» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
147 / 374
»»

barakus ::

Vsi reviewi pravijo, da so fotografije pri slabi svetlobi katastrofalno slabe.

matobeli ::

aborko je izjavil:

Še ene par fotk z Xiaomi Redmi Note 4 (pomanjšanih v paintu za 50% - dodatno skopresirane slike):








Da se marsikej uporabnega dobiti iz tega kitajca :)


Sploh ni švoh, dej malo povej katero aplikacijo uporabljaš, sli so fotke iz roke/stojala, avto ali ročne nastavitve?

Ker meni se zdi da moj redmi 4 kar nekaj paca. Sploh zadnje čase.

Tomson ::

barakus je izjavil:

Škoda, ker ima A1 zafurano kamero, ne vem zakaj xiaomi ne ponudi stock rom na več modelih.


Sam na A1/5X nisem opazil kakšnih katastrofalnih slik, niti v slabih svetlobnih pogojih. Jasno, ko so svetlobni pogoji dobri so slike res odlične, slabši ko so pogoji, slabše so slike, a tako je pri vseh telefonih. Slike v mraku res niso nek presežek, da bi pa rekel, da so podpovprečno slabe pa tudi ne.

Primerjava kamere med Xiaomi A1 in Redmi Note 4

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

krop ::

Jaz bi glih zarad kamere šou iz n4 na a1. Je pa res, da z google aplikacijo so slike lepše na n4

Lucio ::

Kje je danes najceneje dobiti Mi A1 4/64 gold ali rose gold?

facepalm ::

Na rn4x (samsung sensor) uporabljam gcam podnevi in snap 8.1.4 camera ponoci. Nimam pripomb.

Tomson ::

Lucio je izjavil:

Kje je danes najceneje dobiti Mi A1 4/64 gold ali rose gold?


Xiaomi Mi A1 4/64 Gold s kodo: Blackfridayhalf13 za 169EUR. Pa PriorityLineEU poštno opcijo...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

negot ::

Tomson, razmišljam o nakupu dobrega Kitajca in ta se mi zelo dopade in prvi vtisi na spletnih predstavitvah so kar v redu.
Zanima me tvoje mnenje o tel. in o nakupu na spletni strani: https://oneplus.net/si/oneplus-5t, hvala in lp, :)

Tomson ::

Z Oneplus 5 defenitivno ne moreš zgrešit, nov 5T model je pod ohišjem sicer praktično isti kot model 5, je pa 5T vizuelno res lepotec, največja razlika je pri zaslonu, 6.0" napram 5.5" pri prejšnjem modelu in 18:9 razmerje pri 5T, razmerje ki se letos uveljavlja pri vseh flagship telefonih. Če bi rad prihranil in ti velikost zaslona ne igra bistvene vloge se bo sigurno dobil model Oneplus 5 bistveno ugodneje, sploh na Bolhi, sicer pa go for OnePlus 5T, res ne moreš zgrešit s tem telefonom! ;) Nakup na OneplusNet pa je dobra opcija!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

negot ::

Hvala lepa za izčrpen odgovor, sem nabavil že Xiaomi a1 z gearbesta po tvojem nasvetu (kodi), hvala, brez dodatnih stroškov, žena zelo zadovoljna, lp, :)

aborko ::

barakus je izjavil:

Vsi reviewi pravijo, da so fotografije pri slabi svetlobi katastrofalno slabe.

Niso katastrofalno slabe, so pa povprečne... Na auto in privzeti camera aplikaciji, ki nabije iso. Če veš kaj delaš, si odkleneš camera 2 API, uporabiš drugo aplikacijo - npr google camera ali motorola camera in dobiš HDR+, full manual nastavitve, uporabiš npr 1s shutter speed in nizek iso in dobiš spodobne fotke tudi v slabši svetlobi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Lucio ::

Tomson je izjavil:

Lucio je izjavil:

Kje je danes najceneje dobiti Mi A1 4/64 gold ali rose gold?


Xiaomi Mi A1 4/64 Gold s kodo: Blackfridayhalf13 za 169EUR. Pa PriorityLineEU poštno opcijo...


Nabavu hvala, sej bo brez carine ne :)

AgiZ ::

Se se kje dobi crni Xiaomi Mi A1 z black friday popustom?

ivanuscha ::

Tomson je izjavil:

barakus je izjavil:

Škoda, ker ima A1 zafurano kamero, ne vem zakaj xiaomi ne ponudi stock rom na več modelih.


Sam na A1/5X nisem opazil kakšnih katastrofalnih slik, niti v slabih svetlobnih pogojih. Jasno, ko so svetlobni pogoji dobri so slike res odlične, slabši ko so pogoji, slabše so slike, a tako je pri vseh telefonih. Slike v mraku res niso nek presežek, da bi pa rekel, da so podpovprečno slabe pa tudi ne.

Primerjava kamere med Xiaomi A1 in Redmi Note 4



Zanimiva primerjava, hvala za video. Sem pričakoval da bo razlika v prid A1 večja. Torej še razlog več da sem z nakupom Note 4 zelo zadovoljen. Predvsem pa je genialna baterija. Na polnilec lahko skoraj pozabiš, sploh v primerjavi z uporabniki iPhona.
Ok, kamera res ni svetla točka, ampak za to ceno...zamenjaš čez 2 leti za Redmi Note 6, ki bo imel kamero že blizu kakšnemu Galaxyu S6 če ne S7 :)

konspirator ::

aborko
Kje najdeš te kamere in kako jih namestiš ?

Po kvaliteti kamere je vrstni red takšen ?
Redmi 4x https://www.kimovil.com/en/where-to-buy...
Redmi Note 4 https://www.kimovil.com/en/where-to-buy...
Mi A1 https://www.kimovil.com/en/where-to-buy... //najboljša
--

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

AgiZ je izjavil:

Se se kje dobi crni Xiaomi Mi A1 z black friday popustom?


Kolikor gledam trenutno ni nikjer kakšne posebne "black friday" akcije za črni model. Trenutno najugodneje na Geekbuying za 169EUR (ne vem sicer kako je pri njih z uvoznimi stroški) ali preko Aliexpress MiGlobal za 188EUR + 22EUR poštnine, Gearbest pa ta hip nima zaloge, je pa tudi skoraj vsak dan kakšna koda za Mi A1.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

barakus ::

Sem pogledal prve 4 reviewe za A1, ki jih vrne google in iz tega kar sem prebral, sem zaključil, da je kamera podpovprečna v slabi svetlobi...

Camera falls apart in low-light


The Mi A1 low-light shots came out rather soft. You can see what's in the picture, just don't expect much detail when you zoom in. There is a lot of noise, sometimes we also got blurry images due to the lack of stabilization, so their use is best restricted to social networks.


In daylight, the Mi A1 takes rich images with good levels of detail and colour saturation. In low light, the performance stumbles and it falls behind even a phone like the new Moto G5S.


Like many budget phones, the A1 has problems with color balance and low light.


https://www.androidauthority.com/xiaomi...
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a1-r...
http://www.techradar.com/reviews/xiaomi...
http://www.androidpolice.com/2017/10/13...

konspirator ::

Ima potem sploh kateri kinez dobro kamero (in da ne stane celo premoženje) ?
--

barakus ::

Še video z nočnimi slikami

konspirator ::

Teste delajo samo še Indijci ??
--

AgiZ ::

Tomson je izjavil:

Kolikor gledam trenutno ni nikjer kakšne posebne "black friday" akcije za črni model. Trenutno najugodneje na Geekbuying za 169EUR (ne vem sicer kako je pri njih z uvoznimi stroški) ali preko Aliexpress MiGlobal za 188EUR + 22EUR poštnine, Gearbest pa ta hip nima zaloge, je pa tudi skoraj vsak dan kakšna koda za Mi A1.

Geekbuying pa nič ne berem da bi imel pošiljanje brez davka.
Gearbest it is, izgleda ji je Gold tudi ok, tako da to bo to. Hvala :)

Tomson ::

@konspirator

Ok, nekatere slike so malo sumljive, ker sem sam kar nekaj posnetkov naredil z Mi A1, pa razen res tu in tam toliko meglenih slik nisem videl, sploh pa v portrait, ki so po mojem mnenju nadpovprečne, sploh za ta cenovni rang! ;) Sicer pa popolnoma jasno in razumljivo, da se ne more primerjat telefon za 170EUR s flagship Apple telefonom za 700EUR. Kot rečeno, slike podnevi so super, ponoči pa zgolj povprečne, pa recimo da še to ne, ampak kolikor pri sebi opažam, ponoči oz. v res slabih svetlobnih pogojih sam precej malo fotografiram s telefonom. Pač stvar preferenc, mislim pa da je jasno, da za 170EUR ne gre pričakovati flagship telefona, ki bo nadpovprečen na vseh področjih! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

ncc2000 ::

@Tomson je na zalogi mogoče kakšen ugoden namig za Mi band 2, lahko, no še bolje, če iz EU? TNX!

Tomson ::

Z delujočimi promo kodami je trenutno edino tale verzija Mi Band 2 iz 21€ na 13€ s kodo: 1111NLSI033 ali CMondaySI06 ali za 14€ s kodo: 11.11GBNL03

Danes še nekaj dobrih dealov, če komu kaj prav pride:

Xiaomi Mi 6 s kodo: CXLMI6 za 314€
Xiaomi X3 Sonicare Black - električna ultrasonična zobna ščetka s kodo: CMondayNLSI06 iz 55 € na 31 €
Xiaomi Mi Mix 2 s kodo: NLBFriday08 iz 502€ na 416€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Bubbles ::

Pozdravljeni,
z GearBesta želim naročiti Xiaomi 4a, ne vem pa, kakšna je razlika med Global version in International.
Pri Global je sicer zraven EU plug, tako da, če je vseeno, potem bi vzela tega.

Tu sta linka:
Xiaomi 4a Global version
Xiaomi 4a International

Hvala.

Vanadium ::

Vzemi global. Ima b20

Tomson ::

Global verzija pokriva tudi Band20 LTE omrežje, ki ga v Sloveniji uporabljata predvsem Telemach in A1.

Lahko pa vzameš novejšega Xiaomi Redmi 5A Global v akciji in zraven brezplačno dobiš še Xiaomi Mi Band 2 za 93EUR ... V primerjavi z 4A malo boljša sprednja kamera, Android 7.1.2 in MIUI 9 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

GRT ::

Koliko časa se povprečno čaka na telefon iz GearBesta?

Tomson ::

V povprečju okoli 3 tedne, se pa zgodi tudi manj ali več...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

kody ::

gorencT ...honorbuy imas prej kot v tednu...
Iz Gearbest čakam eno robo že več kot dva meseca...F1 2 dobil...1 se je izgubila...
Ta trgovina je taki loto...

Tomson ::

Zakaj pa ne odpreš Ticket za F1? Dobiš odgovor v 24h, če se je res izgubila ... Honorbuy je defenitivno prej, ker je skladišče blizu ... Na Gearbest pa v veliki večini pride nekje v 3-tednih, so pa res izjeme, ko kakšen paket res zamuja, če pa ga v 2-mesecih ni, pa vrnejo denar ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

negot ::

Odločam se med Huawei Mate 10 Pro in OnePlus 5T, kakšen nasvet, ki bi prevagal, lp, :)

GRT ::

negot je izjavil:

Odločam se med Huawei Mate 10 Pro in OnePlus 5T, kakšen nasvet, ki bi prevagal, lp, :)

Kaj ima to veze s to xiaomi temo?

negot ::

GRT je izjavil:

negot je izjavil:

Odločam se med Huawei Mate 10 Pro in OnePlus 5T, kakšen nasvet, ki bi prevagal, lp, :)

Kaj ima to veze s to xiaomi temo?

Preskoči, ;)

GRT ::

Preskoči ti to temo in ne spamaj tu!

_njc ::

Ima kdo Xiaomi (Mi A1) in je pri Telemachu? Kako imate nastavljen APN za internet in MMS-e?

Ki99 ::

Pozdravljeni,

tudi po nekaterih nasvetih tule sem se pred skoraj dvema letoma odločil za nakup Xiaomi MI 4c. Telefon mi je delal odlično, brez resnih težav (razen da sem v začetku imel naložene okužene driverje) in mi je delal tako kot je treba. Edino pomankljivost, ki sem jo opazil je baterija, ki ni bila nek presežek.
2 dni nazaj pa se je zgodila nezgoda, ko je bil telefon malo moker, po tem pa sem opazil še razbit ekran. Kaj točno je bilo sploh ne vem in tudi to nima veze. Sedaj mi ne dela touchscreen, sam telefon pa normalno kaže uro, se normalno poveže preko kabla na PC itd. Glede na to, da imam telefon sedaj 23 mesecev ne vem kaj naj storim. Je popravilo sploh smiselno? Kolikšna je cena menjave toucha? Kdo to v Slovniji sploh dela? Nekaj sem videl na Bolhi, vendar raje vprašam tukaj, ker vem vas je tukaj gor kar precej "majstrov".
Glede na to da sem se navadil Xiaomija mislim tudi ostati na tej firmi. Gledal sem Mi 5 in 6, vendar mi je 350€ za 6-tko malce preveč. A so na gearbest pogosto akcije kot so bile pred nekaj dnevi, da je bila 6-tka za 315€?
Hvala za nasvet, lp

Klemen13 ::

Ki99 je izjavil:

Pozdravljeni,

tudi po nekaterih nasvetih tule sem se pred skoraj dvema letoma odločil za nakup Xiaomi MI 4c. Telefon mi je delal odlično, brez resnih težav (razen da sem v začetku imel naložene okužene driverje) in mi je delal tako kot je treba. Edino pomankljivost, ki sem jo opazil je baterija, ki ni bila nek presežek.
2 dni nazaj pa se je zgodila nezgoda, ko je bil telefon malo moker, po tem pa sem opazil še razbit ekran. Kaj točno je bilo sploh ne vem in tudi to nima veze. Sedaj mi ne dela touchscreen, sam telefon pa normalno kaže uro, se normalno poveže preko kabla na PC itd. Glede na to, da imam telefon sedaj 23 mesecev ne vem kaj naj storim. Je popravilo sploh smiselno? Kolikšna je cena menjave toucha? Kdo to v Slovniji sploh dela? Nekaj sem videl na Bolhi, vendar raje vprašam tukaj, ker vem vas je tukaj gor kar precej "majstrov".
Glede na to da sem se navadil Xiaomija mislim tudi ostati na tej firmi. Gledal sem Mi 5 in 6, vendar mi je 350€ za 6-tko malce preveč. A so na gearbest pogosto akcije kot so bile pred nekaj dnevi, da je bila 6-tka za 315€?
Hvala za nasvet, lp

Glede popravila ti zal neznam pomagati, ti pa lahko ponudim Mi5 za 180e, če se morda odločiš za nakup. Imam 32GB rom in 3GB ram verzijo, torej standard. Pa še slike: https://imgur.com/a/vURyb

Ki99 ::

To imaš rabljenega ane?

Aja, še hujšo težavo kot s samim razbitim telefonom imam s kontakti. Vse kontakte (imenik) imam namreč shranjene le na telefonu in sedaj imam krizo, ker nimam nič. Mogoče kdo ve, na kakšen način bi lahko dol spravil te kontakte?
Hvala

Klemen13 ::

Ki99 je izjavil:

To imaš rabljenega ane?

Tako je ja, kupil lani oktobra, vedno nošen v ovitku + tempered glass. Telefon sam pa deluje kot urca.

Tomson ::

@Ki99:

Xiaomi telefoni so še danes med najboljšimi, kar se tiče razmerja cena, performanse, kvaliteta, tako da z nakupom ne moreš zgrešit. Na Gearbest so redno kakšne akcije, trenutno imaš delujoče promo kode za:

Xiaomi Mi6 4/64GB s kodo: CXLMI6 za 314EUR
Xiaomi Mi Mix 2 4/64GB s kodo: NLBFriday08 za 416EUR
Xiaomi Mi A1 Global s kodo: Blackfridayhalf13 za 169€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Ki99 ::

Hvala Tomson. Najbrž bom še danes naročil MI 6 ;) Ampak še eno vprašanje: je kakšna možnost, da bom še dodatno plačal kakšne carinske dajatve? Je običajno potrebno z Gearbesta dolgo čakat na robo? Hvala za pomoč!
Aja, glede na to, da sem na Telemachu. Mi bo na MI 6 delal LTE ali bom na 3D kot pri MI 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ki99 ()

kody ::

Mi 6 nima Band 20 za LTE...tako da je možno, da boš izvisel...
če hočeš hitro dostavo poglej honorbuy, goldway na aliexpres
če hočeš nekaj podobnega Mi 6 in band 20, poglej po bolhi je polno Honor 9 na voljo, pa še garancijo imaš v Slo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

Jirzy ::

Glede stikov; priklopi misko na telefon preko USB OTG kabla. Ce ga nimas, ti ga lahko posodim (Lj).

Master_Yoda ::

Heh jaz sem narocil Redmi 4x, 25 novembra z priority EU shipping in je do 4 dni nazaj bil status processing, nato 2 dni Packed, sedaj pa je ze 2 dni shipped. Z tracking kodo ki so jo napisali pa dobim sporocilo da je neveljavna, oz. da paketa se ni v sistemu. Tako da vprasanje ce so sploh ze poslali.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@Ki99

Drži, Mi6 nima Band20 podpore, kar za Telekom ni bistveno, Telemach in A1 pa imata kar nekaj baz na teh frekvencah. Podobno kot sedaj na Mi4, bo na istih lokacijah 3G signal. Pokritost baznih postaj in operaterjev lahko preveriš TUKAJ. Od malo boljših Xiaomi modelov imata B20 modela Mi Mix 2 in recimo še Mi A1. Preko PriorityLineEU na GB praviloma ni dodatnih stroškov, 100% garancije pa jasno ni. V povprečju pošiljke pridejo nekje v 3-tednih. Lahko pa so odstopanja v obe smeri. Prek Honorbuy je dostava defenitivno hitrejša.

@master yoda

Hehe, ja, tole s trackingi kar precej čarajo, marsikaj piše pa ne drži, sam sem pred časom sledil pošiljki, ki bi naj bila v Nemčiji, pa sem preko naše pošte preveril in še ni bila niti blizu Nemčije. No na koncu je sicer paket prišel, a tisti tracking npr. je bil čisto mimo. Očitno s podobnimi manevri spravijo pošiljko do Slovenije brez dodatnih stroškov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Jirzy ::

Jirzy je izjavil:

Glede stikov; priklopi misko na telefon preko USB OTG kabla. Ce ga nimas, ti ga lahko posodim (Lj).

Se popravljam, Mi4C ima USB C konektor, tako, da ti kabla ne morem posoditi. Verjetno pa zadeva dela na isti princip, rabis USB C -> USB A adapter (ali pa misko, ki ima direktno USB C.... Ce to sploh obstaja.) in bos lahko stike prenesel 'nekam' kar z misko.

Master_Yoda ::

Hehe, ja, tole s trackingi kar precej čarajo, marsikaj piše pa ne drži, sam sem pred časom sledil pošiljki, ki bi naj bila v Nemčiji, pa sem preko naše pošte preveril in še ni bila niti blizu Nemčije. No na koncu je sicer paket prišel, a tisti tracking npr. je bil čisto mimo. Očitno s podobnimi manevri spravijo pošiljko do Slovenije brez dodatnih stroškov.


Ce bo prislo brez dajatev se nebom pritozeval :P

barakus ::

Ali planira Xiaomi še kakšen telefon s stock androidom? Kakšen mi 6 uradni stock android setup bi mi bil odličen!

Tomson ::

Nič ni znanega, sicer pa se Google odloči in povabi podjetje k sodelovanju. Glede na to, da je trenutno zunaj ena kopica AndroidOne telefonov (Xiaomi, HTC, YMobile, Lenovo, GeneralMobile) ter da ima nekaj teh znamk po več modelov, je čisto možno da bo sledil še kakšen Xiaomi. Ampak sigurno ne flagship ala Mi6, ker v osnovi je AndroidOne namenjen cenejšim telefonom, Mi A1 je bil prvi "dražji telefon", sedaj je zunaj tudi HTC U11 Life ... Je pa verjetno vse odvisno od zanimanja, prodaje, povpraševanja, trga ... AndroidOne je že desetletje na trgu, pa še ni doživel nekega booma, mogoče bo zgodba s Xiaomijem kaj spremenila na tem področju.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()
««
147 / 374
»»