajo na Androidu ;)
Sploh MIUI je svojevrsten OS in precej blesavo narjen. UI je napram stock androidu grozen, zabloatan pa tudi do amena. Sicer se s casom itak navadis, kot vsakega, vseeno pa MIUI in EMUI imata meni osebno najslabsa UIja, ceprav je EMUI vseeno precej bolj spoliran.
Tipkovnico pa si nalozi googlovo Gboard. Meni je odlicna.

solatjek je izjavil:

facepalm je izjavil:

seveda je SLO tipkovnica, le nastavit je treba iz eng v slo. se layout lahko izbiras (qwertz, qwerty..).

Take tipkovnice z ŠČŽ tipkami še nisem zasledil na androidu, tako kot ima Windows mobile. Vedno je treba držati pritisnjen S, da ti odpre Š itd...
Pa premikanje med besedilom s puščicami, to je bila bomba na Windows telefonu.


Gboard ima to na space baru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Filip8 ::

torej za mobitel od 200 do 300 eur, se gleda a1? do sedaj sem imel iphone 5s, pred tem pa lg g3, ki me je popolnoma razočaral.

Tomson ::

Lahko počakaš na Xiaomi Redmi Note 5 Global od 180€, bo v dobavljiv nekje od sredine maja, sicer pa ja, Xiaomi Mi A1 Global 4/64GB za 169€ (v Slo od 200€) je še vedno zelo dobra opcija, tudi Xiaomi Mi Note 3 6/128GB za 325€ (MobileShop za 340€), če bi rad dobro kamero ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Filip8 ::

note 5? manj rama, malo večja baterija, večji zaslon, kaj sem spregledal? mi a1 je zadovoljiva kamera, za povprečnega uporabnika, ki slika 2x na leto v tujini malo? :D

Tomson ::

Predvsem opazen dizajn, večji 18:9 brezrobi zaslon, novejši procesor (SD 636 vs 625), ki je bolj varčen, bolje optimiziran, hitrejši, zmogljivejši GPU, Bluetooth 5.0, zmogljivejša baterija, boljša kamera, a brez USB-C. Prav revolucije ni, lepa evolucija pa ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Filip8 ::

na žalost bom zaradi limita kreditne, moral gledati slovenske trgovine.. bom pa razmislil glede note 5

GRT ::

Poglej za Redmi 5 plus 4/64 ga dobiš v slovenskih trgovinah že za 190€ s slovensko garancijo.

Filip8 ::

sej dam lahk tut kej čez 200, če dobim kaj več za ta denar..

GRT ::

Filip8 je izjavil:

note 5? manj rama, malo večja baterija, večji zaslon, kaj sem spregledal? mi a1 je zadovoljiva kamera, za povprečnega uporabnika, ki slika 2x na leto v tujini malo? :D

Saj boš imel tudi 4/6GB rama. Res pa, da je v slo trgovinah to dokaj omejeno. Dobijo eno verzijo in to je to. Bolj žalost v slo s Xiomiem čeprav delajo na tem.

cresh ::

A uporablja kdo Nova launcher in double tap to sleep? Ker moram na vsake cca 2 dni vsakič znova potrdit gesture in dovoljenje.

SimplTech ::

Zanima me, ali je potrebno na Redmi 5 Plus vklopiti kakšne dodatne nastavitve za uporabo 4G/LTE na Telemachu?

Kolikor sem preverjal, telefon podpira B20 (800 Mhz), a nikakor mi ne uspe da bi ga povezal kaj višje od 3G/H+ povezavo. Ima kdo kakšno idejo?

GRT ::

Vklop storitve moraš na številko 7070 poslati sporočilo SMS s ključno besedo LTE.
In seveda imet usim kartico.

Konlov ::

Redmi 4. Ne vem kaj sem pritisnil in prišel v nek meni s kitajskimi znaki. Edino fastboot je bilo poznano in sem tapnil. Sedaj je nek chineze loader al kaj in se ne zgodi nič? Kako nazaj:'(?

SimplTech ::

Hvala GRT za usmeritev. Sem ponovno poslal SMS za vklop LTE, pregledal APN nastavitve, ponovno vklopil telefon in nič.

Na koncu mi je uspelo tako, da sem default APN izbrisal in naredil novega z istimi nastavitvami. Potem se je povezal na 4G omrežje. Nastavitve so bile iste, zakaj je bil ta korak potreben mi ni jasno.

gregor ::

Kateri je najcenejši xiaomi tel in kakšna je cena?
Hvala
LP

andro42 ::

Hvala vsem za priporočila.
Sem naročil tega:
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
Me je vseeno prepričal Stock Android.

Ko ga dobim in ga malo sprobam, javim kaka je bila izkušnja in koliko sem čakal.

Sedaj pa potrebujem še ovitek in zaščitno steklo. Kaj priporočate?
Gledal sem tole
https://www.enaa.com/oddelki/telefonija...
in
https://www.enaa.com/oddelki/telefonija...

krop ::

Če se ne motim takšen ovitek dobiš zdraven telefona

kanarin ::

gregor je izjavil:

Kateri je najcenejši xiaomi tel in kakšna je cena?
Hvala
LP


Mislim , da v tem trenuku tale, torej Redmi 4A. Skupaj s poštnino pride 77€ (EU Warehouse). Za ta denar ga bom mogoče nabavil še sam.

GRT ::

Pri redmi 5 plus ga dobiš ja.

radmannsdorf ::

Lastniki Xiaomi 70 Mai dasham!
Kamero, ki govori kitajsko, lahko totalno utišamo na sledeč način.
"Easiest way to mute cam is:
1. Connect to dash cam Wi-Fi on phone
2. Run Chrome
3. Go to http://192.72.1.1/cgi-bin/Config.cgi?ac...
after that camera is muted."

Več pa tukaj.

GRT ::

A si že probal? Dela?

radmannsdorf ::

Še boljše! Obstaja najbol easy način menjave firmware. Deluje! :)
Moja že govori angleško! :)

Tomson ::

gregor je izjavil:

Kateri je najcenejši xiaomi tel in kakšna je cena?
Hvala
LP


Xiaomi Redmi 5A Global za 80€ iz EU skladišča ... Precej soliden "budget" telefon ... Imaš še za nekaj € manj predhodnik, model Redmi 4A, a ker je razlika v ceni res majhna je 5A boljša opcija ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nsa_ag3nt ::

Xiaomi Redmi Note 5A ima zvočnik zadaj ali spodaj ?

btw, 800 mhz lte banda ne podpira https://www.kimovil.com/en/where-to-buy... .
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

GRT ::

radmannsdorf je izjavil:

Še boljše! Obstaja najbol easy način menjave firmware. Deluje! :)
Moja že govori angleško! :)

Ja to sem videl.
Pa to sploh potrebuješ? A se pogovarjaš z njo? Saj če je tiho mi je čist dovolj;)

Tomson ::

@nsa_ag3nt:
Seveda ga, Global verzija z Band20 podporo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

radmannsdorf ::

GRT, res je, če je tiho je mogoče še boljše, sploh na dolgi rok. Kakor na hitro opažam, ne dojema mojih besed, recimo "Take picture" in tko. Zaenkrat ji dam besedo, če bo tečna kpot kitajka do zdaj, jo bom pa utišal. Imam pa sound že skoz na "low", da se ne dere kot sraka. ;)

MxxW5 ::

Kako se obnese tale RN 5A v praksi? Premišljujem, da bi ga kupil za ženo, ki ima sedaj Galaxy A5 (2015), ki ima, takole na hitro pogledano, precej podobne specifikacije (snapdragon 4xx, 2 GB rama in 720 ekran). Galaxy A5 (2015) je namreč tako ubijajoče počasen, da težko verjameš. Par updateov na Google Playu inštalira po 5-10 minut.

Ima kdo tale RN 5A? Kako se kaj obnese, oziroma ali je dovolj hiter za kolikor-toliko normalno uporabo (telefoniranje in internet)?

GRT ::

radmannsdorf je izjavil:

GRT, res je, če je tiho je mogoče še boljše, sploh na dolgi rok. Kakor na hitro opažam, ne dojema mojih besed, recimo "Take picture" in tko. Zaenkrat ji dam besedo, če bo tečna kpot kitajka do zdaj, jo bom pa utišal. Imam pa sound že skoz na "low", da se ne dere kot sraka. ;)

Ja saj, to je to, ker ne razumejo naše izgovorjave. Če bi bilo to v slovenščini še ne bi rekel tako pa, če mi jo uspe čist utišat bom kar zadovoljen, če ne zaradi drugega zaradi sopotnikov, ki vedno sprašujejo kaj imam to za eno kitajko v avtu:)). Važno, da mi snema tako kot se za gre. Če je ne bi slišal bi skoraj pozabil na njo.

fopi ::

Tomson je kaka koda za Redmi Note 4 ali Redmi 5 ali M1? Nisem se še čisto odločil kaj bi vzel, pa bo malo odvisno tudi od cene.
Pišem tukaj, če bo še komu koristilo.
Hvala.

radmannsdorf ::

GRT, ja potem pa odpri tisti link zgoraj na telefonu, medtem ko si prek wi-fi povezan na kamero. Mute deluje.

Tomson ::

@MxxW5:
Galaxy A5 ima boljši zaslon, sicer pa Redmi 5A rahlo zmogljivejši procesor, novejši Android, zmogljivejšo baterijo, v praksi povsem ok. Sicer pa če bi naredil tovarniški reset na Samsungu, bi zopet deloval precej bolje ...

@fopi:
Trenutno za tele Xiaomije ni delujočih kod, jih je pa kar nekaj v FlashSale z dobrimi cenami, npr. Redmi Note 4 za 130€ iz EU skladišča, Mi A1 za 161€ ali 183€ iz EU skladišča, pa Redmi 5 Plus za 148€ ...

So pa vsi omenjeni modeli po svoje zanimivi. Mi A1 zaradi Android One sistema in overall kvalitete, dobre kamere, Redmi Note 4 zaradi dobre baterije, nizke cene, Redmi 5 Plus zaradi brezrobega 6" zaslona, tudi dobre baterije itd. Skratka vsak model ima nekaj, se je potrebno odločit glede na to, kje so prioritete, kaj so želje itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MxxW5 ::

Tomson: Hvala lepa!

next3steps ::

Ima katera ura Xiaomi podporo za predvajanje glasbe preko BT? Bi bil vesel, če bi kje delal G Play Music.

GRT ::

radmannsdorf je izjavil:

GRT, ja potem pa odpri tisti link zgoraj na telefonu, medtem ko si prek wi-fi povezan na kamero. Mute deluje.

Mi je uspelo. Pokaže on. Čeprav mi ni čisto jasno, ker ko si preko wifija povezan na kamero nimaš dostopa do neta? Tudi updejta ne vem kako se, če nima dostopa do neta?
««
182 / 374
»»