» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
170 / 374
»»

Veron ::

"kupim" mi6 z b20 :D naj se xiaomi zmiga

jopar ::

Ima kdo izkušnje z Xiaomi action kamerami in gimbali?
Malo razmišljam o nabavi tega kompleta
https://www.gearbest.com/action-cameras...
https://www.gearbest.com/gimbal/pp_8623...

Tomson ::

Osebno izkušenj nimam, sem pa prebral kar nekaj pozitivnih testov, npr: Xaiomi ActionCam Review, Gimbal Handheld Review ...

Imaš pa Xiaomi ActionCam s kodo: NYGBCE iz 114€ na 98€ oz. še boljša opcija trenutno FlashSale iz EU skladišča za 99€ ter za Xiaomi Gimbal kodo: GBFEB153 iz 108€ na 103€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jopar ::

Tomson je izjavil:

Osebno izkušenj nimam, sem pa prebral kar nekaj pozitivnih testov, npr: Xaiomi ActionCam Review, Gimbal Handheld Review ...

Imaš pa Xiaomi ActionCam s kodo: NYGBCE iz 114€ na 98€ oz. še boljša opcija trenutno FlashSale iz EU skladišča za 99€ ter za Xiaomi Gimbal kodo: GBFEB153 iz 108€ na 103€ ...


Še vedno velja, da povrnejo stroške carine, v primeru, da naši odprejo?

Tomson ::

Jup, preko RegisteredAirMail iz China/HK skladišč, za EU (GW) skladišča tudi garantirajo dostavo brez dodatnih stroškov. Je pa nazaj PriorityLineEU, kjer je previloma šlo vedno skozi brez dodatnih stroškov, a za tukaj ne obljubljajo povračila ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

alkoo ::

matobeli je izjavil:

V resnici je celo GB "tečaj" zelo ugoden in, v primeru da ima domača banka provizijo na menjavo, je večinokrat ceneje plačati na GB v €.


Meni je GB 233 USD preračunal v 195 EUR, banka pa na koncu na MC računu 187 EUR. Nekaj takšnega kaže tudi google, zato sem raje plačal v dolarjih. Samo želel sem na to opozorit še vse ostale.

matobeli ::

Sej vem, tudi jaz plačujem v USD, smo že v drugih temah to debatirali in računali, ampak na koncu se izkaže da je čisto odvisno od kupčeve banke in tečaja na GB, kar pomeni da se splača preverit katera opcija bo cenejša, ker ni vedno enako.

APPluk ::

APPluk je izjavil:

Ima kdo izkušnje z YI varnostnimi kamerami, koliko imajo dosega npr. bi bila vredu slika če bi bil telefon 15m, in 2 zunanji steni oddaljen od kamere?

Nima noben tega, al vsaj ve približno če bi zadeva funkcionirala :|
https://www.mishop.si/xiaomi-yi-1080p-h...

pixelzgaming ::

Sej se ne poveže na telefon ampak preko routerja na omrežje. kje maš telefon ni pomembno, samo da ti wifi na telefonu vleče.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

APPluk ::

Ni blizu routerja oz. wifi-ja; sem mislil, da oddaja kamera signal tako kot je pri dronih

matobeli ::

APPluk je izjavil:

APPluk je izjavil:

Ima kdo izkušnje z YI varnostnimi kamerami, koliko imajo dosega npr. bi bila vredu slika če bi bil telefon 15m, in 2 zunanji steni oddaljen od kamere?

Nima noben tega, al vsaj ve približno če bi zadeva funkcionirala :|
https://www.mishop.si/xiaomi-yi-1080p-h...


Jaz mam nekaj podobnega in sicer tole: https://m.gearbest.com/ip-cameras/pp_61...

Sem jo hotel imet za en projekt, ampak se nanjo ne moreš povezat preko wifi routerja če nisi na internetu.

Baje se sicer da direktno z telefonom, ampak nisem nič ugotavljal ker sem no po 2h igranja zapakiral nazaj v škatlo. Jaz bi rabil imet vsaj 100m dosega.

Kamera je drugače sama po sebi res dost kvalitetna in ima čuda enih funkcij.

Jo pa prodajam, glede na ceno v slo ti lahko dam tako dobro ponudbo da jo boš težko zavrnil...:))

novaa ::

v nedeljo preko paypala plačal Xiaomi Redmi 4X Prime International Version 3GB 32GB Black - 107€ + 22 dostave, danes že prejel telefon.
ni da ni... dobri so.

buttcrack ::

Štacuna?

novaa ::

klasika.... Honorbuy

gregor ::

Xiaomi Redmi Note 5 Pro hands-on review
https://www.gsmarena.com/xiaomi_note_5_...

Conclusion

In our week with the device, we were generally impressed with the Redmi Note 5 Pro. Xiaomi likes to call the Redmi Note series an 'all-rounder' and it has never been truer before. A quality display, an excellent performance from a new processor, fabulous cameras and the same incredible battery life, the new Redmi Note 5 Pro delivers on nearly every count. While the budget segment has always been about making compromises, we really don't see a lot that was sacrificed here in order to achieve these great results, which makes the highly competitive pricing even more outstanding.

The only area we wish Xiaomi would improve is in software. MIUI was really cool back when Android looked like something you'll would find on an ATM today but it's not 2012 anymore and we don't even particularly like seeing the iOS UI on iPhones, let alone Android phones. The company needs to rethink its software design strategy and align itself with modern Android design guidelines, current industry trends as well as the tastes and expectations of users outside of China.

Apart from that, however, we didn't have much to complain about this phone. There will be a full review at some point but if you wanted a quick answer to whether or not you should buy this phone, then the answer is yes. If you bought a Redmi Note 4 last year, then you can probably skip this year but if you're still holding onto a Redmi Note 3 then this would be a good time to upgrade.

As for the competition, we like the look of the Honor 9 Lite but the Redmi Note 5 Pro has a leg up in some key areas such as camera and battery life and as such would be our pick of the two. What we would personally like to see is an Android One version of this phone, but we wouldn't be holding our breath for that.

plastika8 ::

alkoo je izjavil:

matobeli je izjavil:

V resnici je celo GB "tečaj" zelo ugoden in, v primeru da ima domača banka provizijo na menjavo, je večinokrat ceneje plačati na GB v €.


Meni je GB 233 USD preračunal v 195 EUR, banka pa na koncu na MC računu 187 EUR. Nekaj takšnega kaže tudi google, zato sem raje plačal v dolarjih. Samo želel sem na to opozorit še vse ostale.


Tudi jaz lahko to potrdim da se bolj splača kupovat v dolarjih na GB. GB mi je preračunal 211e, paypal (iz usd v e) 215e, banka pa 206e. Imam pa nkbm in ni provizije na menjavo.

Veron ::

Za znanca naročam Xiaomi Redmi 4X global (B20 obvezno) 32GB v črni barvi.
Gledam mimovrste, 180eur + 1tedn dobava
Gledam Honorbuy ( https://www.honorbuy.com/1108-xiaomi-re... ), 130,30eur z dostavo

Ima kdo kak boljši predlog kot Honorbuy?
Edina prednost mimovrste je 2letna garancija in popravila v Slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Tomson ::

Piše sicer International verzija, ki načeloma nima B20, potem pa da je Global (mogoče samo Global ROM), malo še preveri ... Tale verzija na Goldway je sigurno B20, a je dobrih 140€ s poštnino. Na GB ni EU zaloge, ga pa imaš v HK skladišču za 131€ s pošnino (RegisteredAirMail, brez dodatnish stroškov), a računaj dostavo nekje 3-tedne ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Veron ::

V opisu piše:
Network and Wireless Connectivity
4G: FDD-LTE B1/B3/B4/B5/B7/B8/B20
TD-LTE B38/B40
3G: WCDMA B1/B2/B5/B8, TD-SCDMA B34/B39
2G: GSM B2/B3/B5/B8
CDMA2000/1X BC0
GPS: GPS , AGPS ,GLONASS ,Beidou
Bluetooth: v4.2 , HID
WiFi: Wi-Fi 802.11 b/g/n ,WiFi Direct ,WiFi Display


Gledam po vprašanjih. Prime verzija naj nebi imela B20, medtem ko "navadna" pa da. Lahko kdo to potrdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Veron ::

Zgleda je tukaj kaj narobe vnešeno. Ker kolko vidim obstaja Redmi 4X ali Redmi 4 Prime (Brez X in starejši od 4X)

Vsekakor, rad bi Redmi 4X z B20, če obstaja kaka 3GB ram varjanta, bi blo super. Ampak kolko gledam je 4X samo 2GB ram in 16gb rom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Dimnik ::

Na linku od goldway imaš 4x, 3/32 z b20

gregor ::

nov podroben test:

https://www.androidcentral.com/xiaomi-r...

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Bottom line

The Redmi Note 5 Pro is Xiaomi's strongest showing in the budget segment in the last two years, and puts the brand in a great position as we head into the launch cycle for 2018. The 18:9 display is a much-needed change to keep the device competitive, and the Snapdragon 636 ensures class-leading performance for the foreseeable future.

This is the first Redmi device I'd consider using as my daily driver.

The Redmi Note 5 Pro is the first phone in the Redmi series I'd consider using as my daily driver. Previous phones in this series weren't short on power, but the camera was the one area where Xiaomi lagged behind.

With the Redmi Note 5 Pro, the manufacturer is taking the lead in this category, and once again setting the benchmark for the rest of the field to follow.

Should you buy it? Absolutely

If you're in the market for a budget phone, the Redmi Note 5 Pro should be at the top of your list. The combination of sheer hardware combined with the great camera, two-day battery life, and 18:9 panel makes the Redmi Note 5 Pro the device to beat in the budget segment.

The phone is offered in two variants -- a model with 4GB of RAM and 64GB of storage, and a version with 6GB of RAM and 64GB of storage. The 4GB model retails for INR13,999 and is on sale, and the 6GB version will be making its debut at a later date for INR16,999. With Xiaomi making a stronger push for offline sales, it'll be easier to get your hands on the Redmi Note 5 Pro than in previous years. The phone should be making its way to Xiaomi's offline partners shortly after its launch, and head to the 22 Mi Home stores in the country.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

Ima kdo kamer Xiaomi 70 Minutes Smart WiFi Car DVR? Včeraj naročil za 24€. Upam da gre mimo carine. :)

Danes je že prispela, samo 13 dni. Woohoo! :)

broken/link ::

povej kako se obnese, ko jo boš malo potestiral :) en tak kratek review.

matobeli ::

Meme tudi zanima, že 100let kupujem eno spodobno dashcam.

radmannsdorf ::

Evo en hiter test kamerce.
Zvoka mi ni zajelo, čeprav imam nastavitev na "close". Mogoče to pomeni OFF :)
Ampak to mi ni važno. Je pa trenutno noter ena stara 8Gb sd kartica. Sem naročil danes novo Samsung 32Gb, ki ima višje hitrosti.

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

Kje pa si jo dobil za tako ceno? Gearbest? Pa če smem vprašat razlog nakupa? :D Jaz bi si jo naročil zbog fore :) Za ceno 24EUR je res vseeno, če mi stoji ali se uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

radmannsdorf ::

Gb je imel eno kodo ja. Mogoče bom kakšno dobro babo kdaj posnel. ;)
Sem jo tudi že dolgo kupoval, nisem hotel zapravljat veliko. Tale je pa full HD, Wifi..
Tudi redna cena 40€ je čisto OK. Je pa moja kitajska verzija, za 40€ se dobi tudi angleško.
Naslednji izziv je naložiti angleški firmware gor, če bo šlo. :)

Tomson ::

Je trenutno še tudi koda za GB, za tale model Xiaomi 70 minutes je trenutno aktivna koda: za 32EUR ali pa angleška verzija na Aliexpress za 31EUR+5EUR (+6EUR+6EUR carina)=42EUR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

radmannsdorf ::

jizzer ::

Kaj pa je narobe če kitajski kupiš? Mimogrede sporoči kak kaj baterija drži :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

radmannsdorf ::

Kitajska, te v kitajščini pozdravi, pa tudi glasovne ukaze sprejema samo kitajske. Naprimer "take picture" in "start video" ne dela, razen po kitajsko.
Angleška verzija pa razume angleško. :)
Baterija naj bi držala 70min, zato tako ime? Nisem ziher. Jo bom pa v avtu itak imel skoz priklopljeno na štrom. Ima poleg 3,5m usb kabla.
ČIN ČI HAOOOOOOO!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Kolikor vem, tako snemanje pri nas ni dovoljeno, ali?
Policaji kaj tečnarijo, če vidijo da snemaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

Pri nas tega (še) ni. Sicer pa, če mene lahko Google Earth snema, zakaj nebi še jaz. In me tudi je. 2x sem na Goole street view. :)
https://siol.net/avtomoto/promet/kamere...

antonija ::

Jaz sem tudi nekje bral da je taksno snemanje pri nas prepovedano... Ve kdo slucajno za trenutni pravni status?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jizzer ::

Kitajski meni bi še prenesel, voice recognitiona pa žal ne ;(( bom mel malo na očeh poceni angleško verzijo (~30€).
Ja tudi jaz mislim da v avtu zaenkrat za kamero še ni omejitev, dokler javno ne objavljaš registerskih in podobno.

Tomson ::

Malo v info:

Inf. pooblaščenec je v mnenju zapisal, da je snemanje prometa za osebno uporabo dovoljeno. Navzkriž z zakonom pa uporabnik pride v primeru, da posnetke, s katerih so razvidni osebni podatki (obrazi, registrske oznake) javno objavi.
Poenostavljeno: S kamero za na vetrobransko steklo lahko snemate in posnetke shranjujete doma, ne smete pa jih objaviti, razen če pred objavo zakrijete obraze, registrske oznake in druge osebne podatke na podlagi katerih je mogoča identifikacija osebe.

Odgovor na vprašanje glede dokazne vrednosti posnetkov je nekoliko bolj zapleten. Zagotovo drži, da zgolj posnetek nepooblaščene osebe ne zadošča za kaznovanje posnetega kršitelja. Lahko pa policija na podlagi prijave in posnetka začne zbirati informacije o domnevnem prekršku ali kaznivem dejanju ter iskati domnevnega storilca.

V primeru, da bi voznik želel posnetek uporabiti kot dokaz, da ni storil očitanega mu prekrška ali povzročil prometne nesreče, lahko posnetek priloži zahtevi za sodno varstvo oziroma ga v sojenju predloži kot dokaz v svojo korist. Sodišče ga v tem primeru ne more izločiti kot nezakonitega, saj je snemanje za osebno uporabo, kot izhaja iz mnenja Informacijskega pooblaščenca, dovoljeno. Ni pa sodišče zavezano k temu, kakšno težo bo namenilo posnetku. Velja namreč načelo proste presoje dokazov, kjer ena vrsta dokaza ni formalno močnejša od druge.

V Avstriji pa je npr. tovrstno snemanje prepovedano, zagrožena kazen pa kar 500EUR ....)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

radmannsdorf ::

Sem test kar rajši izbrisal, da mi ne bo kdo očital, da je razbral kakšno registrsko v močnem sneženju.
Za test si oglejte tuje filmčke. :)

Gtonek1 ::

Veron je izjavil:

Za znanca naročam Xiaomi Redmi 4X global (B20 obvezno) 32GB v črni barvi.
Gledam mimovrste, 180eur + 1tedn dobava
Gledam Honorbuy ( https://www.honorbuy.com/1108-xiaomi-re... ), 130,30eur z dostavo

Ima kdo kak boljši predlog kot Honorbuy?
Edina prednost mimovrste je 2letna garancija in popravila v Slo.



https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-4x-1...

radmannsdorf ::

Jaz sem ga vzel pri Honorbuy, skladišče imajo v Sloveniji(stock in Europe), tako da je v dveh, treh dneh pri tebi.

oemdzi ::

MiBand2 je še kakšna koda? Sam sem ga pred časom na GB kupil za 20 eur, vendar sem opazil, da se da s kuponom precej ceneje, sem namreč zanj navdušil še 3 osebe, zato me zanima, kamo čim ceneje do njih. Bom pa verjetno ločeno naročeval z razmakom 10 dni, da ne bo vse v istem paketu na carini.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

GRT ::

antonija je izjavil:

Jaz sem tudi nekje bral da je taksno snemanje pri nas prepovedano... Ve kdo slucajno za trenutni pravni status?

Kot je podal že Tomson pri nas tovrstno snemanje ni prepovedano. Tudi v Avstriji samo snemanje ni prepovedano, nimajo pa točno določeno kaj je sploh dovoljeno.

jizzer je izjavil:

Kje pa si jo dobil za tako ceno? Gearbest? Pa če smem vprašat razlog nakupa? :D Jaz bi si jo naročil zbog fore :) Za ceno 24EUR je res vseeno, če mi stoji ali se uporablja.

Za 30€ jo dobiš (kitajska verzija) na ebayu iz UK.
Jaz osebno jo imam predvsem iz varnostnih razlogov.
Meni je v angleščini. Samo glasnost oziroma govorjenje tiste kitajske dečve baje lahko izklopiš čeprav še nisem ugotovil kako. Audio snemanja pa moraš vklopit v nastavitvah.
Koliko baterija zdrži ne vem in me tudi ne zanima, ker je itak nonstop priklopljena v avto vtičnico.

mared ::

moj mi note 2 se počasi poslavlja. ima kdo predlog, kje najhitreje in po možnosti najugodneje do dostojne menjave? MIUI-ja sem navajen zato se odločam med note 4 ali redmi 5 plus.
hvala

gregor ::

Tomson, ali se že kje dobi rn5 in rn5pro?
Kakšna je cena?

očitno gre za vročo robo...

Over 3 Lakh Units Of Xiaomi's Redmi Note 5 And Redmi Note 5 Pro Sold In Its First Sale In India
https://www.gizmochina.com/2018/02/23/o...

antonija ::

Tele indijski Lakhi so zabavna enota :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tomson ::

@gregor, Redmi Note 5 serija zaenkrat še ni dobavljiva ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Veron ::

Naročil včeraj zjutraj pri HonorBuy, danes že dostavljeno v paketomat GLS.

gregyk ::

Sveže kode za cenejši nakup mobilnih telefonov na Gearbest.com: www.gb-kuponi.eu

Veron ::

Veron je izjavil:

Naročil včeraj zjutraj pri HonorBuy, danes že dostavljeno v paketomat GLS.

Sicer malo razočaran nad GLS (ali pa imajo tako prakso). Res da nobenega ni bilo doma, ampak soseda je bila. Nisem prejel nobenega klica, slučajno videl po trackingu, da so "dostavili".
Tudi SMSa s kodo nisem prejel. Šele po klicu na GLS, "kam je dostavljeno", je povedala kodo in lokacijo... Me zanima, če je na paketu napačna telefonska ali dejansko noben nič ne pokliče. DHL je vedno poklical.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Veron ::

Tale Honorbuy je tud ena smešna zadeva.
Pošto dobiš od msm logistika d.o.o, Nova Gorica. Dobiš pošto, brez računa od naročila.

Povprašaš za račun, dobiš pa račun od kitajskega podjetja, tax 0eur :)) mutivuti
««
170 / 374
»»