» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
109 / 374
»»

Samael ::

roberto1 je izjavil:


Če ti vse dela in ni nekega major upgrejda, ne vem če je smiselno flašat rom vsak teden.


To ti v vsakem primeru ni treba oz. tudi če storiš to samo 1x na mesec, 10x - 12x na leto, bo zadeva običajno še vedno bolj up-to-date, kot pri stable romu. Vse ima svoje prednosti in minuse, jasno - ampak tale fama, da če imaš weekly rom gor se moraš pa vsak teden jajcati s tem, res ni na mestu.
Popravki/dodatki so, če jim redno slediš (pre)minorni, večino časa neopazni in če zadeva dela kot je treba, ni prav nobene katastrofe, če dva, tri weekly update izpustiš :)
Meni osebno pri vsem tem še največ časa vzame tisto deset minutno prebiranje komentarjev zadnje verzije 1x na mesec, da vidim kaj menijo tisti, ki so ga že preizkusili, da ne spravim gor kakšne bedarije (better safe than sorry), verjamem pa da se marsikdo ne gnjavi niti s tem.
Kot smo tu že marsikdaj tu brali ima marsikdo s kakšno stable verzijo težave, ki pa jo nato s prehodom na weekly verzijo odpravi (pa seveda v redkejših primerih tudi obratno).
Sicer pa saj vem, da vse to veš - odgovarjam zgolj zato, da se ne bo tu gradila neka napačna fama, da če imaš weekly verzijo, jo moraš pa prav vsak teden povoziti z novo weekly verzijo, kar jasno ni res :)

Brane22 ::

OK.

Koliko sledijo s posodobitvami na najnovejši android ?

A ga praviloma dobijo vsi, kjer ima to smisel ali pa je to bolj tko, kot se nekdo tam spomni ?

Tinaamalaa ::

Brane22 je izjavil:

OK.

Koliko sledijo s posodobitvami na najnovejši android ?

A ga praviloma dobijo vsi, kjer ima to smisel ali pa je to bolj tko, kot se nekdo tam spomni ?

Mi serija dobi dva android major updata, Redmi pa enega.

peglezn ::

Evo po 1mescu čakanja na pošiljko, poročam da se moj redmi 3s spet polni, moral sem menjati dock connector (2$ stroška).
Je pa kar zajebano odstranit back cover na teh telefonih.

Besna Glista ::

peglezn mene čaka danes menjava ekrana na redmi note 3 pro, upam, da bo šlo gladko =)

bsslo ::

Uf... upam, da se ne boste matrali tako kot jaz na svojem Redmi 3 :)

j4nm4n ::

Dami je izjavil:

Rad bi kupil tri redmi 4x 3/32gb modele v eu. Pri kateri trgovini in točno kater model izbrati, da bo imel prednaložen rom že OTA update, play store ter slovenščino?


https://www.honorbuy.com/1108-xiaomi-re... ?? Te pa pride 178,47 za enga oz 535.41 za tri.

Kako je že s carinami po novem iz alixpressa? Nič ne gre skozi več brez dajatev? Recimo če tak model iz aliexpress naročiš je ob 130€ vrednosti še potrebno upoštevati, da boš plačal še DDV? Kaj pa carina? Je za vse, ali pa je do 150€ ni?

blink ::

Kakšna je najhitrejša varijanta za naročiti Redmi Note 4 64GB 3GB International/Global iz EU, pa da ga dobim do srede?

scipascapa ::

slovenija?

blink ::

scipascapa je izjavil:

slovenija?


EU + čim ceneje in da pride v nekaj dneh. Kolikor sem gledal na SLO trgovinah imajo kar navite cene.

scipascapa ::

efox shop morda.

next3steps ::

blink je izjavil:

scipascapa je izjavil:

slovenija?


EU + čim ceneje in da pride v nekaj dneh. Kolikor sem gledal na SLO trgovinah imajo kar navite cene.

[] eu
[] čim ceneje

Izberi eno!

SumTingWong ::

https://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-re...

3/64 Global ne obstaja, kolikor vem

Zgodovina sprememb…

ivanuscha ::

Obstaja Note 4 64/4 International, ga imam jaz :) Odličen telefon, edino kamera je bolj švoh za današnje čase.

okica11 ::

Se ne spoznam na te vaše telefone ampak če komu kaj prav pride... https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4...

next3steps ::

Problem je v tem, da ta telefon nima popusta. Onih 38% je samo namišljenih.

robertko ::

Dobre novice.

Goldway naj bi spet ponujal tax free shipping.
Zadeva bo podpiral Ilion uporabnik iz Telekineza foruma in bo kot EU support.
Prečitajte tukaj:
http://forum.telekineza.com/viewtopic.p...
Včasih je ta isti bil support pri TopOne trgovini in nam je rihtal Tempered glass gratis in 5$ popusta, ter urejal garancije z njimi (nekateri veste o čem govorim).
Če vas kaj dodatno zanima, ga lahko vprašate, če ne lahko vprašam tudi jaz (sem v kontaktu z njim).
Lp.

bsslo ::

Kaj točno pomeni, da bo EU support? Ali to vključuje tudi garancijski rok in morebitna popravila v tem obdobju?

robertko ::

bsslo je izjavil:

Kaj točno pomeni, da bo EU support? Ali to vključuje tudi garancijski rok in morebitna popravila v tem obdobju?


Odgovor:
Malo drugacije nego Top One. Garancija 1 god, fabricka Xiaomi. Problem u prvih 7 dana, Goldway sve pokriva. 8-30 kupac placa postarinu za kinu, 31-365 kupac placa obe postarine.

next3steps ::

V bistvu pomeni to, da bo ex-yuga imela posrednika za garancijo pri prodajalcu, ki je spet posrednik, tega telefona. Razen tega, da boš imel hitrejši odgovor im možnost sporazumevanja v srbohrvaščini, drugih prednosti ne bo.

robertko ::

next3steps je izjavil:

V bistvu pomeni to, da bo ex-yuga imela posrednika za garancijo pri prodajalcu, ki je spet posrednik, tega telefona. Razen tega, da boš imel hitrejši odgovor im možnost sporazumevanja v srbohrvaščini, drugih prednosti ne bo.


Glej vsak ima možnost doprinesti kaj glede lažjega naročanja - supporta, tudi ti,...ampak pri nas tega posrednika ni, zato kot pravimo "podarjenemu konju se ne gleda v zobe".

Drugič, verjetno vsi tukaj vemo, da nihče nikogar v nič ne sili.
Če komurkoli lahko ta zadeva pomaga prvič pri naročilu brez plačila davka (tax free shippinga), drugič pri boljši komunikaciji z prodajalcem glede uveljavljanja garancije, go for it.
Jaz nimam nič od tega, je pa imelo kar nekaj ljudi takrat ko smo preko tega istega naročevali takrat še pri TopOne-u, to je to o čemer govorim (zadnji post z Telekineza foruma):
Bravo kolega! Nisam ti se niti zahvalio što si mi omogućio onaj popust i dodatno zaštitno staklo dok si još "radio" sa TopOne, pa eto sada to činim. Lijepo je imati "nekog svoga" u bespućima kineskim. Toplo preporučujem gospodina za svaki oblik suradnje.

next3steps ::

Zakaj si butthurt? Saj ni bilo nič napisanega proti tebi ali tvojim postom?
Le TL;DR China Warranty Explained for Dummies sem spisal.
Support Šaomija na Kitajskem je zelo dober. Zatakne se ponavadi za kupce iz zahoda pri preprodajalcih, ki živijo od danes na jutri. Za večino problem pri uveljavljanu so krivi prav oni. Kar se tiče znamke Xiaomi problemov glede garancije izven Kitajske\Indije nimajo, ker tam ne ponujajo svojih naprav\storitev.

Zgodovina sprememb…

robertko ::

Povsem te razumem in oba vema, da je tukaj bilo ogromno napisanega glede uveljavljanje garancije.
Ampak kot vema se tukaj zavestno odločujemo za nakupe iz Kitajske in čisto prav imaš, da jim je na koncu vseeno za kupce iz zahoda, vendar pazi GoldWay zaenkrat ni prodajalec od danes na jutri.
Jaz tukaj vidim dejanski support, ki nam ga trenutno ne nudi nihče drug, bolje išta nego ništa.

Mogoče se oglasi kdo, ki bo potrdil tudi pomoč še takrat iz TO, ali v obliki popustov ali pri uveljavljanju garancije.
Še enkrat, nihče nikogar v nič ne sili, vsak se na koncu odloči sam, če pa nam kdo pri tem lahko kakorkoli pomaga,...

kumer ::

tole bi znala biti zanimiva zadeva za tiste ki ne potrebujejo najmočnejšega procesorja

mi6c z novim sd 660

http://www.gizchina.com/2017/05/28/xiao...



še vedno verjetno več kot dovolj procesorske moči, a manjša poraba..., nižja cena itd

LP

kumer ::

robertko je izjavil:

Dobre novice.

Goldway naj bi spet ponujal tax free shipping.
Zadeva bo podpiral Ilion uporabnik iz Telekineza foruma in bo kot EU support.
Prečitajte tukaj:
http://forum.telekineza.com/viewtopic.p...
Včasih je ta isti bil support pri TopOne trgovini in nam je rihtal Tempered glass gratis in 5$ popusta, ter urejal garancije z njimi (nekateri veste o čem govorim).
Če vas kaj dodatno zanima, ga lahko vprašate, če ne lahko vprašam tudi jaz (sem v kontaktu z njim).
Lp.


dobra novica :)
kdaj pa bo to zaživelo, kakšna bo cena za mi6 variante?

hvala

LP

next3steps ::

Cene so na AE

kumer ::

samo ne z tax free shipping?
LP

robertko ::

Ceni prištej DHL shipping, ki ga moraš izbrati 18,25EUR - to ti je potem tax free.
Če bo kdo naročeval se vsekakor držite tega, kaj je napisal tip ki je EU support.

Pa še to:
Upravo sam dogovorio da uz sve ordere preko mene idu i staklo i futrola na poklon pa mi obavezno saljite order id nakon placanja ili njima napomenite u poruci da je tako dogovoreno sa EU support, tax free, i staklo i futrola na poklon.

Tako približno je zadeva laufala z istim človekom takrat na TopOne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robertko ()

ivanuscha ::

Samo izbire pa nima velike Goldway, ni primerjave z Honorbuy.

j4nm4n ::

Za informacijo. Honorbuy - plačal v soboto, danes, v torek je prispel telefon z GLS.

sbor ::

Verjetno je šlo tako hitro na honorbuy za EU Direct verzijo?

j4nm4n ::

Ja. Ni druge za International verzijo z B20 bandom...

robertko ::

Evo če se bo kdo odločil naročiti iz Goldway-a, naj vpiše:

GW-EUsupport

pod rubriko Massage for seller.

Dobili boste tax free delivery DHL/case in steklo gratis.

roberto1 ::

Če kdo kupuje, Grossoshop ima od danes naprej Eu shipping za celoten katalog, se pravi za vse modele, ki jih prodajajo. 30€ stane tole za Slo, cene so za nekatere modele ugodne, za nekatere malo manj.
Je pa luštno, da lahko tudi ljubitelji eksotike (Meizu, Nubia, Zuk, Leeco) zdaj te zadeve nabavijo z Eu shipping opcijo!
Someday never comes!

SumTingWong ::

Roberto1, povej mi malo o ZTE Nubia prosim. Zelo me mika Nubia Z17 Mini (tista z 625 procesorjem). Ima najboljši camera performance v razredu do 250€. Kakšen je kaj vmesnik, se da rootati, menjati ROM? Prosil bi za en ssubjektiven opis, ter kateri model si imel.

flameir ::

kolk je kaj razlike med redmi note 4 z 3GB oz. z 4GB rama? :) hvala!

stara mama ::

V procesorju.
SD imajo samo 3GB (razen v indiji)
Ekologija™ in Trajnost™

kumer ::

robertko je izjavil:

Evo če se bo kdo odločil naročiti iz Goldway-a, naj vpiše:

GW-EUsupport

pod rubriko Massage for seller.

Dobili boste tax free delivery DHL/case in steklo gratis.


še slika, kako to izgleda :)



roberto1 je izjavil:

Če kdo kupuje, Grossoshop ima od danes naprej Eu shipping za celoten katalog, se pravi za vse modele, ki jih prodajajo. 30€ stane tole za Slo, cene so za nekatere modele ugodne, za nekatere malo manj.
Je pa luštno, da lahko tudi ljubitelji eksotike (Meizu, Nubia, Zuk, Leeco) zdaj te zadeve nabavijo z Eu shipping opcijo!


zanimivo, ali to pomeni da se vrača nazaj tax free shipping in da se bodo pojavile še druge trgovine s to opcijo?
očitno se je nekaj spremenilo...

več trgovin = več konkurence = nižje cene (upajmo ;))

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

jopar ::

Je že kdo naročal po tem novem tax free sistemu (GW-EUsupport v sporočilo)? Kako je trenutno s Slovenščino na global romih? Gre se pa za Redmi Note 4X.

Drmr ::

Mogoce raje vzames Redmi Note 4 international ki ima B20 podporo. Tudi mene malo mika. Oziroma imel bi note 4x international, samo ga nimajo.

Dami ::

Sem naročil 3 redmi 4x 3/32 preko te gw-eusupport opcije pa da vidimo. Držite pesti :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

roberto1 ::

SumTingWong je izjavil:

Roberto1, povej mi malo o ZTE Nubia prosim. Zelo me mika Nubia Z17 Mini (tista z 625 procesorjem). Ima najboljši camera performance v razredu do 250€. Kakšen je kaj vmesnik, se da rootati, menjati ROM? Prosil bi za en ssubjektiven opis, ter kateri model si imel.


Zelo zanimive naprave, odlično izdelane, zelo dobra kamera. Imel sem Z11Max in Z7Max. Z romi je malo bolj švoh, sicer Nubia UI ni napačen, slo jezika ni (vsaj na teh napravah ga ni bilo). Je sicer nekaj custom romov, ampak to vsi vemo da ni optimalno. Vsekakor pa ni takšne podpore kot za Xiaomi recimo. Na Grossoshop se nekak potrudijo da inštalirajo njihov custom rom (za Z11max je bil Combo rom zelo dober), ki ima nekaj več jezikov.
Bolj ali manj pa si prepuščen samemu sebi in sreči, če je naprava popularna da je zanjo kak dober custom rom, drugače si pač na stock (chn/eng) in pa Google appse si moraš sam namestit.
Toliko o mojih izkušnjah, na tebi je če se boš odločil zato. Moraš pa vedet da je to pri nas zelo eksotična zadeva, po drugi strani pa se je treba malce ukvarjat s softwareom, hardware je pa vrhunski!
Someday never comes!

SumTingWong ::

S software se rad hecam. Ali pa sem vsaj se rad ... dokler sem imel OnePlus One in Nexus 5, pa tudi na Mi4c je bila finta. Potem te pa karnaenkrat mine in bi samo rad da dela.
Ker mi6 še nima prave cene, mi je ta Nubia prišla v glavo. Sem pa ravno včeraj dobil ponudbo za nov Samsung S7 360€ (vezava) in bom najbrž kar to opcijo vzel.

Hvala, da si podal izkušnjo. Vsekakor bo še za razmisliti o Nubii. Morda celo Nubia Z17 čez mesece, ki je bila danes razkrita (8GB RAM) :))

ivanuscha ::

flameir je izjavil:

kolk je kaj razlike med redmi note 4 z 3GB oz. z 4GB rama? :) hvala!


stara mama je izjavil:

V procesorju.
SD imajo samo 3GB (razen v indiji)


Fantje, mal mešate vse skupaj. Seveda obstaja 3GB in 4GB verzija z Snapdragonom 625. S strani Xiaomija je tudi malo zmede, ker dejansko obstaja Redmi Note 4x z Snapdragonom 625 ter tudi Note 4, ki pa je praviloma International verzija. Jaz imam Redmi Note 4 International 4/64GB. Sprobal sem tudi 3/32. Glede rama se niti ne bo dosti poznalo, predvsem je fina 64GB verzija zaradi več placa. Ne rabiš več SD kartice (vsaj jaz ne) in nemoteno lahko uporabljam 2 sim kartici, ker slot je sicer hibriden.

Priporočam:
https://www.honorbuy.com/1105-xiaomi-re...

stara mama ::

ivanuscha je izjavil:


Fantje, mal mešate vse skupaj. Seveda obstaja 3GB in 4GB verzija z Snapdragonom 625. S strani Xiaomija je tudi malo zmede, ker dejansko obstaja Redmi Note 4x z Snapdragonom 625 ter tudi Note 4, ki pa je praviloma International verzija. Jaz imam Redmi Note 4 International 4/64GB. Sprobal sem tudi 3/32. Glede rama se niti ne bo dosti poznalo, predvsem je fina 64GB verzija zaradi več placa. Ne rabiš več SD kartice (vsaj jaz ne) in nemoteno lahko uporabljam 2 sim kartici, ker slot je sicer hibriden.

Priporočam:
https://www.honorbuy.com/1105-xiaomi-re...

Evo, za še dodatno zmedo, je xiaomi naredil Redmi Note 4X 4/64GB z MTK.
Ekologija™ in Trajnost™

Ricky_82 ::

Evo,danes mi je kolega povedal še za eno stran na kateri se da dobiti izdelke Xiaomi po ugodnih cenah. Imajo ESP in GER warehouse in free shipping.

http://www.geekbuying.com/

gregor ::

MI 6X

The Xiaomi Jason May Launch As The Xiaomi Mi 6X With A Possible JPY1999 (~$295) Tag
https://www.gizmochina.com/2017/06/05/x...

Xiaomi Mi 6X could be unveiled soon with a JPY1999 (~$295) price tag
https://www.gizchina.com/2017/06/05/xia...

gazer ::

Živijo! Jaz sem lastnik Xiaomija Redmi Note 3 3gb verzije in že od včeraj se mi dogaja, da se mi telefon, ko se polni ves čas preklaplja med polnjenjem in praznjenjem... včasih je to 10s vcasih 1s. Telefon se sicer polni za tistih nekaj sekund ampak to zelo počasi in tudi mislim, da ni dobro za baterijo. Kakšne ideje? Ali se je komu že to zgodilo?

facepalm ::

Si pred kratkim posodobil rom? Ce ne, ocisti micro usb vhod na telefonu z alkoholom in zobno scetko. Po ociscenju provaj z drugim kablom. Ce deluje normalno, bi jaz, iz preventivnih razlogov vrgel original kabel v smeti (po ciscenju ga nebi niti enkrat priklopil v telefon).

bsslo ::

Btw: jaz uporabljam magnetni adapter s kablom, ravno zato da ne obrabim kontaktov za polnjenje:
Aliexpress link
««
109 / 374
»»