» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
151 / 374
»»

klinker ::

Ja ne vem kaj bi ti za 150€. Za ta denar pac morajo bit neki kompromisi.

gddr85 ::

kaj bi? mogoče enak okvir kot na prvem note 4, all metal ;)

tomy5 ::

Pač kupiš RN4, sej je itak vse skupaj enako vse.

facepalm ::

Na koncu imas telefon nonstop v ovitku in opazis tisto plastiko le takrat, ko zamenjas ovitek.
Se vedno pa sem mnenja, da je note4 best buy. A1 in redmi 5 ne ponujata nobene posebne spremembe.

Dimnik ::

Po moje ima A1 boljšo kamero, redmi 5 ali 5plus pa dizajn pa kamero tudi....mogoče se motim

facepalm ::

Po nekaj prebranih reviewih, bistvene razlike ni. Sploh ce imas sreco in fases sony kamero v note4.

Tomson ::

Ne vem, nisem prepričan. Sicer res nimam Note4 za primerjavo, a če primerjam Mi A1 (5X) in Mi Note 3 (ki ima flagship Xiaomi kamero) so razlike minimalne. Meni se zdi kamera na A1 super. Če je interes lahko naredim nekaj slik pod enakimi pogoji pa dam za primerjavo jutri ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tomson daj, pa slikaj tudi v slabi svetlobi, ker kolebam med a1, mi note3 ali sedaj redmi5 plus

Tomson ::

Ok, bom jutri tekom dneva v različnih svetlobnih pogojih naredil enake slike pa objavim proti koncu dneva ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pingec ::

Pred kratkim sem imel za poslikat ene dokumente, ki sem jih običajno prej slikal z Nexus 5. Moram povedat, da se je A1 slabse odrezal pri identicnih pogojih (enak prostor z enako razsvetljavo, brez oken). 15% posnetkov je bilo meglenih, pri Nexus 5 jih je bilo 1%, sem kar malo razočaran bil.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

3p ::

če koga zanima: mi note 3 dxo

barakus ::

4-axis optical image stabilization system


Super. Kakšna bo pa cena?

tomy5 ::

A1 ima slabe slike če v čez dan z umetnoo svetlobo osvetljenem prostoru. Povprečne so edino ob sončni svetlobi ali z minimalno oblačnostjo zunaj. Senzor ni ne vem kaj.
Ta mobi pač ni primeren za nekoga ki želi še telefonom naredim kako slikco za objavo.

ivanuscha ::

antonija je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Upam da ni Redmi 5 Plus kar nadomestek za Note.
Ker... ni dovolj velik? Presvoh drobovje? Ali samo napacno poimenovanje modela?


Nima fizičnih tipk, ter enak proc. kot Note 4. Poleg tega mu baje manjka tudi RGB Led(obvestila), baterija pa je celo manjša, kljub večjemu telefonu. Kako je s kamero tudi ne vem, zato pravim - počakajmo na kakšen review. Skoraj sigurno pa je za to ceno super telefon.

Tomson je izjavil:

Osebno mi Redmi 5 Plus na papirju deluje eden najboljših Xiaomi budget modelov so far, če bo cena okoli 100€, podpora B20 za Global model, dober ROM, skratka čista zmaga. Bo sicer res še treba kakšen review počakat, ampak zna bit to to! ;)


Cena za Plus verzijo nikoli ne bo okoli 100€. Mogoče bo v enemu letu padla na kakšnih 150€, osnovni Redmi 5 pa ja, počakaj še pol leta, pa bo okoli 120€. Meni se sicer zdi pri tako nizkih cenah čakati toliko časa za tistih 50€ popolna bedarija, če ga seveda že sedaj rabiš. Če ne lahko čakaš tudi na Redmi 6.

Zgodovina sprememb…

ivanuscha ::

tomy5 je izjavil:

A1 ima slabe slike če v čez dan z umetnoo svetlobo osvetljenem prostoru. Povprečne so edino ob sončni svetlobi ali z minimalno oblačnostjo zunaj. Senzor ni ne vem kaj.
Ta mobi pač ni primeren za nekoga ki želi še telefonom naredim kako slikco za objavo.


Ob slabi svetlobi vsi Xiaomiji žal pogrnejo. Posebej video je zanič! Se pa ne strinjam, da v dobrih pogojih slike niso primerne za objavo. Že Note 4 dela v OK pogojih povem solidne fotke.

Sicer pa, Mi Note 3 je dobil na DxO zelo dobro oceno. Ne vem pa koliko so ti ljudje še kredibilni.

Tomson ::

@live

Glede na to, da že danes dobiš Xiaomi Redmi 5 Plus za 138EUR, sem prepričan da bo v posameznih akcijah prav kmalu tudi ceneje ...

Js res ne razumem kakšna pričakovanja imajo uporabniki pri telefonu za dobrih 150EUR, kakšne fotografije naj bi delal, sam se imam za precej zahtevnega uporabika, pa so mi fotografije na Mi Note 3 top, pa tudi na Mi A1 so mi dobre, je pa res da zaradi svoje "žilice" za fotografiranje vedno iščem dobre kadre z dobrimi pogoji, ne slikam kar vse počez, samo zato da je slika ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

klinker ::

pingec je izjavil:

Pred kratkim sem imel za poslikat ene dokumente, ki sem jih običajno prej slikal z Nexus 5. Moram povedat, da se je A1 slabse odrezal pri identicnih pogojih (enak prostor z enako razsvetljavo, brez oken). 15% posnetkov je bilo meglenih, pri Nexus 5 jih je bilo 1%, sem kar malo razočaran bil.


5X ima zelo dober fotkic, sploh v slabsih pogojih. Xiaomi je tu na splosno svoh napram konkurenci. Se pa da na A1 gooogle camero usposobit, ce telefon rootas. Naj bi gcam opazno bolje izkoristu senzor.
Ne vidim pa neke prednosti menjat 5X za A1. Ok, A1 je malo lepsi in novejsi, tu se pa konca. Eni se ne zavedate kolko je 5X dobra naprava, kljub starosti in ne ravno lepim designom.

pingec ::

Nisem napisal 5X, napisal sem Nexus 5. https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-570...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

ivanuscha ::

Tomson je izjavil:

@live

Glede na to, da že danes dobiš Xiaomi Redmi 5 Plus za 138EUR, sem prepričan da bo v posameznih akcijah prav kmalu tudi ceneje ...

Js res ne razumem kakšna pričakovanja imajo uporabniki pri telefonu za dobrih 150EUR, kakšne fotografije naj bi delal, sam se imam za precej zahtevnega uporabika, pa so mi fotografije na Mi Note 3 top, pa tudi na Mi A1 so mi dobre, je pa res da zaradi svoje "žilice" za fotografiranje vedno iščem dobre kadre z dobrimi pogoji, ne slikam kar vse počez, samo zato da je slika ...


Pa res, 32GB je zelo poceni. Sam bi sicer vedno vzel 64gb.
Za vredu fotko nardit je pa seveda treba met malo smisla, če tega nimaš ti tudi S8 ali profi kamera nič ne pomagata.
Pri meni in mojih kolegih je Note 4 povsem presegel pričakovanja. Predvsem baterija ter hitrost ter kako tekoče deluje vse skupaj. Pa kako pogosto se sistem posodablja. Tukaj Samsung z njihovim Touchwiz nima za burek!
Upam samo, da bo Xiaomi ostal pri tako visokem p/p razmerju.

klinker ::

pingec je izjavil:

Nisem napisal 5X, napisal sem Nexus 5. https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-570...


My bad...pol pa je res crap, ker ze fotkic na 5ki je zalost.

Mare3 ::

Pa vam je všeč sploh ta zaobljen rob zaslona na 5 plus? Meni izgleda katastrofa in grdo...

pingec ::

klinker je izjavil:

pingec je izjavil:

Nisem napisal 5X, napisal sem Nexus 5. https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-570...


My bad...pol pa je res crap, ker ze fotkic na 5ki je zalost.


Verjetno je problem to, da A1 nima opticne stabilizacije.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Tomson ::

Mare3 je izjavil:

Pa vam je všeč sploh ta zaobljen rob zaslona na 5 plus? Meni izgleda katastrofa in grdo...


Pa ni švoh, malo sliči na Galaxy S8 ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Sliči bolj na lg g6

BivšiUser2 ::

Vsaj ac standard in USB C bi lahko podpiral.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Tomson ::

Govorimo o 6.0" FHD+, Snapdragon 625, 3/32GB, 4000mAh Xiaomi telefonu za 138€! Whats not to like? :|
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tomson od 129e dalje, imam v eur in je taka cena na global mi store

klinker ::

pingec je izjavil:

klinker je izjavil:

pingec je izjavil:

Nisem napisal 5X, napisal sem Nexus 5. https://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-570...


My bad...pol pa je res crap, ker ze fotkic na 5ki je zalost.


Verjetno je problem to, da A1 nima opticne stabilizacije.


Sej jo nima niti 5ka in niti 5X. Ja nic...root, pa google camero gor spravit, ker da fotka slabse od N5, je res mimo, saj je senzor definitivno precej boljsi od tega na N5.
Zato sem pa tudi skenslal xiomije doma. Vedno se je treba drkat da zadeva spila, a vedno se se kak bug pojavi in spet nekaj ne spila prav. Jebes to. Raje raljen 5X od katerega koli Xiaomija, preverjeno na lastni kozi. Se zdaj sem na S8 s Touchwiz bolj zadovoljen od MIUIja, pa ga leta nazaj videt nisem mogu ta samsungov android.

barakus ::

the Nexus 5's camera takes a demotion in resolution from 13MP to 8MP - but it retains the optical image stabilization that's the real star of the show. And I couldn't be happier.

BivšiUser2 ::

Tomson je izjavil:

Govorimo o 6.0" FHD+, Snapdragon 625, 3/32GB, 4000mAh Xiaomi telefonu za 138€! Whats not to like? :|

Še vedno se šopa sd625.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Dimnik ::

Ti bi rad za 130e mel sd835?

BivšiUser2 ::

Verjetno je tudi kaj bolj naprednejšega v 6xx seriji.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Dimnik ::

Ja sd660 je v mi note3 za 280e

Tomson ::

Ali Snapdragon 821 v Mi Note 2 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

facepalm ::

Sd625 ima se vedno vrhunsko razmerje moci in porabe energije. Sam imam raje sd625 kot sd820, ker mi je avtonomija pomembnejsa od par % real life performancea. Igric pa ne igram, da bi potreboval boljsi graficni cip.

The Wiber ::

Dimnik je izjavil:

Ti bi rad za 130e mel sd835?

Lepo bi bilo, če bi imeli SD630. Manjši upgrejd iz 625-ke.

ivanuscha ::

Mogoče bo 630 v Note 5 ;)

Dimnik ::

V note5 bo sd845 in bo skoraj cel v ekranu brez robov

Mislil sem mi note4 pardon, bomo videli kaj bo v remi note5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

gregor ::

Check Out Xiaomi Redmi 5 Plus Camera Samples Here
https://www.gizmochina.com/2017/12/16/x...

Xiaomi Redmi 5 Plus Hands On: Full Screen For Cheap!
https://www.gizmochina.com/2017/12/16/x...

Tomson ::

Ergo, mi je le uspelo naredit nekaj fotografij pod enakimi pogoji z Xiaomi Mi A1 in Xiaomi Mi Note 3.

TUKAJ je 100MB fajl v polni ločljivosti, sicer pa je shranjeno v .jpg v maksimalni kvaliteti.

Hmm... nikakor noče prikazat tega kolaža slik v eni .jpg datoteki, četudi zmanjšam na 10mb ...

Ok, še manjši format in velikost ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Dimnik ::

Sem hotel napisat, da ne odpre slik, vidim da si že napisal...

antonija ::

Kolikor jaz viidm aparata delat prakticno enake slike, edino pri vrtnih stolih je na levi sliki fokus napačno nastavljen (kar spet ni krivda fotoaparata ce smo cisto iskreni). Edino post-processing zjebe barve pri obeh fotkicih.
Je pa res da so moje foto izkusnje se iz starih casov, ko smo hodili okrog z merilniki svetlobe in se kregali kateri film da boljse barve, lepso zrnavost, itd. Takrat je veljalo da mora fotograf znati nastaviti zaklop, zaslonko in fokus, kot tudi poskrbeti za pravilno meritev osvetljenosti, ne-tresoco roko, itd.

Iz vasih komentarjev pa sklepam da se danes pricakuje, da bo vse to naredil fotoaparat in pomoznosti s eprilagodil barve tako, da bo vsec vsakemu ocesu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ivanuscha ::

Tomson

Hvala za odlično profi primerjavo :) Slike so odlične, bi rad slišal tiste par postov nazaj, kaj jim manjka, posebej ob upoštevanju cene teh telefonov??

Tomson ::

Pa saj pravim, glede na to da ima Mi Note 3 isti flagship fotoaparat kot Mi6 in da je Mi A1 bistveno cenejši a v praksi so razlike pri zajemanju fotografij res majhne, so pa vidne pri ostrini če se dobro pogleda. Vse fotografije so zajete brez dodatnih nastavitev, v "auto" načinu. Slika ali dve na Mi A1 so, kot je že komentrial antonija rahlo manj jasne, ker nisem delal vrste posnetkov in iskal najboljšega, vsak kader je namreč slikan le enkrat z vsakim telefonom in tukaj se pač pozna, da ima Mi Note 3 Optical Image Stabilization. Pod določenimi svetlobnimi pogoji so opazne razlike v barvah, a nič bistvenega, sicer pa tudi v slabših svetlobnih pogojih in temi ni nekih bistvenih razlik. Skratka, mene glede na cenovni rang, Mi A1 niti približno ne razočara, je pa zaradi OIS pri MiNote3 fotografiranje še lažje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

gregor ::

hvala za primerjavo, sedaj pa počakajmo na teste r5plus, me prav zanima kako se bo obnesel ta tel glede slik...

LP

Tomson ::

Če komu kaj prav pride, pravkar opazil in trenutno vse kode preverjeno delujejo:

Xiaomi Mi Note 3 s kodo: bihsnote3 za 246€
Xiaomi Redmi 4X Global s kodo: hs4xxm za 110€
Xiaomi Mi 6 6/64GB s kodo: hsmi6hk za 329€
Xiaomi Mi A1 4/32GB v Flashsale za 179€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

[Reviews] [Mi Product Review #65] [Device Team] Redmi 5 Plus Review: The Best Redmi Ever!

http://en.miui.com/thread-1321835-1-1.h...

veliko slik iz kamere..., ker pa je to test xiaomi fanboya ga je verjetno potrebno vzet z precej rezerve

LP

Go-ahead ::

S tega geara čakam sesalec že 1 mesec. Ali telefoni pridejo kaj prej?

Dimnik ::

Kdaj si naročil? Jaz sem ga 12.11. pa tudi še ni nič.....verjetno je isto z telefoni, sploh sedaj decembra

krop ::

Zanimivo, da nikjer več ni opcije pošiljanja eu-express:(
««
151 / 374
»»