» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
75 / 374
»»

Karkulator ::

Morda kdo ve, kje v Sloveniji ali Evropi se da servisirati Xiaomi telefone,v kolikor ti kaj crkne, ali pa se razbije ekran?

MrStein ::

Koliko različnih ROM-ov pa je?
EU, global, developer?
Je kje kaki pregled?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

next3steps ::

MrStein je izjavil:

Samael je izjavil:


Torej še vedno, kje točno misliš če je legalno? Namreč sprašuješ precej na splošno/pavšalno. Legalno kaj? Kje?

Sprašujem čisto konkretno.

Še enkrat:

Blazz je izjavil:

just to double check:

goldway - seller shipping method - potem ni problema na carini?

X: Ni problema s carino, pri tej opciji...pride direkt na dom z dpd
Y: Pa je to legalno?

Glede na to, da prodajalci ne izrecno ne trdijo, da kršijo zakon, lahko predvidevamo, da ga v bistvu ne.

antonija ::

MrStein je izjavil:

Koliko različnih ROM-ov pa je?
EU, global, developer?
Je kje kaki pregled?
ROMov je "n", pac glede na popularnost naprave. Uradni so pa samo 4je:
China Dev
China Stable
Global Dev
Global Stable
(niso vsi na voljo za vse naprave)
Vse uradnje ROMe najdes na xiaomijevih straneh.

EU ROM je ze custom ROM, pri katerem so vsi EU jeziki + se nekaj tweakov, manj googlove nesnage, itd. Potem se pa vsake toliko se kaksen CM ROM, ce gres pa na XDA ali pa ce pogooglas je pa custom ROMov tolk da je skoraj prevec izbire.

Vecina tukej gor fura EU ROM (me included) ali Global ROM, pa nekaj CMja sem vmes zasledil ampak so imeli probleme (ni odprtih driverjev/specifikacij).

Moras pa vedet da je menjava ROMa na xiaomijih otrocje lahka v primerjavi z drugimi androidi, zato ima vecino gor EU ROM.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jazjaz51 ::

A mogoče kdo ve za kakšno ugodno ponudbo za Xiaomi Mi4c 32g in po možnosti brez ddv-ja ali pa podobna P/P
thx

MrStein ::

Mislil sem na ROM-e, ki so modifikacija "originalnih", torej MIUI, ne pa raznih "3rd party" ala CM.
EU rom je original+jeziki+tweaki, torej?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

MrStein je izjavil:

Mislil sem na ROM-e, ki so modifikacija "originalnih", torej MIUI, ne pa raznih "3rd party" ala CM.
EU rom je original+jeziki+tweaki, torej?
https://xiaomi.eu/community/threads/xia...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tinaamalaa ::

NitrogenOS 7.1.1 deluje odlično na mojem RN3, ima tudi Vulkan podporo :)

Zgodovina sprememb…

Jure16 ::

Kako pa je s servisom xiaomi-jev v SLO?

Tinaamalaa ::

Pomoje se edino menjava displaye, baterije, ROMe, vse ostalo pomoje posiljajo na Kitajsko...
Pa ni poceni, vem da nov display za RN3 pri nas je okrog 85€, na aliexpressu pa jih dobiš za cca. 20€, baterije enako... Menjava je pa pri vecini modelov enostavna, če imaš vsaj malo žilice

Klamzi ::

Samael je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Je že kdo sprobal Global ROM na Redmi 4 Prime?


Če že imaš EU ROM gor, se najbrž sploh smiselno ni ubadati z global ROM-om. V nekaterih komentarjih na MIUI forumu nekateri dosedanji uporabniki china ROM-a na R4 pro niso izražali nekega navdušenja nad to prvo R4 pro verzijo global ROMa.

Sem prešel iz China stable na Global stable... Nekih hudih sprememb ni, razen da so zamenjali china navlako z googlovim sranjem.
Bomo videli, ampak zaenkrat tudi jaz nisem posebej navdušen, predvsem ker ni opcije za onemogočit google navlake.

Tinaamalaa ::

Zakaj si ne naredite usluge in naložite EU ROM, zato so ga naredili, da je boljši za nas EU uporabnikr od uradnega...

roberto1 ::

Ne mi zamerit, ampak moram vprašat, ker me je to zmeraj zanimalo.
Zakaj si kupiš basicly "Google" telefon, potem pa se pritožuješ da so gor google servisi oz. kot ti temu praviš "google sranje"?
Nekaj zamujam verjetno al je to nov trend v unikatnosti???:)))



Klamzi je izjavil:

Samael je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Je že kdo sprobal Global ROM na Redmi 4 Prime?


Če že imaš EU ROM gor, se najbrž sploh smiselno ni ubadati z global ROM-om. V nekaterih komentarjih na MIUI forumu nekateri dosedanji uporabniki china ROM-a na R4 pro niso izražali nekega navdušenja nad to prvo R4 pro verzijo global ROMa.

Sem prešel iz China stable na Global stable... Nekih hudih sprememb ni, razen da so zamenjali china navlako z googlovim sranjem.
Bomo videli, ampak zaenkrat tudi jaz nisem posebej navdušen, predvsem ker ni opcije za onemogočit google navlake.
Someday never comes!

MrStein ::

Za info, iz Goldway naročil Redmi Pro in prišlo v 12 dneh (pisalo 22-45 days).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Klamzi ::

roberto1, enostavno... Niso vse googlove aplikacije sranje, nasprotno, nekatere redno uporabljam. Problem je ker si prisiljen obdržat tiste ki jih ne rabiš oziroma ne uporabljaš in so dejansko samo navlaka na telefonu, ter po možnosti brezveze laufajo v ozadju.

antonija ::

Nalozi EU rom. Od googla imas gor edino play store (osnoven, brez vseh musicov, gamesov, newspaperjev in nevemcesa).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dimnik ::

Točno tako, potem si pa samo dol cukneš kaj rabiš...

roberto1 ::

Ok, vse jasno. Sem mislil, da kategorično nobenega google appa ne uporabljaš. To bi bilo smešno, ampak po drugi strani je to tvoja stvar:))


Klamzi je izjavil:

roberto1, enostavno... Niso vse googlove aplikacije sranje, nasprotno, nekatere redno uporabljam. Problem je ker si prisiljen obdržat tiste ki jih ne rabiš oziroma ne uporabljaš in so dejansko samo navlaka na telefonu, ter po možnosti brezveze laufajo v ozadju.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

MrStein ::

http://miui.my/miui-identify-rom/

Koliko točne so te informacije?

Po njih sodeč imam china ROM (glede na version string), ampak imam vse jezike na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tinaamalaa ::

To imaš trgovinski vendor ROM.

marko71 ::

kje zdaj kupujete telefone ko ni več topone štacune, kje se zdaj najbolj izplača
lp

nofaith ::

@Marko71
Honkong Goldway seller shipping method.
https://goldway.aliexpress.com/store/31...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

AgiZ ::

jazjaz51 je izjavil:

A mogoče kdo ve za kakšno ugodno ponudbo za Xiaomi Mi4c 32g in po možnosti brez ddv-ja ali pa podobna P/P
thx

Tudi mene zanima, bi mogoce kupil se enega. Samo 16GB verzije se se prodajajo.

roberto1 ::

Težko bo to še kje za dobit. MI4c je sicer super telefon (moj prvi Xiaomi), ampak 808 je bil na tem telefonu precejšnja "pečica", baterija tudi ni bila zdaj nekaj, je pa imel dober screen in fotkač ter usb-c in quick charge ponljenje (drugo je bonus, prvo pa je lahko kr hendicap če nimaš blizu usb-c polnilca). Nisem pa videl 3/32gb verzije že takrat nikjer pod 180EUR

Ampak, kot rečeno če iščeš 5", imaš v Redmi 4 ali celo 3s veliko boljši deal. Veliko boljša baterija (varčnejši in hladnejši proc) in kovinsko ohišje, fotkači so tudi dobri, 4 Prime ima tudi FHD zaslon.

Mi4c boš lahko po mojem samo dobil second hand, ali pa za danes "neprimerno" ceno.

AgiZ je izjavil:

jazjaz51 je izjavil:

A mogoče kdo ve za kakšno ugodno ponudbo za Xiaomi Mi4c 32g in po možnosti brez ddv-ja ali pa podobna P/P
thx

Tudi mene zanima, bi mogoce kupil se enega. Samo 16GB verzije se se prodajajo.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

matobeli ::

Ima kdo slučajno zlatega Redmi 4 ProPrime? Je to res tolk nagravžna barva kot na sliki?

Bi ga vzel ker se mi zdi ugodna cena (kao akcija danes?), črno siv je 20$ dražji!:
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Pa v kombinaciji z tem ovitkom mogoče ne bi bil 3/4 slab (bež barva):
https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-...

Sej Pro Prime in Pro je enako, vsaj glede ohišja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Samael ::

matobeli je izjavil:



Sej Pro Prime in Pro je enako, vsaj glede ohišja?


Ponekje napišejo R4 pro, drugje R4 prime ali pa kar oboje, da je za ziher, ampak gre za isti telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

broken/link ::

ni isti tulifon.
pro prime je nabuildana pro verzija. ma več rama in več prostora. Oblika je pa enaka.

Samael ::

broken/link je izjavil:

ni isti tulifon.
pro prime je nabuildana pro verzija. ma več rama in več prostora. Oblika je pa enaka.


Huh? od kje ti to?

Seveda je isti. Pro = Prime = markw

625 Octa Core CPU 5.0" 1920x1080 FHD 3GB RAM 32GB ROM 13MP


Tri štirice so:

Redmi 4A
Redmi 4
Redmi 4 pro (prime)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

broken/link ::

pardon, površno sem prebral.
ja, redmi 4 je pro oz prime ista verzija. uradno pro-ja ni, je samo prime.

kar sem zgoraj napisal velja za redmi 3 note.

Samael ::

broken/link je izjavil:

uradno pro-ja ni, je samo prime.


Na začetku je veljalo obratno ;-) Beseda prime pri štirici se je v angleško govorečem svetu prijela pozneje.
Najbrž stvar pismenk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

skylon ::

Kaj za tega Redmi 4 pro (prime) obstaja MIUI 8 Global rom?

Gledal sem zadnjo posodobitev beta verzije in tam ni naveden: http://en.miui.com/thread-473106-1-1.ht...

ingeniero ::

skylon: Tule imaš zadnji stable global rom. Sem ga flashal pred kakšno uro dvema in deluje. Flashal sem s pomočjo EDL kabla (hvala robertko1).

matobeli ::

Kaj pa zlata barva? anyone? :D

Dimnik ::

Mislim, da je enaka barva kot na rn3, sem imel zlatega z tem trdim nilkin ovitkom tudi zlate barve, če nimaš ekstra zahtev za barvo je ok....sedaj ga ima hčerka, ker sem prešaltal na mi5 belega...sem pa vmes mel črnega rn3 s črnim ovitkom, tam je toliko boljše,ker ne opaziš črnega roba okrog ekrana.....

matobeli ::

No sej to sem mislil, nisem super občutljiv na barvo, ampak tolk da te ne bolijo oči ko ga gledaš pa vseen mora bit. Pa mogoče sem se že malenkost naveličal B&W in bi mi celo pasala kakšna sprememba.

Ovitek je bolj mat barve ali nekaj na pol proti plastični svetleči?

SumTingWong ::

Ale123, je kakšna možnost da slikaš belega Mi5? Predvsem me zanima koliko je opazen black bezel ob ekranu. Črnega sploh ni za dobiti ali pa je 60€ dražji, kar se mi zdi absurdno.

Dimnik ::

matobeli je izjavil:

No sej to sem mislil, nisem super občutljiv na barvo, ampak tolk da te ne bolijo oči ko ga gledaš pa vseen mora bit. Pa mogoče sem se že malenkost naveličal B&W in bi mi celo pasala kakšna sprememba.

Ovitek je bolj mat barve ali nekaj na pol proti plastični svetleči?


Ja paše malo spremembe....ovitek je pa bolj mat, se ne sveti, da bi te motilo

SumTingWong je izjavil:

Ale123, je kakšna možnost da slikaš belega Mi5? Predvsem me zanima koliko je opazen black bezel ob ekranu. Črnega sploh ni za dobiti ali pa je 60€ dražji, kar se mi zdi absurdno.


Daj mi na zs nek kontakt, pa ti pošljem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

MrStein ::

Tinaamalaa je izjavil:

To imaš trgovinski vendor ROM.

Za to namestiti so morali unlocka-ti bootloader?
V prvem poskusu mi ni šel v fastboot (volume-down+power tipke).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tinaamalaa ::

Uradno ga niso odklenili..so ga pa neuradno verjetno.
Sej lahko preveriš v adb ...
fastboot oem device-info
Se enkrat probaj...bolj dolgo drzi.

Matej_K ::

Jaz držim volume down pa power in se v sekundi pokaže Zajček ki popravlja androida (spodaj piše FASTBOOT) in potem se ne zgodi nič..

Pomaga šele da dolgo držim power in se telefon restarta???

Redmi 3S PRO
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

AgiZ ::

roberto1 je izjavil:

Težko bo to še kje za dobit. MI4c je sicer super telefon (moj prvi Xiaomi), ampak 808 je bil na tem telefonu precejšnja "pečica", baterija tudi ni bila zdaj nekaj, je pa imel dober screen in fotkač ter usb-c in quick charge ponljenje (drugo je bonus, prvo pa je lahko kr hendicap če nimaš blizu usb-c polnilca). Nisem pa videl 3/32gb verzije že takrat nikjer pod 180EUR

Ampak, kot rečeno če iščeš 5", imaš v Redmi 4 ali celo 3s veliko boljši deal. Veliko boljša baterija (varčnejši in hladnejši proc) in kovinsko ohišje, fotkači so tudi dobri, 4 Prime ima tudi FHD zaslon.

Mi4c boš lahko po mojem samo dobil second hand, ali pa za danes "neprimerno" ceno.


Pa je za Redmi 4 narejen delujoc CyanogenMod?

Tinaamalaa ::

Matej_K je izjavil:

Jaz držim volume down pa power in se v sekundi pokaže Zajček ki popravlja androida (spodaj piše FASTBOOT) in potem se ne zgodi nič..


Redmi 3S PRO


Pomaga šele da dolgo držim power in se telefon restarta???
Kaj pa bi se naj zgodilo?
To je fastboot mode, preko PCja sprejema ukaze.

Zgodovina sprememb…

domen151 ::

Mama se je (končno) odločila da bi tudi ona imela pameten telefon, budget je 150€. Telefoni pri simobilu za ta denar niso ravno nek presežek, zato se mi zdi kakšen Redmi 4 Prime super. Zanima pa me, če se da gor naložiti slovenščino(to je pogoj)? In če se da, ali je to težak in dolgotrajen postopek? Nekaj sem že bral o tem, a ne vem če se to da tudi na tem modelu...

MrStein ::

Tinaamalaa je izjavil:

Uradno ga niso odklenili..so ga pa neuradno verjetno.
Sej lahko preveriš v adb ...
fastboot oem device-info
Se enkrat probaj...bolj dolgo drzi.

Napiše:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
WGMBMRMNQW6TMNNN        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.004s


Flash recovery tudi ne dela:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot> fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (15554 KB)...
OKAY [  0.403s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: download for partition 'recovery' is not allowed
)
finished. total time: 0.416s
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

bootloader je definitivno locked. Plus tega, za karkoli so x64 windows obvezni.
Te velike črke za fastboot device sem nazadnje videl pri Redmi Note 2, ki je imel MTK čipovje. Nekaj ni vredu tu ali z driverji, ali s kompom.
Daj telefon v fastboot in javi kot kaj ti ga zazna MiFlash.



MrStein je izjavil:

Tinaamalaa je izjavil:

Uradno ga niso odklenili..so ga pa neuradno verjetno.
Sej lahko preveriš v adb ...
fastboot oem device-info
Se enkrat probaj...bolj dolgo drzi.

Napiše:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
WGMBMRMNQW6TMNNN fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.004s


Flash recovery tudi ne dela:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot> fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (15554 KB)...
OKAY [ 0.403s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: download for partition 'recovery' is not allowed
)
finished. total time: 0.416s
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

LorD_DDooM ::

Ravnokar nadgradil Redmi 4 Prime iz prvotnega vendor ROMa (MIUI Global Stable 8.0.5.0.0 MBECNDG) na novi MIUI Global 8.1 Stable 8.1.2.0 (MBEMIDI)

Postopek za telebane kot sem jaz:

1. Skopiral Recovery ROM iz te strani. Datoteko miui_HM4ProGlobal_V8.1.2.0.MBEMIDI_a8edfe4ee7_6.0.zip premakneš v mapo "downloaded_rom" v notranjem spominu. Velika/mala začetnica ni pomembna.
2. Settings->About phone->System updates
3. Klikneš dodatne možnosti ("tri pikice" v zgornjem desnem kotu) in izbereš opcijo Choose update package.
4. označiš datoteko miui_HM4ProGlobal_V8.1.2.0.MBEMIDI_a8edfe4ee7_6.0.zip in poženeš nagdradnjo.
5. Sistem se po parih rebootih in cca 20 min zažene v nadgrajen MIUI.

domen151 ::

LorD_DDooM je izjavil:

Ravnokar nadgradil Redmi 4 Prime iz prvotnega vendor ROMa (MIUI Global Stable 8.0.5.0.0 MBECNDG) na novi MIUI Global 8.1 Stable 8.1.2.0 (MBEMIDI)

Postopek za telebane kot sem jaz:

1. Skopiral Recovery ROM iz te strani. Datoteko miui_HM4ProGlobal_V8.1.2.0.MBEMIDI_a8edfe4ee7_6.0.zip premakneš v mapo "downloaded_rom" v notranjem spominu. Velika/mala začetnica ni pomembna.
2. Settings->About phone->System updates
3. Klikneš dodatne možnosti ("tri pikice" v zgornjem desnem kotu) in izbereš opcijo Choose update package.
4. označiš datoteko miui_HM4ProGlobal_V8.1.2.0.MBEMIDI_a8edfe4ee7_6.0.zip in poženeš nagdradnjo.
5. Sistem se po parih rebootih in cca 20 min zažene v nadgrajen MIUI.

To pa ne zgleda težko :) A je slovenščina slučajno že v tem global romu?

LorD_DDooM ::

Žal ob izbiri jezika in lokalizacije slovenščina ni na voljo. Za to možnost je verjetno primernejši Xiaomi.EU ROM. Postopek je pomoje enak.

Samael ::

LorD_DDooM je izjavil:

Postopek je pomoje enak.


Nekateri smo se kar zafkravali s flashanjem chinese devel roma, da smo sploh lahko odklenili bootloader in postopek nikakor ni bil tako enostaven. Me prav zanima, če bi tale bližnjica delovala tudi takrat :)

roberto1 ::

btw če kdo kupuje R4 Prime, Grossoshop ima precej solidno ceno 150€ + poštnina.
Prav tako pa bi od 15.01 do konca junuarja lahko bilo težko s transportom iz Kitajske.
Nemški tradingshenzen, ki zalaga Nemčijo je objavil, da od 15.01 do je 10.02 zaradi novega leta - no shipping.
Someday never comes!
««
75 / 374
»»