» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
108 / 374
»»

fenix_ ::

Je kdo ki je že od tu naročal in če lahko pove izkušnjo
https://thesolutionshop.global/product/...

j4nm4n ::

Zdravo!

Meni je zgleda na mojem Redmi 3s prime nehal delat LTE band 20. Nimam druge razlage za nastalo situacijo, ker mi LTE zdaj lovi samo v večjih mestih (Koper, Ljubljana sem preveril, na Ptuju ne dela). Prej je bilo 6 mesecev brez težav...

Uporabljam pa developer rom in ga redno posodabljam. Možno je tudi da so težave nastopile po updejtanju?? Pa fora je da ko še na wifiju mi za omrežje piše A1 SI 4G. Ko pa presaltam na mobilne pa preklopi na A1 H+ (govorim za območja kjer sem 6 mesecev brez težav lovil 4g)...

Na developer rom sem lahko prešaltal z lahkoto preko updaterja. A obstaja kak enostaven postopek da bi dal nazaj na stable rom? Tako bi probal če je v updejtanju razlog... Preko updaterja posodabljam lahko samo developer updejte. ce ni druge bom namestil 1 mesec star developer rom ali pa bom menjal telefon.

Hvala in LP
Jan

scipascapa ::

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

je tole to?

Xiaomi Redmi 4A 4G Smartphone - INTERNATIONAL VERSION GOLDEN 100% SLO notri?

Language: Indonesian, Malay, German, English, Spanish, French, Italian, Hungarian, Uzbek, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Vietnamese, Turkish, Czech, Greek, Russian, Hindi, Ukrainian, Marathi, Bengali, Punjabi, Punjabi, Assamese, Tamil, Telugu, Kannada, Malayalam, Nepali, Urdu, Thai, Burmese, Arabic, Persian, Hebrew, Korean, Traditional/Simplified Chinese

scipascapa ::

fenix na redditu so objavljeni

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/ge...

fenix_ ::

Piše da ni davka, pa me zanima če še to vedno velja?

scipascapa ::

da eu varianta velja. so potrdili na chatu, pa tudi da ima slo jezik.

Ricky_82 ::

fenix_ je izjavil:

Je kdo ki je že od tu naročal in če lahko pove izkušnjo
https://thesolutionshop.global/product/...

Malo nazaj preberi,mislim da na strani 102 ali 103 je eden naročil in vse dobil BP v roku 14 dni . Tudi brez dodatnih dajatev.
Pozdravljeni!

Če koga zanima še nakup brez carine, si lahko pogleda TheSolutionShop.asia. Stran je dokaj nova, toda ker je na redditu ena izmed priporočenih trgovin in je plačilo mogoče preko PayPala sem svoj telefon (Redmi 4 Prime) naročil kar tam.

Poleg same cene telefona je potrebno plačati še poštnino (20EUR), toda s tem potem ni potrebno plačevati davkov, oz. jih plačajo oni. Telefon sem naročil 5.4. dobil na dom pa dva tedna kasneje 18.4. Za vse skupaj sem plačal 177EUR. Naložen ROM je official global (MIUI Global Stable 8.1.2.0.0(MBEMIDI)).

Glede garancije seveda nemorem nič povedati, saj telefon deluje. V primeru pa da jo uveljavljaš lahko pošlješ telefon v UK in ni potrebno pošiljati nazaj na kitajsko (vsaj tako pravijo).

scipascapa ::

ricky82: moram najti to osebo hehe.....redmi 4 pro/prime dobi 7.0 update ne?

sumi666 ::

Imam mi maxa pa imam en problemček ... ko sem na hrvaškem mi ne dela internet ... čeprav imam hrvaškega ponudnika izbranega ( vip net ) omrežje kaže 3G pa gostovanje imma vklopljeno ... ampak ko prižgem mobine podatke se ne zgodi nič ... je imel še kdo tak problem , in kako rešiti ? pa paket mi dovoli prenos 1 GB v tujini ... Lp

roberto1 ::

sumi666 je izjavil:

Imam mi maxa pa imam en problemček ... ko sem na hrvaškem mi ne dela internet ... čeprav imam hrvaškega ponudnika izbranega ( vip net ) omrežje kaže 3G pa gostovanje imma vklopljeno ... ampak ko prižgem mobine podatke se ne zgodi nič ... je imel še kdo tak problem , in kako rešiti ? pa paket mi dovoli prenos 1 GB v tujini ... Lp



si preveril, če so apn-ji pravilni?
Someday never comes!

PacificBlue ::

Pase zascitno steklo od xiaomi note 4 na xiaomi note 4x?

lopov ::

lopov je izjavil:

Hrastnik naj bi bil civiliziran :)

Hecno je, ker se pojavljajo isti problemi kot s prejšnjim telefonom -- na točno določeni lokaciji v istem prostoru dela vsem OK, le "moj" ima problem s povezavo -- stalno zgublja signal in v najboljšem primeru je 3G. Osebno sem sicer na simobilu/a1, pa imam na lokaciji ves čas 4G.

Počasi mam na sumu SIM kartico oz. da je nekaj narobe pri telekomu s konfiguracijo uporabnika :/


Včeraj sva na vožnji s Črnuč v center Ljubljane testirala 4 Pro z mobitel kartico in je ves čas preskakovalo med H+ in 3G. Na poti nazaj sem vtaknil svojo A1 in sem imel celo pot 4G.

Dvomim, da na celotni poti Mobitel nima ene same LTE bazna postaje, s katero bi 4 Pro deloval.

In moram pohvalit baterijo -- ponoči ne porabi nič, v celem dnevu zmerne uporabe s kar precej uporabe GPS in Viber pa je pokurilo celih 15% kar se mi zdi zelo dobro.

AgiZ ::

H+ - ko se prenašajo podatki
3G - ko se ne prenešajo podatki

Torej v prvem primeru je bil telefon stalno na 3G omrežju. To da je preklapljalo pa samo pomeni da si tudi prenašal podatke vsake toliko.

lopov ::

IIRC naj bi bil H+ enak 3.5G? Tako izpiše na nokia N9.
Kakorkoli, rad bi videl 4G :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

B_tec ::

j4nm4n je izjavil:

LTE zdaj lovi samo v večjih mestih (Koper, Ljubljana sem preveril, na Ptuju ne dela). Prej je bilo 6 mesecev brez težav...

isti problem z redmi note 4X. sem na telemach

ivanuscha ::

Ja seveda, če nimate International verzije manjka LTE B20 - 800MHz, kar je za podeželje ključno.

stara mama ::

Sem s 4X šel pod telemachov oddajnik s 1800mhz in tudi tam ni delovalo.
Pomoje je problem v posodobitvi, prej je tu pa tam celo pokazalo 4G
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Jaz tudi opažam da me net zajebava pri redmi 4 pro. Tam kjer sem imel včasih normalno delujoče sedaj ne dela. Bom preklopil samo na 3G, pa da vidim če bo to delalo brez problema.
mam pa global verzijo. Če bi imel international bi delal lte normalno?

roberto1 ::

stara mama je izjavil:

Sem s 4X šel pod telemachov oddajnik s 1800mhz in tudi tam ni delovalo.
Pomoje je problem v posodobitvi, prej je tu pa tam celo pokazalo 4G


Moralo bi ti delovat. Danes sem v MB na Pobrežju izmeril 52/22 na Zuku brez B20 na Telemachu na 1800 (pa nisem bil ravno pod oddajnikom:)
Note 3 in 4x oba kitajska sta mi lovila podobno po celem MB. Seveda je odvisno kje se nahajaš, ampak v večjih mestih s 3,7 bandi uloviš 4G brez težav.
Ven iz mest pa je seveda drugačna zgodba.
Someday never comes!

B_tec ::

a ni imel telemach samo lte 800mhz?

broken/link ::

preteklik.

miko22 ::

Kje ima ta MIUI nastavitev lokacije? Namreč imam ikono samo za GPS, nikjer pa nimam(ne najdem) nastavitve, ko ti lokacijo določa na podlagi omrežja?!

JanezH ::

A ima kdo Xiaomi gateway in potem še kakšno napravo? A zadeva deluje, ker komentarji na google play so bolj bogi? :)

next3steps ::

B_tec je izjavil:

j4nm4n je izjavil:

LTE zdaj lovi samo v večjih mestih (Koper, Ljubljana sem preveril, na Ptuju ne dela). Prej je bilo 6 mesecev brez težav...

isti problem z redmi note 4X. sem na telemach

Dela pa malce stran od Ptuja.

ivanuscha je izjavil:

Ja seveda, če nimate International verzije manjka LTE B20 - 800MHz, kar je za podeželje ključno.

Ne nujno, glej zgoraj.

Zgodovina sprememb…

Ricky_82 ::

miko22 je izjavil:

Kje ima ta MIUI nastavitev lokacije? Namreč imam ikono samo za GPS, nikjer pa nimam(ne najdem) nastavitve, ko ti lokacijo določa na podlagi omrežja?!

Jaz imam ikono lokacije v mapi Tools

ivanuscha ::

Dolgi pritisk na GPS in prideš v nastavitve.

matobeli ::

ivanuscha je izjavil:

Dolgi pritisk na GPS in prideš v nastavitve.


Ha! Tnx za tole, nisem vedel da obstaja tale bližnica.

miko22 ::

ivanuscha je izjavil:

Dolgi pritisk na GPS in prideš v nastavitve.


HValaaa!

ivanuscha ::

Praktično na vsaki bližnjici (quick toggles) deluje dolgi pritisk, na vsakemu telefonu z androidom, vsaj po mojih izkušnjah. :)

RutS ::

Zdravo, uf tukaj je toliko postov, da ne morem slediti, upam da ne ponavljam vprašanja...
Imam redmi 3s primer telefon, updatal sem na MIUI 8.2.5 global stable rom. Problem je, ker se mi telefon resetira večkrat na dan, tudi ko ga ne uporabljam. Ma še kdo ta problem, je to samo na 3s napravi, je splošen bug, kaj narediti?
Hvala pa lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RutS ()

JebatGa ::

RutS je izjavil:

Zdravo, uf tukaj je toliko postov, da ne morem slediti, upam da ne ponavljam vprašanja...
Imam redmi 3s primer telefon, updatal sem na MIUI 8.2.5 global stable rom. Problem je, ker se mi telefon resetira večkrat na dan, tudi ko ga ne uporabljam. Ma še kdo ta problem, je to samo na 3s napravi, je splošen bug, kaj narediti?
Hvala pa lp

Jaz imam čisto isti problem. Ne vem zakaj to počne. Mi gre kar precej na živce, saj včasih vsakič ko dam telefon iz žepa je resetiran. Sem pa opazil da se to dogaja manjkrat če je telefon zunaj žepa (npr na mizi), ekran obrjen navzgor.

roberto1 ::

RutS je izjavil:

Zdravo, uf tukaj je toliko postov, da ne morem slediti, upam da ne ponavljam vprašanja...
Imam redmi 3s primer telefon, updatal sem na MIUI 8.2.5 global stable rom. Problem je, ker se mi telefon resetira večkrat na dan, tudi ko ga ne uporabljam. Ma še kdo ta problem, je to samo na 3s napravi, je splošen bug, kaj narediti?
Hvala pa lp


Tole ni normalno obnašanje. Ampak glede na to, da nisi edini s to težavo, je skoraj zagotovo softwerski problem. Jaz bi downgradal oz. na novo flašal prejšnji delujoč release.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Brane22 ::

Kako je zdaj s flešanjem teh Xiaomi zadev ?

Če ti je recimo primarni cilj imeti fresh ampak stabilen android OS, je kje kak guide kaj je treba vzeti ?

A oni sploh garantirajo te update ali to bolj tako volontersko delo ?

Kot sem videl na njihovem forumu, je to bolj tako anonimno.

Nekdo vrže gor image in ti ga počiš na svoj Phone bolj na osebno odgovornost - tako za delo kot za svoje podatke.

A je kje kak path za cheap phone s fresh android updatei tam ?

PacificBlue ::

JebatGa je izjavil:

RutS je izjavil:

Zdravo, uf tukaj je toliko postov, da ne morem slediti, upam da ne ponavljam vprašanja...
Imam redmi 3s primer telefon, updatal sem na MIUI 8.2.5 global stable rom. Problem je, ker se mi telefon resetira večkrat na dan, tudi ko ga ne uporabljam. Ma še kdo ta problem, je to samo na 3s napravi, je splošen bug, kaj narediti?
Hvala pa lp

Jaz imam čisto isti problem. Ne vem zakaj to počne. Mi gre kar precej na živce, saj včasih vsakič ko dam telefon iz žepa je resetiran. Sem pa opazil da se to dogaja manjkrat če je telefon zunaj žepa (npr na mizi), ekran obrjen navzgor.

Sem imel podoben problem na note 4x. Potem sem sel pa na developer rom pa nimam vec tega problema. Meni se je zdelo, da se telefon resetira vedno ko se aplikacije updejtajo.

facepalm ::

Razmisljam da bi migriral nazaj na 5" telefon.
Bi bilo realno zahtevat 150eur za 2 meseca starega redmi note 4x 32gb?

ncc2000 ::

Brane22 je izjavil:

Kako je zdaj s flešanjem teh Xiaomi zadev ?

Če ti je recimo primarni cilj imeti fresh ampak stabilen android OS, je kje kak guide kaj je treba vzeti ?

A oni sploh garantirajo te update ali to bolj tako volontersko delo ?

Kot sem videl na njihovem forumu, je to bolj tako anonimno.

Nekdo vrže gor image in ti ga počiš na svoj Phone bolj na osebno odgovornost - tako za delo kot za svoje podatke.

A je kje kak path za cheap phone s fresh android updatei tam ?


- fresh + stabilen OS za resno uporabo -> don't go China, sploh če gre za frišen produkt na trgu
- garancija na os, sw = upanje na update, ki bodo problem odpravili in ne prinesli novih, upanje
- ja, morje romov, večina brez updov, seveda osebna odgovornost, proizvajalec naj bi jamčil za uradne izdaje, ampak... ka boš pa naredil??

Če iščeš phone z stabilnim delovanjem, se nadejo romi, ki so dobri in stabilni. Če pa hočeš, da je vsak teden še fresh, pa sam ne bi dal roko v ogenj. Sploh za najnovejše izdelke.

To moje izkušnje, pol leta R3s, sedaj BP, prvi mesec pa v iskanju meni primernega sw-ja štala..

sbor ::

Za moje pojme je še najbolš namestit xiaomi.eu, če se ti ne da ravno tedensko posodabljati (ročno delo) potem stable, drugače weekly.
Je brez vse nepotrebne navlake, slovenščina je...

broken/link ::

+ en custom launcher pa je

Brane22 ::

No, pod fresh android sem mislu pač Nougat 7.1, ne nujno ravno tedenske izvedenke.

V bisvtvu bolj za to, da če bi napisal sam kdaj ka programček,d a lahko računam na najnovejši API.

Zakaj točno se folk žene za tedenskimi releasi ?

Je tolk funkcionalnih bugov ali gre bolj za varnostne luknje ?

Pa BTW je kje kak product selection guide ?

Xiaomi ima šitload modelov, nikjer pa razpredelnice, kako se ločijo med seboj.

Če sem prav raqumel, je Redmi v bistvu low cost Mi. "Note" je kaj, bolj v tablet segmentu ali kaj tretjega ?

Generacije so v številki, ni pa povsem jasno kaj je s podmodeli.

Tudi ni jasno, kje mislijo ponujat katero generacijo androida.

Al je to mišljeno videno-kupljeno, za poznejše izdaje pa samo bog ve ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Dami ::

Rad bi kupil tri redmi 4x 3/32gb modele v eu. Pri kateri trgovini in točno kater model izbrati, da bo imel prednaložen rom že OTA update, play store ter slovenščino?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kumer ::

Xiaomi Mi Max 2 Launched With A Massive 5300mAh Battery, Processor Disappoints
https://www.gizmochina.com/2017/05/25/x...

Samael ::

Brane22 je izjavil:


Zakaj točno se folk žene za tedenskimi releasi ?


A se res?
Jaz v povprečju spustim 2 do 3, torej updatam eu miui weekly recimo enkrat na mesec, ko se spomnim/ko se mi da/ali pa me slučajno prepriča določen bugfix, pa je še vseeno sistem večino časa novejši kot stable release. Tudi ko berem MIUI EU forum nimam občutka, da bi se ljudje gnali prav za vsakim releasom in večkrat vidiš, da kako komentirajo da so tega ali onega izpustili.
Tedenski release je čisto ok, ni pa nobenega razloga, da se človek ob minornih popravkih/dodatkih s tem obremenjuje prav vsak teden.

Brane22 je izjavil:


Če sem prav raqumel, je Redmi v bistvu low cost Mi. "Note" je kaj, bolj v tablet segmentu ali kaj tretjega ?

Note je običajno 5.5". Torej nekoliko večji od 5 inčnih Redmijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Besna Glista ::

Ima kdo izkušnje z dual sim čamiji? Kako se obnese?

Glede na to, da trenutno furam dual sim zopo jajca, predvidevam, da je to tudi pri xiaomijih ok ?

roberto1 ::

Besna Glista je izjavil:

Ima kdo izkušnje z dual sim čamiji? Kako se obnese?

Glede na to, da trenutno furam dual sim zopo jajca, predvidevam, da je to tudi pri xiaomijih ok ?


Že dve leti imam izključno dual sim telefone in deluje vse bp na Xiaomiju kot na vseh tovrstnih napravah. Eni imajo par funkcij zraven (določanje barve kartice, zvokov zvonjena, smsov, obvestil, disablanje ene kartice itd. Ampak osnovno funkcionalnost imaš pri vseh dual sim telefonih enako. Tu ni nekih težav, vsaj jaz jih nisem imel pri nekaj 10 napravah!
Someday never comes!

borisk ::

Brane22 je izjavil:

Kako je zdaj s flešanjem teh Xiaomi zadev ?

Če ti je recimo primarni cilj imeti fresh ampak stabilen android OS, je kje kak guide kaj je treba vzeti ?

A oni sploh garantirajo te update ali to bolj tako volontersko delo ?

Kot sem videl na njihovem forumu, je to bolj tako anonimno.

Nekdo vrže gor image in ti ga počiš na svoj Phone bolj na osebno odgovornost - tako za delo kot za svoje podatke.

A je kje kak path za cheap phone s fresh android updatei tam ?


odvisno koliko se sekiraš, sam imam EU miui weekly in ne opažam kakšnih težav, na začetku sem namestil in potem pozabil, posodablja se sam. imam RM note 3 pro

Samael ::

Besna Glista je izjavil:

Ima kdo izkušnje z dual sim čamiji? Kako se obnese?

Glede na to, da trenutno furam dual sim zopo jajca, predvidevam, da je to tudi pri xiaomijih ok ?


Nimam pripomb. Vse dela brez problemov.
V nastavitvah določiš katera kartica bo primarno za klice in katera primarno za net. V tem primeru se tista, ki je določena za net connecta na LTE, medtem ko bo druga na 3G (obe istočasno nimajo LTE signala - ampak to v bistvu nima kaj dosti veze).

Besna Glista ::

Saj dejansko v uporabi je itak samo prva, druga pa je bolj kot ne samo za dohodne klice pa sms-e sprejemat.

Katerega Xiaomija priporočate z dual sim? MI5? Ta mi je cenovno še sprejemljiv, MI6 mi je že predrag. Note odpade, ker mi je 5.5 preveč.

RutS ::

Ok, se pravi priporočate EU rom in ne global stable? Namreč zanalašč sem tega hotel met, ko sem telefon kupoval, da ko je update 1x na 2 mesca, da vedo kaj naredijo, in velika večina je to priporočala, ker nisem zahteven porabnik, ampak očitno je z vsakim updatom slabše in vedno mam kake probleme.... jajca res.
Če pravte da je EU bolše, potem moram pa to probat, druge ni...

flameir ::

Živjo, kakšno priporočilo, kje kupiti nov ekran za Redmi 4 Prime? Hvala

roberto1 ::

RutS je izjavil:

Ok, se pravi priporočate EU rom in ne global stable? Namreč zanalašč sem tega hotel met, ko sem telefon kupoval, da ko je update 1x na 2 mesca, da vedo kaj naredijo, in velika večina je to priporočala, ker nisem zahteven porabnik, ampak očitno je z vsakim updatom slabše in vedno mam kake probleme.... jajca res.
Če pravte da je EU bolše, potem moram pa to probat, druge ni...


Eu rom je samo modificiran Developer ali Stable. Se pravi, če so težave na uradnem romu, so tudi na eu romu (dokler jih ne odpravijo). Če jih dovolj hitro opazijo, včasih kak teden kak model izpustijo.

Jaz sem nehal uporabljat eu rom, odkar je v developer (tudi v stable za nekatere modele) slo jezik. Plus tega imam raje OTA updejte. Drugače ne bi mogel rečt, da je eu rom boljši ali stabilnejši kot official. Gre namreč v bistvu za isti rom z "žegnom" xiaomija.
Če ti vse dela in ni nekega major upgrejda, ne vem če je smiselno flašat rom vsak teden.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()
««
108 / 374
»»