» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
106 / 374
»»

Nix ::

Kateri pa je best buy za 200 do 250€? Redmi 4 pro ali Mi5? Ali se splača dat par evrov več in vzeti Mi5 S Trenutno uporabljam LG G3 pa včasih malo zašteka in sem si želel osvežitve.

next3steps ::

best buy glede na kaj? Redmi 4Pro, Redmi Note4, Mi5/S, Mi Note ....

gregor ::

Xiaomi Cuts Down Prices Of Mi 5S, Mi 5S Plus & Other Products
https://www.gizmochina.com/2017/05/08/x...

Nix ::

next3steps je izjavil:

best buy glede na kaj? Redmi 4Pro, Redmi Note4, Mi5/S, Mi Note ....


Po domače kaj kupiti kot zamenjavo za LG G3, iščem odzivnost, dober fotoaparat in da ni večji od 5,5". Vsakega priporočila bom vesel.

miko22 ::

lopov je izjavil:

No, nekje do petka bo jasno :|

Zakaj do petka?

lopov ::

miko22 je izjavil:

lopov je izjavil:

No, nekje do petka bo jasno :|

Zakaj do petka?

Al dobim paket, al pa poziv za začetek postopka za uvoz :)

miko22 ::

se ti na sledilni številki kaj dogaja?
meni nič. Že od kar sem jo dobil(od četrtka) je: Prejem informacij o pošiljki GATWICK - UK

matobeli ::

Nix je izjavil:

next3steps je izjavil:

best buy glede na kaj? Redmi 4Pro, Redmi Note4, Mi5/S, Mi Note ....


Po domače kaj kupiti kot zamenjavo za LG G3, iščem odzivnost, dober fotoaparat in da ni večji od 5,5". Vsakega priporočila bom vesel.


Mi5, Mi5s ima slabši fotkič, da bi rekel da je delovanje 100x bolj tekoče pa tudi ni.
Redmi note 4 ali Redmi 4 bi sicer bil čist dovolj odziven, ampak mu pač šepa fotkič.

Sploh pa trenutno ni za dobit kakšnega Redmi 4pro za 160€-ish kot nekaj časa nazaj, kar je bil res dober value :)

Dimnik ::

Za mi5 in mi5s pišeš iz izkušenj za fotoaparat? Imel oba in delata čist solidne slike, je kar velika razlika proti redmi verzijam...

miko22 ::

DHL mi je poslal da jutri dobim telefon. Očitno sem še pravi čas naročil pri Grossoshop.

roberto1 ::

matobeli je izjavil:

Nix je izjavil:

next3steps je izjavil:

best buy glede na kaj? Redmi 4Pro, Redmi Note4, Mi5/S, Mi Note ....


Po domače kaj kupiti kot zamenjavo za LG G3, iščem odzivnost, dober fotoaparat in da ni večji od 5,5". Vsakega priporočila bom vesel.


Mi5, Mi5s ima slabši fotkič, da bi rekel da je delovanje 100x bolj tekoče pa tudi ni.
Redmi note 4 ali Redmi 4 bi sicer bil čist dovolj odziven, ampak mu pač šepa fotkič.

Sploh pa trenutno ni za dobit kakšnega Redmi 4pro za 160EUR-ish kot nekaj časa nazaj, kar je bil res dober value :)



Glede na to, da sem v svojih "naročniških časih" imel tako G2 kot G3 in G4, moram rečt da je na teh aparatih kamera res zelo dobra. Ampak, če gledaš razred do 300EUR recimo, potem težko v kamera departmentu najdeš kaj boljšega kot mi5. Redmi serija kot je rekel Ale zgoraj(razen mogoče Redmi Pro) - je res za občasno sliko, proti mi5 pa je precejšnja razlika tudi za nešolane fotografe.
Vsi poceni kitajski 820 telefoni, ki bodo konkretno hitrejši od G3 (Zuk, Leeco itd) ne blestijo s kamero. Kakšna Nubia Z11 MiniS s SD 625 do 300EUR bi znala bit boljša, ampak oni reklamirajo fotoaparat z dodatkom telefona, tako da to ni neko presenečenje. Povrh vsega pa si tam obsojen na angleški rom, vprašljive updejte itd....Skratka eksotika ima svojo ceno.
Pa še enkrat - bodite pozorni na težo telefona. Mi5 ima 129g - mogoče za koga brezvezna stvar, ampak full se pozna pri handlingu.

Po dveh mi5 in mnogih telefonih vmes, se osebno zmeraj bolj poigravam z idejo, da bi šel nazaj, ker je res dober telefon:)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

klinker ::

Roberto. Ze sam G3 dela boljse fotke od vseh Xiaomi. G3ko ni za menjat z nobenim Xiaomi fonom, zal.

roberto1 ::

@klinker - ekzekli - o tem govorim, pač najhitrejši več ni in samo slabše bo s časom. In lahko se strinjamo, da po hitrosti že redmiji posekajo 3 leta star telefon kot je G3.
Super bi bilo če bi šel iz G3 na G6 - pač treba je 600-ko nakašljat, kar ni vsakomur (in tudi dotični osebi) privlačna opcija. Ampak če že ciljaš na najboljšo kamero do 300€, potem je mi5 tu nekje zraven brez dvoma. Vsi pa vemo, da imaš super kamere na telefonih - pač za 2 ali 3x ceno.
Someday never comes!

klinker ::

Ne bo drzalo. Zgleda ze lep cas nisi kaj drugega fural. G3 je se danes povsem spodoben fon z dobro kamero, zaslonom itd, ki mu Redmi ne pride blizu, z izjemo avtonomije.
Pa ze Nexus 5X pelje scat prav vse Xiaomi kamere, kak Huawei ipd pravtako.
Sej ce je svetloba ql, je tudi Xiaomi ok, v slabsi svetlobi je pa porazno, mislim pa da ni tu hw kriv.

facepalm ::

Sej Xiaomiji niso tako poceni brez razloga. Pac je potrebno sklepati kompromise. Tudi sam sem skoraj "izkasljal" 800eur za lg v20, pa sem pocakal da me mine hype in kupil xiaomija. Je pa res, da mi kamera ni bila prioriteta.
Ni pa potrebno pretiravat in enacit G3 z Mi5, saj ga slednji prekosi v vsem, razen v kameri.

Vsak ima svojega favorita, ker ima vsak svoje potrebe/prioritete.
Verjamem, da tisti, ki imajo vec denarja kot ga potrebujejo, ne bojo nikoli niti povohali Xiaomija, al Huaweia, al LGja, al ...

klinker ::

V vsem razen kameri? Kaj pa zaslon, itd. Pac, chipset je res na Mi5 malo boljsi, ni pa na G3 svoh, da bi ti opazu razliko v delovanju.
Pac, osebno G3 nikakor ne bi menjaval za Mi5, ker Mi5 ne ponuja nic tako boljsega da bi bla menjava smiselna. Drugo je ce pac moras nekaj kuoit, ker nimas, je Mi5 za svoj denar super, tu ne ugovarjam, seveda pod pogojem da ga dobis brez dajatev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

miko22 ::

Imam Mi4c s katerim delam ene najlepših slik. Res sicer, da uporabljam CM ROM, ker mi MUIU ni všeč, ampak slike so brez pripomb. Ob dnevni svtlobi seveda, tako da ne vem zakaj trdite da so Xiaomiji slabi fotkiči.
Noben telefon pa ne bo naredil dobre slike ob pomanjkanju svetlobe. Telefon ni fotoaparat.

roberto1 ::

klinker je izjavil:

Ne bo drzalo. Zgleda ze lep cas nisi kaj drugega fural. G3 je se danes povsem spodoben fon z dobro kamero, zaslonom itd, ki mu Redmi ne pride blizu, z izjemo avtonomije.
Pa ze Nexus 5X pelje scat prav vse Xiaomi kamere, kak Huawei ipd pravtako.
Sej ce je svetloba ql, je tudi Xiaomi ok, v slabsi svetlobi je pa porazno, mislim pa da ni tu hw kriv.


Čaki zdaj. Govoriš o tem, da G3 s SD 801 deluje hitreje kot Redmiji. To pa ne bo držalo. Verjetno ti kar nekaj časa nisi fural kaj drugega. Nihče ne oporeka vrhunske kamere LG-ju- Hands down.
Prejšnji teden na novo flašal Nexus 5, ki ima SD 800. Čisti Android. V primerjavi z delovanjem proti recimo Note 4x ali R4 se kr pozna razlika. Se že zatikajo stvari. Proti mi5 nima šans, kar je razumljivo.
Predvidevam, da je podobno z G3, kar je tudi bila osnova debate zgoraj. In če je telefon star 3 leta in začne štekat, si boš moral nabavit nekaj novega.
Če povem drugače. Slike ki sem jih včasih ponoči v lokalih naredil z Nokio N82 s Xenon flašem, še danes zgledajo vrhunske: Si bom zato kupil N82. Nope.

Treba si je boljše prebrat kaj kdo napiše!
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Nix ::

Hvala za vaša mnenja. Menjava še ni nujna, me je pa zanimalo ker sem slišal kar nekaj pohvalnih mnenj o Xiaomi telefonih. Včeraj sem gledal cene za LG G5 in videl da se jih da dobiti za 250 -300€ zato razmišljam tudi v to smer, ampak to je že zapis za drugo temo. Hvala še enkrat za vaša mnenja.

facepalm ::

klinker je izjavil:

V vsem razen kameri? Kaj pa zaslon, itd. Pac, chipset je res na Mi5 malo boljsi, ni pa na G3 svoh, da bi ti opazu razliko v delovanju.
Pac, osebno G3 nikakor ne bi menjaval za Mi5, ker Mi5 ne ponuja nic tako boljsega da bi bla menjava smiselna. Drugo je ce pac moras nekaj kuoit, ker nimas, je Mi5 za svoj denar super, tu ne ugovarjam, seveda pod pogojem da ga dobis brez dajatev.


Ne vem tocno kaksen ekran ima G3, ampak po videnem, ni nic posebnega. Mi5 pa tudi nima junk od ekrana. Vsaj po mojem okusu ne.
Primerjat pa sd801 s sd820.. waw:) se sd625 je obcutno hitrejsi in manj pozresen.
Razlika v delovanju se opazi. Zena je zamenjala Xperio Z2 za Mi5 in je zadovoljna.
Ze moj star telefon (Zenfone 2) z Atomom, je bil obcutno bolj odziven od sd801 telefonov.

knap ::

miko22 ::

Danes dobil telefon iz EU Grossoshop.

zasavc ::

Jaz tudi, naročil 2.5. :)

Luka99 ::

Danes sem prejel xiaomi 4x 3/32gb in nimam slovenskega jezika. Sem že updatal Rom in ga se zmeraj ni.

Kaj narediti?

GrX ::

Luka99 je izjavil:

Danes sem prejel xiaomi 4x 3/32gb in nimam slovenskega jezika. Sem že updatal Rom in ga se zmeraj ni.

Kaj narediti?


A res tako zelo rabiš Slovenski jezik?

klinker ::

roberto1 je izjavil:

klinker je izjavil:

Ne bo drzalo. Zgleda ze lep cas nisi kaj drugega fural. G3 je se danes povsem spodoben fon z dobro kamero, zaslonom itd, ki mu Redmi ne pride blizu, z izjemo avtonomije.
Pa ze Nexus 5X pelje scat prav vse Xiaomi kamere, kak Huawei ipd pravtako.
Sej ce je svetloba ql, je tudi Xiaomi ok, v slabsi svetlobi je pa porazno, mislim pa da ni tu hw kriv.


Čaki zdaj. Govoriš o tem, da G3 s SD 801 deluje hitreje kot Redmiji. To pa ne bo držalo. Verjetno ti kar nekaj časa nisi fural kaj drugega. Nihče ne oporeka vrhunske kamere LG-ju- Hands down.
Prejšnji teden na novo flašal Nexus 5, ki ima SD 800. Čisti Android. V primerjavi z delovanjem proti recimo Note 4x ali R4 se kr pozna razlika. Se že zatikajo stvari. Proti mi5 nima šans, kar je razumljivo.
Predvidevam, da je podobno z G3, kar je tudi bila osnova debate zgoraj. In če je telefon star 3 leta in začne štekat, si boš moral nabavit nekaj novega.
Če povem drugače. Slike ki sem jih včasih ponoči v lokalih naredil z Nokio N82 s Xenon flašem, še danes zgledajo vrhunske: Si bom zato kupil N82. Nope.

Treba si je boljše prebrat kaj kdo napiše!


Ja o tem govorim. Specse danes lahko pospravis, ker nimajo skoraj vec nobene veze, saj je vse dovolj zmogljivo za poganjat sam OS bp in ce glede na to ocenjujes odzivnost naprave si na napacnem forumu.
Vse kar ima Mi5 boljse je chipset, to je to.

Btw, zaslon na G3 je QHD, tako da je neprimerljivo boljsi kot na Mi5,
pravtako menit da si s kamero na Mi4 naredu najboljse fotke do zdaj...hja, ce boljsega ne premores ti ne morem pomagat...al je po tvoje zdaj kamera na Mi4 za to najboljsa na trgu ;((

Sej se strinjam da je Mi5 overall bokjsi nakup ce bi izbiral med tema dvema, ni pa dovolj boljsi da upravici menjavo se vedno precej dobrega telefona, kljub starosti.

Luka99 ::

GrX je izjavil:

Luka99 je izjavil:

Danes sem prejel xiaomi 4x 3/32gb in nimam slovenskega jezika. Sem že updatal Rom in ga se zmeraj ni.

Kaj narediti?


A res tako zelo rabiš Slovenski jezik?

Da, saj ni vazno,kako naj zdaj to uredim?

klinker ::

Uradni international rom mislim da ga ima. Nalozis na fon in flashnes z vgrajenim update appom.

Samael ::

klinker je izjavil:



Ja o tem govorim. Specse danes lahko pospravis, ker nimajo skoraj vec nobene veze, saj je vse dovolj zmogljivo za poganjat sam OS bp in ce glede na to ocenjujes odzivnost naprave si na napacnem forumu.
Vse kar ima Mi5 boljse je chipset, to je to.

Btw, zaslon na G3 je QHD, tako da je neprimerljivo boljsi kot na Mi5,


Hecno, jaz imam glede zaslona (pa tudi kamere večino časa, če sem povsem iskren) pri vseh teh solidnih telefonih podobne občutke, kot ti glede specsov in se sprašujem če folk s telefonom dela fotke za National Geographic al kje je problem v za selfije, pa mimoidoče objekte itd... v teh sodobnih solidnih kamerah, ki preprosto opravijo svoje delo, kot se ga od telefona nekako pričakuje.
Da zaslona niti ne omenjam. Ne spomnim se kdaj sem nazadnje videl sodoben telefon z zaslonom, ki bi se mi iz nekega razloga zdel slab.
Sem jaz manj zahteven, ali pa je vse skupaj "moj je daljši, večji, debelejši" prišlo že preko meja zdravega razuma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

Imam Nexus 5X in zaslon je slab.

Ampak debata je nesmiselna. Eni živijo z 30 USD na mesec, v sosednji temi pa bi eni radi 5000 EUR mesečne plače.
Vsakemu svoje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Zaslon na 5X je dober, obstajajo pa boljsi...in slabsi.

miko22 ::

za redmo 4 pro obstaja CM? da ne bom eno uro guglal :)

redmi 4 pro = redmi 4 prime ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

broken/link ::

za custom rom-e imaš samo zanesljiv vir: XDA. Če tam ni lahko kar posplošiš, da ni.

Zgodovina sprememb…

B_tec ::

Danes dobil note 4X iz Grossoshop. gor je SLO jezik. Zraven sem naročil tempered glass ampak nisem še nalepil. Tako je majhno da na vsaki strani manjka približno 0,5cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B_tec ()

Dimnik ::

To pa zaradi tega, ker imajo novi telefoni curved ekran in če je večje steklo potem je okrog luft, ker steklo ni zaobljeno in potem izgleda nenormalno grdo in ima steklo 2mm lufta vse okrog

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Samael ::

miko22 je izjavil:

za redmo 4 pro obstaja CM? da ne bom eno uro guglal :)

redmi 4 pro = redmi 4 prime ??


Da, to je isti telefon.

Verjetno misliš Lineage OS?

https://forum.xda-developers.com/redmi-...

lopov ::

Hoj, tudi jaz sem dobil naročeni 4 pro/high, ravno posodobil na 8.2.4.0 in dobil slovenščino :)

Samael ::

lopov je izjavil:

Hoj, tudi jaz sem dobil naročeni 4 pro/high, ravno posodobil na 8.2.4.0 in dobil slovenščino :)


Prime! :)

Kakšen je prvi vtis?

B_tec ::

Dimnik je izjavil:

To pa zaradi tega, ker imajo novi telefoni curved ekran in če je večje steklo potem je okrog luft, ker steklo ni zaobljeno in potem izgleda nenormalno grdo in ima steklo 2mm lufta vse okrog

ja razumem da zaradi curved glass. Ampak tu je enostavno preveč. :D

Samael ::

Nekatera zaščitna stekla (izkušnjo imam v primeru R4 prime) z aliexpressa pridejo povsem do roba in se ta problem sploh ne opazi. Dodaten plus je, da so relativno poceni in z njimi komot v celoti prekriješ/zamenjaš celo prvo stran telefona. Sam tako šminkiram kdaj s črnim, drugič z belim telefonom :)

Govorim o tej zadevi: https://www.aliexpress.com/item/For-Xia...

Zadeva se namesti dosti lažje kot naprimer Nilkin folije in nobenih mehurčkov. Sta pa dve minus stvari:
- zapaca se na en dva tri...
- notranji rob je za malenkost preglobok/predolg in prekrije slab milimeter ekrana. Pri črnem se to ne opazi in ne moti, pri belem pa zna izgledati grdo (ampak tudi ne moti - dobil sem vtis, kot da je tisto še vedno zgolj rob/okvir, ne pa prav zaslon).

miko22 ::

lopov je izjavil:

Hoj, tudi jaz sem dobil naročeni 4 pro/high, ravno posodobil na 8.2.4.0 in dobil slovenščino :)


Jaz tudi :)
mater, kaj mam nastavljanja.

lopov ::

miko22 je izjavil:

lopov je izjavil:

Hoj, tudi jaz sem dobil naročeni 4 pro/high, ravno posodobil na 8.2.4.0 in dobil slovenščino :)


mater, kaj mam nastavljanja.


Hehe, enako!

@Speadge -- prvi vtis super, osebno še nisem imel podobnega telefona (sam imam Jolla C), tko da se res "igram" z nastavljanjem.

klinker ::

B_tec je izjavil:

Danes dobil note 4X iz Grossoshop. gor je SLO jezik. Zraven sem naročil tempered glass ampak nisem še nalepil. Tako je majhno da na vsaki strani manjka približno 0,5cm.


Se dobi tudi ukrivljen tempered glass ki pokrije cel zaslon.

miko22 ::

lopov je izjavil:

miko22 je izjavil:

lopov je izjavil:

Hoj, tudi jaz sem dobil naročeni 4 pro/high, ravno posodobil na 8.2.4.0 in dobil slovenščino :)


mater, kaj mam nastavljanja.


Hehe, enako!

@Speadge -- prvi vtis super, osebno še nisem imel podobnega telefona (sam imam Jolla C), tko da se res "igram" z nastavljanjem.


kaj nima lučke za zgrešene klice? bemti...

Klamzi ::

Ima. Greš v Settings, Additional settings in nato Notification light... Dalje boš znal ;)

Samael ::

miko22 je izjavil:

lopov je izjavil:

miko22 je izjavil:

lopov je izjavil:

Hoj, tudi jaz sem dobil naročeni 4 pro/high, ravno posodobil na 8.2.4.0 in dobil slovenščino :)


mater, kaj mam nastavljanja.


Hehe, enako!

@Speadge -- prvi vtis super, osebno še nisem imel podobnega telefona (sam imam Jolla C), tko da se res "igram" z nastavljanjem.


kaj nima lučke za zgrešene klice? bemti...


Ima. Zgoraj pol cm desno od sprednje kamere. Pri meni je bila po defaultu nastavljena na modro, kar je sila neopazno. Daj na rdeče al pa nekaj. No, saj boš ugotovil :)

vilonja ::

Kaj točno pomeni za nas xiaomi uporabnike, sam si namreč lastim RN 3 Pro navadna varianta tale nov paket od hofra:
HOT - Hofer Telekom

Sam sem trenutno na izimobilu, ki ima telekomov omrežje. Če bi pa na tole presedlal, me pa skrbi, da bom imel še slabšo pokritost mobilnega omrežja (gre se mi predvsem za podatkovno povezavo), zaradi pomanjkanja frekvenc. Ne rabim LTE, h+ je ze dovolj.

miko22 ::

vilonja je izjavil:

Kaj točno pomeni za nas xiaomi uporabnike, sam si namreč lastim RN 3 Pro navadna varianta tale nov paket od hofra:
HOT - Hofer Telekom

Sam sem trenutno na izimobilu, ki ima telekomov omrežje. Če bi pa na tole presedlal, me pa skrbi, da bom imel še slabšo pokritost mobilnega omrežja (gre se mi predvsem za podatkovno povezavo), zaradi pomanjkanja frekvenc. Ne rabim LTE, h+ je ze dovolj.


zakaj bi imel stran od Izija če je tam ok, pa dvomim,da bo hofer bolj ugoden. razen če rabiš velike količine podatkov.

Jaz pa mam drugo vprašanje. Kaj ne morem narediti odklep zaslona s prstnim odtisom? ponuja mi PIN in vzorec, nikjer pa ne morem nastaviti za prstni odtis.

miko22 ::

sem že dobil odgovor, eh, ma tak nareto, da če odkleneš z gumbom, te vpraša za vzorec, lahko pa direkt odkleneš z prstnim odtisom.

vilonja ::

Ja, rad bi imel več prenosa podatkov.
Samo me skrbi, da bi imel opazno manjšo pokritost, prav zaradi pomanjkanja 800 banda.

Sej je vredu, če mi namesto lte lovi h+, ne pa da mi na namesto H+ npr. 2g lovi, kjer sploh ne moreš brskati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()
««
106 / 374
»»