» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
181 / 374
»»

vrossi46 ::

Pozdravljeni,
lani Julija sem kupil Xiaomi Redmi Note 4 potom Goldway na Aliexpres, in zdaj se mi je pojavil en problem.
Na vrhu ekrana desno,kjer so tipke za glasnost so se mi pojavile rumene fleke,kaj naj naredim?
Garancija verjetno lahko odpišem ?

Hvala za vse predloge

Excavator ::

Probaj vseeno napisal sellerju, mogoce se da kaj zmenit.
Ce se ne motim je bil na tem forumu en user ki je rihtal preko Goldwaya free shipping v EU.

Ce ne drugega menjas display, so tam okoli 15-20e, dobis pa poleg cel kit(vcasih brez one adhesive nalepke), nebi smel bit nek problem ce si ze kdaj kaj podobnega delal.

Zgodovina sprememb…

Karton4 ::

Se ve ze kej o novem Mi7?

GRT ::

musicfreak je izjavil:

Tomson je izjavil:

Vzameš na MiGlobalStore za 133EUR, poleg je še 21EUR DHL poštnine pa si na dobrih 150EUR ...


159 pride, potem mi je boljse na honorbuy ko je 3-5 dni dostava za 161. Je za honorbuy kaka koda za popust?

In to je 3GB 32GB model.
Potem vseeno, če ga vzameš pri nas. Dodaš še 24€ in ga imaš brez kakršnih koli komplikacij a bo davek oz. carina ali ne.
Ne razumem pa kako je lahko isti model v eni mobitrgovini 40€(4/64) ali 15€ (3/32)cenejši kot v MiShop si, ki naj bi bil kao uradni uvoznik?

husky1 ::

Kakšna je kamera pri redmi 5 plus? se lahko kosa z hi-end telefoni?

GRT ::

S hi telefoni ne.
Imaš pa tukaj primerjavo z Huawei mate 10 Lite, kateremu kao zelo hvalijo kamero. No razen v slabih svetlobnih pogojih ne vidim neke prednosti s tem, da je cenovno Mate 10 Lite cca 100 € dražji.
Potem pa sam presodi, če je to vredno.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id...

tomy5 ::

Telefoni za 200 do 300 € imajo kamero OK samo ko je lepo sončno vreme, sicer pa so posnetki občutno slabši kot pri mal boljših, išči vsaj takega z OIS.

Tomson ::

Xiaomi Mi Note 3 za 300€ (v akciji tudi 250€) ima zelo dobro kamero (test), lahko potrdim tudi iz prakse ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

marsovcek ::

V tem postu bom delil izkušnjo z uveljavljanjem garancije v kitajski trgovini 8-O.
Decembra sem iz gearbest naročil Mi6. Telefon je bil poslan iz EU skladišča in imel sem manjše težave z našo dostavno službo, kar je opisano v drugi temi. Skratka, s telefonom je bilo vse OK dokler se po par dneh ni pojavil kovinski prizvok pri pogovorih. Podobno kot da bi neka pločevina v telefonu vibrirala z resonančno frekvenco glasu. Pisal sem na njihov support, od koder sem sprva dobil par generičnih odgovorov (resetiraj telefon,...). Ko sem problem malo bolj pojasnil in jim poslal kratek video v katerem se je slišalo omenjeno hreščanje, so sporočili da priznavajo napako in nudijo:
a) vrnem telefon in pošljejo drugega ali vrnejo kupnino
b) obdržim telefon in vrnejo 60 $
c) obdržim telefon in pošljejo drugega, zaračunajo pa 350 $ "handling fee".

Odločil sem se za zamenjavo. Pri pošiljanju so bile zelo koristne informacije s testrani. Doma sem izpolnil famozni obrazec CN23, za vsak slučaj sprintal navodila s spletne strani Pošte in se odpravil v poslovalnico. Tam si je gospa na okencu vzela pol ure časa zame (oziroma bolj zase), saj menda že veeeeeliko let ni videla teh obrazcev. Sprva ni hotela niti sprejeti mojega obrazca ampak je nalepila nek mali zelen listek. Po pregovarjanju sva prišla do zaključka da "škodilo ne bo, če je še kak list zraven". Paketek je bil poslan kot vrednostno pismo, cena za vse skupaj (0,414 kg) pa 12,19 €. Na Ebayu sem vložil zahtevek za vračilo poštnine in čez par dni se je znesek res pojavil na računu.
Sledilo je čakanje. Tracking je kazal, da je paket 2. 2. zapustil Ljubljano in 13. 2. prišel v Peking. Google translate daje zastrašujoče prevode v smislu "opened for demolition", a paket je nadaljeval pot po Kitajski. Potem se je zgodilo njihovo novo leto, ko se jim svet ustavi. 12. marca sem ponovno kontaktiral support, kjer so ugotovili da je telefon že prišel do njih in isti dan so odposlali drugega. Tudi ta je bil poslan iz Eu skladišča, tako da je po par dneh prišel k meni.

Če zaključim: postopek je trajal približno mesec in pol, s tem da je bilo vmes kitajsko novo leto, ko so njihove pošte preobremenjene, pa še dopust si vzamejo. Komunikacija s prodajalcem (gearbest support) ni bila nikoli problematična. Zaradi Ebay-evega sistema stroškov s pošiljanjem praktično ni bilo.

zero_max ::

Živjo,

še zadnjič sprašujem...ožji izbor...katerega od teh dveh (1. ima Google Play...preverjeno)?

Telefon bi uporabljal predvsem za klice, sms, kaka fotka, internet (branje novic, krajši video na youtube-u) in NAJVEČ branje dokumentov (pdf, epub, mobi...), zato mi je najbolj pomembna baterija, dobra povezljivost (internet, bluetooth), cena in tekoče delovanje pri prej omenjenih opravilih.

1. Xiaomi GSM telefon Redmi Note 4 32 GB LTE
2. Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB


Hvala za pomoč in LP!

radmannsdorf ::

ja drugi ane,ce za isti denar dobis 64gb verzijo. lte/4g/b20 imata oba.

dexterboy ::

sploh nimaš kaj za razmišljati. vzameš drugega, kot je že napisal radmann.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bitalinebit ::

zero_max je izjavil:

Živjo,

še zadnjič sprašujem...ožji izbor...katerega od teh dveh (1. ima Google Play...preverjeno)?

Telefon bi uporabljal predvsem za klice, sms, kaka fotka, internet (branje novic, krajši video na youtube-u) in NAJVEČ branje dokumentov (pdf, epub, mobi...), zato mi je najbolj pomembna baterija, dobra povezljivost (internet, bluetooth), cena in tekoče delovanje pri prej omenjenih opravilih.

1. Xiaomi GSM telefon Redmi Note 4 32 GB LTE
2. Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB


Hvala za pomoč in LP!



Zakaj pa piše pri ta drugem (4/64GB) enkrat Snapdragon (na koncu v specifikaciji), drugič pa Helio (vmes med slikami)? Kateri procesor je potem?

bitalinebit je izjavil:

zero_max je izjavil:

Živjo,

še zadnjič sprašujem...ožji izbor...katerega od teh dveh (1. ima Google Play...preverjeno)?

Telefon bi uporabljal predvsem za klice, sms, kaka fotka, internet (branje novic, krajši video na youtube-u) in NAJVEČ branje dokumentov (pdf, epub, mobi...), zato mi je najbolj pomembna baterija, dobra povezljivost (internet, bluetooth), cena in tekoče delovanje pri prej omenjenih opravilih.

1. Xiaomi GSM telefon Redmi Note 4 32 GB LTE
2. Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB


Hvala za pomoč in LP!



Zakaj pa piše pri ta drugem (4/64GB) enkrat Snapdragon (na koncu v specifikaciji), drugič pa Helio (vmes med slikami)? Kateri procesor je potem?


sori, black out...sem prebral še enkrat...vse ok

Zgodovina sprememb…

robertko ::

vrossi46 je izjavil:

Pozdravljeni,
lani Julija sem kupil Xiaomi Redmi Note 4 potom Goldway na Aliexpres, in zdaj se mi je pojavil en problem.
Na vrhu ekrana desno,kjer so tipke za glasnost so se mi pojavile rumene fleke,kaj naj naredim?
Garancija verjetno lahko odpišem ?

Hvala za vse predloge


Sem ti dal odgovor na ZS.
Lp.

bitalinebit ::

Zanima me tole. V specifikaciji piše LTE in potem 20(800). Saj to pomeni, da ima B20, ali si narobe razlagam?
Drugo kar me zanima, je GPS. Res bi potreboval da dela dobro. Ker sem zasledil, da to malo šepa pri redmi note 4 (in da menda bolje dela na redmi 4x), me zanima če kdo ve kaj o tem ali je samo napačna informacija.
Glede na to da je cena nizka, me zanima tudi, če je kdo kupoval v Kommdata mobitrgovini? Ne morem dobiti nobene info...najbrž so ok, če so že nekaj časa na sceni?

j4nm4n ::

A ni tak da v kombinaciji s podatki se ful bolj natančno določi lokacija kot in je tudi priporočljivo tako določati. Sam GPS brez podatkov je po moje povsod problem. Tako če ti to ni ovira... Ker b20 signal je praktično povsod in lokacija mora šibat... Al se motim?

bitalinebit ::

Zanima ali LTE 20(800) tu pomeni B20 (kar pa navaja Gearbest).

Posebej me zanima, kako je z GPS jem na Redmi Note 4. Ne morem dobiti nobenega testa glede GPS, razen na nekaterih forumih sem zasledil, naj ne bi bil natančen, ampak ni nekega testa...in ker ga bom potreboval precej me zanima če kdo kaj uporablja. Na testih so se dobro obnesli Lenovo tab4 10, Iphoni, Nokia5, pa gotovo še veliko ostalih. Nekateri pa se ne obnesejo dobro...če test kaj pomeni.

Jaz sem za navigacijo uporabljal Lenovo Tab2 a7 30h in v avtu GPS (HereWeGo) dela dobro. Peš nekoliko manj, a še vedno ok, v Benetkah na primer pa z njim nimaš po ulicah kaj delati. Mogoče zaradi ozkih ulic in visokih zgradb...Pri tem tabletu se je (po mojem skromnem testu) dobro izkazal tudi iskalnik parcelnih gps točk, ker sem dobil kar dobre meje na terenu. GPS sem vedno uporabljal brez telefonske povezave. Zemljevide sem naložil prek WiFi v spomin. Parcelne točke pa tudi.

Zato sprašujem...

amacar ::

marsovcek je izjavil:

V tem postu bom delil izkušnjo z uveljavljanjem garancije v kitajski trgovini 8-O.
Decembra sem iz gearbest naročil Mi6. Telefon je bil poslan iz EU skladišča in imel sem manjše težave z našo dostavno službo, kar je opisano v drugi temi. Skratka, s telefonom je bilo vse OK dokler se po par dneh ni pojavil kovinski prizvok pri pogovorih. Podobno kot da bi neka pločevina v telefonu vibrirala z resonančno frekvenco glasu. Pisal sem na njihov support, od koder sem sprva dobil par generičnih odgovorov (resetiraj telefon,...). Ko sem problem malo bolj pojasnil in jim poslal kratek video v katerem se je slišalo omenjeno hreščanje, so sporočili da priznavajo napako in nudijo:
a) vrnem telefon in pošljejo drugega ali vrnejo kupnino
b) obdržim telefon in vrnejo 60 $
c) obdržim telefon in pošljejo drugega, zaračunajo pa 350 $ "handling fee".

Odločil sem se za zamenjavo. Pri pošiljanju so bile zelo koristne informacije s testrani. Doma sem izpolnil famozni obrazec CN23, za vsak slučaj sprintal navodila s spletne strani Pošte in se odpravil v poslovalnico. Tam si je gospa na okencu vzela pol ure časa zame (oziroma bolj zase), saj menda že veeeeeliko let ni videla teh obrazcev. Sprva ni hotela niti sprejeti mojega obrazca ampak je nalepila nek mali zelen listek. Po pregovarjanju sva prišla do zaključka da "škodilo ne bo, če je še kak list zraven". Paketek je bil poslan kot vrednostno pismo, cena za vse skupaj (0,414 kg) pa 12,19 €. Na Ebayu sem vložil zahtevek za vračilo poštnine in čez par dni se je znesek res pojavil na računu.
Sledilo je čakanje. Tracking je kazal, da je paket 2. 2. zapustil Ljubljano in 13. 2. prišel v Peking. Google translate daje zastrašujoče prevode v smislu "opened for demolition", a paket je nadaljeval pot po Kitajski. Potem se je zgodilo njihovo novo leto, ko se jim svet ustavi. 12. marca sem ponovno kontaktiral support, kjer so ugotovili da je telefon že prišel do njih in isti dan so odposlali drugega. Tudi ta je bil poslan iz Eu skladišča, tako da je po par dneh prišel k meni.

Če zaključim: postopek je trajal približno mesec in pol, s tem da je bilo vmes kitajsko novo leto, ko so njihove pošte preobremenjene, pa še dopust si vzamejo. Komunikacija s prodajalcem (gearbest support) ni bila nikoli problematična. Zaradi Ebay-evega sistema stroškov s pošiljanjem praktično ni bilo.

Ebay?

AgiZ ::

Verjetno je mislil Paypal.

kanarin ::

Nabavljam telefon za povsem nezahtevno starejšo osebo (pred tem imela dva slabi izkušnji s Samsung J1 in J3 - oba sta se hitro pokvarila), ne sme biti prevelik (5 inčev je maksimum), po možnosti bele barve. Pa da je čimmbolj poceni :). Ker sem leto nazaj nabavil prvi Xiaomi telefon - Redmi 4 Prime za mojo boljšo polovico mi je padel v oko Redmi 5a, ki se ga da trenutno dobiti za precej privlačno ceno 78 €. Kakšen Redmi 4x mi recimo že predrag. Ima kdo tak telefon, kakšne so izkušnje ? Da telefon leti je zadnje kar rabi, bolj je pomembna (vsaj dostojna) kvaliteta izdelave, ekran pa zadovoljiva kamera. Kaj menite oz svetujete ?

Tomson ::

V tem cenovnem rangu je to to, izdelava in materiali so precej kvalitetni za to ceno, performanse za nezahtevnega uporabnika, za neko osnovno rabo telefona povsem ok, lahko si še prebereš tale test. Imaš pa tole verzijo v EU skladišču za le 1€ več ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomy5 ::

Za ta denar boš dobil krompir kamero, tko pač je, tud če ti bo kdo reku da je povsem OK.
Raje nekaj rabljenega za tak denar in brez podvojenih appov.

marsovcek ::

AgiZ je izjavil:

Verjetno je mislil Paypal.


Ups, imas prav. Paypal, seveda.

radmannsdorf ::

Ma kakšen krompir no. Resno, kot da je kamera zanič. Redmi 4a je čist ok telefon s čisto ok kamero. Pa še nov je.
Redmi 4a fotke.

kanarin ::

tomy5 je izjavil:

Za ta denar boš dobil krompir kamero, tko pač je, tud če ti bo kdo reku da je povsem OK.
Raje nekaj rabljenega za tak denar in brez podvojenih appov.


In kaj dobiš oz predlagaš (bistveno boljšega) za ta denar (78€) od rabljene robe ? Meni je povsem jasno, da se ne more pričakovati ne vem kaj za tako ceno, ključno je samo to,da dobim kar največ za svoj denar. Saj tudi večina ostalih, ki redno prebira to temo mislim, da ne išče ravno top šit telefona, ampak "best value for the money". Jaz pač trenutno iščem telefon v segmentu manj kot 100 €. Če je kamera primerljiva z ostalimi Redmi 4 modeli, potem je čisto ok.

Od rabljene robe bi me najbolj zanimal kakšen Samsung A3 2016, samo kot sem videl niti ni toliko izbire (brez da ga vidim v živo ga ne vzamem), pa cena je ponavadi (krepko) preko 100 €, če je manj je ziher kaj narobe (vsaj kakšna vidna praska na ekranu oz druga poškodba).

Jebac18 ::

Katerega xiaomi-ja gledam mi6 in note3 ??važno mi je soliden fotič, fingerprint, 100% delovanje ...sam se nagibam k note3, predvsem zaradi stabilizacije pri snemanju in večji ekran.To pogrešam pri sedanjem OnePlus-one. Koliko bo stal novi mi 7? Se splača počakati? Cenovni rang 350 max

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

Tomson ::

Mi6 in Note3 sta praktično enaka, še Xiaomi je Note3 poimenoval večji Mi6, razlika je le v velikosti telefona/zaslona ter v procesorju, sta pa oba top telefona, torej velikost vs zmogljivost. Po drugi strani pa bo sedaj počasi padla cena modelu OnePlus 5T, že sedaj se je dobil za 390€, tako da je to še ena dobra opcija. Mi7 bo v štartu stal verjetno krepko čez 400€, glede na to da je trenutno Mi6 okoli 350€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

KuntaKinte ::

Dobava Xiaomi pri Telemachu se premakne za nedoločen čas,dvomim,da bo kaj s tem

SumTingWong ::

Mi7 se računa od 450€ naprej (za izven China), na začetku. Ampak bo imel in-display fingerprint :3
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_7_co...

bosmla ::

bitalinebit je izjavil:


Posebej me zanima, kako je z GPS jem na Redmi Note 4.

Mene tudi oz. katerokoli poceni telefon z dobro baterijo - z ZANESLJIVIM GPS.

Qushaak ::

Sam imam na RN4 Lineage OS in GPS dela fantastično že odkar ga imam (dobro leto).

radmannsdorf ::

jaz imam rn4 in miui eu. gps dela v piko. :)

solatjek ::

GPS na RN4 dela v nulo, težava je lahko edino, ko je zaslon izklopljen, da ne beleži, v tem primeru je potrebno izključiti varčevanje z baterijo za konkretno aplikacijo in dela.

dexterboy ::

Hojla, dve vprašanji;
1.) Pri obeh verzijah ni B20 omenjen, je pa ta verzija reees jeftina;
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
Sem kaj spregledal?
2.) Nikjer ni dokončne onformacije o izdaji Mi Max 3 modela. Na netu vse objavljeno je kr'neki, brez točnega izida... Ma kdo insider info?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Tomson ::

Omenjena verzija je poceni ker je International verzija, kar pomeni brez B20 in iz HK skladišča, imaš pa v FlashSale tudi Mi Max 2 Global z B20 podporo ter iz EU skladišča za 196€ (2-5dni dobava, brez dodatnih stroškov), kar je precej dobra cena ... Za Mi Max 3 uradnega "release date" še ni, glede na izid prejšnjih verzij se pričakuje da pride ven nekje maja/junija, bo pa najprej v Indiji, kakšen mesec kasneje še v China, preden bo cena ugodna pa računaj kje ne avgust/september ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jazjaz52 ::

Ali je link napačen ali pa tvoja navedba, da ima B20 podporo.

Tomson ::

Moja napaka, pozabil, da za Mi Max 2 sploh ni verzije z Band20, niti pri Global verziji, kot sicer velja za večino Xiaomi modelov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

radmannsdorf ::

ko bom jaz kupoval naslednji xiaomi, splohz ne bom gledal ali ima B20 ali ne, ker je 3g hiter kot sneta skira.

MrStein ::

Razen tam, kjer ga ni...
piše se leto 2018
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-valvoline- ::

Na redmi note 4 global mi je pocil digitizer. Lcd dela, tudi touch dela, pac razpoke so po celem zaslonu. Kje dobit kakovosten kompletni lcd, ali sam touch digitizer? na alix je stotine oglasov. A je komu ratalo mogoce zamenjat samo touch digitizer? Telefon dobr sluzi, pa ga ne bi takoj odpisal jbg. :V

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@valvoline, moj nasvet -vzemi ga z okvirjem ker je tako veliko manj dela in možnosti da nekvalitetno vstaviš touch v okvir ali pa še kaj huje. Tukaj pa samo zamenjaš elektroniko in imaš mir. Za par evrov več ne vem če se ti splača. Na aliexpresu glej tja, kjer je največ kupcev in preberi odzive. tudi če je evro dražje.
polde

DamirIZI ::

Sem kupil MI A1 v mishop-u v zadnji velikonočni akciji potem ko sem pokopal Nexusa 5x. Upam da bo ta živeč precej več:)))

Na kratko povedano MI A1 za mojo nezahtevno uporabo se mi zdi boljši skoraj v vseh pogledih, edino kamera na Nexusu je malenkost boljša. Največjo razliko opažam predvsem v samem softwerju kamere, kjer je uporabniška izkušnja na Nexusu pred MI A1.

Na več koncih sem gledal in bral da ljudje inštalirajo pixlovo kamero in razlike so več kot očitne, na spodnjem linku se mi inštaliranje ne zdi preveč komplicirano in mogoče bi ratalo tudi meni, čeprav sem zelo lesen za take zadeve (in je v indijskem jeziku). Moram reči da tudi mene precej intrigira vendar imam nekatere dvome. Ne bi želel izgubiti garancije, najbolj pa od pričakujem da bo telefon deloval gladko in ne želim stalno delat nekih posodobitev da bo stvar funkcionirala.
Ima kdo s tem kake izkušnje?

cypena ::

Tomson je izjavil:

V tem cenovnem rangu je to to, izdelava in materiali so precej kvalitetni za to ceno, performanse za nezahtevnega uporabnika, za neko osnovno rabo telefona povsem ok, lahko si še prebereš tale test. Imaš pa tole verzijo v EU skladišču za le 1€ več ...


Kaj bi pa rekli za tega Xiaomi redmi 5A proti Samsungu J5, katerga bi se dobilo pri A! za okoli 100eur? Sta si po karakteristikah in delovanju enakovredna?
Ali je glede na dve leti garancije pri našem operaterju bolje vzeti kar Samsunga?

Sprašujem za punco, katera ima naložen FB in mogoče še Viber, naredi kako fotko in povečini telefonira, SMSa, uporablja opomnike in pa kaj pogugla po netu... precej nezahtevna opravila
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Tomson ::

Oba imata alu ohišje, Samsung ima odličen AMOLED zaslon, boljši od Redmi A5, a z isto ločljivostjo, procesorja sta v podobnem rangu, a je Samsung v praksi za las odzivnejši, glede na teste 25% hitrejši, kameri sta tam tam, mogoče Samsung v rahli prednosti, ima isto kamero kot model J7, avtonomija baterija dobra pri obeh, na obeh teče Android 7, skratka "overall" je Samsung J5 boljši, a je tudi 2-3x dražji, Redmi A5 je okoli 80€, Samsung J5 (2017) od 170€ dalje ... Za omenjen namen bosta oba modela primerna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cypena ::

Hvala za zelo hiter in izčrpen odgovor.

Sedaj me pa še zanima, če je že kdo od vas naletel na podobno težavo, kot sem jaz na mojem novem Xiaomi MI A1 in sicer mi pošilja obupno slabe slike preko MMS. Drugi uporabniki od mene dobijo fotke
resolucije 270x480p in cca 60KB, približno.
V nastavitvah ne najdem nobene opcije za nastavljanje odhodne kvalitete MMSov.
Od drugih pa k meni pridejo slike normalne kvalitete in resolucije do recimo 1MB.
Ve kdo kje bi bil problem?
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

facepalm ::

pri poceni Samsungih je dobro preverit malenkosti, npr imam doma J7 2016, kateri nima senzorja svetlobe in mores svetilnost ekrana nastavljati sam. noro neuporabno, sploh ce ponoci nastimas na min brightness, zjutraj ne spremenis in nato potrebujes telefon zunaj na soncu. vidis natanko nic. dejansko ne ves ce je ekran vklopljen ali ne.

-valvoline- ::

https://www.aliexpress.com/item/Global-...
Nubia m2, fhd 5.5 amoled, 4/64, sd625, 3600mah, dual kamera, 130e.

skyline ::

DamirIZI je izjavil:

Sem kupil MI A1 v mishop-u v zadnji velikonočni akciji potem ko sem pokopal Nexusa 5x. Upam da bo ta živeč precej več:)))

Na kratko povedano MI A1 za mojo nezahtevno uporabo se mi zdi boljši skoraj v vseh pogledih, edino kamera na Nexusu je malenkost boljša. Največjo razliko opažam predvsem v samem softwerju kamere, kjer je uporabniška izkušnja na Nexusu pred MI A1.

Na več koncih sem gledal in bral da ljudje inštalirajo pixlovo kamero in razlike so več kot očitne, na spodnjem linku se mi inštaliranje ne zdi preveč komplicirano in mogoče bi ratalo tudi meni, čeprav sem zelo lesen za take zadeve (in je v indijskem jeziku). Moram reči da tudi mene precej intrigira vendar imam nekatere dvome. Ne bi želel izgubiti garancije, najbolj pa od pričakujem da bo telefon deloval gladko in ne želim stalno delat nekih posodobitev da bo stvar funkcionirala.
Ima kdo s tem kake izkušnje?


https://slo-tech.com/forum/t670401/p584...

gregor ::

Xiaomi Mi Mix 2S review: A great alternative to the notch
https://www.androidcentral.com/xiaomi-m...

Linko ::

Se že kaj bolj točno ve, kdaj pridejo telefoni k telemachu?
««
181 / 374
»»