» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
96 / 374
»»

Tinaamalaa ::

Preveč na veliko se vsem objasnjuje kako je brez dajatev itd...
Me ne cudi, da se zaostruje... Veliko jih je takih, ki majo tako razmisljanje, kot da nevem kake utaje delamo...pa usput se prijavo naredijo ;)

roberto1 ::

Treba se bo pač navadit na to, lepo je bilo dokler je trajalo? Če bodo naši trgovci pametni bodo prilagodili malo cene in smo že skupaj, če vzameš v obzir garancijo, ki jo morajo nudit.

Verjetno je bilo to na meji legalnega, ker pa se je vedno več kupovalo, so tudi drugi proizvajalci, ki so uradno prisotni v EU, zagnali rabuko. Majorji in proračuni eu so na ta račun izgubili precej denarja, tako da bo tudi tu treba iskat razloge za zaprtje te "birokratske" luknje.

Vsi pa vemo, da se stvari dajo zmeraj obit in zadeve dobit, dokler se pogovarjamo zgolj o telefonih:)))
Someday never comes!

MrStein ::

Dimnik je izjavil:


Mr stein, ne na pamet nabijat, rajši se zadrži

A utaja DDV je tebi "nabijanje" ?
No ja, mogoče imajo eni tako močno oprane možgane.

To je isto, kot če kaki tajkun "pozabi" kaki davek plačat. Samo takrat je "grdi, grdi", če pa to počnemo mi, pa je OK, a ne Slovenec100% ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

MrStein je izjavil:

Dimnik je izjavil:


Mr stein, ne na pamet nabijat, rajši se zadrži

A utaja DDV je tebi "nabijanje" ?
No ja, mogoče imajo eni tako močno oprane možgane.

To je isto, kot če kaki tajkun "pozabi" kaki davek plačat. Samo takrat je "grdi, grdi", če pa to počnemo mi, pa je OK, a ne Slovenec100% ?


Glej s takimi kot si ti se ne ukvarjam, škoda časa....ja sem 100% slovenec

Pa ne zdaj spreminjat bistva kar sem ti citiral, gre se za to, da si na pamet nabijal o neki britaniji in uradnikih....daj se prej prepričaj, pa potem tipkaj po tipkovnici, bo šlo?

MrStein ::

Nisem na pamet, ampak iz članka, ki so ga napisali ljudje, ki jim žalitev ni argument.
Če lepo prosiš, ti ga linkam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

Glede na to, da se primerja uvoz izdelkov, ki v ničemer ni bil ilegalen, z milijonskimi utajami davkov, bi rekel da mešamo neke stvari.

Če se kdo tukaj čuti moralno opeharjenega, lahko lepo poravna davek in bo imel čisto vest. Ali pa še boljše, kupi v trgovini izdelek, ki že ima vse davke vštete.

To, da smo nevoščljivi do nekoga drugega, če je boljše prišel skozi, pa je taka lepa slovenska lastnost, da bi najraje bruhal.

Če bi bilo omenjeno početje nelegalno, ali ne bi bilo normalno, da nas oblast oglobi? Pa nekako ne pričakujem obiska dacarjev, ker sem kupil par telefonov na dom brez carine.

Vi pa še kar naprej prijavljajte nekoga, ki poizkuša kak euro prihranit, ko pa je potrebno nardit kaj proti tajkunom, ki odnašajo milijarde na Kajmance, potem pa je vse tiho. Tudi to je tipično slovensko.
Someday never comes!

111111111111 ::

111111111111 je izjavil:

Evo naročil včeraj: https://www.aliexpress.com/item/Origina...


Jaz sem ga še uspel naročiti s seller shipping method. :) Upam da ga dobim brez carine in davka. :) Se je pa zataknil v franciji 21.3 in je bil na 24.3 še kar tam.

matobeli ::

Držimo pesti.
Sej drugač ti bo pa Aliexpress vrnil denar.

Mene so kitajčki, takoj ko so vidli da sem prejel telefon, zaspemali naj ga pogledam in označim da je bil prejet. Naj trgovec ne bi dobil denarja preden ni prispelo blago.

roberto1 ::

matobeli je izjavil:

Držimo pesti.
Sej drugač ti bo pa Aliexpress vrnil denar.

Mene so kitajčki, takoj ko so vidli da sem prejel telefon, zaspemali naj ga pogledam in označim da je bil prejet. Naj trgovec ne bi dobil denarja preden ni prispelo blago.



60 dni jim ne dajo denarja. Preko alija podobno kot preko ebaya imaš kar nekaj vzvodov, ker jim je pomemben reputation. Najhuje je preko strani kot so efox ipd. Tam pa se lahko načeloma slikaš!
Someday never comes!

marko71 ::

111111111111 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Evo naročil včeraj: https://www.aliexpress.com/item/Origina...


Jaz sem ga še uspel naročiti s seller shipping method. :) Upam da ga dobim brez carine in davka. :) Se je pa zataknil v franciji 21.3 in je bil na 24.3 še kar tam.



sva že dva, tudi jaz sem ga naročil še s seller shipping metod, bil je 4 dni v franciji danes je v avstriji, upam da pride zdaj v parih dneh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

Dimnik ::

Če je danes v avstriji je jutri pri tebi

marko71 ::

na Goldway-u je zopet možnost seller shipping method
če koga zanima. Samo je pa dražje kot je bilo prej, pa ne samo pošiljanje, ampak telefon, mislim črni kot sem sam naročil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

111111111111 ::

Jaz sem iz tega razloga naročil zlatega. 10€ ceneje. Barava je pa res vseeno kakšna je, ker bo v etuiju.

scipascapa ::

Koliko je potem razlike v ceni po vseh kitajskih kolobocijah proti slo ceni, s tem, da pri nas dobiš 1 leto več garancije in bolj praktično uveljavanje?

Dimnik ::

marko71 je izjavil:

na Goldway-u je zopet možnost seller shipping method
če koga zanima. Samo je pa dražje kot je bilo prej, pa ne samo pošiljanje, ampak telefon, mislim črni kot sem sam naročil


Ja, ampak še ne pri vseh oglasih, eni imajo možnost seller shiping eni ne, glede cen pa je enako kot je bilo, pri mi5, mi5s in mi5s plus, s tem da so dvojni oglasi, cenejši in dražji kar je bilo tudi prej

scipascapa je izjavil:

Koliko je potem razlike v ceni po vseh kitajskih kolobocijah proti slo ceni, s tem, da pri nas dobiš 1 leto več garancije in bolj praktično uveljavanje?


Odvisno kateri model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

facepalm ::

Nimam obcutka, da se je Goldway podrazil. Sedaj pride zlat note4x 155eur s postnino. Cca 10eur ceneje, kot sem odstel zanj pred mesecem dni.
Se vedno pa je cca 80eur cenejsi kot pri mimovrste

Edit: ne najdem pa mi5 (non s), v ponudbi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

scipascapa ::

155€ z vzem? 230 je mimovrste. 75€ manj.

100%?

Dimnik ::

facepalm je izjavil:

Nimam obcutka, da se je Goldway podrazil. Sedaj pride zlat note4x 155eur s postnino. Cca 10eur ceneje, kot sem odstel zanj pred mesecem dni.
Se vedno pa je cca 80eur cenejsi kot pri mimovrste

Edit: ne najdem pa mi5 (non s), v ponudbi


Original Xiaomi Mi5 M5 Mi 5 Prime 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 820 3GB RAM 5.15" 1920x1080 16MP Camera Fingerprint ID NFC
http://s.aliexpress.com/RZ3YBree
(from AliExpress Android)

scipascapa je izjavil:

155€ z vzem? 230 je mimovrste. 75€ manj.

100%?


Original Xiaomi Redmi Note 4X 4 X Mobile Phone Snapdragon 625 Octa Core 5.5" FHD 3GB RAM 32GB ROM 13.0MP Camera Fingerprint ID
http://s.aliexpress.com/uEbMvyIz
(from AliExpress Android)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

facepalm ::

@Ale123 na seznamu mi ga ni pokazalo:) hvala

Miami_T ::

marko71 je izjavil:

na Goldway-u je zopet možnost seller shipping method
če koga zanima. Samo je pa dražje kot je bilo prej, pa ne samo pošiljanje, ampak telefon, mislim črni kot sem sam naročil


Res da je ponovno možna izbira te opcije, vendar v opisu spodaj nič več na garantirajo custom tax free. Včasih je bilo spodaj v opisu to z rdečo napisano. Sedaj je na tem mestu sledeč tekst:

1.I need pay for customs duty?
You may be charged customs duties and taxes for something purchased online. Buyers are responsible for custom taxes.

Pri ne katerih telefonih je pa še star tekst. Sem gledal Redmi Note 4X pri katerem piše tako kot sem zgoraj napisal, pri temle je pa po starem. Kdo bi vedel kaj je res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miami_T ()

facepalm ::

Verjetno jih je sedaj carina upalila in ne upajo vec garantirat. Pac ce gre cez gre, ce ne pa placaj.
S tem, da jaz nimam nic s francosko carino in ce posljejo preko fr v slo, kot do sedaj mi niti nasa carina ne bo kasirala.
Ce se zastopa v franciji, bi jaz zahteval denar nazaj, saj sem navedel naslov v Sloveniji.

flameir ::

Kje je zdaj najceneje naročit Redmi Note 4 črne barve? Hvala.

gregor ::

očitno je pestro na tem področju
upam, da se bodo zadeve uredile in da ko bo prišel mi6, da se ga bo dalo nabavit brez ddv, stroškov carine ;)
____

Xiaomi Redmi Note 4 (S625) review
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...

LP

stara mama ::

flameir je izjavil:

Kje je zdaj najceneje naročit Redmi Note 4 črne barve? Hvala.

Js bi popravil
Kje se da dobit Redmi Note 4 global (s snapdragonom in B20) najceneje?
Na Aliju ga ma dost trgovcev, razen goldwaya (ki ga ima samo zlatega vendar ne pošilja marsikam)

flameir ::

Goldway ima brez davka, če naročiš z DHL? LTE ne rabim.

 Tkole zgleda

Tkole zgleda

Scaramouche ::

flameir je izjavil:

Goldway ima brez davka, če naročiš z DHL? LTE ne rabim.

 Tkole zgleda

Tkole zgleda



https://www.mimovrste.com/pametni-telef...

Če je pri nas 225 se splača?
Če daš not še carino, pa imaš pri nas garancijo..

zdej je tok blizu...

kumer ::

225 vs 170, če se res dobi brez davka, potem se splača, za mene je 55 eur kar veliko
če pa bo davek, potem pa je druga zgodba, se ne splača

LP

roberto1 ::

DHL ne bo brez davka, na to se lahko zanesete. To vem, ker sem 14 dni nazaj dobil pošiljko od DHL in pozdrave s carinske uprave preko njih. Zaradi zavarovanja carine sem potem dobil nazaj 15EUR (zavaravanje me je stalo 13EUR:)))))), stroške carinskega postopka pa kriješ sam.
Stroški carinjenja in 22% davek na ta znesek bo znesel cca 50EUR.

Grossoshop pa bo ceneje! 183,90, če smo natančni
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Dimnik ::

Roberto, trenutno grososhop tudi ne dostavlja, vse kar je naročeno je na čakanju v franciji....tako opisujejo težave na telekineza in čakajo ali dobijo telefone z ali brez davka, imajo pa še vedno možnost sf ekspres ampak trenutno ne pošiljajo telefonov..

Nevem zakaj bi izbral dhl, če imajo sheler shiping nazaj pri goldway....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Scaramouche ::

Dimnik je izjavil:

Roberto, trenutno grososhop tudi ne dostavlja, vse kar je naročeno je na čakanju v franciji....tako opisujejo težave na telekineza in čakajo ali dobijo telefone z ali brez davka, imajo pa še vedno možnost sf ekspres ampak trenutno ne pošiljajo telefonov..

Nevem zakaj bi izbral dhl, če imajo sheler shiping nazaj pri goldway....


Kok me potem pride kompelet na to?

https://www.aliexpress.com/store/produc...

torej dostava in davek na 153$

kanarin ::

Jaz se danes odločam za nakup Redmi 4 Pro, kje je trenutno najugodnejše ? Zaenkrat je favorit Goldway, ker imajo spet na voljo Seller shipping method.

Scaramouche ::

kanarin je izjavil:

Jaz se danes odločam za nakup Redmi 4 Pro, kje je trenutno najugodnejše ? Zaenkrat je favorit Goldway, ker imajo spet na voljo Seller shipping method.



imaš link na izdelek?

Scaramouche ::

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Notes: EU Express(Seller's shipping method) Now can not cover the Free Duty service Due to strike inspect of custom.
Do not place order with this shipping method. Thank you

Scaramouche ::

To so mi po mailu odgovorili, ne vem ali sabo obvladajo eng ali pa uporabljajo google translate..

Vprašal sem glede Seller shipping method...

HongKong Goldway:
Dear friend, EU express just void becuase strike inspect of french custom.
Please choose other delivery . As before we will declare it lower price 20-30 to help avoid tax. but if some times package inspect by custom . It still need to pay tax.

Thanks
L

flameir ::

Se pravi zdej noben kitajc ne pošilja brez davka oz. carine, kot včasih?

Pol mi res ne preostane nič drugega, kot da vzamem na honrbuyu z LTEjem?
 slika

slika

MrStein ::

Scaramouche je izjavil:

To so mi po mailu odgovorili, ne vem ali sabo obvladajo eng ali pa uporabljajo google translate..

Vprašal sem glede Seller shipping method...

HongKong Goldway:
Dear friend, EU express just void becuase strike inspect of french custom.
Please choose other delivery . As before we will declare it lower price 20-30 to help avoid tax. but if some times package inspect by custom . It still need to pay tax.

Thanks
L

Saj ni težko razumeti:

"Seller shipping method" oziroma "EU Express" ni na voljo.
Zaradi inšpekcije carine Francija.
Prosimo izberite drugi način.
Napisali bomo nizko ceno za izogib davkom.
Kar lahko carinik odkrije in vseeno zaračuna davek.

(da so v EU stisnili na kitajsko izogibanje davkom, pa sem že omenjal članke)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

Ob uvozu, bi nam lahko vsaj povrnli kitajski davek:)

badabim ::

Kateri rom priporočate za Redmi Note 3 pro (MIUI vmesnik mi ni všeč)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: badabim ()

kanarin ::

Jaz zdaj več ne razumem - zakaj potem sploh še obstaja "Seller shipping method" opcija, ko izbiraš način dostave, zakaj to možnost sploh še ponujajo, kaj to pomeni vsaj hitrejšo dostavo? Po tem kar piše (Estimated Delivery Time) tukaj čakaš še največ dni. Čemu potem plačaš teh 12 € ?? V čem je razlika z DHL ?

Kaj Honorbuy res ima res skladišče (tudi) v SLO in je tako dostava v parih dneh ? Žal pa cene niso ravno nizke. A je kdo že nabavljal od tam ?

Kaj pa GrossoShop - ali tam ta opcija "SF Express (8-10 work days - NO customs)" še deluje - je to ziher pol brez dodatne obdavčitve ? Jaz tam ne vidim nobenega podobnega opozorila kot na Goldway.

roberto1 ::

Mislim da ima tinamala Nitrogen na kenzo. Jaz sem poizkusil Mokee z MM, ki je bil sicer super, kamera pa je bila veliko slabša. Pa parkrat se mi je random rebootal in sem potem raje ostal na Miui, kjer vse dela v 0. Počil sem gor Nova Launcher s Pixel Icon packom in je zadeva rešena.

Tule imaš večino aktualnih zadev. Mokee je tukaj, če bo premalo pa imaš na xda veliko različnih romov od Lineage do Cm in Aosp. Pogoj za vse je itak odklenjen bl in twrp ali clockw recovery.


badabim je izjavil:

Kateri rom priporočate za Redmi Note 3 pro (MIUI vmesnik mi ni všeč)?
Someday never comes!

badabim ::

Hvala za informacije. Sam imam Resurrection Remix, dela lepo vendar rabi baterijo.

111111111111 ::

111111111111 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Evo naročil včeraj: https://www.aliexpress.com/item/Origina...


Jaz sem ga še uspel naročiti s seller shipping method. :) Upam da ga dobim brez carine in davka. :) Se je pa zataknil v franciji 21.3 in je bil na 24.3 še kar tam.


Evo danes dobil paket. Žena je navdušena. Poročam čez nekaj dni. :) vse skupaj je bilo 174€, nobene carine ali davka.

Scaramouche ::

Saj ni težko razumeti:


Nisem mislil da ne razumem, samo čudno mi je da take firme ki se ukvarjajo z mednarodnimi naročili uporabljajo google translate...

kanarin ::

Kaj je boljše zdaj izbrat na Aliexpress: AliExpress Standard Shipping (breplačno) ali DHL (cca 15€). Kakšna je razlika pri času dostave in možnosti, da gre zadeva mimo carinskega postopka ?

next3steps ::

Ponavadi vsak proizvajalec doda tabelo, kjer so napisani okvirni časi za eno ali drugo dostavo za neke specifične države.
Da gre mimo carine? Bolj malo, si pa bolj na ziher, če daš brez sledenja.

kanarin ::

To tabelo seveda vidim, zanima pa me kako je dejansko v praksi. Za Seller shipping method (ki trenutno sicer baje ni več aktualna opcija) recimo piše delivery time 22-45 dni, nekje drugje pa piše dostava do 10 dni.

stara mama ::

Joj, ko nekateri komplicirate!!!
Zdaj se že ptiči na drevju derejo (če vsaj vejo za to temo) da pač telefon pride lahko zelo hitro.
Kitajc tako napiše, da ima dosti rezerve.
Brez carine (Seller's shipping method) je možnost, ampak ti nihče več ne garantira.
DHL pa ni nikoli brez carine.
Nehite komplicirat za tiste jebene par dni, a bote umrli v par dneh brez telefona?

PacificBlue ::

Cross my fingers:)
Shipment in transit at Roissy CDG,FRANCE. Thanks for your waiting

kumer ::

okrog dobav tel brez carine je nastala prava zmešnjava, pa tako lepo je vse teklo, sedaj pa :'(
upam, da se kaj uredi glede tega, ker še bolj aktualno bo to postalo ko bo na voljo MI6 in če bo cena ugodna...
zakaj bi dal 600-700 eur za SGS8, če lahko dobim mi6 za 350-400 eur :)

LP

SumTingWong ::

600-700 € za SGS8 :)) morda z vezavo pri operaterju. Ta samsung bo drag ko svinja. Sigurno blizu 900 € v prosti. Tudi sam pa cakam mi6, da vidim kaj ponuja.
««
96 / 374
»»