» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
102 / 374
»»

Tinaamalaa ::

MBEMIDI je zadnji in edini? global stable official na njihovi strani.
Ce imas slovenscino in google aplikacije potem imas uraden global rom, ce imas kake kitajske programe in brez slovenscine potem pa je china rom.
Edino, ce je bil kaksen bug in so umaknili...
Drugace pa najboljse je uporabljat global official dev, ce se da...ker je najnovejsi release..
Enako kot china dev.
Seveda pa se znajo vsake toliko pojavit kaksni bugi...in nas vecina flasha bolj poredko...

kanarin ::

@Tinaamalaa jaz nimam slovenščine, imam pa google aplikacije in nobenih kitajskih programov. Oznaka roma-a pa je V8.1.2.0.MBEMIDI, kar je Redmi 4 Prime GLOBAL (ne china rom!) - tako je vsaj označeno na Xiaomi uradni strani. Nadgradnja prek OTA pa ni možna.

Kaj za R4 pro je zadnji EU stable ROM tale - xiaomi.eu_multi_HM4Pro_V8.2.1.0.MBECNDL_v8-6.0.zip ?

Kaj se dejansko pridobi z zamenjavo na ta rom - razen slovenščine ? Samo zaradi jezika se mi lih ne da ukvarjat s flešanjem...

okica11 ::

xiaomi yi 2 (kamera). Ima kdo izkušnje :) ?

Relanium ::

kanarin je izjavil:

@Tinaamalaa jaz nimam slovenščine, imam pa google aplikacije in nobenih kitajskih programov. Oznaka roma-a pa je V8.1.2.0.MBEMIDI, kar je Redmi 4 Prime GLOBAL (ne china rom!) - tako je vsaj označeno na Xiaomi uradni strani. Nadgradnja prek OTA pa ni možna.

Kaj za R4 pro je zadnji EU stable ROM tale - xiaomi.eu_multi_HM4Pro_V8.2.1.0.MBECNDL_v8-6.0.zip ?

Kaj se dejansko pridobi z zamenjavo na ta rom - razen slovenščine ? Samo zaradi jezika se mi lih ne da ukvarjat s flešanjem...

Enako je blo na RN4X. Global stable (brez slo), naredilo je eno nadgradnjo (na 8.1.neki) potem pa ni našlo več. Iz xiaomi strani sem naložil tazadnji rom in ga v updater appu izbral ročno. Nadgradnja BP, prišla je slovenščina.
Samo glej, da izbereš enak novejši rom, ne nekaj drugega!

okica11 je izjavil:

xiaomi yi 2 (kamera). Ima kdo izkušnje :) ?

Tudi mene zanima, ima kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

AgiZ ::

okica11 je izjavil:

xiaomi yi 2 (kamera). Ima kdo izkušnje :) ?

Izkusnje ne, sem pa prebral kar nekaj opisov. Sam se odlocam med Xiaomi Yi 2 4k in SJCAM SJ7. Obe sta zelo dobri, SJ7 pa s kovinskim ohisjem, dodatki ze v paketu (nima pa nastavka za tripod, samo preko dodatnega ohisja) izpade malo boljse.
Verjetno se bom odlocil za slednjo. Samo se ne vem kje bi jo najceneje dobil. Se kdo posilja v EU brez dajatev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

knap ::

Xiaomi Mi Note 2 review: Close to perfection
http://www.androidcentral.com/xiaomi-mi...

andrejus ::

Vzel sem redmi note 4x za ženo, kar preko mimovrste za 229€, dobil sem se darilce - polnilec za avto.
Prijetno presenecen - zelo. Upam da zdrži 2-3 leta. Za tak denar je top izdelke.

Ze gledam zase MI MIX :)

kotk ::

Pozdravljeni!

Če koga zanima še nakup brez carine, si lahko pogleda TheSolutionShop.asia. Stran je dokaj nova, toda ker je na redditu ena izmed priporočenih trgovin in je plačilo mogoče preko PayPala sem svoj telefon (Redmi 4 Prime) naročil kar tam.

Poleg same cene telefona je potrebno plačati še poštnino (20EUR), toda s tem potem ni potrebno plačevati davkov, oz. jih plačajo oni. Telefon sem naročil 5.4. dobil na dom pa dva tedna kasneje 18.4. Za vse skupaj sem plačal 177EUR. Naložen ROM je official global (MIUI Global Stable 8.1.2.0.0(MBEMIDI)).

Glede garancije seveda nemorem nič povedati, saj telefon deluje. V primeru pa da jo uveljavljaš lahko pošlješ telefon v UK in ni potrebno pošiljati nazaj na kitajsko (vsaj tako pravijo).

matobeli ::

No, to pa ni slaba novica.

torej, TheSolutionShop.asia, check.

kanarin ::

@kotk A imaš slovenščino gor ? ROM zgleda isti kot pri meni (sicer vidim pet cifer - je to tipkarska napaka) ?

matobeli ::

Ni nujno, 5 cifer imajo ponavadi trgovinski romi.

kanarin ::

@Relanium ne morem - če pa je na uradni Xiaomi strani še vedno le verzija 8.1 (V8.1.2.0.MBEMIDI - to imam trenutno že na telefonu).

Kaj lahko priosim kdo pove, ali se da (in kako) preiti na slovensko verzijo za R4 pro - brez teh zapletnih psotopkov (torej preko updater-ja), torej kje se da dobiti uradni 8.2 (ali višji) Global ROM ? Ker nekateri pač pravite, da to imate že nameščeno, preko OTA pa žal (vsaj trenutno) ni možno nadgraditi.

Samael ::

5 cifer je pri weekly označbah normalno.

https://xiaomi.eu/community/forums/miui...

Trenutno mi na telefonu kaže sledeče: 8.3 | 7.4.13/14

kanarin ::

Čaki malo, pravi, da je naročil preko TheSolutionShop.asia in dobil je že by default Weeky EU ?

kotk ::

@kanarin Nisem preverjal, imam raje angleščino.

Telefon sem že prejel z omenjenim ROM-om, se mi zdi da ga je prodajalec naložil, saj škatla ni bila v foliji.
 Verzija ROM-a

Verzija ROM-a


Novih updatov ne najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotk ()

[ecstazy] ::

@ kotk je bil telefon odposlan takoj? Si dobil številko za sledenje?
Jaz sem ga naročil 7.4. Redmi 4 Prime Grey za 158EUR s poštnino. Status pa se mi je spremenil v "Shipped" šele pred par dnevi.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

kotk je izjavil:

@kanarin Nisem preverjal, imam raje angleščino.

Telefon sem že prejel z omenjenim ROM-om, se mi zdi da ga je prodajalec naložil, saj škatla ni bila v foliji.
 Verzija ROM-a

Verzija ROM-a


Novih updatov ne najde.


To je trgovinski rom, zato ni posodobitev, original ima samo štiri številke za oznako...

kotk ::

@[ecstazy] Meni je napisalo shipped šele ko je bil odposlan iz poljske (Nekaj dni pred prejemom). Obvestil o poti telefona iz kitajske do poljske nisem prejemal.

@Ale123 Možno, se ne sekiram preveč. Dela odlično, poleg tega ni bilo naloženih odvečnih aplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotk ()

[ecstazy] ::

Potem ga lahko pričakujem v naslednjih dneh.

Relanium ::

Ne vem v čem je fora teh trgovinskih romov?
Ga lahko povoziš z novejšim uradnim romom?

Zdaj mi po novem sploh ni več jasno, kateri rom naj gledam za Redmi Note 4X
A je to http://en.miui.com/download-321.html#474
Ali je to http://en.miui.com/download-321.html#469
Ali morda celo to http://en.miui.com/download-309.html#468

Zdaj je gor 8.2.2.0 (MCFMIDL) iz te strani, in ga ne najdem več.

@kanarin, za tvojega pa možno da še sploh ni 8.2...

KTr1sk ::

Moja sestra je imela takšen rom (trgovinski rom), ki je bila samo ena posodobitev in potem je sčasoma telefon začel metat ven reklame brez da bi šel v kakšno aplikacijo, sem nastavil na tovaršniške nastavitve in spet po več dnevih začel telefon zafkravat, potem sem pa ga odklenil in naložil EU devepoler rom miui in dela brez težav že več tednov,..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

pol3ni ::

dominuspro ::

pol3ni je izjavil:

Kaj pravite na tole

http://siol.net/digisvet/novice/ta-posa...

Cel članek se bazira na ceni 340eur... Se bojim da bo konkretno dražji.

kanarin ::

"@kanarin, za tvojega pa možno da še sploh ni 8.2... "

Možno, samo nekateri pač trdijo, da so že zdavnaj nadgradili na 8.2 in celo prek OTA. Sej ni večjega problema, bom pač čakal in občasno preveril.

Hecno pa sem izdi tole - updater napiše "No updates available" , potem izbereš menuju "Dowload update" in dejansko pol začne neki downloaudat, decryptirat, se reboota, inštalira, na koncu ko se spet zbota, javi da je bil update uspešno narejen - verzija pa je identična ! Pa ja ni MIUI tako glup da kao "nadgrajuje" sam sebe na.... isto verzijo ??

_IKE_ ::

dominuspro je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Kaj pravite na tole

http://siol.net/digisvet/novice/ta-posa...

Cel članek se bazira na ceni 340eur... Se bojim da bo konkretno dražji.


Davek + carinski postopek bosta tole ceno kar lepo dvignila....

knap ::

MIUI is never going to be close to stock Android, and that's a good thing
http://www.androidcentral.com/miui-neve...

next3steps ::

Že ima LTE?

lopov ::

dominuspro je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Kaj pravite na tole

http://siol.net/digisvet/novice/ta-posa...

Cel članek se bazira na ceni 340eur... Se bojim da bo konkretno dražji.


In nima priključka za slušalke >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

kanarin ::

No, zdaj pa smo tam. Moj prvi Xiaomi (R4 Pro) ni držal niti en teden, danes se je pri polnjenju kar ugasnil in se enostavno ne zbudi več !!! :(

Kako je to mogoče, kaj naj naredim ?!? Sem v bistvu še v šoku.

SumTingWong ::

Kot pri vecini Xiaomijih haha, treba bit navajen. Si poskusil vsaj 15 sekund drzat power button?

kanarin ::

Ne nisem, sem pa zdaj - in se je spet zbudil ! :) Uff, kakšno olajšanje. Samo...v čem pa je štos ? A se to tudi ostalim dogaja ?

Dimnik ::

Bi bilo zanimivo vedet na katerih romih se to dogaja? Vem za dva redmi3s, štiri note3, mi5 in mi5s, na katerih se še ni pojavilo tole ugašanje... pa so vsi v uporabi že več kot pol leta...eni so na uradnem global,, eni na eu romu

PacificBlue ::

Meni se še ni kaj takega zgodilo-na RN4X(Global ROM 8.2.4.0).

Berem pa ravnokar, da se da že preiti na Nougat(developer) brez odklepa bootloaderja:


http://en.miui.com/thread-583257-1-1.ht...

roberto1 ::

Meni zgodilo na mi4c na Miui in enkrat na mi5 ampak ne na Miui, tako da očitno pride do nekega konflikta, načeloma pa se to ne dogaja pogosto (se pa dogaja).

@PacificBlue - da, Nougat je že na 4x na developer romu. Jaz imam odklenjen bootloader in prehajam iz uradnega Global Stable na Developer brez težav z Miflash in fastboot romom.
Pa zanimivo, bootloader ostaja odklenjen tudi po flašanju zadnjega uradnega Global Stable/developer roma in OTA deluje.
Someday never comes!

matobeli ::

kanarin je izjavil:

Ne nisem, sem pa zdaj - in se je spet zbudil ! :) Uff, kakšno olajšanje. Samo...v čem pa je štos ? A se to tudi ostalim dogaja ?


Pomojem bo štos v MIUI 8.1, meni se je to naredilo 2x, torej cca na nesec 1x, potem pa je prišla fantomna nadgradnja na 8.2 in od takrat naprej je mir.

Mi pa še vedno ni jasno zakaj "ni več" nadgradnje na 8.2, to je kar sumljivo. Ne bi bilo pa nič neobičajnega da so kitajci kaj zajebal.

Boštjan2016 ::

Sporočam veselo novico
Slovenski miujaši smo dobili uradno spletno stran
http://slovenia.miui.website/
in forum
http://miui.website/community/categorie...

Več v uvodu!
http://miui.website/community/threads/u...

RedMiner ::

Malo gledam za nov telefon in Xiaomiji izgledajo precej dobra opcija.

Kater model priporočate in katero trgovino (cena, garancija)? Budget je nekako okoli 160€.

Tinaamalaa ::

RedMiner je izjavil:

Malo gledam za nov telefon in Xiaomiji izgledajo precej dobra opcija.

Kater model priporočate in katero trgovino (cena, garancija)? Budget je nekako okoli 160€.

Redmi Note 3 Snapdragon/RN4 Snapdragon, za prvi xiaomi pomoje zelo dobra izbira za tak budget.
Za trgovino trenutno neve...jaz sem kupila RN3 pred pol leta na myefoxshop.de..na garancijo nisem racunala niti pred nakupom...na sreco zaenkrat vse super :)

RedMiner ::

Kar se tiče kamere, nisem zahteven, bolj pomembno mi je dobro delovanje telefona (procesor, ram...) :)

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

Kot pri vecini Xiaomijih haha, treba bit navajen. Si poskusil vsaj 15 sekund drzat power button?

Meni se je to zgodilo pravkar na eni Windows tablici.
Se ni prižgal, dokler nisem držal gumba tam 10 sekund.

Poceni naprave... (čeprav tak poceni niti ni bil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kekoke ::

RedMiner je izjavil:

Malo gledam za nov telefon in Xiaomiji izgledajo precej dobra opcija.

Kater model priporočate in katero trgovino (cena, garancija)? Budget je nekako okoli 160€.


Ta trenutek nabava na Kitajskem po moje nima smisla. Za nakup brez garancije popravljanja, sem prejšnji teden videl dobre ponudbe na ebayu (dostava iz Španije), med trgovinami z garancijo je pa smiselna izbira 4x, verjetno najceneje tu: https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

Relanium ::

roberto1 je izjavil:


@PacificBlue - da, Nougat je že na 4x na developer romu. Jaz imam odklenjen bootloader in prehajam iz uradnega Global Stable na Developer brez težav z Miflash in fastboot romom.
Pa zanimivo, bootloader ostaja odklenjen tudi po flašanju zadnjega uradnega Global Stable/developer roma in OTA deluje.

In kako deluje, je hitro in stabilno vse ?
OTA deluje normalno na developer romih? oz v čem je razlog, da hodiš nazaj na stable?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

[ecstazy] ::

Danes zjutraj sem dobil Redmi 4 Prime z TheSolutionShop.asia. Plačal 158,7€. Na Poljskem ga prevzame DPD, dostavi ga PS. Naročil sem ga 7.4, poslan je bil 11.4. Obvestilo da je prišel na Poljsko in čaka na prevzem sem dobil včeraj.

roberto1 ::

Relanium je izjavil:

roberto1 je izjavil:


@PacificBlue - da, Nougat je že na 4x na developer romu. Jaz imam odklenjen bootloader in prehajam iz uradnega Global Stable na Developer brez težav z Miflash in fastboot romom.
Pa zanimivo, bootloader ostaja odklenjen tudi po flašanju zadnjega uradnega Global Stable/developer roma in OTA deluje.

In kako deluje, je hitro in stabilno vse ?
OTA deluje normalno na developer romih? oz v čem je razlog, da hodiš nazaj na stable?


Vse deluje ok. Developer zna včasih kaj biksat. 1304 do bile težave z wifi in google play store (ni downloadalo appsov), zato sem šel nazaj na Stable. OTA deluje na obeh bp.Trenutno sem na Mokee 7.1.2, ker ima še boljšo baterijo kot stock rom. Malo eksperimentiram dokler se mi da;))))
Someday never comes!

kanarin ::

Fantje, imam problem s čisto banalno zadevo - import kontaktov in SIM kartice. Nastavil sem, da pod jih pod Contacts vidim ("Show SIM contacts") ampak ko dam "Import from SIM Card 1" nimam nobene opcije Select oz spodaj na dnu Import (kot sem videl da bi moralo biti) - vidim samo seznam vseh kontaktov iz SIM - brez nobene opcije za izbrat ! :|

Imam pa R4 Pro MIUI Global Stable 8.1.2.0 (MBEMIDI).

 R4Pro - import contact from SIM

R4Pro - import contact from SIM

MrStein ::

malo poklikaj okoli, sem imel skoraj enak problem pred par tedni.
Opcija je kje v drugem meniju, mogoče na drugem nivoju te aplikacije.

Evo, mogoče ti to pomaga:

MrStein je izjavil:

Hmm, app Contacts ima priklic menija na dolg pritisk na hardversko tipko "Show recent apps". Namesto ikonic s tremi pikami, kot večina drugih appov.
Če bo še kdo iskal.
(v drugih ekranih iste aplikacije pa dejansko ima ikono "tri pike", razumi te dizajnere...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kanarin ::

Ne štekam tega , kaj naj klikam ? Šel sem identično kot kaže tutorial na YouTube , oz kar je tudi logično po menuju. Problem je zadnji korak ko nimamo nobene opcije, da bi kontakte dejansko izbral in importal.

Naložil sem par aplikacij, ki trdijo, da imam kontakte tako na SIM kot na telefonu (preko 100), ko gledam v MIUI piše da so v Phone samo 2 kontakta - in dejansko če izklopim "Show SIM contacts" vidim samo ta 2 kontakta (ki sta bila dodana čisto na novo na tem telefonu). Jaz ne razumem več nič, tako blesavega vmesnika za res čisto osnovne zadeve na telefonu že dolgo nisem videl.

MrStein ::

Tam v spisku kako sekundo drži prst na enem kontaktu in potem se pojavi opcija za izbiro in import.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ingeniero ::

A obstaja kje varianta za nakup prenosnika Xiaomi Air 13.3?

kanarin ::

MrStein je izjavil:

Tam v spisku kako sekundo drži prst na enem kontaktu in potem se pojavi opcija za izbiro in import.


Res je, hvala za pomoč :) Samo je pa to s temi kontakti (že sploh da prideš do nastavitev) res precej neituitivno.
««
102 / 374
»»