» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
101 / 374
»»

roberto1 ::

Relanium je izjavil:

Imam problem z MMSi (Telemach, RN4X)
Dobil sem novo kartico, ko sem jo vstavil je prenos podatkov delal že od začetka, APNji so bili nastavljeni samodejno, samo MMSi ne delujejo.
V čem je fora?



En APN mora bit nastavljen takole:

Ime (Name): internet
APN: internet
MMSC: http://mms.telemach.net:8002
Posredniški strežniki MMS (MMS proxy): 91.185.221.85
Vrata MMS (MMS port): 8080
MCC: 293
MNC: 70

Meni dela na RN4x na Telemachu, pravkar preizkusil.
Someday never comes!

Relanium ::

Zrihtal zdaj ja
Pod uporabniško ime je še bilo treba dodat: telemach, pod geslo pa: internet
Zdaj dela ;)

gregor ::

knap je izjavil:

nakup brez davka, zakaj pa ne :)

no, prosim preberite tole temo in poglejte FB stran:

http://forum.telekineza.com/viewtopic.p...

https://www.facebook.com/Trust-buy-2180...
https://www.facebook.com/pg/Trust-buy-2...

kaj se bo iz tega izcimilo seveda ne vem, držim pa pesti, da bo ta trgovina uspešno zaživela, potem bodo xiaomi in ostali kitajci spet nekoliko cenejši :)



včeraj sem pisal temu prodajalcu in dobil ta odgovor v HR jeziku, spraševal sem za mi6...

Pozdrav Gregore,
Da moguce je tax free slanje u Sloveniju.Mi6 izlazi tek 19.4 i u pocetku ce mu cijena sigurno biti visoka i bit ce tesko dobavljiv ali s vremenom cemo ga i mi imati u ponudi zasigurno.
Sto se garancije tice,1 godina je tvornicki garancija.
Dostava je garantirano tax free.


Sedaj po čakamo pogumnega preizkuševalca, ki bo prvi nabavil pri tem prodajalcu ;)

LP

Matej_K ::

Mimovrste o 17.4 s kodo HALO417 do 5% popusta za Mobilne telefone.
Mogoče komu pride prav, imajo tudi Xiamoije na trenutke. 10€ ni malo...
... .. .

miko22 ::

Imam Mi4c kateri dela super že več kot leto dni.
Pred nekaj dnevi sem menjal rom. Sedaj pod novim romom se mi dogaja, da mi se MAC adresa spreminja, kar mi onemogoča konekcijo na domači ruter, kateri je nastavljen,da spušča samo poznane mac adrese.
Ne bi rad ruterju določeval drugačne parametre, ker me rom na telonu zajebava.
Se da to kak rešit, da mam fiksni mac, kot prej?

j4nm4n ::

Zdravo! A je že kdo kupoval kaj preko banggood? http://www.banggood.com/search/xiaomi.h...
Sodeč po par zadetkih na googlu je nekaj ljudi že naročilo od tukaj (res da leto dve nazaj) in je zgleda legit...

roberto1 ::

Zavoljo zadnjih dogodkov z dajatvami, bi jaz osebno pozabil na cene aparatov na aliexpress in podobnih trgovinah + 15EUR, ker tega ne bo več. Stvari se bodo podražile in najpametneje je gledati "eu shipping" variante kot ima to recimo grossoshop ali pa kakšen efox (čeprav v primeru reklamacije je pogrom verjetno pri obeh). Honorbuy ima veliko višje cene, tako da to ne pride v poštev. Tinydeal ima kar nekaj artiklov "germany warehouse", ampak tudi pri njih je zgodba z reklamacijami podobno težka. Podobno je z Gearbest in Geekbuying.
Tudi pri nas ni več grozno dražje, glede na to, da je potrebno s Kitajske za ceno pošiljke 200EUR prištet cca 60EUR dajatev. Recimo mimovrste in enaa držita kar nekaj aparatov od Xiaomi in Meizu. Leeco in Zuk se da v zgoraj omenjenih trgovinah tudi kr dobit z EU. Ostalo eksotiko je pač treba prekalkulirat vkolikor se splača!
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

kanarin ::

No, da opišem svojo nedavno izkušnjo z nakupom prek Aliexpress (Goldway). Žal sem zamudil vlak nakupa brez dajatev. Za Redmi 4 Pro (grey) sem 31.3 plačal 154 €. Uporabil sem popust 7 €, originalna cena je bila torej 161 €. Dodatnih strežnikov sem imel 55 € - carinska pošta, 35 € DDV (obračunano na ceno brez popusta) in 20 € poštne storitve (t.i. zahtevno carinjenje - vrednost nad 150 €). Skupno me je telefon stal 210 €. Torej stalo me je cca 40 € več kot če bi nabavil po "Seller Shipping Method" - ko je bila ta opcija seveda še na voljo. Torej ta dodatni strošek ni ravno majhen. Za primerjavo - na Mimovrste dobiš Redmi Note 4 za identično ceno 210 €! Telefon sem dobil včeraj, natančno 2 tedna po nakupu (pri carinski pošti je postopek trajal 5 dni).

Tako, da se kar strinjam z Robertom, s temi cenami oz pogoji nabave pri nakupu preko Aliexpress ni več neke prave računice. Sam sem tam nabavil, ker pri nas tega modela ni na voljo (pa malo sem tudi upal, da bo pošiljka šla mimo carinskega postopka- žal deklarirana vrednost 20 $ na pošiljki nima dodane vrednosti - če zraven piše , da gre za "Android Phone" - naša carina pa spet ni tako butasta).

kanarin ::

Honnorbuy ima veliko višje cene ? Kot gledam Redmi 4 Pro (grey) pride tam trenutno 205 € (z vključeno EU warehouse express). A se kje druge da res dobiti (bistveno) ceneje ? Po mojem ključno vlogo tukaj odigrajo razne akcija in popusti - če hočeš prišparati moraš pač redno spremljati cene in opraviti nakup ob pravi priložnosti.

PacificBlue ::

Sam sem tam nabavil, ker pri nas tega modela ni na voljo (pa malo sem tudi upal, da bo pošiljka šla mimo carinskega postopka- žal deklarirana vrednost 20 $ na pošiljki nima dodane vrednosti - če zraven piše , da gre za "Android Phone" - naša carina pa spet ni tako butasta).


Moja pošiljka je bila tudi deklarinana na 20 dolarjev, samo je pisalo gor da gre za mp4 player:). Me pa prav zanima ali bi še dobil paket brez carine, če bi naročil kak dan kasneje, torej nekje med 25. in 30. marcem. Verjetno sem ujel ravno zadnji vlak oz. letalo:)

roberto1 ::

kanarin je izjavil:

Honnorbuy ima veliko višje cene ? Kot gledam Redmi 4 Pro (grey) pride tam trenutno 205 EUR (z vključeno EU warehouse express). A se kje druge da res dobiti (bistveno) ceneje ? Po mojem ključno vlogo tukaj odigrajo razne akcija in popusti - če hočeš prišparati moraš pač redno spremljati cene in opraviti nakup ob pravi priložnosti.


Ne pozabit da ti Honorbuy za eu-direct zaračuna 32EUR poštnine na to ceno, ki jo vidiš. Na grossoshop te stabe R4Pro 208,90 s popustom in je to to. Druge barve so še cenejše za 15-20EUR.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

kanarin ::

roberto1 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Honnorbuy ima veliko višje cene ? Kot gledam Redmi 4 Pro (grey) pride tam trenutno 205 EUR (z vključeno EU warehouse express). A se kje druge da res dobiti (bistveno) ceneje ? Po mojem ključno vlogo tukaj odigrajo razne akcija in popusti - če hočeš prišparati moraš pač redno spremljati cene in opraviti nakup ob pravi priložnosti.


Ne pozabit da ti Honorbuy za eu-direct zaračuna 32EUR poštnine na to ceno, ki jo vidiš. Na grossoshop te stabe R4Pro 208,90 s popustom in je to to. Druge barve so še cenejše za 15-20EUR.


Ne nisem pozabil...osnovna cena je 172 € + 32 € poštnina (EU Warehouse Express) = 205 €. Recimo običajni Redmi 4 pa pride 163 €, kar je samo 3 € ceneje kot na Mimovrste.

roberto1 ::

kanarin je izjavil:

roberto1 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Honnorbuy ima veliko višje cene ? Kot gledam Redmi 4 Pro (grey) pride tam trenutno 205 EUR (z vključeno EU warehouse express). A se kje druge da res dobiti (bistveno) ceneje ? Po mojem ključno vlogo tukaj odigrajo razne akcija in popusti - če hočeš prišparati moraš pač redno spremljati cene in opraviti nakup ob pravi priložnosti.


Ne pozabit da ti Honorbuy za eu-direct zaračuna 32EUR poštnine na to ceno, ki jo vidiš. Na grossoshop te stabe R4Pro 208,90 s popustom in je to to. Druge barve so še cenejše za 15-20EUR.


Ne nisem pozabil...osnovna cena je 172 EUR + 32 EUR poštnina (EU Warehouse Express) = 205 EUR. Recimo običajni Redmi 4 pa pride 163 EUR, kar je samo 3 EUR ceneje kot na Mimovrste.



Pa res, so se očitno malo prilagodili:). Prej so bile cene kar konkretno v osnovi višje od vseh trgovin + teh 32EUR. Malo treba počakat, vedno več trgovin ponuja ta "eu express" popolnoma regularno in ker bo konkurenca, bodo tudi cene vedno nižje. Kar je seveda super za nas!
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

kanarin ::

Od včeraj se intenzivno igram s svojim prvim Xiaomijem, pa me je takoj zmotilo sledeče - vklop ugasnjenega ekrana. Kaj to res ni možno izvesti brez fizičnih gumbov ? Tipična situacija - telefon leži na mizi in želim samo na hitro preveriti uro/SMS-e/klice. Telefon se ne zbudi s pritiski na navigacijske tipe oz. s tapkanjem po ekranu - torej rabi za to operacijo obvezno ali a) dvigniti telefon (kjer telefon lahko samodejno zbudi namenska aplikacija kot je npr. "Gravity screen") ali b) pritisniti fizični gumb za vklop telefona. Kaj druge opcije res ni ?

PacificBlue ::

Najlažje je, da si nastavip finger print in potem, ko primes v roko telefon, položiš prst na scaner in se ti odklene.

Jirzy ::

Moj R4P ima double tap to wake. Je pa treba ročno vključit v settingih.

kanarin ::

Jirzy je izjavil:

Moj R4P ima double tap to wake. Je pa treba ročno vključit v settingih.


Uff, pa res , ta nastavitev je pod "Display", jaz pa sem iskal samo pod "Lock screen & password". Thx. :)

miko22 ::

miko22 je izjavil:

Imam Mi4c kateri dela super že več kot leto dni.
Pred nekaj dnevi sem menjal rom. Sedaj pod novim romom se mi dogaja, da mi se MAC adresa spreminja, kar mi onemogoča konekcijo na domači ruter, kateri je nastavljen,da spušča samo poznane mac adrese.
Ne bi rad ruterju določeval drugačne parametre, ker me rom na telonu zajebava.
Se da to kak rešit, da mam fiksni mac, kot prej?


Kaj noben ne ve kak naj fiksiram MAC naslov?

roberto1 ::

miko22 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Imam Mi4c kateri dela super že več kot leto dni.
Pred nekaj dnevi sem menjal rom. Sedaj pod novim romom se mi dogaja, da mi se MAC adresa spreminja, kar mi onemogoča konekcijo na domači ruter, kateri je nastavljen,da spušča samo poznane mac adrese.
Ne bi rad ruterju določeval drugačne parametre, ker me rom na telonu zajebava.
Se da to kak rešit, da mam fiksni mac, kot prej?


Kaj noben ne ve kak naj fiksiram MAC naslov?



Na 3 ali 4 kom mi4c sem menda dal skozi vse možne rome na od Superluminal do vseh možnih miuijev, menda sem imel celo Flyme na enem, pa nikoli ni bilo kakršnihkoli težav. Če te zafrkava rom v tem pogledu, je to razlog da flašneš drugi rom ali downgradaš. Ne vem če obstaja kakšna funkcija, ki je pomembnejša od tega, da ne moreš nemoteno na wifi.
Kateri rom imaš na napravi btw?
Someday never comes!

miko22 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Klamzi ::

Prvo pod About phone in Status preveri če se ti res spreminja MAC naslov. Načeloma se nebi smel... No, morda le takrat ko si ga rootal, pa še to je bolj tak tak verjetno...

MucuCat ::

You don't need to use greenify if you are on MIUI.
So let's get started.
Almost every XDA members are so advanced and most pf them uses greenify to save battery and increase performance of their device. As we know greenify freezes the apps to stop running background.

But if you are on MIUI you don't need to use greenify if you want. MIUI has the feature to freeze apps and do the same thing as greenify.
Here's how:
? Go to settings
? Navigate to Battery and Performance
? Select Manage apps battery app usage.
? Now you'd find OFF and ON to options on power saving mode.
? Now tap 'ON' 5 times rapidly and you'd find another option named 'Ultimate'. It actually freezes apps from running background soon after the screen goes off.
? Select Ultimate and enjoy.

[ If you want an app with no restrictions then you can select the app from Chose app option. For example, I set Google apps and Messenger apps to no restrictions as I need Google Assistant and Messenger all the time running. ]

kanarin ::

kanarin je izjavil:

No, končno sem se tudi jaz odločil za svoj prvi Xiaomi telefon. Izbral sem Redmi 4 Pro (grey) , včeraj zvečer nakazal sem 154 € 8(daj niti ne vem več kako sem prišel do take cene), izbral sem standardno Free Shipping dostavo, bom poročal, ko ga dobim koliko bo me bo stalo vse skupaj (upam da manj kot 200 €). Danes zhutraj sem dobil sporočilo, da je "your order has been shipped" :D


No, naj povem nekaj prvih vtisev o nobem telefonu. Kot rečeno me je stal skupaj 210 € in dobil sem ga v 14 dneh. Nabavil sem ga za boljšo polovico, ki je prej uporabljala Samsung S3 Neo . Sam imam (službeni) Samsung A5 2016, pred tem pa Samsung S2 (ta je zdaj v uporabi kot začasen telefon). Na prvi pogled je telefon lep , deluje res premium, vendar pa ni vse tako bleščeče. Dejstvo je ,da ta telefon ni ne tanek, še manj pa lahek - to je predvidevam posledica vgrajene zmogljive baterije. Ampak to se človek verjetno s časom privadi. Bolj me motijo ti brušeni kromirani robovi, mogoče to res zgleda fensi, ampak ergonomsko pa lih ni- Čutijo se namreč ti s ostri robovi ko držiš telefon v roki. No, z kakšnim ovitkom se tudi to lahko reši (sam sicer nisem ljubitelj tovrstnih dodatkov - ker poleg estetike še dodatno povečajo tako debelino kot težo). Žal tudi fizični gumbi niso perfektni - namreč malo preozki - kakšnega pol mm več bi bilo ravno prav. Pa tudi to, da so vsi gumbi na eni strani se mi ne zdi najboljša rešitev.

To je kar se tiče zunanjosti. Če naredim primerjavo s Samsung midrangerjem, torej A5 2016 (je to po vašem sploh poštena primerjava?) potem mi je Samsung definitivo bolj všeč, lepše sede v roki, boljši fizični gumbi - in konec koncev ima fizični home gumb, kar meni še vedno predstavlja dodano vrednost.

Kar se tiče MIUI, na kratko, ne zgleda napačno, ampak človek se pač mora navaditi. Tukaj moram najprej spet povedati, da sem ne samo jaz ampak vsi v ožji družini navajeni izključno na Samsung telefone in na njihov vmesnik (ter fizični home gumb) in kot pravijo , navada je železna srajca, res je. Z leti postaneš dejansko odvisen od vmesnika, tudi če drugače telefon ni perfekten, se kaj zatika, sesuva oz podobno. Redmi 4 pro je definitvno hitrejši od A5 2016, ima določene featurje (žiroskop, podporo za Mirasceen in IR), ki jih Samsungov model nima, ampak recimo kamera pa se mi zdi opazno slabša - vsaj v slabših svetlobnih pogojih (no, po pravici povedano kamero se niti nisem še kaj dosti ukvarjal).

Prvi vtisi so torej tako - malo mešani. Telefon (kljub kakšni zgoraj opisani kritiki) nikakor ne zgleda slabo, ampak definitivno pa ga sam ne bi zamenjal za moj A5 2016. Ta telefon ima sicer pri Telekomu absurdno visoko redno ceno (440 €), pri vezavi na 24 mesecev pride sicer 239 €, ampak kot vidim se trenutno z vezavo dobi recimo S6 za res zanimivih 263 € ! Če si pri Telekomu in imaš možnost nakupa telefona preko vezave potem je veliko vprašanje ali je Xiaomi res boljša izbira, sam bi kljub nekoliko višji ceni nedvomno izbral flagship telefon.

matobeli ::

210eur ali 170eur (kolikor sem cca dal jaz), je kar razlika. Višji razred se je kupovalo mi5 (druga oblika, fizični home, dober fotkič).

Edit: dal sem celo 150 in drobiž... To ni slab value

Ni pa zdejle čas za kupit xiaomi. Bodo že rešil tele "nevšečnosti" z carino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

facepalm ::

Raje R4 pro brez garancije za 210eur, kakor katerikoli drugi telefon za podobno ceno z vezavo (sploh pri Telekomu), ker te dolgorocno stane bistveno vec.
Sam sem vzel 2 Xiaomija zaradi p/p. Sedaj, ko je potrebno pristeti se ddv, bi se vseeno odlocil za Xiaomija zaradi MIUI-ja ter se vedno malenkost boljsi p/p kot konkurenca.
Bom videl naslednje leto, ce bom spet kupil Xiaomija.

VrtniPalcek ::

a tebi se zdi MIUI plus? kakšen poseben razlog?

kanarin ::

Po mojem igrajo ključno vlogo naslednje zadeve:

1. Katere znamke telefonov oz modele si uporabljal pred Xiaomiji
2. Ali so bili ti telefoni iz budget, midrange ali flagship segmenta
3. Katera funkcionalnost telefon ti je zelo pomembna

Vsi vemo , da prehod iz boljšega na slabše ni prijeten za nobenega. Vemo tudi, da tudi kar nekaj let stari flagshipi lahko mirno posekajo povsem nove budget telefone. Pri Xiaomiju za budget segment smatram Redmi 4a in običajni Redmi 4, Redmi 4 Pro in Note 4 za midrange, Mi5(s) za višji srednji razred (ker kot razumem je vlogo flagshipa dejansko prevzel Mi Mix).

Za običajno rabo so danes skoraj vsi modeli (nad 100 €) uporabni, samo kaj ko smo uporabniki vedno bolj zahtevni in hlepimo po najboljšem, mnogi dejansko iščejo P/P zadeve, ampak zavedati se je treba, da pri takih zadevah zmeraj obstajajo določeni kompromisi, potem je stvar samo v tem, koliko nas ti kompromisi motijo oz so še sprejemljivi. Recimo nekomu, ki mu je kamera na telefonu zelo pomembna, bi mu zelo težko svetoval telefon iz Redmi serije. So pa še zadeve, ki se jih na začetku sploh ne vidi oz opazi, se pa pokažejo šele skozi čas (npr. ni Gorilla Glass stekla, morebitne težave in okvare). Vsak ki je že nabavljal kakšno ceneno kitajsko tehnično robo, verjetno ve o čem govorim (na začetku se zadeva blešči in dela super, potem pa se sčasoma pojavi cel kup težav, včasih pride celo do popolne odpovedi). Sam imam (negativne) izkušnje z dvema (pa ne tako poceni) kitajskima tablicama. Upam, da je Xiaomi druga zgodba.

roberto1 ::

Glede na to, da primerjamo "off contract" telefone in tiste z vezavo, je potrebno upoštevat te cene. V tem pogledu so firme kot so Xiaomi, Meizu, ZTE (Axon in Nubia), Lenovo, Leeco, Oneplus veliko boljši deal.
Če si domač z nekim brandom in jemlješ telefon vsaki 2 leti, potem ni debate. Itak boš imel naročnino in potem je razumljivo da si kupiš Samsung, LG, Iphone, Huawei oz kar pač operater ponuja.

Če pa si po drugi strani malce pustolovec in hočeš preizkusit še druge zadeve, potem pa so zgoraj omenjeni kitajci veliko večji "bang for the buck". Meni osebno je fascinantno kaj recimo dobiš za 100€ (kot recimo redmi 4a) in kaj za ta denar dobiš pri nas brez vezave. Itak, da se je treba z nekaterimi stavrmi sprijaznit, ampak point je da so ti telefoni za ta denar na takšnem "zadovoljivem" levelu, da je težko spregledat ogromno razliko v ceni. Glede na to, da recimo Samsung za midrange telefone računa skoraj 500€, je to smešno sploh če upoštevaš da dobiš za manj denarja OP3T popolnoma regularno v EU.

Ni več tako kot včasih, ko si iz KItajske kupoval samo stvari, kjer je nemogoče zaj***t (etuiji za telefone, nosilci za navigacijo itd.). Te stvari dejansko delujejo in delujejo vsaj pri teh nekaj znamkah zelo dobro. Lahko pa greš ultra eksotično in zaj***š. Vse stvari crkujejo, tudi ti telefoni.

Jaz recimo osebno ne vidim scenarija po katerem bi šel nazaj na vezavo. Ker držim naročnino na minimal in še to ne pokurim, bi me mesečno dober telefon stal vsaj 30€. Če lahko za 200+€ dobim super zadevo in malo kockam - zakaj ne:)))))). Pa še vsake toliko lahko sprobam kaj novega:)
Someday never comes!

kanarin ::

500 € za Samsung midrange telefon ?? Tu si malo pretiraval :O Telekom ima take redne cene - A5 2017 449 €, A3 2017 349 €, A5 2016 440 € (A3 2016 ni v ponudbi). S tem da je spletna cena še 10-20 € nižja. Zdaj ali je to smešno (oz absurdno) je stvar debate, pač Samsung je tako močan brand da si to očitno lahko privošči. Po drugi strani pa - kdo dejansko kupuje te telefone pri nas po rednih cenah? Ker če tako gledaš je "smešna" tudi redna cena tudi za novi S8 (800 oz 900 €). Dejansko pa so te redne cene pri Telekomu večinoma res absurdne, recimo v (avstrijski) spletni trgovini electronic4you (kjer sem sam nabavil že dve tablici) pride A5 2016 279 €, A3 2017 280-290 €, A5 2017 370 €. Kakšen J3 pa dobiš že za 136 € (amoled zaslon!). Vse to z brezplačno dostavo. To pa so že malo bolj razumne cene.

Dimnik ::

No 440e za A5 2016 ne manjka dosti do 500e, raje vzamem dva mi5, se mi ne da pisat roman, ker vsak ima svoje mnenje in pogled na te zadeve. Je pa razlika, če komentira naprimer nekdo, ki je imel več različnih telefonov ali pa nekdo ki mu je pač določena znamka pri srcu.....imam kolega, ki je obseden na samsunge, ima s6edge, ki je katastrofa za ta denar, razen kamere, ampak za njega je to to...

roberto1 ::

Jah....nič ne rečem - vsak ima svoj point. Glede na to, da jaz osebno (in še verjetno kdo tule) nimam želje vlečt naročnine in vezave 2 leti, ter posledično kalkulirat kateri paket bom imel, da se mi bo najbolj splačalo (pokuril pa bom največ 30°%), je "off contract" edini način. In "off-contract" se kalkulacija glede na to, kaj dobiš - ne izide.

Ljudje, ki so navajeni kupovati na obroke in so fani določene znamke - zakaj bi si kupili karkoli drugega. Ampak če realno pogledaš - p/p pa so ti telefoni skoraj "unbeatable". In hvala bogu, da je tako, ker so tudi Samsung in drugi veliki playerji ustavili konje in so začeli ponujat več za isti denar.

Obstaje en kriterij, ki je meni najpomembnejši od vsega (poleg 2+ dni baterije). In sicer ko začne na telefonu UI štekat brez posebne obremenitve in razloga. To se posebej na low-midrange Samsungih in tudi LG-jih, HTC-jih dogaja. Prav zaradi tega, ker vsi ti proizvajalci na te telefone obesijo milijon appov, ki jih nihče ne uporablja.

In tukaj pridemo do tega, zakaj kitajski telefoni niso za vso populacijo. Če si kdaj bil linux fan, boš razumel zakaj gre. Mi si radi menjamo look UI-ja, testiramo alternativne rome itd. Za to so ti telefoni perfect. Če bi pa rad imel "out of the box" za slo tržišče customiziran telefon, je treba pač več plačat. Če je to "the way you roll" - zakaj pa ne.
Tukaj nas večina ni takšnih. Včasih smo mogoče bili, sedaj pa imamo druge prioritete in želje. Nič proti Sammy-ju in drugim proizvajalcem. Mislim samo, da ta dva svetova nista združljiva, jih pa vsak dan več prehaja na to stran:)))
Someday never comes!

kanarin ::

Ne gre toliko za bit fan neke znamke, ampak bolj za navajenost, ki je z leti vse večja. Sam osebno tudi rad eksperimentiram (sicer sploh ne bi nabavil prvega Xiaomija - glede na to da dosedaj še nobenega sploh nisem videl v živo !). Ampak do sedaj sem eksperimentiral predvsem na področju tablic - ker drugače sam uporabljam (Samsung) službeni(e) telefon(e) (tudi za zasebno rabo) in sem bil z njimi dokaj zadovoljen). Z dvema poceni kitajskima tablicama sem se opekel - res pa da je šlo začetno obdobje tablic. Potem sem nabavil Samsung Tab pro 8.4, ki je na začetku deloval v redu, potem pa po cca 2 letih so se začele težave (slaba baterija, sesuvanje aplikacija, rebooti tablice,..), tako da sem nabavil potem še ipad 2 mini (predvsem zaradi ugodne cene) - in to je bil zadetek v polno. Pa nikoli nisem maral Apple-a in nisem imel še nobene njihove zadeve.

Samsung S3 Neo od boljše polovice pa je po 2 letih crknil (to je v bistvu povod za nakup Xiaomija, škoda ker gre še vedno za uporabno zadevo - za nezahtevne uporabnike). No, po par dnevih igračkanja sem danes končno vstavil noter tudi SIM kartico in s tem predajam telefon v dejansko uporabo. Zdaj bomo videli odziv povprečne uporabnice, ki je bila prej navajena samo na Samsunge (pred S3 še S3 mini), mogoče bodo še komu koristile informacije, ki sledijo v naslednjih dneh (tednih, mesecih) :)

Imam pa še nekaj vprašanj:

1. Katero tipkovnico priporočate - nista mi preveč všeč ne Gboard ne Swiftkey, želel bi si nekaj v stilu Samsunga oz Apple-a (seveda s podporo šumnikom)
2. S katero UI preobleko (Themes) se najbolj približamo tipičnem Samsung izgledu (Marshmallow) ?
3. Kaj konkretno svetuje glede zaščitnih stekel in etuijev - za test sem na ekran prilimal folijo, ki je bila priložena v paketu in je takoj letela dol. Zanima me predvsem za ekran ali je zaščita pri teh modelih dejansko "must" (ker menda ni Gorilla Glass zaščite). Sam osebno sicer ne maram dajati prav nič dodatnega na telefone.

roberto1 ::

1) nimam nekih izkušenj, ker zmeraj uporabljam Gboard. V Playstore je obilo opcij, se splača tam preverit.
2) Miui ima, ko se vpišeš v Mi Account kar bogat theme store. Vem, da je ogromno tem, ki spremenijo look UI-ja v Samsungovega, tako da tu ne bo težav. Išči Touchwiz ali Samsung!
3) Nillkin je itak top notch, težava je pri teh novejših telefonih ki imajo 2.5d zavit ekran in seveda steklo ne pride čisto do konca in če ga ne nalepiš na mm natančno, se ti bo ob straneh odlepilo oz. bo zrak ostal. Še vedno pa velja, da so za te azijske telefone Nillkin najbolj trpežna in kvalitetna stekla (z lahkoto jih očistiš in se ne prijemajo toliko prstni odtisi nanje). Tudi za Iphone 7 in plus sem jih naročil enih 10 kom za frende in so vsi zelo zadovoljni, kvaliteta je primerljiva s Panzerglass (ob cca 1/3 cene), s tem da ta veliko prej poči! Toliko....
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

kmetek11 ::

Pozdravljeni

a mi prosim kdo pove, kako prenesti aplikacije na SD kartico, nikjer ne najdem te funkcije (imam slovesnki jezik)?
imam pa xiaomi redmi 4x
android 6.0.1 MMB29M
MIUI global 8.2.1 stable
Hvala

MrStein ::

Glede Nilkin in Panzerglass: Kako debelo (in morebiti težko) je to?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

knap ::

je že kdo kaj nabavil pri:

https://www.facebook.com/Trust-buy-2180...
no tax

sedaj imajo v prodaji tudi mi pad 3, mi mix, xiaomi air, amazfit itd, lahko pa nabavijo vse za kar je povpraševanje

next3steps ::

Zakaj bi kupoval na FB, kjer te lahko vsaki nategne? Pri AE imaš vsaj neko kritje, da zadeva bo prišla.

kanarin ::

Moj Redmi 4 Pro ima MIUI Global 8.1. Stable 8.1.2.0 (MBEMIDI). Nadgradnja preko OTA ni možna (No Updates available). Android security patch level datira v november 2016. Žal telefon nima slovenskega jezika, Slovenije ne najdem niti pod regijo (je pa recimo Hrvaška). Je to normalno oz običajno za ta model ?

Če preklopim (doma v stanovanju) na mobilne podatke mi pri "Mobitel 4G" povezavi preklopi zmeraj na Edge in so prenosi obupno počasni (nekaj KB/s) - dejansko povsem neuporabno. Samsung A5 2016 isto na Mobitelu se skoraj vedno poveže na 4G (na isti lokaciji). Zunaj še nisem probal. Živim pa v Kopru (mesto).

Kaj svetujete ?

Dimnik ::

next3steps je izjavil:

Zakaj bi kupoval na FB, kjer te lahko vsaki nategne? Pri AE imaš vsaj neko kritje, da zadeva bo prišla.


Ne na pamet....ta fant sodeluje z enim iz propadle trgovine top one z alija, mislim da imajo celo možnost plačila z paypal. Takoj po propadu top one je omenil, da če bo vse ok, bo začel s prodajo in evo ga....

next3steps ::

So what? A verjameš vsakemu neznancu na ulici? Res tako rad verjameš nekomu, ki mu je trgovina propadla - in s tem še tista navidezna garancija?

kumer ::

Prej ali slej bo na HR forumu ali tukaj nekdo opravil nakup pri trust-buy (morda so nakupi že bili) in če bodo zadeva šla v pozitivno smer, jaz nimam problemov z nakupom preko FB

22 % pri npr 400 usd več ni nepomembna cifra

seveda je bolje če bi bil prodajalec na AE, amazon, ebay ipd ampak kot vemo ni več nobenega drugega prodajalca z opcijo brez ddv

lp

next3steps ::

Pa veš, da tudi, ki imajo brez davka imajo ta DDV že vključen v ceno. Bi se pa zamislil na vašem mestu, če je vredno teh 22% pri 400 USD šparati. Pretekle debate pravijo, da ne.

matobeli ::

Kanarin: ni normalno to za tvoj model, imam enak telefon in že nekaj časa sem na 8.2, kar pomeni tudi slovenščino in slovenijo. Prva stvar za naredit je factory reset (tisteg ki pobriše podatke), če to ne bo pomagalo pa flešat rom iz uradne strani.

_IKE_ ::

Ni samo 22%, zraven je treba prištet še stroške carinskega postopka:8)

Joze_K ::

je potem smiselno naročiti 10 telefonov,.. je strošek postopka na telefon zanemarljiv, kvečjemu kak euro...
davek je pa tako stalno 22%

next3steps ::

Če boš jih imel za lastno uporabo...

kanarin ::

_IKE_ je izjavil:

Ni samo 22%, zraven je treba prištet še stroške carinskega postopka:8)


Ja, in pri manjših nakupih (100-200€) skupen strošek dejansko res ni zanemarljiv. Osnovna cena pri spletnem trgovcu je lahko že mamljiva, ampak jaz sem recimo za Redmi 4 pro potem doplačal za vse te stroške za dobro trejino osnovne cene! Tako pač je. Edino seveda, če se vam nekako uspe izogniti carinskemu postopku ;)

kanarin ::

matobeli je izjavil:

Kanarin: ni normalno to za tvoj model, imam enak telefon in že nekaj časa sem na 8.2, kar pomeni tudi slovenščino in slovenijo. Prva stvar za naredit je factory reset (tisteg ki pobriše podatke), če to ne bo pomagalo pa flešat rom iz uradne strani.


Mi lahko prosim napišeš še več podrobnosti - kdaj si ti nabavil, kje in kakšen ROM (verzijo MIUI) si dobil na začetku. A si potem to nadgradil preko OTA?

Sicer kot gledam na njihovi uradni strani obstaja res podpora za 8.2 za ta model, ampak ko gres pod download pa vidim točno to verzijo, ki jo že imam trenutno na telefonu - V8.1.2.0.MBEMIDI. Govorim za Global ROM, China pa je res 8.2.1.0. Torej ti imaš gor China ROM, al kaj ? Sicer glede na druge članke pa pa je za Redmi 4 Prime že nekaj časa res na voljo MIUI 8.2.1.0 Global Stable ROM , tako da po pravici povedano ne zastopim več nič...

Samael ::

@kanarin, jaz sem dobil R4 pro novembra lani z vendor (trgovskim, customized) ROM-mom (torej nobenih updatov) in hitro menjal z MIUI EU Weekly ROM-om. Ni OTA (pač zadevo potegnem dol ročno..), pri čemer v povprečju izpustim dva upgrada (torej vsak tretji teden oz. ko se spomnim in se mi da). Trenutno je gor zadnji 8.3.7.4.13/14.
Doslej nisem imel s tem še nobenih težav. Povečini so popravki/dodatki neke minorne zadeve, kjer sam niti ne opažam neke nuje po stalnih tedenskih nadgradnjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

kanarin je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kanarin: ni normalno to za tvoj model, imam enak telefon in že nekaj časa sem na 8.2, kar pomeni tudi slovenščino in slovenijo. Prva stvar za naredit je factory reset (tisteg ki pobriše podatke), če to ne bo pomagalo pa flešat rom iz uradne strani.


Mi lahko prosim napišeš še več podrobnosti - kdaj si ti nabavil, kje in kakšen ROM (verzijo MIUI) si dobil na začetku. A si potem to nadgradil preko OTA?

Sicer kot gledam na njihovi uradni strani obstaja res podpora za 8.2 za ta model, ampak ko gres pod download pa vidim točno to verzijo, ki jo že imam trenutno na telefonu - V8.1.2.0.MBEMIDI. Govorim za Global ROM, China pa je res 8.2.1.0. Torej ti imaš gor China ROM, al kaj ? Sicer glede na druge članke pa pa je za Redmi 4 Prime že nekaj časa res na voljo MIUI 8.2.1.0 Global Stable ROM , tako da po pravici povedano ne zastopim več nič...


Okeeeej. Na njihovi Download strani je res to kar praviš. Ampak zgleda je pri njih težava, ker do nedavnega je bila zadnja uradna (global official stable) verzija: MIUI Global 8.2 Stabilno, 8.2.1.0 (MBEMIDL), kar sem 100% prepričan da je tudi bila na download strani. In to verzijo sem jaz preko OTA naložil na moj telefon. Ko sem telefon dobil pa sem imel eno prejšno verzijo, ne vem več številke.

Upam da ni z to 8.2 verzijo kaj res narobe in so jo zato umaknili.
««
101 / 374
»»