» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
169 / 374
»»

facepalm ::

ima kdo odvec kaksen preprost ovitek za note4x?
npr tisti poceni silikonski, ki ga ponavadi senkajo.

Dimnik ::

A paše slučajno od redmi note 3?, imam ene tri nove

facepalm ::

ne vem ce:) note 4 je 1mm daljsi in 0.2mm tanjsi:)

OvCa77 ::

facepalm je izjavil:

ima kdo odvec kaksen preprost ovitek za note4x?
npr tisti poceni silikonski, ki ga ponavadi senkajo.

Ga imam jaz, info na zs
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

gregor ::

ali morda veste kdaj se bosta redmi note 5 in redmi note 5 pro začela prodajat v kitajskih trgovinah
in kakšna bo začetna cena za oba modela

ker predstavljen je bil v indiji za indijski trg, upam da to ne pomeni da bo naprodaj samo v indiji

LP

roberto1 ::

gregor je izjavil:

ali morda veste kdaj se bosta redmi note 5 in redmi note 5 pro začela prodajat v kitajskih trgovinah
in kakšna bo začetna cena za oba modela

ker predstavljen je bil v indiji za indijski trg, upam da to ne pomeni da bo naprodaj samo v indiji

LP



Začetek prodaje v Indiji je 22.02, kar pomeni da bo po tem datumu zelo hitro zadeva verjetno tudi na aliju. V bistvu gre samo za Note 5 Pro, Note 5 je rebrandan Redmi 5 Plus, ki ga lahko že sedaj bp naročiš (in dobiš, ko bo tole kitajsko novo leto mimo:)
Someday never comes!

plastika8 ::

Za starejšega nezahtevnega uporabnika iščem telefon. Pogoji so 5,0inč, B20 in slovenski meni.
Najbolj sem se osredotočil na xiaomi 4A, je kje cenejša opcija kot ta
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp... z kodo qc4a za slabih 75e?
Mi lahko nekdo ki je bolj vešč pove če ima to telefon 100% slo meni, v basic information piše da ima na screen spodaj pa piše Slovenčina ne pa Slovenščina?
Ali še velja da vrnejo morebitne stroške preko registered air mail?

errhec ::

Če so omenjeni tudi drugi jeziki, potm je med njimi tudi Slovenščina.
Pri tem telefonu imaš opcijo da jo izbereš iz EU skladišča (Warehouse Options: HK G-W-4 G-W-6 ), pri tem je dostava občutnmo hitrejša in pa mislim da je carinska dajatev že opravljena.
PS: cena pa je 90EUR z dostavo
Upam da bo Thompson to potrdil.
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

radmannsdorf ::

plastika8, tako kot je rekel errhec, izberi G-W-6 skladišče in telefon bo v štirih dneh pri tebi. Je ravno naročila prijateljica. Cena je 88,84€ z dostavo. Ima slovenščino.

Tomson ::

@plastika8: to je dejansko najugodnejša opcija na trgu, telefon je sigurno v slovenščini, preko RegisteredAirMail še vedno vrnejo morebitne dodatne stroške, je pa nazaj tudi opcija PriorityLineEUExpress, ki se je v preteklosti izkazala za super variatno, je praktično vedno šlo skozi brez dodatnih stroškov, a tukaj GB nič ne garantira ... Če se ti ne mudi, dejansko prihraniš 15EUR (kar je 20% vrednosti telefona) v primerjavi s EU skladiščem.

Je pa dejansko, kot že omenjeno, najbolj praktična varianta Redmi 4A Global iz EU skladišča za 81EUR + 7EUR poštnine, dobiš v nekaj dnevih, tudi brez dodatnih stroškov, pri gw4 je ista pesem a vse skupaj pride 4EUR več ...

Imaš pa po drugi strani še novejši model Xiaomi Redmi Note 5A Global s kodo: jjnote5a iz 83€ na 75€ oz. iz EU skladišča za 87€ +5€ poštnine ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

Če komu prav pride, zanimiva opcija je tudi novi Xiaomi Redmi 5 Global s kodo: nYgBmP iz 132€ na 120€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

alkoo ::

Kakšne so zadnje informacije glede registered air mail? Odpirajo veliko na carini? Priority line eu stane manj kot 6 usd tako da je najboljše vzet to opcijo? Ne da se mi ukvarjat z našo carino...

Počakal bom že tiste 3 tedne. Zavarovanje je pametno vzet ali ne?

Tomson ::

RegisteredAirMail kolikor sledim nekje v 50% carinijo, sicer so iz GB do sedaj vsi dobili povrnjene stroške, a se postopek še za nekaj dni zavleče. PriorityLineEU pa pride dražje, gre pa praviloma vedno skozi brez dodatnih stroškov. Če vzameš zavarovanje bo večja verjetnost carinjenja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kanarin ::

Sam se tudi zanimam za nabavo Redmi 4a, samo v poštev pride bela barva, na GB pride 82 € - a je to dober deal ? Kaj točno pomeni "International" - a je kakšna razlika z "Global" verzijo ? A obstaja mogoče kakšna koda tudi za ta model ?

Sicer na Goldway vidim še precej ugodnejšo ceno (70,65€ s poštnino), je pa res, da če upoštevam še dajatve smo potem tam-tam z GB.

Telefon sicer nabavljam za nezahtevno starejšo osebo, ki bo razen klicev in SMS-ov (mogoče še kakšna preprosta igrica) uporabljala občasno samo še fotič. Dosedaj je bila navajena na Samsunge (J1/J3) tako da me malo skrbi edino ta preskok na drugačen vmesnik. Ima kdo izkušnje s takim prehodom ?

WiseBear ::

Za mamo bi čim hitreje rabil nabaviti telefon v rangu do cca 200EUR. Kot sem na hitro preletel temo je najboljša opcija A1 model. Tomson, imaš morda kakšno kodo za naročilo iz EU skladišča?

Ali je na te Global verzije sploh smiselno nameščati EU rom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

Tomson ::

@kanarin:
Razlika med International in Global je v podprtosti Band20 LTE omrežja (za prenos podatkov v mobilnem omrežju) in je vedno dražji od International verzije, ki ga v Slo po večinoma uporabljajo vsi slovenski operaterji, le Telekom v manjšem obsegu. Glede na izkušnje, se to v praksi večini niti ne pozna, ker so tudi na 3G hitrosti že precej visoke. Če na Goldway dodaš še stroške carinjenja in DDV ali pa izbereš DHL si takoj blizu 100EUR.

Za Redmi 4A White Global verzijo imaš kodo: yzgj4a iz 91EUR na 85EUR, za tole International verzijo pa kodo: 4aqxgb iz 82EUR na 72EUR ...

Potem pa še opcija novejšega Redmi 5A Global White modela iz EU skladišča za 82EUR ...

@WiseBear:
Ta hip za EU skladišče ni kakšne delujoče kode, je pa najugodnejša in najhitrejša opcija za Xiaomi Mi A1 iz GW4 EU skladišča za 190EUR +4EUR poštnine ...

Mi A1 ima nameščen Android One OS, EU rom mislim da sploh ne obstaja in niti ne bi imelo smisla ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

MxxW5 ::

Ne gre. Odklep ni mogoč. "Your device isn't supported by Mi Unlock", je vse, kar dobim v unlockerju (Windows). Probal sem dobesedno vse, prečesal cel internet. Ne gre. Prijavljanje/odjavljanje na različne načine, iskanje telefona prek njihove finderja... Ne gre. Napredek je nula.

Nisem edini: http://en.miui.com/thread-234050-1-1.ht...

Le en od milijona topicov na njihovem forumu in ostalih.

Jebi se Xiaomi.

Zico44 ::

Lahko probaš tule: http://www.xiaomitool.com/
Aplikacija, ki jo dobiš tu, te vodi skozi cel proces.

Jaz imam MI Mix 2, ki je imel gor China ROM in zaklenjen bootloader.
Ker nisem uspel dobiti unlocka, sem vse zrihtal s pomočjo te aplikacije (http://www.xiaomitool.com/).

Brez unlocka sem naložil global ROM (MIUI), potem pa še OTA na MIUI9.
Vse je šlo brez najmanjše težave!

MxxW5 ::

Hvala lepa! Bom preskusil.

WiseBear ::

Tomson, hvala. Ima pa A1 relativno visoko SAR vrednost: klik
Vrednost 1.75 W/kg me malce odbija od nakupa. Ali je v tem cenovnem rangu kakšna alternativa?

facepalm ::

Note 4(x) apparently.

Dimnik ::

Redmi5, redmi5 plus, kmalu redmi note5 pro

daki1 ::

Dimnik je izjavil:

Redmi5, redmi5 plus, kmalu redmi note5 pro


Koliko pa ima redmi 5 plus SAR vrednosti jih nikjer ne najdem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

WiseBear ::

Pa se že dobi Redmi5 iz EU skladišča?

Master_Yoda ::

HM meni pa izgleda headphone jack na Redmi Note 3 crkuje. Ko se premikam z mobilnikom v zepu, ali pa premikam kabel od slusalk telefon izgubi povezavo (audio player stopira, ikona slusalk izgine). Sem probal 3 razlicne slusalke in je pri vseh enako, tako da slusalke verjetno niso krive. Kar pa je seveda zelo cudno, saj se to zgodi samo ko se premika kabel...

Gre headphone jack v RN zamenjati, je to kdo ze delal ?

Mogoce se mi potem bolje splaca nabavit bluetooth slusalke...

plastika8 ::

@tomson, radmannsdorf, errhec hvala vsem na koncu naročo 5A iz EU z poštnino za 88e.
xiaomi nima nobenega telefona z ip68 standardom ne?
ps: ve mogoče kdo za kakšen touch telefon z ip68 bol robustn za gradbeništvo/kmetijstvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plastika8 ()

radmannsdorf ::

plastika8, probaj kakšen robusten ovitek. Tale ali tale.

plastika8 ::

hvala vendar ne potrebujem za 5a. gre se za drug telefon za fotra kateri želi imeti telefon z standardom ip68.

Tomson ::

Pri Xiaomiju tega ne boš našel. Ena boljših opcij je npr. Ulefone Armor 2, s kodo: hNyEaR616 za 190€, ali iz EU skladišča za 206€, lahko sam prebereš test na TechRadar, je dobil 4.5/5 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

alkoo ::

Upam da plačujete z dolarji in pustite konverzijo domači banki. GB ima provizijo oziroma slabo menja. Razlika je opazna.

APPluk ::

Ima kdo izkušnje z YI varnostnimi kamerami, koliko imajo dosega npr. bi bila vredu slika če bi bil telefon 15m, in 2 zunanji steni oddaljen od kamere?

greeenmaster ::

Kateri rom je najbolj stable za xiaomi mi6?

greeenmaster ::

Trenutno imam gor miui 9.2 global in vcasih malce dela z zamikom drugace res hiter telegon igre se odprejo zelo hitro.Aja misl da se mu rece BluOS

MxxW5 ::

Evo, odklenil. Grozljiva, neprijetna izkušnja, ki si je noben proizvajalec ne bi smel privoščiti. Resnično je grdo in nesramno do kupcev (strank), da daš kupcu, ki bi rad tisto, kar je kupil, tudi uporabljal (in ima svoj telefon pravico uporabljati in z njim početi, kar hoče!) v roke pre-alpha verzijo programja/servisa za odklep in nato znova in znova ignoriraš dobesedno desettisoče težav, ki se s tem programjem pojavljajo. Težava, ki sem jo imel jaz, je (glede na poste na forumih) stara že vsaj tri leta. Odpravili je niso in je tudi ne bodo.

Hkrati kupcu hinavsko napišeš navodila, ki gredo nekako takole: "Zaprosi za odklep, zaženi ustrezen program v Winsih, priklopi telefon na PC in klikaj next." Malo morgen! Si se vpisal v Unlock z imenom, ki ti piše v telefonu in ne s tistim, ki ga imaš na forumu (ja, to je možno!)? Telefona ne boš odklenil. Se po tistem, ko si dobil dovoljenje (tole je WTF sam zase, sicer) za unlock nisi "našel" telefona prek Mi clouda? Telefona ne boš odklenil. Si se v Mi Cloud in/ali v unlock program prijavil z mailom namesto z Mi IDjem? Telefona ne boš odklenil. Kaj storiti če SMS-a ne dobiš (kateregakoli od obeh)? Kaj storiti, ko ti telefon/Unlock daje povsem napačna poročila (prevode) o težavah: "Phone not suppored by Mi unlock." ali "Can't find network. Connect to network and try again." (mimogrede: prvo pomeni, da nimaš dovoljenja za odklep, čeprav si ga dobil in moraš zaprositi ponovno, drugo pa, da telefona nisi našel prek Mi Clouda, pri čemer se moraš pred tem odjaviti iz Mi računa v telefonu!!!).

Sistem ti ne pove, kje je problem in kaj je problem. Ali odziva preprosto ni ali pa je odziv povsem napačen. Dobesedno gre za quest, kot bi igral beta verzijo Ultime 9, ampak ne bi smel gledati na monitor ampak v Kitajca, ki bi ti moral angleško razlagati, kaj se dogaja na zaslonu, pri čemer angleščine ne bi znal!

Človek dobesedno ne more verjeti, da ta firma (Xiaomi) meče milijone juanov ter tisoče in tisoče programerskih ur v poslabševanje Androida, medtem ko se ji ne zdi vredno pokrpati niti najbolj v nebo vpijočih lukenj v njihovem unlock sistemu.

matobeli ::

Šment. Mogoče bi bilo najbolje da zamenjaš znamko ali celo OS.

Ajfojni baje delujejo tipi-topi oz škatle. Ne pa ta kitajska jajca ki so popolnoma neuporabna z stock MIUI.

MxxW5 ::

matobeli je izjavil:

Šment. Mogoče bi bilo najbolje da zamenjaš znamko ali celo OS.

Ajfojni baje delujejo tipi-topi oz škatle. Ne pa ta kitajska jajca ki so popolnoma neuporabna z stock MIUI.


A ni kul tale odziv? Človek pokaže in dokaže težave, ki so nedvomne in jasne. Ampak ne. Ali si z nami, ali pa proti nam. Če ti kaj ni všeč, spokaj! Kritika "naših" je prepovedana!

EDIT: Pri čemer je zanimivo tudi omenjanje iPhonea. Skupna točka vseh kitajskih proizvajalčevih romov (tudi MIUIa) je ravno podobnost iOSu. Ali še drugače: Kitajci so tisti (pri čemer prednjači ravno Xiaomi) ki hočejo biti kopije iOSa in iPhonea.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Dimnik ::

Prav ti je povedal, imam in nabavil za kolege že cca 10kom xiaomijev od cenejših do dražjih in z nobenim problemov pri odklepu....sicer pa sedaj, ko je global v slo jeziku itak ne rabiš odklepat...miui dela zelo solidno

MxxW5 ::

Dimnik je izjavil:

Prav ti je povedal, imam in nabavil za kolege že cca 10kom xiaomijev od cenejših do dražjih in z nobenim problemov pri odklepu....sicer pa sedaj, ko je global v slo jeziku itak ne rabiš odklepat...miui dela zelo solidno


Torej, ti nisi imel problemov pri odklepu in jih torej nihče ni imel? Vse, kar sem napisal, sem si izmislil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

K0l1br1 ::

Meni oba tri, ki sem jih nabavil, sploh ni rabilo odklepati, ergo, xiamojiev ne rabi odklapati klap klap

MxxW5 ::

Prav imate fantje. Zmotil sem se. S xiaomiji in z njih odklepanjem ni nobenih problemov. Fake news. Carry on.

Dimnik ::

Vsakih toliko časa se najdete pacienti, ki mislite, da vse obvladate v nulo..potem pa, ko se zatakne..paničarite. Najprej se je potrebno pripraviti in malo poguglati...pa ni panike...

thramos ::

MxxW5 je izjavil:

Človek dobesedno ne more verjeti, da ta firma (Xiaomi) meče milijone juanov ter tisoče in tisoče programerskih ur v poslabševanje Androida, medtem ko se ji ne zdi vredno pokrpati niti najbolj v nebo vpijočih lukenj v njihovem unlock sistemu.


:))

Tako pač je. Unlock, ki ponavadi telefon efektivno (pozabimo na hardwarske backdoore ;)) umakne iz njihovega nadzora, itak ne bo deležen neke hude podpore.

Dimnik je izjavil:

Vsakih toliko časa se najdete pacienti, ki mislite, da vse obvladate v nulo..potem pa, ko se zatakne..paničarite. Najprej se je potrebno pripraviti in malo poguglati...pa ni panike...


Ah no, odklepanje Xiaomijev, s svojimi tisoč različicami "istega" telefona, ter tisoč različic Androidov, ki jih na njih naserjejo prodajalci in preprodajalci, je pač kar velika greznica.

Jaz sem imel težave s praktično vsemi. Za redmi 3, je bilo dovolj ob zagonu izbrat slovenščino - ob rebootu je začel utripat ekran in za factory reset sem porabil par ur. Za Note 3, na katerem je bil en čuden rom preprodajalca, prav tako par ur, da sem flashal nek uporaben developer MIUI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

MxxW5 ::

thramos: Res je. Tudi sicer nimam nič proti Xiaomiju (razen navedenega) in sem hotel na vse skupaj opozoriti.

Tam konec tedna se bom, če bo čas, lotil nalaganja TWRP in nato enega stock roma.

BTW, hvala ker si kul in kritike "svojega" telefona ne jemlješ kot osebni napad nase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

pixelzgaming ::

Včeraj se mi je pri flashanju roma v TWRP corruptal IMEI (oziroma oba). Sem dobil nazaj s flashanjem original miui roma ampak se mi je zaklenil bootloader. Zdaj pa čakat spet 3 dni za odklep..
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

MxxW5 ::

Še enkrat, da ja ne bo brezvezne hude krvi. Xiaomiji so trenutno (daleč) najboljši bang for buck. Tudi če upoštevam težave z odklepanjem in MIUI. Tudi zaradi pomoči tegale topica (še natančneje, Thomsona) imam telefon s 5,5 ekranom SD625 in 3 GB rama za 130 eur.

Dimnik ::

No, in potem se pizdiš na xiaomi...pri 130e boš pa ja malo potrpel...pri naslednjem bo že boljše...
Sam imam trenutno mi note3 in nimam potrebe po odklepu...

thramos ::

MxxW5 je izjavil:

thramos: Res je. Tudi sicer nimam nič proti Xiaomiju (razen navedenega) in sem hotel na vse skupaj opozoriti.

Tam konec tedna se bom, če bo čas, lotil nalaganja TWRP in nato enega stock roma.


Ma na koncu uspe, to je važno. Sicer mal preklinjaš, ampak rata. :)

Vsaj z Lenovom sem imel čisto podobne probleme. Kako je z mainstream proizvajalci ne vem, ker jih že kar nekaj časa nisem kupil. Itak je cena daleč na strani kitajcev.

MrStein ::

MxxW5 , čestitke za uspešno raziskavo in njeno objavo.
Troli pa vedno bodo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Naabo ::

alkoo je izjavil:

Upam da plačujete z dolarji in pustite konverzijo domači banki. GB ima provizijo oziroma slabo menja. Razlika je opazna.

Če govoriš o ameriških dolarjih je razlika neopazna, še posebej če upoštevaš 1,5% provozijo pri menjavi, ki ti jo zaračuna banka (npr. NLB). Povsem druga zgodba je Paypal, kjer seveda ne smeš pustiti, da ti oni menjajo v eure, če plačuješ v drugi valuti.

matobeli ::

V resnici je celo GB "tečaj" zelo ugoden in, v primeru da ima domača banka provizijo na menjavo, je večinokrat ceneje plačati na GB v €.
««
169 / 374
»»